ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

NASTOH

عضو جدید
دوستان لطف کنین و کمک کنین تا ی فایل اعتراض جور کنیم.تا فردا وقت داریم.

درس سیالات به نظر من :

سوال 62 و 68( کج فهمی سوال)

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
اعتراض بدرد نمی خوره سنجش اگه دوست داشته باشه حذف می کنه وگرنه نه

reza_goudarzi

عضو جدید
دوستان لطف کنین و کمک کنین تا ی فایل اعتراض جور کنیم.تا فردا وقت داریم.

درس سیالات به نظر من :

سوال 62 و 68( کج فهمی سوال)

من این دوتا رو زدم
اما بعید میدونم حذف کنن
به نظر من اگه خذف هم نکنن و فقط یدونه بزنن توی گوش طراح سوال برای من کافیه

البته دوستان یه چیزی رو هم در نظر بگیرید
ما توی اروپا که زندگی نمیکنیم که ................ ما ایران هستیم و همه چیزمون باید به همه چیزمون بیاد حتی کنکور سراسری و طراحان بیشعور کنکور که سلیقه شخصی خودشون رو دخیل میدونن توی آینده یه سری بدبخت دانشجو

farzadyar

عضو جدید
اي كاش اين همه بحث و جدل در باره ارشد ارزششو داشت
چون مثل روز روشنه بجز 200نفر اول بقيه شما دوستان مهندس 2 سال ديگه ( خيلي خيلي پوزش مي طلبم) ول معطليد
2 سال ديگه اين تاپيك رو به ياد بياريد
خدا كنه كه من اشتباه كنم و همه اونايي كه اين همه زحمت مي كشن به يه جايگاهي كه حقشو دارن برسن
خدا كنه.
اماچه كنيم كه واقعيت ها دارن چيز هاي ديگه اي نشون ميدن.

reza2495

عضو جدید
اي كاش اين همه بحث و جدل در باره ارشد ارزششو داشت
چون مثل روز روشنه بجز 200نفر اول بقيه شما دوستان مهندس 2 سال ديگه ( خيلي خيلي پوزش مي طلبم) ول معطليد
2 سال ديگه اين تاپيك رو به ياد بياريد
خدا كنه كه من اشتباه كنم و همه اونايي كه اين همه زحمت مي كشن به يه جايگاهي كه حقشو دارن برسن
خدا كنه.
اماچه كنيم كه واقعيت ها دارن چيز هاي ديگه اي نشون ميدن.

نه داداش خب باید ببینی هدف هر کس چیه ! ایا فقط ارشد و ادامه تحصیل راهیه برای درامد یا اینکه بعضیا همون طور که بعد از راهنمایی رفتند دبیرستان الانم بعد از کارشناسی میخواند برند ارشد ؟!! اما خب جنبه های دیگه ای هم میتوته داشته باشه مثل علاقه ب تحصیل یا راهی برای مهاجرت ! اما نکته اساسی ایتجاست که گرچه مدرک به هیج وجه لزومی واس یه شغل خوب ایجاد نمیکنه اما مهندسی مکانیک شاخه ایه ک خیلی خوب میشه ازش پول دراورد اگه طرف زرنگ باشه و ارشد بعضی جاها واس شغل میتونه ادمو جلو بندازه!

