*** آرشیو اخبار تاریخ گذشته ***

*** آرشیو اخبار تاریخ گذشته ***

• مجموع رای دهندگان
    71

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کل دنیا یعنی خاور میانه کل خاور میانه یعنی عربستان!!!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا این اراجیف رو تموم کنید که چیزی در حد چاه جمکرانه

شما رو در حال فرار در بحث دیگر هم زیارت کرده بودیم جناب وطن پرست! واینجا هم بر همان ادبیات سخیف و زننده همفکرانتان که آن را کتمان می کردید اصرار دارید،
جالب است که دم از مطالعه و سواد می زنید، بماند که من من هم زیاد می کنید...

آخرین ویرایش:

SOHAJ

عضو جدید
بابا بی خیال به قول اسی خان جانا جمال پپسی من در ماه میبینم
ولی جدا از این دوستان نظرتون درباره ظهور چیه؟ یکی از نشانه های ظهور مرگ پادشاهی عبدالله نام در حجاز هست که طبق روایت امام صادق پس از اینکه خبر مرگ ایشون تصدیق بشه چون یه مدت مخفی میمونه ظهور قطعیه.یعنی ممکنه همین ملک عبدالله خودمون باشه؟!اگه خبر داشته باشید چند روز پیش اعلام شد که در کما میباشد و تازه 89 سال سن داره.یعنی میشه؟؟!!
این هم روایت
« امام صادق (ع) فرمودند:
هر کس مرگ عبدالله را برای من تضمین کند، من ظهور قائم را برای او تضمین می کنم. سپس فرمود: وقتی عبدالله بمیرد، مردم برای حکومت با کسی توافق نکنند و این اختلاف و درگیری به خواست خدا تا ظهور صاحب الامر (عج) ادامه یابد. حکومت های چند ساله پایان یافته و تبدیل به حکومت چند ماهه و چند روزه شود. راوی می گوید: سئوال کردم: آیا این ماجرا به طول می انجامد؟ فرمود: هرگز. »
« ... وقتی عبداله بمیرد، مردم برای حکومت با کسی توافق نکنند و این اختلاف و درگیری به خواست خدا تا ظهور صاحب الامر (عج) ادامه یابد. حکومت های چند ساله پایان یافته و تبدیل به حکومت های چند ماهه و چند روزه شود ... »
« از مسند احمد از پیامبر (ص) نقل شده است: مردی در حجاز حکومت خواهد کرد که اسمش چون اسم حیوان است؛ (فهد یعنی یوزپلنگ) هنگامی که او را از دور ببینی، تصور می کنی که در چشمش کژی (انحراف) وجود دارد و هنگامی که به او نزدیک می شوی، در چشمش چیزی نمی بینی؛ بعد از او برادرش که نامش عبدالله است، خلافت می نماید؛ وای بر شیعه ی ما از او.. سپس سه مرتبه تکرار کردند: خبر مرگش را به من بشارت دهید تا من ظهور حجت را به شما بشارت دهم. »

امیدوارم در برابر من جبهه نگیرید من هم نمیگم این ها حقیقته اما حتی اگه کورسوی امیدی هم تو دلمون برا فرج باز بشه خوبه.واقعا دنیا به ظهور آقا نیازداره این روزا.

دوست عزیز من تا حالا این صحبت ها را که بیان کردید نشنیده بودم ولی در مورد ظهور نباید هر بحثی رو زود باور کرد وقتی که گفته شده که حتی خود امام زمان هم در مورد ظهورشون چیزی نمیدونن که کی ظهور خواهند کرد و ظهورشون بسته به امر خداونده اما این رو هم باید متذکر شد که جوامع غربی در حین برپایی ظهوری دروغین هستند به همین دلیل شایعات زیادی نقل قول خواهد
در مورد اون موضوع شب یلدا هم مگه این اقای نوستراداموس با خدا نشست و برخواست داشته که از اینده خبر میده به گفته خود خداوند هیچ کس از اینده خبر ندارد و اگر کسی غیر از این بگوید یک دروغگویی بیش نیست این شب یلدا هم میادو میره رو سیاهیش میمونه برای افراد ساد

