رفع اشکال مربوط به:3DMAX

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ویری رو نصب کردید؟
اگه نصب باشه و کرک رو درست انجام داده باشید مشکلی وجود نداره

اره نصب کردم :( من اصلا این عکس که دوستمون گذاشته رو ندارم. منظورم اینه که پروداکشن ندام که اصلا وی ری وانتخاب کنم .

من اینو نصب کردم درسته؟بالتنمککمیبیک.jpg

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
یسوال:
2 تا فایل مکس دارم
حالا یسری از ابجکتارو میخام از فایل 1 به فایل 2 کپی کنم؟
باید چیکار کنم؟:question:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
یسوال:
2 تا فایل مکس دارم
حالا یسری از ابجکتارو میخام از فایل 1 به فایل 2 کپی کنم؟
باید چیکار کنم؟:question:

فایل رو درگ کن تو اون یکی فایل!
بعد merg رو انتخاب کن-- اگه اسم آبجکتهارو بلدی انتخابشون کن وok --
ctrl رو نگه دار انتخاب کن!!

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگر بخواهیم از اتوکد به مکس فایل بیاریم باید کد سه بعدی باشه؟ اخه سی دی اموزشی که من خریدم فایل سه بعدی ایمپورت کرد.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
اگر بخواهیم از اتوکد به مکس فایل بیاریم باید کد سه بعدی باشه؟ اخه سی دی اموزشی که من خریدم فایل سه بعدی ایمپورت کرد.

2بعدی یا 3بعدی فرقی نداره--میشه هر دو رو وارد تردی مکس کرد

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
دوبعدی که ایمپورت کنیم بهشون ارتفاع میدیم؟

بعضیآ دوست دارن توی خود تردی مکس به اشکال بعد بدن--البته اینو بگم که بهتره با تردی اتوکد آشنایی بیشتری پیدا کنید چون سرعت بعد دادن تو اتوکد خیلی از تردی مکس بیشتره! وراحتتر.
ولی تردی مکس توی ویرایش قویه!

hydroman

عضو جدید
سلام بچه ها کسی میدونه چطوری باید متریال نمای کامپوزیت ساختمان رو ایجاد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

_*Bahar*_

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام؛ یه سوال : وقتی میخوام یه فایل cad رو توی مکث import کنم ارور میده به نظرتون دلیلش چیه؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال من وقتی وی ری رو معرفی میکنم در قسمت active shade هیچ گزینه ای وجود نداره و پنجره خالیه ورژن مکس 2011 و ورژن وی ری 1.5 هست
1.JPG

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی میدونه چطوری باید متریال نمای کامپوزیت ساختمان رو ایجاد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معمولا-...Capture.JPG.....بسته به نورپردازی فرق میکنه- یه عده میان IOR رو غیر فعال میکنن-

سلام؛ یه سوال : وقتی میخوام یه فایل cad رو توی مکث import کنم ارور میده به نظرتون دلیلش چیه؟

اگه فایلتون فارسیه یا تو یه فولدر فارسی قرار داره!!! rename کنید به انگلیسی--یا جای فایل رو تغییر بدید مثلا رو دسکتاپ
دوستان یه سوال من وقتی وی ری رو معرفی میکنم در قسمت active shade هیچ گزینه ای وجود نداره و پنجره خالیه ورژن مکس 2011 و ورژن وی ری 1.5 هست
مشاهده پیوست 164428
حالا چرا 1.5 ! رو نصب کردید ویری 2.4 هم قدیمی شده:D--ورژن رو تغییر بدید مشکل حله--در ضمن من خودم یادم نمیاد اون بخش رو تغییر داده باشم همون Scanline گذاشتم باشه

