<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
هرچه دل تنگت میخواد بگو عزیز. اینجا مشکلاتمونو نگیمو درد دل نکنیم پس کجا بگیم!!
من کنکور دادم ولی خدایی دو دل موندم اگه مثلا قبول شدم برم یا اول برم سربازی بعد بیام کار کنم و همزمان بخونم؟ کم سن نداریم که. چند روز پیش دوست دوران دبیرستانمو دیدم، اون همون تو دوران دبیرستان قید درسو زد رفت بازار. الان خدارو شکر برا خودش مغازه داره و ماشین (اسم ماشینو نمیگم که عقده ای میشین :D) و ... منم یه مدرک خشک خالی :).
من مشکل خاصی ندارم خواستم به دوستمون بگم اگه کسی درد دلی هم داره سعی کنیم کمکش کنیم نه اینکه از ایجا هم دلسردش کنیم
گاهی همین راهنمایی ها باعث میشه مسیر زندگی یه نفر تغییر کنه پس بهتره تا میتونیم دلی بدست بیاریم نه اینکه دلی بشکنیم
بله همینطوره همه ی دوستان من هم که درس نخوندن الان وضعشون خوبه اما باز هم به مدرک من حسودیشون میشه:d(اینو گفتم که یه خورده از خودمون که پول آنچنانی نداریم دلجویی بشه)
ولی سربازی رو برید بعد ادامه تحصیل بدید بهتره به نظرم حالا خود دانید

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرمنده ببخشید همش تقصیر منه

نه، مقصر azmireza است. ظاهراً موضوع عوض شد. اگر کسی از دوستان سوالی از من داشت برام پیام خصوصی کنه، خوشحال میشم که بتونم حتی ذره ای در آینده کسی تاثیر مثبت داشته باشم البته اگر صلاحیت داشته باشم. در ضمن دوستان فکر نکنن الان تا اومدن نتیجه کنکور وقت خوش گذرونیه، اگر مقالاتی دارین که باید سابمیت کنین باید سریع تر این کار رو انجام بدین، اگر دانشجویین و دارین روی پایان نامتون کار می کنن به جایی برسونینش که روز مصاحبه یه کپی از نسخه نهایی رو بتونین ببرین یا حداقل بخشی از نتایجتون رو، روی مدرک زبان وزارت علوم کار کنین که اطلاعات بیشترش روی تاپیکی که قبلاً زدم هست. اگر استادتون دانشجوی دکتری می گیره باهاش صحبت کنین و برای کار باهاش تمایلتون رو نشون بدین، اگر جزو درصد برتری ها هستین برین دنبال کارهاش و ...
مجاز شدن در آزمون 50 درصد قضیه است، 50 درصد هنوز باقی مونده.

آخرین ویرایش:

انیشتن

عضو جدید
همش تقصیر منه من چند روز نیستم میخوام برم یک جایی گم وگور بشم یکم فکر کنم واقعاکلافه ام.برام دعاکنین.روحیم بده.

متاسفانه الان فقط 30 درصد قضیه کنکور هست و 70 درصد مصاحبه.
متاسفانه اش رو از اونجایی گفتم که اگه این 30 درصد نشه، اون 70 درصد پریده مخصوصا برای کسانیکه رزومه خوبی دارن اما گیر این 30 درصد مسخره هستند.

سلام
به نظرتون به بحثی هم تو تاپیک راه بیوفته که به یکی کمک کنه بده؟

نه بد نیست، ولی نظر شما در مورد آموزش رقص باله وسط کلاس مقاومت مصالح پس از تحلیل سنگین یک تیر چیه؟

همش تقصیر منه من چند روز نیستم میخوام برم یک جایی گم وگور بشم یکم فکر کنم واقعاکلافه ام.برام دعاکنین.روحیم بده.

به قول دیوی تو کلاه قرمزی 93، شب به فنا. :)

آخرین ویرایش:

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
نه بد نیست، ولی نظر شما در مورد آموزش رقص باله وسط کلاس مقاومت مصالح پس از تحلیل سنگین یک تیر چیه؟
بله اگه رقص باله باعث شه روحیم شاد شه و همون مقاومت مصالح رو بهتر حالی بشم 100 در 100 یاد میگیرم
و اینه رو هم بگم یادگیری رقص باله بهتر از اینه که بدون هزینه ی تبلیغات در باشگاه مهندسان برای عضو گیری تبلیغ کنی;)

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
نه، مقصر azmireza است. ظاهراً موضوع عوض شد. اگر کسی از دوستان سوالی از من داشت برام پیام خصوصی کنه، خوشحال میشم که بتونم حتی ذره ای در آینده کسی تاثیر مثبت داشته باشم البته اگر صلاحیت داشته باشم. در ضمن دوستان فکر نکنن الان تا اومدن نتیجه کنکور وقت خوش گذرونیه، اگر مقالاتی دارین که باید سابمیت کنین باید سریع تر این کار رو انجام بدین، اگر دانشجویین و دارین روی پایان نامتون کار می کنن به جایی برسونینش که روز مصاحبه یه کپی از نسخه نهایی رو بتونین ببرین یا حداقل بخشی از نتایجتون رو، روی مدرک زبان وزارت علوم کار کنین که اطلاعات بیشترش روی تاپیکی که قبلاً زدم هست. اگر استادتون دانشجوی دکتری می گیره باهاش صحبت کنین و برای کار باهاش تمایلتون رو نشون بدین، اگر جزو درصد برتری ها هستین برین دنبال کارهاش و ...
از اطلاعات خوبتون ممنون جناب محمودپور:gol:

sarsali

عضو جدید
سلام دوستان. من می خواستم برای درس های زیر کمی مطالعه داشته باشم تا تو آزمون آزاد شرکت کنم. اگه منابع خوبی میشناسید لطفا راهنمائی کنید؟
Untitled.jpg

تقدیم به همه دوستان :gol:

azmireza

عضو جدید
سلام دوستان. من می خواستم برای درس های زیر کمی مطالعه داشته باشم تا تو آزمون آزاد شرکت کنم. اگه منابع خوبی میشناسید لطفا راهنمائی کنید؟
مشاهده پیوست 201960

بنظر من برا کنکور آزاد تست های چند سال اخیر رو بخونی کافیه چون تست تکراری زیاد میدن. در ضمن شما که وقت داری بخون برا سراسری منابع سراسری جمع و جور هستن. این هفت تا منبع داره اون سه تا.

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من برا کنکور آزاد تست های چند سال اخیر رو بخونی کافیه چون تست تکراری زیاد میدن. در ضمن شما که وقت داری بخون برا سراسری منابع سراسری جمع و جور هستن. این هفت تا منبع داره اون سه تا.

کنکور آزاد 2 ساله تستی برگزار میشه و اتفاقا از زمانی که تستی شده رویکرد طراحها خیلی عوض شده.

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر azmireza . حالا اگه برا اون سه تا هم منبع خوبی مدنظر دارید لطفا بگید!

کنکور 91 به گفته اونایی که شرکت کرده بودن به نسبت ساده بود.92 هم خودم شرکت کردم نسبتا سخت بوده.کلا آزمون مزخرفی بود.چندین تست دو گزینه مثل هم داشت.به نظرم بعضی اشکالاتی که توی تستها بود توهین به شعور داوطلبا بود.انگار که از سر رفع تکلیف سوال داده بودن.ریاضیاتش بیشتر ریاضی مهندسی کارشناسی بود.مقاومت مصالح از سوالات کتاب جانسون بود بقیه درسای لیسانس هم همینطور بود تقریبا.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه دوست که اسمش مهم نیست. گفت:
سلام
برا مصاحبه مقاله داشتن تو هر کنفرانسی امتیازه؟منظورم کنفرانس هایی هست که زیاد معتبر نیستن
یه سوال دیگه مدرک نرم‌افزار هم بدردبخوره واسه مصاحبه؟؟؟

هر کنفرانسی مفید و امتیاز داره. مدرک نرم افزار چون موسسات بخش خصوصی برگزار می کنن نه، نمی دونم شاید اگر روز مصاحبه ببرین بد نباشه کمی در نظر اساتید تاثیر داره احتمالاً ولی خیلی توقع نداشته باشین که براتون امتیاز قائل شن.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 201960

من خودم تا حالا علوم و تحقیقات نرفتم و سوالاتش رو ندیدم ولی احساس می کنم اگر هر چند سالی که این آزمون برگزار شده رو مطالعه بفرمایید به علاوه منابع آموزشی دوران ارشد برای مرور دوباره مفید باشه. ولی Bahman_mech اطلاعات بیشتری داره. جای شما بودم از طریق پیغام خصوصی باهاشون ارتباط برقرار می کردم.

آخرین ویرایش:

azmireza

عضو جدید
تشکر azmireza . حالا اگه برا اون سه تا هم منبع خوبی مدنظر دارید لطفا بگید!
برا دینامیک Ginsberg ، d'souza و Meriam برا ارتعاشات Meirovitch و Rao خوبن.
برا ریاضی پارسه یه کتاب تست داره خوبه. برا زبانم والا اگه لغت بخوای کتاب زیاده 504، تافل، 1100 ولی رو درک مطلب زوم کن چون راحتتر میشه زد (به نظرمن)، برا اونم ریدینگتو تقویت کن.

بله اگه رقص باله باعث شه روحیم شاد شه و همون مقاومت مصالح رو بهتر حالی بشم 100 در 100 یاد میگیرم
و اینه رو هم بگم یادگیری رقص باله بهتر از اینه که بدون هزینه ی تبلیغات در باشگاه مهندسان برای عضو گیری تبلیغ کنی;)

شما فکر کنین من عضو گیری میکنم !!!
اونایی هم که لینک دادم کسی هست که به کارش ایمان دارم و با راهنمایی هاش رتبه خودم دو رقمی شد و برای بقیه کار هم قبولش دارم.
حداقل عضو گیری برای کسی تاثیر داره که چیزی گیریش بیاد، البته بازم همه اینا از پاچه خواری بهتره. ;)
البته تاسف هم میخورم که سطح تفکر دانشجویان دکتری اینجا تا این حد پایینه.

راستی یه چیزی داریم به نام لو دادن، بدو برو بگو آقا معلم بهت نمره 20 بده خدارو چی دیدی پس فردا مدیر تالار مکانیکت کردن هزینه تبلیغات رفت تو جیب مبارکت.

آخرین ویرایش:

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه که بعضی پست ها به صورت کاملا خودجوش حذف میشه.فکر کنم نحسی 13 فروم رو گرفته:w20:

انیشتن

عضو جدید
دلم بدجور گرفته تنهارفتم کوه ولی دلم باز نشد استادم بدجور بی توجه بهم .ازیک ور هم دوس ندارم برم دانشگاه دلم برا مامانم تنگ میشه همش دوری سختی بی قراری عشقمم از دس دادم کلا اشکام داره میریزهههههههههههههههههههههه این چه وضعشه

انیشتن

عضو جدید
با استاد مشاورم هم بحثم شد همش میگه مقاله بنویس پایان نامم مونده مقاله بخوره توسرم این 4امین مقاله هس

azmireza

عضو جدید
با استاد مشاورم هم بحثم شد همش میگه مقاله بنویس پایان نامم مونده مقاله بخوره توسرم این 4امین مقاله هس
زیاد از پایان نامت مونده؟ بابا مقاله :biggrin:
من شهریور یه دونه فرستادم هنوز داوریه، یکیشم چند روز پیش نامه ریجکتشو دیدم. بیخیال.

azmireza

عضو جدید
من هیچی براکسی کم نمیذارم معرفت دارم از صدتا افراد بیشتر.ولی بشکنه دستم نمک نداش.چه ساده ادمابا دل ادم بازی میکنن ورهامی کنن.فقط فهمیدم که تواین دنیا ساده بودن اشتباه ادم بعضی وقتا بایس خودخواه باشه
نمیتونم به این نظر بدم چون تو از زاویه خودت نگاه میکنی شاید اونم برا خودش دلایل قانع کننده ای داشت. ولی کلا بیخیال بااااا. به زندگی خوبت بچسب. :w16:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام عزیزم بخدا اونایی که درس نخوندن وضعشون از من بهتره هم زندگی تشکیل دادن هم سرکارن درس بدون کار اصلا به درد نمیخوره.والا تو اخرت هم به درد نمیخوره از زندگیت لذت ببر استرس ادمونابود میکنه

حرفاتون قابل تامله و هرکس تا توی اون شرایط قرار نگیره نمیتونه شعار بده و بگه همه چی عالیه و من مسلما تجربیات شما رو ندارم
اما به یه چیزی معتقدم درس خوندن و ادامه تحصیل ،با محیط علمی سروکار داشتن و جستجو برای شناخت تواناییامون و حتی سروکله زدن با استاد انسان رو جوون تر نگه میداره
حتی به نظرم اثر مثبتی که روی روح و روان انسان میذاره خیلی بیشتر از ورزشه فقط یه شرط داره علاقه به درس و رشته تحصیلی

