****حجاب فاطمی****

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

rahino

کاربر ممتاز
یک زن با حیا از خیلی مردا مرد تره...
امروز تو اتوبوس زن جوون و خوشگلی و دیدم که داشت لباس زیر می فروخت.
یکی از خانمهای مسافر با بی احترامی اون و هل داد و بلند داد زد
که :زنیکه حالا تو این جا تنگی اومدی تو گوش ما داد می زنی لباس زیر 2 تومن ...
زنِ جوون جواب نداد ....
اما مسافر ول کن نبود!..
.یهو انگار که بغضش بترکه و از این حرفا خسته شده باشه
گفت:چیه؟دارم نونمو از راهِ حلال درمیارم؟
خوبه برم تو خیابون و شوهر تو و بقیه رو از راه به در کنم تا خرجم درآد...
یه سکوتِ سنگین تو اتوبوس...
بعد زن پیاده شد

آخرین ویرایش:

rahino

کاربر ممتاز
هیچ میدانــی

نگـــآه هــای دیگــران

بــه " شما"ی چــادری

موشکــافـانه تــر اسـت

تـــا نگــاهشان به دیگــری....؟

و انتظـاراتشـان نیز هم

متفــاوت تر است ،از " شما"ی چـادری

تــا اوی غیــر....

" شما"ی چــادری ،

حواسـت جمع بــاشد

کــه هر کوتــاهی از طرف شمـا،

نسبت داده می شود به دین از طرفِ دیگران...

مواظب رسالتــتان بــاشیدـ...

خدا پشت و پناهتان

rahino

کاربر ممتاز
هشدار!

خواهرم!برادرم! مواظب باش! نغمه احساساتی(دوستت دارم)،را فقط از همسر و محارمت بپذیر.

مبادا با شنیدن نغمه های محبت آمیز از هر کس دیگر،خام شده، اسیر شکارچیان هوسباز شوی!

قلب پاکت را به نا اهلان هدیه کنی!مورد سوء استفاده قرار بگیری و روزگارت سیاه شود!!

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]جـانـبـازی ﺍﺳـﺖ ﺑـﺮﺍﯼ ﺧـﻮﺩﺵ ﺍﯾـﻦ ﭼـﺎدر ﻣـﻦ!

ﺩﺭ ﺑـﺮﺍﺑـﺮ ﺗـﺮﮐﺶ ﻫـﺎﯼ ﻧـﮕـﺎﻩ ﻣﺴـﻤـﻮﻡﺗـﮑـﻪ ﺗـﮑـﻪ ﻣـﯽ ﺷـﻮﺩ!

ﺍﻣـﺎ ﺗﺴﻠﯿـﻢ ﻫـﺮﮔـﺰ
[/FONT]
!

rahino

کاربر ممتاز
امروز شما هرچه می‌خواهی خودت را آرایش کن

خودت را نشان بده

دل پسر را ببر

دل مرد را ببر

امروز که شما دل را بردی

فردا هم یک خانم دیگر زندگی شما را متزلزل می‌کند....

"به نقل از حجت الاسلام قرائتی "

rahino

کاربر ممتاز
گرم است……….. خیلی !

راستش را بخواهی تحملش سخت است …..

اما میدانی گرمای چادرم را چگونه صبوری میکنم ؟؟؟؟؟؟

وقتی به یاد می آورم چادرم برای تو آرامش روح می آورد صبور میشوم !

نه ! …… نه ! خیال نکن منتی هست! منتی نیست !
.
.
.

اما تو را به خدا……!

تو هم مواظب نگاهت باش تا هوا گرم تر نشود !

من به غیرت مردان سرزمینم ایمان دارم .

مارال 110

عضو جدید
[h=3]چـادرِ مـن[/h][h=3][/h]نـه بـرای نشـان دادن فقـر در سریـال هـای کشـورم است …
[h=3][/h]نـه لبـاس متهمـان ِ دادگـاه و زنـدان هـا …
[h=3][/h]چـادر مـن تـاج بنـدگـی مـن است …
[h=3][/h]سنـد زهـرایی بـودنـم را امضــا میکنـد …!
[h=3]طعنـه هـا دلسردت نکنـد بـانــو … [/h]بـا افتخـار در کوچـه هـای شهـر قـدم بـزن …!

