[رفع اشکال مربوط به نرم افزار اتوکد] Auto Cad

reza100040

عضو جدید
سوال اتوکد

سوال اتوکد

با سلام در برنامه اتوکد 2013 من قسمت Command Line فعال نیست چطور باید فعالش کنم.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام در برنامه اتوکد 2013 من قسمت Command Line فعال نیست چطور باید فعالش کنم.

درود بر شما .......

ctrl+9 رو بگیر ............. خط فرمان دوباره ظاهر میشه .................بدرود.

hscivi

عضو جدید
سلام

سلام

سلام و خسته نباشید،این راهی که شما گفتی (setvar "blipmode" 0) درسته اما هر بار که از فونت کاتب استفاده میکنم این + علامت ظاهر میشه که با قسمت غلتکی مس زوم می کنم از بین میره می خواستم بدونم راه دیگه ای هم هست؟ در ضمن یه سئوال دیگه اینکه تو اتوکد 2013 من تنظیمات save as رو گذاشتم رو اتوکد2007 اما هر بار که save رو می زنم یکم طول میکشه تا save کنه اگه کمک کنی ممنون میشم.

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام و خسته نباشید،این راهی که شما گفتی (setvar "blipmode" 0) درسته اما هر بار که از فونت کاتب استفاده میکنم این + علامت ظاهر میشه که با قسمت غلتکی مس زوم می کنم از بین میره می خواستم بدونم راه دیگه ای هم هست؟ در ضمن یه سئوال دیگه اینکه تو اتوکد 2013 من تنظیمات save as رو گذاشتم رو اتوکد2007 اما هر بار که save رو می زنم یکم طول میکشه تا save کنه اگه کمک کنی ممنون میشم.

سلام

میتونی با اختصاص نام به این دستور با استفاده از دستورات AutoLisp بهش دسترسی داشته باشی. به این صورت که دو خط زیر رو:

(defun b0() (setvar "blipmode" 0))
(defun b1() (setvar "blipmode" 1))

که تو اون واسه روشن و خاموش شدن blipmode دو دستور b1 و b0 اختصاص داده شده رو به آخر فایل acadXXXX.lsp اضافه کن (این XXXX ورژن اتوکد شماست مثلا تو اتوکد 2011 اسم این فایل acad2011.lsp هستش. این فایل تو پوشه support اتوکد قرار داره).

بعد از اضافه کردن این دوخط یه بار اتوکد رو باز وبسته کن. حال هر وقت (b0) رو تو خط فرمان تایپ کنی blipmode خاموش میشه و هر وقتی که (b1) رو بنویسی روشن میشه (این پرانتزها رو هم باید بذاری).

aaa20

عضو جدید
سلام..میخواستم بدونم چطور میشه محیط 2بعدی اتوکد 2006رو به 3بعدی تبدیل کرد.
ممنونم.

hossein_nasiry9

عضو جدید
سلام خدمت دوستان یک سوال داشتم آقا ورژن اتوکد من 2013 هستش وقتی می خوام فایل تازه باز کنم open را میزنم به صورت brows باز نمیکنه به صورت آدرس فایل می آید ویا می خوام save as کنم بازم همینطور
2014-02-16_175031.jpg
برای این مشکل چیکار کنم از هر هر طریقی به فکرتون برسه اقدام کردم تو options ولی درست نشد که نشد شما کمکم کنید؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
FILEDIA

FILEDIA

سلام خدمت دوستان یک سوال داشتم آقا ورژن اتوکد من 2013 هستش وقتی می خوام فایل تازه باز کنم open را میزنم به صورت brows باز نمیکنه به صورت آدرس فایل می آید ویا می خوام save as کنم بازم همینطور
مشاهده پیوست 195725
برای این مشکل چیکار کنم از هر هر طریقی به فکرتون برسه اقدام کردم تو options ولی درست نشد که نشد شما کمکم کنید؟

کسی نیست جواب بده؟

با سلام ........

