حجاب اسلامی؟

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینه که حجاب برتر = چادر سیاه ،فقط در ایران اجرا میشه.
همینه که حجاب اجباری واسه همه،اعم از مسلمون و غیر مسلمون فقط تو ایران اجرا میشه.
چون همه علمای سایر کشورها با علمای ایران،متفق القول هستند.

هیچ عقلی نمیگه تو گرمای 50 درجه تابستان،استفاده از چادر سیاه به اجبار.
اونهم در یک سری از دانشگاه های آزاد و دولتی و یا حتی بیمارستان های وابسته به سپاه!!!!

به نفع مردهای عرب و دوستداران فرهنگ عرب،که میخوان چهارتا چهارتا زن بگیرند و صیغه کنند.
مثل سنت رهبران شما.
جدا غیر مسلمانها چه گناهی دارن؟؟؟؟
حالا مسلمانها به کنار
میشه اونایی که ادعاشون زیاده در مورد حرف این دوستمون جواب درستی بده؟؟؟
یعنی منی که مسلمان نیستم ، باید تابع اسلام شما باشم؟؟؟
ببخشید من تشکرهام تموم شده

delsey

عضو جدید
و آقایونی که از حجاب دفاع می کنین فکر نمی کنین که این فقط 1 سلاحه که استفاده کردین برای این که اعتماد به نفس خانومارو بیارین پایین و نذارین از زیر سلطتون بیان کنار؟:razz:
مطمئنین همه ی آدمایی که اینجا ان تحصیل کرده ان؟:eek:
رو چی دارین اصرار می کنین؟اجبار؟؟؟؟؟:eek::surprised::surprised:
چرا آمار فساد توجامعه ی ماخیلی بالاست به خاطر همین اجبار!من واقعا نمی دونم این بحث سر چیه!
نمی تونیم مثل اکثر کشورای دنیا باشیم!
آقایونی که به حجاب اصرار دارین،1 سوال!از خودتون مطمئن نیستین؟
درسته که تو قران نوشته خانوما حجاب داشته باشن،ولی اینوام نوشته که آقاییون هم نباید چشم چرونی کننن.چرا این قسمتشو ول کردین!هی گیر دادین به حجاب؟:que:
فکر نمی کنین صلاح کار خودمونو خودمون بهتر می دونیم؟؟شما از چشاتون مراقبت کنین!1 وقت نیفته بیرون!!!:biggrin:

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا مسلمانها به کنار
عین این ماجرا برای مسلمونهای خارج از ایران وجود داره !!!
به این معنی که داشتن حجاب برابر با اخراج از دانشگاه ، علت : قانون کشور !!!
تازه شما می تونی هر جایی غیر از این جا زندگی کنی !!!
فکر کنم که این دیگه اجباری نیست !!!!

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه علوم دنیوی ،همش قابل اثبات و درک عینی است.
اگه گالیله اثبات کرده زمین کرویه ،امروز واسه همه عیانه و کسی شکی به آن نمیکنه.

اما چیزی که شما اسمش را علوم دینی میدونی،فقط حرف و روایت و.... است.
شما فقط ادعا میکنی،خدا گفته حجاب باید اینجوری باشه.
هیچ اثباتی واسه اینکه حرف حرف خداست وجود نداره و درک عینی در کار نیست.
فقط باید به حرف یه عده اعتماد کنی،مخالفت هم کنی میشی کافر!!!!

ببینید نیوتون گفته f=ma اما چند نفر تا حالا اثبات ریاضی اینو دیدن؟

ببینید تا حالا چند تا کتاب در مورد ولایت فقیه علم رجال علوم حدیث یا خیلی کتابهای دیگه خوندی که بدون دلیل بیاد و برات چیزی رو اثبات کنه؟

گالیله به ماه نرفت که عینیت کره زمین رو ببینه و کسی هم توی اون زمان درکش نکرد و خودت میگی که امروز واسه همه عیانه چرا چند قرن پیش عیان نبوده؟

فکر نمیکنی چیزی که شما برای الانش عینیتی نمیبینی چند قرن دیگه همه به عینه ببینن؟

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
و آقایونی که از حجاب دفاع می کنین فکر نمی کنین که این فقط 1 سلاحه که استفاده کردین برای این که اعتماد به نفس خانومارو بیارین پایین و نذارین از زیر سلطتون بیان کنار؟:razz:
چرا آمار فساد توجامعه ی ماخیلی بالاست به خاطر همین اجبار!من واقعا نمی دونم این بحث سر چیه!
درسته که تو قران نوشته خانوما حجاب داشته باشن،ولی اینوام نوشته که آقاییون هم نباید چشم چرونی کننن.چرا این قسمتشو ول کردین!هی گیر دادین به حجاب؟:que:
فکر نمی کنین صلاح کار خودمونو خودمون بهتر می دونیم؟؟شما از چشاتون مراقبت کنین!1 وقت نیفته بیرون!!!:biggrin:

چند تا نظر از خانومها بیان کنم که حجاب رو ارزش دونستن؟

این نظر آقایون تنها نیست نظر خانومها هم هست.:gol:

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه ببین این یکی از دلایل هست اما بهترین دلیل نیست.