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز

حجه الاسلام پناهیان مے فرمودند :

آقایان لباس مےپوشند ، از این لباس‌شان ثواب نمےبرند

فقط بنده ی طلبـﮧ و شما خانم هاے باحجاب از لباس‌مان ثواب مےبریم

چون من دارم یک لباس معنوے مےپوشم

شما داری یک لباس معنوے مےپوشی

【حجاب یک لباس معنوی است】

آن وقت شما داری بیشتر ثواب مےبری یا من ؟

واجب اجرش بیشتر است یا مستحب ؟

واجب ، پس شما داری بیشتر ثواب مےبری.

چون تا آن وقتی که لباس را مےپوشی نور می‌آید در وجودت.

rahino

کاربر ممتاز
دختر هوسبازی بود
کارش شده بود دلبری کردن از این و اون
تا اینکه یه روز دلش پیش صادق گیر کرد
صادق بر خلاف فتانه پسر متین و سر به زیری بود
اما زیبایی و جذابیتش باعث شده بود فتانه یه دل نه ، صد دل عاشقش بشه
فتانه مدام سعی می کرد با قرار گرفتن سر راه صادق ازش دلبری کنه
اما صادق بیدی نبود که با این بادها بلرزه
تا اینکه بالاخرهصبر فتانه تموم شد و توی یه جای خلوت جلوی صادق رو گرفت
بدون مقدمه بهش گفت: من از تو خوشم اومده آقا صادق! خیلی ها آرزوی بودن با من رو دارن ... تو اولین کسی هستی که من خودم ازش می خوام باهام باشه
صادق با قیافه ی جدی و کمی عصبانیت گفت: من اهلش نیستم خانوم ... مزاحم نشید
صادق راه افتاد که بره ، اما فتانه پرید جلوش و گفت: فقط یه شب ... مکان هم دارم
صادق با ابروی گره کرده و لحن تندی گفت: چند کیلویی؟ قد و وزنت چقدره؟
فتانه با تعجب پرسید: برا چی می پرسی؟ مهمه؟
صادق: آره مهمه ... بگو
فتانه که از تعجب چشاش گرد شده بود ، بریده بریده گفت: 60 کیلو هستم ... قدم 165 !!!!
صادق خندید و گفت: تو فکر کردی من احمقم؟
فتانه: میشه بگی جریان چیه؟ من کی گفتم احمقی؟
صادق: ببین خانوم! درسته تو زیبایی داری و من هم جوونم و توی اوج غرایز جنسی ،
اما اونقدر احمق نیستم که این پیشنهادت رو قبول کنم ، می دونی چرا؟
فتانه با تعجب: چرا؟
صادق: چون خدا توی قرآنش می فرماید:

وَ سارِعُوا إِلى مَغْفِرَهٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَ جَنَّهٍ عَرْضُهَا السَّماواتُ وَ الْأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقينَ.
بشتابيد به سوى مغفرت خدا و بهشتى كه پهناى آن، به پهناى تمام آسمان‏ها و زمين است.

این خیلی حماقت بزرگیه که من بهشتی به اون عظمت که پهنا و بزرگی اش به پهنای تمام آسمان و زمینه رو ول کنم ،
اونم به قیمت بودن در کنار تو که 60 کیلو هستی با 165 سانتیمتر قد و پهنای 50 سانت ...
این احمقانه نیست؟ چطور حاضری اون همه عظمت و بزرگی بهشت رو بهای بودن در کنار حجم کمی که تو داری از دست بدم؟
مگه نشنیدی که خدا فرموده زنا شما رو از بوی بهشت هم محروم میکنه؟

نخیر خانوم! من احمق نیستم که این معامله ی خسارت بار رو قبول کنم ....

