ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

انیشتن

عضو جدید
میشه بگید منظورتون از تکنیک دقیقان چیه ویه مثال بزنید؟
بببن نگران نباش فقط همیشه فضای کنکوررو صبحا بیادت بیار از خواب که بیدارمیشی بگومن قبولم مثلا ارتعاشات دوست دارم مقاومت عاشقتم با این جملات بازدهی 20درصد افزایش پیدامیکنه.حتماروانشناسیتم کارکن پس همه درسارو دوست داری دیگه خسته نمیشی و تو میتونی چرا که هر کی نتونه موفق شه بخودش ضربه زده خدا انسان رو موقعی موفق میکنه که خودشم بخواد تغییر کنه پس با روحیه درس خوندن تکنیکی درس خوندن هم بایس توجه کنی نه اینکه فقط بخونی

انیشتن

عضو جدید
الفای ذهنی یه چیزایی ازش شنیدم چی هست مفیده؟ وسیله خالی کردن جیب ملت
نباشه؟

مهندس جان این شماره تماس آقای یزدانی واستاداحمدی خیابان فروردین هست من سی دی هاشونو تهیه کدم 25هزارتومن هست اگه کلشو بخوای با کتاباش 50هزارتومن میشه هرشب برنامه کنکورآسان است از اف ام موج106میذاره آدمای بسایار خوب معتبر من دوره لیسانسم هم باهاشون کارکدم.شما09121841184تماس بگیر بگومن الفای ذهنی استاد ارام جزوه و سیدی صوتی و تصویری میخوام.بگو همونی که قیمتش25هزارتومن هس.آلفای ذهنی مکانی هس در تخیلات انسان که در هنگام استرس ارامشی دوچندان میده خودت کارکنی بجون من هم دعامیکنی در افزایش تمرکز بسیار موثره و در ده دقیقه 10تالغت زبان یادمیگیری.محشره

انیشتن

عضو جدید
ساعت 12تا3 شب میذاره رادیو فرهنگ و یک چیزی که مهمه بایس حتما معتبر باشه اگه آلفای ذهنی قلابی تهیه کنی مغزتومختل میکنه عواقب بدی داره چون همه دارن قلابی میفروشن حواست باشه فقط فقط از این شماره تهیه کن چون اصل.من درخدمت هستم فقط یک چیزی فضای کنکو رو هروز یاداوری کن تا بفهمی وطبیعی بشه اکی؟

انیشتن

عضو جدید
اتفاقا مشاوراشون آقای بقا و دکترزارعیان هستن باز شما به تهران نزدیکتری قشنگ میشه مشاوره بگیری فقط آلفارو گرفتی ذهنت آروم باشه 6روز بایس کار کنی هر روز بایس بهده اینکه تموم شد با خودت آلفا کنی ممکنه انرزیتو اول بگیره غذا بخوری رفع میشه حتما حتماتنهانگاش کنی کسی اطرافت نباشه وسروصدانباشه وتمرکزت فقط به چیزی باشه که آلفاواست حرف میزنه بامویسقی آرام داخلش خودش هس آرامشت زیاد یشه

انیشتن

عضو جدید
سوال دیگه نداری؟من بخوابم؟فقط مهندس باورکن تلقین تلقین تلقین وتکنیک اصل کنکوره این مشاوره ها مال ارشدهم هستن میتونی کمک بگیری.

انیشتن

عضو جدید
توآلفاروبگیر البته بایس آلفا نگاکنی کارکنی الکی که آدم حفظ نمیشه بعدشم زبان کنکور تافل بخون امسال بیشتر تافل بود 504جوا نمیده.ایقد تمرکزت رو آلفابالامیبره که حفظ میشی باتصویر سازی.بعدشم بچه کنکوری که نبایس تانصفه شب بیدار باشه بایس بخونی کمتر پیدات شه اینجا بایس موانع ذهنیتم رفع کنی گوشیتم جمع کنی 6ماه فهمیدی؟

