·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

karimimassoud

عضو جدید
از شما چه پنهان من دنبال پلی پروپیلن «اتکتیک» یا بعبارتی «آمورف») می گردم و حاضرم به کسی که سرنخ معتبری از آن بدهد جایزه خوبی بدهم. تا آنجا که می دانم محصول جنبی و ناخواسته در تولید پروپیلن است و در تولید پ پ اصلا نمی توان آن را دور زد - بنابراین در پتروشیمی ایران هم تولید می شود. یکی از مصارف آن در ایزوگام است ولی یکی دوتا تولید کننده بیشتر از آن استفاده نمی کنند. حالا اگر کسی از این ماده خبری دارد به من هم بگوید و حایزه را دریافت کند، من تقریبا همه چیز را در مورد آن می دانم الّا اینکه در ایران چطور می شود پیدایش کرد.

آخرین ویرایش:

unstoppable

کاربر بیش فعال
از شما چه پنهان من دنبال پلی پروپیلن «اتکتیک» یا بعبارتی «آمورف») می گردم و حاضرم به کسی که سرنخ معتبری از آن بدهد جایزه خوبی بدهم. تا آنجا که می دانم محصول جنبی و ناخواسته در تولید پروپیلن است و در تولید پ پ اصلا نمی توان آن را دور زد - بنابراین در پتروشیمی ایران هم تولید می شود. یکی از مصارف آن در ایزوگام است ولی یکی دوتا تولید کننده بیشتر از آن استفاده نمی کنند. حالا اگر کسی از این ماده خبری دارد به من هم بگوید و حایزه را دریافت کند، من تقریبا همه چیز را در مورد آن می دانم الّا اینکه در ایران چطور می شود پیدایش کرد.
سلام
تا اونجا که من یادمه به خاطر تحریم ها و نبود کاتالیست و... تولید پلی پروپیلن و پلی اتیلن به مشکل جدی خورده بود
در حال حاضر هم PP بیشتر وارداتی هست که میتونید از طریق بورس تهیه کنید البته اگر اون گریدی که شما میخواید موجود باشه (احتمالاً هست)

unstoppable

کاربر بیش فعال
سلام به همه دوستان عزیز :)

پروژه من درباره درزبند های لاستیکی هستش (درزگیز/واشر و...)

اگر منبع یا چیزی به درد بخور برای تحقیق سراغ دارین خواهشاً بگین
:gol:

karimimassoud

عضو جدید
سلام دوستان من مهندس شیمی هستم ولی برای یک کار تحقیقاتی نیاز به یک نمونه پلی پروپیلن از نوع اتکتیک دارم. در صورتیکه کسی می تونه کمکم کنه ممنون می شم
از معرفی تولید کننده ها تا مصزف کننده ها و یا هر سر نخ دیگه
باتشکر
مصطفی

آقا مصطفی
من هم دنبال همین پلیمر هستم و تا حالا هرچه جسته ام نیافته ام. قاعدتا باید در پتروشیمی ایران تولید شود، چون یکی از محصولات جنبی در تولید پلی پروپیلن است. ولی ممکن است چون استفاده ای برای آن ندارند یا آن را بیرون بریزند یا تبدیل کنند یا صادر کنند خلاصه من پیدا نکردم. اگر شما به اطلاعاتی در این مورد دست پیدا کرده اید به ما هم بگویید.

reza=1001

عضو جدید
سلام دوستان
کسی در مورد پلیمر P3HT چیزی میدونه؟
خواهشاً اگه کسی میدونه کمکم کنه......

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی در مورد پلیمر P3HT چیزی میدونه؟
خواهشاً اگه کسی میدونه کمکم کنه......

سلام
مطمئنی اسمشو درست نوشتی؟؟؟ ی نگاه بکن شاید اسمشو اشتباه نوشتی
من که تا حالا چنین چیزی ندیدم!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره اسمش درسته!

(P3HT) : poly(3-hexylthiophene-2,5-dyl)

یا

poly(3-hexylthiophene

داداش بیا مقالات این صفحه رو ببین کدوم بدردت میخوره
بعد برو تالار شیمی بگو بچه ها برات دانلودش کنن

اسپرینگر

ضمنا اسم این دومی هم که نوشتی رو بزن تو onlinelibrary.wiley.com اونجا هم مقاله میاره بالا...نتونستم لینکشو برات بذارم.نمیدونم چرا نشد

آخرین ویرایش:

spana

عضو جدید
سلام.
مهندسان عزیز طرز تهیه اکریلو نیتریل و فرمولاسیونش چطوریه؟

lakistan

عضو جدید
دوستان من یک سمینار در مورد کاربرد پلیمرها در پرشکی دارم.اگه میشه این سه لغت رو ترجمه فارسی برام بنویسید. 1.vascular graft cardiac pacemaker transdermal patch فوق العاده ممنون میشم.

Elaheh Shafie

عضو جدید
ضریب پواسون

ضریب پواسون

سلام
من در مقطع ارشد تحصیل میکنم.در به دست آوردن ضریب پواسون برابر با یک به مشکل برخوردم.احتیاج به یک منبع معتبر دارم.
با تشکر

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من در مقطع ارشد تحصیل میکنم.در به دست آوردن ضریب پواسون برابر با یک به مشکل برخوردم.احتیاج به یک منبع معتبر دارم.
با تشکر
سلام
ببخشید سوالتون رو متوجه نشدم.یعنی چی؟
برای درس خواص می خواید؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راه اثبات ضریب پواسون که برابر با یک است،میخام.

ضریب پواسون که برابر 1 نیست همیشه...در صورتیکه که نسبت کرنش عرضی به کرنش طولی برابر باشه، از لحاظ مقداری میشه 1 (از لحاظ مقداری البته.چون ی منفی همیشه پشت رابطه میخوره)...حالا دیگه نمیدونم منظور شما از اثبات اینکه میشه 1 چیه.

mahyar_nouri

عضو جدید
برای رفع شکنندگی موتد PP_R در صنعت لوله چه افزودنی می توان استفاده کرد

برای رفع شکنندگی موتد PP_R در صنعت لوله چه افزودنی می توان استفاده کرد

با سلام ممنون می شم کمک کنید من تازه وارد صنعت لوله و اتصالات PP شدم، هنگامی که لوله تولید می شه لوله در برابر ضربه مقاومت خوبی نداره می خواستم ببینم کسی می تونه من و راهنمایی کنه؟

unstoppable

کاربر بیش فعال
با سلام ممنون می شم کمک کنید من تازه وارد صنعت لوله و اتصالات PP شدم، هنگامی که لوله تولید می شه لوله در برابر ضربه مقاومت خوبی نداره می خواستم ببینم کسی می تونه من و راهنمایی کنه؟
سلام
من اطلاعات زیادی ندارم اما عوامل مختلفی میتونه روی خواص لوله تأثیر بزاره...
-گرید پلیمر مورد استفاده شما باید گرید مربوط به لوله باشه
-شاید نیاز به استفاده از تقویت کننده داشته باشید
-شاید نیاز به تغییر مدت زمان سردسازی باشه
و...
بهتره فرآیندتون رو برای یه متخصص شرح بدین و مشاوره بگیرید.
مؤفق باشید.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
داداش اینجوری کلی نمیشه گرفت.باید بگید که شرایط فرایندیتون کلا چجوری بود و همه چیو شرح بدین.PP ذاتا یک پلیمر چقرمه و ضربه خور است.البته در بین پلیمرهای چقرمه رنج بالایی ندارد.ولی شما باید با ی متخصص فرایندتون رو در میون بذارید
دکتر نازکدست رو اگه بتونین گیر بیارین که دیگه عالیه.حالا ایشون هفته بعد با ما کلاس دارن، من میپرسم ببینم چی میگه.هر چند ممکنه جواب شفافی نده چون شما توضیح خاصی ندادی.ما سه شنبه کلاس داریم.تا قبل از سه شنبه بیا بگو جریان پیو تا از ایشون بپرسم...بخوای پیش مشاور و اینا بری باید پول بدی احتمالا.حتی خود دکتر.ولی من سربسته میپرسم ازشون

shahriaraz

عضو جدید
سلام به همه دوستان. من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی هستم. یه پروژه کسری خدمت دارم با عنوان مدلسازی و شبیه سازی فرایند خشک کردن رزین تحت فرایند خلا (بعنوان مثال رزین HTPB) که از این رزین بعنوان برای سوخت جت و.. استفاده میشه. چون رشته تخصصی خودم این نیست به مشکل برخوردم. خواهشا اگه کسی میتونه هرچه سریعتر یه کمکی بهم بکنه، ممنون میشم.

Behnam Irani

عضو جدید
سلام به همه دوستان. من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی هستم. یه پروژه کسری خدمت دارم با عنوان مدلسازی و شبیه سازی فرایند خشک کردن رزین تحت فرایند خلا (بعنوان مثال رزین HTPB) که از این رزین بعنوان برای سوخت جت و.. استفاده میشه. چون رشته تخصصی خودم این نیست به مشکل برخوردم. خواهشا اگه کسی میتونه هرچه سریعتر یه کمکی بهم بکنه، ممنون میشم.

عجب موتور جت یه که با سوخت جامد کار می کنه!;)
بهتره روی گرین پلی‌آمید کار کنی
برای موتورهای هیبریدی هم خیلی بهتر جواب میده

Flamenc0

عضو جدید
سلام به پلیمری های عزیز

کسی اینجا اطلاعاتی در زمینه استفاده از هیدروژل های پلیمری برای آبیاری در مناطق کم آب داره؟
جایی رو دیدید که این روش جواب داده باشه ؟

آیا این روش برای درختان انار و کاج هم جواب می ده؟؟ یا فقط برای گیاهان بوته ای و تزئینی هست؟
و اینکه اصلا از کجا باید این هیدروژل های مخصوص کشاورزی رو تهیه کرد؟ نام تجاریش چیه؟ آیا نسبت به آبیاری قطره ای اقتصادی تره؟

ممنون میشم اگه کسی هر گونه اطلاعاتی در این زمینه داره کمک کنه

hossein0591

عضو جدید
دستگاه wave vector analyzer

دستگاه wave vector analyzer

با سلام کسی میدونه دستگاه wave vector analyzer که برای بررسی جذب امواج رادار استفاده میشه توی چه ازمایشگاهی در کشور قابل دسترسی هست؟

yasmary

عضو جدید
سلام
کسی می دونه در حال حاضر کجاها دستگاه TEM خوب دارن؟
ترجیحا جایی که خودتون رفته باشید و از تصاویر گرفته شده و مهارت اپراتور مربوطه راضی بودید را بفرمایید

arta2008

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من یه کتاب در مورد اختلاط پلیمرها در اکسترودرهای تک مارپیچ نیاز دارم. اسمش اینه
Mixing in Polymer Processing By Chris Rauwendaal
کسی این کتبو نداره.
ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
ترجیحا جایی که خودتون رفته باشید و از تصاویر گرفته شده و مهارت اپراتور مربوطه راضی بودید را بفرمایید

سلام؛ به کار گروه تخصصی باشگاه نانو مراجعه کنید.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
سلام
ی جایی هست به اسم "پژوهشگاه انرژی" ظاهرا اطراف کرجه.من که نرفتم خودم.ولی یکی از دوستان رفته راضی بوده