SH_AGH

عضو جدید
ممنونم که موجبات گریه و زاری ما را فراهم نمودی. :cry:
ولی نه ، دنیا که به پایان نمیرسه .ولی فکرشو بکنید به پایان برسه ... چی میشه .بچه ها کسی سریال REVOLUTION دیده ؟

ولی یه تغییراتی در زمین ایجاد میشه
:(

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز من تا حالا این صحبت ها را که بیان کردید نشنیده بودم ولی در مورد ظهور نباید هر بحثی رو زود باور کرد وقتی که گفته شده که حتی خود امام زمان هم در مورد ظهورشون چیزی نمیدونن که کی ظهور خواهند کرد و ظهورشون بسته به امر خداونده اما این رو هم باید متذکر شد که جوامع غربی در حین برپایی ظهوری دروغین هستند به همین دلیل شایعات زیادی نقل قول خواهد
در مورد اون موضوع شب یلدا هم مگه این اقای نوستراداموس با خدا نشست و برخواست داشته که از اینده خبر میده به گفته خود خداوند هیچ کس از اینده خبر ندارد و اگر کسی غیر از این بگوید یک دروغگویی بیش نیست این شب یلدا هم میادو میره رو سیاهیش میمونه برای افراد ساد

سلام ،
دوست من مواردی که کادو نوشته و روایاتی که آورده شده اند ،به نظر من بیشتر بر نشانه ها تاکید دارند ، و نه زمان دقیق ظهور،

البته شما درست میفرمایید ، به جزء خود خداوند کسی از زمان ظهور خبر ندارد ، اما با توجه به نشانه ها ظهور نزدیک است.
با این حرفتون هم خیلی موافقم :
از کادو گرامی هم می خواهم منبع روایت اول که منتسب به امام صادق (علیه السلام ) است رو بگذارند،

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از کادو گرامی هم می خواهم منبع روایت اول که منتسب به امام صادق (علیه السلام ) است رو بگذارند،
منبع حدیث امام صادق بحارالانوار هست
بحارالانوار، ج 52، ص 210

راستش من خودم هم قبول دارم این که همیشه روایت ها دو پهلو هستند و نمیشه به صرف معنای ظاهریشون بسنده کرد . اما برام جای امیدواری داشت که اون رو گذاشتم .دوست دارم دل خوش باشم که هنگام ظهور زنده هستم. به امید فرج آقامون:gol:
این هم یه مقاله برای دوستانی که میخوان در این باب اطلاعات بیشتری کسب کنند:
آخرین خاندان پادشاهي حجاز در آخرالزمان- خادم الامام (عج)

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان مطمئنا همگی شما درباره دجال شنیدید که میگن یه فرد یک چشم هست و چشماش سرخ هست و یک خری داره که حالا مشخصه هاش به کنار .چندسال پیش یه متن در این باب خوندم که برای خودم جالب بود .اون رو پیدا کردم و اینجا با اینکه میدونم جاش نیست برای صرف علاقه مندان میذارم.خوندنش خالی از لطف نیست:

بيوگرافي دجال
.
دجّال مرد پر تزوير و حيله گر
.
هنگامي که سخن از «دجّال» به ميان مي آيد، معمولا طبق يک سابقه ذهني عاميانه، فقط ذهنها متوجّه شخص معيّن يک چشمي مي شود که با جثّه افسانه اي و مرکب افسانه اي تر، با برنامه اي مخصوص به خود پيش از آن انقلاب بزرگ مهدي ظهور خواهد کرد.
.
ولي همانگونه که از ريشه لغت دجّال از يک سو [1] و از منابع حديث از سوي ديگر استفاده مي شود، دجّال منحصر به يک فرد نيست بلکه عنواني است کلّي براي افراد پر تزوير و حيله گر; و پر مکر و فريب و حقّه باز که براي کشيدن توده هاي مردم به دنبال خود از هر وسيله اي استفاده مي کنند، و بر سر راه هر انقلاب سازنده اي که در ابعاد مختلف صورت مي گيرد ظاهر مي شوند.
.
در حديث معروفي که از صحيح «ترمذي» نقل شده مي خوانيم که پيامبر(صلي الله عليه وآله وسلم)فرمود:
.
«انه لم يکن نبي بعد نوح الا انذر قومه الدجال و اني انذر کموه؛ [2]
.
هر پيامبري بعد از نوح قوم خود را از فتنه دجال بر حذر داشت، من نيز شما را بر حذر مي دارم!»
.
مسلّماً انبياي پيشين به مردم عصر خود نسبت به فتنه دجّالي که در آخر زمان آشکار مي شود و هزاران سال با آنها فاصله دارد هشدار نمي دادند.
بخصوص که در پايان حديث مي خوانيم:
.
«فوصفه لنا رسول اللّه فقال لعله سيدرکه بعض من رآني او سمع کلامي;
.
سپس پيامبر(صلي الله عليه وآله وسلم) صفات او را براي ما بيان کرد و گفت شايد پاره اي از آنها که مرا ديده اند يا سخن مرا شنيده اند عصر او را درک کنند!»
.
باحتمال قوي ذيل حديث اشاره به طاغيان و فريبکاران خطرناکي همچون بني اميّه و افرادي همانند معاويه است که در لباس «خال المؤمنين» و عنوان «کاتب وحي» به مکر و فريب و تزوير و بيرون راندن مردم از صراط مستقيم به سوي آداب و سنن جاهلي، و زنده کردن نظام طبقاتي و حکومت استبدادي و خودکامه، و روي کار آوردن ناصالحان چاپلوس، و جنايتکاران بيباک، و کنار زدن صلحا و فضلا و مردان لايق، پرداختند.
.
و نيز در حديث ديگري در همان کتاب مي خوانيم:
.
پيامبر(صلي الله عليه وآله وسلم) در مورد دجّال فرمود:
.
«ما من نبي الاوقد انذر قومه و لکن ساقول فيه قولا لم يقله نبي لقومه تعلمون انه اعور...;
.
هيچ پيامبري نبود مگر اين که قوم خود را از فتنه دجّال بر حذر داشت، ولي من جمله اي درباره او مي گويم که هيچ پيامبري به قوم خود نگفته، من مي گويم او يک چشمي است!»
..
تکيه روي زمان «نوح» در بعضي از اين احاديث، شايد به خاطر اشاره به دورترين زمان باشد; يا عدم وجود دجّالها در زمانهاي پيش از نوح به سبب اين باشد که نخستين آئين و شريعت را نوح آورد، و يا به خاطر عدم نفوذ حيله ها و تزويرها در جوامع انساني پيشين بوده است.
.
جالب توجّه اين که در پاره اي از احاديث آمده است که پيش از ظهور مهدي(عليه السلام) 30 دجال ظهور خواهد کرد! [3] .
حتّي در اناجيل نيز اشاره به ظهور دجّال شده است.

