رفع اشکال مربوط به:3DMAX

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
برای رندر گرفتن بعد تنظیمات موتور رندر،،بسته به اینکه چقدر کیفیت مدنظرتون باشه به دلخواه تنظیم میکنید وسایز خروجی رو مشخص میکنید!
کافیه تو رندر ستاپ گزینه رندر پایین سمت چپ زده بشه--
دلیل جواب ندادن : 1-یا سوالتون تکراریه وقبل پرسیده شده که دوستان جواب دادن-فقط کافیه تایپیک رویه نمه زیرورو کنید.
یا اینکه مبهمه-دقیق نمیشه فهمید منظورتون رو
و اینکه من و دوستان همیشه نیستم. یه روز کامل هستیم -چند روز نیستیم--به جواب رسیدن بستگی به خودتون داره ونباید منتظر جواب از طرف دوستان باشید.
تو این فروم وتو فروم های دیگه دنبال سوالتون باشید.تایپیکهارو زیروروکنیدو...
چون یه زمانی جواب دادن به سوالات چندروز طول میکشه-دلیلشم نبود دوستانه ومشغله کاری
بشخصه وقتی بیام انجمن هرچه در توانم باشه دریغ نمیکنم-
موفق باشید

خوب تو رندر ستاپ فقط 4 تا سايز داريم
اگه بخام به اندازه آ4 يا بزرگتر رندر كنم چيكار كنم؟؟؟

niegrau

عضو جدید
من وقتی ActiveShade رو میزنم که در view port به من رندر بده، اصلا انگار نه انگار ! هیچ کاری نمی کنه !!!!
روی مدل های مختلف، سبک سنگین و ... تست کردم نشده !
در حالت های مختلف نمایشی هم زدم نشده مثل realistic, shaded, consistent colors , ...

مشکلی در رندر گرفتن از طریق خود تولبار رندر نیست ! ایراد چی می تونه باشه؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز

اينم رندراي من
چطور شده مدير جان؟
دمت گرم مهندس کارت عالیه پس من ول معطلم. ببخشید شما چه مدته مکس رو استارت زدید من هنوز متریال و وی ری بلد نیستم اونارو شانسی تنظیم کردم!!!ضمن اینکه من رشتم معماری نبوده یکم در مورد طراحی معماری خامم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دمت گرم مهندس کارت عالیه پس من ول معطلم. ببخشید شما چه مدته مکس رو استارت زدید من هنوز متریال و وی ری بلد نیستم اونارو شانسی تنظیم کردم!!!ضمن اینکه من رشتم معماری نبوده یکم در مورد طراحی معماری خامم
شما تا ميتوني عكس و دكور ببين و از هر عكس تيكه هايي كه نظرتو جلب ميكنه براي خودت مدل كن و سيو كن
معماري ياد گرفتني نيس
خودت بري دنبالش از هر كسي موفق تري

خیلی قشنگ شده!!!
اصلا طراحی بچه های معماری یه چیز دیگس!!
تبریک میگم:gol::gol::gol::gol:

ممنون از لطف هر دوتون
والا من 16جلسه رفتم كلاس
بيشتر چون تست زياد ميگيرم حتي رو يه نور كار خوب ميشه اما هنوز خيلي چيزاي هست كه بلد نيستم ايشالا تايم بزارم حرفه اي كار كنم

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این مشکل چیه که نمیتونم مکس نصب کنم؟11.jpg

sallarmelli

عضو جدید
من هم یه ابراز وجودی بکنم

در یه مسابقه قرار بود فقط یه فایل مکس رو نور پردازی کنیم که این نور پردازی من بود حالا مسابقه همچنان در حال برگزاری هست
تا بعد

shahab_24

عضو جدید

اينم رندراي من
چطور شده مدير جان؟
خب در کل خوبه...رنگ سال هم که انتخاب کردی ;)....اما...color mapping تو وی ری رو چی انتخاب کردی؟...به ناحیه بنفش دیوار و اون بخش بنفش روی پشت سری تخت توجه کن...می بینی یکم نویز داره...اینا به خاطر انتخاب نوع color mapping اته

این مشکل چیه که نمیتونم مکس نصب کنم؟مشاهده پیوست 163778

خب در واقع ارروری که شما باهاش مواجه شدین اینه:
error 1920.service mental ray 3.6 satellite for autodesk 3ds max 9 64bit 64-bit' (mi-raysat_3dsmax9_64) failed to start verify that you have sufficent privilleges to start system services

چندین راهکار می تونه داشته باشه اما متداول ترینش اینه که User Account Control ویندوزت رو خاموش کنی...FireWall هم قطع باشه.

