*** آرشیو اخبار تاریخ گذشته ***

*** آرشیو اخبار تاریخ گذشته ***

• مجموع رای دهندگان
    71

vatanparast

عضو جدید
بابا بی خیال به قول اسی خان جانا جمال پپسی من در ماه میبینم
ولی جدا از این دوستان نظرتون درباره ظهور چیه؟ یکی از نشانه های ظهور مرگ پادشاهی عبدالله نام در حجاز هست که طبق روایت امام صادق پس از اینکه خبر مرگ ایشون تصدیق بشه چون یه مدت مخفی میمونه ظهور قطعیه.یعنی ممکنه همین ملک عبدالله خودمون باشه؟!اگه خبر داشته باشید چند روز پیش اعلام شد که در کما میباشد و تازه 89 سال سن داره.یعنی میشه؟؟!!
این هم روایت
« امام صادق (ع) فرمودند:
هر کس مرگ عبدالله را برای من تضمین کند، من ظهور قائم را برای او تضمین می کنم. سپس فرمود: وقتی عبدالله بمیرد، مردم برای حکومت با کسی توافق نکنند و این اختلاف و درگیری به خواست خدا تا ظهور صاحب الامر (عج) ادامه یابد. حکومت های چند ساله پایان یافته و تبدیل به حکومت چند ماهه و چند روزه شود. راوی می گوید: سئوال کردم: آیا این ماجرا به طول می انجامد؟ فرمود: هرگز. »
« ... وقتی عبداله بمیرد، مردم برای حکومت با کسی توافق نکنند و این اختلاف و درگیری به خواست خدا تا ظهور صاحب الامر (عج) ادامه یابد. حکومت های چند ساله پایان یافته و تبدیل به حکومت های چند ماهه و چند روزه شود ... »
« از مسند احمد از پیامبر (ص) نقل شده است: مردی در حجاز حکومت خواهد کرد که اسمش چون اسم حیوان است؛ (فهد یعنی یوزپلنگ) هنگامی که او را از دور ببینی، تصور می کنی که در چشمش کژی (انحراف) وجود دارد و هنگامی که به او نزدیک می شوی، در چشمش چیزی نمی بینی؛ بعد از او برادرش که نامش عبدالله است، خلافت می نماید؛ وای بر شیعه ی ما از او.. سپس سه مرتبه تکرار کردند: خبر مرگش را به من بشارت دهید تا من ظهور حجت را به شما بشارت دهم. »

امیدوارم در برابر من جبهه نگیرید من هم نمیگم این ها حقیقته اما حتی اگه کورسوی امیدی هم تو دلمون برا فرج باز بشه خوبه.واقعا دنیا به ظهور آقا نیازداره این روزا.

کل دنیا یعنی خاور میانه کل خاور میانه یعنی عربستان!!!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا این اراجیف رو تموم کنید که چیزی در حد چاه جمکرانه

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله بله عربستان شده کل دنیا !
عربستان چه اهمیتی داره نسبت به کل دنیا ؟!
البته حق هم دارن خودشون از همین سرزمین بودند نباید برای آخرالزمان رویداد های هند و چین رو بشارت میدادند که :دی

خو باید با درک افراد اون زمان حرف میزدن دیگه .

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
خو باید با درک افراد اون زمان حرف میزدن دیگه .

مگه افراد اون زمان همه چیز میدونستن ؟ خوب در مورد آمریکا صحبت میکرد بازم نمیفهمیدن ولی چون ایمان داشتن منتظر میموندن تا کشف بشه !
حالا نمیدونم به حرف های خودتون چقدر ایمان دارید ولی الان با توجه به این حرفتون میشه گفت قرآن برای درک مردم 1400 سال بوده ؟

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
حقیقت که نداره ولی کاشکی داشت.راحت میشدیم از این سرگردانی.اصلا انسانی رویه زمین نباشه اتفاق مهمی نمیفته

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی جدا از این دوستان نظرتون درباره ظهور چیه؟ یکی از نشانه های ظهور مرگ پادشاهی عبدالله نام در حجاز هست که طبق روایت امام صادق پس از اینکه خبر مرگ ایشون تصدیق بشه چون یه مدت مخفی میمونه ظهور قطعیه.یعنی ممکنه همین ملک عبدالله خودمون باشه؟!اگه خبر داشته باشید چند روز پیش اعلام شد که در کما میباشد و تازه 89 سال سن داره.یعنی میشه؟؟!!
این هم روایت
« امام صادق (ع) فرمودند:
هر کس مرگ عبدالله را برای من تضمین کند، من ظهور قائم را برای او تضمین می کنم. سپس فرمود: وقتی عبدالله بمیرد، مردم برای حکومت با کسی توافق نکنند و این اختلاف و درگیری به خواست خدا تا ظهور صاحب الامر (عج) ادامه یابد. حکومت های چند ساله پایان یافته و تبدیل به حکومت چند ماهه و چند روزه شود. راوی می گوید: سئوال کردم: آیا این ماجرا به طول می انجامد؟ فرمود: هرگز. »
« ... وقتی عبداله بمیرد، مردم برای حکومت با کسی توافق نکنند و این اختلاف و درگیری به خواست خدا تا ظهور صاحب الامر (عج) ادامه یابد. حکومت های چند ساله پایان یافته و تبدیل به حکومت های چند ماهه و چند روزه شود ... »
« از مسند احمد از پیامبر (ص) نقل شده است: مردی در حجاز حکومت خواهد کرد که اسمش چون اسم حیوان است؛ (فهد یعنی یوزپلنگ) هنگامی که او را از دور ببینی، تصور می کنی که در چشمش کژی (انحراف) وجود دارد و هنگامی که به او نزدیک می شوی، در چشمش چیزی نمی بینی؛ بعد از او برادرش که نامش عبدالله است، خلافت می نماید؛ وای بر شیعه ی ما از او.. سپس سه مرتبه تکرار کردند: خبر مرگش را به من بشارت دهید تا من ظهور حجت را به شما بشارت دهم. »

امیدوارم در برابر من جبهه نگیرید من هم نمیگم این ها حقیقته اما حتی اگه کورسوی امیدی هم تو دلمون برا فرج باز بشه خوبه.واقعا دنیا به ظهور آقا نیازداره این روزا.

ممنون واسه من که موضوع جالب بود دوست دارم بچه های که در این مورد اطلاعات بیشتری دارن نظر بدن.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی به این حرفا توجه نکنید

زیاد به این موضوع توجه نمی کنم اما چند روزه اخیر خیلی از حرفهای اطرافیان در این مورد شنیده بودم کنجکاو شدم ببنم خبرها الان در زمانی که نزدیک می شیم به اون تاریخ نسبت به شش هفت ماه قبل چه تغییراتی کرده.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله بله عربستان شده کل دنیا !
عربستان چه اهمیتی داره نسبت به کل دنیا ؟!
البته حق هم دارن خودشون از همین سرزمین بودند نباید برای آخرالزمان رویداد های هند و چین رو بشارت میدادند که :دی

:eek:

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
وقتی خرافه جای علم را می گیرد!

هشدار ناسا نسبت به افزایش ترس و خودکشی در پی شایعه مضحک پایان جهان!