در رساله دوّم يوحنا (باب 1، جمله 6 و 7) مي خوانيم:
.
«شنيده ايد که دجّال مي آيد الحال هم دجّالان بسيار ظاهر شده اند.»
.
و اين عبارت نيز تعدّد دجّالها را تاکيد مي کند.
.
در حديث ديگري مي خوانيم:
.
«قال رسول اللّه(صلي الله عليه وآله وسلم) لا تقوم السّاعة حتي يخرج نحو من ستّين کذّاباً کلّهم يقولون انا نبي!؛ [4]
.
پيامبر(صلي الله عليه وآله وسلم) فرمود:
.
رستاخيز بر پا نمي شود مگر آن که شصت نفر دروغگو ظهور خواهند کرد که همه ادّعاي نبوّت مي کنند!»
.
گرچه در اين روايت عنوان دجّال به ميان نيامده، ولي اجمالاً از آن بر مي آيد که مدّعيان دروغين و فريبکار در آخر زمان محدود به يک يا چند نفر نخواهد بود.
.
اينها دجّالاني هستند که همه پيامبران، امّت خويش را از آنها بر حذر داشتند و نسبت به نقشه هاي فريبنده آنها هشدار دادند.
منتها پيش از ظهور مهدي و آن انقلاب عظيم و وسيع و راستين، هر قدر زمينه هاي فکري و رواني و اجتماعي در سطح جهاني آماده تر مي گردد، فعّاليّت اين دجّالان که يکي از بعد از ديگري ظهور مي کنند افزايش مي يابد; تا در پيشرفت زمينه هاي انقلابي وقفه ايجاد نمايند و به هزار حيله و فن براي منحرف ساختن افکار دست زنند.
.
البتّه هيچ مانعي ندارد که يک دجّال بزرگ در رأس همه آنها باشد. و امّا نشانه هايي که در بعضي از روايات براي او ذکر شده بي شباهت به تعبيرات سمبوليک و اشاره و کنايه نيست;
.
مثلا، از روايتي که مرحوم علاّمه مجلسي در بحار الانوار از اميرمؤمنان علي(عليه السلام) نقل کرده چنين استفاده مي شود که او داراي صفات زير است:
.
1ـ او يک چشم بيشتر ندارد که در ميان پيشاني اش همچون ستاره صبح مي درخشد! امّا همين چشم خون آلود است، گويي با خون ترکيب شده!
.
2ـ او الاغ (مرکب) سفيد تندروي دارد که هر گام او يک ميل است و بسرعت زمين را طي مي کند!

.
3ـ او دعوي خدائي مي کند و هنگامي که دوستان خود را به گرد خويش مي خواند صداي او را تمام جهانيان مي شنوند! .

.
4ـ او در درياها فرو مي رود و خورشيد با او حرکت مي کند، در پيش روي او کوهي از دود و پشت سرش کوه سفيدي قرار دارد که مردم آن را موادّ غذايي مي بينند.

.
5ـ به هنگام ظهور او مردم گرفتار قحطي و کمبود موادّ غذايي هستند... [5] .

