<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

*Essi*

اخراجی موقت
حذف زبان و استعداد تحصیلی از آزمون دکتری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از طراحی یک آزمون ملی و واحد زبان انگلیسی و تجمیع آزمون های مربوط به آن خبر داد و گفت: آزمون زبان انگلیسی از آزمون نیمه متمرکز دکتری حذف و از این پس آزمون دکتری در یک نوبت برگزار می شود.

آزمون زبان دکتری

دکتر محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ما از برگزاری آزمون های زبان انگلیسی که در دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت دانشجویی وزارت علوم و همچنین آزمون تولیمو سازمان سنجش برگزار می شد، گزارشی تهیه کردیم و پیشنهادی برای تجمیع این آزمون ها به وزارت علوم ارائه کردیم.
وی افزود: به وزارت علوم پیشنهاد دادیم که یک آزمون ملی برای تعیین سطح زبان انگلیسی مورد نیاز داوطلبان طراحی شود که بتوانند نمره آن را در آزمون های معتبر و از جمله آزمون دکتری ارائه کنند.در حال حاضر دانشگاه آزاد یک آزمون، سازمان دانشجویان برای بورسیه یک آزمون و سازمان سنجش هم یک آزمون جداگانه زبان برگزار می کنند.
وزارت علوم و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با این موضوع موافقت کرده اند و البته در حال رایزنی با وزارت بهداشت هم هستیم که بتوانیم آنها را در این آزمون ملی وارد کنیم اما تا زمان اعلام نظر وزارت بهداشت، طرح آزمون ملی زبان انگلیسی در سطح غیر پزشکی نهایی می شود.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این موضوع مطمئناً موجب رفاه حال داوطلبان است چرا که علاوه بر اینکه هزینه های ثبت نام آنها کاهش می یابد این امکان را هم دارند که در سال در چند نوبت این آزمون شرکت کنند و نمره آن را به آزمون های مورد نیاز ارائه کنند. از سوی دیگر سطوح آزمون ها هم همسان می شود.با توجه به زمان آزمون طولانی و خسته کننده زبان و استعداد تحصیلی گلایه هایی از سوی داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۰ و ۹۱ مطرح شد لذا راهکار طراحی آزمون ملی زبان و حذف بخش آزمون زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی از آزمون دکتری در نظر گرفته شد.

آزمون دکتری ۹۲

این موضوع موجب می شود که نمره زبان قابل جبران باشد و فرد بتواند در نوبت های مختلف آزمون زبان به صورت جداگانه نمره مطلوب خود را بدست بیاورد و نیزآزمون دکتری تنها در یک نوبت روز برگزار می شود.

inmo

عضو جدید
زبان 13
استعداد 44/29
تخصصی 85/31
رتبه دینامیک کنترل 83

inmo

عضو جدید
خانوما آقایون ، کی می دونه زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کیه؟
کسی راهنمای تکمیل ظرفیت پارسال رو داره؟ ببینیم چقدر بر می داشتن! :( ;)

.asghar.

عضو جدید
[h=3]زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۲ | زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۱ و ثبت نام آزمون دکتری ۹۲ | تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱-۹۲[/h]مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور از قطعی شدن تاریخ برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۲ خبر داد و گفت که این آزمون روز جمعه،‌۱۸ اسفندماه سال ۱۳۹۱ برگزار می شود.
‘حسین توکلی’ روز چهارشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده ، زمان برگزاری آزمون دکتری سال ۹۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به منظور بهبود سنجش علمی و ایجاد شرایط مناسب و یکسان برای داوطلبان تغییر کرده و به جای بهار آینده ، زمستان امسال برگزار می شود.
به این ترتیب دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فرصت بیشتری برای انجام مصاحبه و دیگر فرایندهای گزینش داوطلبان خواهند داشت.وی شرایط و ضوابط ،‌گروه های آموزشی، کدرشته های امتحانی، مواد آزمونی، ضریب درسی در هریک از کدرشته های امتحانی، تاریخ و نحوه ثبت نام به زودی طی اطلاعیه ای از طریق سایت سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
سال گذشته و امسال،‌ آزمون دکتری نیمه متمرکز در بهار برگزار شد.
[h=3]زمان ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۲[/h]تاریخ ثبت نام آزمون دکترای ۹۲ سازمان سنجش هنوز اعلام نشده است.
[h=3]منابع آزمون دکتری ۹۲[/h]طبق گفته های قبلی سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور آزمون دکترا از لحاظ محتوا هیچ تغییری نکرده و تنها تغییر زمان برگزاری ‌آن مطرح است.
اگر هم تغییری در منابع آزمون دکتری ۹۲ لحاظ شود در بازه زمانی آبان تا دی اعلام میشود.

ali612006

عضو جدید
سلام به دوستان یه سوال از inmo دارم: ممکنه رفرنس های مطالعاتیتون رو بگین

.asghar.

عضو جدید
[h=3]زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۲[/h]تاریخ و زمان ثبت‌نام آزمون دکترای سال ۹۲ نیمه متمرکز سراسری سازمان سنجش در دهه اول آذرماه امسال صورت می‌پذیرد،شرط مرتبط بودن مدرک رشته کارشناسی ارشد داوطلبین برای ثبت نام آزمون دکتری ۹۲-۹۳ و پذیرش در این مقطع برای گروه‌های علوم پایه و مهندسی حذف شد.
[h=3]توزیع کارت آزمون دکتری سال ۹۲[/h]کارت ورود به جلسه آزمون دکترای نیمه متمرکز ۹۲ از روز ۱۵ اسفند ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان تا روز ۱۷ اسفند ماه می‌توانند کارت خود را دریافت کنند.
[h=3]زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۲ سراسری[/h]معاون سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اعلام جزئیات برگزاری کنکور دکترای نیمه متمرکز سال ۱۳۹۲ روز برگزاری آزمون دکتری ۹۲ را ۱۸ اسفندماه امسال اعلام کرد.
[h=3]دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۹۲[/h]جلال طباطبایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه آزمون دکترای نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۲ در روز جمعه ۱۸ اسفند ماه امسال در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار می‌شود، گفت: لینک دانلود دفترچه‌ راهنمای آزمون دکتری ۹۲ از روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

ali612006

عضو جدید
درود بر دوستان،دو تا سوال دارم: 1-اگه کسی امسال آزمون دکترا داده بگه از کیفیت آزمون راضی بوده یا نه؟

2- دنبال رفرنس های دکترا تو گرایش ارتعاشات هستم اگه کسی داره بگه. بویژه این دوستمون که آی دیش imno ظاهرا درصداش خوب

بوده

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان،دو تا سوال دارم: 1-اگه کسی امسال آزمون دکترا داده بگه از کیفیت آزمون راضی بوده یا نه؟

2- دنبال رفرنس های دکترا تو گرایش ارتعاشات هستم اگه کسی داره بگه. بویژه این دوستمون که آی دیش imno ظاهرا درصداش خوب

بوده
درود بر شما.سوالات دروس تخصصی مناسب بود و سوالات استعداد تحصیلی بدرد نخور و سواالات زبان وافعا سخت بود.خوبی سوالات زبان این بود که نمره منفی نداشت.منابع گرایش ارتعاشات هم ریاضی مهندسی کارشناسی+دینامیک پیشرفته+ارتعاشات پیشرفته به عنوان دروس تخصصی و زبان +استعداد تحصیلی به عنوان دروس عمومی میباشد.

ali612006

عضو جدید
درود بر شما.سوالات دروس تخصصی مناسب بود و سوالات استعداد تحصیلی بدرد نخور و سواالات زبان وافعا سخت بود.خوبی سوالات زبان این بود که نمره منفی نداشت.منابع گرایش ارتعاشات هم ریاضی مهندسی کارشناسی+دینامیک پیشرفته+ارتعاشات پیشرفته به عنوان دروس تخصصی و زبان +استعداد تحصیلی به عنوان دروس عمومی میباشد.

درود بر شما،پاسخ پرسش اولم رو گرفتم اما منظورم از سوال 2 اسم رفرنس بود،ما تو ارتعاشات و دینامیک پیشرفته تعداد زیادی رفرنس

داریم اما مطالعه همه اونها یه کم وقت گیره من میخوام بدونم کدوم رفرنس رو بخونم که بقیه رفرنس ها رو هم کاور کنه، اگه میدونید به

من هم بگید.

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر شما،پاسخ پرسش اولم رو گرفتم اما منظورم از سوال 2 اسم رفرنس بود،ما تو ارتعاشات و دینامیک پیشرفته تعداد زیادی رفرنس

داریم اما مطالعه همه اونها یه کم وقت گیره من میخوام بدونم کدوم رفرنس رو بخونم که بقیه رفرنس ها رو هم کاور کنه، اگه میدونید به

من هم بگید.

در مورد ارتعاشات که بهترین رفرنس همون کتاب رائو هست.(ارتعاشات سیستم های ممتد) که در نت هم مجانی وجود نداره .در مورد دینامیک پیشرفته نمیشه با قطعیت گفت کدوم رفرنس بهتره. کتاب گرین وود از بقیه کتابا سطحش بالاتره و شاید بهتر باشه از کتاب پروفسور نخعی یا گینسبرگ استفاده کرد.

