روز مهندسی شیمی

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من مطمئن نیستم اما جایی خونده بودم که پدر علم مهندسی شیمی ایران مرحوم پروفسور قهرمان شمس

جدی؟؟ من اصلا همین رو هم نمیدونستم :w19:
کی بودن؟ چیکار کردن؟ میخوام ببینم برا چی پدر علم مهندسی شیمی ایران شدن؟
خدا بیامرزتشون:gol:

hilari

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جدی؟؟ من اصلا همین رو هم نمیدونستم :w19:
کی بودن؟ چیکار کردن؟ میخوام ببینم برا چی پدر علم مهندسی شیمی ایران شدن؟
خدا بیامرزتشون:gol:

متاسفانه اطلاعاتم در مورد ایشون خیلیییییییییییییی کم
اما انقدر میدونم که عاشق دانشجوهاشون بودن, طوری که وقتی بیمار بودن و بهشون اطلاع دادند که دانشجوهاشون براش دعا می کنند گفتند من قربان همه دامشجوها میشوم:cry: ( بر خلاف اکثر اساتید مغرور الان ) راست گفتن که درختی که پر بارتر سر به زیرتر;)

kayhan

عضو جدید
سلام
منم با این نظر آفاش موافقم که همچین روزی روز مهندسی شیمی بشه
:huh:

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نظرتون در بارهی والاس کاروترز چیه ان کسی که نایلون را اختراع کرده;):)

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم با این نظر آفاش موافقم که همچین روزی روز مهندسی شیمی بشه
:huh:

;):gol::gol:

سلام
نظرتون در بارهی والاس کاروترز چیه ان کسی که نایلون را اختراع کرده;):)

من ترجیح میدم یه روزی باشه که یه ربطی به ایران یا ایرانی داشته باشه مثلا روزی که یه اتفاق خاصی تو ایران برای مهندسی شیمی افتاده یا تولد یه مهندس شیمی ایرانی یا ...:w16:

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم موافقم
;)
عالیه

با تولد پدر علم مهندسی شیمی ایران یعنی مرحوم پروفسور قهرمان شمس؟؟

پس بریم ثبتش کنیم؟ :w01:بذار یه صفحه سفید تو دفتر ثبت پیدا کنم تا بنویسیم و ثبتش کنم :w10:

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکرمیکنم باید یک نظر سنجی عمومی بشه و همه ی مهندسین محترم شیمی در ان شرکت کنند;):)
هر چی باشه این روز همست:gol:

آخرین ویرایش:

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکرمیکنم باید یک نظر سنجی عمومی بشه و همه ی مهندسین محترم شیمی در ان شرکت کنند;):)
هر چی باشه این روز همست:gol:

اکی ;)
تو همین تالار میتونیم یه نظرسنجی بکنیم و روزشو مشخص کنیم ولی باید چندتا گزینه داشته باشه... یکیش همین روز تولد پدر علم مهندسی شیمی ایران، بقیه اش؟؟:w19::w20:
(یکیش هم که مشخصه، روز تولد من :D، نه شوخی کردم! :w16:)

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
اختیار دارین
بچه ها ایهمه پیشنهاد دادن:biggrin:

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میدانید این خیلی خوب که یک روز به اسم مهندسی شیمی وجود داشته باشه وازمهندسین محترم شیمی تقدیر بشه
ولی مهمتر ازان این که ما یه نگاه تاریخی هم به این موضوع داشته باشیم
می دانم که از تاریخ دل خوشی ندارین
ولی نکته ی خیلی مهم این است که
در هر ابداعی کلی ایده وجود داره که این ایده ها توی اثبات ها دیده نمی شه
ولی اگه بتونی از شون استفاده کنی می توانی اکتشافات زیادی داشته باشی
این یه قانون کلی در تمام علوم
مثلا تا حالا فکر کردین اقای کارنو با چه فکر اولیه ای داشتن
حالا خودت را بگذار جای ایشون اگه تو باشی چه کار می کنی
چه تغییری می توانی در ان قرار بدی
اصلا اگه فکر بازی داشته باشی می توانی کلی ایده ی ناب بگیری
واین ویژگی یه مهندس خوبه نه این که یاد بگیره چه جوری از فرمول ها استفاده کند

Majid.na

عضو جدید
عشق مهندسسی شیمی

عشق مهندسسی شیمی

:cool:عشق است مهندسی شیمی هر روز روز مهندسی شیمی و هرکاری هر روز می کنیم یک فرآیند شیمیایی می گید نه فکر کنید؟

chemenglover

عضو جدید
روز مهندسی شیمی

سلام دوستان
به نظر من روز مهندسی شیمی در ایران میبایست روز تولد "رازی" میبود که اولین بار از فرایند تقطیر استفاده کرد ولی متاسفانه این روز رو به خاطر محصول تولیدی فرایند تقطیر "الکل" در آزمایش "رازی" به اسم روز "داروسازی"!!!!! گذاشتن مهندسین شیمی هم گفتن ایول چه تقارن با حالی
من که روز تولد "رازی" را روز مهندسین شیمی میدونم وبس حالا هرکی میخواد خوشش بیاد یا بدش بیاد