farzadyar

عضو جدید
شايد حق باشما باشه اما شرايط جامعه اينو نميگه

شايد حق باشما باشه اما شرايط جامعه اينو نميگه

خدا كنه كه اين طور كه ميگيد باشه و اين همه عزيزي كه كلي وقت از بهترين روزهاي عمرشون رو با استرس كنكورو...ميگذرونن و ارشد قبول ميشن و بعد 2 سال ديگه هم از طلايي ترين روزاي عمرشونو صرف اون ميكنن به يه هدف در خوري برسناما يه سوالچند درصد بچه هايي كه واسه ارشد مي خونن واقعا بر اساس هدف تعيين شده عقليه؟ نه احساسي و يا غريزي( همون كه فرموديد بعد راهنمايي دبيرستانه پس بعد كارشناسي ارشده)من چند صفحه قبل اين سوال رو پرسيدم كه هدفتون از ارشد گرفتن چيه؟ اما به جز يك نفر ( كه ايشون هم مطمعنا هيچ ديدي از جامعه بيرون دانشگاه نداشت) جواب نداد به نظر اين نشون دهنده چيه؟بچه ها دارن از روي عقل ارشد مي خونن يا از روي غريزه؟به نظر شما چند درصد براي دل خودشون ارشد ميخونن نه واسه شغل آينده ؟ ( گربه محض رضاي خدا موش نميگيره)واقعا كشور ما به اين همه كارشناس و كارشناس ارشد نياز داره؟اگه نياز دارد پس چرا تعداد بيكاران تحصيل كرده 10 برابر بيشتر از ديپلمه هاست؟آبا شما دوستان با اين تحصيل كرده ها فرق داريد و رشته شما با رشته اين بيكاران فرق دارد؟خيلي راحت مي توانيد جواب بگيريد ( چند روز به دنبال كار بگرديد و شرايط بازار كار را بررسي كرده و ببينيد آيا مكانيك جز اين آمار بيكاري هست يا نه؟باز ميگم اميد وارم كه من اشتباه كرده باشم اما شرايط جامعه چيز ديگه اي رو ميگهبا آرزوي آينده اي روشن براي جوانان پز تلاش

newuser

عضو جدید
اتفاقا هر کس که از اوضاع خراب بازار کار خبر داره میچسبه به درس خوندن و ادامه میده! الان شرایط طوریه که درسو یا باید تا جایی که جا داره بخونی یا از اول بیفتی تو بازار کار کلا دانشگاه نری! اگه درسو الان ول کنی از این جا رونده از اونجا مونده میشی!
لیسانس در حال حاضر فرق زیادی با دیپلم نداره از لحاظ شانس شغل پیدا کردن
شما هم اگه لیسانس گرفتی و الان همچین دیدی داری 4 سال از عمرتو 100 درصد تلف کردی!

irmec

عضو جدید
اينم در نظر بگيريد كه الان ارشداي مكانيك دارن كاراي ليسانس انجام ميدن. من كه ميرم امريه. گور باباي ارشد. تا خدمتو تموم نكنيم ول معطليم.
اتفاقا هر کس که از اوضاع خراب بازار کار خبر داره میچسبه به درس خوندن و ادامه میده! الان شرایط طوریه که درسو یا باید تا جایی که جا داره بخونی یا از اول بیفتی تو بازار کار کلا دانشگاه نری! اگه درسو الان ول کنی از این جا رونده از اونجا مونده میشی!
لیسانس در حال حاضر فرق زیادی با دیپلم نداره از لحاظ شانس شغل پیدا کردن
شما هم اگه لیسانس گرفتی و الان همچین دیدی داری 4 سال از عمرتو 100 درصد تلف کردی!

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
اينم در نظر بگيريد كه الان ارشداي مكانيك دارن كاراي ليسانس انجام ميدن. من كه ميرم امريه. گور باباي ارشد. تا خدمتو تموم نكنيم ول معطليم.
امریه و لیسانس؟؟؟؟ من نشنیدم به لیسانسه البته در حالت عادی امریه بدن مگر اینکه به قول یکی از دوستان از بند پ استفاده کن من خودم واسه امریه مصاحیه دادم قبولم شدم ولی چندروز بعدش پیگیری کردم گفتن امریه فقط به ارشد به بالا تعلق میگیره ظاهرا دیگه لیسانس تو کشور ما مدرک عالی به حساب نمیاد انگار دیپلم گرفتی!!!

mahde1818

عضو جدید
دقیقا منم اگه قرار باشه برم دانشگاهای در پیت شاهرود و سبزوار و بیرجند آدم بهتر سربازی رو بره وگرنه ول معطله من خودم امریه آموزش و پرورش رو گرفتم البته با بند پ

nimanoori

عضو جدید
صنعتی شاهرود که درپیت نیست!!!

