◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

1716

عضو جدید
فک کنم فرمول دقیق تر اینه که برای هر فعالیتی یه ضریب وزنی در نظر میگیرن و فرمول رو اینجوری میشه حساب کرد:(درصد پیشرفت هر کار * فاکتور وزنی هر کار ) / مجموع ضریب وزنی ها کل(با تشکر از 1716 جان!)
البته چندین راه وجود داره که مثلا هزینه انجام شده به کل هزینه طرح هم یه راهیه . در کل راه های زیادی وجود داره و هیچ کدوم قطعی نیست
حق با شماست
ما 3 ستون ایجاد میکنیم اول C% و بعد فاکتور وزنی (WF) و ستون آخر هم درصد پیشرفت فیزیکی کار ،دو ستون اول رو پر میکنیم و ستون آخر هم که بر اساس فرمولی که براش نوشتیم محاسبه میشه

mohsen_522

عضو جدید
حق با شماست
ما 3 ستون ایجاد میکنیم اول C% و بعد فاکتور وزنی (WF) و ستون آخر هم درصد پیشرفت فیزیکی کار ،دو ستون اول رو پر میکنیم و ستون آخر هم که بر اساس فرمولی که براش نوشتیم محاسبه میشه
تو کتاب سبزه پرور هم در این مورد یه سری چیزا نوشته . در صورت نیاز میشه به اون جا هم مراجعه کرد

hoseini_58

عضو جدید
با سلام
R Squer در واقع همون ضریب معنا دار بودن رگرسیون هست که معمولا باید بالای 60 در صد باشد تا متوجه شویم رگرسیون ما قابل قبول و معناداراست. اما گاهی به علت وجود تعداد زیاد متغییرها در فرمول رگرسون امکان دارد که R Squer به اشتباه بالا تشخیص داده شود ( به دلیل افزایشض درجه آزادی ) برای همین می آیند و اثر تعداد متغییرها را با فرمول دیگری بی اثر می کنند که خرجی آن R Squer Adjust است . این عدد همیشه کوچکتر از R Squer است و شما باید در زمان تفسیر ، همیشه بر اساس R Squer Adjust از معنی دار بودن رگرسیون خود مطمئن شوید .

leila manafi

عضو جدید
بازار یابی

بازار یابی

سلام دوستان عزیز
در خصوص بازار یابی اینترنتی و همچنین شیوه صحبت با مشتری به صورت حضوری میشه کمکم کنید؟اصلاعات دقیق و تجربه شده می خوام.منتظرتون هستم.ممنون از راهنماییتون.

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
در خصوص بازار یابی اینترنتی و همچنین شیوه صحبت با مشتری به صورت حضوری میشه کمکم کنید؟اصلاعات دقیق و تجربه شده می خوام.منتظرتون هستم.ممنون از راهنماییتون.

اگه تجربه رو بخواین که ما نداریم ولی یکسری اطلاعات پایه درباره بازاریابی و ارتباط با مشتری رو دارم
و یکسری اصلاعات شخصی هم دارم که اونو توی تاپیک اسلامی گذاشتم
خواستین در خدمتیم ;)

b.mohammadi

عضو جدید
راهنمايي در مورد SuperDecisions

راهنمايي در مورد SuperDecisions

با سلام خدمت دوستان عزيز
بنده براي حل كامل يك پروژه با SuperDecisions از نرم افزارهاي حل فرايند تحليل شبكه اي (ANP) دارم البته كتاب آقاي دكتر مومني رو دارم ولي كامل نيست، اگه از دوستان كسي اطلاعاتي داره كمكم كنه . اگه با GANP آشنايي داشته بباشين چه بهتر؟:gol:

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
از این بعد در خواستتون رو تو موضوع تاپیک نزارید . ویرایش شد .

sed ali

کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزيز
بنده براي حل كامل يك پروژه با SuperDecisions از نرم افزارهاي حل فرايند تحليل شبكه اي (ANP) دارم البته كتاب آقاي دكتر مومني رو دارم ولي كامل نيست، اگه از دوستان كسي اطلاعاتي داره كمكم كنه . اگه با GANP آشنايي داشته بباشين چه بهتر؟:gol:

من در موردش یه چیزایی خونده بودم !
بهتر از مقالات پروفسو ساعتی کمک بگیری !
ایشون خیلی تو این زمنیه کار کردن !

