رفع اشکال مربوط به:3DMAX

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
Untitled.png

یه سوال خیلی مهم. کدوم یکی از اینها باید تیک داشته باشه . ؟؟؟؟ اخه به سختی میخوام دیوار بکشم مستطیلهام دقیقا روی خط ها کد نمی افته.

اینشکلی میشه 111111111111111111111111.jpg

آخرین ویرایش:

arch1375

عضو جدید
اگر بخواهیم از اتوکد به مکس فایل بیاریم باید کد سه بعدی باشه؟ اخه سی دی اموزشی که من خریدم فایل سه بعدی ایمپورت کرد.
نه میتونی به صورت 2بعدی بیاری بعد تو مکس اکسترود بدی البته قبلش باید نقشه رو تو کد باندری کرده باشی

arch1375

عضو جدید

arch1375

عضو جدید

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 164699

یه سوال خیلی مهم. کدوم یکی از اینها باید تیک داشته باشه . ؟؟؟؟ اخه به سختی میخوام دیوار بکشم مستطیلهام دقیقا روی خط ها کد نمی افته.

اینشکلی میشه مشاهده پیوست 164706
از ستون اول هیچ انتخابی نمی خواد فقط ستون دوم رو روی ENDPOINT بذار گوشه مستطیل اول رو درگ کن ببر گوشه اون یکی وقتی سبز شد ولش کن تا گوشه ها به هم مماس بشن

arch1375

عضو جدید
از همینجا متریک میکنم. خود مکس هم متریکه . شما میگی تیک ری اسکیل و بزارم یعنی؟ باندری چجوریه؟
اره باید تیک ری اسکیل رو زده باشی بعد از اون گزینه رو رو متریک یا غیره تنظیم کنی باندری کردن یعنی یکپارچه کردن نقشه 3تا روش داره 1-دستور "BO"وارد میکنی بعد دیوار ها رو انتخاب میکنی 2-با استفاده ار ابزار polyline خط دیوار ها رو میکشی 3-با استفاده از دستور pedit دیوار ها رو یکپارچه میکنی

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خب مشکل شما اینه که کلا انتخاب لاین هاتون برای کانکت رو از اول درست انتخاب نکردین....دقت کنید....برای کانکت درست شما یک خط را در مقابل یک خط کانکت میکنید...درحالی که شما در اون بخش که مشکل دارید ...دارید 3 خط جدا را با یک خط کانکت میکنید

ممنون اشکال کارمو فهمیدم
نه من کل خط های اون ردیف رو انتخاب کردم اما کانکت نمیندازه چون خط پایینیه تیکه تیکه شده
اگر بیام هر المنت رو دتچ کنم بعد کانکت بندازم و بعد همه المنتا رو انتخاب کنم و باز اتچ کنم و بعد ب ول کنم
میتونم یه صفحه کلید داشته باشم

• Like
واکنش ها: ma98

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تا حالا به فکر نرسیده بود اما فکر میکنم تو مکس سریعتر درست بشه!!
بازم مطمئن نیستم باید روش کار کنم
ممنون

كلا براي پلان و نما و اينا خيلي بهتره كه اول تو كد بكشي و بعد بياري به مكس

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من نمیتونم دیوار هار رو جوری بکشم که همش پیوسته کشیده بشه و حدااکثر دو رنگ بشه . راه حلش چیه؟ و چرا اصلا این حجم تو نمای پرسپکتیو دیده نمیشه؟ 01.jpg

سوال بعدی اینکه . مثلا یکی از این دیوارها ارتفاعش 1.2 هست . من میخوام بدونم چکار کنم هم ارتفاع ها یک رنگ بشه یعنی با هم اکستروذ بشه . و اون یکی هم جدا گونه . مرسی

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
من نمیتونم دیوار هار رو جوری بکشم که همش پیوسته کشیده بشه و حدااکثر دو رنگ بشه . راه حلش چیه؟ و چرا اصلا این حجم تو نمای پرسپکتیو دیده نمیشه؟ مشاهده پیوست 164828

