بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

archi&tini

عضو جدید
سلام دوستان....
من يه كروكي استاد صديق رو راندو كردم....
مي خواستم نظرتون رو بپرسم

niloufary

کاربر فعال
پروین جون شما ترم چندی؟من که اولین ماکتمو تو کارگاه مصالح ساختم!ما تو درس مقدمات 1 هم برای هر کدوم از موضوعاتمون یه ماکت ساختیم! مقدمات 2 هم تقریبا هم همین طور بود.البته بیشتر بستگی به استاد داره که چقدر از بچه ها کار بخواد.
سلام
من ترم یکم ولی تا حالا کلی ماکت ساختم از اول دانشگاه تا حالا هفته ای یکی پدرمونو دراوردن:biggrin:
ولی فک کنم ماکت سازی یه درسیه که پر از لذت و تجربه ست درسته که من هفته ای یه بار بخاطر کارهام که زیاده گریه میکنم و یه دریا اشک میریزم ولی دیدن ماکتی که خودم ساختمش یه عالمی داره اونم ترم یک:gol:

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، این پست کاره منه :D اولین پست های این تاپیک:)
راستش حرفتون کاملا درسته ولی اونقدرا هم راحت نیست ها! بزرگش کردین شما. به استخون که برسه، یه خورده زور می خواد :surprised:
ولی جدای شوخی، همونطور که شما گفتین، خیلی برنده ست. کسایی که می خوان استفاده کنن، اولا باید جا زدن تیغش رو خوب پیش کسی یاد بگیرن، دوما کاملا حواسشون جمع باشه حین استفاده
ولی ناگفته نماند که کاتر تیز هم دست کمی از تیغ جراحی نداره ها! من خودم به شخصه با کاتر زیاد دسم رو بردیم،برشهایی که جاش تا آخر عمر باقی می مونه، ولی با تیغ جراحی تاحالا فسمت نبوده :D:biggrin:
نمی دونم!
ولی یه روز به بابام گفتم یه دونه از تیغهای جراحیت برام بیار اینو بهم گفت!
از اونجایی که ترسویه کلا
از داداشمم پرسیدم واقعا اینجوریه
اونم تصدیق کرد!
واسه همین سراغش نرفتم
اره تیغ کاترم خطرناکه
یادمه اولین جلسه ای که کلاس رفتم ترم 1 هندسه کاربردی
استاد کلی از کاتر گفت!
به هر حال باید مواظب بود

silver star

عضو جدید
نمی دونم!
ولی یه روز به بابام گفتم یه دونه از تیغهای جراحیت برام بیار اینو بهم گفت!
از اونجایی که ترسویه کلا
از داداشمم پرسیدم واقعا اینجوریه
اونم تصدیق کرد!
واسه همین سراغش نرفتم
اره تیغ کاترم خطرناکه
یادمه اولین جلسه ای که کلاس رفتم ترم 1 هندسه کاربردی
استاد کلی از کاتر گفت!
به هر حال باید مواظب بود
آره، همه دکتر ها میگن خطرناکه، ولی به نظر من اونقدرهاهم خطرناک نیست. تیغش هم اصلا خوب نیست، زودی کند میشه. بنده ی خدا بیمار که بدنش رو با این می برن :D

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام، این پست کاره منه :D اولین پست های این تاپیک:)
راستش حرفتون کاملا درسته ولی اونقدرا هم راحت نیست ها! بزرگش کردین شما. به استخون که برسه، یه خورده زور می خواد :surprised:
ولی جدای شوخی، همونطور که شما گفتین، خیلی برنده ست. کسایی که می خوان استفاده کنن، اولا باید جا زدن تیغش رو خوب پیش کسی یاد بگیرن، دوما کاملا حواسشون جمع باشه حین استفاده
ولی ناگفته نماند که کاتر تیز هم دست کمی از تیغ جراحی نداره ها! من خودم به شخصه با کاتر زیاد دسم رو بردیم،برشهایی که جاش تا آخر عمر باقی می مونه، ولی با تیغ جراحی تاحالا فسمت نبوده :D:biggrin:
خوب تیغ رو با دسته استفاده کنین
فقط برا کارای خیلی ظریف خوبه وگرنه بهتره برش با کاتر انجام بشه
بعدم
نترسین بابا برشش عمیق هست اما درد نداره (خنده)

mehdime007

عضو جدید
کمک در طراحی حجم یک دبیرستان

کمک در طراحی حجم یک دبیرستان

سلام
می خواستم بدونم کسی از دوستان اینجا می تونه به من در طراحی حجم یه مدرسه (دبیرستان) به من کمک کنه .
راستش من کاملا به چگونگی و نحوه ی ارتباطات بین فضاهای یه محیط آموزشی آگاه هستم ، فقط تنها مشکلم درآوردن یه حجم یا در نظر گرفتن یه کانسپت مناسب برای پروژه ام هستش .
اگه میشه یه اسکیسی ، چیزی حتی در حد یه چند تا خط ساده برای رسوندن مفهوم هم باشه برام کافیه ... من خودم چند تا حجم کار کردم اما استادمون خیلی روی طرح من سخت گیری میکنه و به این سادگی قبول نمی کنه .
آهان در ضمن این لیست بخشی از فضاهامون هستش :
کلاس 6 تا
آزمایشگاه و سمعی بصری هر کدوم 2 تا
سالن ورزشی
آمفی تئاتر
کتابخونه و سالن مطالعه
و بقیه ی فضاها هم که مثل سایر دبیرستان ها هستش .