..
شک نيست که ما مجاز نيستيم به هر مفهومي از مفاهيم مذهبي که در قرآن يا منابع حديث وارد شده شکل سمبولک بدهيم، چه اينکه اين کار همان تفسير به رأي است که در اسلام بشدّت ممنوع شده و عقل و منطق هم آن را مردود مي شمرد، ولي با اين حال جمود بر مفهوم نخستين الفاظ در آنجا که قرائن عقلي يا نقلي در کار است آن هم صحيح نيست و موجب دور افتادن از مقصود و مفهوم اصلي سخن است.
.
و اتّفاقاً درباره حوادث آخر زمان نيز اين گونه مفاهيم کنائي بي سابقه نيست; و تعجّبي ندارد که دجّالي که با صفات بالا مشخص شده نيز جنبه سمبوليک داشته باشد.
.
حتماً مي پرسيد چگونه مي توان آن را تفسير کرد؟
.
در پاسخ اين سؤال مي گويم بعيد نيست دجّال با آن صفاتي که گفته شد اشاره به فريبکاران و رهبران مادّي ستمگر در دنياي ماشيني باشد; زيرا:
.
اولا، آنها يک چشم دارند و آن چشم اقتصاد و زندگي مادّي است; آنها فقط به يک (بعد) مي نگرند و آن بعد منافع مادّي ملّت خويش است; و به هزار گونه نيرنگ و تزوير و سياستهاي استعماري براي رسيدن به اين هدف متوسّل مي شوند; آنها دجّالاني هستند فريبکار که چشم معنوي و انساني را از دست داده اند.
امّا همين يک چشم مادّي آنها بسيار خيره کننده و پرفروغ است در صنايع به پيروزيهاي درخشاني نائل شده اند، و از اقطار زمين نيز گذشته اند. .
.
ثانياً، مرکبهايي در اختيار دارند که بسيار تند و سريع السّير است و کره زمين را در مدّت کوتاهي دور مي زند با سرعتهايي حتّي مافوق سرعت صوت!
.
ثالثاً، آنها عملا مدّعي الوهيّتند و مقدّرات مردم جهان را به دست خويش مي دانند و با تمام ضعف و ناتواني که دارند، پياده شدن در کره ماه را دليل تسخير فضا! و مهار کردن پاره اي از نيروهاي طبيعت را نشانه تسخير طبيعت، در حالي که يک زمين لرزه مختصر، يک طوفان
کم قدرت، يک سلّول سرطاني، همه کاسه و کوزه هاي آنها را در هم مي شکند; در عين ضعف همچون فرعون دعوي خدايي دارند.
..
رابعاً، با زير دريائيهاي مجهّز به زير درياها مي روند، وسائل سريع السّيرشان با مسير شمس حرکت مي کند (بلکه گاهي از مسير آن نيز جلو مي افتد). در پيش روي کارخانه هاي عظيمش، کوهي از دود، و به دنبال سرش کوهي از فرآورده هاي صنعتي و موادّ غذايي (که مردم آن را موادّ غذايي سالم فکر مي کنند در حالي که ارزش غذايي چنداني ندارند و غالباً خوراکهاي ناسالمي هستند) مشاهده مي شود.
.
خامساً، مردم به عللي ـ از قبيل خشکسالي و يا استثمار و استعمار و تبعيضات مختلف و سرمايه گذاريهاي کمرشکن در مورد تسليحات و هزينه طاقتفرساي جنگها، و ويرانيهاي حاصل از آن که همگي معلول زندگي يک بعدي مادّي است ـ گرفتار کمبود مواد غذايي مي شوند و مخصوصاً گروهي از گرسنگي مي ميرند و از ميان مي روند، و دجّال که عامل اصلي اين نابسامانيهاست از اين وضع بهره برداري کرده به عنوان کمک به گرسنگان و محرومان جامعه براي تحکيم پايه هاي استعمار خود کوشش و تلاش مي کند.
.
در پاره اي از روايات نيز نقل شده که هر موئي از مرکب عجيب دجّال سازِ مخصوص و نواي تازه اي سر مي دهد که انطباق آن بر اينهمه وسايل سرگرم کننده ناسالم دنياي ماشيني يک بعدي که در تمام خانه ها و لانه و شهر و بيابان و ساحل دريايش نفوذ کرده کاملا قابل تصوّر است.
.
.
به هر صورت، مهم آن است که عناصر انقلابي يعني سربازان راستين مصلح بزرگ مهدي موعود(عليه السلام) همچون بسياري از مردم ساده لوح و ظاهر بين، فريب دجّال صفتان را نخورند و براي پياده کردن طرح انقلابي خود بر اساس ايمان و حق و عدالت از هيچ فرصتي غفلت نکنند.
.
البتّه آنچه در بالا گفتيم يک تفسير احتمالي براي دجّال بود که قرائن مختلفي آن را تأييد مي کند. ولي قبول يا عدم قبول اين تفسير به اصل موضوع صدمه نمي زند که مسأله دجّال، با اين صفات جنبه کنايه دارد نه اين که انساني باشد با چنان مرکب و چنان صفات و مزايا!