به نظرم خیلی حیفه از دست بدی

دقیقا منم اگه قرار باشه برم دانشگاهای در پیت شاهرود و سبزوار و بیرجند آدم بهتر سربازی رو بره وگرنه ول معطله من خودم امریه آموزش و پرورش رو گرفتم البته با بند پ

parandme

کاربر بیش فعال
با سلام بحث های خوبی داره میشه
دوست دارم تجربه چند سال اخیرام رو براتون شرح بدم که خیلی مفیده

1- پیدا کردن کار در این اضاع یه مسئله است و پیشرفت کردن توی کار یه مسئله دیگه برای پیشرفت در کار و رسیدن به پست های بالاتر مدرک ارشد ضروری است در اشفته بازار کار امروز کشور فرقی نمیکنه دو سال دیرتر وارد بازار کار بشین یا نه پس به نظر من بهتره حتما اول ارشد بگیرین بعد برین دنبال کار درس رو ول نکنین ( شاید من قبل از ورود به بازار کار این دید رو نداشتم) بین همکاران یه لیسانس علم و صنعت داریم و یه فوق دانشگاه ازاد وقتی بحث پست و ... داریم کسی نمیگه این اقا علم و صنعت خونده میگن لیسانسه است مثل همه تکنسین های دیگه شرکت که با مدرک دیپلم استخدام شدن و الان توی (روم نمیشه بگم دانشگاه) ... علمی کاربردی مدرک لیسانس گرفتن و الان منتظرن که این دانشگاه ارشد هم بیاره تا مثلا ارشد بگیرن و جوشکاری کنن.
مثال واضح دیگه اش آزمون اخیر شرکت نفته که با مدرک کارشناسی شغل تکنسینی میده

نتیجه بند یک : برای ورود به بازار کار مخصوصا دولتی فوق لیسانس هر دانشگاهی بهتر از لیسانسه دانشگاهای بهتره( البته داخل محیط کار بحث پیدا کردن کار مطرح نیست)

2- دقت کنید که برای فارغ التحصیلان دانشگاهای خوب ( اسم و رسم دار) تقریبا همواره کار هست ولی نه همیشه کار مطلوبشون پس درکل کسی بیکار نمیمونه ولی بدست اوردن کار دلخواه شاید سخت باشه پس سعی کنید شده یک سال پشت کنکور بمونید و یه دانشگاه معتبر قبول شید مثلا شده شبانه دانشگاهای بزرگ تهران(شریف - تهران- امیرکبیر- علم و صنعت- خواجه نصیر - تربیت مدرس) خیلی تاثیر بیشتری تو همکارا میذاره تا روزانه فردوسی مشهد
اسم دانشگاه خیلی مهمه توی صنعت شریف رو غول میدونن و هر کسی که از اونجا هر مدرکی گرفته رو مخ میدونن بعد از اون امیرکبیر و علم و صنعت و خواجه رو خوب تصور میکنن (فقط بخاطر اسمشون)معمولا روی اسم تهران و تربیت مدرس حساس نیستن باید توضیح بدی (البته این عمومیت نداره برای همه جا)

نتیجه بند دو : فقط درس بخونین تا از یه دانشگاه خوب با معدل بالا مدرک ارشد بگیرین بقیش دیگه پای شما نیست...(به بند سه مربوط میشه)

3- مثل آدمای بی ایمان از لطف خداوند ناامید نشین چه بسا افرادی که با مدرک دیپلم از صفر به صد رسیدن فقط با لطف خداوند
خدا را بسیار یاد کنید و شما تلاش خوتون رو انجام بدین و نتیجه رو اگذار کنین به خدا
مطمئن باشین اگه با خدا باشین در عرض چند ماه ، در بدترین شرایط ممکن راهی رو برا شما باز میکنه که به بهترین موقعیت که انتظارش رو هم نداشتین می رسین;)

نتیجه بند سه : از همین امروز با خدای خود خلوت کنین و به درگاهش سجده کنید و اشک بریزین و ازش بخواهین که یار و یاور شما باشه و عهد کنین که گناه و نافرمانی نکنید (در عرض چند ماه اثرش رو تو زندگی تون میبینین)
همگی موفق و پیروز باشید

irmec

عضو جدید
منم امريه آموزش پرورش گرفتم. آموزشي كجا ميندازن؟

farzadyar

عضو جدید
سلام خوشحالم كه هستند افرادي كه با توجه به تحقيق دارن ادامه تحصيل مي دن نه از روي غريزه من علاقه زيادي به ادامه تحصيل داشته و دارم و ترم آخر كارشناسي هم خوب واسه ارشد خوندم ، اما انگار قسمت من اون سال ارشد نبود رفيقام رفتن ارشد و حتي شبانه شهر دور و......... رو هم قبول نشدم ( مطمعنا اگه شبانه دغوز آباد هم قبول مي شدم واسه ادامه تحصيل مي رفتم چون هيچ دليلي واسه ادامه تحصيل نداشتم جز غريزه ، يعني حتما چيز خوبيه كه بچه درس خوناي دانشگاه مي خوان بخونن ديگه من هم معدلم كم نبود پس چيزي از اونا كم ندارم پس چرا نخونم؟ ) اما با اين كه خوب هم خونده بودم اما رتبم ، شكر خدا طوري امد كه هيچ جايي قبول نشدمالبته اون موقه كه جواب كنكور امد تو خدمت بودمخيلي دپرس شدم چون چند تا از دوستاي خدمتم هم كه از قضا رشتشون مكانيك بود تصويه كردن و رفتن دانشگاه و من موندمو خدمتخدمت كه تموم شدحالا يه دنياي جديد منظورم همون بازار كاره با تمام چيز هايي كه فكر مي كردم و انتظارشو داشتم فرق مي كرد جوري كه حتي راضي شدم با ديپلم هم برم سر كار اما همونش هم نبودبلاخره با فوق ديپلمم رفتم تو يه شركت خصصوصي كه كه اونجا بدك نبوداما اصلا برام قابل حضم نبود كه اين همه زحمت بكشم و بيام با اين شرايط كار كنماولين آزمون استخدامي كه امد رو شركت كردم و شكر خدا( گر زحكمت ببندد دري ز رحمت گشايد در ديگري) از بين 300 نفر اول شدم و با توجه به اين كه كل كتابارو اون موقه كه واسه ارشد مي خوندم ، خونده بودم قبول شدمو تو مرحله مصاحبه ديدم كه رقيبم ارشد دارهچون 2 نفر رفته بوديم واسه مصاحبه قرار بود يكي مون انتخاب بشه و تومراحل مصاحبه هم لطف خدا شامل حال بنده شد و رفتم تو اون ادارهحالا چرا سرتونو درد اوردم و اين داستان زندگيم كه شايد به دردتون هم نخوره رو براتون نوشتم. دليل اول) بعد از كارشناسي ديگه طول مدرك مهم نيست اين عرض مدرك هست كه مهمهمن چند تا مدرك فني و حرفه اي ، مدرك زبان ، مدرك نرم افزار و ........... داشتم اما اون رقيبم كه ارشد هم داشت و هر چند بيشتر از من هم تلاش كرده بود و مدركش هم واسه دانشگاه تبريز بود اما از نظر عرض مدرك چيزي نداشت . پس اگه تصميم داريد واسه ارشد بخونيد و از روزهاي طلايي عمرتونو صرف اون كنيد هواستون به عرض مدرك هم باشه. دليل دوم) اشاره به اون نظر دوستمون كه اشاره به توكل بر خدا داشتن هست. چون واقعا اينجوريه اگه لطف خدا نبود من دانشگاه آزادي اون هم با كارشناسي چطوري مي تونستم با چندين كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشگاه دولتي رقابت كنم. تا اون روز من فكر مي كردم كه شزايط بچه هاي ارشد خيلي بهتر از كارشناسي هاست اما اون روز ديدم كه بهتر كه نيست بدتر هم شايد باشه چون از نظر سني هم سن اين عزيزان بالاتر رفته و صنعت يه جورايي دنبال يه جوان تر ميگرده. در كل اگه ارشد بگيريد مطمعنا بايد بريد سراغ ادارجات و شركت هاي دولتي ( البته اونجا هم عرض مدرك مهمه ها) چون شركت هاي خصوصي حتي كارشناس بدون سابقه كار هم نمي خوان چه برسد به ارشد ؟ وظيفه دونستم چيزي كه به نظرم درست مياد رو بگم حالا صلاح كار خويش خسروان دانند.

farzadyar

عضو جدید
صنعتی شاهرود که درپیت نیست!!!

به نظرم خیلی حیفه از دست بدی
اگه مي خواي بامدركت بري سر كار
فقط الان اعتبار مدرك دانشگاه هاي تهران تو صنعت باقي مونده
كسي واسه شاهرود و سبزوارو رفسنجانو امثال اينا
تره هم خورد نميكنه
ميگي نه برو چند روز به عنوان فارغ التحصيل اين دانشگاه ها دنبال كار باش
ببين چيجوري تحويلت مي گيرن
البته ناگفته نمونه
اگه كار داري اين دانشگاه ها كه هيچ
اگه از پيام نور ، غيره انتفاعي و حتي علمي كاربردي هم مدرك بگيري ارزششو داره.

koohe energy

عضو جدید
سلام،من یه سری سوال در مورد سمینار و دروس ارشد مکانیک داشتم،اگه ممکنه لینک تاپیک مخصوصش رو بدید چون خودم پیدا نکردم

amir.pakzad

عضو جدید
سلام
کسی میدونه با رتبه 1800 طراحی بهترین دانشگاهی که میشه قبول شد چیه؟
اصلا این رتبه ارزش انتخاب رشته داره یا بهتره ساله دیگه کنکور بدم

خواهشا هرکی چیزی میدونه نظرش رو بگه

ممنون

newuser

عضو جدید

برای همین میگم دیگه.من خودم کلی دنبال کار بودم که چند ماه کار کنم هر جا از این شرکت ها میرفتم میگفتن فقط ارشد میگیریم چون فوق ها زیادن
مدرک لیسانس فقط توی شهرک صنعتی کار شاید به زور الان کار پیدا بشه و اونم به عنوان مهندس به شما حقوق نمیدن و حقوق کارگر ساده به شما میدن (ساعتی 1600 1700)
اگر هم منظورتون کار غیر مرتبط با رشته باشه که همیشه پیدا میشه و به مدرک و این حرفا کلا ربطی نداره!

maxy

عضو جدید
سلام بچه ها
سوالی داشتم
برای رشته دوم بنظر شما کدام رو انتخاب کنم بهتره؟
مهندسي ايمني و بازرسي فني
مهندسي ابزاردقيق و اتوماسيون در صنايع نفت

کارنامه یا اطلاعاتی در مورد درصد های این رشته ها دارید

میشه راهنمای کنید؟

ممنون

reza2495

عضو جدید
بچه ها به نظر من کار هست خوبشم هست منتها برای ادم زرنگ! حالا چه مهندس چه کارشناس ارشد و چه دیپلم! من میتونم بپرسم شما به کی میگی مهندس؟!! یکی تو دانشگاهشون استاتیک و مقاومت و انقلاب و اندیشه اسلامی پاس کرده اسمش شد مهندس؟؟!!! طرف نه زبان بلده نه بلده جلو 4 نفر سخنرانی کنه نه 1 نرم افزار طراحی بلده !!!! الان یه بچه راهنمایی مثل بلبل انگلیسی حرف میزنه بعد یه مهندس نباید زبان بلد باشه جدی؟!! کسایی که رشتشون طراحی جامدات ایا واقعا طراحی بلدند؟ کی میگه کار نیست شما طراحی بلد باش با من که ماهی 10 میلیون با کلی عزت و احترام راحت داری!! واقعا چند نفر بلدند یه مکانیزم طراجی کنند ؟!!! ایا اسم هرکسی که مدرک مکانیک میگیره مهندس؟؟!!! بعدم بعد از 4 سال من نوعی باید تونسته باشم حفره های موجود تو بازار را شناخته باشم و دنبال این باشم که مهارت های لازم واس این حفره ها را بدست بیارم تا بتونم حرفی واس گفتن داشته باشم!

