### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
ممنونم می خواستم معنیشو تو این جمله بدونم
it’s in your brain and
bleah
وقتی در ترکیب با brain اومده معنی خاصی داره ؟
در معنی یه جور بیان احساساته اما در ترکیب با brain نمی دونم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
ممنونم می خواستم معنیشو تو این جمله بدونم
it’s in your brain and
bleah
وقتی در ترکیب با brain اومده معنی خاصی داره ؟
در معنی یه جور بیان احساساته اما در ترکیب با brain نمی دونم

این جوری که من برداشت کردم یعنی خسته ی مغزی یعنی کسی که مغزش خسته است

البته این نظر منه حالا نمیدونم دقیق همین میشه یا نه؟!

sinoush

عضو جدید
اطلاع دارید آموزشگاه معتبر در مشهد برای گذراندن این دوره کجاست؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
لطفا بهم بگین این جمله زمانش ماضی بعیده یا ماضی نقلی:
دیروز کجا باید میبودم؟
و لطفا درستی این جملات رو برام چک کنین:
مهمان ما هنوز نرسیده است.
Our geust has not arrived yed.

علی به سرعت من درس نمیخواند.
Ali dosent study so rapidly as i.

و این جمله رو ترجمه کنین:
ما دیروز نبایستی از خانه بیرون می رفتیم.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
لطفا بهم بگین این جمله زمانش ماضی بعیده یا ماضی نقلی:
دیروز کجا باید میبودم؟
و لطفا درستی این جملات رو برام چک کنین:
مهمان ما هنوز نرسیده است.
Our geust has not arrived yed.

علی به سرعت من درس نمیخواند.
Ali dosent study so rapidly as i.

و این جمله رو ترجمه کنین:
ما دیروز نبایستی از خانه بیرون می رفتیم.

سلام

اولی ماضی بعید هست البته تو زبان فارسی این جور فعل زیاد مورد استفاده قرار نمی گیره

جمله ی دومتون درسته

جمله ی سوم به جای rapid از fast هم میشه استفاده کرد

جمله ی آخر :

we should not go out yesterday

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من خودمو برای ازمون ارشد معماری اماده میکنم تو بخش ریدینگ زبان مشکل دارم اگه ممکنه در مرود تکنیک هایی که وجود داره منو راهنمایی کنین و اینکه چجوری باید رو این بخش تمرین کنم.ممنون.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان.من خودمو برای ازمون ارشد معماری اماده میکنم تو بخش ریدینگ زبان مشکل دارم اگه ممکنه در مرود تکنیک هایی که وجود داره منو راهنمایی کنین و اینکه چجوری باید رو این بخش تمرین کنم.ممنون.

سلام

فکر کنم تاپیک زیر بتونه کمکتون کنه

[h=1]مهارت های خواندن متون انگلیسی[/h]

helma_galaxy

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشین میخواستم ببینم بهترین کتاب واسه مترادفها (synonym) چیه؟؟؟ واسه ارشد زبان میخوام
ممنون

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام بچه ها خسته نباشین میخواستم ببینم بهترین کتاب واسه مترادفها (synonym) چیه؟؟؟ واسه ارشد زبان میخوام
ممنون

سلام

کتاب زیر خوبه

vocabulary for the college-bound student by harold levine , norman levine , robert t levine

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
your car had to be insured yesterday

your car had to be insured
your car must be insured
خب یعنی بین این دو جمله فرقی نیست؟ 1-ماشینت بایستی بیمه می شد. 2-ماشینت بایستی بیمه شده باشد...

آیا این جملات درستن؟
نامه نوشته شد. The letter was written.
نامه نوشته شده است. The letter has been written

چرا علی کتاب را بخوبی نخوانده بود؟ why had not Ali read the book well?

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
سلام

اولی ماضی بعید هست البته تو زبان فارسی این جور فعل زیاد مورد استفاده قرار نمی گیره

جمله ی دومتون درسته

پس جمله ی : دیروز کجا باید میبودم رو به این صورت میگیم:
where should i had been?

چون من فکر کردم میشه : where should i have been?
جمله ی آخر :

we should not go out yesterday
اینم میشه ؟
we didn't have to go out of home yesterday.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
خب یعنی بین این دو جمله فرقی نیست؟ 1-ماشینت بایستی بیمه می شد. 2-ماشینت بایستی بیمه شده باشد...