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
یسوال
فرق attach - group چیه؟
3تا ابجکتو با هم اتچ کردم حالا هر چی روش کلید میکنم و میرم تو ادیت پولی آیکون دیتچ غیر فعاله
چطوری میتونم 2تا ابجکتو از هم جدا کنم:cry:؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
حالا چرا 1.5 ! رو نصب کردید ویری 2.4 هم قدیمی شده:D--ورژن رو تغییر بدید مشکل حله--در ضمن من خودم یادم نمیاد اون بخش رو تغییر داده باشم همون Scanline گذاشتم باشه
مگه نباید وی ری رو متناسب با ورژن مکس نصب کرد؟ من مکس 2013 و 2014 رو سیستمم جواب نمیده یعنی 2.4 رو میشه رو مکس 2011 نصب کرد؟

saloolish

عضو جدید
فرقشون زیاده.گروپ آبجکتهارو جدا جدا به هم میچسبونه و از اسمش هم معلومه که یه گروه از آبجکتها میسازه.. ولی اتچ دو تا آبجکتو تبدیل یه یک آبجکت واحد میکنه.دیگه نمیشه دیتچ کرد مگر اینکه در حالت ادیت پلی حالت پلی گان تمام اون گلی گانهای یه آبجکت رو تک تک انتخاب کنی و دیتچ بزنی.اگه آبجکت های پلی باشه که دیگه مصیبته!
یسوال
فرق attach - group چیه؟
3تا ابجکتو با هم اتچ کردم حالا هر چی روش کلید میکنم و میرم تو ادیت پولی آیکون دیتچ غیر فعاله
چطوری میتونم 2تا ابجکتو از هم جدا کنم:cry:؟

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
11.jpg

من میخام یه صفحه کیبورد بسازم
حالامیخام مابین دو تا خط کانکت بندازم که دکمه های کیبورد رو بسازم
اما نمیشه
برای رفع این مشکل باید چیکار کنم؟
مربیم همین کارو میکرد:cry:اما برای من نمیشه..

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
یه سوال . با باکس دیوار میسازیم؟
میشه ساخت به شرطی به با یه باکس دیگه داخلشو خالی کنی که دیوار ساخته بشه با دستور Bolean ولی بهترین کار اینه که از قسمت دوبعدی مقطع دیوار رو بکشی و بعد Extrude کنی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یه سوال . با باکس دیوار میسازیم؟

خوب براي چه كاري ميخاي ديوار بسازي؟
اگه ميخاي داخلي كار كني اره چرا كه نه با باكس بساز كه موقع متريالم نخاي هي وجه وجه متريال بدي هر كدومو جدا بدي(دردسرش كمتره)
اگه براي پلان ميخاي،بهتره با line بكشي
و بعد اكسترود كني

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 164619

اما نمیشه
خوب چرا اول تو اتوكد نميكشي بعد بياري اينجا؟

shahab_24

عضو جدید
مشاهده پیوست 164619

اما نمیشه

سلام
خب مشکل شما اینه که کلا انتخاب لاین هاتون برای کانکت رو از اول درست انتخاب نکردین....دقت کنید....برای کانکت درست شما یک خط را در مقابل یک خط کانکت میکنید...درحالی که شما در اون بخش که مشکل دارید ...دارید 3 خط جدا را با یک خط کانکت میکنید

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من واحد مکس رو متریک کردم .فایل کد هم به متریک هست. اما وقتی فایل از اتوکد ایمپورت میکنم هوم گیرید هام خیلی بزرگه با این که فاصلشون رو یک متر کردم. پلانم کوچیک میشه . به نظرتون دلیلش چیه؟

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب براي چه كاري ميخاي ديوار بسازي؟
اگه ميخاي داخلي كار كني اره چرا كه نه با باكس بساز كه موقع متريالم نخاي هي وجه وجه متريال بدي هر كدومو جدا بدي(دردسرش كمتره)
اگه براي پلان ميخاي،بهتره با line بكشي
و بعد اكسترود كني

نه میخوام خارجی کار کنم. با همون اکسترود میکشم.مرسی .