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز خوبید
ممنون از همراهی و گفتگوی سازنده
ولی عنایت داشته باشین اینجا بخش نجومه ها نه تاپیک روایات !!!
امید که گفتگوی راه خودش رو طی کنه ممنون

من معذرت میخوام.دیگه تکرار نمیشه :redface:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ،
دوست من مواردی که کادو نوشته و روایاتی که آورده شده اند ،به نظر من بیشتر بر نشانه ها تاکید دارند ، و نه زمان دقیق ظهور،

البته شما درست میفرمایید ، به جزء خود خداوند کسی از زمان ظهور خبر ندارد ، اما با توجه به نشانه ها ظهور نزدیک است.
با این حرفتون هم خیلی موافقم :

دوست عزیز ایشون کادو نیستن کدو هستن!دی !!!:D ضمنا با حرفاتون موافقم و از کدوی عزیز هم ممنونم بابت مطالبی که گذاشته.تو پیام قبلیم هم آدرسی گذاشتم که تو این موضوع بهتون کمک میکنه.
[COLOR=#b22222 گفت:
kadoo[/COLOR];5769795]منبع حدیث امام صادق بحارالانوار هست
بحارالانوار، ج 52، ص 210

راستش من خودم هم قبول دارم این که همیشه روایت ها دو پهلو هستند و نمیشه به صرف معنای ظاهریشون بسنده کرد . اما برام جای امیدواری داشت که اون رو گذاشتم .دوست دارم دل خوش باشم که هنگام ظهور زنده هستم. به امید فرج آقامون:gol:
این هم یه مقاله برای دوستانی که میخوان در این باب اطلاعات بیشتری کسب کنند:
آخرین خاندان پادشاهي حجاز در آخرالزمان- خادم الامام (عج)

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچکس جز خدا نمیدونه قیامت کی و چه روزیه..پس اینقدر خودتونو درگیر این چرندیات نکنید

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم که موجبات گریه و زاری ما را فراهم نمودی. :cry:
ولی نه ، دنیا که به پایان نمیرسه .ولی فکرشو بکنید به پایان برسه ... چی میشه .بچه ها کسی سریال REVOLUTION دیده ؟

ولی یه تغییراتی در زمین ایجاد میشه
:(

شما می تونی با گفتن ماجرای فیلم در چند خط کوتاه من و کسانی مثل من که این فیلم رو ندیدن راهنمای کنید تا متوجه بشیم با موضوع تاپیک مرتبط هست یا نه.
ممنون.

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

شما می تونی با گفتن ماجرای فیلم در چند خط کوتاه من و کسانی مثل من که این فیلم رو ندیدن راهنمای کنید تا متوجه بشیم با موضوع تاپیک مرتبط هست یا نه.
ممنون.

من این کلیپ رو دیروز دیدم آخرش همین حرف رو میزنه که جهان نابود نمیشه اما تغییراتی رخ میده
http://www.aparat.com/v/nSgRa

ولی همین طور که دوستان گفتن این ها برنامه ریزی های ماسون ها هست که خدا میدونه برای بشر چه نقشه هایی دارند.
به امید فرج.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز خوبید ممنون از همراهی و گفتگوی سازنده ولی عنایت داشته باشین اینجا بخش نجومه ها نه تاپیک روایات !!! امید که گفتگوی راه خودش رو طی کنه ممنون
من به عنوان استارتر معذرت خواهی میکنم مدیر محترم تالار ، وامیدوارم گفتگو دوستانه و در مسیر مرتبط با موضوع پیش بره.

اخبار

ربات
تاکنون شفق قطبی را این‌چنین دیده‌اید؟

تاکنون شفق قطبی را این‌چنین دیده‌اید؟

شاید تصاویری که دوستداران ستاره‌شناسی از شفق می‌گیرند زیبا و باشکوه باشد، اما دانشمندان برای مطالعه شفق به تصاویر واضح‌تری نیاز دارند. به کمک یک طیف‌نگار جدید، آنها می‎توانند تصاویر شفق قطبی را در نورهای مختلف ثبت کنند.

بيشتر...

