حذف پذیرش زنان در سطوح بالای دانشگاهی

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان چقدر بحث انحرافی این کار دوحالت داره
1- یا هدف تفکیک جنسیتی است
2-یا اینکه با توجه بهئ نیاز های کشوره
اگه حالت اول باشه به نظر من کار بسیار اشتباهیه کاری به درست یا غلط بودن تفکیک جنسیتی فی نفسه ندارم
اما این عمل باعث میشه هزینه های زیادی به مملکت تحمیل شه بدون هیچ گونه فایده وسودی و هرچی ضرر داشته باشه روی قشر دانشجو چون اذهان ناخوداگاه دین گریز میکنه
وبه جای هزینه کردن روی چنین چیزهایی باید اصولی و فرهنگی کار کرد
ولی حالت دوم جای بحث داره
بر خلاف دوستان که مخالفن من فکر میکنم با توجه به نیازهای کشور شاید کار چندان اشتباهی نباشه
همیشه نباید ایده ال فکر کرد که بله
زن و مرد مساوی و مثلا یک چنین زنی هست که در معدن کار میکنه یا فلانی راننده تریلیه:smile: و..........
باید قبول کرد که زنان یک سری محدودیت هایی دارند شما ببینید زنان پزشک زیادی در کشور داریم به نظرتون چند درصدشون حاضرن در کوره ده های
جنوب کشور مشغول به کار بشن به هر حال محدودیت دارن همسزر پدر فرزند...........هر چند حالت های خاص هم پیدا میشن ولی خوب نیاز کشور..........

EECi

مدیر بازنشسته
دوستان چقدر بحث انحرافی این کار دوحالت داره
1- یا هدف تفکیک جنسیتی است
2-یا اینکه با توجه بهئ نیاز های کشوره
اگه حالت اول باشه به نظر من کار بسیار اشتباهیه کاری به درست یا غلط بودن تفکیک جنسیتی فی نفسه ندارم
اما این عمل باعث میشه هزینه های زیادی به مملکت تحمیل شه بدون هیچ گونه فایده وسودی و هرچی ضرر داشته باشه روی قشر دانشجو چون اذهان ناخوداگاه دین گریز میکنه
وبه جای هزینه کردن روی چنین چیزهایی باید اصولی و فرهنگی کار کرد
ولی حالت دوم جای بحث داره
بر خلاف دوستان که مخالفن من فکر میکنم با توجه به نیازهای کشور شاید کار چندان اشتباهی نباشه
همیشه نباید ایده ال فکر کرد که بله
زن و مرد مساوی و مثلا یک چنین زنی هست که در معدن کار میکنه یا فلانی راننده تریلیه:smile: و..........
باید قبول کرد که زنان یک سری محدودیت هایی دارند شما ببینید زنان پزشک زیادی در کشور داریم به نظرتون چند درصدشون حاضرن در کوره ده های
جنوب کشور مشغول به کار بشن به هر حال محدودیت دارن همسزر پدر فرزند...........هر چند حالت های خاص هم پیدا میشن ولی خوب نیاز کشور..........
:gol:
افرین مهندس
ثانیا ممکنه دانشگاه علم و صنعت این رویه و سیاست رو پیش گرفته باشه... همونطور که دانشگاه زهرا سیاست خاص خودش رو داره...

N SH

عضو جدید
:biggrin::biggrin::biggrin:
عجب نظری دادی...
موفق باشی دوست خوبم!
باز هم میگم به توهین هیچ وقت جواب ندادم و جواب نخواهم داد. من با کسی رقابت نمی کنم. هدف من ابادی کشوذم هست... این را هم گفتم تا بدانید افکار مان چقدر با هم متفاوت هست...
;)

:gol:

من هم به کسی توهین نکردم و گفتم شمای نوعی که از این قانون دفاع میکنید بعدش هم میگید دختر ها تلاششون رو بیشتر کنن این دیگه خیلی بی انصافیه.فکر میکنید هدف خانم ها جز این هست؟ هدف همه ما همینه این چیزی نیست که قابل گفتن باشه. در اصل وظیفه همه ما تلاش برای آبادی کشورمونه. و شما که هدف به این مقدسی داری فکر میکنی محروم کردم زنان مملکت از حق طبیعیشون باعث پیشرفت کشورت میشه؟ من فکر نمیکنم دوست عزیز.

EECi

مدیر بازنشسته
من هم به کسی توهین نکردم و گفتم شمای نوعی که از این قانون دفاع میکنید بعدش هم میگید دختر ها تلاششون رو بیشتر کنن این دیگه خیلی بی انصافیه.فکر میکنید هدف خانم ها جز این هست؟ هدف همه ما همینه این چیزی نیست که قابل گفتن باشه. در اصل وظیفه همه ما تلاش برای آبادی کشورمونه. و شما که هدف به این مقدسی داری فکر میکنی محروم کردم زنان مملکت از حق طبیعیشون باعث پیشرفت کشورت میشه؟ من فکر نمیکنم دوست عزیز.