آیا این جملات درستن؟
نامه نوشته شد. The letter was written.
نامه نوشته شده است. The letter has been written

چرا علی کتاب را بخوبی نخوانده بود؟ why had not Ali read the book well?

سلام

والا من هر چی فکر میکنم تو انگلیسی که اینو برگردونیم یه شکل بیشتر پیدا نمی کنه ، از نظر من فرقی نداره نمیدونم حالا شاید من الان دارم اشتباه می کنم:warn:

بله اونا درسته

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
پس جمله ی : دیروز کجا باید میبودم رو به این صورت میگیم:
where should i had been?

چون من فکر کردم میشه : where should i have been?

اینم میشه ؟
we didn't have to go out of home yesterday.

خداییش اون جمله اولی رو برای اولین بار شنیدم تا حالا همچین جمله ای ندیده بودم

بله اون جوری هم میشه
;)

Kaulitz

کاربر فعال
سلام خسته نباشید
کسی معنی این واژه رو می دونه؟:cry: دارم مقالمو ترجمه می کنم گیر کردم تو رو خدا کمک کنین:

drop-wise

(با همه)

آخرین ویرایش:

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود
نیاز به مقاله زبان اصلی از روزنامه و یا مجلات خارجی با یکی از موضوعات زیر هستم.ممنون میشم کمکم کنید
در یادگیری_تفکر_هوش_اموزش_اهدا ف اموزشی_سخنرانی_اداره کلاس درس_تغییر رفتار_ارزشیابی بیشرفت_تحصیلی_هوش_هوش هیجانی_فراموشی_فنون ایجاد انگیزش در یادگیریدر یادگیری_چگونگی از بین بردن استرس امتحان _حافظه
باسپاس:gol:

• Like
واکنش ها: ho_b

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
درود
نیاز به مقاله زبان اصلی از روزنامه و یا مجلات خارجی با یکی از موضوعات زیر هستم.ممنون میشم کمکم کنید
در یادگیری_تفکر_هوش_اموزش_اهدا ف اموزشی_سخنرانی_اداره کلاس درس_تغییر رفتار_ارزشیابی بیشرفت_تحصیلی_هوش_هوش هیجانی_فراموشی_فنون ایجاد انگیزش در یادگیریدر یادگیری_چگونگی از بین بردن استرس امتحان _حافظه
باسپاس:gol:

سلام

سایت زیر مقاله و پایان نامه به زبان انگلیسی داره که میتونید موضوع مورد نظر خودتونو سرچ کنید

http://etd.ohiolink.edu

مثلا چند تا مقاله در مورد هوش مصنوعی

http://etd.ohiolink.edu/view.cgi?acc_num=ohiou1177099834
http://etd.ohiolink.edu/view.cgi?acc_num=ohiou1335361175
http://etd.ohiolink.edu/view.cgi?acc_num=osu1277386455

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام
امکانش هست که در بخش داستانهای کوتاه معنی داستان هایی که زهره جون گذاشتن رو بذارید؟ آخه یکم مشکله برام... اگه امکانش نیست بخشی وجود داره که داستانهای ساده تر باشه؟برای کسانی که اولای راهن داستانها سنگینه:redface:

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
امکانش هست که در بخش داستانهای کوتاه معنی داستان هایی که زهره جون گذاشتن رو بذارید؟ آخه یکم مشکله برام... اگه امکانش نیست بخشی وجود داره که داستانهای ساده تر باشه؟برای کسانی که اولای راهن داستانها سنگینه:redface:
چشم دوست عزیز...

aa-amini

عضو جدید
باسلام
کسی میدونه غیر از گوگل ترنسلیت سایتی هست که متن انگلیسی ترجمه کنه؟؟؟

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
باسلام
کسی میدونه غیر از گوگل ترنسلیت سایتی هست که متن انگلیسی ترجمه کنه؟؟؟

سلام

دوست عزیز سایتای زیر هم هستند که از انگلیسی به فارسی ترجمه میکنن

http://translate.reference.com
http://www.bing.com/translator
http://www.freetranslation.com

اما همه ی اینا حتی گوگل یه خورده درهم ترجمه میکنن شما حتما آخر سر باید یه بازنگری بکنید;)

