رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان من هراز گاهی دچار این مشکل میشم که ارتفاع دیوارام هنگ میکنه!!:surprised:
مثلا اومدم دیواری که از لول 1 تا لول 2 بوده کردم تا لول 3...وقتی روی دیوار کلیک میکنم تا لول 3 هست ولی توی نما یا پرسپکتویش تا لول 2 مونده..!!!نمیدونم مشکلش چیه!!!

jhangard

کاربر بیش فعال
با سلام
دوستان من هراز گاهی دچار این مشکل میشم که ارتفاع دیوارام هنگ میکنه!!:surprised:
مثلا اومدم دیواری که از لول 1 تا لول 2 بوده کردم تا لول 3...وقتی روی دیوار کلیک میکنم تا لول 3 هست ولی توی نما یا پرسپکتویش تا لول 2 مونده..!!!نمیدونم مشکلش چیه!!!
احتمالا اون دیوار به یک سقف یا کف attach یا join شده روی دیوار کلیک کن و بالا سمت چپ دستور dettach رو بزن و بعد روی اون سطح که دیوار بهش گیر کرده کلیک کن آزادش میکنه.

jhangard

کاربر بیش فعال
بله ترسیم کره رو بلدم و پترن دادنشم میتونم..ولی دو طرف کره پترنش قرینه در نمیاد... چیکار کنم درس شه
فک کنم باید یه خورده حساب کتاب ریاضی هندسی بکنی تا درست قرینه دربیاد. محیط خط تقاطع نیم کره با زمین رو حساب کن پترن divide surface رو با اون محیط ست کن تا نقاط ابتدا و انتهای پترن حول محیط دقیقا روی هم مچ بشه... راه دیگه ای پیدا کردی به ما هم بگو.

z_r

عضو جدید
فک کنم باید یه خورده حساب کتاب ریاضی هندسی بکنی تا درست قرینه دربیاد. محیط خط تقاطع نیم کره با زمین رو حساب کن پترن divide surface رو با اون محیط ست کن تا نقاط ابتدا و انتهای پترن حول محیط دقیقا روی هم مچ بشه... راه دیگه ای پیدا کردی به ما هم بگو.
واقعا راه دیگه ندارههههه؟:surprised::confused:

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احتمالا اون دیوار به یک سقف یا کف attach یا join شده روی دیوار کلیک کن و بالا سمت چپ دستور dettach رو بزن و بعد روی اون سطح که دیوار بهش گیر کرده کلیک کن آزادش میکنه.

مرسی دوستم..:smile:
این کارم گاهی جواب میده گاهی نمیده!!مثلا بعضی موقع ها دوتا دیوارم که کنار همن اینجوری میشن..با جوینم درست نمیشه..مجبورم پاکش کنم دوباره بکشم!!!
..
یه سوال دیگه:
چجوری میتونم تپه ایجاد کنم ..تپه های متوالی پیوسته به هم؟ با مس نیمکره امتحان کردم ولی متوالی نمیشه...تو محیط کانسپچوآل مس چجوری میتونم این کارو بکنم؟

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تکسچر آجر خوشگل واسه یه تیکه از نمای تجاریم لازم دارم.شما چیزی ندارین؟

یه آجر قهوه ای-قرمز هست توی رویت 2013هست که اسمش brick modularهست..چیز جالبیه..سوراخ سوراخ داره

• Like
واکنش ها: z_r

z_r

عضو جدید
نمیدونم از کجا میتونم کپیش کنم واستون..؟
فک کنم تو قسمت متریال render appearance تکسچرش باشه ..نیست؟
دوستان اگه کسی میتونه این متریالی که دوستمون معرفی کردنو تکسچرشو بذاره ممنون میشم..تکسچر سرامیک بژ یا کرم واسه کف تجاری هم لازم دارم :(
آخه تو نت اصن هیچی به درد بخور سرامیک نیست

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فک کنم تو قسمت متریال render appearance تکسچرش باشه ..نیست؟
دوستان اگه کسی میتونه این متریالی که دوستمون معرفی کردنو تکسچرشو بذاره ممنون میشم..تکسچر سرامیک بژ یا کرم واسه کف تجاری هم لازم دارم :(
آخه تو نت اصن هیچی به درد بخور سرامیک نیست

والو نمیدونم..جاهایی که رویتم نصبه گشتم تکسچر بود ولی کم بود و اینا توش نبودن نمیدونم اصلیشو از کجا باید بیارم..ولی همون سایته که گفتم بگردین احتمالا چیزای خوبی پیدا میکنین...

artist92

عضو جدید
دوستان آیا در رویت میشه قایل و archive کرد ؟ توی تری دی مکس میشه این کارو کرد .ممنون میشم راهنماییم کنید

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه طرح فولدینگ دارم که سقف بصورت منحنی میاد باریک میشه و به زمین میرسه.
چطوری باید اینجور سقفو بکشم؟
هفته بعد تحویل موقت دارم کمک کنید:(

metalika777_h_g

عضو جدید
سلام دوستان خوبم ، من یه پله دارم می خوام با رویت بکشم هر کاری میکنم نمی تونم ممنون میشم یکی کمک کنه :(
عکس پله رو گذاشتم
سبز : مسیر رفت پاگرد
قرمز: مسیر برگشت به طبقه بالا