در حالیکه برخی با راه اندازی گروه های مختلف به شمارش معکوس پایان جهان در ماه آینده پرداخته اند، سازمان ناسا هشدار داده که شایعات مضحک و بی اساس «پایان جهان» مایاها یک تهدید واقعی برای ترساندن کودکان و افسردگی نوجوانان و در نهایت افزایش آمار خودکشی محسوب می شود.
به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دیوید موریسون، فیزیک اخترشناس مرکز پژوهش ایمز ناسا از دریافت ایمیل ها و نامه های فراوان از سوی شهروندان مضطرب و به خصوص از افراد جوان خبر داده است.
به گفته مریسون، برخی از آنها اظهار کرده بودند که از ترس زیاد قادر به خوردن و خوابیدن نبوده و برخی از تمایل به خودکشی گفته بودند!
وی این گفته ها را در یک ویدیوی آنلاین در صفحه گوگل پلاس ناسا اعلام کرده و این شایعات اینترنتی برای ترساندن جوانان را شیطانی خواند.
مریسون اظهار کرد: در حالی که این مساله برای برخی شوخی و برای دیگران اسرار آمیز بوده، تعداد زیادی از افراد به شدت در این مورد نگران هستند.
ناسا اخیرا یک صفحه اطلاع رسانی بر روی وب سات خود ایجاد کرده و در آن توضیح داده که چرا جهان در روز 21 دسامبر 2012 به پایان نخواهد رسید.
شایعات و نگرانی ها در مورد آخرالزمان بر اساس برداشت های غلط از تقویم مایاها بوده است.
به گفته ناسا، این شایعات با ادعاهایی در مورد برخورد سیاره نیبیرو که توسط سومری ها کشف شده، با زمین در آن روز آغاز شده است.
منشا این شایعات به کارهای ذکریا سیچین، نویسنده آذربایجانی مرتبط شده که در سال 1976 در مورد کشف و ترجمه متون سومری در مورد این سیاره نوشته بود. سیچین در سال 2010 در سن 90 سالگی درگذشت.
این در حالی است که به گفته دانشمندان اساسا چنین سیارهای وجود ندارد.
ناسا در صفحه خود برای رد ترس های پایان جهان اعلام کرد: اگر سیاره نیبیرو یا ایکس واقعی بوده و در مسیر برخورد با زمین قرار داشت، دانشمندان باید از حداقل یک دهه گذشته متوجه آن شده و آن را پیگیری میکردند و همچنین الان باید میشد این سیاره با چشم غیرمسلح نیز مشاهده کرد.
شایعات دیگر از جمله ادعاها در مورد وارونه شرن میدان مغناطیسی زمین و یا حرکت زمین به سوی سیاه چال های در مرکز کهکشان راه شیری نیز مسائل بی اساس دیگری هستند که توسط ناسا رد شدهاند.
این در حالی است که به گفته دانشمندان بهتر است نگرانیها در مورد پایان حیات در زمین به مسائل اثبات شده تر مانند تغییرات آب و هوا باشد.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
وقتی خرافه جای علم را می گیرد!

هشدار ناسا نسبت به افزایش ترس و خودکشی در پی شایعه مضحک پایان جهان!

در حالیکه برخی با راه اندازی گروه های مختلف به شمارش معکوس پایان جهان در ماه آینده پرداخته اند، سازمان ناسا هشدار داده که شایعات مضحک و بی اساس «پایان جهان» مایاها یک تهدید واقعی برای ترساندن کودکان و افسردگی نوجوانان و در نهایت افزایش آمار خودکشی محسوب می شود.
به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دیوید موریسون، فیزیک اخترشناس مرکز پژوهش ایمز ناسا از دریافت ایمیل ها و نامه های فراوان از سوی شهروندان مضطرب و به خصوص از افراد جوان خبر داده است.
به گفته مریسون، برخی از آنها اظهار کرده بودند که از ترس زیاد قادر به خوردن و خوابیدن نبوده و برخی از تمایل به خودکشی گفته بودند!
وی این گفته ها را در یک ویدیوی آنلاین در صفحه گوگل پلاس ناسا اعلام کرده و این شایعات اینترنتی برای ترساندن جوانان را شیطانی خواند.
مریسون اظهار کرد: در حالی که این مساله برای برخی شوخی و برای دیگران اسرار آمیز بوده، تعداد زیادی از افراد به شدت در این مورد نگران هستند.
ناسا اخیرا یک صفحه اطلاع رسانی بر روی وب سات خود ایجاد کرده و در آن توضیح داده که چرا جهان در روز 21 دسامبر 2012 به پایان نخواهد رسید.
شایعات و نگرانی ها در مورد آخرالزمان بر اساس برداشت های غلط از تقویم مایاها بوده است.
به گفته ناسا، این شایعات با ادعاهایی در مورد برخورد سیاره نیبیرو که توسط سومری ها کشف شده، با زمین در آن روز آغاز شده است.
منشا این شایعات به کارهای ذکریا سیچین، نویسنده آذربایجانی مرتبط شده که در سال 1976 در مورد کشف و ترجمه متون سومری در مورد این سیاره نوشته بود. سیچین در سال 2010 در سن 90 سالگی درگذشت.
این در حالی است که به گفته دانشمندان اساسا چنین سیارهای وجود ندارد.
ناسا در صفحه خود برای رد ترس های پایان جهان اعلام کرد: اگر سیاره نیبیرو یا ایکس واقعی بوده و در مسیر برخورد با زمین قرار داشت، دانشمندان باید از حداقل یک دهه گذشته متوجه آن شده و آن را پیگیری میکردند و همچنین الان باید میشد این سیاره با چشم غیرمسلح نیز مشاهده کرد.
شایعات دیگر از جمله ادعاها در مورد وارونه شرن میدان مغناطیسی زمین و یا حرکت زمین به سوی سیاه چال های در مرکز کهکشان راه شیری نیز مسائل بی اساس دیگری هستند که توسط ناسا رد شدهاند.
این در حالی است که به گفته دانشمندان بهتر است نگرانیها در مورد پایان حیات در زمین به مسائل اثبات شده تر مانند تغییرات آب و هوا باشد.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
همه شایعات مریخی! نگاهی به عجیب‌ترین اغراق‌های دهه اخیر درباره سیاره سرخ

همه شایعات مریخی! نگاهی به عجیب‌ترین اغراق‌های دهه اخیر درباره سیاره سرخ

[h=1] همه شایعات مریخی! نگاهی به عجیب‌ترین اغراق‌های دهه اخیر درباره سیاره سرخ

[/h]
» سرویس: علمي و فناوري - علمي
کد خبر: 91091306871
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۳

در پی اعلام انتشار یک خبر مهم درباره یافته‌های مریخ نورد کنجکاوی از سوی ناسا، شایعات و گمانه زنی‌های فراوانی درباره این خبر مطرح شد که داغ ترین آنها کشف شواهد احتمالی حیات فرازمینی بود، شایعاتی که ناسا را در آستانه نشست خبری اعلام دستاورد اخیر کنجکاوی به تکذیب واداشت.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این اولین بار نیست که سیاره سرخ، کانون خیال پردازی شایعه پردازان قرار می گیرد. این گزارش مروری دارد بر مهمترین شایعات و گزارش های اغراق آلود درباره سیاره سرخ منظومه شمسی در چند دهه‌ اخیر.

کانال‌های مریخی

یکی از معروف ترین کشفیات در سیاره سرخ، به ادعای یک ستاره شناس آمریکایی دهه 1870 میلادی باز می گردد که مدعی شناسایی کانال هایی بر سطح پوسته مریخ و در نتیجه اثبات وجود حیات در این سیاره بود.

بر اساس فرضیه ارائه شده توسط «پرسیوال لوول»، مریخ باستانی سیاره ای سرسبز و دارای آب بوده است که به مرور زمان خشک می شود و ساکنان مریخ با حفر کانال های مهندسی ساز، آب را از قطب یخ زده به سراسر مریخ منتقل می کنند.

با توسعه فناوری های رصد سیارات مشخص شد که فرضیه کانال های مریخی تنها یک توهم نوری و تصویری بوده است.

کانال های مهندسی ساز بر سطح مریخ

تصویر صورت انسان بر سطح مریخ

تصویر سیاه و سفیدی که توسط کاوشگر وایکینگ-1 ناسا در سال 1976 میلادی تهیه شده است، تداعی کننده چهره انسان بر سطح سیاره سرخ است.

برخی بر این باورند که این اشکال توسط موجودات بیگانه بر سطح این سیاره ایجاد شده است، اما محققان تأکید می کنند که این ساختارها به صورت طبیعی و در اثر نور و سایه به این شکل دیده می شوند.

تصویر صورت انسان بر سطح مریخ

جریان یافتن آب بر سطح مریخ

در ژوئن سال 2000 میلادی، ناسا با استناد به تصاویر تهیه شده از سطح مریخ توسط «نقشه بردار جهانی مریخ» (MGS)‌، مدعی کشف شواهدی از جریان داشتن آب بر سطح مریخ شد.

به ادعای محققان، آبراهه های مریخی با جریان یافتن آب بر سطح این سیاره شکل گرفته اند و رسوبات باقی مانده نیز نشانه ای از وجود آب به شکل مایع در شرایط فعلی مریخ است.