newuser

عضو جدید
بچه ها به نظر من کار هست خوبشم هست منتها برای ادم زرنگ! حالا چه مهندس چه کارشناس ارشد و چه دیپلم! من میتونم بپرسم شما به کی میگی مهندس؟!! یکی تو دانشگاهشون استاتیک و مقاومت و انقلاب و اندیشه اسلامی پاس کرده اسمش شد مهندس؟؟!!! طرف نه زبان بلده نه بلده جلو 4 نفر سخنرانی کنه نه 1 نرم افزار طراحی بلده !!!! الان یه بچه راهنمایی مثل بلبل انگلیسی حرف میزنه بعد یه مهندس نباید زبان بلد باشه جدی؟!! کسایی که رشتشون طراحی جامدات ایا واقعا طراحی بلدند؟ کی میگه کار نیست شما طراحی بلد باش با من که ماهی 10 میلیون با کلی عزت و احترام راحت داری!! واقعا چند نفر بلدند یه مکانیزم طراجی کنند ؟!!! ایا اسم هرکسی که مدرک مکانیک میگیره مهندس؟؟!!! بعدم بعد از 4 سال من نوعی باید تونسته باشم حفره های موجود تو بازار را شناخته باشم و دنبال این باشم که مهارت های لازم واس این حفره ها را بدست بیارم تا بتونم حرفی واس گفتن داشته باشم!

شما که این قدر کارت درسته برو ببین بیرون چه خبره بعد بیا اینجا این حرفا رو بزن!! بعدم مگه من گفتم برین مدرک کیلویی بگیرین؟!

newuser

عضو جدید
جناب من خودمو مهندس طبق تعریفی که کردم نمیدونم بعدم من روی صحبتم با شما نبود کلی گفتم ...

منم منظورم توهین به شما نبود یه وقت ناراحت نشین
ولی اوضاع کار واقعا خرابه اون یه ذره کاری هم که هست دست کساییه که اکثرا تجربی کار کردن اونا هم نه با ما حال میکنن نه هم میخوان که ما چیزی از کارشون یاد بگیریم!

nafas_e_khoda

عضو جدید

با فونت 32 مینویسم که کاملا با حرف شما موافقم و نمونه های عینیش رو به وفور دیدم، آدم باسواد و کار بلد رو زمین نمیمونه،یه مهندس باید به معنای واقعی کلمه مهندس باشه زبانش فول باشه نرم افزار تحلیلی و طراحی و برنامه نویسی بلد باشه کار تحقیقاتی و پِزوهشی انجام بده اطلاعاتش به روز باشه ، اونوقت میبینه که کار دنبال اون میاد نه اینکه اون دنبال کار بره، البته این مهندس شدنه تو 4 سال محقق نمیشه قطعا ولی اینکه آدم دنبالش باشه و براش تلاش کنه و هر روز دغدغه یاد گرفتن داشته باشه هم باعث پیشرفتش میشه، مشکل خیلی از ماها اینه که خیلی از خودمون و اطلاعاتمون راضی هستیم البته این بستگی به این داره که سطح تفکر آدما چجوری باشه
من یه جمله ای هست از قابوس نامه که خیلی دوسش دارم
اگر طالب علمی ، پرهیزکار و قانع باش و علم دوست و بردبار و حنیف روح و دیرخواب و زود خیز و حریص به کتابت
موفق باشید

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خیلی آرمانی حرف میزنی دوست من...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با فونت 32 مینویسم که کاملا با حرف شما موافقم و نمونه های عینیش رو به وفور دیدم، آدم باسواد و کار بلد رو زمین نمیمونه،یه مهندس باید به معنای واقعی کلمه مهندس باشه زبانش فول باشه نرم افزار تحلیلی و طراحی و برنامه نویسی بلد باشه کار تحقیقاتی و پِزوهشی انجام بده اطلاعاتش به روز باشه ، اونوقت میبینه که کار دنبال اون میاد نه اینکه اون دنبال کار بره، البته این مهندس شدنه تو 4 سال محقق نمیشه قطعا ولی اینکه آدم دنبالش باشه و براش تلاش کنه و هر روز دغدغه یاد گرفتن داشته باشه هم باعث پیشرفتش میشه، مشکل خیلی از ماها اینه که خیلی از خودمون و اطلاعاتمون راضی هستیم البته این بستگی به این داره که سطح تفکر آدما چجوری باشه
من یه جمله ای هست از قابوس نامه که خیلی دوسش دارم
اگر طالب علمی ، پرهیزکار و قانع باش و علم دوست و بردبار و حنیف روح و دیرخواب و زود خیز و حریص به کتابت
موفق باشید