دوست من در خط فرمان تایپ کنید........ FILEDIA...... ............. و انتخاب مقدار 1 یا 0 می توان این حالت رو تغییر داد ................... به همین راحتی ........................... بدرود.

atefeht

عضو جدید
Auto CAD فوری فوری

Auto CAD فوری فوری

با سلام
من دارم اتوکد سه بعدی یاد می گیرم از یک جزوه ی آموزشی. که یک مثال برای رسم یک حجم سه بعدی داده ولی چیزی که من رسم میکنم مثل خودش نمیشه. و نمیدونم از طریق رسم سه نمای جانبی ، افقی و بالا چطوری باید به حجم سه بعدی رسید.
البته عکس تمرین رو گذاشتم و همچنین فایلی که توی اتوکد رسم کردم هم گذاشتم.
امیدورام کسی بتونه کمکم کنه و راهنماییم کنه که بتونم بهتر اتوکد سه بعدی رو یاد بگیرم
بسیار سپاسگذارم
:gol::gol::gol:

e126-1.jpg

لینک دانلود نقشه

پیوست ها

• ati5..rar
    267.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام
من دارم اتوکد سه بعدی یاد می گیرم از یک جزوه ی آموزشی. که یک مثال برای رسم یک حجم سه بعدی داده ولی چیزی که من رسم میکنم مثل خودش نمیشه. و نمیدونم از طریق رسم سه نمای جانبی ، افقی و بالا چطوری باید به حجم سه بعدی رسید.
البته عکس تمرین رو گذاشتم و همچنین فایلی که توی اتوکد رسم کردم هم گذاشتم.
امیدورام کسی بتونه کمکم کنه و راهنماییم کنه که بتونم بهتر اتوکد سه بعدی رو یاد بگیرم
بسیار سپاسگذارم
:gol::gol::gol:

مشاهده پیوست 202723

لینک دانلود نقشه

با سلام ........

• دوست من ابتدا بایستی عرض کنم سعی کنید ........فایلهاتون رو در همین سایت آپلود کنید .......تا لینکهاتون ماندگار باشه .......و بتونید ....... به راحتی به اون دسترسی داشته باشید...... بنده اصلاح نمودم .....

• در خصوص سوالتون ......... بایستی گفت .........در تصویری که ارائه دادید.......... راهنمایی کرده .........و فرمان مورد نظر رو هم نشون داده ..........

• شما در قسمت سه بعدی .......... کلیک کنید........ دستور Extrude....... نمای جانبی رو انتخاب کنید ....... حالا به مقداری که اندازه داده حجم بکشید ........ به صورت دستی هم با موس جابجا کنید .......و به اندازه مورد نظر که رسیدید.....کلیک کنید .....تمام .مشاهده میکنید .......که هر سه نما ......تصویر درست رو نمایش می دهند.

• البته ابتدا خطهای اضافه رو پاک کنید.......... و فقط در حجم نمای جانبی رو داشته باشید............

• بعد از Extrude تصویر به صورت مش بندی نمایش داده میشه که می تونید در قسمت .viwe .........گزینه 3D Hidden .......رو انتخاب فرمایید.یا مدلهای دیگر رو تا نمایش دلخواه برسید ............

• مورد بعدی یک فایل آموزش سه بعدی سازی با اتوکد به صورت ساده به این لینک مراجعه فرمایید ..................لینک مطلب

Untitled-021.jpg
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif دانلود فایل اصلاح شده .

پیوست ها

• ati5.rar
    289.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

atefeht

عضو جدید
با سلام ........

• دوست من ابتدا بایستی عرض کنم سعی کنید ........فایلهاتون رو در همین سایت آپلود کنید .......تا لینکهاتون ماندگار باشه .......و بتونید ....... به راحتی به اون دسترسی داشته باشید...... بنده اصلاح نمودم .....

• در خصوص سوالتون ......... بایستی گفت .........در تصویری که ارائه دادید.......... راهنمایی کرده .........و فرمان مورد نظر رو هم نشون داده ..........

• شما در قسمت سه بعدی .......... کلیک کنید........ دستور Extrude....... نمای جانبی رو انتخاب کنید ....... حالا به مقداری که اندازه داده حجم بکشید ........ به صورت دستی هم با موس جابجا کنید .......و به اندازه مورد نظر که رسیدید.....کلیک کنید .....تمام .مشاهده میکنید .......که هر سه نما ......تصویر درست رو نمایش می دهند.

• البته ابتدا خطهای اضافه رو پاک کنید.......... و فقط در حجم نمای جانبی رو داشته باشید............

• بعد از Extrude تصویر به صورت مش بندی نمایش داده میشه که می تونید در قسمت .viwe .........گزینه 3D Hidden .......رو انتخاب فرمایید.یا مدلهای دیگر رو تا نمایش دلخواه برسید ............

• مورد بعدی یک فایل آموزش سه بعدی سازی با اتوکد به صورت ساده به این لینک مراجعه فرمایید ..................لینک مطلب

مشاهده پیوست 202726
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif دانلود فایل اصلاح شده .

سلام
ممنون از توضیحاتتون و ممنون از اینکه وقت گذاشتید و فایل را اصلاح کردید
در واقع من بدون اینکه سه نما را بکشم فقط نمای روبه رو را رسم کردم و با دستور Extrude حجم دادم که مشکلی نبود و درست انجام شد. ولی با استفاده از این سه نما، واقعاً نفهمیدم که چطوری انجام دادید. من در تصویر چهارم (پایین ، سمت راست) بقیه ی نماهارا پاک کردم و فقط نمای جانبی موند که البته اصلاً نشد با دستور pedit یکپارچه کنم. به دلیل خط وسطی که در نمای جانبی وجود داشت
سوال دیگه ای که داشتم، اینه که وقتی نماهای جانبی و بالا را رسم میکنم در نمای روبه رو و بعد هم در نمای جانبی یک سری خطوط اضافه ایجاد میشه که البته توی فایلی که شما کشیدید هیچ کدوم از این خطوط اضافه وجود نداره . توی فایل کد که فرستاده بودم کاملاً مشخص بودن
حالا نمیدونم مشکل از کجاست؟ آیا من دارم اشتباه کار می کنم ؟
البته من با کد 2007 کار می کنم.
ممنون میشم اگه در این مورد راهنمایی کنید
سپاسگذارم.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام
ممنون از توضیحاتتون و ممنون از اینکه وقت گذاشتید و فایل را اصلاح کردید
در واقع من بدون اینکه سه نما را بکشم فقط نمای روبه رو را رسم کردم و با دستور Extrude حجم دادم که مشکلی نبود و درست انجام شد. ولی با استفاده از این سه نما، واقعاً نفهمیدم که چطوری انجام دادید. من در تصویر چهارم (پایین ، سمت راست) بقیه ی نماهارا پاک کردم و فقط نمای جانبی موند که البته اصلاً نشد با دستور pedit یکپارچه کنم. به دلیل خط وسطی که در نمای جانبی وجود داشت
سوال دیگه ای که داشتم، اینه که وقتی نماهای جانبی و بالا را رسم میکنم در نمای روبه رو و بعد هم در نمای جانبی یک سری خطوط اضافه ایجاد میشه که البته توی فایلی که شما کشیدید هیچ کدوم از این خطوط اضافه وجود نداره . توی فایل کد که فرستاده بودم کاملاً مشخص بودن
حالا نمیدونم مشکل از کجاست؟ آیا من دارم اشتباه کار می کنم ؟
البته من با کد 2007 کار می کنم.
ممنون میشم اگه در این مورد راهنمایی کنید
سپاسگذارم.

با سلام .....

دوست من ...... بایستی خدمتتون عرض کنم که نیاز نیستش که شما در نماهایی دیگه خطی ترسیم کنید........... شما فقط نمای جانبی رو ترسیم کنید........... حالا در قسمت سه بعدی (تصویر سمت راست پایین) کلید کنید و اینجا با فرمان اکسترود به نمای جانبی حجم بدید ................. بعد از این که حجم دادید به صورت اتوماتیک ........دو نمای مجهولتون در محل های خودش نمایش داده میشه .............همین .

بنده در نقشه اولیه شما ......تمام خطوط اضافه رو پاک کردم و فقط ترسیم سمت نمای جانبی رو حفظ کردم .

امتحان کنید ...... باز مشکل بود هستیم در خدمت شما دوستان .........بدرود.

atefeht

عضو جدید
ممنون از توضیحاتتون
درست شد. خیلی ممنونم. فقط در مورد اینکه بخوایم جسم توپر باشه مثلاً هندسه ی یک سرریز کشیدیم حالا بخوایم توپر باشه از کدوم قسمت باید استفاده کرد؟
با تشکر

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
ممنون از توضیحاتتون
درست شد. خیلی ممنونم. فقط در مورد اینکه بخوایم جسم توپر باشه مثلاً هندسه ی یک سرریز کشیدیم حالا بخوایم توپر باشه از کدوم قسمت باید استفاده کرد؟
با تشکر

با سلام ......

Untitlcved-1.jpg

atefeht

عضو جدید
رفع اشکال اتوکد

رفع اشکال اتوکد

با سلام
من شکلی از یک نوع سرریز را میخوام در اتوکد به صورت سه بعدی رسم کنم. البته اتوکد سه بعدی را تازه دارم یاد می گیرم:(
نماهایی از پلان، مقطع طولی و مقطع عرضی را هم آپلود کرده ام.
تنها مشکلم اینه که یک قسمت از این سرریز به صورت گرد شده است با شعاع معین که نمیدونم این گردشدگی را چطوری باید ایجاد کرد.
البته شکل سه بعدی ساده شده ای از این سرریز را توی کد رسم کرده ام. :(:(:confused:
از دوستان عزیز، اگر کسی میتونه راهنماییم کنه ، خیلی ممنون میشم.:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

http://upcity.ir/images2/14243090439955951009.jpg

http://upcity.ir/images2/29421656077801179665.jpg

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=9d5d65a7a7df6d4e9b0d977d52efd153

MIT72

عضو جدید
سلام....تو اتوکد 2014 چطوری میشه خط چین کشید؟؟....ممنون میشم جواب بدین.

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
سلام....تو اتوکد 2014 چطوری میشه خط چین کشید؟؟....ممنون میشم جواب بدین.

دستور linetype را در منوی Cammand بنویسید و Enter را بزنید صفحه زیر ظاهر میشود.

بعد از Load کردن تمامی خط چین ها هر خطی که ترسیم میکنید میتوانید انتخاب کرده و به شکل زیر آن را تبدیل به خط چین مورد نظر درآورید و یا میتوانید با تایپ Layer لایه ای بسازید و نوع خط آن را خط چین مورد نظر انتخاب کنید سپس هر خطی که با آن لایه میکشید به صورت خط چین مورد نظرتان ترسیم میشود

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
من میخوام این شکلو رسم کنم :

ولی شکل من این شکلیه اشتبام تو دستور ارایه قطبی چیه ؟

پیوست ها

• IMG_7643.JPG
    IMG_7643.JPG
    40.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • au6.jpg
    au6.jpg
    15.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
من میخوام این شکلو رسم کنم :

ولی شکل من این شکلیه اشتبام تو دستور ارایه قطبی چیه ؟

باسلام ......

دوست من نحوه ترسیم ...... و روشهای ترسیم بسیار ....هستند...... بنده اگه بخوام این تیغه رو ترسیم کنم به شکل زیر این کار رو انجام میدم ...........

1- ترسیم دو دایره به توجه به اندازه داده شده . و ترسیم یک خط از مرکز به لبه دایره

2- استفاده از فرمان arrey انتخاب موضوع که خط باشه ...... و در ادامه استفاده از گزینه polar که با انتخاب اون مرکز رو انتخاب می کنم .........حالا تعداد خطی که باید تکرار بشه رو وارد میکنیم (تعداد خطهایی که دنده ها رو تشکیل میده رو میشمریم و وارد می کنیم ) عدد 18 تعداد خط هستش ........

