به نظر شما وقتی مردم دنیا اسم ایران رو میشنون ، چی به ذهنشون میاد؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو انگار قبلا یه بار طرح کردن این سوالو ، یه بارم من میپرسم:

وقتی مردم دنیا اسم ایران رو میشنون ، چی به ذهنشون میاد؟

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با توجه به اینکه رسانه ها مخصوصا رسانه های غربی تصویر خوبی از ایران نشون نمیدن مخاطباشونم به تبع اون تصویر بدی از ایران دارن...

mersad20

کاربر فعال
متاسفانه رسانه ها مردم ايران را عده اي وحشي و عقب مانده ( بلانسبت همگي)نشون ميدهند نمونش هم فيلمايي مثل 300 و ...

Philsooof

عضو جدید
متاسفانه رسانه ها مردم ايران را عده اي وحشي و عقب مانده ( بلانسبت همگي)نشون ميدهند نمونش هم فيلمايي مثل 300 و ...

با توجه به اینکه رسانه ها مخصوصا رسانه های غربی تصویر خوبی از ایران نشون نمیدن مخاطباشونم به تبع اون تصویر بدی از ایران دارن...

مقصر رسانه ها نیستند، رسانه ها آنچه بر یک جامعه غالب هست را منعکس میکنند.

از شما دوستان بپرسیم، نظرتون در مورد گینه و کنیا و... چیست، چه خواهید گفت؟
منبعتون هم فقط صدا و سیما و رسانه مقتدر و منصف و خدامحور ملی باشد.
خواهید گفت یک مشت آدم فقیر و گرسنه که آب ندارن بخورن، چون این در اونجا غالب هست.

چیزی هم که در ایران غالب هست، عصبانیت های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است.
کارناوال های عزاداری پر از خشم، صدای وحشتناک طبل و دهل و جیغ و شیون.
تظاهرات های خشن با فریادهای مرگ بر این و آن، آتش زدن پرچم ها و بالا رفتن از دیوارها و....

رسانه های کشورهای جهان مسلما نمیتوانند همه چیز جامعه ایرانی را منعکس کنند، اما همانطور که عرض کردم، ملتی قاط و عصبانی امروز غالب است و دور از واقعیت هم نیست و در اکثر شهرها و ادارات و زمان رانندگی و کار و... به وضوح حس میشه.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدم سیاسی نیستم ودفاع ازحکومت نمیکنم ولی ازحق که نگذریم وقتی قدرت رسانه ای جهان دست یک گروه صهیونیستی باشه خودشون میشن قهرمان مامیشیم ضدقهرمان!

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقصر رسانه ها نیستند، رسانه ها آنچه بر یک جامعه غالب هست را منعکس میکنند.

از شما دوستان بپرسیم، نظرتون در مورد گینه و کنیا و... چیست، چه خواهید گفت؟
منبعتون هم فقط صدا و سیما و رسانه مقتدر و منصف و خدامحور ملی باشد.
خواهید گفت یک مشت آدم فقیر و گرسنه که آب ندارن بخورن، چون این در اونجا غالب هست.

چیزی هم که در ایران غالب هست، عصبانیت های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است.
کارناوال های عزاداری پر از خشم، صدای وحشتناک طبل و دهل و جیغ و شیون.
تظاهرات های خشن با فریادهای مرگ بر این و آن، آتش زدن پرچم ها و بالا رفتن از دیوارها و....

رسانه های کشورهای جهان مسلما نمیتوانند همه چیز جامعه ایرانی را منعکس کنند، اما همانطور که عرض کردم، ملتی قاط و عصبانی امروز غالب است و دور از واقعیت هم نیست و در اکثر شهرها و ادارات و زمان رانندگی و کار و... به وضوح حس میشه.

درود بر شما...
در مورد موضوعی که برای عزاداری مطرح کردید دقیقا متوجه نشدم مشکل از کجاست و چه چیزی دقیقا شمارو ناراحت کرده مراسم عزاداری یک نوع مراسم آیینیه مثل عید نوروز و فکر نمیکنم جاییش مشکل داشته باشه فکر میکنم همه ما از پوشش خبری اینگونه مراسم استقبال خواهیم کرد در مورد تظاهرات هم باید بگم تظاهرات مردم و اتفاق هایی که در اینگونه مراسم میوفته فقط و فقط نوعی مقابله با رفتار وحشیانه کشور هایی مثل آمریکا و کشور های غربیه که علیه ملت ایران انجام میدن من به شما پیشنهاد میکنم چون فکر میکنم اهل تحقیق و پژوهش باشید برید و به دنبال علت شکل گیری اینگونه رفتارها باشید به قول شما رسانه های خارجی نمیتونن همه چیز ایرانو منعکس کنن ولی کاری که اونا میکنن اینه که فقط نقاط ضعف و نشون میدن و در واقع به نوعی دست به پاره حقیقت گویی میزنن...