معلومه که
کسی که کار بلد باشه بیکار نمیمونه
اما الان شرایط عادی نیست
منظورم شرایط کاریه
اونیکه اندیشه 20 گرفته و استاتیک به زور 10 مهندسه بقیه هم مهندسن متاسفانه
بعدشم الان نمیشه تو اکثر دانشگاهها با سواد بار اومد
مگه چنتا دانشگاه تاپ باشه که هم استاد داشته باشن هم امکانات
من خودم این ترم نصب و تعمیر ماشینهای ابزار و ماشین ابزار تولیدی دارم
کارگاشون تشکیل نمیشه
قراره یه روز ببرن بازدید مثلا ماشین سازی تبریز
که ترم قبل نبردن
حالا من نمیدونم با بازدید از اونجا ما چطور با نصب و تعمیر ماشین ابزار آشنا میشیم!

آخرین ویرایش:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من میگی باید حفره ها رو بشناسیم
حق با شماست
اما با چی باید پرش کنیم
با نرم افزار با ارشد با تراشکاری با نقشه کشی و نقشه خوانی با سالید با کتیا با انسیس با آباکیوس
کدوم؟
مگه چقد وقت و امکانات داریم(خودمو امثال خودمو میگم)
بعدشم به نظر من بستگی به شانستم داره که تو چه موقعیتی قرار بگیری
الان که نمیشه همه چی رو یاد گرفت

farzadyar

عضو جدید
تا يه حدي با حرفاي شما مهندس عزيز موافقم
درباره زبان و نرم افزار و امثال اينها كه شكي نيست و من قبلا هم عرض كرده بودم كه عرض مدرك خيلي مهمتر از طول اونه و آدم فوق ديپلم با چند تا مهارت بلد باشه خيلي بهتر از اينه كه فوق ليسانس بدون نرم افزار و مهارت باشه ( البته درباره زبان هيچ جاي بحث نيست و حتما همه بايد بلد باشن)
و دليل اصلي كه واسه ادامه ندادن بي مورد تحصيل اينه
شما اگه ديپلم باشي : فقط بلد بودن يه مهارت كفايت مي كند و شما در كار فرد موفقي خواهي بود
شما اگه فوق ديپلم باشي : ابتدا بايد زبان در حد متوسط به بالا ( هم مكالمه و هم زبان تخصصي) بلد باشيد و در ادامه يك نرم افزار ، چند مهارت، اصول سرپرستي، نحوه صحبت كردن در جمع و امثال اينها بلد باشي تا در كارتان موفق باشيد
شما اگه كارشناسي باشي: زبان انگليسي ( مكالمه و زبان تخصصي ) در حد عالي بلد باشيد چند نرم افزار طراحي و تحليلي در حد عالي بلد باشيد، اصول مديريت بلد باشيد ، نحوه ارائه گزارش كار و اداره جلسه بلد باشيد
و مهمتر از همه بايد حداقل 2 سال سابقه كار داشته باشيد.
شما اگر كارشناسي ارشد باشيد: علاوه بر زبان تخصصي كه بايد فول باشيد بايد آيلتس يا تافل داشته باشيد، مديريت كامل را بلد باشيد، كار با چندين نرم افزار طراحي و تحليل رافول باشيد
در برگزاري جلسات و اداره آن هيچ مشكلي نداشته باشيد و حداقل چندين مقاله isi در رزومه خود داشته و مهمتر و بد تر از همه حداقل 5 سال سابقه كار داشته باشيد
.
حال اگه شما چشم اميد به استخدام در دستگاه هاي دولتي بسته ايد مثلا شركت نفت
كارداني 1000
كارشناسي 100
كارشناسي ارشد 10
دكتري1
اين هم نسبت ظرفيت هاست
البته اينجا ديگه سابقه كار الزامي نيست
اما اون اقايي كه سابقه داره در اولويته
اينها رو نگفتم كه نا اميدتون كنم
اينها رو گفتم شايد آگاه بشيد
ا از فردا فقط اين را ميدانم كه خدا قبل از خورشيد بيدار است پس نگران نباشيد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا