سوالات و مشکلات حقوقی خود را اینجا مطرح کنید

sami.rad

عضو جدید
باسلام،
میخواستم بدونم نحوه ی تقسیم بندی ارث و میراث چطوریه؟ ما 8نفر هستیم. مادرم - برادرم و 6تاخواهر البته مادربزرگ پدریم هم در قید حیات هستش.
می دونم که مادر یک ششم و همسر یک هشتم و هر دختر نصف پسر ارث می بره اما فرض کنید میخوایم 10میلیون یا شش دانگ یه خونه رو بین این افراد تقسیم کنیم، چجوری باید قسمت بندی کنیم؟!

rel!ance

کاربر فعال
سلام به همگی
خواهش میکنم اگه ممکنه سریع منو راهنمایی کنین.
برادر کوچکم مدتیه جایی کارمیکنه الان یکی از همکاراش که مدت کمیه می شناسه ازش مبلغی قرض خواسته (حدود 500 تومن) ما مخالفیم که به کسی که نمیشناسه پول بده ولی اون فرد حاضر شده که در ازاش سفته بده.
میخواستم بدونم این سفته به چه شکلی باشه که اگه خواست پول را پس نده بتونیم به اجرا بزاریم؟ تاریخ نداشته باشه؟ بقیه شرایطش چی باشه؟
اگه ممکنه دوستان به من زود جواب بدن. ممنون میشم.

Mr. Lawyer

دستیار مدیر کل در تالار حقوق
کاربر ممتاز
سلام به همگی
خواهش میکنم اگه ممکنه سریع منو راهنمایی کنین.
برادر کوچکم مدتیه جایی کارمیکنه الان یکی از همکاراش که مدت کمیه می شناسه ازش مبلغی قرض خواسته (حدود 500 تومن) ما مخالفیم که به کسی که نمیشناسه پول بده ولی اون فرد حاضر شده که در ازاش سفته بده.
میخواستم بدونم این سفته به چه شکلی باشه که اگه خواست پول را پس نده بتونیم به اجرا بزاریم؟ تاریخ نداشته باشه؟ بقیه شرایطش چی باشه؟
اگه ممکنه دوستان به من زود جواب بدن. ممنون میشم.
بله در صورت عدم ادای دین می توان سفته را به اجرای گذاشت.

محکمه

عضو جدید
سلام

سلام

سلام یه سوال دارم میخواستم قوانین مرتبط با شهرداری را برایم معرفی کنید:que:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست گلم،من مث اینکه مزاحم جدید شما هستم :D

یه سوال خیلی عجیب دارم اگر میتونید کمکم کنید فقط میخوام اطلاعاتم بیشتر بشه و حق خودم رو بیشتر بدونم اگر امکانش هست عزیز »

در مورد خطوط حمل و نقل (راه آهن) و قوانین مربوط به اینجور وسایل»
ما در قطاری بودیم که در واقع "ریل باس" بود
قطار پر شد و ما رو روی "زمین" قطار نشوندن
آخر سر "بل اجبار" کرایه ی "کامل" نشسته روی صندلی رو از ما گرفتن

توی قوانین مربوط به قطار و اینها رو من چک میکردم تو آئین نامه نوشته بود "بچه های کوچیک {یعنی کسانیکه») که از صندلی استفاده نمیکنن فقط قیمت 10% بلیت رو پرداخت میکنند."

آیا میشه با استناد به این حرف،ما فقط 10% قیمت بلیط رو پرداخت میکردیم یا وظیفه ما بود که کل مبلغ بلیط رو پرداخت کنیم؟

خواستم از چهره ی کسیکه پول کامل از ما میگیره عکس بگیرم و از طریق دفتر راه آهن پیگیری کنم،ولی تحدیدم کرد که عکس بگیری موبایلتو ازت میگیریم و میدیمت دست پلیس و blah blah blah.... خلاصه تحدید میکرد و یجورایی ترسیده بود.

