حجاب اسلامی؟

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرت واسه چي الان شيعه و سني و اين دو گانگي اومده ؟

به خاطر اینکه واقعا سنیا مزخرفن، به خاطر رفتار عمر با حضرت علی و فاطمه،به خاطر رفتار بنی امیه و بنی عباس با خانواده پیامبر، همه از زندانهایه هارون الرشید شنیدیم صد رحمت به قوم یهود. صحبت هایه آقایه دانشمند در مورد سنیا رو شنیدید؟اینکه از نظر فقهی ثابت می کنه سنیا حرامزاده ان؟ طبق گفته آقای دانشمند : بعد از رفتن به حج و مهرم شدن زن و شوهر به هم حرام شده و همه حکم خواهر و برادرو می کنن ، و بعد از انجام مناسک حج باید نمازی به اسم نماز طواف نسارو بخونن تا بهم دیگه حلال بشن و اگر کسی این نمازو نخونه به شوهرش حرام میشه و بچه ای که بدنیا بیارن حرامزاده ، من این چرت و پرتایی که میگن شیعه وسنی برادرن و ... اصلا قبول ندارم. به نظر من کسی که شیعه علی باشه نباید سنیارو اصلا قبول داشته باشه.

خیلی تند میری
بزن دنده سنگین
اون ها هم آدمن مثل بقیه
اونها هم مسلمونن مثل بقیه
این چه تفکریه که عده ای رو اگه باتفکرت موافق نباشن قبول نداشته باشی

اونا هم واسه خودشون دلیل دارند و مذهب

nena_921

عضو جدید
فکر نمیکنی چیزی که شما برای الانش عینیتی نمیبینی چند قرن دیگه همه به عینه ببینن؟[/QUOTE]

مثله چی؟:que::que::que:

nena_921

عضو جدید
خیلی تند میری
بزن دنده سنگین
اون ها هم آدمن مثل بقیه
اونها هم مسلمونن مثل بقیه
این چه تفکریه که عده ای رو اگه باتفکرت موافق نباشن قبول نداشته باشی

اونا هم واسه خودشون دلیل دارند و مذهب
آره ؛ اما با اعتقادات ما زمین تا آسمون فرق میکنه ، اون از انجام مناسک حجشون ، روزه گرفتناشونو چی؟ باید تا قبل از اذان افطار کنن،نماز خوندنشونو چی؟ من حتی حاضر نیستم با سنیا حتی هم کلام بشم

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره ؛ اما با اعتقادات ما زمین تا آسمون فرق میکنه ، اون از انجام مناسک حجشون ، روزه گرفتناشونو چی؟ باید تا قبل از اذان افطار کنن،نماز خوندنشونو چی؟ من حتی حاضر نیستم با سنیا حتی هم کلام بشم

سنی داریم تا سنی
مذاهب زیادی هم دارند
اگه قرار بشه اونا شما رو تکفیری بگن
شما اونا رو تکفیری بگین
و درعوض هردوطرف دنبال دم غربیها حرکت کنیم
وضعیت جهان اسلاممون الان اینه

nena_921

عضو جدید
سنی داریم تا سنی
مذاهب زیادی هم دارند
اگه قرار بشه اونا شما رو تکفیری بگن
شما اونا رو تکفیری بگین
و درعوض هردوطرف دنبال دم غربیها حرکت کنیم
وضعیت جهان اسلاممون الان اینه
وضعیت جهان اسلام فقط به خاطر خودخواهیه کسایی هست که دارن اسلام و پیاده می کنن
همه میدونیم که هیچ رابطه ای به اندازه مادر و فرزند بهم نزدیک نیست ولی اگر مادر بزنه پشته دسته بچش و فقط قرمز بشه باید دیه بده چه برسه به اینکه کبود بشه، اما چطور یه مرجع دینی مثله آقای مکارم یا رهبر به رفتار بسیج و لباس شخصیا با مردم متعرض نشدن؟پیامبر وقتی مکه رو فتح کرد به همه امان داد حتی خانواده ابوسفیان و به هیچ کس زور نگفت فقط بازم با ملایمت خواست تا اسلام رو بپذیرن اما اینا احکام اسلامی رو چطور پیاده می کنن؟ اسلام و اینا خراب کردن و از اونجایی که مفسران اسلام در دوره ما اینا هستن پس خیلیا حق دارن به دین و حتی خدا شک کنند.

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
وضعیت جهان اسلام فقط به خاطر خودخواهیه کسایی هست که دارن اسلام و پیاده می کنن
همه میدونیم که هیچ رابطه ای به اندازه مادر و فرزند بهم نزدیک نیست ولی اگر مادر بزنه پشته دسته بچش و فقط قرمز بشه باید دیه بده چه برسه به اینکه کبود بشه، اما چطور یه مرجع دینی مثله آقای مکارم یا رهبر به رفتار بسیج و لباس شخصیا با مردم متعرض نشدن؟پیامبر وقتی مکه رو فتح کرد به همه امان داد حتی خانواده ابوسفیان و به هیچ کس زور نگفت فقط بازم با ملایمت خواست تا اسلام رو بپذیرن اما اینا احکام اسلامی رو چطور پیاده می کنن؟ اسلام و اینا خراب کردن و از اونجایی که مفسران اسلام در دوره ما اینا هستن پس خیلیا حق دارن به دین و حتی خدا شک کنند.

اینم واسه خودش می تونه دلیل باشه
من یک حرف کلی از کل جامعه مسلمونا زدم چون بحث سر شیعه و سنی بود

اما این که می گی الان مربوط به وضعیت خودمونه که چه مسایلی ما تو مملکتمون داریم

میشه یه جای دیگه روش بحث کرد

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز

چرا؟ سنی ها هم مثل ما مسلمون هستن
البته با تفاوت هایی

امام شافعی در مورد حب اهل بیت (که صد البته منظورش 5 تن هست نه عایشه و غیره) میگه اگر حب اهل بیت رفض هست (یعنی شرک) من از همه رافضی تر هستم

ولی امروزه همه دنیای اهل تسنن تحت تاثیر عربستانی ها قرار گرفتن و تفکرات وهابی
حتی این جملات بزرگان خودشون رو هم که براشون میاری میگن منظورش زنان پیامبر بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (آخه کدوم سنی به حب زنان پیامبر میگه شرک؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

ولی وظیفه همه مسلمون ها اتحاده خانوم
تقریب، نه به این معنی که بینابین دو تا مذهب رو بگیریم، به این معنی که همه به هم نزدیک بشیم و اتحاد داشته باشیم و کسانی که دشمنی مذاهب اسلام رو می خوان دوست ما نیستن، دشمن اسلامند.

*Essi*

اخراجی موقت
شما نميشناسيد ؟ ميخوايد يدونيد ؟ خوب زحمت ميكشي يه زنگ ميزني به 09640
قشنگ واست توضيح ميده اتفاقا اگه از تاريخدانان آن كشورها هم سوال كني اونا هم اشاره ميكنن حالا

)) شما طوري اينو ميگيد انگار كه يه تاريخدانيد كه به همه ي اون كشورها رفتيد و پاي حرفهاي اونا نشستيد كه با اين قاطعيت ميگيد.

كسي هم به ما گفته شما فقط ميخوايد كه من مثلا بگم 1-...(ع)-2-....(ع).......

شما خودتان زنگ بزنید و بپرسید.

اگه جواب دادند،باعث هدایت بنده میشوید و ثواب عظیمی خواهید کرد.

البته بنده انتظار چنین جوابهایی را دارم،شما چطور:

1- حضرت لی یونگ پو (ع) در کشور چین

2- بانو هان میونگ جین (س) در کشور کره

3- حضرت تاکشی اویاما (ع) در کشور ژاپن

4- چانگا مانگا هونگا (ع) در کشورهای جنوبی آفریقا

5- گوزن سفید از پیامبران سرخپوست ها

6- موش در هندوستان و......​

Mr.Hyde

عضو جدید

واقعا متاسفم كه اينطوري ميايد و به سخره ميگيريد اما براي شما هم كه شده باشه :
حضرت ادريس (ع)-حضرت جرجيس (ع)-.................

جرجیس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

جرجیس از پیامبران بنی اسراییل بود، که پس از حضرت عیسی میزیسته‌است. ابن بابویه وقطب راوندی از ابن عباس روایت کرده‌اند، که حق تعالی، جرجیس را پیامبر گردانید و او را به سوی پادشاهی که در شام بود (به نام داذانه)فرستاد.
سرگذشت

جرجیس پس از پیامبری به سوی شاه شتافت و او را از بت پرستی نهی کرد.شاه چون چنین دید دستور داد او را به زندان برند و وی را شکنجه بسیار کردند و به روایتی وی را چهار بار کشتند. جرجیس هفت سال به دعوت پرداخت، و مکرٌر به عذاب و شکنجه شاه دچار گردید، و سی چهار هزارتن از اهالی موصل از جمله همسر شاه به او ایمان آوردند.سرانجام او و همگی مومنان را کشتند و خداوند به آن قوم غضب نمود و به آتش قهر خود شهرشان و هر که در آن بود را سوزاند.
منابع

• کتاب تاریخ انبیاء(از خلقت آدم تا رحلت خاتم)-محمدجواد مولوی نیا
  • فرهنگ اساطیر و اشارات داستانی در ادبیات فارسی - محمدجعفر
اگه خيلي مايليد اين كتابو دانلود كنيد: کتاب تاریخ انبیاء(از خلقت آدم تا رحلت خاتم)

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز

1- حضرت لی یونگ پو (ع) در کشور چین

2- بانو هان میونگ جین (س) در کشور کره

3- حضرت تاکشی اویاما (ع) در کشور ژاپن

4- چانگا مانگا هونگا (ع) در کشورهای جنوبی آفریقا

5- گوزن سفید از پیامبران سرخپوست ها

6- موش در هندوستان و......​

پسر خوب مقام پیامبر چیز کمی نیست که به راحتی به سخره میگیریش.

دامن حیا رو ببین که تا کجا دریده شده

Mr.Hyde

عضو جدید
حجاب - ورزش
ساره السوكاري پينگ پنگ باز محجبه مصري در حال رقابت در جريان مسابقات قهرماني جهان پينگ پنگ در شهر يوكوهاما در ژاپن.

تنها زن محجبه در میان همسران روسای جمهور + عکس

«خیر انساءگل» همسر عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه
http://javascript:void(0)
دختر شهيد-حجاب

حجاب - كودك - قرآن

راهپيمايي براي حجاب

*Essi*

اخراجی موقت
پسر خوب مقام پیامبر چیز کمی نیست که به راحتی به سخره میگیریش.

دامن حیا رو ببین که تا کجا دریده شده

مسئله سخره و تمسخر نیست.

متاسفانه اینقدر گردوغبار تعصب ، جلوی چشمانتان را گرفته که وقتی کسی خلاف آن چیزی را که از بچگی تو مغزتان فرو کرده اند و خودتان هم به فرو رفتن آن کمک کرده اید،به شما میگوید،رگ تعصب گردنتان بالا میزند و داد و بیداد که ای بی حیا، ای منافق ، ای کافر و..................

یک سوال ساده ازتون پرسیدم:
گفتم پیامبری در هرکجای دنیا که دوست دارید به غیر از خاورمیانه و مصر و اورشلیم نام ببرید.
حداقل اگر نمیدانید،اینقدر مرد باشید که بگید نبوده،اینقدر توجیه!!!!!

مردم کل دنیا لایق پیشرفت و رسیدن به قرب الله نیستند،اما شما و عربها باید هفت طبقه بهشت را طی کنید.

*Essi*

اخراجی موقت
واقعا متاسفم كه اينطوري ميايد و به سخره ميگيريد اما براي شما هم كه شده باشه :
حضرت ادريس (ع)-حضرت جرجيس (ع)-.................

من نفهمیدم هایده آقا بوده یا خانم.
که باید به شما بگم،آقای هایده:

بنده میگم خارج از خاورمیانه، شما میگی جرجیس و ادریس.
اصلا میدونی به کجا میگن خاورمیانه؟
متوجه میشی نباید از فرزندان ابراهیم باشند وقتی مثال میزنی!!!!!
هرچند نژادپرستی،رکن اصلی ادامه رسالت ، در ذهن شماست.

مسیح 110

عضو جدید

مسیح 110

عضو جدید
بنده مثل شما نیازی به مرجع ندارم.
عرضم این بود که ایشان تحصیلاتش در این رابطه بوده و هزار برابر از شماها بیشتر میفهمیده.

;);););)
اقای طالقانی شاگرد امام خمینی هم نمی شود
امام بر واجب بودن حجاب برزن تاکید موکد دارند همان طور که تمام مراجع تقلید بدون استثناء بر واجب بودن حجاب تاکید دارند

مسیح 110

عضو جدید
هدف از این بحثا چیه؟؟؟:eek:
مگه همه ی ما نمی دونیم که حجاب و به طور کلی تر بگم دین اجباری نیست؟؟؟؟
پس مسئله سر چیه؟؟؟:cool:
اجباری نیست دیگه!می خواین 1 پستم به خدا بدین بگین اجباریش کنه!:razz:
در کجای قران فرموده است که حجاب زن اختیاری است

*Essi*

اخراجی موقت

Mr.Hyde

عضو جدید
مسئله سخره و تمسخر نیست.

متاسفانه اینقدر گردوغبار تعصب ، جلوی چشمانتان را گرفته که وقتی کسی خلاف آن چیزی را که از بچگی تو مغزتان فرو کرده اند و خودتان هم به فرو رفتن آن کمک کرده اید،به شما میگوید،رگ تعصب گردنتان بالا میزند و داد و بیداد که ای بی حیا، ای منافق ، ای کافر و..................

گفتم پیامبری در هرکجای دنیا که دوست دارید به غیر از خاورمیانه و مصر و اورشلیم نام ببرید.
مگه اسم نبردم مگه كتابش اسم نبردم گفتم دانلود كن بخون پس ديگه چي موتده!
غير از اينه كه قبل از اين كه بخوني داري ردش ميكني
حالا اگرم بخونيش چه فايده داره بازم ميگي نه چرا فقط توي اين نوشته و يا .........
يه چيزو خوب سبك و سنگين كن بعد ردش كن گفتم به 09640 زنگ بزن تا يتوني سوال كني
حتي سوالم نكردي !

من نفهمیدم هایده آقا بوده یا خانم.
که باید به شما بگم،آقای هایده:

بنده میگم خارج از خاورمیانه، شما میگی جرجیس و ادریس.
اصلا میدونی به کجا میگن خاورمیانه؟
متوجه میشی نباید از فرزندان ابراهیم باشند وقتی مثال میزنی!!!!!
هرچند نژادپرستی،رکن اصلی ادامه رسالت ، در ذهن شماست.
اولا اون مستر هايد است يك دستان جالب كه ازش خوشم مياد اونم اسم كاملش : دكتر جكيل و آقاي هايد است بعدشم اين كه آره ميدونم خاورميانه كجاست! نژاد پرستي ؟ :biggrin::biggrin::biggrin: تو اصلا ميدوني يه كي ميگن نژاد پرست!؟
دوما خيلي طالبي !؟ حداقل برو كتاب آدم تا خاتم رو دانلود كن ا بفمهمي گرچه اگر بشه بازم يه بهونه اي داري...
اونا پيامبران الهي هستن و حضرت محمد (ص) آخرين پيامبر.
(هرچند نژادپرستی،رکن اصلی ادامه رسالت ، در ذهن شماست):D

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسئله سخره و تمسخر نیست.

مردم کل دنیا لایق پیشرفت و رسیدن به قرب الله نیستند،اما شما و عربها باید هفت طبقه بهشت را طی کنید.

قبلا خاورمیانه بود حالا مصر اورشلیم هم اومد جزئش

داداش اگه از چین هم برات مثال بیاریم میگی بغیر از خاور میانه مصر اورشلیم و چین

تازه اگه مثال از کره زمین تموم شد میگی خدا توی کرات دیگه هم موجود داره یه پیامبر از اونا مثال بزن

*Essi*

اخراجی موقت
قبلا خاورمیانه بود حالا مصر اورشلیم هم اومد جزئش

داداش اگه از چین هم برات مثال بیاریم میگی بغیر از خاور میانه مصر اورشلیم و چین

تازه اگه مثال از کره زمین تموم شد میگی خدا توی کرات دیگه هم موجود داره یه پیامبر از اونا مثال بزن

مصر و اورشلیم چسبیده به خاورمیانه و اشتراک فرهنگی با هم دارند.
شما از چین واسه من مثال بزن،همینجا قسم میخورم که به همه باورهای شما ایمان بیارم.
اینقدر دروغ،دروغ،دروغ!!!!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر یک مرجع تقلید درباره آزاد شدن حجاب

به گزارش شبکه ایران، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی طی سخنانی در صحن جامع حرم مطهر رضوی، گفت: فاجعه جنایت رضاخان در مسجد گوهرشاد با وجود این همه شهید جای هیچ شک و تردیدی را در مسئله حجاب باقی نمی‌گذارد و نمی‌توان به راحتی از آن عبور کرد.

این مرجع تقلید همچنین اظهار داشت: بدحجابی تبعات فراوانی از جمله تزلزل خانواده‌ها، زیاد شدن فحشاء، به وجود آمدن بچه‌های بی‌سرپرست و گناهان فراوانی برای زن و مرد را در جامعه به همراه خواهد داشت.

ایشان زمزمه بعضی از افراد جامعه را مبنی بر آزاد شدن حجاب خنده‌دار عنوان کرد و افزود: آزاد شدن حجاب، آزادی شراب‌خواری، فحشاء، ربا و گناهان دیگر را موجب می‌شود و دیگر عنوانی از جامعه اسلامی هم باقی نمی‌ماند.

آیت‌الله مکارم شیرازی ترویج امر به معروف و نهی ازمنکر را در جامعه خواستار شد و تصریح کرد: زمزمه‌های آزاد شدن حجاب از سوی افرادی غرب‌زده است و مسئولین باید تمام تلاش خود را در مبارزه با بدحجابی معطوف کنند تا مردم انگ کاستی و طرفداری از لیبرال اخلاقی را به آن‌ها وارد نسازند.

ایشان همچنین برخورد با بدحجابی را با برخوردهای خشن کارساز ندانست و ادامه داد: کار فرهنگی و موعظه بهترین روش در این زمینه به شمار می‌رود که بحمدلله همت رهبر معظم انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی و دیگر قوا نیز در این جهت معطوف است.

kung

اخراجی موقت

به گزارش شبکه ایران، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی طی سخنانی در صحن جامع حرم مطهر رضوی، گفت: فاجعه جنایت رضاخان در مسجد گوهرشاد با وجود این همه شهید جای هیچ شک و تردیدی را در مسئله حجاب باقی نمی‌گذارد و نمی‌توان به راحتی از آن عبور کرد.

این مرجع تقلید همچنین اظهار داشت: بدحجابی تبعات فراوانی از جمله تزلزل خانواده‌ها، زیاد شدن فحشاء، به وجود آمدن بچه‌های بی‌سرپرست و گناهان فراوانی برای زن و مرد را در جامعه به همراه خواهد داشت.

ایشان زمزمه بعضی از افراد جامعه را مبنی بر آزاد شدن حجاب خنده‌دار عنوان کرد و افزود: آزاد شدن حجاب، آزادی شراب‌خواری، فحشاء، ربا و گناهان دیگر را موجب می‌شود و دیگر عنوانی از جامعه اسلامی هم باقی نمی‌ماند.

آیت‌الله مکارم شیرازی ترویج امر به معروف و نهی ازمنکر را در جامعه خواستار شد و تصریح کرد: زمزمه‌های آزاد شدن حجاب از سوی افرادی غرب‌زده است و مسئولین باید تمام تلاش خود را در مبارزه با بدحجابی معطوف کنند تا مردم انگ کاستی و طرفداری از لیبرال اخلاقی را به آن‌ها وارد نسازند.

ایشان همچنین برخورد با بدحجابی را با برخوردهای خشن کارساز ندانست و ادامه داد: کار فرهنگی و موعظه بهترین روش در این زمینه به شمار می‌رود که بحمدلله همت رهبر معظم انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی و دیگر قوا نیز در این جهت معطوف است.

این مکارم شیرازی که گفتی کارخانه قندش در چه حاله :biggrin:

known

عضو جدید
بی خیال بابا هر کی دوست داره حجاب داشته باشه هر کی هم دوست نداره نداشته باشه

هیچکی رو توی گور کسی دیگه نمی خوابونن:gol:

*Essi*

اخراجی موقت
نظر ایشان یک نظر کاملا شخصی و محترم برای خودشان و طرفدارانشان است.

فاجعه جنایت رضاخان در مسجد گوهرشاد با وجود این همه شهید جای هیچ شک و تردیدی را در مسئله حجاب باقی نمی‌گذارد و نمی‌توان به راحتی از آن عبور کرد.
اگه همون رضاخان اون روبنده همراه با چادر را از سر زنان نمیکشید،الان خیابانهای تهران مانند خیابانهای کابل و مزارشریف در زمان طالبان بود.
:que: آیا هیچ کدام از مراجع به پوشیده بودن صورت زنان در خیابان ، اعتراض کردند؟
پوششی که سبب میشد،یک مرد بتواند خود را بجای یک زن جا بزند و مفسده اش بسیار بیشتر از پوشش چادر بود.

فعلا که آمار فحشا و تزلزل خانواده و.... در جامعه کنونی ما، به مراتب بیشتر از 50 سال پیش است که حجاب اجباری نبود.
بهتره یک هفته نامه حوادث را بخوانید،تا ببینید در هفته چند خانم در ایران ربوده و مورد آزار قرار میگیرند،اعم از باحجاب و بیحجاب.
یک مشت جوان عقده ای تحویل مملکت داده اید،با این تفکرات متحجرانه!!!!