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
طرف فقط بخشی از زیبایی دخترخانم رو دیده و از ته قلب دوسش داره!
شب عروسی، دختر برای اولین بار آرایش زنانه میکنه و زیر ابرو بر میداره و....

داماد وقتی عروسش رو از آرایشگاه میاره، عاشقش میشه، دیگه ولش نمیکنه،
آخه داماد کشف مهمی کرده!! جواهرزیبایی داشت و خبر نداشت!!!
به جواهرش میگه: قربونت برم ; چقدر زیبایی، عمرمی، جونمی، نفسمی، تاج سرمی! عاشقتم!!
.
.
.
.
.
دلتونو صابون نزنین، اینا برای قدیم ندیما بود!

حالا دخترا، هر روز ۲ ساعت آرایش غلیط و زنانه می کنن! زیر ابرو برمیدارن!
که خودشونو شکل عروسک قلابی بکنند، بازیچه و ملعبه بشن!!

یکی هم این وسط پیدا میشه و عاشق این زیبایی مصنوعی میشه،
آخه پسرای امروزم بیشتر با چشم عاشق میشن!! تا با عقل!!

دو، سه ماه بعد از ازدواج، خانوم دیگه زیاد حوصله آرایش نداره!!

حالا دامادی که با چشمش عاشق شده،
میبینه این دختر، شکل اون دختری نیست که قبلاًعاشقش شده بود!

samira_aa

عضو جدید
دختر هم مثل پسر حق زندگی داره
و حق داره جوری که دلش میخواد لباس بپوشه یا ارایش بکنه یا نکنه
فکر نمیکنین کلیشه ای که دارین در موردش حرف میزنین مربوط به زندگی وجودی یه شخصه ؟
دختر وسیله ای واسه پسرا نیست
اینکه پسرا فکر میکنن دختر فقط واسله ای هست واسه اینکه طرف بیاد لطف کنه عاشقش بشه یا نشه تاسف اوره

شهریاری 2

کاربر ممتاز
فکر نمیکنین کلیشه ای که دارین در موردش حرف میزنین مربوط به زندگی وجودی یه شخصه ؟
اینکه پسرا فکر میکنن دختر فقط واسله ای هست واسه اینکه طرف بیاد لطف کنه عاشقش بشه یا نشه تاسف اوره

حجاب برای مصونیت هست.
بله ازاد هست ولی اگر ازادی بخاد بی بند و باری رو حاصل کنه، باید جلوش گرفته بشه.
درسته مرد میتونه سرش رو بندازه پایین و به کسی نگاه نکنه. ولی شما به کسی که مرتب سرش پایین هست و به کسی که موهاش رو انداخته بیرون و آرایش کرده نگاه نمیکنه، چی میگید؟ چه فکری میکنید دربارش؟؟؟

مردان هم حق ازادی دارن. میخان راحت سرشون رو بگیرن بالا و با آرامش فقط به همسرشون عشق بورزدن. نه اینکه مرتب خانمای خوشگل تر از خانمشون رو ببینن .

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
طرف فقط بخشی از زیبایی دخترخانم رو دیده و از ته قلب دوسش داره!
شب عروسی، دختر برای اولین بار آرایش زنانه میکنه و زیر ابرو بر میداره و....

داماد وقتی عروسش رو از آرایشگاه میاره، عاشقش میشه، دیگه ولش نمیکنه،
آخه داماد کشف مهمی کرده!! جواهرزیبایی داشت و خبر نداشت!!!
به جواهرش میگه: قربونت برم ; چقدر زیبایی، عمرمی، جونمی، نفسمی، تاج سرمی! عاشقتم!!
.
.
.
.
.
دلتونو صابون نزنین، اینا برای قدیم ندیما بود!

حالا دخترا، هر روز ۲ ساعت آرایش غلیط و زنانه می کنن! زیر ابرو برمیدارن!
که خودشونو شکل عروسک قلابی بکنند، بازیچه و ملعبه بشن!!

یکی هم این وسط پیدا میشه و عاشق این زیبایی مصنوعی میشه،
آخه پسرای امروزم بیشتر با چشم عاشق میشن!! تا با عقل!!

