رفع اشکال مربوط به:3DMAX

shahab_24

عضو جدید
من تقریبا بلدم مدلینگ رو کلاس رفتم
شما خودتون وقتی می خواین یه نما به این سبک رو شروع به مدلینگ کنید از کجا شروع می کنید
خواهش می کنم از اول بگین نمی خوام با جزییات می خوام ببینم چطوره اصولش
دوباره تاکید کنم من تقریبا بلدم مرسی

سلام
دوست عزیز اینی که شما سوال میکنی خب جواب های متفاوتی دریافت میکنی اما در کل 90 درص این موارد از یک باکس شروع میشه.

من خودم از باکس و ادیت اون شروع میکنم.دوستم همیشه ساختمون رو طبقه به طبقه میره بالا و در این مورد مطمئنم از ستون های پایین شروع میکنه...یک وش دیگه هم که دیدم روش extrude یعنی با لاین کل محیط رو در میاری...پنجره ها رو هم ازش کم میکنی و بعد اکسترود....بسته به خودت داره...تا نری تو کار...تا شروع نکنی...تا کارهای زیادی نکنی...نمی تونی بفهمی با کدوم روش راحتتری...

اینا همش نظر شخصی بنده است ;)

shahab_24

عضو جدید
میدونم ولی آخه من سیستمم خیلی قوی نی میترسم موقع کار یا رندر گیر کنه بخاطر همین میگم
خب هر ورژنی که میکشه رو امتحان کن......

سیستمت چیه؟
از dual core 2 پایین تره!! -------تری دی 2013 روش نصبه

از سلرون هزار پایین تره!! -------- تا 2008 رو باهاش کار کردم

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب هر ورژنی که میکشه رو امتحان کن......

سیستمت چیه؟
از dual core 2 پایین تره!! -------تری دی 2013 روش نصبه

از سلرون هزار پایین تره!! -------- تا 2008 رو باهاش کار کردم

سلام. اینایی که گفتی رو نمی دونم. سیستم من PC با رو 2 گیگ و گرافیک آن برد 768 و CPU 2.6 . میخوره بهش 2011 ؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من ورژنم 2009 هست اينطوريه قمت متريالام
مشاهده پیوست 162051
چيكار كنم؟

سلام
دوست عزیز اینی که شما سوال میکنی خب جواب های متفاوتی دریافت میکنی اما در کل 90 درص این موارد از یک باکس شروع میشه.

من خودم از باکس و ادیت اون شروع میکنم.دوستم همیشه ساختمون رو طبقه به طبقه میره بالا و در این مورد مطمئنم از ستون های پایین شروع میکنه...یک وش دیگه هم که دیدم روش extrude یعنی با لاین کل محیط رو در میاری...پنجره ها رو هم ازش کم میکنی و بعد اکسترود....بسته به خودت داره...تا نری تو کار...تا شروع نکنی...تا کارهای زیادی نکنی...نمی تونی بفهمی با کدوم روش راحتتری...

دوست عزيز به منم جواب بدين لطفا

saloolish

عضو جدید
من نگفتم که اول کرک کن.گفتم اول برنامه رو کامل پاک کن بعد دوباره نصب کن.بعدش کرکش کن.با 2 گیگ رم میتونی 2011 نصب کنی مشکلی نیست.

minamir3000

کاربر فعال
سلام لطفا کمک کنید : چرا وقتی روی اجسام کیلیک راست می کنم و object
properties رو میزنم تب های General و Adv.lighting بیشتر گزینه هاشون
خاموشن؟

zhalech

عضو جدید
سلام دوستان. اگه کسی جواب سوال من می دونه ممنون می شم کمکم کنه. وقتی 3d رو باز می کنم نمی دونم چرا این error ر می ده.Capture.jpg حتی چند باره هم 3d ر نصب کردم. بازم همین مشکل ر داره. نمی دونم چشه؟؟؟؟

پیوست ها

• Capture.jpg
    Capture.jpg
    36.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

CTRL+ALT+DELETE

عضو جدید
من ورژنم 2009 هست اينطوريه قمت متريالام
مشاهده پیوست 162051
چيكار كنم؟
توی همین عکس نگاه کنید سمت چپ material map browser چندتا گزینه هست گزینه اول mtl library رو بزنید حالا پایین پنجره روی open کلیک کنید و متریال رو انتخاب کنید.

