آزمون نظام مهندسی مرداد 94

reza_19933

عضو جدید
شرایط آزمون چیه؟ یعنی باید چندسال از مدرک کارشناسیمون بگذره؟

م.ش.

عضو جدید
با سلام.امتحان سخت بودو زمان بر.من که وقت کم اوردم
خیلی از سوالا تو مباحث نبودن. منم فقط مباحثو یه روخونی کرده بودم.
دوستان کسی جزوه یا کتاب خاصی سراغ داره برا سوالای خارج از مباحث؟؟؟؟؟

م.ش.

عضو جدید
من مهندسی شیمی خوندم.گرایش کارشناسیم صنایع گاز بوده به همین خاطر میتونسم عضو نظام مهندسی(تاسیسات مکانیکی) بشم.

انیشتن

عضو جدید
اختلاف اصلی پمپ گرمایی و کولرگازی شیر انبساط استاتیک هست؟؟؟؟؟؟

arzess

عضو جدید
سلام. به نظرم امتحان از دوره قبل سخت تر و مفهمومی تر بود. من خودم حدود 7-8 تا سوال رو اصلن نتونستم برسم بهشون که مسیله ایی ها بودن . فکر کنم که 42 تا سوال رو جواب دادم که خدا کنه تعداد غلطهام زیاد نباشه و قبول شم. برای امتحان به نسبت زیاد خونده بودم اما خداییش امتحان پدر مادر داری بود.

arzess

عضو جدید
شکلایی که هواکش داشت چی زدین؟

اونی که به صورت دو خم بود رو زدم که دو تا هواکش لازم هست و اون یکی که یک خط قایم لوله فاضلاب داشت فقط در پایین ترین نقطه خط لوله که نقطه B بود رو زدم که هواکش داشته باشه.

mahmood5

عضو جدید
مرجع انتقال حرارت

مرجع انتقال حرارت

در صورت سوال مرجع انتقال حرارت در شهر نهبندان ساختمان غیر مستقل با استفاده مداوم بود یا منقطع؟

fluid.com

عضو جدید
سلام رفقا !

این آزمون نظام مهندسی واقعا داره مثل کنکور ارشد میشه ! من خودم خیلی خوب خوندم اما الان واقعا نمیدونم قبول میشم یا نه ، مشکل اصلی من اینه که فکر کنم غلط زیاد دارم ، تست ها خیلی مفهومی شده مثلا همون تست نهبندان ! وقتی که گفتن 10 دقیقه به پایان آزمون مونده من به اون تست رسیدم ، یکم هول شدم اونو اشتباهی زدم. اومدم خونه دیدم چه سوتی دادم !
ساختمان گروه 3 میشد ، نکته اینجا بود چون اینرسی حرارتیش 450 بود و از 400 بیشتره پس جزء ساختمان های با استفاده دائم در نظر گرفته میشه نه منقطع ! آی سوختم ها !!:(
COP کمپرسور ضربه ای فکر کنم بیشتر از همه بود که حدود 4 هستش ، COP جزبی ها حدود ا لی 2 هستش.
ولی یه نکته ای رو بگم به نظر من از آزمون آبان 93 آسون تر بود . نمیگم کلا آسون بود دارم میگم در قیاس اون آزمون یکمی راحت تر بود . خوشبحال هرکی که یکی دو سال پیش امتحان داد ! یارو یکی دو هفته کتابا رو روخونی میکرد میرفت قبول میشد ! شانسه ماست دیگه !

anila124

عضو جدید
سلام رفقا !

این آزمون نظام مهندسی واقعا داره مثل کنکور ارشد میشه ! من خودم خیلی خوب خوندم اما الان واقعا نمیدونم قبول میشم یا نه ، مشکل اصلی من اینه که فکر کنم غلط زیاد دارم ، تست ها خیلی مفهومی شده مثلا همون تست نهبندان ! وقتی که گفتن 10 دقیقه به پایان آزمون مونده من به اون تست رسیدم ، یکم هول شدم اونو اشتباهی زدم. اومدم خونه دیدم چه سوتی دادم !
ساختمان گروه 3 میشد ، نکته اینجا بود چون اینرسی حرارتیش 450 بود و از 400 بیشتره پس جزء ساختمان های با استفاده دائم در نظر گرفته میشه نه منقطع ! آی سوختم ها !!:(
COP کمپرسور ضربه ای فکر کنم بیشتر از همه بود که حدود 4 هستش ، COP جزبی ها حدود ا لی 2 هستش.
ولی یه نکته ای رو بگم به نظر من از آزمون آبان 93 آسون تر بود . نمیگم کلا آسون بود دارم میگم در قیاس اون آزمون یکمی راحت تر بود . خوشبحال هرکی که یکی دو سال پیش امتحان داد ! یارو یکی دو هفته کتابا رو روخونی میکرد میرفت قبول میشد ! شانسه ماست دیگه !

دوست عزیز سلام
منم خوب ندادم
به نظر منم از آبان 93 آسونتر بود
سر جمع هم 36 تا زدم و بگم بازم میتونستم بزنم اما وقت کم آوردم

ببینین برای این سوال نهبندان
با اینکه طبق صفحه 85 جزو نیاز انرژی متوسط هست اما طبق جدول صفحه 67 وقتی اینرسی حرارتی بیشتر از 450 باشد در این صورت نیاز غالب میشه انرژی زیاد و ربطی به این نداره که اگر اینرسی حرارتی بیشتر از 400 باشه میشه استفاده مداوم
در این صورت نهبندان میشه گروه دو و چون سالن غذاخوریه میشه گروه دو و ساختمان مستقل با استفاده منقطع

انیشتن

عضو جدید
سلام رفقا !

تو صورت سوال گفته بود منقطع ،دایم نگفته بود

انیشتن

عضو جدید
اونی که به صورت دو خم بود رو زدم که دو تا هواکش لازم هست و اون یکی که یک خط قایم لوله فاضلاب داشت فقط در پایین ترین نقطه خط لوله که نقطه B بود رو زدم که هواکش داشته باشه.

مطمنین که ایناکه گفتین جوابای درستن؟

انیشتن

عضو جدید
یک جاخوندم که بالای هواکش نبایس توالت باشه.B اشتباس.یک جا نوشته اگه دو توالت غیر هم سطح باشن هواکش بالای اینا لازم هست اگر که بالای هواکش لوازم بهداشتی غیر ازتوالت باشد

بالا