سوالات و درخواست های مرتبط با نظام مهندسی

mahyar_27

عضو جدید
سلام.2 تا سوال داشتم.
1-آزمون نظارت و اجرا یکیه یا جدا جدا باید ثبت نام کنیم؟
2-وقتی نظارت معماریو می زنیم 3 تا گزینه میاد،اگه میشه راجع به این 3 گزینه توضیح بدین.(قبولی در آزمون تستی یا تشریحی یادارای قبولی در هیچ یک از آزمون های قبلی نبوده و یا برای اولین بار شرکت نموده ام)کدام رو باید بزنیم؟اصلا" یعنی چی؟

MK6

کاربر بیش فعال
سلام.2 تا سوال داشتم.
2-وقتی نظارت معماریو می زنیم 3 تا گزینه میاد،اگه میشه راجع به این 3 گزینه توضیح بدین.(قبولی در آزمون تستی یا تشریحی یادارای قبولی در هیچ یک از آزمون های قبلی نبوده و یا برای اولین بار شرکت نموده ام)کدام رو باید بزنیم؟اصلا" یعنی چی؟

سلام، آزمونها جداست، اگه اجرا یا نظارت رو قبلا شرکت کردید و تو یکی از این دو قبول شدید دومی رو بزنید اگه که نه برای اولین بار رو بزنید.

ghazal eng

عضو جدید
سلام.2 تا سوال داشتم.

خوب معلومه دیگه اگه واسه اولین بار شرکت میکنید باید گزینه ی آخرو بزنید.

دیاکو95

عضو جدید
سلااااااام دوستان
من ی سوال دارم خواهشا اگر کسی میدونه جوابشو بهم بگه:confused:
من الان 3 سال از مدرکم گذشته، اماااا نه سابقه بیمه دارم نه سابقه کار، یعنی واسه خودم کار کردم، سابقه کار دفتری ندارم، الان باید چیکار کنم؟ اگر شرکت کنم و قبول شم موافقت میکنن؟ یا اصلا شرکت نکنم؟؟؟:(
منم شرایطم مثل شماست و شرکت کردم، و البته امیدوار....

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات و درخواست های مرتبط با نظام مهندسی

شمام با این امید شرکت کردین که چون چهار سال قبولی رو نگه میدارن تو این چهار سال پی سابقه کار و بیمه باشید?

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام، آزمونها جداست، اگه اجرا یا نظارت رو قبلا شرکت کردید و تو یکی از این دو قبول شدید دومی رو بزنید اگه که نه برای اولین بار رو بزنید.

این گزینه قبولی مختص افرادی هست که قبل از اینکه آزمون ها به این صورت نظارت و اجرا بشه شرکت کردن. و شامل افرادی که تازه شرکت کردن و نظارت و یا اجرا رو جدا دارن نمیشه.

باید بزنن بار اول

kaveh5

عضو جدید
سلام مهندس های عزیز
من یه سوال پرسیدن نتونستم جواب بدم ببخشید اینجا هم شاید مرتبط نباشه
دوستم دبیر هستش میخواد مدرکش رو بزاره واسه رتبه بندی تو یه شرکت
آیا سابقه بیمه اس رو که دبیری هستش قبول میکنن؟؟؟
آیا اصلا میتونه عضو شرکت باشه؟؟

AzZin

عضو
سلام
ببین دقیقا باید 3 سال پر بشه، از مهر 90 تا مهر 93 میشه 3 سال میتونی از اسفند 90 بنویسین تا اسفند 93 مثلا، مسئولیت پروژه رو همه رو بنویسین سرپرست کارگاه، کلا 6و 7 تا کار به مدت 5 ..6 ماه یطوری که بشه 36 ماه (3 سال) یا یکم بیشتر... دوستم اینطوری نوشت پروانشم اومد منم همینطوری نوشتم الان نظام فرستاده مسکن ولی هنوز نیومده پروانم..برا محل هر پروژه هم اسم یه خیابونو بنویسید

هُلو جان واسه گرفتن پروانه اجرا هم مسئولیتِ پروژه رو بنویسم سرپرست کارگاه !؟
بعدم اینکه فقط مُهرِ دو تا پایه یک باشه کافیه !؟ قضیه پرینت سابقه بیمه و نامه از شرکت جهت تایید بیمه چیه !؟

AzZin

عضو
اگه جوابِ این دوستمونو بدین مشکلات منم حل میشه ها ! رسیدگی فرمایید دوستان :D

وسعت

عضو جدید
سلام دوستان خوب

میشه کسانی که قبول شدن و پروانه هاشوشنم گرفتن راهنمایی کنن که باید چه کارهایی انجام بدیم؟

1- سایت نظام مهندسی تهران تاریخ ها را اعلام کرده است.
تاریخ ها را که زده تو سایت

من خودم چند تا سوال دارم:

1-برای نظارت و اجرا برگه کاربرگ شماره 5 که دو نفر بالای 10 سال سابقه باید امضا کنن.... یک برگه هست یا باید دو تا تهیه کنیم و متن های داخلش عین هم باشند؟
خودم هنوز هم نمیدونم. ولی فوقش تو برگه بده امضا کنن همراهت ببر

2- من کارشناسی ارشد دارم معماری منظر.. برای ازمون همه مدارک را با کارشناسی دادم برای سابقه کار ....میتونم استفاده کنم؟ 2 سال بدم؟
نه...با همون لیسانست

3- من 89/6/31 فارغ التحصیل شدم...میشه بهم بگید 3 سالم اوکی هست دیگه؟ ولی برای تاریخ کارها را زدن تاسال 94 میزنم دیگه درسته؟
خودشون مثل اینکه اعلام میکنن تا کی سابقه را قبول میکنن

4- برای اجرا ی سال سابقه میخاد و بیمه؟
بله میخاد....