ممنون میشم اگر اطلاعاتی در مورد حقوق اینجور مسائل میدونید در اختیارم قرار بدید.چون این خط راه آهن روزانه از 100-200 نفر به همین شکل پول اضافه مازاد بر کل صندلی ها دریافت میکنه.
متشکرم.:gol:

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
سلام دوست گلم،من مث اینکه مزاحم جدید شما هستم :D

یه سوال خیلی عجیب دارم اگر میتونید کمکم کنید فقط میخوام اطلاعاتم بیشتر بشه و حق خودم رو بیشتر بدونم اگر امکانش هست عزیز »

در مورد خطوط حمل و نقل (راه آهن) و قوانین مربوط به اینجور وسایل»
ما در قطاری بودیم که در واقع "ریل باس" بود
قطار پر شد و ما رو روی "زمین" قطار نشوندن
آخر سر "بل اجبار" کرایه ی "کامل" نشسته روی صندلی رو از ما گرفتن

توی قوانین مربوط به قطار و اینها رو من چک میکردم تو آئین نامه نوشته بود "بچه های کوچیک {یعنی کسانیکه») که از صندلی استفاده نمیکنن فقط قیمت 10% بلیت رو پرداخت میکنند."

آیا میشه با استناد به این حرف،ما فقط 10% قیمت بلیط رو پرداخت میکردیم یا وظیفه ما بود که کل مبلغ بلیط رو پرداخت کنیم؟

خواستم از چهره ی کسیکه پول کامل از ما میگیره عکس بگیرم و از طریق دفتر راه آهن پیگیری کنم،ولی تحدیدم کرد که عکس بگیری موبایلتو ازت میگیریم و میدیمت دست پلیس و blah blah blah.... خلاصه تحدید میکرد و یجورایی ترسیده بود.

ممنون میشم اگر اطلاعاتی در مورد حقوق اینجور مسائل میدونید در اختیارم قرار بدید.چون این خط راه آهن روزانه از 100-200 نفر به همین شکل پول اضافه مازاد بر کل صندلی ها دریافت میکنه.
متشکرم.:gol:
سلام نه مراحمین.کاربر محترم از لحاظ قانونی نباید شما رو سوار می کردند و در صورت سوار شدن هم شما تحت هیچ شرایط و قانونی حمایت نخواهید شد.از لحاظ اخلاقی نه قانونی بایستی نصف کرایه رو دریافت می کردند اما چون که کار هر جفت شما غیر قانونی می باشد پس به هیچ عنوان نمی توانید شکایتی را علیه مامور قطار انجام دهید.در مورد خردسال ها هم باید عرض کنم که این قانون فقط از این دسته حمایت می نماید.:)

محکمه

عضو جدید
حقوقیها قوانین مرتبط با شهرداری بالاخص اراضی رو میخواستم لطفا راهنماییم کنید

حقوقیها قوانین مرتبط با شهرداری بالاخص اراضی رو میخواستم لطفا راهنماییم کنید

:que::que::que::que:

محکمه

عضو جدید
اگر نسبت به ملکی دادخواست ایفای تعهد و الزام به تنظیم سند به محاکم ارائه گردد در جریان رسیدگی و ارجاع به کارشناس معلوم گردد که قسمتی از ملک در تصرف اشخاص دیگری باشد تکلیف دادگاه در صدور رای چیست؟
2 در صورت نیاز به رفع تصرف قبل از حکم توسط چه کسی باید دادخواست ارائه گردد؟ خواهان یا خوانده؟ ممنون میشم هرکی جواب بده

محکمه

عضو جدید
اگر نسبت به ملکی دادخواست ایفای تعهد و الزام به تنظیم سند به محاکم ارائه گردد در جریان رسیدگی و ارجاع به کارشناس معلوم گردد که قسمتی از ملک در تصرف اشخاص دیگری باشد تکلیف دادگاه در صدور رای چیست؟
2 در صورت نیاز به رفع تصرف قبل از حکم توسط چه کسی باید دادخواست ارائه گردد؟ خواهان یا خوانده؟ ممنون میشم هرکی جواب بده

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
سلام
اگر کسی پدر و مادر و خواهر و برادرانش رو با نقشه ی قبلی به قتل برسونه , آیا ارثیه بهش تعلق میگیره ؟
با اعدامش ارثیه به کی میرسه اگر زن و فرزند داشته باشه ؟