Philsooof

عضو جدید
درود بر شما...
در مورد موضوعی که برای عزاداری مطرح کردید دقیقا متوجه نشدم مشکل از کجاست و چه چیزی دقیقا شمارو ناراحت کرده مراسم عزاداری یک نوع مراسم آیینیه مثل عید نوروز و فکر نمیکنم جاییش مشکل داشته باشه فکر میکنم همه ما از پوشش خبری اینگونه مراسم استقبال خواهیم کرد در مورد تظاهرات هم باید بگم تظاهرات مردم و اتفاق هایی که در اینگونه مراسم میوفته فقط و فقط نوعی مقابله با رفتار وحشیانه کشور هایی مثل آمریکا و کشور های غربیه که علیه ملت ایران انجام میدن من به شما پیشنهاد میکنم چون فکر میکنم اهل تحقیق و پژوهش باشید برید و به دنبال علت شکل گیری اینگونه رفتارها باشید به قول شما رسانه های خارجی نمیتونن همه چیز ایرانو منعکس کنن ولی کاری که اونا میکنن اینه که فقط نقاط ضعف و نشون میدن و در واقع به نوعی دست به پاره حقیقت گویی میزنن...

به هر حال جمله از ماست که بر ماست رو هرگز فراموش نفرمایید.
مراسم عزاداریتون آیینی هست ولی توش خشونت و شیون و زنجیر و طبل هست و این ها مارش نظامی هستند و خشن هستند.
البته شاید از نظر شما مراسمی مثل زنجیر زنی و جیغ و گریه و.. مراسمی لطیف و معنوی باشه ولی از نظر خارجی ها خشونت هست.
همانطور که از نظر شما جشن گوجه اندازی در اسپانیا ممکنه جشنی مسخره بیاد، از نظر اونا هم حرکات شما مسخره است و این تاپیک هم در مورد نظر خارجی ها با فرهنگی متفاوت در مورد فرهنگ شماست، نه نظر خودتون در مورد فرهنگ خودتون !!!!

در مورد اینکه همه عالم و آدم دشمن ما هستند و استکبار و غرب و... هم بحثی ندارم چون از نظر من آدم سالم و با فرهنگ دشمن نداره یا اگر هم داشته باشه خیلی کمه و کسی که تنش نخاره، یک عده پیدا نمیشن بخارونش.
البته نظرات حاصل از تحقیق و پژوهش شما هم محترم است.

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید بهتر باشه از دید یک خارجی بگیم نه از دید خودمون نسبت به کشورمون ،
توی جامعه آماری من ، از دید یه بنگلادشی و هندی و آمریکایی و ایتالیایی (افراد دانشگاهی و تحصیلکرده در حوزه ی مالی ) چیزایی که توی صحبتهای همشون نسبت به ایران مشترک بود اول ممنوعیت پوشش و سختگیری هایی که برای زنان وجود داشته رو همشون اذعان میکردند ، بعد ممنوعیت آزادی بیان ،

رییس جمهور پیشین آقای احمدی نژاد رو هم میشناختند و متاسفانه دیدگاه جالبی نسبت بهش نداشتند ...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز میشه با لحن بهتری این صحبت هارو گفت.
یک سری چه غلط چه درست این اعتقادشونه پس نه من نه شما اجازه نداریم بهشون توهین کنیم.
یعنی اون به قول شما معتاد نمیتونه به چیزی اعتقاد داشته باشه. همون معتاد ادمه.
چطور شما به این چیزا اعتقاد ندارن یه سری دارن.پس لطفا به اعقاید کسی (چه ادم معتاد چه ادم سالم) احترام بزاریم تا بیایم اونهارو با احمق.گوش دراز. مریض.نفهم خطاب کنیم

