### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
کتاب یا نرم افزار برای اموزش علایم فونتیک که به خوبی اموزش می دن و تلفظ خوبی دارن می خواستم سراغ دارین ؟
توی اموزش فونتیک لهجه امریکن را می خواستم وقتی دنبال همچین کتابهایی هستی فرقی داره یا نداره یا اینکه دوتاش را با هم می گند؟

سلام

پست زیر هست اما امریکن نیست بلکه بریتیش هست

[h=2]دانلود برنامه آموزش علائم فونتیک IPA[/h]
تاپیک زیر هم میتونه کمکتون کنه

[h=1]دانلود کتاب ها و نرم افزارهای تلفظ و آواشناسی انگلیسی[/h]

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
فایل های صوتی کانون زبان رو می خواستم
اصلا نمی دونم میشه پیداشون کرد یا نه ؟
هر چه قدر بیشتر بهتر
فقط از سطح مبتدی به بالا (البته اگه پیدا میشه)
راستی اگه احیانا pdf متن کتاب هاشون هم پیدا میشه ممنون می شم برام بذارید
ممنون

سلام

تو پست های زیر دانلودش هست که میتونید استفاده کنید:

دانلود فایل های صوتی CD های کانون زبان ایران Elementary & Basic & Start

دانلود فایل های صوتی CD های کانون زبان ایران Pre Intermediate

دانلود فایل های صوتی CD های کانون زبان ایران Intermediate

دانلود فایل های صوتی CD های کانون زبان ایران High Intermediate

البته اگه از سایت منبع دانلود کنید بهتره چون تو بعضی پستاش یه تغییراتی داده ... منظورم لینک زیر هست:

http://iliqom.blogfa.com/category/11

آخرین ویرایش:

sungift143

عضو جدید
سلام

میشه بگین the passive,conditionals,plurals چ مباحثی میشه...
واینکه پست یا سایتی بگین تا بتونم بخونمش قواعدو

ممنون

sungift143

عضو جدید
دوستان شرمنده

یکی از دوستام ازم سوال کرده وقتی در یک جمله که جای خالی داره از کجا متوجه میشیم که باید توی اون جای خالی فعل،اسم،صفت و قید بزاریم؟؟؟
میشه راهنمایی کنین تا منم جواب دوستمو بدم

با تشکر

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام

میشه بگین the passive,conditionals,plurals چ مباحثی میشه...
واینکه پست یا سایتی بگین تا بتونم بخونمش قواعدو

ممنون

سلام

تاپیک زیر میتونه کمکتون کنه

[h=1]تاپیک جامع آموزش گرامر زبان انگلیسی (سطح مقدماتی تا پیشرفته)[/h]

دوستان شرمنده

یکی از دوستام ازم سوال کرده وقتی در یک جمله که جای خالی داره از کجا متوجه میشیم که باید توی اون جای خالی فعل،اسم،صفت و قید بزاریم؟؟؟
میشه راهنمایی کنین تا منم جواب دوستمو بدم

با تشکر

باید به قبل و بعد از جای خالی توجه کرد
مثلا
اسم بعد از صفت میاد
قید بعد از فعل میاد

tj88

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام پریسا خانم

بسیار سپاسگزار از پست های مفیدتون

من چند وقتی هست برای یکی از بستگان دنبال کتاب MAGIC TIME 1 هستم که در حقیقت کتاب basic level برای کودکان میشه

لطف کردید لینک صوتی این کتاب رو گذاشتید

آیا پی دی اف کتاب رو هم دارید ؟

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام پریسا خانم

بسیار سپاسگزار از پست های مفیدتون

من چند وقتی هست برای یکی از بستگان دنبال کتاب MAGIC TIME 1 هستم که در حقیقت کتاب basic level برای کودکان میشه

لطف کردید لینک صوتی این کتاب رو گذاشتید

آیا پی دی اف کتاب رو هم دارید ؟

سلام

خواهش میکنم

نمیدونم این کتاب بطور کلی تو نت هست یا اونی رو میگید که برای کانون زبان هست؟!