دو، سه ماه بعد از ازدواج، خانوم دیگه زیاد حوصله آرایش نداره!!

حالا دامادی که با چشمش عاشق شده،
میبینه این دختر، شکل اون دختری نیست که قبلاًعاشقش شده بود!

حجاب برای مصونیت هست.
بله ازاد هست ولی اگر ازادی بخاد بی بند و باری رو حاصل کنه، باید جلوش گرفته بشه.
درسته مرد میتونه سرش رو بندازه پایین و به کسی نگاه نکنه. ولی شما به کسی که مرتب سرش پایین هست و به کسی که موهاش رو انداخته بیرون و آرایش کرده نگاه نمیکنه، چی میگید؟ چه فکری میکنید دربارش؟؟؟

مردان هم حق ازادی دارن. میخان راحت سرشون رو بگیرن بالا و با آرامش فقط به همسرشون عشق بورزدن. نه اینکه مرتب خانمای خوشگل تر از خانمشون رو ببینن .

سلام
جناب شهریاری

خیلی جالبه که آقایونی که با چشم عاشق میشن! از نظر شما افراد محقی هستند ولی دختر خانم هایی که قبل از ازدواج آرایش غلیظ میکنند بیراهه رفتند

تا اونجایی که ذهن من یاری میده در سوره مبارکه نور خداوند در ابتدا از آقایون خواسته که
(قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ ...)
بعد به خانم ها (وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ ).

اما در مورد اصلاح وآرایش در دختران
بله در گذشته خیلی چیزها عرف بوده که الان خوب یا بد ،دیگه نیست
ولی درکل مسئله این هست که اینکار به جهت خودآرایی و جلب توجه انجام میشه یا نه؟واصلا زینت به حساب میادیاخیر؟

نفس اصلاح صورت وبرداشتن ابرو ... هم شرعا براي دختران حرام نيست اما مساله اين هست كه اين صورت اصلاح شده يا ... را اگرمصداق زينت باشد بايد از نامحرم پوشاند ، مصداق زينت نيز عرفي هست يعني(اگر نظر مرجع تقليد بر زينت بودن اين موارد است يا نه) در عرف متدينين جامعه اگر برداشتن ابرو زينت است ، بايد آنرا از نامحرم پوشاند 1 و 2
و اما جنبه عرفي اصلاح صورت در دختران :
همانطور كه شما هم گفتیددر گذشته اصلاح و برداشتن ابرو صرفا براي خانمهاي متاهل ، عرف بود اما امروزه اين امر در دختران كم سن و سال هم مشاهده ميشه ، البته امري عمومي و فراگير نيست اما غالبا اينگونه هست .
اما چیزیکه اصل هست اينه كه اگر اصلاح صورت و برداشتن ابرو در عرف مصداق زينت باشد بايد از نامحرم پوشيده بشه 3.

1- نظر برخي مراجع در خصوص برداشتن ابرو و حكم پوشش آن [لطفا دقت كنيد فقط برداشتن آن نه رنگ كردن و مداد و تاتو زيرا قطعا زينت و پوشش آن واجب است]:
آیات عظام امام ،سیستانی ، مکارم و نوری : به این مقدار اشکال ندارد و پوشاندن آن از نامحرم واجب نیست
آیات عظام بهجت و صافی : زینت محسوب میشود و باید از نامحرم بپوشاند
ایت الله العظمی تبریزی : اگر به گونه ای باشد که نزد زنان کهنسال و یا نزدیک به آنان متعارف است پوشاندن آن واجب نیست
آیات عظام خامنه ای ، فاضل ، و وحید : اگر زینت محسوب شود باید ان را از نامحرم پوشاند .
تبصره : اگر اصلاح ابرو و صورت توجه مرد نامحرم را جلب میکند و باعث مفسده می شود ، پوشاند آن از نامحرم واجب است .

-2توضيح يك مطلب ضروري است و آن اينكه آنچه بر سر مصداق زينت بودن آن بحث است ، اصلاح صورت و برداشتن ساده ابروست ، اما رنگ كردن ابرو يا كشيدن مداد و يا تاتو كردن آن ، يقينا زينت بوده و بايد از نامحرم پوشيده شود .

3- در اين خصوص بايد به نظر مراجع محترم رجوع نمود زيرا برخي فقها مانند آيت الله بهجت ، برداشتن ابرو و اصلاح صورت را مصداق زينت ميدانند و معتقدند بايداز نامحرم پوشيده شود . ( ر.ك: استفتائات آيت الله بهجت مساله 788 )

ودرآخر اینکه
هیچ جایی از کلام خداوند و ائمه معصومین درمورد موضوعی که شما مطرح کردید(اصلاح قبل از ازدواج) سخنی گفته نشده.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

من یکی که بخوام احساس آزادی کنم باید یه حجابی داشته باشم بالاخره چون اگه هرکی از راه برسه نگات کنه یا تفسیرت کنه! یا هرچی..... اتفاقاً باید بدت بیاد!.
{یه بار یه خانم داور ایرانی رو باهاش مصاحبه کردن، گفت وقتی به داوری مسابقات جهانی رفتم، یه تیکه پارچه بهمون دادن و خانما و آقایون یه جوری استفاده میکردن (من الان یادم نیست) که ایشون نمیتونسته بخاطر حجابش استفاده کنه و بجاش بعنوان هدبند استفاده میکرده. بعد موقع استراحت خانمهای بیحجاب میومدن اتاقش و میگفتن بااین کارت خیلی زیباتر بنظر میرسی و دوست داریم برای امتحان برای ما هم ببندیش خودمون رو تو اینه ببینیم. یه بار هم یه خانمی اومده پیشش و گفته دختر نوجوون من برعکس مد روز و دوستاش ، به بیحجابی و لباسای باز علاقه ای نداره و همیشه درباره حجاب ازم سوالایی میپرسه که من نمیتونم جوابش رو بدم و شماالان کمکم کنید. اون هم باهاش صحبت میکنه و آگاهش میکنه که چطور جواب سوال های دخترش رو بده.
ضمناً الان شما به همه خارجیا از دور نگا نکنید فکر نکنید همشون.... خیلیاشون هستن که خیلی زیاد به فکر "تفاوت لباس خونه با بیرون"، متین بودن، و خیلی چیزا دیگه هستن.....

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز کل عالم هستی و نیستی رو گشتید یه چیزی پیدا کردید که یه نفر از مسلمونا خوب گفته. شما اینو مثال می‌زنید، من هم اون افسر زن انگلیسی بود که چندسال پیش قایقشون رو به اتهام ورود غیرقانونی به آب‌های ایران گرفتند و نیم ساعت بعد از اینکه تونی بلر گفت در حال تدارک مقدمات حمله به ایران هستیم فوری آزادشون کردند و به آقایون نفری یه کت و شلوار هاکوپیان دادند و به این زنه هم یه روسری داده بودند که رفته بود باهاش عکس سلفی موقع انداختنش به سطل آشغال گرفته بود.

که چی؟ چه ربطی داشت؟. بعدم من فکرکنم یادمه اونا رو. تا ایران بودن که انقد ازشون پذیرایی کردن و پرروشون کردن! بعد که رفتن کشورشون بدمون رو گفته بودن!

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام
جناب شهریاری

خیلی جالبه که آقایونی که با چشم عاشق میشن! از نظر شما افراد محقی هستند ولی دختر خانم هایی که قبل از ازدواج آرایش غلیظ میکنند بیراهه رفتند

تا اونجایی که ذهن من یاری میده در سوره مبارکه نور خداوند در ابتدا از آقایون خواسته که
(قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ ...)
بعد به خانم ها (وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ ).