3-ترسیم خط مورت طبق مشخصات نقشه و با اندازه نقشه

4-offset کردن دایره با توجه به مرز خط مورب ترسیم شده

5- تکرار خط مورب به تعداد تیغه های نقشه که 18 بود .

6- trim کردن خطوط اضافه

cad-poler.jpg

ENG.L.S

از بی نهایت مبتدی بودنم سوالم عذر میخوام . ولی من هر کاری میکنم کمانم مماس با شکلم نمیشه . میشه یه راهنماییم کنید.

IMG_7634.jpg

ایین شکل من :
auto 5.jpg

خب چرا با اتوکد مماس کرد ن اینقد سخته ؟!

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
از بی نهایت مبتدی بودنم سوالم عذر میخوام . ولی من هر کاری میکنم کمانم مماس با شکلم نمیشه . میشه یه راهنماییم کنید.

مشاهده پیوست 213417

ایین شکل من :
مشاهده پیوست 213418

خب چرا با اتوکد مماس کرد ن اینقد سخته ؟!

با سلام ......جهت ترسیم این کمان ها هم دوستان روشهای متعددی رو استفاده می کنن........ یکی از روشها رو خدمتتون عرض می کنم ....

1- تتنظیم پنجره draftig setting و تیک زدن گزینه ها کمکی ترسیم ...من جمله nearest
2- رفتن رو آیکن فرمان arc و انتخاب گزینه start> end> radius
3- حال ابتدا شروع کمان را روی دایره بالایی و پایان آن را روی دایره پایینی کلیک کنید ....... تا اینجا دو تا کلیک کرده اید ..... حال حرف R را که جهت دادن شعاع هست را تایپ و اینتر نمایید .......... حالا مقدار شعاع مورد نظر که در نقشه شما یا 30 است را وارد نمایید ....
4- همین کار را برای سمت مقابل که شعاع 100 می باشد تکرار کنید........
5- روش دیگری این هست که دایره ای با شعاع 30 ترسیم کنید...... حالا با قرار دادن و مماس کردن با خطوط دایره های بالا و پایین جانمایی کنید و اضافه خطوط دایره ترسیم شده را trim نمایید.

arc.jpg

ENG.L.S

برای ویرایش خط هام باید چیکار کنم.؟
من یه بار رو خطم دابل کیک کردم پنجره ایکه باز میشد جایی برای اندازه خط نداشت تغییر بدم.
یه کار دیگه هم امتحان کردم کمانو دابل کلیک کردم مقدار میشر رو هر کاری کردم عوض نشد ؟!

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
برای ویرایش خط هام باید چیکار کنم.؟
من یه بار رو خطم دابل کیک کردم پنجره ایکه باز میشد جایی برای اندازه خط نداشت تغییر بدم.
یه کار دیگه هم امتحان کردم کمانو دابل کلیک کردم مقدار میشر رو هر کاری کردم عوض نشد ؟!

با سلام .....
با دابل کلیک روی خط مورد نظر چند مربع آبی رنگ اطرف اون قرار میگیره که می تونید با کلیک کردن روی آن و حرکت دادن آن تغییر نسبی و دستی انجام بدید.........در غیر اینصورت پنجره ای در سمت چپ به نام پروپرتیز نمایش داده میشه که می تونید ........ مقادیر رو روی اون تغییر بدید و اینتر بزنید...........

poroper.jpg

g h A s E d A k

عضو جدید
سلام
چطوری می تونم محیط اتوکدو از حالت سه بعدی به حالت معمولی (صفحه مشکی) در بیارم؟

atimehr

عضو جدید
سلام
چطوری می تونم محیط اتوکدو از حالت سه بعدی به حالت معمولی (صفحه مشکی) در بیارم؟

روی اولین نوار بالای کد یه گزینه هست که اونو باد تبدیل کنی به اتوکد کلاسیک فک کنم الان باد 3D bace باشه اونو باید تغیر بدی