برای کانون رو نمیدونم باید بگردم پیدا کنم اما اگه بطور کلی باشه تو دو تا سایت زیر میتونید پیدا کنید:

englishtips.org
uz-translations.net

iceeeeeeee

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشی خدمت دوستان

لطفاً داستانی که در صفحه قبل قرار دادم اگه ترجمه کنید خیلی ممنون میشم . :gol::gol::gol:

sungift143

عضو جدید
پریسا خانم واقعا ممنونم...

میشه خودتون بگین این مبحثایی که گفتم به فارسیش چی میشه ک من بتونم توی اون تاپیکی ک گفتین دنبالش بگردم...

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
با سلام و عرض خسته نباشی .

لطفاً در ترجمه این دو داستان به من راهنمایی کنید و هر جا که اشتباه معنی کردم لطفاً ترجمه درستش را برام بنویسید. در ضمن هر جا که با علامت ....... مشخص کردم یعنی اینکه نتونستم معنی کنم . ممنوم میشم که راهنماییم کنید.

داستان اول

http://upload7.ir/images/08285680841007811150.jpg

یک روز صبح وقتیکه آقای گرین منتظر اتوبوس بود ماشینی از او عبور کرد و خیلی با سرعت رد شد . آقای گرین کمی وقت داشت تا فکر کنه ، ..........................................

ماشین به پهلوی (کنار) اتوبوس که در حال حرکت بود با شدت برخورد کرد و صدای وحشتناکی پیچید و ماشین کلی خسارت دید . آقای گرین دستپاچه شد تا ببینه که کسی آسیب دید.اما حالشون خوب بود .

به هر حال راننده اتوبوس از اون ( اقای گرین ) خواست تا در دادگاه به عنوان شاهد حضور داشته باشه و آقای گرین قبول کرد ، در دادگاه قاضی از آقای گرین پرسید ، چقدر شما فاصله داشتید که تصادف اتفاق افتاد / رخ داد ؟ آقای گرین جواب داد ، 11 متر و 48 سانتیمتر . قاضی تعجب کرده بود و گفت ، چطور شما فاصله را به درستی میدونی ؟ اقای گرین جواب داد ، برای اینکه انتظار داشتم تعدادی آدم احمق از من سوال کنند .

داستان دوم

http://upload7.ir/images/27194068788407136175.jpg

آقای جونز مجبور بود از لندن به ادینبورگ اسکاتلند رانندگی کنه . او به همسرش گفت ، قراره موقع شب رانندگی کنم . جادهها خلوت تر خواهد بود .

اگه گرسنه ام بشه ، در کناره جاده در یکی از رستورانهای کوچیک توقف میکنم تا چیزی بخورم . معتقدم در این مکانها غذاها مزخرفه / افتضاحه ، همسرش گفت ، اوه ، بسیار خوب آقای جونز گفت ، قرار نیست اون (غذا) مرا بکشه ، اون ( آقای گرین ) موقع شب ساعت 9 ترک کرد .

و در حدود نیمه شب اون احساس گرسنگی کرد ، بنابراین اون در یک رستوران کوچک که تمام شب را باز بود توقف کرد و روی یه میز نشست . گارسونی پیش اقای جونز اومد و آقای جونز ژامبون و تخم مرغ سفارش داد و به گارسون گفت ، دوست دارم تخم مرغ تقریباً خام و ژامبونم کاملاً سرد باشه . گارسون خندید و گفت ، شما باید قبلاً اینجا غذا خورده باشید .

در ضمن جمله ای که با رنگ قرمز مشخص کردم اگر ترجمه اش مشکل داره لطفاً تصحیح کنید . ممنونم.

