با چند میلیون تومان میتوان ازدواج کرد؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون 20 ملیونی که دوستمون گفت حالا یکم بالا پایین رو اصلا نباید خرج عروسی کرد به جاش یه سفر دوتایی برن هم خوش میگذره هم ی خاطره میشه اول زندگی براشون

2 حالت داره وقتی پسر وقتی میخواد این حرف رو بزنه

یکی اینکه کلا تیریپ تاپیک خدا عرفان اسلام عشق و ... رو برداره و بگه ما اصلا رسم نداریم فقط مولودی اونم چون نزدیک ایام فلان هستیم گناه داره و بعدش بگه میریم مشهد از فرودگاه هرجا بیستر خوش میگذشت برن

ی حالت دیگه اینکه بیا از اول بگه من نمیخوام عروسی بگیرم که این کاملا اشتباهه

کلا خانوم ها رو باید تو عمل انجام شده قرار داد و اجازه فکر کردن بهشون نداد اگه میخوای به مقصودت برسی

از اول بیای بگی اونا کلی مخالفت میکنند بعد میگند ما آبرو داریم آرزو داریم دخترمون رو تو لباس عروسی ببینیم و از این حرفا آخرشم میگن خودمون اصلا میگیریم ( اما آخرشم از دوماد میگیرن پولو )

یا میرن رو مخ دختر کار میکنند (فرض میکنیم عروس راضیه به رفتن به سفر) آره سفر میری کجا نرو بابا

میری اونجا یه هفتش که ... میشی اعصابت به هم میریزه و........ اصلا بیا خودم ی آرایش گر سراغ دارم 20 هزار تومن از همه جا ارزون تر میگیره

و فلان و بسار و بهمان ...

میزاری یه هفته مونده به عروسی میگی -اونا هم به هولو ولا میفتم ای داد ه بیداد عجب رکبی خوردیم و .... بعد اگه ببینند مرغ دوماد یه پا داره آخرشم باید بین بهم خوردن ازدواج و عروسی نگرفتن یکی رو انتخاب کنند که معلومه انتخابشون کدومه
من باشم بهم خوردن ازدواجو انتخاب می کنم.... فقط که بحث عروسی نیست که... فکر کن یه عــــــــــــمر همچین آدمی رو بخوای تحمل کنی! :hate:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقایونی که از نظرشون خانوما عقلشون مشکل داره، منطق ندارن، فهم ندارن، شعور ندارن، هیچی جز پز و چشم و همچشمی جلو فامیل سرشون نمی شه ، واسه درک شرایط قانع بشن باز همونم با یه پشت چشم نازک کردن فک و فامیل برباد میره، بهتر نیست اصلا با همچین موجودات مزخرفی عمرشونو تلف نکنن؟؟ خب چرا با خانوما ازدواج می کنین؟ تشریف ببرین با آقایون ازدواج کنین که همه ی این موهبت ها بطور دیفالت روشون نصبه!!!!!!!!! والا به قرآن

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با چند میلیون تومان می توان ازدواج کرد؟؟:smile:
در نظر داشته باشید چند سال پیش با حقوق 100 هزارتومن در ماه میشد 1000 لیتر بنزین خرید، الان با یک میلیون تومان میتوان همان مقدار بنزین خرید. حال با توجه به این بگید:
فرض کنید شما یک فارغ التحصیل بیچاره رشته مهندسی باشید:D کار نون آب دار هم ندارید، در اون صورت چقدر پول و سرمایه رو برای ازدواج و زندگی مشترک کافی میدونید؟

موندم بر چه اساسی (همون با چه رویی:D) از مردم میخوان بچه دار بشن؟:surprised::confused:

اگه بخوای به رسم مشهد عمل کنی موارد زیر با شماست و باید بخری:

1- سرویس چوب
2- دو تخته فرش
3- یخچال فریزر
4- گاز
5- صوت و تصویر

عروسی هم مخارجش نصف نصف

حالا اگه تو دوران عقد به شب چله و عیدی و روز زن بخوری که بحثش جداست

من قیمت دستم نیست همون 5 تیکه باید بین 30 تا 40 تومن متوسطش بشه

مراسمم بماند

تازه خونه که قضیش مفصله

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقایونی که از نظرشون خانوما عقلشون مشکل داره، منطق ندارن، فهم ندارن، شعور ندارن، هیچی جز پز و چشم و همچشمی جلو فامیل سرشون نمی شه ، واسه درک شرایط قانع بشن باز همونم با یه پشت چشم نازک کردن فک و فامیل برباد میره، بهتر نیست اصلا با همچین موجودات مزخرفی عمرشونو تلف نکنن؟؟ خب چرا با خانوما ازدواج می کنین؟ تشریف ببرین با آقایون ازدواج کنین که همه ی این موهبت ها بطور دیفالت روشون نصبه!!!!!!!!! والا به قرآن

حرفات در مورد خانوما کاملا درست نیست همیشه ی استثناهایی هم وجود دارندهمه که اینجور نیستند :D

چه ایده خوبی ;) حیف که قانونی نیست تو ایران :D

آخرین ویرایش:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما انگار به همجنس.... گرایشاتی دارید گویا

Faezeh77

عضو جدید
در نظر داشته باشید چند سال پیش با حقوق 100 هزارتومن در ماه میشد 1000 لیتر بنزین خرید، الان با یک میلیون تومان میتوان همان مقدار بنزین خرید. حال با توجه به این بگید:
فرض کنید شما یک فارغ التحصیل بیچاره رشته مهندسی باشید:D کار نون آب دار هم ندارید، در اون صورت چقدر پول و سرمایه رو برای ازدواج و زندگی مشترک کافی میدونید؟

موندم بر چه اساسی (همون با چه رویی:D) از مردم میخوان بچه دار بشن؟:surprised::confused:

اولا بستگی به شهریم که توش زندگی میکنین داره اما در هر صورت بدبختین شوما پسرا :D چون دخترای امروز اینقد قروفر دارن که نگو و نپرس:razz:
بنظرمن در زمان حال با کمتر از 50 میلیون نمیشه ازدواج گرفت:D بابا چه کاریه ازدواج کنین از مجردیتون لذت ببرین بشینین زیر باد کولرو خوش باشین:D

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفات در مورد خانوما کاملا درست نیست همیشه ی استثناهایی هم وجود دارندهمه که اینجور نیستند :D

چه ایده خوبی ;) حیف که قانونی نیست تو ایران :D
برو کانادا... اروپا هم تازگی داره همه گیر می شه... بشتاب
.
.
شما انگار به همجنس.... گرایشاتی دارید گویا
:biggrin:اون نقشه ی توزیع iq که ایران توش جزو رده پایینا بود بنظر میاد راست بوده

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقایون خانمها بحث رو جنسیتی نکنید، ازدواج یه طرفش یه مرده یه طرفش یه زن، دو نفر که میخوان با هم زندگی کنن.

هدف از ازدواج فقط طی کردن مسیر عقد و عروسی و سایر رسومات بطور ماشین وار و اتوماتیک نیست که بیاییم از یه سری خرجها بزنیم تا این رسومات رو با هر زوری که شده انجام بدیم، بلکه ازدواج می کنیم که زندگیمون بهتر بشه.

به نظر من مراسم عروسی باید به بهترین شکل برگزار بشه. خونه خیلی مهمه ولی ماشین نه. لوازم خونه هم مهم نیست. مثلا تلویزیون چه لزومی داره 40 اینچ یا 30 اینچ باشه؟ شما یه لپ تاپ داشته باشی هم میتونی با یه تیونر تلویزیون رو ببینی باهاش.

100 میلیون واسه مراسم عقد و عروسی و هدیه واسه عروس و جهاز کافیه بنظرم. 200 میلیون هم خونه لازمه. میشه 300 میلیون. حالا بعدش از کجا واسه امرار معاش پول دربیاد؟!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقایون خانمها بحث رو جنسیتی نکنید، ازدواج یه طرفش یه مرده یه طرفش یه زن، دو نفر که میخوان با هم زندگی کنن.

هدف از ازدواج فقط طی کردن مسیر عقد و عروسی و سایر رسومات بطور ماشین وار و اتوماتیک نیست که بیاییم از یه سری خرجها بزنیم تا این رسومات رو با هر زوری که شده انجام بدیم، بلکه ازدواج می کنیم که زندگیمون بهتر بشه.

به نظر من مراسم عروسی باید به بهترین شکل برگزار بشه. خونه خیلی مهمه ولی ماشین نه. لوازم خونه هم مهم نیست. مثلا تلویزیون چه لزومی داره 40 اینچ یا 30 اینچ باشه؟ شما یه لپ تاپ داشته باشی هم میتونی با یه تیونر تلویزیون رو ببینی باهاش.

100 میلیون واسه مراسم عقد و عروسی و هدیه واسه عروس و جهاز کافیه بنظرم. 200 میلیون هم خونه لازمه. میشه 300 میلیون. حالا بعدش از کجا واسه امرار معاش پول دربیاد؟!
وضعت خوبه هاااااا.... با مهندسی اینقد درمیاری؟ :D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

من قصد ازدواج ندارم!

AiSaN_SpOrT

عضو جدید
به نظر من....
اگه یه میلیارد پول هم تو اختیارتون گذاشتن
ازدواج نکنین :D

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده از همین تریبون اعلام میکنم شخصا مراسم عروسی نگرفتم و به جاش رفتیم مشهد یه هفته:smile: پول خرج عروسیمونم گذاشتیم توو جیبمون.....خرج یه عده ....نکردیم که بیان بخورن و برن بعدشم حرف دربیارن :D

الانم زنده ام و دارم نفس میکشم :D از عروسی نگرفتن نمردم :D

عشقولانه

کاربر بیش فعال
بنده از همین تریبون اعلام میکنم شخصا مراسم عروسی نگرفتم و به جاش رفتیم مشهد یه هفته:smile: پول خرج عروسیمونم گذاشتیم توو جیبمون.....خرج یه عده ....نکردیم که بیان بخورن و برن بعدشم حرف دربیارن :D

اآی قربون دهنت برم....منم عروسی نگرفتم....حتی مشهدم نرفتم....
زنده ام و دارم زندگی میکنم.....اول و آخرش چهار میلیون خرج نکردم....بعدش سه ماه رفتم خونه مادر شوهر یکم خرت و پرت خریدیم الانم مستاجریم ی تومن پیش دادیم ماهی دویست و بیست تومن.....خونمونم خیلی نقلی و توپه....به امید خدا هر دومون داریم کار میکنیم یه سال دیگه هم ی خونه میخریم.....چرا انقد سخت گرفتید؟؟؟

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
اآی قربون دهنت برم....منم عروسی نگرفتم....حتی مشهدم نرفتم....
زنده ام و دارم زندگی میکنم.....اول و آخرش چهار میلیون خرج نکردم....بعدش سه ماه رفتم خونه مادر شوهر یکم خرت و پرت خریدیم الانم مستاجریم ی تومن پیش دادیم ماهی دویست و بیست تومن.....خونمونم خیلی نقلی و توپه....به امید خدا هر دومون داریم کار میکنیم یه سال دیگه هم ی خونه میخریم.....چرا انقد سخت گرفتید؟؟؟

بی مزه:razz:

secret11

عضو جدید
با دو میلیون هم میشه زن گرفت کار سختی نیست پول مهم نیست تنها اون دو تا قلب برای هم تپیده بشه تمومه

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس خیلی خوش به حال همسرشده ها!!!!!!خخخ
:D

• Like
واکنش ها: etnn

Schneider

مدیر بازنشسته

اگر فرض کنیم فرد ساکن تهران باشه
خود تهران که هیچ!!!!
حومه تهران با 180-190 میلیون لازم داره تا یه خونه آپارتمانی معقول بگیره + 40 میلیون به بالا که یه ماشین بگیره که بتونه فقط نگاش کنه!
تازه این هزینه ها رو که اوکی کنه نیازهای اولیش رفع شده و پس اندازش میرسه به صفر و باید از اول شروع کنه!!!!!!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بستگی به دیدگاه دو خانواده داره.

بالا