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
سلام
اگر کسی پدر و مادر و خواهر و برادرانش رو با نقشه ی قبلی به قتل برسونه , آیا ارثیه بهش تعلق میگیره ؟
با اعدامش ارثیه به کی میرسه اگر زن و فرزند داشته باشه ؟
خیر ارثیه تعلق نمی گیرد

samira.2014

عضو جدید
سلام امروز آخرین مهلت برای ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاههای اجراییه که خرداد ماه آزمون میگیرند. من پی دی اف رو گذاشتم .اگه شرایطش رو دارید حتما ثبت نام کنید.
به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.ثبت نام در سایت sanjesh.org انجام میشه. موفق باشید.

مشاهده پیوست 236973

از مدیر محترم به خاطر اینکه مطلبم مربوط به این پست نمیشه ، عذرخواهی میکنم،نمیدونستم باید کجا قرار بدم.

دوستان تا روز پنجشنبه 20 فروردین تمدید شد. اصلاحیه هم در این آدرسه :
http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=11&id=2010

آخرین ویرایش:

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
با سلام و احترام خدمت تمامي دوستان گرامی

هدف از تشكيل اين تاپيك جمع آوري سوالات و پرسش های دوستانی است كه مشكلاتي در خصوص موارد حقوقی دارند تا بتوانيم آرشيوي براي راهنمايي ديگران تهيه كنيم.

هر سوال و درخواستي از دوستان اين بخش داشتيد ميتوانيد توي اين تاپيك مطرح بفرماييد تا حتي الامكان پاسخگوي شما عزيزان باشيم.
دوستان ميتوانند سوالات خود را به صورت شماره بندي شده مطرح بفرمايند تا بطور مجزا بتوانيم پاسخگو باشيم.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام و احترام خدمت تمامي دوستان گرامی

هدف از تشكيل اين تاپيك جمع آوري سوالات و پرسش های دوستانی است كه مشكلاتي در خصوص موارد حقوقی دارند تا بتوانيم آرشيوي براي راهنمايي ديگران تهيه كنيم.

هر سوال و درخواستي از دوستان اين بخش داشتيد ميتوانيد توي اين تاپيك مطرح بفرماييد تا حتي الامكان پاسخگوي شما عزيزان باشيم.
دوستان ميتوانند سوالات خود را به صورت شماره بندي شده مطرح بفرمايند تا بطور مجزا بتوانيم پاسخگو باشيم.

درود بر شما .......

آیا احداث راه را می توان جزء هر گونه مستحدثات دانست ...........یا خیر ؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام مهندس گرامی.سوالتون مقدار گنگ هست.لطفا واضح مطرح بفرمایید

درود بر شما ........

همین طور که مستحضرید ..... در قانون ایمنی و حریم راهها ......

ماده 6 - اقدام به هر گونه عملياتي كه موجب خرابي جاده گردد همچنين ايجاد هر گونه مستحدثات يا درختكاري يا زراعت يا اقدام به حفاري در حريم قانوني آزاد راه ها و راه هاي اصلي و فرعي و راه آهن كه ميزان هر يك به طريق و وسائل متناسب مشخص و از طرف وزارت راه و ترابري آگهي مي شود بدون اجازه وزارت راه و ترابري ممنوع است .

تبصره 1 - وزارت راه و ترابري مكلف است به حضور نماينده دادسرا و در نقاطي كه دادسرا نباشد با حضور نماينده دادگاه بخش اين قبيل مستحدثات يا درختكاري و يا زراعت و حفريات را ضمن تنظيم صورت مجلس راسا قلع و آثار تجاوز را محو كند.

با عنایت به ماده قانونی اشاره شده .........آیا هر گونه مستحدثات شامل راه احداثی نیز می باشد یا خیر .........؟

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
درود بر شما ........

همین طور که مستحضرید ..... در قانون ایمنی و حریم راهها ......

ماده 6 - اقدام به هر گونه عملياتي كه موجب خرابي جاده گردد همچنين ايجاد هر گونه مستحدثات يا درختكاري يا زراعت يا اقدام به حفاري در حريم قانوني آزاد راه ها و راه هاي اصلي و فرعي و راه آهن كه ميزان هر يك به طريق و وسائل متناسب مشخص و از طرف وزارت راه و ترابري آگهي مي شود بدون اجازه وزارت راه و ترابري ممنوع است .