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!!

در ابتدا فکر کنم تاپیک زیر بتونه کمکتون کنه :

برنامه ریزی بر پایه سناریو

در خصوص معرفی کتاب هم ... :

1. برنامه ريزي بر پايه سناريو ؛ مفاهيم، مباني و کاربردها
عزيز عليزاده، وحيد وحيدي مطلق
( البته من کپی بعضی از صفخات رو دارم و مطالعه کردم ، اما شما به راحتی میتونید با کمی جستوجو توی سایت ها و وبلاگ های مدیریتی و یا وب سایت نویسنده ، پیداش کنین ... )

2.سناریونگاری یا برنامه ریزی بر پایه سناریوها
وحید وحیدی مطلق، عزیز علیزاده، امیر ناظمی
( این کتاب رو دارم اما نخوندمش ) !!

راستش این منابع لاتین رو از روی سایت ها کپی میکنم ... ::razz:

کتاب اول:

برنامه ریزی بر پایه سناریو Scenario Planning
لینک بین آینده و استراتژی The link between future and strategy
نویسندگان:
Mats Lindgren
Hans Bandhold

کتاب دوم:

سناریوها Scenarios
هنر گفتگوهای استراتزیک The Art of Strategic Conversation
نویسنده:
Kees van der Heijden

ممنونم وحید عزیز؛ خیلی لطف کردید
تاپیک رو دیدم؛ خوب بود اما من ابزاری که دارم تو پایان نامه ارشدم استفاده می کنم سناریو ه باید خیلی اطلاعات داشته باشم؛
اون کتابی که نوشتید خودتون دارید کتابه یا مجموعه مقالات؟ از کدوم انتشاراته؟ البته سرچ میکنم ولی شما هم لطف می کنید اگه اینجا اسم انتشارات رو برام بذارید... مرسی:redface:

shahrameng

کاربر فعال
سلام دوستان
من مهندس صنایع نیستم ولی به کمک شما احتیاج داشتم در پروژه های مختلف از جداول منابع استفاده می شود به این مفهوم که برای هر اکتیویتی یک سری منابع انسانی و ماشین الات در زمان مشخص ارائه می گردد که برحسب پروژهای مختلف این موارد متفاوت می باشند من شخصا جداول شرکت تکنیپ فرانسه در پروژه های نفتی و در تمام دیسیپلین ها ی مکانیک برق سیویل و.... دیده بودم ولی متاسفانه کپی ازش تهیه نکردم مخواستم بدونم شما همچون چیزی دارید برام بفرستید از هر شرکت و مجموعه ای باشه اشکال نداره
اگر این درخواست جای اشتباهی هم ارائه کردم عذر میخوام

با سپاس

k.rostami69

عضو جدید
کتاب SPC انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی.
این هم شماره تماسش 88300973.

sed ali

کاربر ممتاز
سلام دوستان
میدونم این تایپیک قدیمی هست اما برای اینکه شاید کسی راهنمایی بخواد من دوتا کتاب متفاوت میگم !!
اولی نورنساد هست ! که نیاز به توضیح نداره ! البته این در مورد sqc صحبت میکنه و پایه ی تئوری برای spc هست !
دومی برای همه کسانی میخوان تو بخش تضمین کیفیت کار کنن و spc پیاده کنن ! کتاب ساپکو هستش !!
برای همه دانشجو ها و کارآموزا هم عالی هست !
همراه با مثال و کاملا عملی هست !
خیلی خوبه فقط چاپ جدید بعضی فرمها رو کم کرده که اونم زیاد موردی نداره !
قیمتش هم خیلی کمه حتما دیدید جایی بگیرید و تو کتابخونه تون بزارید ! من امسال تو نمایشگاه دیدم و برا خودم گرفتم ! قبلا تو شرکت بود هم مطالعه کرده بودم !