سوال )

در داستان اول Just در جمله mr Green Just had time به معنی کمی معنی میده ؟

در داستان دوم آقا منظور از جمله Edinburgh is Scotland همون Edinburgh's Scotland هست ؟( یعنی is همون s' هست) تو اون جمله is وجود نداره بلکه in هست فکر کنم اشتباهی دیدید

در داستان دوم Suppose معنی قرار هست که معنی میده ؟بله

سلام

با سبز مشخص کردم

و بقیه هم خودتون درست ترجمه کردید

با سلام و عرض خسته نباشی خدمت دوستان

لطفاً داستانی که در صفحه قبل قرار دادم اگه ترجمه کنید خیلی ممنون میشم . :gol::gol::gol:

سلام

یه قسمتشو من نفهمیدم که براتون ترجمه کنم

ئدز

عضو جدید
سلام من به جزوه یا کتاب جمع و جور گرامر زبان برای ارشد نیاز دارم لطفا هرکی داره برام بفرسته یا پیام بزاره زیاد نت نمیام.

iceeeeeeee

عضو جدید
سلام

معنی date rape چی میشه ؟

با تشکر فراوان

سلام دوست عزیز

به نظر به من نفوذ به تاریخ میتونه معنی بده . خود rape به معنی تجاوز کردن - به زور بردن میده . هر چند معنی کلمات بستگی به نوع جمله داره که موضوعش در مورد چی باشه . در جملات دیگه امکان داره معنی دیگه ای بده .

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

A1i7

عضو جدید
سلام دوست عزیز

به نظر به من نفوذ به اطلاعات/ داده ها میتونه معنی بده . خود rape به معنی تجاوز کردن - به زور بردن میده . هر چند معنی کلمات بستگی به نوع جمله داره که موضوعش در مورد چی باشه . در جملات دیگه امکان داره معنی دیگه ای بده .

موفق باشید.

سلام

date نه data

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بخوام بگم: آیا شما آخرین ایمیل منو با موضوع X دریافت کردین؟ من منتظر پاسخ شما هستم

Do you receive my last Email with X subject?

I am waiting for your respond

جمله بندیم درسته آیا؟

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام من به جزوه یا کتاب جمع و جور گرامر زبان برای ارشد نیاز دارم لطفا هرکی داره برام بفرسته یا پیام بزاره زیاد نت نمیام.

سلام

جزوه گرامر زبان کنکور کارشناسی ارشد

پیوست ها

• gramer-arshad.pdf
    713 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
اگه بخوام بگم: آیا شما آخرین ایمیل منو با موضوع X دریافت کردین؟ من منتظر پاسخ شما هستم

Do you receive my last Email with X subject?

I am waiting for your respond

جمله بندیم درسته آیا؟

سلام

فقط برای حالت سوالیش باید بصورت گذشته مطرحش کنید

یعنی:

Did you receive my last Email with X subject?

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
درستش کزدم ممنون از توجه دوستان

Did you receive my last Email with subject X?

I am waiting for your response

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال )

در داستان اول Just در جمله mr Green Just had time به معنی کمی معنی میده ؟

اینجا "فقط" معنی میده یعنی ....(فقط فرصت داشت فکر کنه "این یارو حتما تصادف میکنه اگه ... " که دقیقا همون اتفاق افتاد) ...منظورش اینه که قبل از اینکه فکر تصادف از ذهنش عبور کنه تصادف اتفاق افتاد و اینطوری میگه که تصادف سریع و نزدیک به او اتفاق افتاد

در داستان دوم Suppose معنی قرار هست که معنی میده ؟
نه ... اینجا یعنی فکر کردن، تصور کردن ... I don't suppose it will kill me فکر نمی کنم منو بکشه

قراره موقع شب رانندگی کنم
تصمیم دارم شب رانندگی کنم

در ضمن جای کسی که حرفی رو میزنه قبل از نقل قول هست ... اینطوری که شما ترجمه کردی بدون داشتن متن انگلیسی فهمیدن اینکه هرکسی چی گفته سخته ...

موفق باشی

sosor

عضو جدید
سلام. ببخشید ترجمه ی این پاراگرافی که من نوشتم درسته؟ no reflective microscope, not even the most powerful one, can provide precise imaging of individual atoms or nanometer-scaled structures هیچ
نوعی از میکروسکوپ انعکاسی (حتی یکی از قدرتمند ترین آنها)، نمی تواند تصویربرداری
دقیق از اتمها و یا ساختارهای کوچک نانومتری نمایش دهد

آخرین ویرایش:

sosor

عضو جدید
اشکالات این متن هم میشه بگیرید؟ With reference to this *gure, Ferret’s diameter is the mean length between two tangents on opposite sides of the particle perpendicular to the *xed direction of the microscopic scan. Martin’s diameter
measures the diameter of the particle parallel to the microscope scan that divides the particle into two equal areas. The diameter of a circle of equal area is obtained by estimating the projected area of the particle and comparing it with a sphere that approximates its size با توجه به این شکل، قطر معادل، متوسط ​​طول بین دو مماس در 2طرف مخالف ذرات عمود بر جهت ثابت از اسکن میکروسکوپی است. قطر معادل مارتین، قطر ذرات موازی به اسکن میکروسکوپ اندازه گیری می کند که از تقسیم ذرات به دو بخش مساوی به دست می آید. قطر یک دایره برابر با مساحت به دست آمده است
با برآورد منطقه پیش بینی شده از ذرات و مقایسه آن با یک کره که تقریب اندازه آن ذره است.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام. ببخشید ترجمه ی این پاراگرافی که من نوشتم درسته؟ no reflective microscope, not even the most powerful one, can provide precise imaging of individual atoms or nanometer-scaled structures
هیچ نوعی از میکروسکوپ انعکاسی
نه حتی یکی از قدرتمند ترین آنها، نمی تواند تصویربرداری دقیق از اتمها و یا ساختارهای کوچک نانومتری تهیه نماید(ایجاد کند)

سلام

اون قسمتایی که به نظرم درس تر بود رو با سبز مشخص کردم

اشکالات این متن هم میشه بگیرید؟ With reference to this *gure, Ferret’s diameter is the mean length between two tangents on opposite sides of the particle perpendicular to the *xed direction of the microscopic scan. Martin’s diameter
measures the diameter of the particle parallel to the microscope scan that divides the particle into two equal areas. The diameter of a circle of equal area is obtained by estimating the projected area of the particle and comparing it with a sphere that approximates its size با توجه به این شکل، قطر معادل، متوسط ​​طول بین دو مماس در 2طرف مخالف ذرات عمود بر جهت ثابت از اسکن میکروسکوپی است. قطر معادل مارتین، قطر ذرات موازی به اسکن میکروسکوپ اندازه گیری می کند که از تقسیم ذرات به دو بخش مساوی به دست می آید. قطر یک دایره برابر با مساحت به دست آمده است
با برآورد منطقه پیش بینی شده از ذرات و مقایسه آن با یک کره که تقریب اندازه آن ذره است.

یه قسمتایی حالت ستاره شده که معلوم نیست کلمه چیه؟!

ziba nazi

عضو جدید
ترجمه میخ طویله بکوب سر زبان من و ترجمه" نه نره نره، نه ماده ی ماده به انگلیسی چی میشه؟

ziba nazi

عضو جدید
لطفا موارد زیر رو اگه کسی میدونه ترجمه کنه:
1-با این حال بهتر است راهی برای برگرداندن پول پیداکنیم.
"برگرداندن پول؟؟"در این جمله چی میشه؟
2-پادشاها!
3-اما به روی خودش نیاورد و با زیرکی گفت:
4- او که دید کلکشان نگرفته،از هوش او خوشش آمد

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ترجمه میخ طویله بکوب سر زبان من و ترجمه" نه نره نره، نه ماده ی ماده به انگلیسی چی میشه؟
Strike the spike my language
Neither male nor female (نه نر نه ماده)
(چون اصطلاح فارسیه فکر نکنم تو انگلیسی جمله مناسب تری غیر از این باشه)

لطفا موارد زیر رو اگه کسی میدونه ترجمه کنه:
1-با این حال بهتر است راهی برای برگرداندن پول پیداکنیم.
"برگرداندن پول؟؟"در این جمله چی میشه؟
2-پادشاها!
3-اما به روی خودش نیاورد و با زیرکی گفت:
4- او که دید کلکشان نگرفته،از هوش او خوشش آمد
return money_1.
Kings_2

But he did not much to say-3
He saw not their tricks, the intelligence he liked_4