سلام لطفا کمک کنید : چرا وقتی روی اجسام کیلیک راست می کنم و object
properties رو میزنم تب های General و Adv.lighting بیشتر گزینه هاشون
خاموشن؟
سلام
اگه ک همه اجسام اینطوری هستن ...از منوی customize گزینه prefernces..رو بزنید حالا توی تب general نگاه کنید یه قسمت داره ب اسم Layer defaults گزینه Default to by layer for for new nodes نباید تیک خورده باشه...

سلام دوستان. اگه کسی جواب سوال من می دونه ممنون می شم کمکم کنه. وقتی 3d رو باز می کنم نمی دونم چرا این error ر می ده.
مشاهده پیوست 162274 حتی چند باره هم 3d ر نصب کردم. بازم همین مشکل ر داره. نمی دونم چشه؟؟؟؟

سلام
والا چی بگم اینجوری ک معلوم نمیشه..هزارتا سوال پیش میاد آخه...ویندوزتون چیه و ورژن مکس..سیستمتون 32بیتی یا 64..درایور کارت گرافیک رو نصب کردید...یا سیستمی ک دارین کشش این ورژن مکس رو داره ..یه ورژن دیگه رو هم امتحان کردید...یا سی دی از یه شرکت دیگه...
علی الحساب ! بجای اینکه مکس رو باز کنید Change Graphics Mode - English رو باز کنید و درایور رو تغییر بدید روی یه گزینه دیگه...و امتحان کنید ببنید درست میشه یا ن..

آخرین ویرایش:

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
دوستان یه سوالی شاید مبتدی باشه ولی لطف کنید جواب بدید
من مکس 2013 32 نصب کردم ولی داخل اون قسمت که متریال میدم هیچ متریالی در کار نیست قضیه چیه آیا باید جدا نصب کنیم؟ V-ray 2013 ندارم کسی داره؟ اینم عکسش
1.jpg

CTRL+ALT+DELETE

عضو جدید
دوستان یه سوالی شاید مبتدی باشه ولی لطف کنید جواب بدید
من مکس 2013 32 نصب کردم ولی داخل اون قسمت که متریال میدم هیچ متریالی در کار نیست قضیه چیه آیا باید جدا نصب کنیم؟ V-ray 2013 ندارم کسی داره؟ اینم عکسش
مشاهده پیوست 162341

اون فلش هست بالا اونو بزنید ببنید متریال و مپ تیک خورده هست یا نه....معمولا با خود مکس نصب میشه اگه نبود هم میشه اضافه کنید...
آخرین ورژن v-ray 2009-2014 رو از اینجا دانلود کنید
http://soft98.ir/software/3d-tools/3784-Vray-3ds-max.html

ممنونم بله تیک خورده هست ولی چطور میشه متریال ها رو اضافه کرد من قبلا 2011 نصب کرده بودم مشکلی نداشت الان 2013 اینطور شده
از من ک 2012 مشکلی نداره..ممکنه از سی دی باشه..میتونید برید توی دی وی دی و از اونجا نصب کنید...
از دیسک من مسیرش اینه
یه نیگاه بندازید پوشه هاشون یکی معمولا البته اخراش...البته ممکنه فایل نصب مکس فشرده باشه کامل و اول باید خارجش کرد تا بشه پوشه های برنامه رو دید ...
\AutoPlay\Docs\Autodesk 3ds Max 2012 32 & 64 Bit\Content\ADSKMaterials\2012

یعنی مشکل نرم افزار پیشنهاد دیگه ای ندارید ؟
منم مبتدی هستم بیشتر بلد نیستم...

آخرین ویرایش:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
اون فلش هست بالا اونو بزنید ببنید متریال و مپ تیک خورده هست یا نه....معمولا با خود مکس نصب میشه اگه نبود هم میشه اضافه کنید...
آخرین ورژن v-ray 2009-2014 رو از اینجا دانلود کنید
http://soft98.ir/software/3d-tools/3784-Vray-3ds-max.html
ممنونم بله تیک خورده هست ولی چطور میشه متریال ها رو اضافه کرد من قبلا 2011 نصب کرده بودم مشکلی نداشت الان 2013 اینطور شده

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

داخل تردی مکس یه فولدر به اسم map و material library هست ،ببینید تو دایرکتوری مکستون هست اینا یا نه!
البته این مشکل میتونه سخت افزاری باشه! کارت گرافیک

با این حال وارد حالت slate بشید طبق تصویر روی اسکرول بار کلیک راست کنید ببینید اینا تیک خوردن!
مشاهده پیوست 162399
-یه بار متریال داخل متریال لایبری رو load کنید--نحوه load متریال گفته شده-دقیقا یادم نیست کدوم تایپیک--اینم ادرس متریال لایبری و فولدر مپ C:\Program Files\Autodesk\3ds Max Design 2014 معمولا!
بهتره ورژن پایین تری رو نصب کنید تا مشکلتون حل بشه--مثلا2011