من هم یه ابراز وجودی بکنم

در یه مسابقه قرار بود فقط یه فایل مکس رو نور پردازی کنیم که این نور پردازی من بود حالا مسابقه همچنان در حال برگزاری هست
تا بعد

شما هم عین دوست عزیزمون که تو اول پست جوابشون رو دادم...البته برای این موضوع می تونی با یک نور Plan وی ری که با شدت بسیار کم از روبرو میخوره...سایه ها رو لطیف تر کنی تا این نویز سایه ها نباشه.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
خیلی قشنگ شده!!!
اصلا طراحی بچه های معماری یه چیز دیگس!!
تبریک میگم:gol::gol::gol::gol:
ممنون بابت تیکه ای که انداختید ولی من که گفتم کلا یک ماهه استارت زدم حالا یه مکانیکی اومده داره مکس کار میکنه چشم دیدنشو ندارید:razz:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خب در کل خوبه...رنگ سال هم که انتخاب کردی ;)....اما...color mapping تو وی ری رو چی انتخاب کردی؟...به ناحیه بنفش دیوار و اون بخش بنفش روی پشت سری تخت توجه کن...می بینی یکم نویز داره...اینا به خاطر انتخاب نوع color mapping اته
.

از عمد اينطوري متريال دادم واسه اون بنفشه
اما اون تيكه سفيده رنگه

آخرین ویرایش:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
3333333333.jpg

میشه بگین حالا مشکل چیه ؟:redface: وقتی میخوام اجرا کنم اینو میگه

sona.kh

عضو جدید
سلام دوستای خوبم ,کسی هست که اطلاعات کامل در مورد انیمیشن تو 3d max داشته باشه,ممنون میشم راهنمایی کنید,من یک فایل کامل تو اتوکد کار کردم حالا می خواه ببرم 3d max و به شکل یک فیلم مراحل ساخت ساختمان نشون بدم

میخکوب

عضو جدید
سلام ...
بچه ها کسی میدونه چه طور میشه فایلی رو از رویت وارد تری دی کرد؟؟؟؟؟؟؟؟

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابت تیکه ای که انداختید ولی من که گفتم کلا یک ماهه استارت زدم حالا یه مکانیکی اومده داره مکس کار میکنه چشم دیدنشو ندارید:razz:

تیکه نبود اقای معصومی!!!و قصدم توهین نبود!!:w09:من منظورم کار خودم بود!!!
اگر نارحت شدین ازتون معذرت میخام:gol::gol:
منم خودم کلاس تری دی میرم
اما از نظر طراحی به بچه های معماری نمیرسم!!!
علتشم اینکه بچه های معماری زیاد به دکوراسیون دقت میکنن و عکسای زیادی میبینن
برای همین تو طراحی موفق ترن!!
اما مهندس حالا که وارد تری دی شدیم نباید جلوشون کم بیاریم!!!

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بالاخره نصب کردم :redface: وی ری هم نصب کردم . اما میشه بگین وی ری کجاست ؟

sona.kh

عضو جدید
دوست عزیز متاسفانه من جوابتونو نمیتونم ببینم,فکر کنم عکسها از بین رفتن ,انیمیشن سوال من هم هست میشه دوباره توضیح بدهید,ممنون
سادس!
طبق تصاویر

کافیه به داخل دوربین برید--و پایین قسمت تایم لاین play رو بزنید
برای رندر هم از اسکن لاین یا منتال ری استفاده کنید
توقسمت common تنظیمات ساده داره

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مکس من 2باره به مشکل خورده
وقتی میرم یه box انتخاب میکنم که بکشمش چیزی ترسیم نمیشه
اما گیزماها هستن و تو راستای x-z-y حرکت میکنن اما چیزی ترسیم نمیشه.
میشه بگین مشکلش کجاس؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
بالاخره نصب کردم :redface: وی ری هم نصب کردم . اما میشه بگین وی ری کجاست ؟
خب بسلامتی بالاخره نصب شد!
برای معرفی وی ری دکمه f1o رو داخل نرم افزار بزنید از سربرگ COMMON وارد قسمت ASSIGN RENDER بشید و از قسمت Production موتور رندرینگ مدنظر رو معرفی کنید که در اینجا چون وی ری هست وری ری رو معرفی کنید و تمام!!