دوست خوب من پیشنهاد می کنم تمام پست های قبلی من رو دقیق مطالعه بکنید ... چون حرف جدیدی برای زدن در این مورد ندارم
من هیچ وقت طرفداری از کسی یا چیزی در این تاپیک نکردم بلکه من واقعیات رو گفتم... تفاوت ماهیت زن و مرد که قبلا توضیح دادم. اگر مشکلی دارید مستقیم نقل قول کنید تا من هم بدونم چه چیزی رو دقیق برای شما توضیح بدم.
اینجا محیطش اکادمیک هستش و خدایی نکرده مدرسه نیست که من برای کسی امر و نهی کنم. خواهشا استدلال کنید. با نقل قول مستقیم. در غیر اینصورت من پاسخی نخواهم داد

یا علی:gol:

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی از آقایون توی این تاپیک حرف جالبی زدن : گفتن اکثر دانشمندا مرد هستن و دانشمند زن و نویسنده ی کتابای علمی زن کم داریم
حالا سوال من اینه : توی جامعه ی ما که کم کم دارن درس خوندن زن رو در مقاطع بالا مثل ارشد محدود میکنن احتمالا پس فردا پسر شما میاد توی یکی از این فروم ها و به خانوم های هم سن و سالش میگه زن ها واسه کسب علم آفریده نشدن و مغزشون هم کمتر از مردا کار میکنه واسه همین هم هست که تعداد زنایی که مدرک ارشد یا دکترا دارن کمتره :surprised::surprised::surprised:
نه؟؟؟؟
فکر نمیکنین همین مساله ی کم بودن دانشمندان زن هم در گذشته دلیلی اینچنین داشته؟؟؟؟

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی از آقایون توی این تاپیک حرف جالبی زدن : گفتن اکثر دانشمندا مرد هستن و دانشمند زن و نویسنده ی کتابای علمی زن کم داریم
حالا سوال من اینه : توی جامعه ی ما که کم کم دارن درس خوندن زن رو در مقاطع بالا مثل ارشد محدود میکنن احتمالا پس فردا پسر شما میاد توی یکی از این فروم ها و به خانوم های هم سن و سالش میگه زن ها واسه کسب علم آفریده نشدن و مغزشون هم کمتر از مردا کار میکنه واسه همین هم هست که تعداد زنایی که مدرک ارشد یا دکترا دارن کمتره :surprised::surprised::surprised:
نه؟؟؟؟
فکر نمیکنین همین مساله ی کم بودن دانشمندان زن هم در گذشته دلیلی اینچنین داشته؟؟؟؟
دقیقا...منم همین موضوع رو گفتم...ولی متاسفانه دوستان در مورد چنین حرفهایی خاموش میشینن...و سریع در مورد کل کل های بچه گانه موضع میگیرن...
خانومها رو از تحصیل رایگان محروم کنیم ...بعد 20 ساله دیگه بیایم بگیم چند تا استاد زن دارین؟اخه امکانات تحصیلات باید برابر باشه یا نه؟
اون دوستانی هم که میان الزهرا رو با علم و صنعت و صنعتی اصفهان مقایسه میکنن تو رو خدا انصاف داشته باشن...رشته ها رو با هم مقایسه کنن...سطح علمی رو با هم مقایسه کنن...اون دوستی هم که میگه دخترا از بیکاری میرن واسه ارشد بخونن پس خائنن به این قضیه فکر کنن مسئولی که در دانشگاه رو واسه لیسانس باز گذاشته تا کسی که دیپلمش رو هم به زور میگیره بره دانشگاه ...اون مسئولی که امکان شاغل شدن بدون سواد دانشگاهی رو نمی تونه فراهم کنه...اون مسئولی که حتی برای افراد لیسانسه هم نمیتونه اشتغال افرینی کنه و فقط بخاطر 4 سال سرگرم شدن مدرک رو بعنوان ارزش تو جامعه جا انداخته خائنه...در ضمن کسی که واسه مدرک مهندسی علم و صنعت درس میخونه مطمئن باشین انگیزه های بیشتری غیر از بیکاری داره...

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
این خیلی بی انصافی که معضل بیکاری آقایون رو به دلیل تحصیل یا کار خانم ها بدونید : بیکاری و اوضاع فعلی جامعه دلایل خیلی اساسی تر داره از جمله :

1- عدم هماهنگی پذیرش رشته های دانشگاه با نیازهای کاری جامعه و پذیرش بی رویه که باعث اشباع شدن بازار کار میشه.
2- خود کنکور. اگه هر دانشگاهی با توجه به نوع رشته یه دوره دانش پذیری مثل فراگیر پیام نور داشته باشد و در پایان دوره امتحان بگیره چه به صورت نظری و چه عملی باعث میشه دانشجویان سوای از جنسیت بر اساس علاقه ، استعداد و تا حدی شایستگی و آمادگی های اولیه یه رشته انتخاب شوند.
3- وجود رابطه و پارتی بازی در بازار کار به جای ارزش گذاشتن به توانایی فردی.
4- گرانی و شرایط بد اقتصادی که باعث کم شدن میزان استخدام توسط صاحبان مشاغل میشه.
5-و .....