اول باید ثابت بکنیم که حجاب ارزشه و چون ارزشه به صورت قانون درآمده و چون قانونه لازم الجرا است.:gol:

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیگم قانون این کشورها هم درسته با اونا کاری ندارم
فکر کنم این حق هر کسی هست که بخواد تو مملکت خودش زندگی کنه و آزادی داشته باشه
این هم کلمه ی گهرباری بود از شما
اصلا نمیدونستم میتونم برم یه کشور دیگه
ممنون از راهنماییتون
دوستان این هم جواب ما پاشین بریم یه کشور دیگه...
باید هم اینطوری بگین چون جوابی ندارین
متاسفم

• Like
واکنش ها: ayja

minerva

عضو جدید
سلام.
بچه ها یه سر به این جا بزنید.می دونم نباید توی این قسمت این پست رو بگذارم.اما دیگه داره خیلی دیر می شه.
به هر کسی هم که میشناسید بگید این تاپیک رو بخونه.
یک انسان به کمک همه تون احتیاج داره:cry:
هر كه در اين بزم مقرب تر است.....

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا مسلمانها به کنار

چند درصد زنهای ایران چادرین؟

چند درصد مانتویی؟

چند نفر با پوشش نصفه نیمه؟

توی خیابون که راه میرید از هر 100 زنی که میبینی چند نفرشون چادرین که شما نظر این شخصی رو که چادر رو اجباری دونسته تایید میکنید؟

از 100 زنی هم که رد میشه چند نفرشون غیر مسلمونن که مجبورن چادر سر کنن؟

کسی که مسلمان چرا در مجلس شورای اسلامی نماینده دارد؟چرا از امکانات شهری جمهوری اسلامی استفاده میکند؟ چرا مالیات به جمهوری اسلامی میدهد؟ چرا ارتش ایران برای دفاع ازآنها در برابر تهاجم خارجی هست؟ و خیلی چرای دیگر هم هست که یک پاسخ دارد.

نظام جمهوری اسلامی در برابر تابعیت شما از قانون از شما و از همه مذاهب و اقوام دیگر ساکن در ایران این کارها را انجام میدهد.:gol:

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون
متاسفم
البته با احترام به قوانین اون کشور ;););)

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز

قال الله تعالى (( قل للمؤمنين يغضوا من أبصارهم ويحفظوا فروجهم ذلك أزكى لهم إن الله خبير بما يصنعون وقل للمؤمنات يغضضن من أبصارهن ويحفظن فروجهن ولا يبدين زينتهن إلا ما ظهر منها وليضربن بخمرهن على جيوبهن ولا يبدين زينتهن إلا لبعولتهن ))

توجه کنیم که اول خدا به مردان توصه به عفت و حیا می کنه

... فَجَاءَتْهُ إِحْدَاهُمَا تَمْشِی عَلَى اسْتِحْیاءٍ... (قصص 25)
ناگهان یکی از آن دو (زن) به سراغ او آمد در حالی که با نهایت حیا گام برمی‌داشت

...إِنِ اتَّقَیتُنَّ فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیطْمَعَ الَّذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَعْرُوفًا(الأحزاب/32)
... اگر تقوا پیشه کنید؛ پس به گونه‌ای هوس‌انگیز سخن نگویید که بیماردلان در شما طمع کنند، و سخن شایسته بگویید!...

یا أَیهَا النَّبِی قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یدْنِینَ عَلَیهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ یعْرَفْنَ فَلَا یؤْذَینَ ...(الأحزاب/59)
ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلبابها [= روسری‌های بلند] خود را بر خویش فروافکنند، این کار برای این که شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است.... (احزاب 59)

... وَ إِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعًا فَاسْأَلُوهُنَّ مِنْ وَرَاءِ حِجَابٍ ذَلِكُمْ أَطْهَرُ لِقُلُوبِكُمْ وَ قُلُوبِهِنَّ... (احزاب 53)
و هنگامی که چیزی از وسایل زندگی را (بعنوان عاریت) از آنان می‌خواهید از پشت پرده بخواهید؛ این کار برای پاکی دلهای شما و آنها بهتر است!

حجاب براى سالم ماندن روح انسانها قرار داده شده است: (ذلكم اطهر لقلوبكم وقلوبهنّ).

Mr.Hyde

عضو جدید
واسه هر چيزي يه جوابي هست اما بايد دنبالش بري
ddahmadss و
ssara2025 تا تونستن قشنگ توضيح دادن اما ظاهرا شما قبول نمي كنيد
اونم چيزي به اين روشني و شفافي رو

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون
متاسفم

این همه جواب چسبیدی به این یکی جواب این بنده خدا؟

بحث هنوز کامل نشده.

شما هنوز نگفتی حجابی که مد نظرت هست چیه دینت چیه حجابی که الان داری چیه:gol:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
«حنان ترك» بازیگر مصری كه چندی پیش بعد از مدت‌ها حجاب را اختیار كرده است، از این كه دیرهنگام حجاب را برگزیده است، اظهار پشیمانی كرد.
«حنان ترك» بازیگر مصری با اشاره به هفت سال تفكر برای انتخاب حجاب، گفت: این دوران، دوران زیانباری بود و ای كاش از روز اول حجاب را انتخاب كرده بودم.
وی در پاسخ به این سوال كه پیش از این در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی بدون حجاب بوده و اینك اگر آن فیلم‌ها را ببیند چه احساسی دارد گفت: حنان ترك اول یك بازیگر بود و حنان ترك دوم یك زن محجبه است.
این بازیگر مصری در پاسخ به این سوال كه با حجابت به كجا می‌خواهی برسی؟، گفت: مدتی ستاره اهل زمین بودم و از خدا می‌خواهم تا مرا به ستاره آسمان‌ها تبدیل كند.
وی افزود: برای روز قیامت با اطاعت خدا و عمل خیر و كمك به ایتام تلاش خواهم كرد.
وی همچنین با رد هرگونه پیشنهاد بازیگری بدون حجاب گفت: 80 درصد از مردم مصر محجبه هستند و چه كسی باید اینان را نمایندگی كند؟

منبع: shafaf.ir

*Essi*

اخراجی موقت
ببینید تا حالا چند تا کتاب در مورد ولایت فقیه علم رجال علوم حدیث یا خیلی کتابهای دیگه خوندی که بدون دلیل بیاد و برات چیزی رو اثبات کنه؟
عزیز جان.
این دلیل ها همش حرفه، چرا نمیخواهید قبول کنید.
ابن ملجم ملعون وقتی سر علی(ع) را شکافت مگه دلیل نداشت؟
با روایت و قرآن واسه خودش اثبات کرده بود که حق با خودشه!!!
آخه نمیشه که این تئوری ولایت شما یک دفعه ظهور کنه.
شما یک اندیشمند بزرگ اسلامی یا حتی شیعه، قبل از صفویه نام ببرید که به این تئوری شما رسیده باشه،من دیگه ساکت میشم و هیچی نمیگم.
این ها همش زاییده و ساخت افرادی مثل آقای مجلسی و... است که هرچه زمان گذشته،شاخ و برگ پیدا کرده.

گالیله به ماه نرفت که عینیت کره زمین رو ببینه و کسی هم توی اون زمان درکش نکرد و خودت میگی که امروز واسه همه عیانه چرا چند قرن پیش عیان نبوده؟
فکر نمیکنی چیزی که شما برای الانش عینیتی نمیبینی چند قرن دیگه همه به عینه ببینن؟
رابطه بین علم و جهل+خرافات یک رابطه معکوسه.
یعنی اگه هزار و چهارصد سال پیش، علم=10 بوده،جهل=90 بوده.
زمان گالیله علم و جهل تا حدود 50 برابر شدن و الان این علمه که=90 و جهل=10.

پس مطمئن باش،چیزی که الان به عنوان خرافات مطرح میشه،صد سال دیگه اصلا مطرح نمیشه.
همونطور که تا صدسال پیش شاید کسی تو این مملکت نبوده که جن را قبول نداشته باشه،اما امروز چی؟؟؟

یکبار از خودتان بپرسید،چرا اکثر مخاطبان شما (نه همه) از قشر کم سواد یا بیسواد و یا فقیر جامعه هستند و 90 درصد آنها در خاورمیانه زندگی میکنند.
چون هیچ اثبات عقلی نیست،اما با ترساندن از عذاب یا وعده پاداش ،میتوان این انسانها را فریب داد و مثلا چادر سیاه در تابستان را به آنها قالب کرد.