با گذشت بیش از یک دهه از مطرح شدن این ادعا، هیچ نشانه ای که بتواند وجود آبراهه های مریخی را تأیید کند به دست نیامده و محققان همچنان معتقدند که مریخ باستانی دارای آب بوده است.

وجود آبراهه بر سطح مریخ

شهاب سنگ عجیب

تکه کوچکی از مریخ در حدود 13 هزار سال قبل در قطب جنوب فرود آمده و در سال 1984 کشف شده است.

شهاب سنگ مریخی ALH84001 حاوی ماده معدنی مگنتیت است که بر روی زمین با میکروارگانیسم ها در ارتباط است؛ همچنین کربنات در این سنگ نشانگر وجود آب به شکل مایع در زمان شکل گیری در 16 میلیون سال قبل است؛ اما ساختارهای کوچک درون شهاب سنگ، نانوباکتری فسیل شده ای را نشان می دهد که ادعای وجود حیات میکروبی در مریخ را رد می کند.

میکروب در مریخ

کاوشگرهای دوقلوی وایکینگ- 2 و1 ناسا در سال 1976 میلادی، شواهدی از واکنش های متابولیک بر سطح سیاره سرخ شناسایی کردند، اما محققان با رد این یافته تأکید کردند که عوامل غیر ساکن در خاک مریخ باعث بروز این واکنش شده است؛ تاکنون هیچ شواهدی از وجود میکروب در خاک و سنگ مریخ به دست نیامده است.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
احتمال حیات بر روی مریخ به دلیل وجود آب گرم مریخی

احتمال حیات بر روی مریخ به دلیل وجود آب گرم مریخی

[h=2]احتمال حیات بر روی مریخ به دلیل وجود آب گرم مریخی
[/h]
محققان به شواهدی از وجود آب گرم بر روی مریخ دست یافته اند این یافته نشان می دهد سیاره سرخ می توانسته از حیات پشتیبانی کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مطالعه جدید دانشگاه لیستر و دانشگاه اوپن در زمینه آب بر روی مریخ نشان داد شکاف های هیدروگرمایی در اطراف دهانه های آتشفشانی مریخ را به

گونه ای تحت تاثیر قرار داده که احتمالا یک محیط قابل زیست برای حیات میکروبی بوده است.

این تحقیق مشخص کرد دمای آب بر روی سیاره سرخ بین 50 تا 150 درجه سانتی گراد بوده است.

میکروب ها بر روی زمین می توانند در چنین شرایط دمایی آب زندگی کنند.

این تحقیق بر اساس جزئیات بررسی شهاب سنگ های مریخی بر روی زمین با استفاده از میکروسکوپ های قدرتمند در دانشکده فیزیک و اخترشناسی دانشگاه لیستر انجام

شد. سپس محققان دانشگاه اوپن این یافته ها را مدل سازی رایانه ای کردند.

کاوشگران بر روی مریخ از جمله اسپریت، آپورچونیتی و کنجکاو سنگهای مریخی برای یافتن تاریخچه زمین شناسی این سیاره سرخ بررسی کرده اند.

این محققان وجود آب سیاره مریخ، دما و میزان آن را یکی از مهمترین سئوالات دانشمندان می دانند و می گویند در حالی که کاوشگران و مدارگردها در حال بررسی مواد معدنی

بر روی مریخ هستند ما اینجا بر روی زمین نیز شهاب سنگهای مریخی داریم . این شهاب سنگ ها در سه گروه مختلف به زمین رسیده اند: shergottites، Nakhlitesو

chassignites.محققان این شهاب سنگ ها را بررسی کرده و می گویند در رگه های برخی از آنها می توان کانی های تازه شکل گرفته را مشاهده کرد.

تحقیقات دقیق در مورد کانی ها با استفاده از میکروسکوپ های الکترونی و میکروسکوپ انتقال الکترون نشان داده است نخستین کانی جدید شکل گرفته برای رشد در دیواره

این رگه ها کربنات آهن بوده است.

این کربنات توسط آب غنی از دی اکسید کربن و در دمای 150 درجه سانتی گراد شکل گرفته است. زمانی که دمای آب به 50 درجه سانتی گراد کاهش یافته احتمالا کانی های

رسی شکل گرفته اند که احتمالا پس از آن مرحله نامنظمی روی داده که همان ترکیب رسی را داشته است.