اگه سخت افزار قوی داری این تردی مکس 2013 فایل تورنت هم 64 بیتی هم 32 بسته به سیستمت یکیشو دانلود کن-- لینک

آخرین ویرایش:

zhalech

عضو جدید
سلام
والا چی بگم اینجوری ک معلوم نمیشه..هزارتا سوال پیش میاد آخه...ویندوزتون چیه و ورژن مکس..سیستمتون 32بیتی یا 64..درایور کارت گرافیک رو نصب کردید...یا سیستمی ک دارین کشش این ورژن مکس رو داره ..یه ورژن دیگه رو هم امتحان کردید...یا سی دی از یه شرکت دیگه...
علی الحساب ! بجای اینکه مکس رو باز کنید Change Graphics Mode - English رو باز کنید و درایور رو تغییر بدید روی یه گزینه دیگه...و امتحان کنید ببنید درست میشه یا ن..
بازم سلام :).درایور تغییر دادم. هیچ اتفاقی نمی یفته بازم همون ارر می ده . ویندوز 7 ، 32 بیتی.اره کارت گرافیکم نصبه. اصلا تا دیروزش با max کار می کردم. که یهو بازش کردم این پیغام داد.هرچی هم 2 باره نصب کردم افاقه نکرد! max هم 2012 هستش. نه ورژن دیگه ر امتحان نکردم. خواستم اول ببینم دوستان می دونن مشکل از کجاست یا نه!

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
بازم سلام :).درایور تغییر دادم. هیچ اتفاقی نمی یفته بازم همون ارر می ده . ویندوز 7 ، 32 بیتی.اره کارت گرافیکم نصبه. اصلا تا دیروزش با max کار می کردم. که یهو بازش کردم این پیغام داد.هرچی هم 2 باره نصب کردم افاقه نکرد! max هم 2012 هستش. نه ورژن دیگه ر امتحان نکردم. خواستم اول ببینم دوستان می دونن مشکل از کجاست یا نه!

این صفحه دلایل زیادی میتونه داشته باشه.
روش کلیک راست کن Run As Administrator رو بزن ببین مشکلت حل میشه!

وقتی تردی مکس load میشه این ارور میاد؟--یا بلافاصله بعدبازکردن ارور میده، بدون اینکه چیزی ظاهر بشه؟
وقتی تردی مکس رو باز میکنید صفحه شروع Startup نرم افزار میاد یا نه؟
منظورم این صفحه س.
مشاهده پیوست 162416
اگه این صفحه میاد قسمتی که مشخص کردم رو توآخرین بارگیری قبل ارور چک کن شاید وقتی load میشه به
چیزی برحورد میکنه و ارور میده وباید اونو حذفش کنی.

...
پلاگین نصب کردی؟
متریال چی load کردی؟
نرم افزاری بعدش نصب کردی؟
و...

saherem

عضو جدید
سلام

خیلی ممنونم ازتون
من کلیتشو در بیارم بهتون نشون بدم ببینید درست پیش می رم یا نه؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا به این سوال پاسخ داده شده--پیشنهاد میکنم کل تایپیک رفع اشکال رو مطالعه کنید خیلی مفیده

اینم روش load متریال آماده

سلام.
من تازه با 3d max کار میکنم. ورژنی که استفاده میکنم 2011 هستش. چون تازه شورع کردم هیچ پلاگینی رو نصب ندارم می خوام به خود برنامه مسلط بشم بعد برم سراغ پلاگین ها و ...
اما یه مشکل برام بوجود اومده. من طراحیمو انجام دادم اما موقع متریال دهی به یه مشکل برخوردم. موقعی که حرف M رو میزنم پنجره زیر نمایش داده میشه

material.JPG

و من اصلا نمیدونم چطور باید استفاده کنم. پنجره ای که من تو آموزش ها دیده بودم به صورت زیر بوده

2.jpg
میشه راهنمایی کنید که چطور میتونم پنجره متریال رو به این صورت در بیارم؟

mohandesmemari

عضو جدید
سلام.
من تازه با 3d max کار میکنم. ورژنی که استفاده میکنم 2011 هستش. چون تازه شورع کردم هیچ پلاگینی رو نصب ندارم می خوام به خود برنامه مسلط بشم بعد برم سراغ پلاگین ها و ...
اما یه مشکل برام بوجود اومده. من طراحیمو انجام دادم اما موقع متریال دهی به یه مشکل برخوردم. موقعی که حرف M رو میزنم پنجره زیر نمایش داده میشه

و من اصلا نمیدونم چطور باید استفاده کنم. پنجره ای که من تو آموزش ها دیده بودم به صورت زیر بوده

میشه راهنمایی کنید که چطور میتونم پنجره متریال رو به این صورت در بیارم؟

سلام
منوی modes رو انتخاب کنید یک دوتا گزینه داره یکی از اونها انتخاب کن حالت عوض میشه موفق باشید

zhalech

عضو جدید
این صفحه دلایل زیادی میتونه داشته باشه.
روش کلیک راست کن Run As Administrator رو بزن ببین مشکلت حل میشه!