سوال بعدی اینکه . مثلا یکی از این دیوارها ارتفاعش 1.2 هست . من میخوام بدونم چکار کنم هم ارتفاع ها یک رنگ بشه یعنی با هم اکستروذ بشه . و اون یکی هم جدا گونه . مرسی
ببین شما برای اینکه بتونی رو هر قسمت پلانت یه جور ارتفاع بدی یا رنگ بدی باید از روش تبدیل دوبعدی به سه بعدی استفاده کنی به شرطی که قواعد مربوط به اتچ کردن و ولد کردن رو بلد باشی اونقت میتونی از قسمت رو جداگونه حجم بدی یا رنگ بدی با ارتفاع و سلیقه شخصی خودتون
از دستور Rectangle و Line در دوبعدی و بعدشم extroude در سه بعدی

arch1375

عضو جدید
من نمیتونم دیوار هار رو جوری بکشم که همش پیوسته کشیده بشه و حدااکثر دو رنگ بشه . راه حلش چیه؟ و چرا اصلا این حجم تو نمای پرسپکتیو دیده نمیشه؟ مشاهده پیوست 164828 سوال بعدی اینکه . مثلا یکی از این دیوارها ارتفاعش 1.2 هست . من میخوام بدونم چکار کنم هم ارتفاع ها یک رنگ بشه یعنی با هم اکستروذ بشه . و اون یکی هم جدا گونه . مرسی
به جز اون راهی که eiman_masoumi'گفتن میتونی قبل از این که پلانت رو بیاری تو مکس اون هایی که میخوایی هم اتفاع بشه رو تو یه لایه قرار بدی و بعد موقع امپورت تو مکس مثل این شکل عمل کنی

sobesh

عضو جدید
Gizmo

Gizmo

سلام خسته نباشید. نشانگر Gizmo خیلی کوچک شده نمی تونم باهاشون کار کنم. تنظیماتش کجاست؟ ممنون

jAVAD_10

عضو جدید
بچه ها مقیاسه کار کردن تو مکس چجوریه ....مثلاً اگه بخوام یه مکعب رو به اندازه 2 سانتیمتر از هر طرف پخ بزنم .؟؟

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به جز اون راهی که eiman_masoumi'گفتن میتونی قبل از این که پلانت رو بیاری تو مکس اون هایی که میخوایی هم اتفاع بشه رو تو یه لایه قرار بدی و بعد موقع امپورت تو مکس مثل این شکل عمل کنی

شکلو نذاشتی . میشه لایه بندی تو کدو بگی؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها مقیاسه کار کردن تو مکس چجوریه ....مثلاً اگه بخوام یه مکعب رو به اندازه 2 سانتیمتر از هر طرف پخ بزنم .؟؟

کافیه وقتی اندازه رو وارد میکنی واحد رو هم بنویسی مثلا 2cm البته من همیشه از keyboard entry توی باکس اندازه این کار رو می کنم ولی شاید راه دیگه ای هم داشته باشه...برای مقیاس هم قبل از کار باید مقیاس رو تعیین کنید ولی اگر تا حدی کار کردید بهتره به مقیاس دست نزنید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 164619

من میخام یه صفحه کیبورد بسازم
حالامیخام مابین دو تا خط کانکت بندازم که دکمه های کیبورد رو بسازم
اما نمیشه
برای رفع این مشکل باید چیکار کنم؟
مربیم همین کارو میکرد:cry:اما برای من نمیشه..

دوستمون دلیلشو گفتن
-- اگه حوصله برگشتن به عقب رو نداری-میتونی از Cut استفاده کنی! شما ورتکس رو فعال کن--تو همون دنبال cut بگرد-وقتی انتخاب کردی به سگمنت نزدیک شو وکلیک کن-ورو سگمنت رو برویی هم همینطور-
شما یه سگمنت بین دولاین کشیدی!