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منکه همچان امیدوارم که فضایی ها حمله کنن.
و بعد که نقطه ضعفشونو پیدا کردیم و شکستشون دادیم بتونیم به اون سیستمی که باهاش بین کهکشان ها جابه جا میشن دست پیدا کنیم و با اون تکنولوژی سیارات و گونه های هوشمند جدیدی رو کشف کنیم.

تکنو کرات

اخراجی موقت
هم‌چنین، جهان با مرگ تغییر نمی‌یابد، بل‌که قطع می‌شود.
مرگ رویدادی در زندگی نیست. ما مرگ را به تجربه درنمی‌یابیم.
اگر نگریسته‌ی ما از جاودانگی، دیرند (= دیمومت) بی‌پایان زمان نباشد، بل‌که بی‌زمانی باشد، پس آن کس جاودانه می‌زید که در زمان حال زندگی می‌کند.
زندگی ما به همان اندازه بی‌کران است که میدان دید ما بی‌مرز است.»
لودویگ ویتگنشتاین

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
طوری زندگی کن که انگار فردا می میری ، و همچنین طوری زندگی کن که فرداها ادامه داره

درهر طلوع وغروبی محبت کن مهربان باش شاید فردایی نباشد.

دی!!!
چقد این صحبتا با عنوان تالار مرتبطه.:D

aria_survey87

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از اطلاعات مفیدت واقعا عالی بود منو بگو که منتظر اون سه شبانه روز تاریکی بودم

سپهر2

عضو جدید
زمین

زمین

اولا که نستراداموس در هیچ یک از رباعی هاش اشاره ای به تمام شدن عمر زمین یا هم راستایی خورشیدی نکرده بلکه دانشمندان و محققان از روی تصاویری که نستراداموس در کتابش نقاشی کرده بود به این نتیجه رسیدن که در این زمان زمین دستخوش تغییراتی بزرگ میشه که در زمین فجایه بزرگی رو به دنبال داره حتی یکی از همین محققین گفته اینجور نیست که صبح 21 دسامر پاشین ببینین دنیا تموم شده وبارها گفتن امیدواریم اشتباه کرده باشیم
راستش من به گفته های نستراداموس شک ندارم شکم رو برداشت دانشمندای امروزیه

آخرین ویرایش:

atefeh_72

عضو جدید
من نظرم پنجاه پنجاس امکان میدم که یه اتفاقاتی بیفته چون به اداموس شک ندارم.ولی اخر دنیا نیست فقط ما میریم و ادمای جدید و زندگی جدید جایگزین میشه.قبلا همه خونه های ما زیر اب بودن و ما نبودیم و الان دوباره همه جا میره زیر اب.ولی اگه اتفاق بیفته چه لحظه پر هیجانیه:D

فقط مادر

عضو جدید
نحوه شکل گیری فصل ها

نحوه شکل گیری فصل ها

[FONT=&quot]رفقای گلم با توجه به شکل بالا دیگه باید متوجه شده باشید که:[/FONT]
[FONT=&quot]1)[/FONT][FONT=&quot]چرا در دوقطب 6 ماه روز و 6 ماه شب وجود داره[/FONT]
[FONT=&quot]2)[/FONT][FONT=&quot]فصل های سال برای تمام کشورهایی که روی یک عرض جغرافیایی قرار دارن یکیه(عرض جغرافیاییه صفر استواس و تا دو قطب تقسیم بندی میشه)[/FONT]
[FONT=&quot]3)[/FONT][FONT=&quot]بر عکس مطلب بالا,روز و شب پدیده مشترک بین کشورهای دارای عرض جغرافیاییه مشترک نیست[/FONT]
[FONT=&quot]4)[/FONT][FONT=&quot]چرا توی زمستون شبا طولانی تره ولی تو تابستون روزای بلنتری داریم[/FONT]
[FONT=&quot]5)[/FONT][FONT=&quot]چیز دیگه ام متوجه شدین بگین بقیم حال کنن[/FONT]
[FONT=&quot]
یه چیزیکه خیلی مهمه و باس بدونین اینه که[/FONT]