حال با این شرایط حذف سهمیه زنان جزء غیر فعال کردن نیمی از جامعه چه مشکلی رو حل می کنه؟!

solar flare

مدیر بازنشسته
واقعا برای خودم متاسفم که به خاطر دختر بودنم محکوم به حذف از دانشگاه شدم

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سال میپرسم ممنون میشم دوستان جواب بدن
2-اگه دولت اعلام کنه مثلا برای فلان منطقه محروم یا فلان منطقه آزاد تجاری با شرایط سخت به 500 مهندس فلان احتیاج داریم و مثلا 2000 مهندس زن باشه و 100 نفر درخواست ندهن
ان وقت دولت چه باید بکند؟؟؟به هر حال دولت برای اون 2000تا هزینه کرده؟؟؟پیشنهاد شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

ابنقدر تبلغات منفی علیه نظام شده که دوستان فکر میکنند نظام کلا با زن جماعت مشکل داره
بحث حجاب و گشت ارشاد و.......یه بحث که ربطی به اینجا نداره واصلا نباید پیش زمینه وجهت گیری برای چنین بحث هایی باشه
تفکیک جنسیتی یه بحث
کم کردن سهمیه بانوان هم یه بحث
کلا الان مشکل کدوم از نظر دوستان معلوم نیست!!!!!!!!!!

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سال میپرسم ممنون میشم دوستان جواب بدن
2-اگه دولت اعلام کنه مثلا برای فلان منطقه محروم یا فلان منطقه آزاد تجاری با شرایط سخت به 500 مهندس فلان احتیاج داریم و مثلا 2000 مهندس زن باشه و 100 نفر درخواست ندهن
ان وقت دولت چه باید بکند؟؟؟به هر حال دولت برای اون 2000تا هزینه کرده؟؟؟پیشنهاد شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

ابنقدر تبلغات منفی علیه نظام شده که دوستان فکر میکنند نظام کلا با زن جماعت مشکل داره
بحث حجاب و گشت ارشاد و.......یه بحث که ربطی به اینجا نداره واصلا نباید پیش زمینه وجهت گیری برای چنین بحث هایی باشه
تفکیک جنسیتی یه بحث
کم کردن سهمیه بانوان هم یه بحث
کلا الان مشکل کدوم از نظر دوستان معلوم نیست!!!!!!!!!!
دوست عزیز اکر هم کسی بحث رو منحرف کرده باشه دوستانی هستن که پای خدمت سربازی رو وسط کشیدن...اولا خودتونم میدونین تو اگهی های استخدام جنوب کشور خانومها چند سالیه سهمی ندارن نمونه ش اگهی استخدام شرکت نفت و پارس جنوبی...دوما هر کسی اختیار داره نوع شغل و جایی که میخواد کار کنه رو انتخاب کنه...بعدشم شما میتونین ضمانت بدین همه ی فارغ التحصیلهای مرد میرن و اون مناطق کار میکنن؟...دوست عزیز سیاستهای غلط دولت و حکومت نیازی به تبلیغات منفی نداره...باز خوردش اینقدر تو جامعه بده که دیگه جای تبلیغ نمیذاره...
شما چرا جواب حرفهای من رو ندادین...
مسئولی که در دانشگاه رو واسه لیسانس باز گذاشته تا کسی که دیپلمش رو هم به زور میگیره بره دانشگاه ...اون مسئولی که امکان شاغل شدن بدون سواد دانشگاهی رو نمی تونه فراهم کنه...اون مسئولی که حتی برای افراد لیسانسه هم نمیتونه اشتغال افرینی کنه و فقط بخاطر 4 سال سرگرم شدن مدرک رو بعنوان ارزش تو جامعه جا انداخته خائنه
هر وقت این مشکلات حل شد شما بیاین بگین کارای وزارت علوم رو حساب کتابه و برای مصلحت جامعه و اینده و پیشرفت کشور علم و صنعت فقط مرد میگیره
تو رو خدا بخاطر حمایت از دولت چشمتون رو رو حقایق نبندین...