تبصره 1 - وزارت راه و ترابري مكلف است به حضور نماينده دادسرا و در نقاطي كه دادسرا نباشد با حضور نماينده دادگاه بخش اين قبيل مستحدثات يا درختكاري و يا زراعت و حفريات را ضمن تنظيم صورت مجلس راسا قلع و آثار تجاوز را محو كند.

با عنایت به ماده قانونی اشاره شده .........آیا هر گونه مستحدثات شامل راه احداثی نیز می باشد یا خیر .........؟
سلام مهندس عزیز با توجه به ماده فوق ایجاد مستحدثات بدون اجازه راه و ترابری ممنوع و نسبت به آثار ایجاد شده حق قلع و از بین بردن آن را دارند.
مستحدثات به معنای محصولی است که تازه ایجاد شده است و شامل راه احداثی هم می باشد.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوالی داشتم مبنی بر اینکه جایی که میخوام کار کنم چک 50 میلیونی ازم خواستن برای تضمین تعهداتم در قبال شرکت.
میخواستم بدونم من چه نکاتی رو در نوشتن چک بایستی رعایت کنم تا در آینده به مشکل نخورم و از چک ام خدایی نکرده سوئ استفاده نشه؟
ممنون

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
سلام
من یه سوالی داشتم مبنی بر اینکه جایی که میخوام کار کنم چک 50 میلیونی ازم خواستن برای تضمین تعهداتم در قبال شرکت.
میخواستم بدونم من چه نکاتی رو در نوشتن چک بایستی رعایت کنم تا در آینده به مشکل نخورم و از چک ام خدایی نکرده سوئ استفاده نشه؟
ممنون

سلام خانم مهندس.لطفا به نکات زیر توجه بفرمایید:
در صورت دادن چک و سفته بدون قید عبارت جهت ضمانت آن شخص گیرنده قابلیت وصول چک یا سفته را دارد و اعتراض شما مسموع نخواهد بود.لذا بهتر است در ظهر چک یا سفته عبارت جهت ضمانت یا حسن انجام کار قید شود.
درضمن اگر به شما گفته شد که عبارت جهت ضمانت را بر روی چک ننویسید زیرا ضمانت را در قرارداد ذکر می کنیم،قبول نفرمایید.
چون در چنین حالتی شخص بزهکار می تواند چک را وصول نماید.به این دلیل که بانک با قرارداد شما کاری ندارد و تنها چک را بررسی می نماید.

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
سلام بر شما آقای وکیل
یک نفر از بنده خواسته بهش اجازه بدم که از مطالبی که در یک سایتِ شبیه به همین سایت مینویسم استفاده کنه و برنامه ای برای موبایل هوشمند درست کنه و مطالب بنده رو توسط اون برنامه منتشر کنه بین مردم .
مطالب بنده گوناگون هست . علمی , دینی , سیاسی , مذهبی , اجتماعی , فنی و غیره
آیا این کار برای بنده مسئولیت قانونی نخواهد داشت ؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال داشتم در مورد تاسیس شرکت و وظایف بازرس.
اینکه وقتی میری برای ثبت شرکت میگن دو تا بازرس باید معرفی کرد و این فقط یه چیز صوریه قضیش چیه؟
لطفا سریعا راهنمایی فرمایید.
با تشکر

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان. یکی از دوستای من واس پایان نامه به مشکل خورده و کمک خواسته میشه کمک کنین؟
کتاب و رفرنس در مورد آمار قضایی میخواد
اینکه اماره قضایی تو دادرسی چ نقشی داره

اماره قضایی تو صدور حکم چ نقشی داره
خیلی حیاتیه اگه میتونین کمک کنید ثواب داره
ممنونم

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دارم دنبال یک وکیل یا حقوقدارن خبره میگردم که یک سری سوال و راهنمایی دارم ازش بپرسم ممنون میشم ... خصوصی هست نمیشه جلو همه بگم