[FONT=&quot]میدونستین فاصله زمین تا خورشید تو زمستون کمتر از تابستونه..این سرمام به خاطر عمود نتابیدن خورشیده[/FONT]

اخبار

ربات
برنامه ناسا برای پرتاب مریخ‌نورد جدید تا سال ۲۰۲۰

برنامه ناسا برای پرتاب مریخ‌نورد جدید تا سال ۲۰۲۰

ناسا از برنامه طراحی و ساخت مریخ نورد جدید بر اساس الگوی مریخ نورد محبوب «کنجکاوی» خبر داد.

بيشتر...

اخبار

ربات
یخ در کنار کره آتش

یخ در کنار کره آتش

در روزهایی که چشم‌ها به مریخ خیره شده بود تا شاید دانشمندان خبری هیجان‌انگیز را درباره آن اعلام کنند و هزار و یک حدس و گمان درباره آن مطرح می‌شد این عطارد گریزپای بود که توجه همگان را به خود معطوف کرد.

بيشتر...

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
زمینی که هرگز نمی خوابد! تصاویر ماهواره‌یی خیره کننده از درخشش نور در مناطق مختلف زمین

زمینی که هرگز نمی خوابد! تصاویر ماهواره‌یی خیره کننده از درخشش نور در مناطق مختلف زمین

» سرویس: علمي و فناوري - فناوري
کد خبر: 91091708980
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۰

ماهواره Suomi NPP‌ ناسا مجهز به حسگرهای بسیار دقیقی برای رصد مناطق مختلف زمین در هنگام شب است.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ماهواره مشترک ناسا و سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA)‌ که در اکتبر سال 2011 میلادی به فضا پرتاب شد مجهز به حسگرهایی بسیار دقیق برای رصد سیاره زمین در هنگام شب است.

در جدیدترین تصاویر ارسالی ماهواره Suomi NPP‌ نمای زیبایی از مناطق مختلف زمین از جمله رود نیل و ساحل غربی آمریکا در میان نور شبانگاهی شهرها به تصویر کشیده شده است.

«استیو میلر» از محققان دانشگاه ایالتی کلورادو تأکید می کند: برخلاف انسان، زمین هیچگاه نمی خوابد و این پویایی را می توان در تصاویر شب زمین از فضا بوضوح دید.

ماهواره Suomi NPP‌ با کمک سیستم روز- شب به صورت مستمر در حال تهیه تصویر از مناطق مختلف زمین است و بر خلاف دوربین که از یک نما و با یک حالت نوری عکسبرداری می کند، این ماهواره با اسکن چندین باره یک صحنه، تصویری با وضوح چند میلیون پیکسل ارائه می کند.

ابزار روز - شب VIIRS‌ این ماهواره به محققان کمک می کند تا تصاویر بهتری در هنگام شب در اختیار داشته باشند؛ درصورتی که شدت نور در بخشی از تصویر زیاد باشد، حالت کم نور مانع از درخشش بیش از حد می شود و اگر یک پیکسل تاریک باشد، سیگنال تقویت نور فعال می شود.

«جیمز گلسون» از محققان پروژه ماهواره Suomi NPP‌ در مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا خاطر نشان می کند: این ابزار امکان تهیه تصاویر در هنگام شب های مهتابی یا فاقد نور ماه را فراهم می کند و جزئیات دقیقی از جو زمین، مناطق خشکی، دریایی و اقیانوس را به تصویر می کشد.

انتهای پیام

درخشش نور در ساحل غربی آمریکا از فضا

نمای دیدنی مناطق مختلف کره زمین در هنگام شب

جهت مشاهده در اندازه واقعی اینجا کلیک کنید. اندازه اصلی این عکس 707x326 می باشد.
نمای رود نیل (چپ) و شفق قطبی کانادا (راست) در هنگام شب

توفان سندی در ساحل غربی آمریکا در ترکیب با نورهای شبانگاهی