baran.bahari

عضو جدید
سلام، بچه ها فکر نمی کنید زیادی دارید خالی می بندید شیمیه که همه جا هست نه مهندسی شیمی .... من خودمم مهندسی شیمی می خونم ... حالا می توننید کفش ، گوجه و ... به طرفم پرت کنید... روز م شیمی باید روز مهندسی شیمی اصیل ایرانی و مهندس واقعی ایرانی باشه .... باید بگردیم تو تاریخ... خودمم تحقیقاتی داشتم اما یادم رفته بیشتر در مورد صنعت قند در ایران بوده... لطف کنید زودتر یه روزی پیدا کنید که ذره با این روز حال کنیم و خودمونو بتحویلیم...موفق باشید:gol:;)

npeh12101365

عضو جدید
سلام مهندس
خوبی عزیزم
من که موافقم-بچه ها فکر خوبی کرده ایشون
حالا نظر شخص شما کدوم دانشمنده؟

npeh12101365

عضو جدید
اصلا اینطور نیست
درسته شیمی علم مادره ولی مهندسی شیمی یه چیز دیگست
خوبه شما 2 واحد در مورد اشنایی با مهندسی شیمی پاس کردین...
از شما دیگه انتظار نداشتم مهندس
خودت با یه لیسانس شیمی یکی میدونی؟
البته من به همه رشنه ها احترالم میذارم
ارادتمند شما(پیمان)

ziarifar

عضو جدید
خداییش خدای دانش‌هاست
خیلی جالبه این مهندسی شیمی
مهندسی شیمی نباشه، دنیا stop میزنه

من فکر میکنم هر روزی رو میشه به این روز مهندسی شیمی اختصاص داد.چون میبینم بچه های مهندسی شیمی تو صنعت کارشون شب و روز و تعطیلی نداره.اما اگه روز تولد یکی از پرفسورهای شناخته شده این رشته مث پرفسور برد رو انتخاب کنیم فکر کنم خوب باشه(البته فکر نکنید چون کتابشو ترجمه کردم روش حساسیت ویژه دارم).دوستان ارشد و دکترا مهندسی شیمی کامل متوجه منظور من میشن که ما با این پرفسور چه خاطراتی داشتیم :biggrin:

پیوست ها

• 11111.jpg
    11111.jpg
    92.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم هر روزی رو میشه به این روز مهندسی شیمی اختصاص داد.چون میبینم بچه های مهندسی شیمی تو صنعت کارشون شب و روز و تعطیلی نداره.اما اگه روز تولد یکی از پرفسورهای شناخته شده این رشته مث پرفسور برد رو انتخاب کنیم فکر کنم خوب باشه(البته فکر نکنید چون کتابشو ترجمه کردم روش حساسیت ویژه دارم).دوستان ارشد و دکترا مهندسی شیمی کامل متوجه منظور من میشن که ما با این پرفسور چه خاطراتی داشتیم :biggrin:
سلام خیلی ممنون
ولی به نظرتون بهتر نیست که اون فرد ایرانی باشند:smile:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
مهندس جانو میگم این کتاب ارزشمندی. یکم رو طراحی جلدش بیشتر کا کنید بهتر نیست. هم طراحی قشنگتر و هم کیفیت بهتر.

ziarifar

عضو جدید
ممنون از نظرتون

ممنون از نظرتون

مهندس جانو میگم این کتاب ارزشمندی. یکم رو طراحی جلدش بیشتر کا کنید بهتر نیست. هم طراحی قشنگتر و هم کیفیت بهتر.

طراحی جلد رو یکی از دانشجوهام به نام آقای میثم سیامک انجام داده. البته تا جایی که امکان داشت سعی کردم جلد کتاب شبیه همون جلد اصلی که ازش ترجمه شده باشه.ولی شما اگه نظر خاصی یا پیشنهادی دارید بفرمایید ایشالا تو چاپ دوم از نظرتون بهره خواهم جست

mohamad engineer

عضو جدید
یعنی چی مگه میشه مهندسی شیمی روز نداشته باشه.حالا که اینجوریه ما بچه های مهندسی شیمی باید یه روز رو به عنوانه روز مهندسی شیمی انتخاب کنیم موافقید؟

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بجه ولی جه روزی میشود به به . مریم خانوم تولد راءولت بهتره
بذارین روز تولد دکتر مرتضی سهرابی؟اخه من ایرانی پیرتر از اون تو مهندسی شیمی سراغ ندارم.ولی جدی رشتمون درسته از همه چیز توش هست ولی هیچ مقوله ای رو درست درمونو تا اخر نمیخونیم واسه همینه که تو اگهی های استخدام 20 تا مکانیکو صنایع و برقه یکی مهندسی شیمی که اونم فقط مرد میگیرن.یکی نیست بگه بخدااااااااااااا درسامون اندازه مکانیکا سخت بوووووووووووود.هی روزگار

mm20

عضو جدید
روز زکریا رازی دیگه همون روز بهترین به نظر من

msgoodboy

عضو جدید
من پیشنهاد می کنم روز تولد آقای bird یا آقای McCabe روز مهندسی شیمی باشه

adeniss

عضو جدید
تولد من خوبه نزديكم هست. اين روزو به نام روز مهندسي شيمي در نظر ميگيريم. به همه تبريك ميگم.

بالا