:warn: تازه شانس آوردیم، حجاب طالبانی در افغانستان را اینجا اجرا نمیکنند.
هرچند زمان قاجار تو ایران خودمان ، زن ها همین پوشش را داشته اند.
ببینم دین خدا عوض شده یا تفاسیر فرق کرده که حجاب با روبنده(ایران دیروز-افغانستان امروز) به حجاب با چادر سیاه تغییر کرد؟؟؟؟؟

:warn:اون موقع هم حتما حضرات آیات توجیه و روایت می آوردند:
که مو که سهله، صورت زن هم نباید در خیابان دیده بشه!!!

Mr.Hyde

عضو جدید
قال الله تعالى (( قل للمؤمنين يغضوا من أبصارهم ويحفظوا فروجهم ذلك أزكى لهم إن الله خبير بما يصنعون وقل للمؤمنات يغضضن من أبصارهن ويحفظن فروجهن ولا يبدين زينتهن إلا ما ظهر منها وليضربن بخمرهن على جيوبهن ولا يبدين زينتهن إلا لبعولتهن ))

توجه کنیم که اول خدا به مردان توصه به عفت و حیا می کنه

... فَجَاءَتْهُ إِحْدَاهُمَا تَمْشِی عَلَى اسْتِحْیاءٍ... (قصص 25)
ناگهان یکی از آن دو (زن) به سراغ او آمد در حالی که با نهایت حیا گام برمی‌داشت

...إِنِ اتَّقَیتُنَّ فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیطْمَعَ الَّذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَعْرُوفًا(الأحزاب/32)
... اگر تقوا پیشه کنید؛ پس به گونه‌ای هوس‌انگیز سخن نگویید که بیماردلان در شما طمع کنند، و سخن شایسته بگویید!...

یا أَیهَا النَّبِی قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یدْنِینَ عَلَیهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ یعْرَفْنَ فَلَا یؤْذَینَ ...(الأحزاب/59)
ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلبابها [= روسری‌های بلند] خود را بر خویش فروافکنند، این کار برای این که شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است.... (احزاب 59)

... وَ إِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعًا فَاسْأَلُوهُنَّ مِنْ وَرَاءِ حِجَابٍ ذَلِكُمْ أَطْهَرُ لِقُلُوبِكُمْ وَ قُلُوبِهِنَّ... (احزاب 53)
و هنگامی که چیزی از وسایل زندگی را (بعنوان عاریت) از آنان می‌خواهید از پشت پرده بخواهید؛ این کار برای پاکی دلهای شما و آنها بهتر است!

حجاب براى سالم ماندن روح انسانها قرار داده شده است: (ذلكم اطهر لقلوبكم وقلوبهنّ).
با سلام

كاملا شفاف سازي شده اما كو چشم بينا و گوش شنوا ! :warn:
در دين به همه چيز اشاره شده
لازم به ذكر هستش كه در سالهاي وحي قرآن پيامير (ص) و حضرت علي (ع) از اولين مفسرهاي قرآن بودند.
چزا ؟ تا بتونن قرآن را به زباني قابل فهم براي مردم تشريح كنن
ممكنه بگين خوب ما هم تشريح مي كنيم ؟ اما ما كجا و تشريح آنها كجا
همانطور كه حل مسائل و توضيح (براي مثال درس رياضي) ما كجا و توضيح معلم ما كجا ؟
ترجمه ي يكي از آيات قرآن هم ميگه : ما پيامبران را نفرستاديم تا بتوانند به زبان (قابل فهم براي ) قوم خود سخن بگويند (لطفا كل آيه را قرار دهيد)
با تشكر :gol:

*Essi*

اخراجی موقت
با سلام

كاملا شفاف سازي شده اما كو چشم بينا و گوش شنوا ! :warn:
در دين به همه چيز اشاره شده
ترجمه ي يكي از آيات قرآن هم ميگه : ما پيامبران را نفرستاديم تا بتوانند به زبان (قابل فهم براي ) قوم خود سخن بگويند (لطفا كل آيه را قرار دهيد)
بیچاره هندی ها و چینی ها و کلا شرق آسیا و آفریقا وآمریکای لاتین با تاریخی بالای هزاران سال و....
فقط خاورمیانه رو عشقه. :heart:
تا حالا هیچ پیامبری به زبان خودشان آنجا نرفته،تا آنها هم بتوانند پله پله ترقی کنند و کاملا توجیه و روشن بشوند.

Mr.Hyde

عضو جدید
بیچاره هندی ها و چینی ها و کلا شرق آسیا و آفریقا وآمریکای لاتین با تاریخی بالای هزاران سال و....
فقط خاورمیانه رو عشقه. :heart:
تا حالا هیچ پیامبری به زبان خودشان آنجا نرفته،تا آنها هم بتوانند پله پله ترقی کنند و کاملا توجیه و روشن بشوند.

از كجا ميدوني كه نرفتن ؟ ما 1000 پيامبر در طول تاريخ داشتيم
و هر پيامبر خبر از پيامبر بعد از خود ميداده
مگه همين موسي (ع) نيود كه وقتي به كو طور رفت ولي وقتي برگشت يارانش كوسابه پرستي كردند اون هم با دعوت سامري
مگه همين حضرت عيسي (ع) نبود كه خواستن به صليب بكشنش كه خداوند ايشون رو عروج داد و نجات داد ؟

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز جان.
این دلیل ها همش حرفه، چرا نمیخواهید قبول کنید.
ابن ملجم ملعون وقتی سر علی(ع) را شکافت مگه دلیل نداشت؟
با
روایت و قرآن واسه خودش اثبات کرده بود که حق با خودشه!!!

آخه نمیشه که این تئوری ولایت شما یک دفعه ظهور کنه.
شما یک
اندیشمند بزرگ اسلامی یا حتی شیعه، قبل از صفویه نام ببرید که به این تئوری شما رسیده باشه،من دیگه ساکت میشم و هیچی نمیگم.

این ها همش زاییده و ساخت افرادی مثل آقای مجلسی و... است که هرچه زمان گذشته،شاخ و برگ پیدا کرده.

رابطه بین علم و جهل+خرافات یک رابطه معکوسه.
یعنی اگه هزار و چهارصد سال پیش، علم=10 بوده،جهل=90 بوده.
زمان گالیله علم و جهل تا حدود 50 برابر شدن و الان این علمه که=90 و جهل=10.

پس مطمئن باش،چیزی که الان به عنوان خرافات مطرح میشه،صد سال دیگه اصلا مطرح نمیشه.
همونطور که تا صدسال پیش شاید کسی تو این مملکت نبوده که جن را قبول نداشته باشه،اما امروز چی؟؟؟

یکبار از خودتان بپرسید،چرا اکثر مخاطبان شما (نه همه) از قشر کم سواد یا بیسواد و یا فقیر جامعه هستند و 90 درصد آنها در خاورمیانه زندگی میکنند.
چون هیچ
اثبات عقلی نیست،اما با ترساندن از عذاب یا وعده پاداش ،میتوان این انسانها را فریب داد و مثلا چادر سیاه در تابستان را به آنها قالب کرد.

:warn: تازه شانس آوردیم، حجاب طالبانی در افغانستان را اینجا اجرا نمیکنند.
هرچند
زمان قاجار تو ایران خودمان ، زن ها همین پوشش را داشته اند.
ببینم دین خدا عوض شده یا
تفاسیر فرق کرده که حجاب با روبنده(ایران دیروز-افغانستان امروز) به حجاب با چادر سیاه تغییر کرد؟؟؟؟؟

:warn:اون موقع هم حتما حضرات آیات توجیه و روایت می آوردند:
که
مو که سهله، صورت زن هم نباید در خیابان دیده بشه!!!

ماشالا به دگمی:gol:

دگم بودن و شک توی مسایل چیز خوب و پسندیده ای هست. باعث باز شدن ذهن میشه.:gol:

ببین دلایل ما از 14 معصوم هست نه حرف خودمون که از طریق روایات و با تکیه بر علم رجال و مسئله تواتر به ما رسیده و ما هم چون بر اساس علم الاهیات مسئله حجاب جزء اصول دین که نیازمند درک شخصی هست و ما میتوانیم همانطور که برای طراحی پمپ به هندبوکهای پمپ مراجعه میکنیم به احکامی که مراجع به صورت هندبوک جمع کردند مراجعه کرده و از آنها استفاده کنیم. ( این یه رابطه منطقی تعدی در ریاضیات گسسته سوم دبیرستان)

ابن ملجم تفسیر به رای کرد و با اهل فن ننشست و یکه به قاضی رفت و تحت تاپیر احساسات و جو خراب قرار گرفت و چون بستر او برای پذیرش این امور آمادپی داشت(سست عنصری) تن به این کار داد و روایتی از اهل فن چه قرآن چه پیامبر و چه خلفا همه در تایید علی(ع) بوده و لاغیر و تمسک او به کدام روایت و کجای قرآن بوده خدا میداند .

اگه واقعا قبول داری حرف خودتو و برای رد دلایل نگی روایات دروغه و ماشین زمان نخواهی که بری به عینه ببینی که بهت بگم.