تیکه نبود اقای معصومی!!!و قصدم توهین نبود!!:w09:من منظورم کار خودم بود!!!
اگر نارحت شدین ازتون معذرت میخام:gol::gol:
منم خودم کلاس تری دی میرم
اما از نظر طراحی به بچه های معماری نمیرسم!!!
علتشم اینکه بچه های معماری زیاد به دکوراسیون دقت میکنن و عکسای زیادی میبینن
برای همین تو طراحی موفق ترن!!
اما مهندس حالا که وارد تری دی شدیم نباید جلوشون کم بیاریم!!!
خواهش میکنم معذرت میخوام اشتباه کردم آخه بعد از اینکه من مدلمو گذاشتم شما اونو گفتید منم فکر بد کردم. شرمنده ان شالله که به بچه های معماری میرسیم باز به نظرم بچه های عمران دید بهتری تو معماری دارن من مکانیک تا الان فقط قطعات صنعتی مدل کردم یکم باید روحیم لطیف بشه!

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
44444.jpg

ایمان جان من ندیدم اینی که میگیو. کرکشو داری؟

خب بسلامتی بالاخره نصب شد!
برای معرفی وی ری دکمه f1o رو داخل نرم افزار بزنید از سربرگ COMMON وارد قسمت ASSIGN RENDER بشید و از قسمت Production موتور رندرینگ مدنظر رو معرفی کنید که در اینجا چون وی ری هست وری ری رو معرفی کنید و تمام!!

خواهش میکنم معذرت میخوام اشتباه کردم آخه بعد از اینکه من مدلمو گذاشتم شما اونو گفتید منم فکر بد کردم. شرمنده ان شالله که به بچه های معماری میرسیم باز به نظرم بچه های عمران دید بهتری تو معماری دارن من مکانیک تا الان فقط قطعات صنعتی مدل کردم یکم باید روحیم لطیف بشه!

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای معصومی
نبابا!!ما عمرانیام حالو حوصله طراحی نداریم
فقط میخایم یه چیزو سرو هم کنیم تموم بشه بریم پی کارمون اما معماری به نکات ظریفی توجه میکنن!
بچه های معماری واقعا دقت و حوصله دارن!!!(خوشبحالشون)

آخرین ویرایش:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ایمان جان من ندیدم اینی که میگیو. کرکشو داری؟
داشتم عکساشو میذاشتم مهندس faegheh‌زحمتشو زودتر کشید
من ورژن وی ری ام 1.5 هست و لی کرک 2011 و 2012 و 2013 رو دارم اتچ میکنم

اقای معصومی
نبابا!!ما عمرانیام حالو حوصله طراحی نداریم
فقط میخایم یه چیزو سرو هم کنیم تموم بشه بریم پی کارمون اما معماری به نکات ظریفی توجه میکنن!
بچه های معماری واقعا دقت و حوصله دارن!!!(خوشبحالشون)
ولی بازم رشته شما نزدیک ترین رشته به معماریه ته تهش بساز بفروشو راه میندازین دلار ملارم توش بی اثره پول پارو میشه! ما مکانیکیا که بدبختیم صنعت پوکیده به هم من خودم چند سال تو صنعت بودم یکی دوساله واقعا اسفناکه دیگه روی آوردیم به رشته های نون و آبدار معماری و عمران!!!!

آخرین ویرایش:

faegheh_ar

عضو جدید
مراحلشو تو عکسا ببین از یک تا پنج . البته من چون مکسم 2011 بود ورژن وی ری ام 1.5 بود مال شما ممکنه بسته به ورژن مکس فرق کنه

مشاهده پیوست 164088مشاهده پیوست 164089

ولی بازم رشته شما نزدیک ترین رشته به معماریه ته تهش بساز بفروشو راه میندازین دلار ملارم توش بی اثره پول پارو میشه! ما مکانیکیا که بدبختیم صنعت پوکیده به هم من خودم چند سال تو صنعت بودم یکی دوساله واقعا اسفناکه دیگه روی آوردیم به رشته های نون و آبدار معماری و عمران!!!!
البته شرمنده من تو کار شما دخالت کردمااا!!!!!!!!....

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز

rahman.kh

عضو جدید
سلام
بچه های یک سوال از حضورتون دارم؟
میخواستم از اساتید و سرورهای خودم بپرسم که بنده حجم 3d ساختمانم را در autocad زدم و با منیج فایل ایمپورت کردم در مکس با حفظ لایه ها و اندازه.
حالا مشکل این هست که میله های تراس در هم و کج و بدشکل شده،بعضی از اجسام و دیوارها تاب برداشته و یکم چرخیده،ساختمان از پایین تا بالا یکم شکل قیف پیدا کرده.
قبلآ این مشکل را نداشتم،حتی در مکس 2014 هم نصب کردم همین مشکل را داره.
سپاسگذار میشم راهنمایی بفرمایید دلیلش چی هست و چه راهکاری باید بکار ببرم.