5- برای بیمه پرینت ساده بگیریم از سایت تامین اجتماعی کافیه یا مهر و امضا میخاد؟
پرینت ساده میخاد خودشون چک میکنن

6- در متن نامه برای سابقه اجرا چی نوشته بشه؟ به عنوان مجری/سرپرست کارگاه/همکاری در سرپرست کارگاه .......مشغول به کار بوده اند؟
؟

ممنون میشم راهنمایی کنیددددددددددددد

MARLONBRANDO

عضو جدید
با سلام و عرض ادب بنده کاردانی کاردان فنی عمران-کارهای عمومی ساختمان را دارم و در تاریخ20/6/85فارغ التحصیل شدم و دوره کارشناسی را در تاریخ 11/10/87فارغ التحصیل شدم در دانشنامه نوشته شده (مهندسی عمران-عمران)ولی الان(1393 )وقتی به سایت دانشگاهم میرم نوشته تکنولوژی عمرا-عمران.دروس هم ارزی کمسیون در زمان تحصیل بنده ارائه نشده بود و بنده(ریاضیات عمومی ومقدمات آمار 4 واحد را در کاردانی بجای ریاضیات عمومی 1را پاس کردم و زمین شناسی و مصالح ساختمان 3واحد(درکاردانی)و اجرای ساختمانهی فلزی 2واحد وبتنی 2واحد و سنتی 2واحد را به جای روشهای اجر ا پاس کردم)درسی مثل طراحی معماری را در زمان تحصیل بنده در دانشگاه ارئه نکرده بود الان بنده می توانم محاسبات تا پایه چندم ونظارت امتحان دهم اجرا را دارم و دانشجوی سال آخر ارشد سازه هستم با تشکر
shoma5.ir برگرفته از

MARLONBRANDO

عضو جدید

اولن بستگی به استان عضویتت داره؟مثلا تهران باشی باید بیمه رد کنی ولی اگر مثلا ارومیه یا تبریز باشی دوتا مهندس پایه یک با 10سال سابقه فرمتو پر کنن که شما داری سابقه هستین کار تمومه ونیازی به بیمه نیست ولی تهران اینطورنیست (بیمه میخوادش

puma_memar

عضو جدید
با سلام و عرض ادب بنده کاردانی کاردان فنی عمران-کارهای عمومی ساختمان را دارم و در تاریخ20/6/85فارغ التحصیل شدم و دوره کارشناسی را در تاریخ 11/10/87فارغ التحصیل شدم در دانشنامه نوشته شده (مهندسی عمران-عمران)ولی الان(1393 )وقتی به سایت دانشگاهم میرم نوشته تکنولوژی عمرا-عمران.دروس هم ارزی کمسیون در زمان تحصیل بنده ارائه نشده بود و بنده(ریاضیات عمومی ومقدمات آمار 4 واحد را در کاردانی بجای ریاضیات عمومی 1را پاس کردم و زمین شناسی و مصالح ساختمان 3واحد(درکاردانی)و اجرای ساختمانهی فلزی 2واحد وبتنی 2واحد و سنتی 2واحد را به جای روشهای اجر ا پاس کردم)درسی مثل طراحی معماری را در زمان تحصیل بنده در دانشگاه ارئه نکرده بود الان بنده می توانم محاسبات تا پایه چندم ونظارت امتحان دهم اجرا را دارم و دانشجوی سال آخر ارشد سازه هستم با تشکر

سلام خدمت دوستمان. شما چون عنوان مدرک کارشناسیتون مهندسی عمران هست مشکلی نخواهی داشت ب احتمال زیاد مدارک جدید مهندسی تکنولوژی هست و کلی درد سر جدید

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
دوستان اگر کلید واژه آزمون ها رو داره اینجا آپلود کنید. ممنون

واتو واتو

عضو جدید
با سلام با پوزش نمیدونم سوالمو کجا مطرح کنم
مالیات بر ارزش افزوده به مهندسین ناظر معماری تعلق میگیره؟
فک کنید من سه فصل کارکرد صفر و یک فصل 4700000درآمد داشتم جریان این ارزش افزوده رو کسی میدونه؟

hane65

عضو جدید
با سلام با پوزش نمیدونم سوالمو کجا مطرح کنم
مالیات بر ارزش افزوده به مهندسین ناظر معماری تعلق میگیره؟
فک کنید من سه فصل کارکرد صفر و یک فصل 4700000درآمد داشتم جریان این ارزش افزوده رو کسی میدونه؟

دوست عزیز من از دارایی پرسیدم ارزش افزوده شامل مهندسین ناظر نمیشه!