این رابطه از کجا اومده؟یعنی یکی انرژی پتانسیل و یکی دیگه انرژی جنبشی هست که مجموعشون برابره انرژی مکانیکی میشه؟یعنی زمان امامان و نزدیک آنها که اوج زمان علم خیزی بوده( جابربن حیان و خیلیهای دیگه)جهل بیداد میکرده بین مسلمانها؟یعنی زمانی که غرب هنوز پاسخی برای وجود خدا نیافته بود با دوران آن زمان ما برابری میکند؟

الان که جادوگری و اختاپوس و انواع پیشگویی های احشام به راه افتاده داریم سهم علم را بیشتر میکنیم؟

جالبه این سوال رو در زمان بعثت پیامبر هم پرسیدند و خوب پاسخی هم گرفتند و آن موقع عرب جاهلیت این سوال را مطرح کرد و الان هم همین مطرح میشود و جالبه که سهمک علم الان از نظر شما 90 درصد است. الان در شهر بین هر 100 نفر چند چادری میبینی آن هم اجباری؟

عرف مردم رو با مبانی دین قاطی نکنید.

از کجا توجیهات این حضرات را در آن زمان میدانید؟به عینه پای منبر بودید؟
حجاب زن از ابتدای اسلام مشخص بوده و الان هم مشخصه

*Essi*

اخراجی موقت
از كجا ميدوني كه نرفتن ؟ ما 1000 پيامبر در طول تاريخ داشتيم
:warn:من نمیشناسم. شما واسه من نام ببرید.:gol:
از تاریخدانان آن کشورها بپرسید و نام پیامبر آنها را به ما هم بگویید.

در کشورهایی مثل هند،چین،شرق و جنوب شرق آسیا،جزایر اقیانوسیه،قاره استرالیا(با قدمت تاریخی هزاران ساه قبل از ورود اروپایی ها)،آمریکای جنوبی،مکزیک،شیلی و پرو با تمدنی چندین هزار ساله و................

هیچکسی در آنجا حتی ادعای پیامبری نکرده و کتابی هم نیاورده.

اما در عوض منطقه خاورمیانه،از نوح و ابراهیم و موسی و عیسی و.... بگیرید همه یا تو خاورمیانه بوده اند یا تو مصر و اورشلیم..............
که این موضوع کاملا به متفاوت بودن باورهای مردم این خطه با سایر نقاط دلالت دارد.

مگه همين موسي (ع) نيود كه وقتي به كو طور رفت ولي وقتي برگشت يارانش كوسابه پرستي كردند اون هم با دعوت سامري
مگه همين حضرت عيسي (ع) نبود كه خواستن به صليب بكشنش كه خداوند ايشون رو عروج داد و نجات داد ؟
میشه بفرمایید شما موسی و عیسی را از کجا میشناسید؟
آیا جز این است که اینها بخشی از تاریخ خاورمیانه است و داستان های مردم این سرزمین ها هستند..
:warn:چرا تاریخ و داستانی از پیامبران سایر نقاط زمین نمیدانید،چون کسی نبوده و کسی نمیدونسته پس کسی هم بهتون نگفته!!

*Essi*

اخراجی موقت
عرف مردم رو با مبانی دین قاطی نکنید.

از کجا توجیهات این حضرات را در آن زمان میدانید؟به عینه پای منبر بودید؟

حجاب زن از ابتدای اسلام مشخص بوده و الان هم مشخصه

عرف مردم در زمان قاجار پوشش چادر با روبنده بوده،اما الان روشن فکر شده اند و به چادر خالی اکتفا میکنند.

شما یک روحانی را نام ببرید که به پوشش زمان قاجار اعتراض کرده.
چون از نظر آنها پوشش مد نظر اسلام دیده نشدن صورت زنان بوده!!!
اما الان چی؟؟؟؟؟

همین مشخص بودنه،که هر کشور مسلمونی یه جور حجاب داره و این حجاب با زمان تغییر میکنه!!!!

حتی اگر به احتمال یک صدم درصد، پوشش چادر مد نظر 1400 سال پیش بوده، اجباری بودن آن در هیچ کجای دنیا جز ایران نیست.
در ضمن شما اجبار را فقط در چماق و ..... نبین.
شستشوی مغزی یک بچه، در خانواده متعصب یا در مدارس و.... یک جور اجبار ناخواسته است.

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرف مردم در زمان قاجار پوشش چادر با روبنده بوده،اما الان روشن فکر شده اند و به چادر خالی اکتفا میکنند.

اما الان چی؟؟؟؟؟

همین مشخص بودنه،که هر کشور مسلمونی یه جور حجاب داره و این حجاب با زمان تغییر میکنه!!!!