Raana joon

عضو جدید
سلام بچه ها من دانشجوی زبان و ادبیات انگلیسی هستم اما اونطور که باید نمیتونم انگلیسی رو صحبت کنم فقط تو صحبت کردن مشکل دارم و همیشه در مقابل دوستام کم میارم لطفا راهنماییم کنین سی دی هم زیاد نگاه کردم غیر از اینا چیکار کنم تا speakingمن خوب بشه و بتونم ب راحتی صحبت کنم؟؟؟؟؟:cry:

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام بچه ها من دانشجوی زبان و ادبیات انگلیسی هستم اما اونطور که باید نمیتونم انگلیسی رو صحبت کنم فقط تو صحبت کردن مشکل دارم و همیشه در مقابل دوستام کم میارم لطفا راهنماییم کنین سی دی هم زیاد نگاه کردم غیر از اینا چیکار کنم تا speakingمن خوب بشه و بتونم ب راحتی صحبت کنم؟؟؟؟؟:cry:

سلام

بهترین راه از طریق مکالمه با یه انگلیسی زبان هست حالا اگه نشد کسی که زبانش خوب باشه و شروع کنید باهاش صحبت کردن
و هر جا که شما ایراد داشتید کمکتون کنه تا راه بیفتید
اگه کسی رو تو اطرافتون ندارید از چت کردن کمک بگیرید تو نت با کسی که زبانش انگلیسی هست چت کنید
همین دوستاتون اگه زبانشون خوبه ازشون کمک بگیرید تا شما هم مکالمه تون قوی بشه

تاپیکای زیر هم شاید به دردتون بخوره

[h=1]مهارت های صحبت کردن (speaking skills)[/h]
[h=1]به سرعت به مکالمه ی زبان انگلیسی مسلط شوید...[/h]
[h=1]چند نکته مهم تلفظی جهت ارتقا Listening و Speaking[/h]

tehrangharb

عضو جدید
سلام دوستان، خسته نباشید

من رشتم معماریه و دوماه دیگه کنکور ارشد دارم و تازه کتاب گرامر امیری رو خریدم و میخواستم بپرسم بنظرتون گرامر تو زبان امتیاز آور هست یا نه؟ یعنی میشه با خوندن یه کتاب تست های گرامر رو درست زد یا گرامر قابل سرمایه گذاری نیست ؟ اگر نیست جاش یه درس دیگه رو بهتر بخونم و یا رو درک مطلب بیشتر وقت بذارم:w10:

ممنون میشم پاسخ بدید:smile:

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان، خسته نباشید

من رشتم معماریه و دوماه دیگه کنکور ارشد دارم و تازه کتاب گرامر امیری رو خریدم و میخواستم بپرسم بنظرتون گرامر تو زبان امتیاز آور هست یا نه؟ یعنی میشه با خوندن یه کتاب تست های گرامر رو درست زد یا گرامر قابل سرمایه گذاری نیست ؟ اگر نیست جاش یه درس دیگه رو بهتر بخونم و یا رو درک مطلب بیشتر وقت بذارم:w10:

ممنون میشم پاسخ بدید:smile:

سلام

شما هم خسته نباشید

من الان نمونه سوالات رشته ی شما رو برای ارشد دانلود کردم و خوندم تا اونجایی که من دیدم زبان عمومی و تخصصی سال 91 فقط از لغات و درک مطلب امتحان گرفته شده و یه سوالم از گرامر نیومده بود
شما سعی کنید وقت خودتون رو بیشتر روی لغات و درک مطلب بذارید... کتابایی که به عنوان منبع برای زبان در رشته ی شما معرفی شده رو بخونید مخصوصا اونایی که برای لغت و درک مطلب هست
فکر کنم منابع اصلی رو از دوستان تون که رشته شون مثل شما معماری بوده بپرسید بهتر باشه
اینجا ما فقط میتونیم تاپیکایی به شما معرفی کنیم که برای تقویت این مهارت ها هست رو به شما پیشنهاد بدیم که بخونید مثل تاپیک های زیر:

[h=3]چگونه لغات را به خاطر بسپاریم؟[/h]
[h=3]مهارتهای خواندن (متون ) انگلیسی خود را افزایش دهید[/h]
[h=3]نکاتی در مورد یادگیری لغات[/h]
[h=3]روشهای فراگیری لغات[/h]
[h=3]مهارت های خواندن متون انگلیسی[/h]و در آخر تاپیک زیر هم میتونه خیلی بهتون کمک کنه البته برای تافل هست ولی خوب اگه وقت داشتید خوندنش خالی از لطف نیست