shahrameng

کاربر فعال

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله shahramenghttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
دوستان من این کتابهارو احتیاج داشتم اگه کسی داره لطفا بزاره البته فکر کنم فقط آقا بهمن کتبهارو پیدا می کنه و میذاره نه؟
Design for Construction 2.43 MB
Estimator's Piping Man-Hour Manual 11.34 MB
Plant Engineering Handbook 13.85 MB
با سپاس

http://en.bookfi.org/book/471313,http://en.bookfi.org/book/494016

http://en.bookfi.org/book/494016

جواب من رو آقایون مهندسین صنایع ندادید ولی این کتابها براتون مفیده و کتاب نفر ساعتی که خواسته بودم هم توشون هست​

سلام دوستان
من مهندس صنایع نیستم ولی به کمک شما احتیاج داشتم در پروژه های مختلف از جداول منابع استفاده می شود به این مفهوم که برای هر اکتیویتی یک سری منابع انسانی و ماشین الات در زمان مشخص ارائه می گردد که برحسب پروژهای مختلف این موارد متفاوت می باشند من شخصا جداول شرکت تکنیپ فرانسه در پروژه های نفتی و در تمام دیسیپلین ها ی مکانیک برق سیویل و.... دیده بودم ولی متاسفانه کپی ازش تهیه نکردم مخواستم بدونم شما همچون چیزی دارید برام بفرستید از هر شرکت و مجموعه ای باشه اشکال نداره
اگر این درخواست جای اشتباهی هم ارائه کردم عذر میخوام

با سپاس

k.rostami69

عضو جدید
برنامه نویسی

برنامه نویسی

دوستان به نظر شما در حال حاضر چه زبانی برای سرنامه نویسی خوبه که یاد بگیریم؟

آخرین ویرایش:

hamid051

کاربر ممتاز
دوستان به نظر شما در حال حاضر چه زبانی برای سرنامه نویسی خوبه که یاد بگیریم؟

برنامه نویسی نرم افزارش مهم نیست به قول یکی از دوستام مهم اینکه بتونی با یک نرم افزار خوب بنویسی البته من چون دیپلم برنامه نویسی دارم میگم ها ولی اصولی ترین و ساده ترین اونها فکر کنم که ویزال بیسیک باشه البته ++C و C هم هست نمیدونم که به کدوم یکیشون علاقه داری
من خودم وقتی دیپلم رو گرفتم از کامپیوتر متنفر بودم :biggrin:

k.rostami69

عضو جدید
من طی بررسیهایی که در ی چند روز پیش انجام دادم به این نتیجه رسیدم که ویژوال بیسیک برای من نسبت به سایر زبانها بهتر چون آشنایی قبلی هم باهشدارم.حمید جان از تو هم خیلی ممنون که راهنمایی کردی.

melika02

عضو جدید
مهندسای عزیز اگه تو چه حوزه ای بخوایم کار کنیم برنامه نویسی به درد ما مهندسای صنایع می خوره؟

hamid051

کاربر ممتاز
مهندسای عزیز اگه تو چه حوزه ای بخوایم کار کنیم برنامه نویسی به درد ما مهندسای صنایع می خوره؟

ببین اصولا یک مهندس باید همه چی بدونه :biggrin:نه خارج از شوخی مثلا بیشتر این نرم افزار های که به وجود امده کار کسانی بوده که هر از هر دو تخصص میدونستند .ولی واحد کاری که در این ارتباط باشه فکر نکنم وجود داشته باشه

k.rostami69

عضو جدید

شما میتونید در کنار درساتون یک زبان برنامه نویسی یادبگیرید که در آینده به کمک آن کسب درآمد کنید.و یک مهندس صنایع باید همه فن حریف باشد برای همین 3 واحد دانشگاهی برنامه نویسی داریم که متاسفانه بچه های صنایع و اساتید ما اون زیاد جدی نمی گیرند.

kkkaktoos

عضو جدید
از vba و برنامه نویسی تو اکسل و اکسس هم غافل نشید. بالاخره اکسل نرم افزار کار راه بندازمونه و از یک مهندس صنایع انتظار میره که vba رو بلد باشه. اینکه میگن اکسل باید بلد باشی این نیست که 4 تا سلول رو پر کنی و نهایت یه فرمول sum بزنی فکر کنی که ته اکسل رو در اوردی.

k.rostami69

عضو جدید
از vba و برنامه نویسی تو اکسل و اکسس هم غافل نشید. بالاخره اکسل نرم افزار کار راه بندازمونه و از یک مهندس صنایع انتظار میره که vba رو بلد باشه. اینکه میگن اکسل باید بلد باشی این نیست که 4 تا سلول رو پر کنی و نهایت یه فرمول sum بزنی فکر کنی که ته اکسل رو در اوردی.

با نظرت موافق.در همین زمینه یک کتاب هم تهیه و در حال خوندن هستم.اسم کتاب"برنامه نویسی VBAدر EXCEL 2007" انتشارات دیباگران تهران ترجمه مهندس جهانگیر حیدری برای شروع کار برای برنامه نویسی VBA کتاب خوب و مناسبی هست.

hamid051

کاربر ممتاز
با نظرت موافق.در همین زمینه یک کتاب هم تهیه و در حال خوندن هستم.اسم کتاب"برنامه نویسی VBAدر EXCEL 2007" انتشارات دیباگران تهران ترجمه مهندس جهانگیر حیدری برای شروع کار برای برنامه نویسی VBA کتاب خوب و مناسبی هست.

من نمیدونم چرا از همون زمان که دیپلم گرفتم بدم میومد از ویژول فقط خدا کنه ایندفعه بتونم خوب با اون کار کنم .مهندس هم درست میگه باید در یک نرم افزار را در حد پیشرفته یاد داشته باشی وگرنه به دردت نمیخوره

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای شروع اگه به زبان cعلاقه مندید کتاب(برنامه نویس به زبانc نوشته سعید ابریشمی رو پیشنهاد میکنم.
من خودم زبان cرو بیشتر از بقیه دوست دارم هم جالب تره هم اکثر زبانهای دیگه مثله++c و cو cشارپ وphpوjava از اصول بیانی cاستفاده میکنند و بیشتر برنامه های کامپیوتری هم به این زبان طراحی شدن

tina364

عضو جدید
سلام دوستان
راستش من این ترم باید موضوع پایان نامه ام رو مشخص کنم
:). با استادی برداشتم که خیلی سخت گیره :(و تو زمینه امار وکیفیت کار میکنه. والبته هنوز منو تایید نکرده بهم گفته باید چند تا موضوع به روز براش ببرم تا ببینه قبولم میکنه یانه....در مورد موضوع تاکید داره که نسبتا جدید باشه درضمن باید عملی باشه که توی یه کارخونه باید برم نحوه اجراش واینا....رو براش کامل بگم ...
اگه دوستان موضوعی بااین ویژگی ها سراغ دارن خواهشمندم کمک کنن چون من خیر سرم مثلا کنکور دارم:biggrin: وقت سرچ کردن هم ندارم!!!!

f.mosleh

عضو جدید
کنترل کیفیت

کنترل کیفیت

سلام دوستان
می خواستم راهنماییم کنید که کدوم برنامه های کنترل کیفی به درد نساجی میخوره
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sed ali

کاربر ممتاز
سلام دوستان
می خواستم راهنماییم کنید که کدوم برنامه های کنترل کیفی به درد نساجی میخوره
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی چی ؟ میخوای بدونی برنامه کامپیوتری و یا اجرایی ؟؟
باید خط رو دید و اعلام نظر کرد !
منم تو این خطوط تا بحال نرفتم !
به نظر من یک مهندس صنایع تو هنرش کار در قسمت تضمین کیفیت هست .