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میزان متراژ کار قبول شدگان سال93

میزان متراژ کار قبول شدگان سال93

دوستان کسایی که سال 93 پروانه نظارت گرفتن تعداد کار و میزان متراژ کاری که بهتون ارجاع شده رو بگید تا وضعییت کار استانهای مختلف معلوم بشه چطوره.
شهر ما که میگن کار کمه و تعداد پروانه زیاد و کسایی که سال 93 پروانه گرفتن هنوز کار بهشون ارجاع نشده.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدارک مورد نیاز برای عضویت در نظام مهندسی

مدارک مورد نیاز برای عضویت در نظام مهندسی

سلاام.خوبین..خوشین..سلامتین..خخخ...دی....:D

من یه سوال دارم..اونم اینه که :::
آیا اونایی که کارشناسی ناپیوسته خوندن برای عضو شدن تو نظام مهندسی باید موقع عضو شدن مدرک کاردانیشونم ببرن براشون یا نه؟
من مدرک کاردانیم پیشم نیس دانشگاس..بعد اگه بخام برم مدرک کاردانیمو از دانشگاهی که کارشناسیمو اونجا خوندم بگیرم بهم میدن؟؟
مگه نباید مدرک موقتی که بهم دادن و ببرم بهشون بدم بعد اونا بهم کاردانیمو بدن؟

خدایی هر کی میدونه بگه..

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاام.خوبین..خوشین..سلامتین..خخخ...دی....:D

من یه سوال دارم..اونم اینه که :::
آیا اونایی که کارشناسی ناپیوسته خوندن برای عضو شدن تو نظام مهندسی باید موقع عضو شدن مدرک کاردانیشونم ببرن براشون یا نه؟
من مدرک کاردانیم پیشم نیس دانشگاس..بعد اگه بخام برم مدرک کاردانیمو از دانشگاهی که کارشناسیمو اونجا خوندم بگیرم بهم میدن؟؟
مگه نباید مدرک موقتی که بهم دادن و ببرم بهشون بدم بعد اونا بهم کاردانیمو بدن؟

خدایی هر کی میدونه بگه..

سلام
شما هر مقطعی که خوندی تموم شد قاعدتاً مدرک یا گواهی موقت اون مقطع و مقطع یا مقاطع قبلیت رو بهت میدن... اگه نگرفتی یه تماس بگیربا آموزشتون، مطمئن شو و برو بگیر!!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شما هر مقطعی که خوندی تموم شد قاعدتاً مدرک یا گواهی موقت اون مقطع و مقطع یا مقاطع قبلیت رو بهت میدن... اگه نگرفتی یه تماس بگیربا آموزشتون، مطمئن شو و برو بگیر!!

خب الان من مشکلم این نیس مشکلم اینه که اگه برم نظام ازم مدرک کاردانیو میخاد یا نه؟

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریز نمرات و نگفتن که میخان!!گفتن مدرک فقط
من قبلن از اموزش سوال کردمفقط اخرین مدرک لحاظمیشهمدارک قبلی فاقد اعتبار هستنیعنی شما سیکل بودی دیپلم گرفتی دیگه فقط دیپلم داری و مدرکت سیکل نداری و حتی کپیهای مدرک سیکلت بی اعتبارهو برای دانشگاه هم همینطوره اگر یک مدرک کاردانی گرفتی فردا با اون کاردانی ازمون دادی و ازش استفاده کردی و لیسانس گرفتی دیگه مدرک کاردانیت فاقد ارزش میشهو فقط لیسانس،مدرک تو بحساب میادممکنه ریز نمرات دوره کاردانی به کارشناسی رو شاید یک درصد بخوان

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم بعد از کارشناسی ناپیوسته عضو نظام شدم ولی یادم نیس مدارکش چی بود!. ولی فکرکنم فقط مدرک کارشناسی رو گرفتن...!. شایدم کاردانی رو هم گرفتن! خخخخخ !.
ولی مهم نیس. نظاممهندسی کلاً بر مبنای پارتی بازی و اینجور چیزاس.... خودشو ناراحت نکن. هرچی دم دستته ببر از سرشونم زیاده. خخخ.
بعدا تکمیل میکنی. راستی من مدرک اصلیمو نگرفتم!. حتماً ازطرف دانشگاه صادر شدن دیگه!...نه؟؟!. مدرک غیرموقت..خخخ.

ولی بعید میدونم نیاز باشه. دانشگاه ها مدرک آخر رو میگیرن...نظام مهندسی دیگه چرا بخواد همه رو بگیره.

noob

عضو جدید
سلام دوستان. من تاریخ فارغ التحصیلیم از مهندسی معماری 91/11/31 هست. در چه تاریخی میتونم برای امتحان نظام اقدام کنم؟
پیشاپیش از توجهتون ممنون

noob

عضو جدید
:w20: سوال من جوابی نداشت؟ یا هنوز تاریخ آزمونهای امسال مشخص نیست؟