[h=3]مهارت های خواندن متون انگلیسی[/h]
موفق باشید

Raana joon

عضو جدید
سلام

بهترین راه از طریق مکالمه با یه انگلیسی زبان هست حالا اگه نشد کسی که زبانش خوب باشه و شروع کنید باهاش صحبت کردن
و هر جا که شما ایراد داشتید کمکتون کنه تا راه بیفتید
اگه کسی رو تو اطرافتون ندارید از چت کردن کمک بگیرید تو نت با کسی که زبانش انگلیسی هست چت کنید
همین دوستاتون اگه زبانشون خوبه ازشون کمک بگیرید تا شما هم مکالمه تون قوی بشه

تاپیکای زیر هم شاید به دردتون بخوره

مهارت های صحبت کردن (speaking skills)

به سرعت به مکالمه ی زبان انگلیسی مسلط شوید...

چند نکته مهم تلفظی جهت ارتقا Listening و Speaking

سلامممنون از راهنماییتون اما منتو تلفظ مشکلی ندارم کلی هم ای دی ام بلدم ولی موقع حرف زدم میترسم سوتی بدم یا میترسم لحنم درست نباشه

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلامممنون از راهنماییتون اما منتو تلفظ مشکلی ندارم کلی هم ای دی ام بلدم ولی موقع حرف زدم میترسم سوتی بدم یا میترسم لحنم درست نباشه

سلام

میدونید چرا بچه های کوچیک بهتر میتونن چند تا زبانو یاد بگیرن اما هر چی سنشون میره بالاتر یادگیری زبان براشون سخت تره؟

چون بچه ها ریسک پذیری بالایی تو حرف زدن دارن...از اینکه اشتباه کنن نمیترسن و خجالت نمی کشن اما ماها که سنمون بیشتره این عوامل باعث میشه نتونیم صحبت کنیم و در اکثر مواقع قید حرف زدنو میزنیم

بالاخره آدم تا اشتباه نکنه که درستشو یاد نمی گیره

فکر کنم شما اصلا زبانتون مشکلی نداره فقط عوامل منفی رو صحبت کردن تون تاثیر منفی داره

tehrangharb

عضو جدید
سلام

شما هم خسته نباشید

من الان نمونه سوالات رشته ی شما رو برای ارشد دانلود کردم و خوندم تا اونجایی که من دیدم زبان عمومی و تخصصی سال 91 فقط از لغات و درک مطلب امتحان گرفته شده و یه سوالم از گرامر نیومده بود
شما سعی کنید وقت خودتون رو بیشتر روی لغات و درک مطلب بذارید... کتابایی که به عنوان منبع برای زبان در رشته ی شما معرفی شده رو بخونید مخصوصا اونایی که برای لغت و درک مطلب هست
فکر کنم منابع اصلی رو از دوستان تون که رشته شون مثل شما معماری بوده بپرسید بهتر باشه
اینجا ما فقط میتونیم تاپیکایی به شما معرفی کنیم که برای تقویت این مهارت ها هست رو به شما پیشنهاد بدیم که بخونید مثل تاپیک های زیر:

موفق باشید

ممنون از اینکه پاسخ دادید ولی سوال 11 تا 15 سال گذشته گرامره دیگه، پس چون سوال از ش میاد، هم چنان سوالم اینکه آیا گرامر تو زبان امتیاز آور هست یا نه؟ یعنی میشه با خوندن یه کتاب تست های گرامر رو درست زد یا گرامر قابل سرمایه گذاری نیست ؟ و برای مسلط شدن نیاز به زمانه زیادی هست.

باتشکر

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
ممنون از اینکه پاسخ دادید ولی سوال 11 تا 15 سال گذشته گرامره دیگه، پس چون سوال از ش میاد، هم چنان سوالم اینکه آیا گرامر تو زبان امتیاز آور هست یا نه؟ یعنی میشه با خوندن یه کتاب تست های گرامر رو درست زد یا گرامر قابل سرمایه گذاری نیست ؟ و برای مسلط شدن نیاز به زمانه زیادی هست.

باتشکر

سلام

خواهش میکنم

این گرامرش انچنان نیست

بازم به نظرم اگه این سوالو تو تالار معماری مطرح کنید خیلی بهتره ... بهتر میتونن راهنمایی تون کنن