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
من نمیتونم دیوار هار رو جوری بکشم که همش پیوسته کشیده بشه و حدااکثر دو رنگ بشه . راه حلش چیه؟ و چرا اصلا این حجم تو نمای پرسپکتیو دیده نمیشه؟ مشاهده پیوست 164828

----من یه راه حل کلی میدم وراحت!
-البته قبل ایمپورت نقشه به مکس لازمه که نقشتون خلوت بشه فقط به خطوط نیازه!
وقتی نقشه رو ایمپورت کردی --لاین هایی که میخوای به یه ارتفاع بالا بیان رو به هم اتچ کن! بعد مودیفایر Extrude رو بهش اعمال کن-که خطوط ارتفاع بگیرن-برای ضخامت هم کافیه به همون اشکال مودیفایر Shell رو اعمال کنی-
اگه توی اتوکد دیوارهارو با polysolid رسم کنی بهتره!

niegrau

عضو جدید
1 عدد box می کشیم و بعد از تبدیل به پالی، تغییراتی روش اعمال می کنیم - سپس نسبت به z سیمتری می کنیم، حالا میخواییم نتیجه حاصل رو که 2 تا پالی هستن رو یکی کنیم و دوباره روی پالی تغییرات کلی بدیم که لازمه اش اینه که این 2 از هم جدا نباشند !
چطور بهم اتصال بدیم اون 2 رو ؟ که یکی شه !

گروپ نمی تونیم کنیم چون بعد از تبدیل به گروپ توانایی ادیت 2 تارو با هم نداریم و با اپن کردن فقط یکی قابل ادیت میشه !!!!

niegrau

عضو جدید
اگه توی اتوکد دیوارهارو با polysolid رسم کنی بهتره!

وقتی با پالی سالید - رسم کنیم در کد. موقع متریال دادن در کد مشکل پیش میاد چون دیوار داخلی و خارجی یکی هستن ! راه حل برای متریال دهی جداگانه به پالی سالید چی هست؟ در کد، البته !

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید. نشانگر Gizmo خیلی کوچک شده نمی تونم باهاشون کار کنم. تنظیماتش کجاست؟ ممنون

شما با کلید x رو صفحه کلید رو بزن کیزمو 2 بعدی و 3 بعدی میشه بعد میتونی با - و + روی صفحه کلیدت کیزموتو بزرگ و کوچیک کنی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

اگه با راه حل بچه ها مسئله داري ميتوني بعد از اوردن پلانت به مكس اول ديواراي هم ارتفاعو بكشي و همرنگ كني و گروپ كني و به همين ترتيب بري جلو
راه حال مدير جان خيلي بهتره

eshkal.jpg
اينطوري

خوب اگه كه پلانه تو كد بكش بعد بيار
اگه نه ميتوين با دستور سكشن پخ بزني يا با lineبكشي و بعد extrudeكني تو مربعه اگه براش modify رد نظر بگيريedit poly به گمونم ميتوني زا اونجا پخ بزني
بزار ببينم ميتونم بكشم نشونت بد با عكس

سلام برای بردن به مکس با چه فرمتی از کد اکسپورت کنم؟
ميشه با هر فرمتي ولي خوب معمولا ورژن پايين تر سيو ميكنن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من يه سوال دارم
من يه lien كشيدم به عنوان يه مسير و يه قوري به عنوان مدل
از tools گزينه ي align و بعدش spacing tool رو زدم و قوري ها رو تنظيم كردم كه تو مسير بچرخن و گزينه instanc هم زدم
بعد الان كه ميرم از قسمت edit بخش select similar رو ميزنم و همشون انتخاب ميشن
ميخوام هر قوري حول محور خودش بچرخه اما همشون در راستاي مسير ميچرخن
چيكار كنم؟؟؟

اينم عكسش
eee.jpg

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

eee.jpg

خوب شما با rectangle بيا يه مربع يا مستطيل به دلخواهت بكش بعدش تو modify بهش edit spiline بده
Vertex رو انتخاب كن بعدش تو قسمت geometry گزينه ي chamfer رو انتخاب كن و كليك كن
تو مستطيل كنارشم عدد دلخواهتو بده و اين كارو براي ورتكس هاي ديگه هم انجام بده
در نهايت extrude كن