### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام من معنی این واژه ها رو می خواستم یعنی می خوام بدونم چه علمی هستن؟
plato
Aristotle
Buddhism

گلبرگ نقره ای

کاربر ممتاز
و یکی دیگه اینکه تو این جمله
He
read books by the Dalai Lama of Tibet
ترکیب Of Tibet چه معنی می ده ؟ گویا یه ناحیه ست ...نمی دونم تو زبون ما می شه تبت یا یه چیز دیگه ؟

دخترخوب

عضو جدید
سلام ممنون از سایتتون

سلام ممنون از سایتتون

من دانشجویم ولی زبانم نابوده برا ارشدم احتیاج دارم میشه طوری منو راهنمایی کنید که بتونم ریشه ای زبانو یادبگیرم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
من دانشجویم ولی زبانم نابوده برا ارشدم احتیاج دارم میشه طوری منو راهنمایی کنید که بتونم ریشه ای زبانو یادبگیرم

سلام

اگه دوست دارید کلا زبان تونو قوی کنید راه های زیادی هست مثل کلاس رفتن و خوندن کتابای مختلف آموزشی

اگه فقط برای ادامه ی رشته ی خودتون میخواید زبان تونو تقویت کنید باید روی کتابای زبانی که برای موفقیت تو رشته ی خودتون لازمه تمرکز کنید

اگه دوست داشتید میتونید به تالار زیر سر بزنید و فکر کنم تاپیکای مختلفی که بهتون بتونه کمک کنه وجود داره

موفق باشید

[h=1]آموزشگاه زبان باشگاه مهندسان[/h]

گلبرگ نقره ای

کاربر ممتاز
یه سوال دیگه هم داشتم
آیا سایتی هست که اسامی کشور ها و ملیت ها و زبانشون رو همراه با تلفظ داشته باشه ؟

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
من تفاوت بین این 3 تا فعل در کاربرد می خوام
include

consist of

سلام

بهترین راه برای پیدا کردن تفاوت معنای لغات از طریق دیکشنری یک زبانه هست مثلا انگلیسی به انگلیسی اکسفورد

include :

Verb

1. Comprise or contain as part of a whole: "the price includes dinner".
  2. Make part of a whole or set: "we have included some hints for beginners in this section".

contain :
Verb

1. Have or hold (someone or something) within.
  2. Be made up of (a number of things); consist of.

consist of :
verb (used without object) 1. to be made up or composed (usually followed by of ): This cake consists mainly of sugar, flour, and butter.

2. to be comprised or contained (usually followed by in ): Her charm does not consist only in her beauty.

3. Archaic. to exist together or be capable of existing together.

4. Obsolete . to insist; urge.

shady sh

عضو جدید
Help me

Help me

سلام دوستان .
من فرصت رفتن به اموزشگاه زبان ندارم.ميشه لطفا به من کمک کنید وبگید از کجا باید شروع کنم.:)
ممنون

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان .
من فرصت رفتن به اموزشگاه زبان ندارم.ميشه لطفا به من کمک کنید وبگید از کجا باید شروع کنم.:)
ممنون

سلام

دوست عزیز اول باید ببینید در چه سطحی از زبان هستید و دوم هدف تون از خوندن زبان چیه؟
همین جوری دوست دارید بخونید؟
میخواید تو ازمون تافل یا ایلتس شرکت کنید؟
یا برای موفقیت تحصیلی میخواید زبانتونو قوی کنید؟

armx

عضو جدید
سلام دوستان من زبانم خيلي ضعيفه و الان تو ترجمه ي مقالات به مشكل بر مي خورم ولي ميخوام تمرينمو بيشتر كنم تا يكم پيشرفت كنم الان به يه متني برخوردم نمي تونم درست ترجمش كنم متنشم اينه:
had a root mean square error of 20% of
the mean across species, within the range of accuracy of the ground
methods by which ET was measured
اگه كمكم كنيد ممنون ميشم:smile:

دخترخوب

عضو جدید
سلام ممنون

سلام ممنون

من از پایه ضعیفم ودسترسی به آموزشگاه زبان ندارم لطفابیشترراهنمایی کنید من میخام ازپایه تقویت بشم حدودا3ترم به تموم شدن لیسانسم مونده میخام تاموقع امتحان ارشدفول بشم

shady sh

عضو جدید
سلام

دوست عزیز اول باید ببینید در چه سطحی از زبان هستید و دوم هدف تون از خوندن زبان چیه؟
همین جوری دوست دارید بخونید؟
میخواید تو ازمون تافل یا ایلتس شرکت کنید؟
یا برای موفقیت تحصیلی میخواید زبانتونو قوی کنید؟
سطح نیمه متوسط.
هم برای موفقیت تحصیلی وهم برای موفقیت شغلی میخوام زبانم قوی باشه...
وتو آزمون تافل هم دوست دارم شرکت کنم.:)

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
من از پایه ضعیفم ودسترسی به آموزشگاه زبان ندارم لطفابیشترراهنمایی کنید من میخام ازپایه تقویت بشم حدودا3ترم به تموم شدن لیسانسم مونده میخام تاموقع امتحان ارشدفول بشم

سلام

تو انجمن زیر تاپیکای مختلف اموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود داره که شاید بتونه بهتون کمک کنه

[h=2]آموزشگاه زبان باشگاه مهندسان[/h]
موفق باشید

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سطح نیمه متوسط.
هم برای موفقیت تحصیلی وهم برای موفقیت شغلی میخوام زبانم قوی باشه...
وتو آزمون تافل هم دوست دارم شرکت کنم.:)

سلام

برای شرکت در آزمون تافل باید منابعش رو بخونید و از طریق سایت سنجش برای ثبت نام اقدام کنید

موفق باشید

ali.fazeli

عضو جدید
مرسی از مطالب خوبتون من یه اشکال دارم اگه بخوام بگم (انها هر روز به ما حمله میکردند ) کدوم جمله درسته؟ they attacked us every day or they were attacking us every day یا بخوام بگم هر روز صبح از خواب پا نمیشدم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
مرسی از مطالب خوبتون من یه اشکال دارم اگه بخوام بگم (انها هر روز به ما حمله میکردند ) کدوم جمله درسته؟ they attacked us every day or they were attacking us every day یا بخوام بگم هر روز صبح از خواب پا نمیشدم

سلام

این جمله درسته

they were attacking us every day

ali.fazeli

عضو جدید
اگه بخوایم بگیم انها داشتند به ما حمله میکردند باید چی بگیم ؟ من کلا گذشته استمراری رو خوب نفهمیدم و برای نوشتن خاطره مشکل دارم مثلا اگه بخوام بگم هر روز صبح از خواب پا میشدم و از گذشته استمراری استفاده کنم معنیش نمیشه هر روز صبح داشتم از خواب پا میشدم؟

گلبرگ نقره ای

کاربر ممتاز
سلام دوستان من زبانم خيلي ضعيفه و الان تو ترجمه ي مقالات به مشكل بر مي خورم ولي ميخوام تمرينمو بيشتر كنم تا يكم پيشرفت كنم الان به يه متني برخوردم نمي تونم درست ترجمش كنم متنشم اينه:
had a root mean square error of 20% of
the mean across species, within the range of accuracy of the ground
methods by which ET was measured
اگه كمكم كنيد ممنون ميشم:smile:
هم باشگاهی محترم
سلام
برای قوی تر کردن ترجمه متون شما باید بیشتر و بیشتر ترجمه کنید ...من ارشد که قبول شدم هیچی از زبان نمی دونستم اما شروع به ترجمه در زمینه تحقیقات خودم کردم ... با رشته خودتون شروع کنید بهتره چون خیلی روونتر می تونید بفهمید ..چو ن چیزیه که تو درسهاتون مکررا باهاش مواجه می شید
این متنی که شما گذاشتید بدلیل اینکه تکه ای از متن علمیه سخت تر می شه فهمیدش
با اینحال چیزی که به ذهن بنده حقیر می رسید براتون گذاشتم
موفق باشید
خطای مجذور میانگین ریشه 20 % است(اینو باید از روی فرمول تشخیص بدید)،
درمیان محدوده صحت روش هایی که بوسیله ET اندازه گیری می شود

آخرین ویرایش:

.angel.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببخشید نمیدونم سوالمو جای درستی مطرحی میکنم یا نه!
چند وقت پیش یه لینک رو توی همین تالار دیدم که دانلود آهنگ هایی بود ک توی همون پیج متن آهنگ هم بود!الان هرچی میگردم نمیتونم پیداش کنم.میشه کمک کنید؟؟؟!!!!

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام ببخشید نمیدونم سوالمو جای درستی مطرحی میکنم یا نه!
چند وقت پیش یه لینک رو توی همین تالار دیدم که دانلود آهنگ هایی بود ک توی همون پیج متن آهنگ هم بود!الان هرچی میگردم نمیتونم پیداش کنم.میشه کمک کنید؟؟؟!!!!

سلام

خدمت شما

[h=3]Listening Improvement by Music and Lyrics[/h]

bitdownload

عضو جدید
با سلام

معنی این جمله به انګلیسی رو میخواستم اګر ممکنه راهنمایی کنید

(کانون های دهگانه سلامت منطقه 19)

ممنون

گلبرگ نقره ای

کاربر ممتاز
سلام
برای تقویت مهارت مکاتبات رسمی یا نوشتن قراردادها ، نوشتن نامه های اداری مرجعی وجود داره؟

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
برای تقویت مهارت مکاتبات رسمی یا نوشتن قراردادها ، نوشتن نامه های اداری مرجعی وجود داره؟

سلام

کتاب ترجمه مکاتبات و اسناد دکتر مسعود راعی هست که دو جلده، فکر کنم کمکتون کنه;)