انیشتن

عضو جدید
درضمن اولین گام موفقیت در 12گام رفع موانع ذهنی هس که 40تاس توآلفاتوضیح داده حواست باشه باعشق درس بخون کتاباتوبغل کن بوکن بخون.همین

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
يك سوال از مكانيك سيالات+درخواست

يك سوال از مكانيك سيالات+درخواست

اول درخواستم رو بگم: دوستان لطف كنيد اولا پست تكراري نذاريد و اگر تصادفا اين اتفاق افتاد اضافهاشو حذف كنيد ضمنا پست هايي كه به موضوع تاپيك مربوط نميشه رو بعد از چند ساعت حذف كنيد ممنون ميشم;)
و اما سوال:دوستاني كه سيالات خوندن ميشه به يه سوال من پاسخ بدن؟ من خودم ساختي هستم شايد واسه بچه هاي سيالات و طراحي اين سوال خنده دار باشه ولي چون من بعد 3 4 سال دارم اين درسو ميخونم واسم نامفهوم به نظر ميرسه:surprised:
مي خواستم بپرسم اصولا فرق بين نيروي شناوري و نيروي وارد برسطح يك جسم موجود در سيال چيه؟ تو كتابي كه خوندم گفته نيروي شناوري برآيند نيروهاي وارد بر جسم غوطه ور يا قسمت هاي از جسمي كه شناور است. و ميگه فقط مولفه عمودي داره
از طرفي نيرو هاي وارد بر يك جسم موجود د ر يك مايع دو مولفه عمودي و افقي داره واقعا گيج شدم فرق اين دو تا چيه كه يكيش مولفه افقي داره يكي ديگش نداره تازه فرمولاشم فرق داره

دستتو ندرد نكنه;)

آخرین ویرایش:

mahde1818

عضو جدید
اول درخواستم رو بگم: دوستان لطف كنيد اولا پست تكراري نذاريد و اگر تصادفا اين اتفاق افتاد اضافهاشو حذف كنيد ضمنا پست هايي كه به موضوع تاپيك مربوط نميشه رو بعد از چند ساعت حذف كنيد ممنون ميشم;)
و اما سوال:دوستاني كه سيالات خوندن ميشه به يه سوال من پاسخ بدن؟ من خودم ساختي هستم شايد واسه بچه هاي سيالات و طراحي اين سوال خنده دار باشه ولي چون من بعد 3 4 سال دارم اين درسو ميخونم واسم نامفهوم به نظر ميرسه:surprised:
مي خواستم بپرسم اصولا فرق بين نيروي شناوري و نيروي وارد برسطح يك جسم موجود در سيال چيه؟ تو كتابي كه خوندم گفته نيروي شناوري برآيند نيروهاي وارد بر جسم غوطه ور يا قسمت هاي از جسمي كه شناور است. و ميگه فقط مولفه عمودي داره
از طرفي نيرو هاي وارد بر يك جسم موجود د ر يك مايع دو مولفه عمودي و افقي داره واقعا گيج شدم فرق اين دو تا چيه كه يكيش مولفه افقي داره يكي ديگش نداره تازه فرمولاشم فرق داره

دستتو ندرد نكنه;)
من هنوز سیالات نخوندم ولی یادمه استادمون با دو مثال همه رو خر فهم کرد:D که تفاوت بین نیروی شانوری و نیروی عمودی چیه

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
فهمیدی به منم بگو
ماشالا بچه هاي سيالات اينجا كه مثل خودمونن!! شوخي كردم من فكر كردم سوالم خنده داره نگو سوال خيلي هاس خب اميدوارم يه نفر پيدا بشه ما رو از ابهام در بياره:smile:

انیشتن

عضو جدید
ببین نیروهای واردبرسطح برجسم بانیروی شناوری فرق داره نیروی شناوری مولفه قایم نیروی وارد برجسم که برمرکز حجم جابجاشده وارد میشه سلام پسرم گلایه دارم بعضیا بد حرف میزنن دوست دارم بزنمشون عصبانیم

