<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اگه مخاطب انتقاداتون من هستم
عذر میخوام
حق با شماست باید عنوان رو خوند و بعد پست گذاشت
اما گاهی حرف هایی پیش میاد که شاید ارتباط مستقیم با اون تاپیک نداشته باشه اما اثر بخش هست

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه من کلی گفتم.هر مسئله ای که مستقیم یا غیر مستقیم به دکترا ربط پیدا بکنه اینجا مطرح بشه خیلی هم خوبه

mham6887

عضو جدید

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود...
تو پست #366 سوالی در مورد مصاحبه داشتم.کسی نمیتونه کمک کنه؟
متعصفانه تاپیک از بحث اصلی منحرف شده و به دلیل زیاد شدن پست های غیر مرتبط، دیگه کاربرا پست های مرتبط رو نمیبینن.
با تشکر...
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-مکانیک-1393?p=7469724&viewfull=1#post7469724

درود بر شما.به نظرم تا جایی که میتونی پایان نامه رو ببر جلو تا برای مصاحبه حداقل بگی تا فلان جا رفتم الان در فلان مرحله هستم و تایپ شده تا اون مرحله چیزی داشته باشی که ارائه بکنی خیلی خیلی بهتر از اینه که همینجوری بگی چون تمومش نکردم چیزی نیاوردم.سمینار که حالا کاری به مصاحبه دکترات نداره البته.سوال دیگه ای داری در خدمتم

دوستان ژورنال هایی که دارای Impact Factor بالا هستند، چقدر طول میکشه اعلام کنن که میخوان مقاله رو reviw کنن یا نه؟
مثلا من یک مقاله برای ژورنال Materials and Design که ضریب تاثیر 3 داره فرستادم و بعد دو هفته حتی نگفته که میره واسه بررسی یا نه.

کسی میدونه زمان بندی ها تو چه حول و حوشی هست؟

sarsali

عضو جدید
کسی از عزیزان اگه سوالات کنکور آزاد داره بزاره اینجا تا بقیه استفاده کنن(من گشتم تو اینترنت نبود)؟! با تشکر فراوان:w30:

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی از عزیزان اگه سوالات کنکور آزاد داره بزاره اینجا تا بقیه استفاده کنن(من گشتم تو اینترنت نبود)؟! با تشکر فراوان:w30:

سوالات سال 91 اصلا بیرون نیومده بود.سال 92 هم که تازه آزمونش برگزار شده ولی بعیده اونم خبری بشه.

sarsali

عضو جدید
به نظر شما دوستان داشتن دو تا کتاب با دوتا مقاله کنفرانس ملی و بین المللی رزومه خوبی برای آزاد محسوب میشه؟! (قدیم ها کنفرانس زیاد تشکیل میشد الان چرا هیچ خبری نیست!!)
اگه از گرایش ساخت بخواهیم به طراحی بریم تو دوره بدون آزمون دکتری آزاد چقدر احتمال قبولی هست؟!
:w34:

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما دوستان داشتن دو تا کتاب با دوتا مقاله کنفرانس ملی و بین المللی رزومه خوبی برای آزاد محسوب میشه؟! (قدیم ها کنفرانس زیاد تشکیل میشد الان چرا هیچ خبری نیست!!)اگه از گرایش ساخت بخواهیم به طراحی بریم تو دوره بدون آزمون دکتری آزاد چقدر احتمال قبولی هست؟!:w34:
دو تا کتاب تالیفه یا ترجمه؟ اگر تالیف باشه که خیلی عالیه اگر ترجمه هم باشه به هر حال تاثیر مثبت داره.دو تا مقاله هم در جای خودش با ارزشه ولی به نظر من داشتن مدرک زبان از اینا مهمتره...در مورد اون پرسش آخری باید به هر حال روی دروس طراحی کمی مسلط باشی.به هر حال وقتی میبینن شما از گرایش دیگه ای اومدی بیشتر حساس میشن ببینن روی درسای طراحی چقدر مسلطی