آخرین ویرایش:

mehdime007

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم کسی از دوستان اینجا می تونه به من در طراحی حجم یه مدرسه (دبیرستان) به من کمک کنه .
راستش من کاملا به چگونگی و نحوه ی ارتباطات بین فضاهای یه محیط آموزشی آگاه هستم ، فقط تنها مشکلم درآوردن یه حجم یا در نظر گرفتن یه کانسپت مناسب برای پروژه ام هستش .
اگه میشه یه اسکیسی ، چیزی حتی در حد یه چند تا خط ساده (اسکیس) برای رسوندن مفهوم هم باشه برام کافیه ... من خودم چند تا حجم کار کردم اما استادمون خیلی روی طرح من سخت گیری میکنه و به این سادگی قبول نمی کنه .
کلاس 6 تا
سالن ورزشی
آمفی تئاتر
کتابخونه و سالن مطالعه

maryam_-mehregan

عضو جدید
سلام دوستان خیلی ممنون کارا واقعا عالی بود:w16::w16::w16::w16:
با اجازتون منم از امروز با شما همراه میشم:):book:
:w27::w27:

sepid.tabrizi

عضو جدید
سلام به همه خسته نباشید من طراحی یک مجمعه 2طبقه گرفتم که طبقه همکف بانک و طبقه 2 مطب هست میشه توی پیدا کردن کانسپت به من کمی کمک کنین به ذهن خودم بسته پول رسیده ولی همه فکر اونو میکنن خواهشن کمک

sepid.tabrizi

عضو جدید
سلام
اگه میشه یه اسکیسی ، چیزی حتی در حد یه چند تا خط ساده (اسکیس) برای رسوندن مفهوم هم باشه برام کافیه ... من خودم چند تا حجم کار کردم اما استادمون خیلی روی طرح من سخت گیری میکنه و به این سادگی قبول نمی کنه .
کلاس 6 تا
سالن ورزشی
آمفی تئاتر
کتابخونه و سالن مطالعه
طرح زمین بده کمکت کنیم;)

tur

عضو جدید
سلام به معمار آینده ;) ورودت رو به جمع معمارها و این باشگاه خوشامد میگم، البته منظورم این نیست که من یه معمارم ها! نه! راه معمار شدن کلی درازه و من تازه اول راهشم
ولی همین که این راه و انتخاب کردی و اینقدر علاقه داری که اومدی دنبالش، قابل تحسین!:)
راجع به ماکت سازی باید بهت بگم که از این 4 رکن تشکیل شده : علاقه - پشتکار - سلیقه و دقت
یه چیز رو خوب بدون که هیچ قانونی برا ساخت یه ماکت وجود نداره! مثلا اینکه فقط با یه متریال خاص باید پوشش گیاهی رو نشون داد یا آب و ...
این توئی که تعیین می کنی ماکتت چه شخصیتی داشته باشه، فقط این مهمه که شخصیت ماکت هات به مرور مثل خودت پخته تر بشه و این بدست نمیاد بجز با تجربه و دیدن نمونه کار

حین ماکت سازی نذار قید و بندها دست و پات رو ببنده. همیشه سعی کن دنبال راههای تازه بگردی ...

نمیدونم شاید این چیزایی که گفتم فقط مربوط به ماکت سازی نشه، این ویژگی های هر هنریه:redface:
اساتید ببخشید اگه زیاد حرافی کردم :redface:
سلام
منم ترم يكم هم دانشكده اي نيلو
منم كمك ميخوام واسه پروژه ي نهاييم .
يك پل به نام باركوئتا توي اسپانيا بسازم . ميخوام ببينم براي پل سازي بهتره از چه متريالي استفاده كنم . ممنون ميشم اگه كمك كنيد :gol:

**mahsa**

کاربر بیش فعال
اتقافا تفاوت خیلی کمه!!:( ماییم که باید با تلاشمون سطح علمی خودمون رو بالا ببریم;)
شما شروع کن نگران نباش;)
سلام
من عضو تازه ي اين باشگاهم ترم يك هم هستم
ميخواستم يه مشورتي بكنم باهاتون در مورد ساخت پروژه ي نهاييم
مقبره ي ملاحسين كاشفي در سبزه وار هستش
كه ميخواستم بدونم انحناها رو چه جوري ايجاد كنم كه يكدست در بياد و هم چنين در مورد متريالها
اگه كمكم كنيد ممنون ميشم