انیشتن

عضو جدید
حرفاتون قابل تامله و هرکس تا توی اون شرایط قرار نگیره نمیتونه شعار بده و بگه همه چی عالیه و من مسلما تجربیات شما رو ندارم
اما به یه چیزی معتقدم درس خوندن و ادامه تحصیل ،با محیط علمی سروکار داشتن و جستجو برای شناخت تواناییامون و حتی سروکله زدن با استاد انسان رو جوون تر نگه میداره
حتی به نظرم اثر مثبتی که روی روح و روان انسان میذاره خیلی بیشتر از ورزشه فقط یه شرط داره علاقه به درس و رشته تحصیلی

من موهام سفید شده ادم وپیر می کنن استادا وقتی اذیتشونودیدی وقتی 45 مین دم درش نگهت داش بعد می فهمی عزیزم.واقعا ارشدخوندن ودکترا توایران اشتباه محضه

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
من موهام سفید شده ادم وپیر می کنن استادا وقتی اذیتشونودیدی وقتی 45 مین دم درش نگهت داش بعد می فهمی عزیزم.واقعا ارشدخوندن ودکترا توایران اشتباه محضه
شاید...چون توی موقعیت شما نیستم واقعا نمیتونم نظر بدم و بگم نه دکتری خوندم اصلا اشتباه نیست یا هست اما واقعا یادگرفتم به تجربه دیگران جلو برم چون بارها بخاطر اینکه خودم تجربه کنم اشتباه رفتم و جبران برخی از اشتباهات ساده نیست

mham6887

عضو جدید
درود و خسته نباشید...
من هدفم قبولی واسه همدان یا کرمانشاهه.متإسفانه نتونستم پایان ناممو جلو ببرم و چند ماه دیگه طول میکشه.الان برای مصاحبه باید چی کنم؟در ضمن هنوز سمینارمم که موضوش با پایان نامم یکیه رو هم نتوستم جموجورش کنم.:confused:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید...چون توی موقعیت شما نیستم واقعا نمیتونم نظر بدم و بگم نه دکتری خوندم اصلا اشتباه نیست یا هست اما واقعا یادگرفتم به تجربه دیگران جلو برم چون بارها بخاطر اینکه خودم تجربه کنم اشتباه رفتم و جبران برخی از اشتباهات ساده نیست

سلام بر همگی.رکن کلام اینه:

هر کس باید طبق شرایط زندگیش و علایقش و روحیاتش تصمیم بگیره.و مشکلات زندگیشو از طریقی حل کنه.دکترا خوندن و ارشد خوندن ربطی به مشکلات زندگی و کار نداشتن نداره.
این خود آدما هستن که برای خودشون مشکل درست میکنن..................آدم باید بی طرف حرف بزنه.
منظورم اینه که شاید برای کسی واجب نباشه که حتما ارشدشو بعد کارشناسیش بلافاصله بگیره و شاید نیاز باشه کمی تو زندگیش دارای شرایط بهتری باشه.دارای پختگی بیشتری بشه،دنبال کار بره و..... .
فقط شرایط خودتو نگاه کن،فقط همین.به تجربیات گوش کن ولی شاید الگوبرداریش خوب نباشه.چون شرایط ها متفاوته.
واسه خودت زندگی کن،ملت ایران رو نگاه نکن که تو چه فازی هستن.و همه دارن میزنن تو شاخ دکترا و ارشد.من نمیگم ارشد و دکترا بده خیلیم خوبه و من خودم یه روزی دکترای همین مملکت میشم، فقط میگم واسه حرف بقیه زندگی نکن.ارادتو قوی کن و برای زندگیت درست تلاش کن.همه چی به ارادس و هر زمانی واسه علم وقت هست.مطمئن باش.اینا حرفایی بود که اشتباه رایج بیشتر جوونای این مملکت شده.انگار دکترا خوندن و ارشد خوندن شده مد!!!وگرنه زرنگ باشی با همین کارشناسی هم میشه کار پیدا کرد،تازه برای کارشناسی بیشتر نسبت به ارشد کار پیدا میشه.از شما نقل و قول گرفتم چون می دیدم خیلی جاها پست میدادین و از وضعیت ناراضی بودین،بهتون حق میدم ،وضعیت واسه هیچ کس فعلا خوب نیست.
توکل بر خدا،ایشالله همه چی حل میشه.

یاعلی

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا تاپیک دکتری هستش و بهتره در همون مورد دکترا و حتی انگیز ه های در س خوندن و در کل مسائل آموزشی مربوط به این مقطع گفتگو بشه .صحبت در مورد مشکلات شخصی(مشکلات غیر درسی) مربوط به تالار مشاوره یا مراجعه حضوری به روانپزشک و روانشناس و ... هستش.پس از بحث خارج نشیم.سپاس

بالا