محرم میادهمه عزادارمیشیم پیروجوون.سیاه میپوشیم روضه میریم نذری پخش میکنیم به سروصورتمون گل میمالیم ولی هممون ازهدف امام حسین غافلیم.
شورحسینی منهای شعورحسینی!
امام حسین (ع)مصداق خیرویزیدمصداق شرهست.واین خیروشرتادنیا دنیاست باقی است قیام امام حسین هردلیلی داشت غیرازاینکه ماسیاه پوش بشیم وبه سروصورت بزنیم .
قطعا هدف بزرگتری پشت قضیه امام حسین (ع)بوده وهست .
شورحسینی وشعورحسینی همراه هم.

bx5a

عضو جدید
محرم میادهمه عزادارمیشیم پیروجوون.سیاه میپوشیم روضه میریم نذری پخش میکنیم به سروصورتمون گل میمالیم ولی هممون ازهدف امام حسین غافلیم.
امام حسین (ع)مصداق خیرویزیدمصداق شرهست.واین خیروشرتادنیا دنیاست باقی است قیام امام حسین هردلیلی داشت غیرازاینکه ماسیاه پوش بشیم وبه سروصورت بزنیم .

دقیقا حرف منم همینه شور حسینی با شعور حسینی.

حتما ادمهای لابه لای این جمعیت پیدا میشن که هر دو رو(شور و شعور) با هم دارن.پس بیایم به احترام اون ادما بعضی از کلمات رو به کار نبریم.

امام حسین جدا از اینکه امام منه.به شخصه خیلی خیلی برای اعقایدشون احترام قائلم .به نظر من کسی که همه دارای خودشو به پای اعتقادش بریزه خیلی قابل احترامه

زمین این جور مرد خیلی کم داره.

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز میشه با لحن بهتری این صحبت هارو گفت.
یک سری چه غلط چه درست این اعتقادشونه پس نه من نه شما اجازه نداریم بهشون توهین کنیم.
یعنی اون به قول شما معتاد نمیتونه به چیزی اعتقاد داشته باشه. همون معتاد ادمه.
چطور شما به این چیزا اعتقاد ندارن یه سری دارن.پس لطفا به اعقاید کسی (چه ادم معتاد چه ادم سالم) احترام بزاریم تا بیایم اونهارو با احمق.گوش دراز. مریض.نفهم خطاب کنیم

:w17:

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
;)...

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به هر حال جمله از ماست که بر ماست رو هرگز فراموش نفرمایید.
مراسم عزاداریتون آیینی هست ولی توش خشونت و شیون و زنجیر و طبل هست و این ها مارش نظامی هستند و خشن هستند.
البته شاید از نظر شما مراسمی مثل زنجیر زنی و جیغ و گریه و.. مراسمی لطیف و معنوی باشه ولی از نظر خارجی ها خشونت هست.
همانطور که از نظر شما جشن گوجه اندازی در اسپانیا ممکنه جشنی مسخره بیاد، از نظر اونا هم حرکات شما مسخره است و این تاپیک هم در مورد نظر خارجی ها با فرهنگی متفاوت در مورد فرهنگ شماست، نه نظر خودتون در مورد فرهنگ خودتون !!!!

در مورد اینکه همه عالم و آدم دشمن ما هستند و استکبار و غرب و... هم بحثی ندارم چون از نظر من آدم سالم و با فرهنگ دشمن نداره یا اگر هم داشته باشه خیلی کمه و کسی که تنش نخاره، یک عده پیدا نمیشن بخارونش.
البته نظرات حاصل از تحقیق و پژوهش شما هم محترم است.

دوست عزیز من نگفتم همه دشمن ما هستن یکسری کشور خاص که دلایلشون هم برای مخالفت کاملا مشخصه...

hamid15

عضو جدید
کاربر ممتاز

من در واقعیت با این مسئله برخورد کردم متاسفانه نام ایران و عراق در تلفظ انگلیسی خیلی شبیه به هم هست و چون امریکا با عراق وارد جنگ شد کشور عراق از ایران معروفتر شده و هرجا گفتم من ایرانی هستم همه فکر کردن عراقی هستم البته بجز کشورهای همسایه مثل ترکیه
بخصوص امریکاییها ایران رو با عراق اشتباه میگیرن و دید خوبی هم به عراق ندارن

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من وقتی نام ایران میاد مردم یاد لبخند های ملیح ظریف میفتن!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما یه بار تو یه چت روم کانادایی اعلام کردیم ایرانی ایم. یارو برگشت گفت:
oh im sorry, i can't speak arabic
یکی هم کلا براش عجیب بود که تو ایران مگه یه دختر می تونه تحصیل کنه و سر از اینترنت و اینا دربیاره

zalzalak_amir

عضو جدید
در این مورد حرف بسیاره ولی ...

کلا سیاسی میشه اگر حرف زد،بحث سیلسی هم در باشگاه ممنوع است.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستمون یه چیزی گفت یه چیز دیگه یادم اومد. ایرانیا گاهی خیلی عجیبن ، مثلا در چت روم های ایرانی ، هیچ خارجی وجود نداره ، اما چت روم های خارجی من یه بار دیدم که همه ایرانی بودن !! و جالب اینجا بود که همش فحش می نوشتن به فارسی و اون بدبخت بیچاره ها هم نمی فهمیدن که اینا چی میگن و گیج شده بودن!!!:confused:

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستمون یه چیزی گفت یه چیز دیگه یادم اومد. ایرانیا گاهی خیلی عجیبن ، مثلا در چت روم های ایرانی ، هیچ خارجی وجود نداره ، اما چت روم های خارجی من یه بار دیدم که همه ایرانی بودن !! و جالب اینجا بود که همش فحش می نوشتن به فارسی و اون بدبخت بیچاره ها هم نمی فهمیدن که اینا چی میگن و گیج شده بودن!!!:confused:

گمونم یه خارجیه که فارسی بلد باشه چیز عجیب تری است جناب ...
در چت روم های خارجی زبان مشترک عموما" انگلیسی است و به دلیل فراگیریش همه جور ملیتی شما توش میبینی !
هر چند لزوم حضور در چنین چت روم هایی بر چه مبنایی و هدفی باشه و شما مخاطبت چجور جایگاهی داشته باشه برای اینکه آمار مشخص تری راجع به ذهنیت اونها از ایران داشته باشین هم مهمه ...
والا یک آدم عامی در کشورهای دنیا همون قدر کم میدونه که عامی ایرانی از همون فرهنگ و کشور !

اوژنی دزیره

عضو جدید

یادمه یکبار آقای نجف زاده توی آمریکا همچین گزارشی تهییه کردن و از اخبار پخش شد.از مردم آمریکا میپرسیدن ایران رو میشناسین؟ایران کجاست؟و جالبه که اکثر قریب به اتفاق اصلا نمیدونستن ایران کجاست!!!حتی یکنفر گفت تو آفریقاست؟من میگم واقعا همینطوره چون اون ها از سیاست به دورن درست عکس ایرانی ها که ولشون کنی ساعت ها اظهار نظر میکنن کشورمونو نمیشناسن و یا اگر هم اسمشو شنیده باشن یا چیزی به ذهنشون بیاد اینقدر درمورد کشورمون سیاه نمایی کردن که اگر هم بشناسن نظر منفی میدن.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادمه یکبار آقای نجف زاده توی آمریکا همچین گزارشی تهییه کردن و از اخبار پخش شد.از مردم آمریکا میپرسیدن ایران رو میشناسین؟ایران کجاست؟و جالبه که اکثر قریب به اتفاق اصلا نمیدونستن ایران کجاست!!!حتی یکنفر گفت تو آفریقاست؟من میگم واقعا همینطوره چون اون ها از سیاست به دورن درست عکس ایرانی ها که ولشون کنی ساعت ها اظهار نظر میکنن کشورمونو نمیشناسن و یا اگر هم اسمشو شنیده باشن یا چیزی به ذهنشون بیاد اینقدر درمورد کشورمون سیاه نمایی کردن که اگر هم بشناسن نظر منفی میدن.

ما ایرانی ها همه چی بلد هستیم در حالی که هیچی بلد نیستیم.

خارجی ها تقریبا هیچی بلد نیستن ، اما اون هیچی رو خیلی خوب بلدن!

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
99 درصد ایران رو نمیشناسن ... من تا حالا 4 تا کشو رفتم فکر می کنن ایران ی کشور عربی هست و خیلی هم بد

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تکذیب می کنم عاقا:cool:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ما ایرانی ها همه چی بلد هستیم در حالی که هیچی بلد نیستیم.

خارجی ها تقریبا هیچی بلد نیستن ، اما اون هیچی رو خیلی خوب بلدن!
خارجی ها هیچی بلد نیستند؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همین کتابای خارجیا رو جمع کنن فقط،ببینم چن تا منبع اموزشی برا دانشگاهیمون میمونه!!!!.بقیه چیزهاش بماند