bita.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید کجا زندگی میکنیم.؟!داره چی به سرمون میاد...مگه عرب جاهلیته که دختر و محروم میکنن از خیلی چیزا...متاسفم.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اکر هم کسی بحث رو منحرف کرده باشه دوستانی هستن که پای خدمت سربازی رو وسط کشیدن...اولا خودتونم میدونین تو اگهی های استخدام جنوب کشور خانومها چند سالیه سهمی ندارن نمونه ش اگهی استخدام شرکت نفت و پارس جنوبی...دوما هر کسی اختیار داره نوع شغل و جایی که میخواد کار کنه رو انتخاب کنه...بعدشم شما میتونین ضمانت بدین همه ی فارغ التحصیلهای مرد میرن و اون مناطق کار میکنن؟...دوست عزیز سیاستهای غلط دولت و حکومت نیازی به تبلیغات منفی نداره...باز خوردش اینقدر تو جامعه بده که دیگه جای تبلیغ نمیذاره...
شما چرا جواب حرفهای من رو ندادین...
مسئولی که در دانشگاه رو واسه لیسانس باز گذاشته تا کسی که دیپلمش رو هم به زور میگیره بره دانشگاه ...اون مسئولی که امکان شاغل شدن بدون سواد دانشگاهی رو نمی تونه فراهم کنه...اون مسئولی که حتی برای افراد لیسانسه هم نمیتونه اشتغال افرینی کنه و فقط بخاطر 4 سال سرگرم شدن مدرک رو بعنوان ارزش تو جامعه جا انداخته خائنه
هر وقت این مشکلات حل شد شما بیاین بگین کارای وزارت علوم رو حساب کتابه و برای مصلحت جامعه و اینده و پیشرفت کشور علم و صنعت فقط مرد میگیره
تو رو خدا بخاطر حمایت از دولت چشمتون رو رو حقایق نبندین...

در تمام دنیا درتحصیل به روی همه بازه
و اصلا باید شرایط تحصیل در هررشته ای برای همه فراهم باشه
به نظرم مشکل از دانشگاهه که بعضی دانشگاهها به راحتی مدرک میدن(البته همه جای دنیا این گونه محیط ها هست شما میتونید به راحتی مقاله بدید در مجلات علمی دنیا
بدون اینکه کسی بفهمه کی مقاله نوشته وبه اسم شما!!!!!یا مدرک دکتری بگیرید)
ومشکل بزرگتر اینه که به سواد اهمیت نمیدیم و مدرک گرا هستیم تا علم گرا(که این دیگه مخصوص ایران خودمونه)
و نمیگم به دولت مربوط نیست اما قبول کنیم خیلی از مشکلات فرهنکی از خودمون هست

ببینید من به هیچ وجه از دولت حمایت مطبلق نمیکنم در مورد تفکیک جنسیتی هم نظرم گفتم اما در حالت دوم
شما به سوال من جواب ندادید؟
در مسائلی که من خودم تا حدودی درگیرشون بودن مثل
اموزش و پرورشه که معلم زن فرستادن به مناطق محروم هیهاته پدر جدا و مادر جدا همسر جدا و راست هم میگن به نظرم
یه دختر تک و تنها ...........نمیره
حلا شاید شما نمونه بیارید اما این ها حالت های خاصیه
با توجه به فرهنگ جامعه ما مشکل هست........
باور کنید 10 درصد راضی نمیشن برن بعضی جاها مگر از روی اجبار
یا پزشکی که من شاهدش بودم دیگه بدتر کلاس کاری هم میره بالاتر و .................

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
در تمام دنیا درتحصیل به روی همه بازه
و اصلا باید شرایط تحصیل در هررشته ای برای همه فراهم باشه
به نظرم مشکل از دانشگاهه که بعضی دانشگاهها به راحتی مدرک میدن(البته همه جای دنیا این گونه محیط ها هست شما میتونید به راحتی مقاله بدید در مجلات علمی دنیا
بدون اینکه کسی بفهمه کی مقاله نوشته وبه اسم شما!!!!!یا مدرک دکتری بگیرید)
ومشکل بزرگتر اینه که به سواد اهمیت نمیدیم و مدرک گرا هستیم تا علم گرا(که این دیگه مخصوص ایران خودمونه)
و نمیگم به دولت مربوط نیست اما قبول کنیم خیلی از مشکلات فرهنکی از خودمون هست

ببینید من به هیچ وجه از دولت حمایت مطبلق نمیکنم در مورد تفکیک جنسیتی هم نظرم گفتم اما در حالت دوم
شما به سوال من جواب ندادید؟
در مسائلی که من خودم تا حدودی درگیرشون بودن مثل
اموزش و پرورشه که معلم زن فرستادن به مناطق محروم هیهاته پدر جدا و مادر جدا همسر جدا و راست هم میگن به نظرم
یه دختر تک و تنها ...........نمیره
حلا شاید شما نمونه بیارید اما این ها حالت های خاصیه
با توجه به فرهنگ جامعه ما مشکل هست........
باور کنید 10 درصد راضی نمیشن برن بعضی جاها مگر از روی اجبار
یا پزشکی که من شاهدش بودم دیگه بدتر کلاس کاری هم میره بالاتر و .................
با پارگراف اول حرفاتون موافقم...و خوشحالم که شما هم اعتقاد دارین تحصیلات رایگان حق همه ست...در مورد پزشکی که اون اجبار وجود داره و با این وجود هم سهم دخترها خیلی کمتر از پسرهاست
اما به یه نکته ای دقت کنین ...خیلی کم پیش میاد مناطق محروم به ارشد رشته ی مهندسی احتیاج داشته باشن...شما اون ضمیمه ای که من گذاشتم رو دیدین؟
گرایشهایی که تو رشته من علم و صنعت فقط مرد میگیره هیچوقت گذرشون به مناطق محروم نمی خوره...بعد یه گرایشی 2 تا زن میگیره که هیچکس اطلاع نداره این گرایش به چه دردی میخوره...دوست عزیز رشته های فنی مهندسی دبیری یا پزشکی نیست که این حرفها رو درباره ش بزنیم...اونم وقتی که پای ارشدش در میون باشه..
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه...
خیلی جالبه...من تو تالار رشته خودم میرم اکثر بچه ها هیچ پیش زمینه ای از گرایشهای ارشد ندارن...به نظر شما اگه واقعا اینقدر وزارت علوم کاراش رو حساب کتابه و دلش برای پیشرفت جامعه میسوزه نباید در مورد هر گرایش و رشته ای اطلاعات جامعی در اختیار داوطلبین قرار بده تا دو فردای دیگه مثل من و امثال من از چیزی که براش وقت و عمرمون رو گذاشتیم پشیمون نشن؟
اینا مبانی ابتدایی تری نیست؟
این قضیه لازم تره...یا گذاشتن چنین سهمیه هایی؟

anjam.vazife

عضو جدید
کار درستی نیست ...
ولی ...آیا یک دختر حاضر هست توی یک معدن 200 متر پایین تر از سطح زمین کار کنه ؟ واقعا خانوم ها حاضرید ؟
بعضی از رشته ها هم مثل همین معدن میمونند ( چند رشته ... کمتر از 6 -7 رشته .... نه 60 -70 تا رشته )

خوب اکثر پسرا با مشکلاتی نظیر سربازی و ... مواجه هستند که دخترا همچین و مشکلی ندارند
خیلی از دختر ها از بی کاری شروع به درس خوندن میکنن ... ناراحت نشید لطفا کاملا حقیقت داره ...یک دختره توی شرکت بود رتبه 70 سراسری بود مدیریت بیمه خونده بود اومده بود منشی شده بود داشت برای ارشد میخوند بهش میگم تو که 70 سراسری بودی چرا منشی شدی ! حالا چرا ارشد میخوای بخونی ! میگه از روی بیکاری میخوام یک شوهر خوب گیرم بیاد
البته تا دلتون بخواد پسر این مدلی هم داریم
عزیز شما تا حالا راننده وسایل سنگین تو ایران دیدید زن باشه ؟؟ صد درصد ندیدید اگه هم باشه در حد چند نفر هستند که اجازه کار ندارن ولی من با چشم خودم راننده وسایل سنگین مثل کامیون های چندین تنی معادن و جرثقیل ها رو دیدم که زن هستند و مثل مرد های عادی کار خودشونو انجام میدن و جالبه بدونین که رشته هایی که تو اون دخترا حذف پذیرش شدن هم چی بووده

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد رشته های فنی هم قبول کنید محدودیت هایی هست حالا نه منطقه محدود اما شرایط کاری سنگین بخصوص در مناطق جنوبی و جزایر درسته که زن نمیگیره اما مرد متخصص خوب برای چنین جاهایی آیا نباید تربیت کرد
وخوب بعضی رشته های فنی در واقع بیشر مثل مکانیک و موادو.......
واین هم باید قبول کرد که وقتی ظرفیتها محدود میشه باید این محدودیت هارا مدیریت کرد
قبول دارم مشکل که زیاده طرف مبینید داره انتخاب رشته میکنه تو رشته خودمون یه در میون میزنه تبدیل انرژی طراحی کاربردی بیومکانیک مکاترونیک میگم بابا اینا چه ربطی به هم داره !!!!!!!!!!!!!(حتی خودمون هم دلمون به حال خودمون نمیسوزه
واینکه میگم موافق 100% نیستم اما در این مورد فکر میکنم جای بحث دارد برخلاف اولی
قطعا سیاست های پشت این کار دراینده معلوم خواهد شد

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد رشته های فنی هم قبول کنید محدودیت هایی هست حالا نه منطقه محدود اما شرایط کاری سنگین بخصوص در مناطق جنوبی و جزایر درسته که زن نمیگیره اما مرد متخصص خوب برای چنین جاهایی آیا نباید تربیت کرد
واین هم باید قبول کرد که وقتی ظرفیتها محدود میشه باید این محدودیت هارا مدیریت کرد
قبول دارم مشکل که زیاده طرف مبینید داره انتخاب رشته میکنه تو رشته خودمون یه در میون میزنه تبدیل انرژی طراحی کاربردی بیومکانیک مکاترونیک میگم بابا اینا چه ربطی به هم داره !!!!!!!!!!!!!(حتی خودمون هم دلمون به حال خودمون نمیسوزه
ولی این موضوع دلیلی برای محدود کردن سهمیه خانم ها نمیشه. در این زمونه همه دنبال کار راحت و پول زیاد هستن و تضمینی نیست که فارغ التحصیلان مرد به چنین مناطقی و با چنین شرایطی حاضر باشن برن. در این مورد کارهای بهتری می شه کرد مثل تاسیس دانشگاه با رشته های مورد نیاز در مناطق محروم یا بومی کردن بعضی رشته ها در شهرستان های نزدیک به این مناطق.گر چه کلا مشکلات بنیادینی در زمینه تحصیل و اشتغال وجود داره.

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم شما متوجه موضوع اصلی نشدی - مسئله این نیست که این نسل تحصیلکرده خانم ها در آینده بیکار می شوند - بلکه مسئله این است که محیط دانشگاه از نظر شرعی آماده وقوع خطر می شود - در حالی که امکان جداسازی دانشگاه ها به صورت کاملا تفکیک شده وجود ندارد این روش یعنی حذف تدریجی خانم ها از بعضی رشته ها در نظر گرفته شده است که یک تیر و چند نشان است
وگرنه شما فکر می کنید تمام رشته ها بر اساس نیاز های شغلی برنامه ریزی شده است - این تعداد مهندس معدن و کشاورزی بیکار چرا به وجود آمده است ؟ آیا ما این همه مهندس در کشور نیاز داریم - این تعداد دانشگاه که هر روز نوع تازه از علمی کاربردی - پیام نور و ... در حال تاسیس است برنامه ریزی شده است یا برای به ثروت رسیدن عده ای است
آیا برای آقایان باز کار مناسب است که برای خانم ها نیست ؟
درست است که امکان حضور خانم ها در بعضی رشته ها مناسب نیست و حتی امکان ادامه تحصیل بالقوه از بسیاری پسرها گرفته می شود .
اما آیا راه حل این است که صورت مسئله را پاک کنیم . فکر می کنید تمام پسرهایی که به دانشگاه می روند به معنای واقعی دانشجو یا شیفته علم هستند یا بسیاری از سر ناچاری - فرار از سربازی - پیدا کردن کردن کار و .......این مسیر را انتخاب می کنند
اگر شرایط مهیا بود باز هم این تعداد خواستار ورود به دانشگاه بودند !!!!!!!!

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم شما متوجه موضوع اصلی نشدی - مسئله این نیست که این نسل تحصیلکرده خانم ها در آینده بیکار می شوند - بلکه مسئله این است که محیط دانشگاه از نظر شرعی آماده وقوع خطر می شود - در حالی که امکان جداسازی دانشگاه ها به صورت کاملا تفکیک شده وجود ندارد این روش یعنی حذف تدریجی خانم ها از بعضی رشته ها در نظر گرفته شده است که یک تیر و چند نشان است
وگرنه شما فکر می کنید تمام رشته ها بر اساس نیاز های شغلی برنامه ریزی شده است - این تعداد مهندس معدن و کشاورزی بیکار چرا به وجود آمده است ؟ آیا ما این همه مهندس در کشور نیاز داریم - این تعداد دانشگاه که هر روز نوع تازه از علمی کاربردی - پیام نور و ... در حال تاسیس است برنامه ریزی شده است یا برای به ثروت رسیدن عده ای است
آیا برای آقایان باز کار مناسب است که برای خانم ها نیست ؟
درست است که امکان حضور خانم ها در بعضی رشته ها مناسب نیست و حتی امکان ادامه تحصیل بالقوه از بسیاری پسرها گرفته می شود .
اما آیا راه حل این است که صورت مسئله را پاک کنیم . فکر می کنید تمام پسرهایی که به دانشگاه می روند به معنای واقعی دانشجو یا شیفته علم هستند یا بسیاری از سر ناچاری - فرار از سربازی - پیدا کردن کردن کار و .......این مسیر را انتخاب می کنند
اگر شرایط مهیا بود باز هم این تعداد خواستار ورود به دانشگاه بودند !!!!!!!!

جالب بود که من یک سوال پرسدم اما یک نفر هم جواب درستی نداد و همه دلایل در این خلاصه میشد
هزار تا مشکل داریم برن اول اونا رفع کنند یا اینقدر بی برنامه هستیم حالا اینا برا ما با برنامه شدن و....;)
باز دوستان این قضیه را سه حالتی میکنند
1-تفکیک جنسیتی
2- سهمیه
3-حذف زنان
این گزینه 3 دلیلش چی میتونه باشه

آخرین ویرایش:

Mkvisual

عضو جدید
سلام خدمته صاحب تاپیکه عزیز ...
منبعه موثقت ( و البته تحلیل گرت ) من رو کشته ... هنوز بمب های شیمیاییه آلمانیه زمانه جنگ توی ریه ی خیلی از رزمندهامونه !!!
کنفرانسه برلین هم با این که اون موقع کوچیک بودم یادم هست ...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شاید چند نفری باور نکنن که من با این همه مشکلاتی که برام بوجود اوردن بعضیها :smile:
هنوز پای حرف حق ایستادم و خواهم ایستاد

چون گویا تو گوش بعضیها نمیخواد بره !!!!!!! دوباره تکرار میکنم

فایل پی دی اف پذیرش دانشگاهاه رو از سازمان سنجش بگیرید ..........البته اینجا هم قرار دادم ....... در پستهای قبلیم

بازم میگم اونجا حقایق بسیار معلوم است

متاسفانه بعضیها فرق بین دانشگاه تک جنسیتی و سایر موارد رو نمیدونن :cool:

با اینکه نیاز نداشتم به گرفتن فایل پی دی اف ...........به وسیله یکی از دوستانم کاملا در جریان قرار گرفتم

امسال نیز دانشگاههای تک جنسیتی تنها دانشگاه الزهرا، امام حسین و البته دانشگاههای قم تقریبا بود و این چنین دانشگاههایی که همیشه این چنین بوده

اما دو دانشگاه علم و صنعت و صنعتی اصفهان !!!!!!
تا حدود خیلی زیادی تفکیک در رشته نموده بودن نه تفکیک دانشگاهی ( وقتی میگوییم تفکیک جنسیتی یعنی فقط دانشگاه مردها و زنها نمیتونن در این دانشگاه فعالیتی داشته باشن:cool:)
و همچنان در این دانشگاه هم خانمها میتوانند فعالیت داشته باشند و هم آقایون :smile:

یک چند مثالی رو میزنم ..........از دفترچه ..........افرادی که بازیشون نمیاد میتونن فایل پی دی اف رو دانلود کنن و نظاره گر باشن

چون اسم باشگاه باشگاه مهندسانه .........منم پذیرشهای مربوطه به بعضی رشته های اصلی فنی و مهندسی رو قرار میدم

از صفحه 87 تا 142 این فایل پی دی اف شده کد رشته های گروه فنی مهندسی رو میتوانید ببینید

من به مواردی اشاره میکنم
شبانه ( برق ) :
5784 دانشگاه علم و صنعت 3 زن
5785 یک نفر مرد
دانشگاهی مثل خواجه نصیرالدین هم تفکیک نکرده و در کل پذیرش رو دوازده نفر مطرح کرده
کد5778
در گرایشی مثل برق و قدرت ظرفیتها برای آقایونه که چیز جدیدی نیست و کلا رشته قدرت در اکثر دانشگاهها مخصوص آقایونه
روزانه دانشگاه علم و صنعت در رشته الکترونیک فقط مرد میگیره که اینم نسبت به آمارهای قبلی تغییر محسوسی نکرده

حتما هم میدونید .........فرق بین روزانه و شبانه در چیست .........پس از لحاظ استاد و ........ هیچ فرقی نیست

البته میشه گفت تقریبا روزانه این دانشگاه در اختصاص مردها قرار گرفته ........ولی خانمها قشنگ میتونن تحصیل کنن و راه برای تحصیل اونها کاملا بازه
نکته بعد ایجاد شیوه آموزش محور در انی دانشگاهس که در اونجا اسمی از جنسیت برده نشده و این یعنی خانمها میتونن تحصیل کنن و هیچ مشکلی نیست
مثلا در کد 6504 دوازده نفر بدون تفکیک گرفته میشن به صورت روزانه
و سایر رشته ها دقیقا به همین ترتیبی است که گفتم رشته های اصلی

اما نکته ای که بایستی بهش توجه کرد

دانشگاه علم و صنعت یک دانشگاه است از بین چندین دانشگاه خوب کشور مثل دانشگاه تهران ، خواجه نصیر ، شهید بهشتی ( ملی ) ،دانشگاه صنعتی شریف ، امیر کبیر و ..............

که این طبق حرف آقای دانشجو مطابقت داره

قرار بر این شد که در کشور یک دانشگاه خوب تقریبا تک جنسیتی در رشته ها داشته باشیم که قرعه به نام دانشگاه سابق آقای وزیر درآمده
طبق چیزی که یادمه قرار بود یک بار آزمایشی امتحان کنن ......... و نتیجه رو ببینن
طبق گفته وزیر محترم ما بایستی برای تمامی سلیقه ها احترام قائل بشیم .......خود افراد انتخاب کنن ..........یا دانشگاه تک جنسیتی که هنوز هیچ دانشگاهی این چنین نشده یا دانشگاهاهی فعلی .........هر دو باشن

اگر این فایل رو بگیرید و لیست پذیرش در دانشگاههای اصلی رو نگاه کنید اون وقت به عمق این شایعه پی میبرید ..........آنجایی که بدون تفکیک ظرفیت برای دانشگاههایی مثل صنعت شریف ، امیرکبیر ، دانشگاه شیراز و .......رو شاهد هستین

و این چنین شایعات دروغین رسانه ها بیگانه رسوا میشود

آخرین ویرایش:

mr.fares

عضو جدید
کاربر ممتاز
سازمان سنجش ظرفیت پذیرش دانشجوی دختر در برخی از رشته‌های تحصیلی را حذف کرد. در پی تصمیم وزارت علوم برای اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها، پذیرش دانشجوی دختر در برخی از رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد متوقف شد.

وزیر علوم دولت دهم معتقد است طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌های ایران برای دانشجویان یک «امتیاز» است. دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد سال ۹۰ نشان می‌دهد که این امتیاز به دانشجویان مرد تعلق دارد. بر اساس اطلاعات این دفترچه راهنما دست‌کم سه دانشگاه ‌ایران سهمیه دختران را در برخی از رشته‌های تحصیلی حذف کردند.
سهمیه دختران: صفر
دانشگاه علم و صنعت با تغییر جدول پذیرش خود در مقطع کارشناسی ارشد، سهمیه دختران را در تمامی رشته‌ها در مقطع روزانه به صفر رسانده است. وب‌سایت سهام نیوز شنبه ( ۷خرداد / ۲۸ مه) آمار مربوط پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی این دانشگاه را منتشر کرده است.
دست‌کم سه دانشگاه ایران سهمیه پذیرش دختران دانشجو در برخی از رشته‌ها را به صفر رسانده‌اندبر اساس این آمار‌، در مقطع شبانه نیز در تمامی ۱۹ رشته تحصیلی تنها ۲۵ سهمیه برای دختران در نظر گرفته شده است. علاوه بر دانشگاه علم ‌و صنعت،‌ دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا در مشهد و دانشگاه قم نیز پذیرش دانشجوی دختر در برخی از رشته‌های تحصیلی را کاملأ متوقف کرده‌اند.
طرح تفکیک جنسیتی دانشجویان در دانشگاه‌های ایران با روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد در دولت نهم و دهم ابعاد تازه‌ای به خود گرفت. اجرای این طرح از اواخر سال گذشته به طور جدی در دستور کار دولت دهم قرار گرفت. کامران دانشجو وزیر علوم در مراسم سی و دومین سالگرد انقلاب اسلامی تأکید کرد که مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۶۶ باید در دانشگاه‌ها اجرا شود.
پاک کردن صورت مسئله در طرح تفکیک جنسیتی: حذف زنان
بر اساس مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که به گفته وزیر علوم دولت دهم «درباره حدود اخلاق اسلامی است»، دانشجویان زن و مرد باید در کلاس‌های درس، در دو ردیف جداگانه بنشینند. اما اجرای طرح تفکیک جنسیتی به ردیف‌های جداگانه ختم نمی‌شود و پیامدهای تاز‌ه‌ای برای دانشجویان دختر به همراه دارد.
در سال‌های گذشته شماری از چهر‌ه‌ها‌ی مذهبی خواستار تشکیل کلاس‌های جداگانه درس برای دانشجویان دختر و پسر شده بودند. این درخواست به دلیل کمبود فضا و امکانات دانشگاهی هرگز به مرحله عمل نرسید. اکنون به نظر می‌رسد که وزارت‌علوم برای عملی کردن طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها تصمیم گرفته است صورت مسئله را پاک کند. حذف دانشجویان دختر از برخی از رشته‌های تحصیلی به ویژه مقاطع بالا که ظرفیت پذیرش دانشجو محدود است، اقدامی تازه از سوی وزارت علوم دولت دهم در مورد جامعه دانشگاهی زنان ایران محسوب می‌شود.

بله!!!!!!!!!!!!!!!!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا محمد جان یه حرفی می زنیااا... آقای وزیر واسه خودش گفته... بحث اینه که اصلا چرا دانشگاه تک جنسیتی شه؟؟
البته فرق روزانه و شبانه رو هم که خودتون می دونید مهندس...

elhamanwar

عضو جدید
خب کردند
قبولی ما مردا تو فوق لیسانس سخت شده فقط به خاطر اینکه خیل عظیمی از متقاضیان ارشد زن هستند.
ما در کشور به این همه متخصص زن احتیاج نداریم
رسالت زنان چیزه دیگری است
شما اگر توان درس خوندن داشتید با وجود خیل عظیمی از متقاضیان زن باز هم موفق میشدید پس ایراد از خودتونه
در ضمن با این پست هوش آقایون رو زیر سوال بردید
یعنی خانمهاتو یاد گیری و درس خوندن حریف های قدری برای آقایون هستند.
این کاری هم که اینا انجام دادن از فهم پایین خودشونه
اگر رسالت زن مادر بودن و همسر بودنه مادرو همسر با سواد خیلی بهتره
چه بسیارند مادرانی که بخاطر بی سوادی نمیتونن با بچهاشون رابطه خوبی داشته باشن

بالا