اما در مورد اصلاح وآرایش در دختران
بله در گذشته خیلی چیزها عرف بوده که الان خوب یا بد ،دیگه نیست
ولی درکل مسئله این هست که اینکار به جهت خودآرایی و جلب توجه انجام میشه یا نه؟واصلا زینت به حساب میادیاخیر؟

نفس اصلاح صورت وبرداشتن ابرو ... هم شرعا براي دختران حرام نيست اما مساله اين هست كه اين صورت اصلاح شده يا ... را اگرمصداق زينت باشد بايد از نامحرم پوشاند ، مصداق زينت نيز عرفي هست يعني(اگر نظر مرجع تقليد بر زينت بودن اين موارد است يا نه) در عرف متدينين جامعه اگر برداشتن ابرو زينت است ، بايد آنرا از نامحرم پوشاند 1 و 2
و اما جنبه عرفي اصلاح صورت در دختران :
همانطور كه شما هم گفتیددر گذشته اصلاح و برداشتن ابرو صرفا براي خانمهاي متاهل ، عرف بود اما امروزه اين امر در دختران كم سن و سال هم مشاهده ميشه ، البته امري عمومي و فراگير نيست اما غالبا اينگونه هست .
اما چیزیکه اصل هست اينه كه اگر اصلاح صورت و برداشتن ابرو در عرف مصداق زينت باشد بايد از نامحرم پوشيده بشه 3.

1- نظر برخي مراجع در خصوص برداشتن ابرو و حكم پوشش آن [لطفا دقت كنيد فقط برداشتن آن نه رنگ كردن و مداد و تاتو زيرا قطعا زينت و پوشش آن واجب است]:
آیات عظام امام ،سیستانی ، مکارم و نوری : به این مقدار اشکال ندارد و پوشاندن آن از نامحرم واجب نیست
آیات عظام بهجت و صافی : زینت محسوب میشود و باید از نامحرم بپوشاند
ایت الله العظمی تبریزی : اگر به گونه ای باشد که نزد زنان کهنسال و یا نزدیک به آنان متعارف است پوشاندن آن واجب نیست
آیات عظام خامنه ای ، فاضل ، و وحید : اگر زینت محسوب شود باید ان را از نامحرم پوشاند .
تبصره : اگر اصلاح ابرو و صورت توجه مرد نامحرم را جلب میکند و باعث مفسده می شود ، پوشاند آن از نامحرم واجب است .

-2توضيح يك مطلب ضروري است و آن اينكه آنچه بر سر مصداق زينت بودن آن بحث است ، اصلاح صورت و برداشتن ساده ابروست ، اما رنگ كردن ابرو يا كشيدن مداد و يا تاتو كردن آن ، يقينا زينت بوده و بايد از نامحرم پوشيده شود .

3- در اين خصوص بايد به نظر مراجع محترم رجوع نمود زيرا برخي فقها مانند آيت الله بهجت ، برداشتن ابرو و اصلاح صورت را مصداق زينت ميدانند و معتقدند بايداز نامحرم پوشيده شود . ( ر.ك: استفتائات آيت الله بهجت مساله 788 )

ودرآخر اینکه
هیچ جایی از کلام خداوند و ائمه معصومین درمورد موضوعی که شما مطرح کردید(اصلاح قبل از ازدواج) سخنی گفته نشده.

سلام خانم مدیر
مقصود این بود که اگر شوهر با عقل بیاد جلو(نه با عاشق شدن چشم و ابروی طرف)، و بعد از تصمیم گرفتن و مطمئن شدن از کفو بودن ها ، ازدواج کرد، اونوقت اگه دختر خانم رو خوشگل ببینه ، اگه هوش از سرش بره حق داره.

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
این مورد ربطی به اولویت نداره. همیشه در قرآن آقایون قبل از خانم‌ها مورد خطاب قرار گرفته‌اند.

منظور منم دقیقا بحث اولویت بود
بخصوص درمورد نگاه

سلام خانم مدیر
مقصود این بود که اگر برای شوهر آرایش بشه و شوهر با عقل بیاد جلو، و بعد از تصمیم گرفتن و مطمئن شدن از کفو بودن ها ، ازدواج کرد، اونوقت اگه دختر خانم رو خوشگل ببینه ، اگه هوش از سرش بره حق داره.

سلام
ولی از متن شما چنین مطلبی برداشت نمیشه

بالا