وقتی تردی مکس load میشه این ارور میاد؟--یا بلافاصله بعدبازکردن ارور میده، بدون اینکه چیزی ظاهر بشه؟
وقتی تردی مکس رو باز میکنید صفحه شروع Startup نرم افزار میاد یا نه؟
منظورم این صفحه س.
مشاهده پیوست 162416
اگه این صفحه میاد قسمتی که مشخص کردم رو توآخرین بارگیری قبل ارور چک کن شاید وقتی load میشه به
چیزی برحورد میکنه و ارور میده وباید اونو حذفش کنی.

...
پلاگین نصب کردی؟
متریال چی load کردی؟
نرم افزاری بعدش نصب کردی؟
و...
کاری که شما گفتید رو انجام دادم( run as administrator) بازم همون ارور.بله وقتی 3d رو باز می کنم اول شروع می کنه به load شدن بعدش یهو این پیغام رو می فرسته. من فقط vray نصب کردم که قبلشم روش بود. بعد که این ارور ر داد حتی vray هم پاک کردم. الان دیگه نصب نیست. ببخشید کدوم قسمت رو مشخص کردید؟ اگه عکسی گذاشتید نیومده بالا.

omid3dmax

عضو جدید
یه سوال پایه ای تو 3dmax

یه سوال پایه ای تو 3dmax

باسلام به همه میخواستم بدونم فرق کار تری دی مکس دیزاین با معمولیش توچیه وایا اینکه شکلو شمایلشون باهم فرق دارن وشنیدم ورژن دیزاین با revitهماهنگی بهتری داره چقد درسته این حرف؟ وبازم اینکه بخوام هردو نرم افزار 3dmaxوrevitرو باسال تولید2013نصب کنم بنظرم بهتر همخونی دارن نظرتون خیلی برام مهمه منتظر راهنماییتون هستم ممنون میشم

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
کاری که شما گفتید رو انجام دادم( run as administrator) بازم همون ارور.بله وقتی 3d رو باز می کنم اول شروع می کنه به load شدن بعدش یهو این پیغام رو می فرسته. من فقط vray نصب کردم که قبلشم روش بود. بعد که این ارور ر داد حتی vray هم پاک کردم. الان دیگه نصب نیست. ببخشید کدوم قسمت رو مشخص کردید؟ اگه عکسی گذاشتید نیومده بالا.

این تصویر رو ببینید --پایین سمت چپ یه نوشته که زود به زود تغییر میکنه--
قبل از ارور حتما به چیزی برخورد میکنه که این صفحه ظاهر میشه-من یه دونه شو مشخص کردم-ببینید اخرین فایلی که لود میشه چیه--برید همون ادرس وحذفش کنید.

saloolish

عضو جدید
دیزاین از اسمش هم مشخصه واسه کارای طراحی و معماری بهتره امکانات خاصی داره واسه این کارا...

saloolish

عضو جدید
سلام دوستان. اگه کسی جواب سوال من می دونه ممنون می شم کمکم کنه. وقتی 3d رو باز می کنم نمی دونم چرا این error ر می ده.مشاهده پیوست 162274 حتی چند باره هم 3d ر نصب کردم. بازم همین مشکل ر داره. نمی دونم چشه؟؟؟؟

دوست عزیز شما بهتره کلا بیخیال مکس 2012 بشین.چون دارای باگهای نرم افزاری فراوانی هستش.خود شرکت اتو دسک اقرار کرده.به درد نمیخوره.شما یا از 2013 استفاده کنین یا از2011.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دوست عزیز شما بهتره کلا بیخیال مکس 2012 بشین.چون دارای باگهای نرم افزاری فراوانی هستش.خود شرکت اتو دسک اقرار کرده.به درد نمیخوره.شما یا از 2013 استفاده کنین یا از2011.
منم 2013 داشتم متریالاش کار نمیکرد کلا پاکش کردم 2011 نصب کردم هم متریال دارم هم وی ری خیالم راحت شد