میکروب ها از تعاملات و واکنش های صورت گرفته در زمان شکل گیری کانی ها استفاده می کنند تا انرژی و عناصر ضروری برای ادامه حیاتشان را به دست آورند.

نتایج این تحقیقات در نشریه Earth and Planetary Science Lettersمنتشر شده است.

منبع:خبرگزاری مهر

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خبرگزاری مهر: حالا کمتر از یک ماه دیگر تا ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ باقی مانده است. روزی که در پیشگویی مایاها، موعد پایان دنیا لقب گرفته و شمارش معکوس روزهای باقی مانده تا آن در ایمیل‌ها دست به دست می‌شود.

با این حال سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا ادعای مایاها را رد می‌کند و می‌گوید تمام پیشگویی‌های آخرالزمان درباره برخورد یک ستاره درخشان با زمین ادعای بی‌اساسی است که از نظر نجومی توجیه پذیر نیست.مایاها ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح، پیشگویی کرده بودند که در سال ۲۰۱۲ جهان به پایان می‌رسد. ستاره‌ای درخشان که بعدها مفسران آن را ماه تعبیر کردند، به زمین نزدیک می‌شود و در روزهایی که تاریکی بر زمین حاکم است، ستاره به زمین می‌خورد و تمام جهان را می‌سوزاند و از بین می‌برد.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بزرگ ترین شبیه ساز خورشیدی کشور

بزرگ ترین شبیه ساز خورشیدی کشور

[h=1] بزرگ ترین شبیه ساز خورشیدی کشور در کرج رونمایی می شود

[/h]
کد خبر: 91091306747
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۲

بزرگ ترین شبیه ساز خورشیدی کشور همزمان با هفته پژوهش در پژوهشگاه ماده و انرژی رونمایی می شود.
به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر علی اصغر توفیق، رییس پژوهشگاه مواد و انرژی با اعلام این خبر گفت: قرار است، 22 آذر ماه بزرگ ترین شبیه ساز خورشیدی کشور در این مجتمع رونمایی شود.
وی افزود: شبیه سازهای خورشیدی در گذشته فقط اجسامی در ابعاد پنج سانتی متر را پوشش می دادند در حالی که مساحت کف این شبیه ساز خورشیدی 40 متر مربع است.
توفیق با بیان اینکه شبیه سازهای خورشیدی تابش نور خورشید را به صورت آزمایشگاهی و یکنواخت شبیه سازی می کنند، ادامه داد: با شبیه ساز ساخته شده در این ابعاد امکان تست یک آبگرمکن فراهم خواهد شد.
رییس پژوهشگاه مواد و انرژی اظهار داشت: وزش باد، حرکت ابرها و هر پدیده مشابه ممکن است انجام آزمایش را از شرایط یکنواخت خارج کند اما برای نمونه آزمایش های مختلف در شرایط یکسان از شبیه ساز خورشیدی استفاده خواهد شد.
وی با بیان اینکه در این شبیه ساز با طراحی و قراردادن قطعات متحرک، شرایطی برای نزدیک و دور کردن جسم مورد آزمایش به منبع خورشید به وجود آمده است، تصریح کرد: در شبیه ساز خورشیدی قابلیت تغییر زاویه تابش خورشید به جسم نیز وجود دارد.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1] شایعه احمقانه «پایان جهان»، روس‌ها را هم به زحمت انداخت!

[/h]
کد خبر: 91091306703
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۴

در پی افزایش شایعات مضحک در مورد «پایان جهان در 21 دسامبر»!! روسیه از شهروندان خود خواسته که نگران این امر نباشند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وزیر شرایط اضطراری روسیه در پی افزایش هراس در میان برخی از مردم در مورد شایعه پایان جهان در 21 دسامبر 2012 ابراز نگرانی کرد.

طبق یک پیشگویی جنجال برانگیز از سوی قوم باستانی مایاها، در این روز یک دوره 5125 ساله موسوم به «شمارش بلند» در تقویم مایاها به پایان می‌رسد. با وجود این که مراکز علمی از جمله ناسا با قاطعیت این قبیل شایعات بی اساس را رد کرده اند بسیاری از مردم در روسیه و کشورهای دیگر به هراس افتاده‌اند به طوری که حتی یک گذرگاه طاقدار بزرگ به سبک مایاها از یخ در جنوب روسیه برپا شده است و برخی افراد ساده لوح اقلام روزانه مانند شکر، کبریت و شمع احتکار کرده‌اند!

ترس و نگرانی پوچ این گروه از مردم دولت روسیه را ناچار به انتشار اعلامیه‌ای مبنی بر پایان نیافتن جهان در این تاریخ کرده است.

وزارت شرایط اضطراری روسیه از دستیابی به شیوه‌های ارزیابی اتفاقات زمین خبر داده و اطمینان داده که همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

azadefarahi

عضو جدید
این هم روایت
« امام صادق (ع) فرمودند:

سلام دوست عزیز
چقدر به این روایتی که نقل کردین میشه اعتماد کرد
برسی کردین که اصلا تو تفاسیر معتبر مثل تفسیر نور یا المیزان به این روایت استناد تاریخی دادن یا نه .
دانه فلفل سیاه و خال مهرویان سیاه هر دو جان سوزند اما این کجا و آن کجا.

azadefarahi

عضو جدید
سلام عزیزم
این شب یلدا هم میگذره و ما با هم هندونه میخوریم تا تو زمستون یخ نزنیم
میدونی به عقیده من آدم به هرچی فکر کنه خلاصه یه روز به دستش میاره بزار به چیزی که فکر میکنیم زندگی الان باشه نه آخر دنیایی که معلوم نیست وقتی سر میرسه ما هستیم یا با سور اسرافیل بر میگردیم
راستی میدونی که... .
:love:

jimmi

عضو جدید
اگه به ماها باشه .. فککنم بعد از شب یلدا هم ما هنوز مشغول صحبت درباره ی صحت یا عدم صحت این حرفای بی مزه و بی اساس باشیم.
بهرحال ممنون از استارتر:gol:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
چقدر به این روایتی که نقل کردین میشه اعتماد کرد
برسی کردین که اصلا تو تفاسیر معتبر مثل تفسیر نور یا المیزان به این روایت استناد تاریخی دادن یا نه .
دانه فلفل سیاه و خال مهرویان سیاه هر دو جان سوزند اما این کجا و آن کجا.
آره معتبره ، البته غیر از این نشانهای زیادی بیان شده که زمان حال رو نشون میده البته بعضی از نشانهاش هنوز رو نشده.
بهتون پیشنهاد میکنم حتماچند تا مستندو ببینین ...
http://www.rasekhoon.net/subject/list/2049/media

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز
اینا همش درووغی بیش نیست!
چند سال قبل هم از این حرفها زیاد میزدن.
اینها همش حرفهای یهودیا وفراماسونریاست که فکر مردم جهان رومشغول کنن و به کارهای خودشون ادامه بدن
مثل جنگ داخلی سوریه و ...
یا اون سالی که شایعه کردن امسال سال آخر دنیاست و فکر مردم رو مشغول کردن وبه لبنان حمله کردن.
وقتی مردم دیدن خبری نیست خیلی خوشحال شدن! و خیالشون راحت بود که بازم زنده ن! حالا به لبنان هم حمله شد که شد!
دقیقا من یادمه همش میگفتن آخر دنیاست!
همه چی دست خداست

nish nish

کاربر فعال
اینها همش حرفهای یهودیا وفراماسونریاست که فکر مردم جهان رومشغول کنن و به کارهای خودشون ادامه بدن
یا اون سالی که شایعه کردن امسال سال آخر دنیاست و فکر مردم رو مشغول کردن وبه لبنان حمله کردن.
وقتی مردم دیدن خبری نیست خیلی خوشحال شدن! و خیالشون راحت بود که بازم زنده ن! حالا به لبنان هم حمله شد که شد!
همه چی دست خداست
تاییدمیره;):D

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه چی دست خداست

به نظر شما بحرین و یمن و مصر و لیبی جنگ داخلی بودن مثل سوریه ؟ یا بهار عربی ؟
استدلالتون رو میخوام بدونم