درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

ایلیا33

عضو جدید
سلام کمکم کنین خواهش میکنم :-(
ی پروژه دارم برای درس فرایند پتروشیمی استادم گفته در مورد واحد پتروشیمی (کلرالکالی بندرامام خمینی )تحقیق کنم کمکم کنین هیچی نمیتونم پیدا کنم اگه مطلبی دارین در مورد این موضوع واسم بزارین

یه کارآموزی پتروشیمی داشتم واست گذاشتم ببین بدردت می خوره

مشاهده پیوست پتروشيمي.rar

123.0.

عضو جدید
سلام دوستان بي زحمت اين مقاله رو برام دانلود كنيد. ممنون
عنوان مقاله: بومي سازي فرايند ايزومريزاسيون برش نفتاي سبك ) ) LSRG و تعيين شرايط بهينه
سرفصل مربوط:
سال انتشار: 1382
نوع ارايه:
محل انتشار: [ هشتمين كنگره ملي مهندسي شيمي ايران ]
زبان مقاله: فارسي حجم فايل: 255.38 كيلوبايت

لينک دايمي به اين صفحه: http://www.civilica.com/Paper-NICEC08-NICEC08_247.html ]

farid_ppe

عضو جدید
سلام لطفا اگه کسی هست این مقاله رو برام دانلود کنه ممنون میشم
[h=1]Natural resource economics [SUP][/SUP]: Relevance in planning and management[/h]http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/030142078490031X

bbaran

عضو جدید
تو رو خدا کمک کمک .................برای درس طراحی تجهیزات احتیاج به چند تا pfd فرایند دارم با موازنه جرم

a.amirrad2010

عضو جدید
تو رو خدا جواب بدید. من مقاله ای با عنوان (روشهای انتقال گاز) میخوام. خواهشا کمکم کنید

kamyab.chem

عضو جدید
سلام
پروژه من "بازيافت بخارات بنزين از هوا در واحد هاي صنعتي"
سلام دوستان تا فروردين 92 چیزی نمونده و من هنوز مطلبی واسه پروژم پیدا نکردم خواهش میکنم اگه مقاله ای، ياهر چیزی که فکر میکنید در این مورد هست بفرستین...خاهش میکنم
http://www.iran-eng.../images/smilies/frown.gif

موضوع پروژه"بازيافت بخارات بنزين از هوا"
روش هاي آن:جذب-سردكردن-غشا- سيليكون و..

amiriq

عضو جدید
سلام دوستان.من در مورد يكي از انواع قراردادها مثل by backياfinanceحدود يك صفحه توضيح به زبون خيلي ساده ميخواستم.اگه كسي بهم لطف كنه ممنون ميشم

sahar tj

عضو جدید
سلام دوستان
من رشته ام مهندسی شیمی گرایش محیط زیست هستش، این ترم سمینار دارم و باید موضوع اون رو در راستای پایان نامه ام انتخاب کنم اما هیچ ایده و موضوعی برای اونها ندارم،لطفا در انتخاب موضوع کمکم کنید
حتی الامکان موضوع های روز و مطرح در سطح جهان باشه و سخت و غیر قابل انجام نباشه

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من رشته ام مهندسی شیمی گرایش محیط زیست هستش، این ترم سمینار دارم و باید موضوع اون رو در راستای پایان نامه ام انتخاب کنم اما هیچ ایده و موضوعی برای اونها ندارم،لطفا در انتخاب موضوع کمکم کنید
درود
((حفاظت از لایه ی اوزون)) یا ((کنترل گرمای زمین)) فکر میکنم موضوعات خوبی باشن.
موفق باشید:)

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان

سلام
توليد محصولات زيست تخريب پذير هم ميتونه موضوع خوبي باشه.

s.matavos

عضو جدید
سلام دوستان
سلام. من هم ارشد مهندسی شیمی هستم. گرایشامون یه ذره فرق می کنه. اما پیشنهادهای من اینا هست:
استفاده از بیوارگان ها در تصفیه فاضلاب و پساب های صنعتی
خالص سازی پساب و پسماندهای غنی صنعتی
طراحی بیوفیل-ترها جهت کنترل آلودگی های خاص هوا (ذرات خاص)
بهینه سازی کاتالیزوری جهت جذب ذرات احتراق واحدهای صنعتی
شبیه سازی یا مدل سازی با مکانیسم پینچ یا انتگراسیون حرارتی در سیستم های تولیدی صنعتی
کلا گرایش بســـــــــــــــــــیار عالی و متنوعی داری. به هر چیزی که توی طبیعت باشه و احتیاج به مهندسی داشته باشه می تونید سروکله بزنید.
تماما قابل انجام هستن و احتیاج به تجهیزات خارج از عاده ای ندارن. موفق باشید

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
متوجه نشدم،منظورتون تولید محصولاتی ست که باعث تخریب محیط زیست می شه؟

نه. يعني موادي كه قابل تجزيه توسط محيط زيست باشن. (محيط زيست ميتونه ساختارشون رو تخريب كنه و به عبارتي تجزيشون كنه)
مثلا پلاستيك و نايلون زيست تخريب پذير نيست. يعني طبيعت نميتونه اين مواد رو تجزيه كنه

من پيشنهادم اين بود كه روي موادي قابل تجزيه در طبيعت هستن كار كني
يا مثلا نخ هاي بخيه قابل جذب در بدن و ...

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
لطف می کنید دلایلش رو بگین؟
یکی از دلایلش وجود برخی شرکت های محترم هزینه ای برای تصفیه ی خروجی اگزوز کارخونشون نمیکنن و به هیچ صورتی نمیشه متقاعدشون کرد
اما به عنوان یه کار تحقیقاتی و برای بررسی عواملش میشه مانور داد.

sahar tj

عضو جدید
نه. يعني موادي كه قابل تجزيه توسط محيط زيست باشن. (محيط زيست ميتونه ساختارشون رو تخريب كنه و به عبارتي تجزيشون كنه)
مثلا پلاستيك و نايلون زيست تخريب پذير نيست. يعني طبيعت نميتونه اين مواد رو تجزيه كنه

ممنون از توضیح و راهنماییتون

sahar tj

عضو جدید
سلام. من هم ارشد مهندسی شیمی هستم. گرایشامون یه ذره فرق می کنه. اما پیشنهادهای من اینا هست:
استفاده از بیوارگان ها در تصفیه فاضلاب و پساب های صنعتی
خالص سازی پساب و پسماندهای غنی صنعتی
طراحی بیوفیل-ترها جهت کنترل آلودگی های خاص هوا (ذرات خاص)
بهینه سازی کاتالیزوری جهت جذب ذرات احتراق واحدهای صنعتی
شبیه سازی یا مدل سازی با مکانیسم پینچ یا انتگراسیون حرارتی در سیستم های تولیدی صنعتی
کلا گرایش بســـــــــــــــــــیار عالی و متنوعی داری. به هر چیزی که توی طبیعت باشه و احتیاج به مهندسی داشته باشه می تونید سروکله بزنید.
تماما قابل انجام هستن و احتیاج به تجهیزات خارج از عاده ای ندارن. موفق باشید

ممنوت از توضیحات جامع و کافی شما
از این موضاعاتی که مطرح کردین کدام experimental هستند؟
کدام موضوع کاربردی تر و عملبی تر هست و در صورت ادامه تحصیل برای PHD در خارج و یا ایران بهتره!

sahar tj

عضو جدید
من نطرخودم این بود که موضوع ام در رابطه با آلودگی گازهای خروجی از قلر پالایشگاه باشه اما نمیدونم چطور و روی چه قسمتیش می شه کار کرد؟
و آیا این موصوع می تونه یه پایان نامه قوی حساب بشه؟
آیا کاربردی و مطرح در سطح جهان هست و حرفی برای گفتن داره؟

arshama

عضو جدید
با سلام
ببخشید اگه میشه یه مقاله انگلیسی pdf درباره کار و حرارت که یکی از سر فصلهای ترمودینامیک1 هست میخواستم؟؟
با تشکر لطفا اگه میشه سریع جواب منو بدید کارم ضروریه

tak par

عضو جدید
سلام من یه دایرة المعارف مربوط به شیمی ، مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی میخواستم و یک hand book به غیر از perry میخواستم. لطفا همشون به زبان انگلیسی باشن.

s.matavos

عضو جدید
متوجه نشدم،منظورتون تولید محصولاتی ست که باعث تخریب محیط زیست می شه؟
موادی که بعد از استفاده توسط بشر (دور انداخته شده) توسط طبیعت به موادی تجزیه بشن که برای طبیعت ضرری نداشته باشه رو مواد زیست تخریب پذیر میگن. به طور مثال، پلاستیک ها به دلیل ماهیت آلی غیر تجزیه پذیری که دارن بین صد هزار تا چندین میلیون سال توی محیط باقی می موننو آلدگی در نظر گرفته میشن، اما در مقابل، چیزی مثل مقوا، که از سلولوز تشکیل شده، طی مدت خیلی کوتاهی توسط باکتری هایی به مواد آلی تبدیل میشن و به چرخه طبیعت وارد میشن بدون اینکه به طبیعت صدمه بزنن.

tak par

عضو جدید
سلام من یه دایرة المعارف مربوط به شیمی ، مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی میخواستم و یک hand book به غیر از perry میخواستم. لطفا همشون به زبان انگلیسی باشن

m.iranparast

عضو جدید
یه کارآموزی پتروشیمی داشتم واست گذاشتم ببین بدردت می خوره

مشاهده پیوست 139148

سلام ممنون ...اما استادم گفته فقط کلرالکالی بندرامام
سلام کمکم کنین خواهش میکنم :-(
ی پروژه دارم برای درس فرایند پتروشیمی استادم گفته در مورد واحد پتروشیمی (کلرالکالی بندرامام خمینی )تحقیق کنم کمکم کنین هیچی نمیتونم پیدا کنم اگه مطلبی دارین در مورد این موضوع واسم بزارین

s.matavos

عضو جدید
سلام من یه دایرة المعارف مربوط به شیمی ، مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی میخواستم و یک hand book به غیر از perry میخواستم. لطفا همشون به زبان انگلیسی باشن.
سلام متوجه نشدم. دانشنامه ای که مربوط به هر سه رشته باشه یا اینکه سه دانشنامه در هر رشته بصورت جدا؟
اما در هر حالت، من دانشنامه Encyclopedia of Physical Science and Technology, 3rd Edition, 18 volume set و kirk-Othmer (بیست و 7 جلدی) رو بهتون پیشنهاد میدم.
در مورد سوال دوم هم عرض کنم که Albright handbook گزینه ی مناسبی هست.
در ضمن دوست عزیز، به دنبال دانشنامه های تخصصی به هیچ زبانی جز زبان علم، انگلیسی، نگردید.

s.matavos

عضو جدید
ممنوت از توضیحات جامع و کافی شما
از این موضاعاتی که مطرح کردین کدام experimental هستند؟
کدام موضوع کاربردی تر و عملبی تر هست و در صورت ادامه تحصیل برای PHD در خارج و یا ایران بهتره!
به غیر از مدلسازی و شبیه سازی، بقیه تجربی هستن.
اولی تا چهارمی کاربردی ترن. گرایش شما در مقطع دکتری خارج از کشور، بسیار ارجح هست. زیاد در این مورد نگران نباشید.

s.matavos

عضو جدید

کار مهندس شیمی نیست!!! بسپارش به دست بچه های مواد! ;) کلا اینتردیسیپلینری هست.

بالا