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم تو موفقیت تو دینامیک و ارتعاشات بستگی به پایه لیسانس داره.تو دینامیک که سوالات بیشتر در سطح همون لیسانس دینامیک بود.ارتعاشاتم همینطور.
ولی ریاضی مهندسی قسمت مشتقات جزئیش بنظرم سنگین بود.

mashti

عضو جدید
کسی دکترای ساخت شرکت نکرده؟ یه توضیحات مختصری بده!
من که این سال اول و آخریه که میتونم کنکور دکترا شرکت کنم! اصلنم آمادگیشو ندارم!

.asghar.

عضو جدید
درود
دوستان تبدیل یه ندا بدن ، اصلا نمیدونم چی بخونیم و منابع رو از کجا گیر بیاریم ، این منابعی که به صورت اکترونیکی موسسه های مختلف برا فروش با قیمت بالا میزارن خوبه!؟
گیج گیجیم :confused:یه راهنمایی بکنین ثواب داره.
مرسی:heart:

lashtirsirik

عضو جدید
سلام دوستان
برای دکتری چه کتاب وجزوه ای رو باید بخونیم؟
اصلا کتاب خاصی هست که منبع باشه؟
لطفا راهنماییم کنید
ممنون

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای دکتری چه کتاب وجزوه ای رو باید بخونیم؟
اصلا کتاب خاصی هست که منبع باشه؟
لطفا راهنماییم کنید
ممنون

سلام
تا وقتی منابع قطعی امسال رو اعلام نکردن خیلی عجله نکنید. فعلا بهترین کار خوندن زبانه
کنکور سال قبل از سیالات لیسانس بود. نیمی از سوالات ترمو از ترمو لیسانس بود, نیم دیگه از ترمو ارشد ,البته با خوندن قسمت های مربوط به مهندسی شیمیه ترمو2 اگر کسی خونده بود بیشتر نیم دومشم میزد
سوالات ترمو آماریش خیلی شبیه جزوه دکتر صفار امیرکبیر بود
ریاضیات مهندسی هم غالبش از معادلات مشتقات جزئی بود, خیلی هم سنگین بود

ali612006

عضو جدید
نا امیدی از آزمون دکترا

نا امیدی از آزمون دکترا

دوستان درود با توجه به تقلب گسترده ای که تو اعلام نتایج صورت گرفت بطوریکه رتبه 1 و چندین رتبه تک رقمی دیگه اصلا قبول نشدن من دیگه از شرکت تو آزمون ناامید شدم. شما چطور؟

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان درود با توجه به تقلب گسترده ای که تو اعلام نتایج صورت گرفت بطوریکه رتبه 1 و چندین رتبه تک رقمی دیگه اصلا قبول نشدن من دیگه از شرکت تو آزمون ناامید شدم. شما چطور؟

سلام
دوست عزیز آزمون دکتری با آزمون های مقاطع پایینتر فرق میکنه, تفاوتش هم در مصاحبه ست. رتبه 8هم دوست خود من بود که نتونست قبول بشه
هرنفر 4 دانشگاه رو برای مصاحبه انتخاب میکنه, اگر نتونه توی دانشگاهی که اول انتخاب کرده استادی رو پیدا کنه که به عنوان دانشجوی دکتری بپذیرتش شانسش خیلی کم میشه. چون تو دانشگاه های دوم تا چهارمی که میره هم به دلیل اینکه انتخاب اولش دانشگاه دیگه ای بوده به احتمال زیاد قبولش نمیکنن.
خطر این اتفاق برای رتبه های تک رقمی خیلی بیشتره, چون اکثرا شریف یا تهران رو اول میزنن, این دوتا دانشگاهم خیلی سخت دانشجو از دانشگاه دیگه ای میگیرن. بخصوص شریف که 6برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه کرد, که کاملا واضح بود میخواد گلچین کنه

asgharax

عضو جدید
سلام دوستانی که در گرایش تبدیل می خوان کنکور دکتری شرکت کنن باید عرض کنم که برای درس ریاضی مهندسی، به کمک جزوه پارسه میشد حدود 70 درصد سوالای این درس رو جواب داد. سیالات امسال خیلی آسون بود و بیشتر سوالا در حد کنکور ارشد بود. بنابراین کتاب سیالات راهیان ارشد مناسبه به همراه کتاب سیالات پیشرفته وایت. واسه ترمو پیشرفته فقط و فقط جزوه دکتر صفار دانشگاه امیرکبیر. خود من بیشتر سوالای این درس رو چون قبلا در جزوه دیده بودم از حفظ جواب می دادم!! بری زبان مراجع زیادی وجود داره که دوستان خودشون بهتر می دونن. برای استعداد تحصیلی، من تست های کتاب راهیان ارشد رو زدم و در کل مفید بود. در مورد مصاحبه هم برای 4 دانشگاه شریف، امیرکبیر، علم صنعت و تربیت مدرس دعوت شدم و هر کدوم از این دانشگاه ها روش خاص خودشون رو داشتن. اگر از دوستان کسی در مورد مصاحبه سوال داشت پیغام خصوصی بده. در پایان کارنامه نهایی بنده رو در پایین مشاهده می کنید.مرسی

Untitled.jpg

*Essi*

اخراجی موقت
سلام دوستانی که در گرایش تبدیل می خوان کنکور دکتری شرکت کنن باید عرض کنم که برای درس ریاضی مهندسی، به کمک جزوه پارسه میشد حدود 70 درصد سوالای این درس رو جواب داد. سیالات امسال خیلی آسون بود و بیشتر سوالا در حد کنکور ارشد بود. بنابراین کتاب سیالات راهیان ارشد مناسبه به همراه کتاب سیالات پیشرفته وایت. واسه ترمو پیشرفته فقط و فقط جزوه دکتر صفار دانشگاه امیرکبیر. خود من بیشتر سوالای این درس رو چون قبلا در جزوه دیده بودم از حفظ جواب می دادم!! بری زبان مراجع زیادی وجود داره که دوستان خودشون بهتر می دونن. برای استعداد تحصیلی، من تست های کتاب راهیان ارشد رو زدم و در کل مفید بود. در مورد مصاحبه هم برای 4 دانشگاه شریف، امیرکبیر، علم صنعت و تربیت مدرس دعوت شدم و هر کدوم از این دانشگاه ها روش خاص خودشون رو داشتن. اگر از دوستان کسی در مورد مصاحبه سوال داشت پیغام خصوصی بده. در پایان کارنامه نهایی بنده رو در پایین مشاهده می کنید.مرسی

آقا چندتا سئوال :

1- ریاضی مهندسی پارسه واسه همون کنکور ارشد منظورتونه یا ریاضی مهندسی که توی ارشد تدریس میشه و جزوه ای جدا برای دکترا داره؟

2- استعداد تحصیلی gmat اینارو شنیدین؟ یا کتابی هست تحت این عنوان از راهیان ارشد؟

3- انگلیسی هم اگر منابع خوبی معرفی کنین ممنون میشم.

4- به نظرتون چقدر وقت برای خوندن لازمه؟

asgharax

عضو جدید
آقا چندتا سئوال :

1- ریاضی مهندسی پارسه واسه همون کنکور ارشد منظورتونه یا ریاضی مهندسی که توی ارشد تدریس میشه و جزوه ای جدا برای دکترا داره؟

2- استعداد تحصیلی gmat اینارو شنیدین؟ یا کتابی هست تحت این عنوان از راهیان ارشد؟

منظورم کتاب ریاضی مهندسی پارسه برای ارشد هستش. پول اضافی برای کتاب های پارسه و ماهان برای دکترا ندین. واسه استعداد تحصیلی، کتاب "استعداد تحصیلی برای کنکور دکتری" راهیان ارشد(راهیان دکتری) رو خوندم که توش تست های دو سه سال اخیر کنکور رو داره. کتاب های زیاد دیگه ای تو این زمینه موجوده که بنده به علت کمبود وقت فقط تست های همین کتاب رو زدم. برای انگلیسی باید از کسی بپرسین که درصد بالایی زده باشه. من 20 درصد زدم. کتاب 504 و گرامر گود رو خوندم. برای رتبه زیر 30 حدود یک ماه مطاله کاملا کافیه و حتی زیاد هم هستش. ضمن اینکه مرحله اصلی کار شما مربوط به مصاحبه هاست و این که با رزومه قابل قبول در مصاحبه شرکت کنین.

lashtirsirik

عضو جدید
Ehsan_M
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-offline.png
asgharax
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-offline.png
دوستان عزیز ممنون از راهنماییتون
:)

inmo

عضو جدید
آقا چندتا سئوال :

واسه ما که یه هفته در حد ورق زدن جزوه های دینامیک و ارتعاشات کافیه قطعا! Gmat هم که کلا جالبه اما بهتره نمونه سوالاشو دیده باشید
اما زبانش از تافل هم سخت تره، هرچی بخونی کمه به خدا :(

بالا