اینجا خوزستان؛ ما زیر خاک هستیم

noosheen1

عضو جدید
اوه اوه خدا به داد برسه! واقعا سخته. استانهای ما + خوزستان که وخیمه! + جنوبشرق و اونورا واقعا گناداریم:mad:....

پ.ن: اوه اوه !!!! من دانشجوام و از شهرم دورم! الان بهم خبر رسید استان و شهر ما هم بسیاااااااااااار وخیمه اوضاعش!!!! اگه خوزستان رو حداقل یه اسمی ازش میبرن، ما که دیگه همونم .... هیچ...!. فوقش یه لحظه تو اخبار بگه
:mad:
خدایی حالا اگه اونجا بودم؛ تمام دستگاه گوارشم که هیچ به هم میریخت، سرگیجه هم میگرفتم، کلا حال جسمیم بد میشد!، حالت گازگرفتگی اصن بهم دست میداد!. چون هروقت گردوخاکه من اینجوری میشم!!!.
مگه ما سلامتیمون رو از سر راه اوردیم؟!
حالا مگه خوزستان که ازش نام برده میشه تغییری تو اوضاع آب و هواش داره دوست عزیز؟!

noosheen1

عضو جدید
گردو خاک شیمیایی دوران جنگ که در بیابونای عراق هست،+ گردوخاکای عربستان و کلا همونورا ... !!!! میاد تو حلق ما و ..... فینیش!. ریزگرد اورانیوم دار :D... همه چی...!:surprised: . ص/د../ام وقتی زنده بود همیشه مالچ پاشی میکرد که خبری نبود از وقتی مرد....!:Dخخخخخخخخخخ
اینجاست که میگن تو هر شری ی خیری نهفته است
مثل اینکه شر زنده بودن صدام ی خیری برای ماها داشت

noosheen1

عضو جدید
وااااااااای واقعا سخته...خدا بداد خوزستانی ها برسه...بوشهر هم دو سه روزی هست ریزگردها مهمان شدن دوباره...خدا کنه هرچه زودتر مشکل رو مسئولین سروسامون بدن .

یه جا خوندم خوزستان ثروتمند ترین استان ایران هست...هی بوشهرم همه چی داره ولی کو رسیدگی به مشکلات!
از ثروت خوزستان همه استفاده میکنن به جز خود خوزستانی های بیچاره
خدا باعث و بانیش ذلیل کنه

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
تصادف امروز در اهواز

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=231710&d=1423573826

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=231711&d=1423573848

پیوست ها

• IMG-20150210-WA0001.jpg
    IMG-20150210-WA0001.jpg
    28.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG-20150210-WA0002.jpg
    IMG-20150210-WA0002.jpg
    14.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
از ثروت خوزستان همه استفاده میکنن به جز خود خوزستانی های بیچاره
خدا باعث و بانیش ذلیل کنه
مثلا ما استفاده میکنیم؟. اتفاقا درسته به شما هم کم شاید برسه ولی دقت کرده باشی وضع و رونق شهرای خوزستان (همشون) خیلی از طرفای ما بهتره!!!
حالا مگه خوزستان که ازش نام برده میشه تغییری تو اوضاع آب و هواش داره دوست عزیز؟!

نه نداره. من منظورم حسادت و رقابت نبود که. خخخخخ.... ولی ماها رو دیگه به طور کل کنار گذاشتن!. تابلوئن!. خیلی وقته .... فقط بجث شرکت در ..... میشه یاد ما میفتن یه غیرت غیرت میکنن که مثلا هندونه بذارن!

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا این گرد و غبار تا کی ادامه داره؟منظورم تا چن روز هستش؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجاست که میگن تو هر شری ی خیری نهفته است
مثل اینکه شر زنده بودن صدام ی خیری برای ماها داشت

تا جایی ک من یادمه تولین بار اول دبیرستان بودم خاک اینطور شد قبلا سالی 2 سه بار می شد صحبت سال 77 رو می کنم
همون بابایی ک داری میگی خیر داشت ب عمد کلی تالاب رو خشک کرد تا مرمان اون منطقه رو کوچ بده
بعدم ترکیه کلی سد بالا دست زد و همه تالاب های پاین دست دحله و فرات خش شدن
لعد جنگ عراف هم ماش مالی مالیده شده رفت
خود تالاب های ایران هم کم کم در خال خشک شدن
از لحاظ زیستی هم ایران الان در برهه خشک سالی بسر می بره ی چندیدن سالی هم طول خواهد کشید
در واقع هیچ ربطی الان در وضعیت دولت ها نداره؛ اونا وقتی سد می زنن محاسباتشون رو با میزان بارندگی ک هست انجام میدن اما ایراد وقتی پیش میاد ک یهو کشوری های سد خیز میرن تو دهه خشکسالی

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صفحه اینستاگرام حسن روحانی رئیس جمهور متنی را در خصوص وضعیت هوای اهواز منتشر کرده که در ادامه می خوانید:

با شما هم‌نفس‌ام...‌

‌دلاوران جنوب، خوزستانی‌های خونگرم، مرزبانان غیور؛

باز هم نفس‌هایتان از میهمانِ شومِ گردوغبار به شماره افتاده است. اینکه شما هموطنان عزیزم، گاه به گاه در برخی استانها و این روزها در #خوزستان و #اهواز دلاور، به جای هوای پاک، حتی خاک تنفس کرده‌اید، دردی مشترک و اولویتی جدی است.

با شما هم‌نفس‌ام... چنانچه هم قسم بوده و هستیم... تا مشکلی را که سالیان دراز ایجاد شده، گام به گام از میان برداریم...تا برای همیشه غبار از پیکرِ عروس کارون بزداییم.

کارگروه رفع آلودگی هوا در دولت، به ریاست رییس سازمان محیط زیست و حضور تعدادی از وزرا، لحظه به لحظه پیگیر کاهش آلودگی هوا و ارائه گزارش اقدامها در این زمینه هستند.

از استاندار خوزستان خواسته‌ام ضمن مشارکت همه دستگاهها و صاحبنظران، با کارگروه دولت در تماس و همکاری باشند و پیشنهادهای عملی ارائه کنند.

از وزیر بهداشت هم خواسته ام که به بیماران عزیز و آسیب‌دیدگان رسیدگی ویژه کنند. سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم موظف شده اعتبارات ویژه را تخصیص دهد.

برای پاکیزگی هوا، عزمی تازه لازم است. با هم همت کنیم تا فضای تنفس بگسترانیم.

بدانید که با شما هم‌نفس‌ام

منبع : تابناک

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صفحه اینستاگرام حسن روحانی رئیس جمهور متنی را در خصوص وضعیت هوای اهواز منتشر کرده که در ادامه می خوانید:

با شما هم‌نفس‌ام...‌

‌دلاوران جنوب، خوزستانی‌های خونگرم، مرزبانان غیور؛

باز هم نفس‌هایتان از میهمانِ شومِ گردوغبار به شماره افتاده است. اینکه شما هموطنان عزیزم، گاه به گاه در برخی استانها و این روزها در #خوزستان و #اهواز دلاور، به جای هوای پاک، حتی خاک تنفس کرده‌اید، دردی مشترک و اولویتی جدی است.

با شما هم‌نفس‌ام... چنانچه هم قسم بوده و هستیم... تا مشکلی را که سالیان دراز ایجاد شده، گام به گام از میان برداریم...تا برای همیشه غبار از پیکرِ عروس کارون بزداییم.

کارگروه رفع آلودگی هوا در دولت، به ریاست رییس سازمان محیط زیست و حضور تعدادی از وزرا، لحظه به لحظه پیگیر کاهش آلودگی هوا و ارائه گزارش اقدامها در این زمینه هستند.

از استاندار خوزستان خواسته‌ام ضمن مشارکت همه دستگاهها و صاحبنظران، با کارگروه دولت در تماس و همکاری باشند و پیشنهادهای عملی ارائه کنند.

از وزیر بهداشت هم خواسته ام که به بیماران عزیز و آسیب‌دیدگان رسیدگی ویژه کنند. سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم موظف شده اعتبارات ویژه را تخصیص دهد.

برای پاکیزگی هوا، عزمی تازه لازم است. با هم همت کنیم تا فضای تنفس بگسترانیم.

بدانید که با شما هم‌نفس‌ام

منبع : تابناک

خوبه .. خئشم میاد این اینیستاگرتم و فیس بوک و ... هستش بساط تبلیغات جوره..

بابا همدردی تو ببر واسه دوستات... یه قدرتی نشون بده یه کاری بکن ... وگرنه از اینجور پیامها همه بلدند..

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
تهویه مطبوع هوای همراه اهواز
Portable Air Conditioner
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=231743&d=1423587085

پیوست ها

• IMG-20150210-WA0022.jpg
    IMG-20150210-WA0022.jpg
    33.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا این گرد و غبار تا کی ادامه داره؟منظورم تا چن روز هستش؟

دیشب گرد و غبار وارد غرب کشور هم شد. خدا تابستون رو بخیر کنه. قبلاً فقط شش ماهه اول سال بود حالا به زمستون هم کشیده شده، احتمالاً داره چهار فصل میشه.

تا جایی ک من یادمه تولین بار اول دبیرستان بودم خاک اینطور شد قبلا سالی 2 سه بار می شد صحبت سال 77 رو می کنم
همون بابایی ک داری میگی خیر داشت ب عمد کلی تالاب رو خشک کرد تا مرمان اون منطقه رو کوچ بده
بعدم ترکیه کلی سد بالا دست زد و همه تالاب های پاین دست دحله و فرات خش شدن
لعد جنگ عراف هم ماش مالی مالیده شده رفت
خود تالاب های ایران هم کم کم در خال خشک شدن
از لحاظ زیستی هم ایران الان در برهه خشک سالی بسر می بره ی چندیدن سالی هم طول خواهد کشید
در واقع هیچ ربطی الان در وضعیت دولت ها نداره؛ اونا وقتی سد می زنن محاسباتشون رو با میزان بارندگی ک هست انجام میدن اما ایراد وقتی پیش میاد ک یهو کشوری های سد خیز میرن تو دهه خشکسالی

سلام، امتحانات که انشاالله به خوبی پیش میره، براتون آرزوی موفقیت دارم.:gol:

اما خودمونیم تا حالا چه چیزی، کدوم طرح برنامه ای، از قبل اینجا محاسبه شده و یا اصلاً پول برای محاسبه خرج شده که در مورد سد ها و ... شده باشه، (نمونه بارزش نابودی دریاچه ارومیه)، آقای رفتی آلمان یادت رفته اینجا سیستم که وجود نداره چطوریاست!:D

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیشب گرد و غبار وارد غرب کشور هم شد. خدا تابستون رو بخیر کنه. قبلاً فقط شش ماهه اول سال بود حالا به زمستون هم کشیده شده، احتمالاً داره چهار فصل میشه.

روحانی مچکریم.

پس تا الان ماداریم چی میگیم.. میگیم استانهای ما هم همراه با خوزستان زیر گردوخاک وخیم بوده!. برید عکسارو ببینید!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا کنه به تهران برسه.
:biggrin:

امروز اسمون زرد بود :|

الانم داره خاک میباره :|

ووووی!... خدایی شما حالتون بد نمیشه؟ من اگه اونجا بودم سرگیجه و ... کلا خراب میشد حالم!
بیشتر واسه نینی خواهرم نگرانم!. ریزگرد نره تو دماغ نخودیش!!!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:biggrin:

ووووی!... خدایی شما حالتون بد نمیشه؟ من اگه اونجا بودم سرگیجه و ... کلا خراب میشد حالم!
بیشتر واسه نینی خواهرم نگرانم!. ریزگرد نره تو دماغ نخودیش!!!

پیاگ چطور حالش بد میشه ؟! :d :|

ما دیگه مقاوم شدیم :|

این سوسول بازیا چیه؟! :d

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیاگ چطور حالش بد میشه ؟! :d :|

ما دیگه مقاوم شدیم :|

این سوسول بازیا چیه؟! :d

خخخ. بلع بلع...!.... پس پوس کلفت شدی!خخخ. آخه بحث رو عادت نیست...بحث اینه گردوخاکا واقعا مضرن خب. من تا هفته پیش که آزمایشگاه خاک داشتم، (خاکامو از استانمون جمع کردم)، خاک که میرفت تو حلقم-حتی اززیرماسک- تاچندروز حالم یه جوری بود!!! ....

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا کمک همه مردم بی چاره باشه ......که جز امید به وعده وعید چاره ای ندارن ......:(

واقعآ دل آدم میسوزه واسه این بی انسانی ها .....:(

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبر خوب، امروز با وزش باد در اغلب استان های غربی جریان هوا خاک آلود شروع به حرکت کرد و هوا بهتر شد، در چند نقطه که نگاه کردیم احساس کردیم باد از شمت شمال به سمت جنوب حرکت می کنه. از خوزستان چه خبر بود امروز؟

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبر خوب، امروز با وزش باد در اغلب استان های غربی جریان هوا خاک آلود شروع به حرکت کرد و هوا بهتر شد، در چند نقطه که نگاه کردیم احساس کردیم باد از شمت شمال به سمت جنوب حرکت می کنه. از خوزستان چه خبر بود امروز؟

آبادان بدتر شده بود امروز،قهوه ای!

22 بهمن هم خیلی ها شرکت کردن،گناه دارن تو این هوا خداییش.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

آغاجاری الان خوبه(جنوب شرق)...افتابیه
ولی صبح باد بود...خاک هم میزد تو صورتمون

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز ما می نالیم هوا مشهد بده :D

ای همشهری ناشکر:D
متاسفانه ماهم درآینده نزدیک دچاربحران میشیم.دشت مشهدبه شدت خشک شده وسددوستی هم به لطف کشوردوست وبرادرمون افغانستان دیگه آب نداره.مطمئن باش چندسال دیگه براحموم کردنمون ازسوپرمارکت آب بخریم!!!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشنهاد محسن رضایی به روحانی برای عبور خوزستان از بحران

متن کامل این نامه، بدین شرح است:

جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی
سلام علیکم

فاجعه زیست محیطی خوزستان و چند استان دیگر کشور از جمله ایلام و بوشهر و کرمانشاه مساله ساده ای نیست که بتوان از کنار آن گذشت. هرچند دولت جنابعالی و چند نفر از وزرای شما با تمام تلاش درحال پی گیری موضوع هستند ولی عمق درد و رنج مردم آنقدر زیاد است که باید یک فکر اساسی برای آن کرد.

غبار و پدیده ریزگردها قریب به یک هفته است که زندگی مردم را دراستان خوزستان و هم چنین در استانهای بوشهر، ایلام و کرمانشاه مختل کرده است و صدها نفر را روانه بیمارستان کرده و عده ای نیز جان خودرا ازدست داده اند.

مجموعاً بالغ بر ده درصد جمعیت کشور درمعرض این فاجعه زیست محیطی قرار دارند. این حادثه کمتر از زلزله و حوادث مشابه دیگر نیست. حداقل این است که جلسات فوق العاده هیئت دولت تشکیل شود و برای جلوگیری از تکرار این حادثه فکر اساسی و عاجلی صورت گیرد.

شما بخوبی می‌دانید که استان خوزستان بار اصلی اقتصاد کشور را ازنظر درآمد ملی وآب وبرق وانرژی کشور را برعهده دارد ولی با مشکلات اساسی مواجه است. تحمل هشت سال جنگ تحمیلی درگذشته وناامنی محیط زیستی، اقتصاد و زندگی مردم را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است.

حداقل ترمیم لازم اختصاص پنج درصد از کلیه درآمدهای حاصل از نفت و گاز استان برای حل مشکلات توسعه ای استان و نیز مقابله با فاجعه محیط زیستی مذکور است.
برادر جنابعالی
محسن رضایی

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیشنهاد محسن رضایی به روحانی برای عبور خوزستان از بحران

متن کامل این نامه، بدین شرح است:

جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی
سلام علیکم

فاجعه زیست محیطی خوزستان و چند استان دیگر کشور از جمله ایلام و بوشهر و کرمانشاه مساله ساده ای نیست که بتوان از کنار آن گذشت. هرچند دولت جنابعالی و چند نفر از وزرای شما با تمام تلاش درحال پی گیری موضوع هستند ولی عمق درد و رنج مردم آنقدر زیاد است که باید یک فکر اساسی برای آن کرد.

غبار و پدیده ریزگردها قریب به یک هفته است که زندگی مردم را دراستان خوزستان و هم چنین در استانهای بوشهر، ایلام و کرمانشاه مختل کرده است و صدها نفر را روانه بیمارستان کرده و عده ای نیز جان خودرا ازدست داده اند.

مجموعاً بالغ بر ده درصد جمعیت کشور درمعرض این فاجعه زیست محیطی قرار دارند. این حادثه کمتر از زلزله و حوادث مشابه دیگر نیست. حداقل این است که جلسات فوق العاده هیئت دولت تشکیل شود و برای جلوگیری از تکرار این حادثه فکر اساسی و عاجلی صورت گیرد.

شما بخوبی می‌دانید که استان خوزستان بار اصلی اقتصاد کشور را ازنظر درآمد ملی وآب وبرق وانرژی کشور را برعهده دارد ولی با مشکلات اساسی مواجه است. تحمل هشت سال جنگ تحمیلی درگذشته وناامنی محیط زیستی، اقتصاد و زندگی مردم را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است.

حداقل ترمیم لازم اختصاص پنج درصد از کلیه درآمدهای حاصل از نفت و گاز استان برای حل مشکلات توسعه ای استان و نیز مقابله با فاجعه محیط زیستی مذکور است.
برادر جنابعالی
محسن رضایی
5 درصد!!!!! تو بگو یک صدم درصد.. شرمنده داداش نمیشه.
اصلا امکان نداره. بس با کدوم پول ها 3000 و 12000 میلیاردها و بابک زنجانی ها رو تغذیه کنیم..

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداوند دکتر رضایی را حفظ کند ......از زحمات وزیر محترم بهداشت دکتر هاشمی هم تشکر میکنیم .........و تشکر اصلی از مردم خوزستان که حتی شرایط جوی نامناسب سبب نشد انقلاب خود را تنها بگذارند

درود بر شرف و غیرتشان

بالا