درد را باید چشید | عکس

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

آمیتیس19

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه اونایی که حق یتیم می خورن یکی دو تان؟
همه که به طور مستقیم این کار رو نمی کنن.شاید من یا شما هم این کار رو می کنیم و خودمون خبر نداریم!!!
بهتر نیست به جای لعنت از خدا بخواهیم همه رو به راه راست هدایت کنه و در فرج تعجیل کنه تا اینا به حقشون برسن؟

mr.mohamadi

عضو جدید
خدایا کودکان گل فروش را میبینی؟
دختران تن فروش,مادران سیاه پوش
واعظان دین فروش,پسران کلیه فروش همه را میبینی؟
میخواهم یک تکه آسمان کلنگی بخرم
دیگر زمینت بوی زندگی نمیدهد.

آورين....خيلي جالب بود پرمعنا

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهنام خان ببخشید تو تاپیکت همچین حرفایی میزنم.....

فقط برام سوال شده چرا حقیقتی به این تلخیو واضحیو بعضیا تکذیب میکنن و بعدش میزارن پای دشمناشون مثل آمریکا
از بین هم کلاسیای خودم مثال میزنم
دختره 300 هزار تومن پول عینک آفتابیشه.....کمتر از 206 نمیتونه سوار شه.......قیمت کیفش از 200 هزار تومن پایین نمیاد .......از ترم اول یه لپ تاپ 10 میلیونی باخودش آورده......باباش با بنز میاردشو میبرتش
فکر میکنه همه عین خودش زندگی میکنن............آخه مگه میفهمه بی پولی یعنی چی؟ یا با دید این عکی میفهمه تلوزیون سیاه سفید یعنی چی؟

تازه وقتی حرف از بدبختی مردم میشه میگه کجا؟ گرونی کجائه؟ کیه که به نون شبش محتاج باشه؟ اینا همش دروغه.......

باور کنین وقتی داشت این حرفا رو میزد دلم میخواست یه دونه بزنم تو گوشش ببینم به حرفاش ادامه میده یاحواسش پرت میشه که ببینه رژش کم رنگ شده یا نه یا خدایی نکرده غلظت کرم پودر رو صورتش کم شده یا نه......................
در هرصورت برای همچین آدمایی عمیقا متاسفممممممممممم:razz:

sahar hosseiny

عضو جدید
بهنام خان ببخشید تو تاپیکت همچین حرفایی میزنم.....

فقط برام سوال شده چرا حقیقتی به این تلخیو واضحیو بعضیا تکذیب میکنن و بعدش میزارن پای دشمناشون مثل آمریکا
از بین هم کلاسیای خودم مثال میزنم
دختره 300 هزار تومن پول عینک آفتابیشه.....کمتر از 206 نمیتونه سوار شه.......قیمت کیفش از 200 هزار تومن پایین نمیاد .......از ترم اول یه لپ تاپ 10 میلیونی باخودش آورده......باباش با بنز میاردشو میبرتش
فکر میکنه همه عین خودش زندگی میکنن............آخه مگه میفهمه بی پولی یعنی چی؟ یا با دید این عکی میفهمه تلوزیون سیاه سفید یعنی چی؟

تازه وقتی حرف از بدبختی مردم میشه میگه کجا؟ گرونی کجائه؟ کیه که به نون شبش محتاج باشه؟ اینا همش دروغه.......

باور کنین وقتی داشت این حرفا رو میزد دلم میخواست یه دونه بزنم تو گوشش ببینم به حرفاش ادامه میده یاحواسش پرت میشه که ببینه رژش کم رنگ شده یا نه یا خدایی نکرده غلظت کرم پودر رو صورتش کم شده یا نه......................
در هرصورت برای همچین آدمایی عمیقا متاسفممممممممممم:razz:

انقد از این مدل آدما بدم میاد نمیدونم فقط خودشونو آدم میدونن یا واقعا کورن.

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه هر چند وقت یک بار همه با دیدن تصاویر این چنینی دلشون به رحم میاد. ولی فردا روز از نو و...

شما خودتونم جزء همه ای .....غیر از اینه؟؟؟

حداقل جای امیدواری داره ما عین بعضیا تکذیبش نمیکنیم.....

یه بچه کارگر حرف باباشو باید قبول کنه یا حرف آدمایی که میان تو تلوزیون و میگن همه چی ارزونه همه چی آرومه......
جوابی برا این داری.....

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
درد این افراد رو فقط کسایی که درد کشیدن میتونن درک کنن که متاسفانه کاری هم از دستشون بر نمیاد
و گرنه بچه آقای ایکس الان که ما داریم در مورد این موضوع بحث میکنیم داره خواب میبینه که فردا با ماشین 200 میلیونیش کجا بره دور دور یا واسه مهمونی که پس فردا قراره بگیره چه مشروبی بگیره که کسی صداش در نیاد . . .