انیشتن

عضو جدید
بعدشم اگه سطح خمیده باشه مولفه قایم(شناوری)ومولفه افقی داریم.اگه جسم خمیده نباشه نیروی واردبرسطح همون شناوری هس

انیشتن

عضو جدید
بعدشم فصل شناوری و استاتیک سیالات بیشتربرارشته عمران میاد زیادخودتودرگیرش نکن ساده بخون سخت نگیر چون بیشترگیج میشی

knife

عضو جدید
ریاضی مهندسی

ریاضی مهندسی

سلامبهترین منبع ریاضی مهندسی را میخوام که درسنامه خوبی داشته باشه و مثال هم زیاد داشته باشه.داریم؟چیه؟ممنون

salari_erfan

عضو جدید
كتاب رياضي مهندسي كريمي انتشارات نصير خوب درس داده تست و مثال هم زياد داره

salari_erfan

عضو جدید
بچه ها شما كنترل رو از چه كتابي مي خونيد؟ چند تا فصل رو از كتاب حامدي خوندم خيلي خلاصه توضيح داده. كتاب كنترل دكتر غفاري چند وقت ديگه چاپ ميشه استادمون مي گفت خيلي خوبه

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
بعدشم فصل شناوری و استاتیک سیالات بیشتربرارشته عمران میاد زیادخودتودرگیرش نکن ساده بخون سخت نگیر چون بیشترگیج میشی
ممنونم از پاسختون.آخه تو كنكور مكانيك هيچي معلوم نيست يوقت زرتي ميان 92 از همين جا كه مشكل داريم تست ميدن بعد همه به جون من دعا ميكنن!!!!!يعني شما ميگين اگه جسم خميده باشه دو مولفه افقي و عمودي بش وارد ميشه ولي اگه مسطح باشه فقط شناوري داره ؟آخه مقدار حجمي كه براي مقدار نيروي عمودي بدست مياريم متفاوته تو نيروي عمود بر سطح حجم ميشه حجم ناحيه بالاي جسم در حاليكه تو نيروي شناوري ميشه حجم جسم غوطه ور يا قسمت شناورش اين دوتا كلي باهم فرقشونه جواب آخرش!!:surprised:
راستي از كي ناراحتين؟

dma

عضو جدید
ممنونم از پاسختون.آخه تو كنكور مكانيك هيچي معلوم نيست يوقت زرتي ميان 92 از همين جا كه مشكل داريم تست ميدن بعد همه به جون من دعا ميكنن!!!!!يعني شما ميگين اگه جسم خميده باشه دو مولفه افقي و عمودي بش وارد ميشه ولي اگه مسطح باشه فقط شناوري داره ؟آخه مقدار حجمي كه براي مقدار نيروي عمودي بدست مياريم متفاوته تو نيروي عمود بر سطح حجم ميشه حجم ناحيه بالاي جسم در حاليكه تو نيروي شناوري ميشه حجم جسم غوطه ور يا قسمت شناورش اين دوتا كلي باهم فرقشونه جواب آخرش!!:surprised:
راستي از كي ناراحتين؟

برادر جان نیروی بویانسی(شناوری) میشه حجمی از جسم که داخل سیاله ضرب در گامای سیال. که یک نیروی عمودیه رو به بالاست. یعنی همون نیرویی که سیال به جسم غوطه ور وارد میکنه و باعث سبک شدنش میشه!

اما داستان نیروی عمودی فرق داره! نیروی هیدرو استاتیک (نیروی ناشی از وزن سیال) : فشار استاتیک برابر با وزن ستون مایع یعنی گامای سیال ضرب در ارتفاع! که برای تبدیل شدن به نیرو در مساحت ضرب میشه! حالا اگه سطحی که نیرو بهش وارد میشه خمیده باشه نیروی هیدرواستاتیک به دو موئلفه افقی و عمودی تجزیه میشه!
در کل نیروی بویانسی و هیدرواستاتیک ربطی بهم ندارن! برای درک کامل یه فایل پاورپوینت برات میزارم ببین کاملا برات می افته!

http://faupload.com/upload/91/Khordad/Lecture3.ppt
;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا