اینجا خوزستان؛ ما زیر خاک هستیم

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
فدات آوای عزیز
اهل کجایی؟

اهل نصف ایرانه، یعنی از غرب تا جنوب کشور.

خخخخ
کرمانشاه. اینجام دست کمی از اهواز نداره
همه جای ایران سرای من است:redface:.
حتی اگه شهر ما میزبان ریزگرد ها نبود بازم ناراحت میشدم این حق همه ی ماس ک از هوای پاک و سالم لذت بریم

یه ذره خااااااااااااااک؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه کوچولو خاکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این ریز گردا آلودس تو مقاله خوندم باعث سرطان میشه ... بیچاره نسل های بعد....
واقعا شرایط بدیه واسه بیماران قلبی بچه ها... مسئله اینجاس ک ما تا آخرر تابستون همین برنامه رو داریم کاش فقط چند روز بود

اقا ایناش کلا به کنار .. اقا من اصلا دوس دارم تو فضای ازاد ورزش کنم ... توقع زیادیه......چجوریه؟

AvA-6586

کاربر ممتاز

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
خخخخ
کرمانشاه. اینجام دست کمی از اهواز نداره
همه جای ایران سرای من است:redface:.
حتی اگه شهر ما میزبان ریزگرد ها نبود بازم ناراحت میشدم این حق همه ی ماس ک از هوای پاک و سالم لذت بریم
فدات خانم

اقا ایناش کلا به کنار .. اقا من اصلا دوس دارم تو فضای ازاد ورزش کنم ... توقع زیادیه......چجوریه؟
ای بابا ...ما به نفسنفس افتادیم...دوست داشتنات که هیچی دوست عزیز

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مصیبت عظمای دیگر برای خوزستان

همین الان اخبار اعلام کرد یک منبع عظیم گرد و خاک در عراق در حال شکل گیریه
.
.
پس مردم بیچاره خوزستان منتظر مصیبتی دیگر باشند

AvA-6586

کاربر ممتاز
مصیبت عظمای دیگر برای خوزستان

همین الان اخبار اعلام کرد یک منبع عظیم گرد و خاک در عراق در حال شکل گیریه
.
.
پس مردم بیچاره خوزستان منتظر مصیبتی دیگر باشند

خداااااااااااا فقط ب دادمون برسه

چ بدبختی گیر افتادیم از دست این عراق
زمان جنگ گلوله هاشون تو قلب بچه های خوزستان و ایران بود
الانم خاکشون

کاشکی فقط عراق بود .. خاک عربستانم مسیر ایرانو یاد گرفته . تازه دوستانشم از اردن و مصر با خودش میاره

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاشکی فقط عراق بود .. خاک عربستانم مسیر ایرانو یاد گرفته . تازه دوستانشم از اردن و مصر با خودش میاره

حالا جریان چیه این خاکا مسیر ایرانو در پیش میگیره؟؟ باد به ایین سمت فقط میوزه؟ من اطلاعات جغرافی ندارم.در تخصصم نیست
یعنی سمت افغانستان و پاکستان هم میره؟؟؟
بعد چجوریاست این خاکیا از اونجا حرکت میکنن میان اینجا متوقف میشن؟!!! دیگه حرکت نمیکنن؟!!

حالا جریان چیه این خاکا مسیر ایرانو در پیش میگیره؟؟ باد به ایین سمت فقط میوزه؟ من اطلاعات جغرافی ندارم.در تخصصم نیست
یعنی سمت افغانستان و پاکستان هم میره؟؟؟
بعد چجوریاست این خاکیا از اونجا حرکت میکنن میان اینجا متوقف میشن؟!!! دیگه حرکت نمیکنن؟!!

از رو ایران که رد میشن .خیلی بهشون خوش میگذره دیگه میمونن .. نامردا دوستاشونم خبر میکنن ..با اونجاها نمیرسه.... اخه اونجا همش بیابونه متوقف نمیشن

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا همین بدون شرح ها خیلی حرفا برا گفتن دارن .. تا منظور شما از این عکس چی باشه// هدفتون چی بود؟؟.......... مغلطه هم کار اصحاب خودشه نه من
ببین از یه چیزی اطلاعات نداری دست به تخریب نزن چون ممکنه خودت منفجر بشی :smile: اینو از من داشته باش.

مربی تراختور اخراج شده همون خاطر میگه فضا آلوده هست حالا یه نسبتی داده به اینکه توو اهواز هم هوا آلوده هست و کنایه زده به دو تاشون .. که دو تاش هم قابل تحمل نیست ....
اگر هم شما خوزستانی ها بدتون میاد ما ترک ها هم به خاطر آلودگی هوا با شما خواستیم همدردی بکنیم ببخشین ... الان همه پست هام رو به عنوان یه هموطن تبریزی پاک می کنم و می گم به ما که ربطی نداره مثل بعضی ها!!؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین از یه چیزی اطلاعات نداری دست به تخریب نزن چون ممکنه خودت منفجر بشی :smile: اینو از من داشته باش.

مربی تراختور اخراج شده همون خاطر میگه فضا آلوده هست حالا یه نسبتی داده به اینکه توو اهواز هم هوا آلوده هست و کنایه زده به دو تاشون .. که دو تاش هم قابل تحمل نیست ....
اگر هم شما خوزستانی ها بدتون میاد ما ترک ها هم به خاطر آلودگی هوا با شما خواستیم همدردی بکنیم ببخشین ... الان همه پست هام رو به عنوان یه هموطن تبریزی پاک می کنم و می گم به ما که ربطی نداره مثل بعضی ها!!؟

دوست عزیز چرا پای کل خوزستانیها رو میکشی وسط؟
قطعا این وضعیت برای تبریز هم پیش بیومد ما همدردی میکردیم

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز

مرسی از لطفتون دوست عزیز
همین که بیادمون باشینم بنظرمن قابل تقدیره:gol::gol::gol::gol:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک فعال محیط زیست با بیان اینکه گرد و غباری که در استان خوزستان وجود دارد تنها مشکل مردم نیست، گفت: آلودگی‌های ناشی از صنایع پتروشیمی و فولاد در کنار خشکسالی زیان بسیاری را متوجه زندگی خوزستانی‌ها کرده است.

دانیال احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، با بیان این مطلب افزود: آلودگی هوا در استان خوزستان فعالیت عادی مردم را مختل کرده است و مسئولان نیز به دلایلی که دارند از تعطیل کردن ادارات و صنایع خودداری می‌کنند که همین امر باعث شده سلامتی مردم به خصوص ریه‌های آنان به شدت تحت تاثیر قرار گیرد.

وی خشکسالی و وجود کانون‌های داخلی را علت اصلی ایجاد پدیده گرد و غبار در خوزستان ارزیابی و اضافه کرد: وقتی که اجازه دادیم تا 70درصد از تالاب هورالعظیم در ایران خشک شود باید انتظار این را داشته باشیم که با وزش هر بادی حجم بالایی از گرد و غبار به آسمان بلند شده و وارد ریه‌های مردم شود.

احمدی یادآور شد که هنوز هم دیر نشده و می‌توان با استفاده از روش‌هایی بسیار ساده مشکلات را حل کرد. به گفته وی می‌توان با ایجاد خاکریز در هورالعظیم آب شور را از آب شیرین جدا و آب خلیج فارس را به این تالاب وارد کرد تا بخش‌های خشک شده آن احیا شود.

این فعال محیط زیست تاکید کرد: با این وجود این تنها مشکل مردم خوزستان نیست و فعالیت صنایع پتروشیمی و فولاد نیز آلودگی هوای این استان را دوچندان کرده که مسئولان باید در این باره نیز چاره‌ای جدی بیندیشند.

منبع : تابناک

بالا