تکنو کرات

اخراجی موقت
خدارو شاهد می گیریم من از نزدیک این صحنه ها رو دیدم نمی شه توصیف کرد بخدا قسم 90درصد مردم مملکت ما زیر خط فقر زندگی می کنن. به شرف قسم تا روزی که بمیرم به اینچنین افراد کمک می کنم خداشاهده کوتاهی نکردم اما چه فایده.....

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
به نظر من وضعیت بدی نیست.

این حرف رو همین طوری نمی گم؛ به تجربه می گم؛ اگه دلیل خواستید، سعی می کنم براتون توضیح بدم.

تکنو کرات

اخراجی موقت
از سرنوشت غمگین نباش!چه بسا سگهای بر روی اجساد شیرهای جنگل رقصیدند شادی کردن و پنداشتند... ولی نمی دانستند شیر، شیر می ماند و سگ همان سگ حتی با قلاده های طلا...!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز

این حرف رو همین طوری نمی گم؛ به تجربه می گم؛ اگه دلیل خواستید، سعی می کنم براتون توضیح بدم.
درود
دلیل بیارید و به دلیل بقیه هم گوش کنید .

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
روستایی اطراف مشهد(اسمشو نمیگم که مشکلی پیش نیاد)

از لحاظ اقتصادی فوق العاده وضعیت نامناسبی دارن

پسرها ی جوان به علت نداشتن شغل وبیکاری دچاراعتیاد میشوند
دخترخانومها به علت نداشتن جهیزیه(منظور همون لوازم ابتدایی شروع یه زندگی هست) 4-5سال تو عقد میمونن

خلاصه وضعیت بدی دارن. . .

baharet

عضو جدید
همه که به طور مستقیم این کار رو نمی کنن.شاید من یا شما هم این کار رو می کنیم و خودمون خبر نداریم!!!
بهتر نیست به جای لعنت از خدا بخواهیم همه رو به راه راست هدایت کنه و در فرج تعجیل کنه تا اینا به حقشون برسن؟

خدا نکه که جز اون دسته باشیم ولی به نظرم کسی که خواب رو می شه بیدار کرد (کسی که ندونسته این کارو انجام میده) ولی کسی که خودشو زده بخواب نمی شه بیدار کرد. ..........فروغ فرخزاد میگه......... او خواهد امد و هر چیز را که باد کرده را تقصیم خواهد کرد.

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز

درود
دلیل بیارید و به دلیل بقیه هم گوش کنید .

اول اینکه تلویزیون مهمترین و تأثیرگذارترین وسیله برای القای الگوهای غلط و بالا بردن سطح انتظارات یک شخصه؛ فراموش نکنید که بنای دنیای سرمایه داری روی تحصیل و انباشت سرمایه برای صاحبانش از طریق تبلیغه و تبلیغ احتیاج به وسیله واسط داره، و تلویزیون در بین ابزارهای واسط مهمترین و تأثیرگذارترین ابزاره. با داشتن این وسیله، بدون اینکه خودتون متوجه شید، ناخواسته در تیررس باران تبلیغات و آگهیهای دیگران هستید. در ضمن، یکی از عوامل تنبل بار آوردن افراد و فاصله دادن اونها از کتاب خوندن تلویزیونه.

دوم اینکه من خودم وضعم از اون بچه ای که تو عکس هست بدتر بود. این باعث شد که بیش از دیگران کار کنم و بیش از دیگران مطالعه کنم. یعنی از 7 سالگی که به اول دبستان رفتم، هم کار کردم و هم درس خوندم (البته دوم دبستان که بودم کار نکردم و از سوم دبستان کار رو در کنار تحصیل ادامه دادم). بعد از اینکه اوضاعم خوب شد، گفتم تا جای ممکن نزارم این داستان در خانواده ما، که خانواده پرجمعیتی هم هست تکرار بشه. واسه همین به بچه های نسل بعدی تا جای ممکن کمک کردم، هم از نظر اینکه چطوری فکر کنن، هم گاهاً بهشون ریاضی، زبان انگلیسی یا چیزهای دیگه درس دادم (اکثر انسانهای اطراف من از ریاضی بدشون می آمد و می آید و کار کردن با اونها بسیار سخته). هم از نظر مالی بهشون کمک کردم. کلی کلاس تقویتی و کلاس کنکور فرستادم (اما خودم هیچ وقت نرفتم). نتیجه چی شد؟ هنوز هم نمی بینم که یک نفر از اونها یک رشته به درد بخور قبول شه. رفته اند دانشگاه، اما چی؟ رشته سقنقور در دانقوزآباد! هیچ کدوم هیچ پخی در نیومدن؛ پسرها با پول ما هی موبایل عوض کردن و بعضیهاشون بیش از 5 تا سیم کارت دارن و هی هر روز دوست دختراشون رو عوض می کنن. دخترها هم شبیه اونها، لب تاپ بگیر و زیرزیرکی جیب دوست پسرهاشون رو با پول ما پر کردن؛ اما هنوز یک ایمیل بلد نیستند بفرستند (دانشکده ما 5 تا کامپیوتر داشت و من خودم 2 سال بعد از اینکه فوق لیسانسم رو گرفتم کامپیوتر خریدم). به ما میگن درس خوندن خرج داره، لب تاپ می خواد و از این قرتی بازیا. فکر می کنن ما که به روشون نمی یاریم از یه دنیای دیگه اومدیم و نمی فهمیم.

با عرض پوزش که سرتون رو درد آوردم؛ اگه زندگی تکرارپذیر بود، از سوی من بیش چنین سهو نمی افتاد.
مستدام باشید

پ.ن.: راستی انتهای متن زیر رو هم وقت کردید بخونید؛ در همین راستاست.

احساس ریاضی چیست

آخرین ویرایش:

peggijaan

عضو جدید

اول اینکه تلویزیون مهمترین و تأثیرگذارترین وسیله برای القای الگوهای غلط و بالا بردن سطح انتظارات یک شخصه؛ فراموش نکنید که بنای دنیای سرمایه داری روی تحصیل و انباشت سرمایه برای صاحبانش از طریق تبلیغه و تبلیغ احتیاج به وسیله واسط داره، و تلویزیون در بین ابزارهای واسط مهمترین و تأثیرگذارترین ابزاره. با داشتن این وسیله، بدون اینکه خودتون متوجه شید، ناخواسته در تیررس باران تبلیغات و آگهیهای دیگران هستید. در ضمن، یکی از عوامل تنبل بار آوردن افراد و فاصله دادن اونها از کتاب خوندن تلویزیونه.

دوم اینکه من خودم وضعم از اون بچه ای که تو عکس هست بدتر بود. این باعث شد که بیش از دیگران کار کنم و بیش از دیگران مطالعه کنم. یعنی از 7 سالگی که به اول دبستان رفتم، هم کار کردم و هم درس خوندم (البته دوم دبستان که بودم کار نکردم و از سوم دبستان کار رو در کنار تحصیل ادامه دادم). بعد از اینکه اوضاعم خوب شد، گفتم تا جای ممکن نزارم این داستان در خانواده ما، که خانواده پرجمعیتی هم هست تکرار بشه. واسه همین به بچه های نسل بعدی تا جای ممکن کمک کردم، هم از نظر اینکه چطوری فکر کنن، هم گاهاً بهشون ریاضی، زبان انگلیسی یا چیزهای دیگه درس دادم (اکثر انسانهای اطراف من از ریاضی بدشون می آمد و می آید و کار کردن با اونها بسیار سخته). هم از نظر مالی بهشون کمک کردم. کلی کلاس تقویتی و کلاس کنکور فرستادم (اما خودم هیچ وقت نرفتم). نتیجه چی شد؟ هنوز هم نمی بینم که یک نفر از اونها یک رشته به درد بخور قبول شه. رفته اند دانشگاه، اما چی؟ رشته سقنقور در دانقوزآباد! هیچ کدوم هیچ پخی در نیومدن؛ پسرها با پول ما هی موبایل عوض کردن و بعضیهاشون بیش از 5 تا سیم کارت دارن و هی هر روز دوست دختراشون رو عوض می کنن. دخترها هم شبیه اونها، لب تاپ بگیر و زیرزیرکی جیب دوست پسرهاشون رو با پول ما پر کردن؛ اما هنوز یک ایمیل بلد نیستند بفرستند (دانشکده ما 5 تا کامپیوتر داشت و من خودم 2 سال بعد از اینکه فوق لیسانسم رو گرفتم کامپیوتر خریدم). به ما میگن درس خوندن خرج داره، لب تاپ می خواد و از این قرتی بازیا. فکر می کنن ما که به روشون نمی یاریم از یه دنیای دیگه اومدیم و نمی فهمیم.

با عرض پوزش که سرتون رو درد آوردم؛ اگه زندگی تکرارپذیر بود، از سوی من بیش چنین سهو نمی افتاد.
مستدام باشید

پ.ن.: راستی انتهای متن زیر رو هم وقت کردید بخونید؛ در همین راستاست.

احساس ریاضی چیست

چرا شما مثل آمیتیس19 از خدا نمی خواید که در فرج تعجیل کنه و خودتون دست به کار شدید؟

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دردی می کشد که نپرس یعنی کسی هم نیست ازش بپرسه دردت چیه خدایا قبل از اینکه در محشر ازم بپرسی من از تو می پرسم چرا این چرا برای خیلی از چیز هاست

keeperprivacy

عضو جدید
خداوندا: دستهایم خالی است و دلم غرق در آرزوها" یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان/ یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن.(کوروش کبیر) :gol::w30::w30:تقدیم به شاهزادگان کوچک که قصرشان خیابانهاست و تفریحشان دیدن ویترینها:w30::gol: