◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

• ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن موافقم.

رای: 12 63.2%
  • ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن مخالفم.

رای: 1 5.3%
  • نظر خاصي در مورد مطالب ارائه شده ندارم!

رای: 6 31.6%

• مجموع رای دهندگان
    19

Parvix

عضو جدید
دوستان کسی خبر جدیدی از بچه های تکنولوژی نداره .....؟؟
:que:

SAJAD_J

عضو جدید
دوستان با سلام
از تمامی فرغ التحصیلان رشته مهندسی عمران -عمران ناپیوسته که مدرک کاردانی شان کاردانی معماری یا رشته دیگری که " غیر همنام " با عمران است و لذا طبق مصوبات و بخشنامه های ابلاغ شده اجازه شرکت در آزمون محاسبات به ما نمیدهند . و مهندسین عزیزی که با بنده در این موضوع که " این بخشنامه یک بخشنامه کاملا ظالمانه و غیر منطقی و غیر عقلی بوده و با هیچ دلیل و برهان عقلی و منطقی سازگار نیست " هم عقیده هستند را دعوت به طرح شکایت و اعتراض و اجماع همگانی به وزارت راه و شهرسازی مینمایم و منتظرتان هستم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

SAJAD_J

عضو جدید
دوستان با سلام
از تمامی فرغ التحصیلان رشته مهندسی عمران -عمران ناپیوسته که مدرک کاردانی شان کاردانی معماری یا رشته دیگری که " غیر همنام " با عمران است و لذا طبق مصوبات و بخشنامه های ابلاغ شده اجازه شرکت در آزمون محاسبات به ما نمیدهند . و مهندسین عزیزی که با بنده در این موضوع که " این بخشنامه یک بخشنامه کاملا ظالمانه و غیر منطقی و غیر عقلی بوده و با هیچ دلیل و برهان عقلی و منطقی سازگار نیست " هم عقیده هستند را دعوت به طرح شکایت و اعتراض و اجماع همگانی به وزارت راه و شهرسازی مینمایم و منتظرتان هستم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان با سلام
دوست عزیز متن این بخشنامه رو کجا میشه مطالعه کرد؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
دوست عزیز متن این بخشنامه رو کجا میشه مطالعه کرد؟

با سلام ................. آخرین مصوبات کمیسیون ............................................ به لینک ارائه شده و بحث شده در تالار معماری مراجعه کنید.............................. لینک مطلب

saeed511

عضو جدید
پاسخ تشریحی امتحان محاسبات

پاسخ تشریحی امتحان محاسبات

سلام
پاسخ تشریحی سوالات امتحان محاسبات سالهای قبل آیا منتشر شده است ؟ ازکجا باید تهیه کرد ؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
پاسخ تشریحی سوالات امتحان محاسبات سالهای قبل آیا منتشر شده است ؟ ازکجا باید تهیه کرد ؟

با سلام ..........
جهت دست یابی به نمونه سوالات سالهای قبل به لینک مراجعه کنید............................ لینک مطلب

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاعیه مهم تغییر زمان آزمون نظام مهندسی از شهریور ماه به آذر ماه

بسمه تعالی
قابل توجه داوطلبان آزمونهای حرفه ای سال 92
همانگونه كه مطلعند براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده مقرر بود آزمونهاي ورود به حرفه (مقررات ملّي ساختمان) در شهريورماه سالجاري برگزار گردد، ليكن علیرغم آمادگی و انجام مقدمات لازم، با توجه به درخواست گسترده مديران محترم استانها و مهندسان عزيز مبني بر گرمي هوا، تعطيلات تابستاني، نزديكي فصل شروع مدارس و دانشگاهها و عدم استقبال از برگزاري آزمونها در شهريورماه، لذا ضمن عرض پوزش از تاخير بوجود آمده بدينوسيله به آگاهي متقاضيان شركت در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، كاردانهاي فني ساختمان و معماران تجربي در سال جاري مي‌رساند، با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در اين خصوص، زمان برگزاري آزمونهاي مذكور در اواسط آذرماه سالجاري خواهد بود. اطلاعات تكميلي در اين خصوص متعاقباً از طريق همين وب سايت به اطلاع متقاضيان خواهد رسيد.

منبع . www.inbr.ir

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته

سلام ياسر جان، ممنون.
در مورد منابع پروانه اشتغال و نظارت ميشه راهنمايي كني؟!

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ياسر جان، ممنون.
در مورد منابع پروانه اشتغال و نظارت ميشه راهنمايي كني؟!

برای نظارت مباحث مقررات ملی و نمونه سوالات دوره های گذشته جواب میده ولی محاسبات متاسفانه نمیدونم چی بخونم جواب بده کلاسهای خانه عمران برای من که جواب نداد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
بسمه تعالی
همانگونه كه مطلعند براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده مقرر بود آزمونهاي ورود به حرفه (مقررات ملّي ساختمان) در شهريورماه سالجاري برگزار گردد، ليكن علیرغم آمادگی و انجام مقدمات لازم، با توجه به درخواست گسترده مديران محترم استانها و مهندسان عزيز مبني بر گرمي هوا، تعطيلات تابستاني، نزديكي فصل شروع مدارس و دانشگاهها و عدم استقبال از برگزاري آزمونها در شهريورماه، لذا ضمن عرض پوزش از تاخير بوجود آمده بدينوسيله به آگاهي متقاضيان شركت در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، كاردانهاي فني ساختمان و معماران تجربي در سال جاري مي‌رساند، با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در اين خصوص، زمان برگزاري آزمونهاي مذكور در اواسط آذرماه سالجاري خواهد بود. اطلاعات تكميلي در اين خصوص متعاقباً از طريق همين وب سايت به اطلاع متقاضيان خواهد رسيد.
"دفتر مقررات ملّی ساختمان"

www.irnb.ir

Dark Defender

عضو جدید
دوستان کسی تا حالا پروانه نظارت به مجری تبدیل کرده؟
یا کسی هست که مسیر انجام این کار رو بدونه؟!
که چه شرایطی داره و ....
ممنون میشم اطلاعات بدید

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ... نشستم برای طراحی خوندن ، ولی اصلاً انگاری از مریخ اوردن مطالب و ... کسی کتاب جدید و بروز که همه چیش مال همین 1-2 ساله یعنی آیین نامه جدید باشه داره معرفی کنه ؟! داغون داغونم ... له له ..

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام ... نشستم برای طراحی خوندن ، ولی اصلاً انگاری از مریخ اوردن مطالب و ... کسی کتاب جدید و بروز که همه چیش مال همین 1-2 ساله یعنی آیین نامه جدید باشه داره معرفی کنه ؟! داغون داغونم ... له له ..

سلام
من دو تا کتاب گرفتم به نظرم خوبه کتاب نکات برتر در آزمون نظام مهندسی (سه جلد یکی خاک و پی و بتن .... یکی فولاد و تحلیل...... یکی بارگذاری ) البته فولاد و تحلیلشو نگرفتم هنوز

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

سلام
من دو تا کتاب گرفتم به نظرم خوبه کتاب نکات برتر در آزمون نظام مهندسی (سه جلد یکی خاک و پی و بتن .... یکی فولاد و تحلیل...... یکی بارگذاری ) البته فولاد و تحلیلشو نگرفتم هنوز

منم کمک کنید !!
:(
:cry:من امسال سال اولی هستم !!:cry:

نظارت !

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
Re: نظام مهندسی

Re: نظام مهندسی

منم کمک کنید !!
:(
:cry:من امسال سال اولی هستم !!:cry:

نظارت !

ﻧﻆﺎﺭﺕ ﻛﻪ ﺭاﺣﺘﻪ 10 ﺗﺎ ﻛﺘﺎﺏ ﺩاﺭﻩ ﺭﻭﺧﻮﻧﻲ ﻣﻴﻜﻨﻲ ﻣﻴﺮﻱ ﺳﺮ اﻣﺘﺤﺎﻥ. اﻳﻦ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎﺕ ﻛﻮﻓﺘﻴﻪ ﻛﻪ اﺻﻼ اﻧﮕﺎﺭ اﺯ 6 ﺳﺎﻝ ﭘﻴﺶ ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺶ ﻋﻮﺽ ﺷﺪﻩ

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

از کدوم انتشارات؟

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بیمه اعضای سازمان نظام مهندسی چگونه هستش؟

سلام دوست من اعضاي سازمان نظام مهندسي ساختمان كه پروانه رسمي از وزارت راه و شهرساز رو داره و

از سوي سازمان نظام مهندسي ساختمان به اين صندوق معرفي ميشن، ميتونن از مزاياي بيمه تامين اجتماعي

بهره مند بشن...

sahar_mohamadi

عضو جدید
نظام مهندسی ساختمان

نظام مهندسی ساختمان

سلام من تازه مدرک کارشناسیم رو گرفتم و چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه دقیق اطلاعات دارید جواب بدید:
1- من الان که مدرکم رو گرفتم باید برم نظام ثبت نام کنم؟یا همون سه سال دیگه که خواستم آزمون بدم باید ثبت نام کنم؟
2- این که باید سه سال از اخذ مدرک بگذره تا بتونی آزمون بدی درست ولی من از چند نفر شنیدم حداقل سه سالم باید سابقه ی کار حرفه ای داشته باشی! ولی وقتی رفتم نظام گفتن نه نیازی نیست ولی امروز رفتم سایت نظام و دفتزچه رو دانلود کردم و اونجا هم نوشته بود 3 سال سابقه ی کار حرفه ای می خواد! کدوم درسته؟؟ خب شاید یه نفر نتونه کار پیدا کنه مثه من تکلیفش چیه؟؟؟نباید وارد نظام بشه؟:cry:
3- اگه این سه سال سابقه لازمه منظور از سابقه اینه که بیمه برات رد شده باشه؟
ممنون:gol:

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-اگه الان ثبت نام کنید برای سابقتون بهتره ایشالا گرید بگیریت برای اولویت ارجاع کار کمک میکنه
2-بعد از 3 سال باید آزمون بدیت ولی بعد از قبولی موقع تحویل مدارک سابقه کاری رو لازم داریت
3-ولی نیاز به سابقه بیمه نیست. جای نگرانی نیست یه شرکت خصوصی هم میتونه بهتون سابقه بده

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-اگه الان ثبت نام کنید برای سابقتون بهتره ایشالا گرید بگیریت برای اولویت ارجاع کار کمک میکنه
2-بعد از 3 سال باید آزمون بدیت ولی بعد از قبولی موقع تحویل مدارک سابقه کاری رو لازم داریت
3-ولی نیاز به سابقه بیمه نیست. جای نگرانی نیست یه شرکت خصوصی هم میتونه بهتون سابقه بده

سلام. این ثبت نامی که می فرمائید الان برند ثبت نام کنند به چه صورت و تحت چه عنوانی هست؟ مثلا باید بریم نظام بگیم برای چی اومدیم؟ یا اینکه عضو نظام بودن بدون داشتن پروانه به چه کاری میاد و چه فایده ای داره؟ متشکرم

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام. این ثبت نامی که می فرمائید الان برند ثبت نام کنند به چه صورت و تحت چه عنوانی هست؟ مثلا باید بریم نظام بگیم برای چی اومدیم؟ یا اینکه عضو نظام بودن بدون داشتن پروانه به چه کاری میاد و چه فایده ای داره؟ متشکرم

منظور ایشون از ثبت نام ، عضو نظام مهندسی شدن هست . چون داشتن کارت عضویت در نظام مهندسی برای پروانه اشتغال الزامی هست و هرچه زودتر اقدام کنید بهتر هست .

سابقه ی کاری رو هم که میفرمایند از شرکت یا محلی که در اون کار میکنید ، نامه ای بهتون میدن که شخص مورد نظر در این زمینه ها ( مواردی که شما توش فعالیت داشتید) و البته مورد تایید ما هستند . و نظام مهندسی از اون به عنوان سابقه کار استفاده میکنه .
بیمه داشتن بیشتر برای کارهای دولتی ، سابقه حساب میشه و در شرکت های خصوصی ، اگر یکن کاربلد باشید ، کفایت میکنه.

پ ن : این پست به تایپیک نظام مهندسی منتقل می شود!!

salar-fa

عضو جدید
ﻧﻆﺎﺭﺕ ﻛﻪ ﺭاﺣﺘﻪ 10 ﺗﺎ ﻛﺘﺎﺏ ﺩاﺭﻩ ﺭﻭﺧﻮﻧﻲ ﻣﻴﻜﻨﻲ ﻣﻴﺮﻱ ﺳﺮ اﻣﺘﺤﺎﻥ. اﻳﻦ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎﺕ ﻛﻮﻓﺘﻴﻪ ﻛﻪ اﺻﻼ اﻧﮕﺎﺭ اﺯ 6 ﺳﺎﻝ ﭘﻴﺶ ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺶ ﻋﻮﺽ ﺷﺪﻩ

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2
سلام اینجور که من شنیدم آزمون بعدی که قرار اواسط آذر ماه برگزار بشه با مباحث بازنگری شده برگزار خواهد شد!!!!

salar-fa

عضو جدید
بسمه تعالی

منبع . www.inbr.ir

یعنی اینجوری که بوش میاد امسال یک مرتبه بیشتر برگزار نمیشه!!!!

بالا