**mahsa**

کاربر بیش فعال
سلام
من عضو تازه ي اين باشگاهم ترم يك هم هستم
ميخواستم يه مشورتي بكنم باهاتون در مورد ساخت پروژه ي نهاييم
مقبره ي ملاحسين كاشفي در سبزه وار هستش
كه ميخواستم بدونم انحناها رو چه جوري ايجاد كنم كه يكدست در بياد و هم چنين در مورد متريالها
اگه كمكم كنيد ممنون ميشم
http://www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gif

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کلاس 6 تا
سالن ورزشی
آمفی تئاتر
کتابخونه و سالن مطالعه

به نظر من فرمت باید ساده باشه با توجه به شکل سایتت می تونی از یه فرم منشوری شکل که پلانش مثلث هست استفاده کنی که هم از شکل سایت تبعیت کنه هم نور مطلوب رو از سمت جنوب شرقی بگیره، پیشنهاد میکنم کارای ماریو بوتا رو نگاه کن.

mehdime007

عضو جدید
به نظر من فرمت باید ساده باشه با توجه به شکل سایتت می تونی از یه فرم منشوری شکل که پلانش مثلث هست استفاده کنی که هم از شکل سایت تبعیت کنه هم نور مطلوب رو از سمت جنوب شرقی بگیره، پیشنهاد میکنم کارای ماریو بوتا رو نگاه کن.
ممنون از بابت راهنمایی که کردی ... راستش من اولش یه حجم از ترکیب یه شکل L که روی هر کدوم از بازوهاش یه مستطیل که به صورت کنسول اومده بود بیرون و زیرش ستون بود و این دوتا تا مستطیل در طبقه ی دوم با یک راهروی شیشه ای به شکل ربع دایره به هم متصل شده بودند و زیر این راهرو در طبقه ی همکف ورودی ساختمانم بود که اونم به شکل ربع دایره بود ولی کمی عقب تر بود طراحی کرده بودم که استادم خیلی مودبانه اونو ردش کرد و گفت که خیلی داری طرحت رو پیچیده میکنی ... و اما در مورد پیشنهادت حتما فکر می کنم چون خیلی به نظرم فرم جالبی اومد ولی راستش من تا حالا زیاد کارای این ماریو بوتا رو ندیدم ، فکر کنم که فقط یکی دو تا از ساختمان های مسکونیش رو دیده باشم اونم اگه تازه اشتباه نکرده باشم !!! به هر حال خیلی ممنون که جوابم رو دادی :gol::gol::gol:

neda_memar

عضو جدید
سلام! بچه ها من یه فرهنگسرا طراحی کردم که حجمش 4/3 یه کره است! میشه یه سازه فضا کار! باید واسه ساخت ماکتش از چه متریالی استفاده کنم؟:surprised:کمکم کنید لطفا!:cry:

hammerzan

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه مشبک این کره و شیشه و میله است در واقع! یه سازه فضاکاره که بین میله هاش شیشه است!
راستش یگه با چیزایی که میگم نمیشه ، باید بیشتر توضیح بدین !من که طرح شما رو ندیدم!
اگه عکسی از اتود اولیه ش بذارین شاید بشه یه چیزی گفت!

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من تو راندو خیلی مشکل دارم ...
مخصوصا راندو با ماژیک ... به قول استادمون انگار با ماژیک بیل میزنم:w19:
چیکار کنم کارام خوب بشه؟

*reihan*

عضو جدید
سلام
دوست جان، هرچی گشتم نتونستم عکسی ازش پیدا کنم. یه زحمت بکش یه عکس از مقبره بذار تا با همفکری هم یه راه حل براش پیدا کنیم;)
ولی اگه منحنی هات زیادن، دوستان می گفتن که فوم (ضخامت کم) رو با سشوار راحت میشه حالت داد، راستش من خودم تجربه نکردم
سلام
من هم عضو تازهي اين سايتم هم ترم يك.
مي خواستم براي ساخت معبد بودايي ها در هند بهم كمك كنيد.ممنون:confused:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نکته: این طرح یه طراحیه معمولیه نه یه طراحیه معماری! ولی شیشه شیشه ست!

سلام دوست جونهای گلم. در مورد طراحی شیشه می خواستم چند تا نکته رو بگم.
1) کاغذ طراحی باید تیره باشه. مثلا خاکستری یا gray charcoal paper.
2) انعکاس ها یادمون نره.
3) وقتی داریم شیشه می کشیم هی جابجا نشیم چون همه ی انعکاس ها و پس زمینه ها عوض می شه.
4) مداد! مهم ترین ابزار. بهترین مداد مداد سفید یا white charcoal pencile هست.از مداد مشکی هم می شه استفاده کرد.
5) محو کن هم خیلی مهمه.

این هم یه نمونه از طرح های من.( 3تا لیوان شیشه ای+ 1 لیوان فلزی + 1شبه قابمه که برعکس گذاشتمش)

http://i50.tinypic.com/2qmkobs.jpg
مرسی
از سمت راست ، اولی خیلی طبیعی شده

وضعیت
موضوع بسته شده است.