حجاب اسلامی؟

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که امامان و پیامبر را نه دیده ایم و نه فیلم و صحبتهایشان را شنیده ایم.
هر آنچه شما میگی، روایت های نقل شده از سوی افرادی مثل علامه مجلسی و اجداد همین حضرات آیات امروزیه.
یه جوری با قاطعیت میگه پیامبر گفته،هرکس ندونه فکر میکنه پای صحبت های پیامبر تو مسجد النبی نشسته.
از کجا معلوم این حرفهایی که به اونها نسبت داده اند،شایعه نبوده؟؟؟؟

توهم توطئه ،جلوی چشمهایتان را کاملا گرفته.
فقط دشمن انگاری.
آره بابا، کل دنیا دشمن شما هستند و دارند توطئه میکنند تا شما را از سر راه بردارند.
از بس که مردمی هستید و آنها نمیتوانند شکوه عدالت و دموکراسی را در ایران تحمل کنند.

آقای محترم.
یک کسی سی سال پیش یک صحبتی فرموده، نوار ویدیویی اش هم موجوده، توطئه ای هم در کار نیست.
شما آنرا انکار میکنید و به آن شبهه وارد میکنید،اونوقت مسائل 1400 سال پیش را چنان با قاطعیت بیان میکنید که انگار دیروز اتفاق افتاده!!!!!!!!!!!!

شایعه !!!!!
حرف شما زمانی درسته که فقط علمای شیعه این حدیث رو ذکر کرده باشند اما این حدیث رو هم علمای شیعه و هم علمای سنی روایت کرده اند .
من قبول دارم ، احادیث جعلی وجود داره ولی عقل هم وجود داره !!!!
این حدیث به نفع کی می تونه باشه ؟؟
تازه الان خیلی از دین مداران هم از قرآن سوء استفاده می کنن !!!

kung

اخراجی موقت
اگر در اسلام گفته باشه می تونید دخترهای 9 سالتونو شوهر بدید و پدری بیاد این کارو بکنه
چون فکر می کنه دخترش خوشبخت می شه و امر خدا رو هم که اجرا کرده ! و دختره به خاطر دوست داشتن پدرش و حرف گوش کردن به او و ندانستن امر ازدواج این کارو انجام بده پس این کار صحیح است!:surprised: هرچیزی برای زمان خودش بوده . چون در جایی از قرآن چیزی گفته شده دلیل بر آن نمی شه که الان هم به با استنباط به اون کاری رو انجام بدهیم . قوانین که برای عربهای وحشی که درکی به جز شکم و زیر شکمشان نداشتند آورده شده حالا شده سند هر گونه زورگویی و جنایتی .

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر در اسلام گفته باشه می تونید دخترهای 9 سالتونو شوهر بدید و پدری بیاد این کارو بکنه
چون فکر می کنه دخترش خوشبخت می شه و امر خدا رو هم که اجرا کرده ! و دختره به خاطر دوست داشتن پدرش و حرف گوش کردن به او و ندانستن امر ازدواج این کارو انجام بده پس این کار صحیح است!:surprised: هرچیزی برای زمان خودش بوده . چون در جایی از قرآن چیزی گفته شده دلیل بر آن نمی شه که الان هم به با استنباط به اون کاری رو انجام بدهیم . قوانین که برای عربهای وحشی که درکی به جز شکم و زیر شکمشان نداشتند آورده شده حالا شده سند هر گونه زورگویی و جنایتی .
فکر می کنی ایرانیهای متمدن درکی به جز شکم و زیر شکمشان دارند ؟
بعید می دونم !!!!!!!

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعید می دونم !!!!!!!

متاسفم... فک کردی همه مثه دورو بریاتن، نه خانوم جون شماها فقط اونایی رو دیدی که با یه منو نیم ریش ادعای مسلمونیشون میشه اونوقت خیکشون یه مترو نیم زده جلو چشاشونم قلمبه شده زده بیرون، اگه زندگیت شده پر از ادمه ناحسابی خواهشا به کل بسطش نده

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفم... فک کردی همه مثه دورو بریاتن، نه خانوم جون شماها فقط اونایی رو دیدی که با یه منو نیم ریش ادعای مسلمونیشون میشه اونوقت خیکشون یه مترو نیم زده جلو چشاشونم قلمبه شده زده بیرون، اگه زندگیت شده پر از ادمه ناحسابی خواهشا به کل بسطش نده

چطوری تو بستش دادی به همه ریشیها؟اونم بستش داد به همه ایرانی ها:D

known

عضو جدید

نه اونایی که یه منوونیم ریش دارند و نه اونایی که لخت وپتی بودن دوست دارن درسته, تعادل همیشه پایدار

آخرین ویرایش:

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته نباید به همه توهین کرد !!!!
اما مرگ همیشه واسه همسایه خوبه ؟؟؟
خودتون اینجوری نیستید توهین نمی کنید ؟؟؟
اگه راست میگید چرا راجع به اطرافیان من اینطوری قضاوت می کنید ؟

Mr.Hyde

عضو جدید
ما که امامان و پیامبر را نه دیده ایم و نه فیلم و صحبتهایشان را شنیده ایم.
هر آنچه شما میگی، روایت های نقل شده از سوی افرادی مثل علامه مجلسی و اجداد همین حضرات آیات امروزیه.
یه جوری با قاطعیت میگه پیامبر گفته،هرکس ندونه فکر میکنه پای صحبت های پیامبر تو مسجد النبی نشسته.
از کجا معلوم این حرفهایی که به اونها نسبت داده اند،شایعه نبوده؟؟؟؟

توهم توطئه ،جلوی چشمهایتان را کاملا گرفته.
فقط دشمن انگاری.
آره بابا، کل دنیا دشمن شما هستند و دارند توطئه میکنند تا شما را از سر راه بردارند.
از بس که مردمی هستید و آنها نمیتوانند شکوه عدالت و دموکراسی را در ایران تحمل کنند.

آقای محترم.
یک کسی سی سال پیش یک صحبتی فرموده، نوار ویدیویی اش هم موجوده، توطئه ای هم در کار نیست.
شما آنرا انکار میکنید و به آن شبهه وارد میکنید،اونوقت مسائل 1400 سال پیش را چنان با قاطعیت بیان میکنید که انگار دیروز اتفاق افتاده!!!!!!!!!!!!

آره روايات و اخاديث وحود داشته و نسل به نسل تا به امروز رسيده
و اين كه شما ميگيد نه پاي خرفهاش نشستم و نديدمشون دليل بر كوته فكريه
من مطمئنم نه قرآن رو كامل خونديد نه در احاديث سير كرديد نه حتي روايات اهل سنت رو خونديد
پس رو چه حسابي اظهار نظر ميكنيد ! واسه همه ي سوالات شما جوابي وجود داره
در صورتي خودت پيگير نشدي
مثل كفار در زمان پيامبر كه كه ميگفتن خدات كوش ؟ چزا چيزي رو كه نميبينيم بپرستيم ؟
شما هم ميگي تو اونجا بودي ؟
عزيز دل برو احاديث اهل سنت و شيعه رو نيگاه كن و به اصل مشترك بودنها هم توجه كن
يعد اظهار نظر بده.:razz:
ببين من كاري به 30 يا ست تدارم پس كاري نكن اينجا ف......-ل.. تر شه
و دمو+كراسي ننويس تا يازم ف.................ر نشه
منم چيزي رو انكار نكردم پس نسبت نده
آره 1400 سال پيش سختان بزرگواري گفتخ شده
بخاطر خودتون هم كه شده ميگم كه يله تو دين هم شبهه و اختلاف هست
بنظرت واسه چي الان شيعه و سني و اين دو گانگي اومده ؟
بهتره كه به 09640 زنگ بزني و سوالاتتو مطرح كني
با تشكر:gol:

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به عنوان یک خانم که تو این جامعه زندگی می کنه دارم این موضوع رو می بینم !!!!
این موضوع در مورد اکثر آقایون صادقه !!!
نگید نه!!!
چون خودتون هم می دونید که هست !!!!

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعید می دونم !!!!!!!
در ثانی من کی گفتم همه ؟

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطوری تو بستش دادی به همه ریشیها؟اونم بستش داد به همه ایرانی ها:D
نه دیگه نشد... پیاده شو با هم بریم
گقتم ریشوهایی که ادعای مسلمونیشون میشه، افتاد الاااااااان
حالا اگه شما دوس داری مثه ایرانی هایی باشی که این خانوم میگن یه بحث دیگه ست

درسته نباید به همه توهین کرد !!!!
اما مرگ همیشه واسه همسایه خوبه ؟؟؟
خودتون اینجوری نیستید توهین نمی کنید ؟؟؟
اگه راست میگید چرا راجع به اطرافیان من اینطوری قضاوت می کنید ؟

از کوزه همون برون تراود که در اوست
نه من به عقاید کسی توهین نمیکنم، ولی دیدم کسانی رو که به عقاید دیگران توهین میکنن
ما که امیدواریم با ادمایه خوب معاشرت کنین، دیگه وقتی شما این انگو به ایرانیا میچسبونین از بقیه چه انتظاری میشه داشت

Mr.Hyde

عضو جدید
با سلام
انگار كه اين تاپيك داره به انحراف كشيده ميشه
تا من باشم ديگه از اين تاپيكا نزنم خواستم ثواب كنم دارم كباب ميشم
عزيزان براي اظهار نظر و سوالاتتون ميتونيد به 09640 (مركز پاسخگويي به سوالات ديني)
تماس بگيريد و توجه داشته باشيد كه اين شماره هيچ گونه خرجي واسه شما در بر نداره
با نشكر

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به عنوان یک خانم که تو این جامعه زندگی می کنه دارم این موضوع رو می بینم !!!!
این موضوع در مورد اکثر آقایون صادقه !!!
نگید نه!!!
چون خودتون هم می دونید که هست !!!!

همه جا هست، تو ایران بیشتر، حالا چرا؟
تفکراتی مثه اجبار در حجابو، جدایی دخترو پسر حتی در دانشگاه (تا دو رو دیگه پیاده رو رو هم زنونه مردونه ش میکنن) باعث این فجایع شده، تقصیر شما هم هست که از تفکرات حمایت میکنین، قرانو بد تفسیر کردن
بعید می دونم !!!!!!!
در ثانی من کی گفتم همه ؟

تو که خرابترش کردی

Mr.Hyde

عضو جدید
تفکراتی مثه اجبار در حجابو، جدایی دخترو پسر حتی در دانشگاه (تا دو رو دیگه پیاده رو رو هم زنونه مردونه ش میکنن) باعث این فجایع شده، تقصیر شما هم هست که از تفکرات حمایت میکنین، قرانو بد تفسیر کردن

تو که خرابترش کردی
IMDB عزيز بحث اين تاپيكو بيخيال شو
ادامش نده چون نه من نه شما نبايد در مورد اين جور چيزا بحث كنيم چون ما دانشمون محدوده و هر كي واسه خودش داره تفسير ميكنه (كلا ميگم)
منم اشتباه كردم كه اين تاپيكو زدم
چون باعث ميشه همين يكم ايمان هم بپره
ادامش نديد

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه توضیح برا یه عده که میگن روایات رو قبول ندارن

در جهان امروز علمهای زیادی وجود داره

مثل علم فیزیک علم شیمی علم ریاضی علم زبانشناسی علم باستان شناسی علم دیرینه شناسی علم مکانیک و...

دایره علوم تنها به علوم نظری و پایه منتهی نمیشه و علوم دینی نیز وجود داره که یکی از این علوم در اسلام علم رجال میباشد که شناخت راویان حدیث هست. و چگونه هست که ما پیروی از مثلا نیوتون که قوانینش توی علوم مکانیک و ماکسول که قوانینش توی مغناطیس بیان شده معتبر است اما قوانین موجود در علوم دینی امثال علوم رجال غیر منطقی و غیرقابل باور هست؟
آیا فکر نمیکنید هیئت بطلمیوسی در لباس جدید در برابر علوم دینی قرار گرفته است؟
همانطور که در مقابل گالیله ایستاد؟
آن زمان با اسم دین علم را نابود کردن و این زمان با اسم منطق و علم سعی در تخریب دین دارند

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه نشد... پیاده شو با هم بریم
گقتم ریشوهایی که ادعای مسلمونیشون میشه، افتاد الاااااااان
حالا اگه شما دوس داری مثه ایرانی هایی باشی که این خانوم میگن یه بحث دیگه ست

شاید منظور ایشون هم ایرانی هایی باشه که فقط به اونجاها فکر میکنن نه به همه.
من همایتی از جمله ایشون نکردم و فقط جمله شما رو نقد کردم تا یکم بهتر در برابر اون جمله از ایرانی دفاع کنید:gol:

kung

اخراجی موقت
IMDB عزيز بحث اين تاپيكو بيخيال شو
ادامش نده چون نه من نه شما نبايد در مورد اين جور چيزا بحث كنيم چون ما دانشمون محدوده و هر كي واسه خودش داره تفسير ميكنه (كلا ميگم)
منم اشتباه كردم كه اين تاپيكو زدم
چون باعث ميشه همين يكم ايمان هم بپره
ادامش نديد

چون دانشمون محدوده صحبت نکنید و از همفکری هم دانشتون رو بالا نبرد این گناه هرچی از اول تولد تو گوشتون خوندن قبول کنید حرفم نزنید ،اگر هم سئوال دارید می دونید که دانش ملاها محدود نیست! به اون شماره که گفت زنگ بزنید ارشاد بشید:biggrin: البته یادتون باشه اگه حرفی زدید که برخلاف میلشون بود تلفنتون اصلا کنترل نمیشه و بقیشم که خودتون می دونید مستقیم نمی رید کهریزک:surprised::biggrin:

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما میخوای داشته باشی یا نداشته باشی؟
تا منظور شما از حجاب چی باشه
اگه چادر یا روسری و مقنعه و از این حرفهاست نه نمیخوام داشته باشم
شما خودتون خوشتون میاد تو این روز گرم خودتونو لای پارچه سیاه بپوشونین؟؟؟؟!!!!
اصلا یک ساعت میتونین مانتوهایی که مجبور میکنن بپوشیم رو تنتون کنین؟؟؟

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز

تو که خرابترش کردی

نه اینطور نیست !!!
من هم آدم بی سواد و بی ادب دیدم و هم آدم باسوادی که ادعای تمدنش میشد .
استاد ما که ادعا می کرد به چندین کشور سفر کرده حرفهایی میزد که ...........:redface::redface:
یا یه استاد ریاضی داشتیم که چندین سال تو آمریکا درس خونده بود و زندگی کرده بود اما خانومها از اینکه سر کلاسش بنشینن می ترسیدن چون شوخیهای بد فیزیکی می کرد :redface::redface::redface:
اما یه استاد هم داشتیم که حدود 50 سال تو آمریکا زندگی کرده بود ، میشه گفت یه انسان واقعیه ;);););)
فوق العاده آقا و با حجب و حیا بود ;););)
پس دیدی که درست گفتم که بعید می دونم !!!!!!!

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه
خود آقایون یه ذره تحمل گرمارو ندارن
هر رنگی دوست دارن میپوشن
آستین کوتاه و ...
اونوقت در مورد لباس زنها خیلی راحت نظر میدن
البته منظورم با بعضی هاست نه همه

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از استارتر معذرت می خوام :gol::gol::gol:
تسلیم ، دیگه جواب نمی دم :gol::gol::gol:

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا منظور شما از حجاب چی باشه
اگه چادر یا روسری و مقنعه و از این حرفهاست نه نمیخوام داشته باشم
شما خودتون خوشتون میاد تو این روز گرم خودتونو لای پارچه سیاه بپوشونین؟؟؟؟!!!!
اصلا یک ساعت میتونین مانتوهایی که مجبور میکنن بپوشیم رو تنتون کنین؟؟؟

حالا به نظرت یه دختر که حجاب چادر رو انتخاب کرده همون حکمی رو میده که شما دادی؟

حجاب مد نظر شما چیه؟

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا به نظرت یه دختر که حجاب چادر رو انتخاب کرده همون حکمی رو میده که شما دادی؟

حجاب مد نظر شما چیه؟
من نمیگم همه این عقیده رو داشته باشه
من میگم حق انتخاب داشته باشیم
اون خوشش میاد هیچ ربطی به من نداره بره خودشو لای چادر بپیچه
این حق همه است
ولی نباید اجبار و زوری باشه

RIG

متخصص C#.net
نه اینطور نیست !!!
من هم آدم بی سواد و بی ادب دیدم و هم آدم باسوادی که ادعای تمدنش میشد .
استاد ما که ادعا می کرد به چندین کشور سفر کرده حرفهایی میزد که ...........:redface::redface:
یا یه استاد ریاضی داشتیم که چندین سال تو آمریکا درس خونده بود و زندگی کرده بود اما خانومها از اینکه سر کلاسش بنشینن می ترسیدن چون شوخیهای بد فیزیکی می کرد :redface::redface::redface:
اما یه استاد هم داشتیم که حدود 50 سال تو آمریکا زندگی کرده بود ، میشه گفت یه انسان واقعیه ;);););)
فوق العاده آقا و با حجب و حیا بود ;););)
پس دیدی که درست گفتم که بعید می دونم !!!!!!!
میگم امار استاد هارو خوب داری ها کلک باز:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

*Essi*

اخراجی موقت
شایعه !!!!!
حرف شما زمانی درسته که فقط علمای شیعه این حدیث رو ذکر کرده باشند اما این حدیث رو هم علمای شیعه و هم علمای سنی روایت کرده اند .
همینه که حجاب برتر = چادر سیاه ،فقط در ایران اجرا میشه.
همینه که حجاب اجباری واسه همه،اعم از مسلمون و غیر مسلمون فقط تو ایران اجرا میشه.
چون همه علمای سایر کشورها با علمای ایران،متفق القول هستند.

من قبول دارم ، احادیث جعلی وجود داره ولی عقل هم وجود داره !!!!
هیچ عقلی نمیگه تو گرمای 50 درجه تابستان،استفاده از چادر سیاه به اجبار.
اونهم در یک سری از دانشگاه های آزاد و دولتی و یا حتی بیمارستان های وابسته به سپاه!!!!

این حدیث به نفع کی می تونه باشه ؟؟
به نفع مردهای عرب و دوستداران فرهنگ عرب،که میخوان چهارتا چهارتا زن بگیرند و صیغه کنند.
مثل سنت رهبران شما.

*Essi*

اخراجی موقت
و اين كه شما ميگيد نه پاي حرفهاش نشستم و نديدمشون دليل بر كوته فكريه
چکار کنیم،الله بصیرت را در کل دنیا،نثار بسیجی و سپاهی کرده. ;)

من مطمئنم نه قرآن رو كامل خونديد نه در احاديث سير كرديد نه حتي روايات اهل سنت رو خونديد
بنده خدا.اطلاعات من درباره اسلام و حدیث حداقل هزار برابر شماست.
شما تازه واردی از هیچ چی خبر نداری.
کتاب های اسلامی که من خوندم شما حتی اسمش را هم نشنیدی.
چون فقط کتابهای مورد تایید حوزه علمیه را خوندی.

مثل كفار در زمان پيامبر كه كه ميگفتن خدات كوش ؟ چزا چيزي رو كه نميبينيم بپرستيم ؟
شما هم ميگي تو اونجا بودي ؟
نمیدونم این موضوع چه ربطی به خدا داشت. :surprised:
هرچند،ترجیح میدم در این خصوص جوابت را ندم،چون اینجا،ایران اسلامیه با اجرا کنندگان حدود الهی.

*Essi*

اخراجی موقت
دایره علوم تنها به علوم نظری و پایه منتهی نمیشه و علوم دینی نیز وجود داره که یکی از این علوم در اسلام علم رجال میباشد که شناخت راویان حدیث هست. و چگونه هست که ما پیروی از مثلا نیوتون که قوانینش توی علوم مکانیک و ماکسول که قوانینش توی مغناطیس بیان شده معتبر است اما قوانین موجود در علوم دینی امثال علوم رجال غیر منطقی و غیرقابل باور هست؟

برای اینکه علوم دنیوی ،همش قابل اثبات و درک عینی است.
اگه گالیله اثبات کرده زمین کرویه ،امروز واسه همه عیانه و کسی شکی به آن نمیکنه.

اما چیزی که شما اسمش را علوم دینی میدونی،فقط حرف و روایت و.... است.
شما فقط ادعا میکنی،خدا گفته حجاب باید اینجوری باشه.
هیچ اثباتی واسه اینکه حرف حرف خداست وجود نداره و درک عینی در کار نیست.
فقط باید به حرف یه عده اعتماد کنی،مخالفت هم کنی میشی کافر!!!!