درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

s.matavos

عضو جدید
من نطرخودم این بود که موضوع ام در رابطه با آلودگی گازهای خروجی از قلر پالایشگاه باشه اما نمیدونم چطور و روی چه قسمتیش می شه کار کرد؟
و آیا این موصوع می تونه یه پایان نامه قوی حساب بشه؟
آیا کاربردی و مطرح در سطح جهان هست و حرفی برای گفتن داره؟
مشعل ها و آلودگی های اونا، موضوع خوبی هست. اما فقط در ایران. شرکت هایی که خارج از ایران هستند، فلر های بهینه شده ای دارن. حالا اگه مد نظر شما بهینه سازی فلز،استک ها و از این قبیل هست، باید کار رو به دست بچه های طراحی فرایند، شبیه سازی و اینها سپرد.مگر اینکه شما تخصص کافی در این زمینه رو از لحاظ آکادمیک داشته باشین.
گرچه تز، به طور باالقوه می تونه با گرایش هیچ لینکی نداشته باشه و پیشنهاد میشه که روی فیلد "مورد علاقه محقق" کار شه.

tak par

عضو جدید
سلام مثل اینکه شما خیلی فعالین لطف میکنین برام یه هند بوک به غیر از پری پیداکنین. و یه دایرة المعارف مربوط به شیمی، مهندسی شیمی و بیو تکنولوژِی میخوام البته به زبان انگلیسی اگه پیدا کنین ممنون میشم

tak par

عضو جدید
نه به صورت جدا باشه البته یکی میخوام واسه هر کدوم که داشته باشین. من به غیر از perry هند بوک دیگه ای ندارم اگه دارین برام بذارین

s.matavos

عضو جدید
سلام مثل اینکه شما خیلی فعالین لطف میکنین برام یه هند بوک به غیر از پری پیداکنین. و یه دایرة المعارف مربوط به شیمی، مهندسی شیمی و بیو تکنولوژِی میخوام البته به زبان انگلیسی اگه پیدا کنین ممنون میشم

نه به صورت جدا باشه البته یکی میخوام واسه هر کدوم که داشته باشین. من به غیر از perry هند بوک دیگه ای ندارم اگه دارین برام بذارین
هر دو مورد خدمتتون معرفی شد.

ایلیا33

عضو جدید

امیدوارم این کتاب بدردتون بخوره
مشاهده پیوست Dictionary of Chemistry.pdf

sahar tj

عضو جدید
مشعل ها و آلودگی های اونا، موضوع خوبی هست. اما فقط در ایران. شرکت هایی که خارج از ایران هستند، فلر های بهینه شده ای دارن. حالا اگه مد نظر شما بهینه سازی فلز،استک ها و از این قبیل هست، باید کار رو به دست بچه های طراحی فرایند، شبیه سازی و اینها سپرد.مگر اینکه شما تخصص کافی در این زمینه رو از لحاظ آکادمیک داشته باشین.
گرچه تز، به طور باالقوه می تونه با گرایش هیچ لینکی نداشته باشه و پیشنهاد میشه که روی فیلد "مورد علاقه محقق" کار شه.

من جدا از گرایش ام به دوره طراحی فرایند در یه موسسه خصوصی گذروندم و کمی با نرم افزار HYSYS و FLARENET آشنایی دارم اما با این توصبفاتی که شما کردین فکر کنم موضوع خوبی رو انتخاب نکردم!

sahar tj

عضو جدید
به غیر از مدلسازی و شبیه سازی، بقیه تجربی هستن.
اولی تا چهارمی کاربردی ترن. گرایش شما در مقطع دکتری خارج از کشور، بسیار ارجح هست. زیاد در این مورد نگران نباشید.

واقعیتش اینه که چون کار تجربی هزینه بر هست و دانشگاه هزینه اون رو تقبل نمی کنه و برای انجام کارای آزمایشگاهی و عملی باید کلی نامه نگاری و دوندگی بی نتیجه کرد میخوام موضوع ام تجربی نباشه،با این تفاسیر شما چه پیشنهادی دارین!؟

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
بي زحمت اينو برام دانلود كنيد
Membranes: Separation of Organic Vapors from Gas Streams
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14356007.j16_j01/full

Chapter 8. The Separation of Organic Vapors from Gas Streams by Means of Membranes
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/3527608788.ch8/summary
منتظرم...

سلام،

بفرمایین:

مشاهده پیوست Membranes - Separation of Organic Vapors.pdf
مشاهده پیوست Chapter 8 - The Separation of Organic Vapors from Gas Streams.pdf

:smile:

moreah69

عضو جدید
سلام یه مقاله درباره واحد اوره پتروشیمی شیراز می خوام پس فردا ارایه دارم بیچارم هیچی تو اینترنت نیست ترو خدا کمک.

s.matavos

عضو جدید
من جدا از گرایش ام به دوره طراحی فرایند در یه موسسه خصوصی گذروندم و کمی با نرم افزار HYSYS و FLARENET آشنایی دارم اما با این توصبفاتی که شما کردین فکر کنم موضوع خوبی رو انتخاب نکردم!
اگه فقط در حد آشنایی هست، نظر شخصیم اینه که یا دورش نرید، یا اینکه دوره های پیشرفته طراحی و سیمولیشین رو بردارید که تا زمان پایان نامه کاملا بر نرم افزاراش "مسلط" باشین.

واقعیتش اینه که چون کار تجربی هزینه بر هست و دانشگاه هزینه اون رو تقبل نمی کنه و برای انجام کارای آزمایشگاهی و عملی باید کلی نامه نگاری و دوندگی بی نتیجه کرد میخوام موضوع ام تجربی نباشه،با این تفاسیر شما چه پیشنهادی دارین!؟
اگر دوست ندارید تجربی باشه، پیشنهاد من انتگراسیون حرارتی هست. دو سه نفر آشنا "در" صنعت یا آشنا "به" صنعت + یه لپتاپ میشه کل چیزایی که احتیاج دارین.

arshama

عضو جدید
با سلام
ببخشید اگه میشه یه مقاله انگلیسی pdf درباره کار و حرارت که یکی از سر فصلهای ترمودینامیک1 هست میخواستم؟؟
با تشکر لطفا اگه میشه سریع جواب منو بدید کارم ضروریه
دوستان این مقاله در حد 13 صفحه باشه کافیه
با تشکر

علیرضا ل

عضو جدید
سلام و خسته نباشيد
سوالات آزمون استخدامي شركت نفت دو سال پيش (89) رو از كجا ميتونم دانلود كنم؟
با تشكر

sahar tj

عضو جدید
اگه فقط در حد آشنایی هست، نظر شخصیم اینه که یا دورش نرید، یا اینکه دوره های پیشرفته طراحی و سیمولیشین رو بردارید که تا زمان پایان نامه کاملا بر نرم افزاراش "مسلط" باشین.

اگر دوست ندارید تجربی باشه، پیشنهاد من انتگراسیون حرارتی هست. دو سه نفر آشنا "در" صنعت یا آشنا "به" صنعت + یه لپتاپ میشه کل چیزایی که احتیاج دارین.

تشکر از کمکتون
ممنون که سوالات رو بی جواب نمیذارین

tana_2007

عضو جدید
بیشتر با تاکید بر جذب یون های فلزی و سنگین مرسی( foam fractionation)سلام دوستان مقالاتی در مورد تصفیه پساب به کمک روش شکست فومی

آخرین ویرایش:

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان
من یه پروژه می خوام کار کنم مربوط به درس انتقال حرارت پیشرفته ولی نمی دونم رو چه موضوعی کار کنم دوستان اگه کسی نظری داره یا منابعی میشناسه ممنون میشم راهنمایی کنه

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه پروژه می خوام کار کنم مربوط به درس انتقال حرارت پیشرفته ولی نمی دونم رو چه موضوعی کار کنم دوستان اگه کسی نظری داره یا منابعی میشناسه ممنون میشم راهنمایی کنه
درود
فکر میکنم کار روی انتقال حرارت آتیش (حالت پلاسمای ماده) موضوع خوبی باشه
برای راهنمایی هم میتونید مقالات اولین کنفرانس انتقال حرارت و جرم که تو سیستان بلوچستان برگزار شد رو چک کنید.
موفق باشید.;)

farid.eng

عضو جدید
سلام دوستان،
مهندسین گرامی، من استاندارد ASTM D92 لازم دارم، کسی میتونه کمکم کنه؟

saeedevil

عضو جدید
سلام.دوستان،کسی در مورد این موضوع چیزی داره بهم بده لطفااااااا؟
سرعت واکنشهای تهیه اتیلن گلیکول از طریق اتیلن اکسید و آب"

mkshojaei

عضو جدید
درود
فکر میکنم کار روی انتقال حرارت آتیش (حالت پلاسمای ماده) موضوع خوبی باشه
برای راهنمایی هم میتونید مقالات اولین کنفرانس انتقال حرارت و جرم که تو سیستان بلوچستان برگزار شد رو چک کنید.
موفق باشید.;)

با سلام و تشکر از کجا می تونم مقالات را چک کنم

ali.danaee

عضو جدید
s.o.s (کمک فوری!!!!!!!!!)
:cry:
سلام من در باره موضوعات زیر مقاله میخام. بی زحمت اگه می شه فارسی باشه! انگلیسی هم شد اشکال نداره
1- شرح فرایندهای hydrotreating+hydrocracking
2-شرح فرایند photolysis (یک فرایند فیزیکی در تصفیه پساب می باشد)
:)

بالا