hadixyz

عضو جدید
حاجی وضع نگارش و دیکتت مشخصه که کلا ضدی
این دیگه به هوش و ذکاوت شما بستگی داره که چطور دروس ارشد رو خوندین. برای ریاضی مهندسی که زیاد وقت بزارین چون سوالات کاملا مفهومی و نکته دار میدن. تولیمو همون آیلتس ایرانی هست که اگر مدرکشو بگیری در آزمون دکتری ازت امتحان زبان نمی گیرن. بقیه درس ها باید رفرنس های متفاوتی رو بخونی که اکثرا زبان اصلی هستند و ترجمه نشدند.اگر می خایی تهران اصفهان مشهد تبریز قبول بشی دیگه باید خدای آزمون بشی چون رقابت فوق العاده شدیده همشون هم مخ های خر خون هستند در این چند تا شهر. ولی بقیه شهر ها راحتتر می تونی قبول بشی نسبت به قبلی ها.(به شرطی که مفهومی خونده باشی همشون رو چون واقعا شرکت کننده دکتری خیلی زیادی شده) نه اگر پول داری همون آزاد هم تقریبا با یه ذره درس خوندن می تونی بری و 80 درصد قبولی می تونی بری بخونی.

هفته دیگه جمعه احتمالا نتایج میاد.
دیروز یکی از اساتیدم که منو میشناخت گفت واقعا احمقی که تو ایران به فکر دکترایی.

فقط کافیه به 5 سال بعد خودت با مدرک دکترای ایران و 5 سال بعدت در یک کشور مدرن با مدرک دکترا نگاه کنی.
واقعا راست میگن خر شاخ و دُم نداره. :(

mham6887

عضو جدید
واسه دکترا خارج رفتن باید چه کرد؟
چطور میشه شروع کرد.من هنوز سربازی نرفتم.

واسه دکترا خارج رفتن باید چه کرد؟
چطور میشه شروع کرد.من هنوز سربازی نرفتم.

اگر هیچ کاری نکردی روی زبان تمرکز کن برای تافل یا آیلتس، همزمان روی مقالات علمی هم کار کن.
وقتی اینارو به 75 درصد اتمام رسوندی، میتونی مکاتبه با اساتید دانشگاه های خارج رو شروع کنی.

اگر اونا بخوان تو فیلدی که تبحر داری باهات کار کنن، از طرف دانشگاه بهت فاند میدن و میری.

من واسه آمریکا میتونستم پذیرش بگیرم ولی گفته بودن اگر بیایی نمیتونی برگردی، چقدر خرممممممممم خدایاااااااااا.

گیتی نانا

عضو جدید
اگر هیچ کاری نکردی روی زبان تمرکز کن برای تافل یا آیلتس، همزمان روی مقالات علمی هم کار کن.
وقتی اینارو به 75 درصد اتمام رسوندی، میتونی مکاتبه با اساتید دانشگاه های خارج رو شروع کنی.

اگر اونا بخوان تو فیلدی که تبحر داری باهات کار کنن، از طرف دانشگاه بهت فاند میدن و میری.

من واسه آمریکا میتونستم پذیرش بگیرم ولی گفته بودن اگر بیایی نمیتونی برگردی، چقدر خرممممممممم خدایاااااااااا.

سلام به دوستان.من دکتری امتحان دادم بد دادم دوباره بخونم برا سال اینده یا کار کنم؟

nafas..

عضو جدید
سلام به دوستان.من دکتری امتحان دادم بد دادم دوباره بخونم برا سال اینده یا کار کنم؟

سلام گیتی نانا
اگه کار بود کار کن مگه درس نمیخونی واسه درآمد وقتی درآمدی داشته باشی تحصیلات سطح دکترام نباشه
کفایت میکونه.خونه داری و آشپزی گزینه بعدی هستش.........
موفق باشی

azmireza

عضو جدید
اگه جای شما بودم بدون شک کار میکردم برای سال بعدم ثب نام میکردم شد که شد نشد هم که هیچ. من پسرم سربازیم نرفتم، اگه نتیجه اونی نشد که میخوام اول سربازی بعد کار اگه هم حوصلم کشید دوباره درس بخونم باز یا کنکور میدم یا بای بای ایران. شک نکن :smoke:

salari_erfan

عضو جدید
سلام دوستان اگه میشه منابع رو برای ریاضی ، محیط پیوسته ، الاستیسیته و استعداد معرفی کنید. ممنون

چو از این کویر وحشت به سلامتی گذشتی، به شکوفه ها به باران برسان سلام مارا. :)
مدت هاست از نقد انسان ها و مخصوصا نقد فعالیت های مجازی کنار کشیدم، هرکار فکر میکنید صحیح هست رو انجام بدین. :gol:

سلام دوستان اگه میشه منابع رو برای ریاضی ، محیط پیوسته ، الاستیسیته و استعداد معرفی کنید. ممنون

ریاضی از بین پارسه و مدرسان و مجمد کریمی نصیر هر کدوم واسه ارشد خوندی، بیشتر حل تست مهمه.
الاستیسیته هم ساد و سوگورال رو کامل خوندن.

کانتیوینوم شانسیه، باید بری منابع ارشد چهار دانشگاه شریف، تهران، پلی تکنیک و علم و صنعت رو در بیاری.
هر سال به یکی میدن و شانس بیاری منبعش با منبع شما اشتراکات داشته باشه.
ولی روتینش لای و میس و یک کتاب مکانیک پیشرفته فریبرز از دانشگاه پلی تکنیک هست.

گیتی نانا

عضو جدید
چو از این کویر وحشت به سلامتی گذشتی، به شکوفه ها به باران برسان سلام مارا. :)
مدت هاست از نقد انسان ها و مخصوصا نقد فعالیت های مجازی کنار کشیدم، هرکار فکر میکنید صحیح هست رو انجام بدین. :gol:

ریاضی از بین پارسه و مدرسان و مجمد کریمی نصیر هر کدوم واسه ارشد خوندی، بیشتر حل تست مهمه.
الاستیسیته هم ساد و سوگورال رو کامل خوندن.

کانتیوینوم شانسیه، باید بری منابع ارشد چهار دانشگاه شریف، تهران، پلی تکنیک و علم و صنعت رو در بیاری.
هر سال به یکی میدن و شانس بیاری منبعش با منبع شما اشتراکات داشته باشه.
ولی روتینش لای و میس و یک کتاب مکانیک پیشرفته فریبرز از دانشگاه پلی تکنیک هست.

ممنون:love:

sapless

عضو جدید
اگه جای شما بودم بدون شک کار میکردم برای سال بعدم ثب نام میکردم شد که شد نشد هم که هیچ. من پسرم سربازیم نرفتم، اگه نتیجه اونی نشد که میخوام اول سربازی بعد کار اگه هم حوصلم کشید دوباره درس بخونم باز یا کنکور میدم یا بای بای ایران. شک نکن :smoke:

زفتن از ایران لزوما خوب نیست یه جوری کار مورد اعتماد توی ایران پیدا کنی حله گول خارج رفتن رو نباید خورد همش جوه. منم از آمریکا توافق اولیه رو گرفته بودم ولی توی عمقش که میری میبینی اینجا یه چیزای دیگه ایی داره ولی باید سختیاشو هم تحمل کرد.

caspianman

عضو جدید

به نظر من دکتری خوندن توی ایران یه ریسکه ، مگه یادتون نیست وقتی داشتیم انتخاب رشته لیسانس میکردیم با چه امید و آرزویی زدیم که بعد درس پول در بیاریم ! خب الان به هدفتون رسیدین؟ من خطابم به هم دوستان هست، نظرتون چیه؟ دوباره سرمونو بکنیم زیر برف به امید 3-4 سال دیگه... اگه کسی شرایطشو داره بنظر من کوله بارشو واسه رفتن سفت ببنده

sapless

عضو جدید
به نظر من دکتری خوندن توی ایران یه ریسکه ، مگه یادتون نیست وقتی داشتیم انتخاب رشته لیسانس میکردیم با چه امید و آرزویی زدیم که بعد درس پول در بیاریم ! خب الان به هدفتون رسیدین؟ من خطابم به هم دوستان هست، نظرتون چیه؟ دوباره سرمونو بکنیم زیر برف به امید 3-4 سال دیگه... اگه کسی شرایطشو داره بنظر من کوله بارشو واسه رفتن سفت ببنده

این چیزایی که میگم بعد یکسال و نیم فکر کردن تو این زمینه و مشورت با استادم دارم میگم. ببین کجا خوشحالتر میشی هیچ نسخه واحدی واسه شادتر زندگی کردن وجود نداره یکی مثل من دوست داره با خونواده و همزبوناش باشه و یکی با دیدن شرایط زندگی بهتر اونور خوشحالتره. اگه میتونی قیچی کنی و بری و اونجا رو بهتر میدونی شک نکن و برو.
ولی من تا شرایط خیلی خیلی واسه زندگی کردن تو ایران بد نشه هیچ وقت فکر خارج رو نمیکنم منظورم تا حد گدایی کردن هست. اولویت واسه من اینجاست اگه نشد ناچارا واسه خارج اقدام میکنم.

salari_erfan

عضو جدید
[h=1]اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاريخ و نحوه اعلام نتايج اوليه آزمون ورودي دوره دكتري ( نيمه‌متمركز) سال 1393[/h] 1393/01/24

سازمان سنجش آموزش كشور بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلباني كه در آزمون ورودي دوره دكتري (ph.D) نيمه‌متمركز سال 1393 ثبت‌نام و شركت نموده اند، مي‌رساند نتايج اوليه آزمون تا ساعت 18:00 روز يكشنبه 31/1/1393 و در قالب كارنامه اوليه بر روي سايت سازمان به نشاني: www.sanjesh.org قرار داده مي‌شود. كليه داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به نشاني اينترنتي اين سازمان و وارد كردن شماره داوطلبي و ساير مشخصات فردي(نام خانوادگي، نام، شماره شناسنامه، سال تولد) نسبت به رؤيت كارنامه اوليه اعلام نتيجه اقدام نموده و درصورت لزوم از آن پرينت نمايند.ضمناً داوطلبانيكه مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند، لازم است در هفته اول ارديبهشت ماه مطابق با توضيحات مندرج دراطلاعيه اعلام نتايج به سايت سازمان مراجعه و پس از دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته از طريق سايت، نسبت به انتخاب كد رشته محل‌هاي مورد علاقه اقدام نموده و سپس كد رشته‌ محل‌هاي انتخابي خود را به ترتيب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته اينترنتي وارد نمايند. اطلاعيه تكميلي در خصوص زمان و نحوه انتخاب رشته همراه با اعلام نتايج منتشرخواهد شد

caspianman

عضو جدید
این چیزایی که میگم بعد یکسال و نیم فکر کردن تو این زمینه و مشورت با استادم دارم میگم. ببین کجا خوشحالتر میشی هیچ نسخه واحدی واسه شادتر زندگی کردن وجود نداره یکی مثل من دوست داره با خونواده و همزبوناش باشه و یکی با دیدن شرایط زندگی بهتر اونور خوشحالتره. اگه میتونی قیچی کنی و بری و اونجا رو بهتر میدونی شک نکن و برو.
ولی من تا شرایط خیلی خیلی واسه زندگی کردن تو ایران بد نشه هیچ وقت فکر خارج رو نمیکنم منظورم تا حد گدایی کردن هست. اولویت واسه من اینجاست اگه نشد ناچارا واسه خارج اقدام میکنم.
یه سر به سایت اپلای ابرود بزنین ببینین که چقد شور و انگیزه هست واسه رفتن منم دوس دارم برم ، یه نگاه به جو اینجا بندازین انگار نه انگار میخوایم دکتری قبول بشیم مثل این میمونه قراره بریم کشتارگاه!! منکه به شخصه شاد بودنم زمانیه که به پذیرش فک میکنم، لامصب انگار اونور آب آسمونش آبی تره!!

بالا