حتی اگر به احتمال یک صدم درصد، پوشش چادر مد نظر 1400 سال پیش بوده، اجباری بودن آن در هیچ کجای دنیا جز ایران نیست.
شستشوی مغزی یک بچه، در خانواده متعصب یا در مدارس و.... یک جور اجبار ناخواسته
است.
البته الان مانتو و حجاب نیمه بیشتر وجود داره تا چادر

تا اونجایی که بنده مطالعه کردم صورت و دست از مچ به پایین و محدوده پا مشکل ندارد.بقیه بدن امهال بیشتر از خود بانوان بوده که لباس مناسبی تا حالا ارائه نکردن
نمیدونم یه عکس از خانم الهام حمیدی با وزیر بهداشت که توی یکی از تاپیکا رو بود دیدی یا نه ایشون حجاب کاملش رو سعی کرده بود حفظ کنه در کمال زیبایی و آراستگی و مشکلی هم نداشت و چادر هم سرش نبود و بلوز و دامن و یه شال کل پوشش بود.

ببین اصل حجاب همه جا یکسانه اما اجرای اون متفاوته و هرکسی با عرف موجود در مملکتش لباسهای حجاب رو طراحی میکنه.

قانون عزیزم توسط نماینده ها مشخص میشه و همه مردم یک مملکت نمیتونن متفق القول باشندو این طبیعی هست که قانونی که با رای مجلس تصویب بشه در اکثریته نه اینکه همه بهش رای دادن.

ببین ما یه حدیث داریم که هرچه برای خود میپسندی برای دیگری بپسند و هرچه برای خود نمیپسندی برای دیگری نپسند.چه کسی از دیگران نزدیکتر از بچه آدم. وقتی یه نفر خیری در یه مسئله دیده چرا بچش رو با اون مسئله آشنا نکنه.

kung

اخراجی موقت
شستشوی مغزی یک بچه، در خانواده متعصب یا در مدارس و.... یک جور اجبار ناخواسته است.

:gol:

Mr.Hyde

عضو جدید
:warn:من نمیشناسم. شما واسه من نام ببرید.:gol:
از تاریخدانان آن کشورها بپرسید و نام پیامبر آنها را به ما هم بگویید.

در کشورهایی مثل هند،چین،شرق و جنوب شرق آسیا،جزایر اقیانوسیه،قاره استرالیا(با قدمت تاریخی هزاران ساه قبل از ورود اروپایی ها)،آمریکای جنوبی،مکزیک،شیلی و پرو با تمدنی چندین هزار ساله و................

اما در عوض منطقه خاورمیانه،از نوح و ابراهیم و موسی و عیسی و.... بگیرید همه یا تو خاورمیانه بوده اند یا تو مصر و اورشلیم..............
که این موضوع کاملا به متفاوت بودن باورهای مردم این خطه با سایر نقاط دلالت دارد.

میشه بفرمایید شما موسی و عیسی را از کجا میشناسید؟
آیا جز این است که اینها بخشی از تاریخ خاورمیانه است و داستان های مردم این سرزمین ها هستند..
:warn:چرا تاریخ و داستانی از پیامبران سایر نقاط زمین نمیدانید،چون کسی نبوده و کسی نمیدونسته پس کسی هم بهتون نگفته!!
شما نميشناسيد ؟ ميخوايد يدونيد ؟ خوب زحمت ميكشي يه زنگ ميزني به 09640
قشنگ واست توضيح ميده اتفاقا اگه از تاريخدانان آن كشورها هم سوال كني اونا هم اشاره ميكنن حالا برو سوال كن... اما در کشورهایی مثل هند،چین،شرق و جنوب شرق آسیا،جزایر اقیانوسیه،قاره استرالیا(با قدمت تاریخی هزاران ساه قبل از ورود اروپایی ها)،آمریکای جنوبی،مکزیک،شیلی و پرو با تمدنی چندین هزار ساله و................
زو كه مطمئنا بوده اما تو چه سالي رو نميدونم
لازم به ذكره كه به شما بگم تعاليم پيامبران پيشين پس از مدتي تحريف (كم يا زياد (دستكاري)) ميشده اونم توسط خود اون مردم اون دوران حال براي قصد مسائل شخصي يا .... بخاطر همين بوده كه پيامبري بعد از اونا ميومده تا تعاليم اون پيامبران رو دوباره تشريح كنه . حالا قشنگ روش فكر كن
((
)) شما طوري اينو ميگيد انگار كه يه تاريخدانيد كه به همه ي اون كشورها رفتيد و پاي حرفهاي اونا نشستيد كه با اين قاطعيت ميگيد.
((میشه بفرمایید شما موسی و عیسی را از کجا میشناسید؟))
تو قرآن توشته شده از امامان ما هم نقل شده در ضمن اينا خودشون پيروان خودشونو دارن يرو از اونا بپرس تا مطمئن شي.
(:)warn:چرا تاریخ و داستانی از پیامبران سایر نقاط زمین نمیدانید،چون کسی نبوده و کسی نمیدونسته پس کسی هم بهتون نگفته!!))
خيلي با اطمينان حرف ميزنيد ! wonderful :warn::que:
خودت پيگير شدي ياد بگيري ؟ رفتي دنبالش ؟ ميخواي بدوني ؟ يه زنگ بزن 09640
تا اساميشو بهت بگن اگرم نه پس ديگه حرفي نيست!
كسي هم به ما گفته شما فقط ميخوايد كه من مثلا بگم 1-...(ع)-2-....(ع).......
اين افكار شماست ! به اينا اشاراتي شده . ليست ليست نشده كه از 1 تا 1000 واست بنويسن كه الان دارن ميگن ما كهكشان هاي ديگه هم داريم و ... و يا مثلا ميگن تو فلان كهكشان كه 200 سال نوري فاصله داره اينجوري هست شما ميگيد نه من بايد سوار سفينه شم ببينم تا مطمئن شم :surprised: .......... اما اگه ميخواي بدوني كلا يه زنگ بزنيد به 09640 تا بهت بگن .

اما الان چی؟؟؟؟؟

(عرف مردم در زمان قاجار پوشش چادر با روبنده بوده،اما الان روشن فکر شده اند و به چادر خالی اکتفا میکنند.) عحب
(
اما الان چی؟؟؟؟؟
) بنظر خودت اگه الان همين حرفتو بخواي عمل كني نتيجش چيه ؟
(حتی اگر به احتمال یک صدم درصد، پوشش چادر مد نظر 1400 سال پیش بوده، اجباری بودن آن در هیچ کجای دنیا جز ایران نیست.) رو چه حسابي ميگي اجباري ؟ اجبار در الان يه اون زمانا ! گيرت به حجاب واسه چيه ؟ تمدن گرايي؟ تو اين ميبيني ؟
يونان تمدنش بيشتره يا ايران ؟ اگه جوابت يونانه كه بايد بگم نيست اما اگه جوابت ايرانه كه كاملا درسته حالا كه ايرانه خوب تو اون موقع هم حجاب بوده تو كه ادعاي تاريخت و نوشته هاي تاريخدانان ميشه ! تو نوشته هاي اونا بگرد تا بفهمي !
اگر اين كار رو بكني ميبيني كه داشتن و اجباري هم نداشتن! كمي ديگه هم ميخواي بگي اجبار بوده! :biggrin:

nena_921

عضو جدید
فکر می کنی ایرانیهای متمدن درکی به جز شکم و زیر شکمشان دارند ؟
بعید می دونم !!!!!!!
شما ایرانیا رو با اون سوسمارخورا مقایسه می کنین؟؟؟؟ همین الان یه چرخی تو نت بزنین ببینید شیخهایه محترم دنیای اسلام چه غلطایی دارن می کنن،می دونی برایه اینکه یه شبو با دخترایه کم سن و سال بگذرونن چقدر خرج می کنن؟ می دونی چه کثافت کاریایی می کنن؟ تو کدوم دوره از ایران ما یه همچین چیزی داشتیم؟زمان کوروش کبیر کوروش همه رو ازاد کرد حتی یهودیا و برایه همه از هر دین و از هر عقیده ای احترام قائل شد ، تاریخ ایرانو از اول بخون بعد تاریخ این وحشی هایه سوسمارخور رو هم بخون،از قبل از جاهلیت تا بعد از اسلام آوردنشون. اصلا قابل قیاس با ایرانیا هستن؟

nena_921

عضو جدید
بنظرت واسه چي الان شيعه و سني و اين دو گانگي اومده ؟

به خاطر اینکه واقعا سنیا مزخرفن، به خاطر رفتار عمر با حضرت علی و فاطمه،به خاطر رفتار بنی امیه و بنی عباس با خانواده پیامبر، همه از زندانهایه هارون الرشید شنیدیم صد رحمت به قوم یهود. صحبت هایه آقایه دانشمند در مورد سنیا رو شنیدید؟اینکه از نظر فقهی ثابت می کنه سنیا حرامزاده ان؟ طبق گفته آقای دانشمند : بعد از رفتن به حج و مهرم شدن زن و شوهر به هم حرام شده و همه حکم خواهر و برادرو می کنن ، و بعد از انجام مناسک حج باید نمازی به اسم نماز طواف نسارو بخونن تا بهم دیگه حلال بشن و اگر کسی این نمازو نخونه به شوهرش حرام میشه و بچه ای که بدنیا بیارن حرامزاده ،سنیا این نمازو ندارن، من این چرت و پرتایی که میگن شیعه وسنی برادرن و ... اصلا قبول ندارم. به نظر من کسی که شیعه علی باشه نباید سنیارو اصلا قبول داشته باشه.

آخرین ویرایش: