⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بچه های گروه..
بودجه بندی متفاوت آکادمی برای کنکور معماری..

سلام جناب ایرانشاهی
خیلی خیلی ممنون
ولی این کجاش متفاوته؟! من متوجه ی تفاوتش نمیشم؟!
بودجه بندی گ دقیقا طبق آزمون های سال گذشته ی آکادمی فقط با لیست منابعی ک دادین ترکیب شده :)
البته جسارت نباشه شاید من متوجه تفاوت خاص و خفنش نشدم:)

atp2

عضو جدید
سلام هانی جون فک کنم اینکه یه بخشی گذاشتن تو جدول که از منابع خارج از منابع گفته شده سوال میدن تفاوتشه، اینو من نفهمیدم ، یعنی ما برای مثلن 20 درصد از یه درس که از تو منابع خارجی میاد باید بقیه کتابارو بخونیم؟ یا کلن رها کنیم ، و بعد از ازمون اون سوالارو بررسی کنیم یاد بگیریم ؟
خوبه فک کنم ، نمیدونم : (
و اینکه شاید یه سری کتابای دیگه ای هم میخونن، واسه اونا خوب باشه : /

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام هانی جون فک کنم اینکه یه بخشی گذاشتن تو جدول که از منابع خارج از منابع گفته شده سوال میدن تفاوتشه، اینو من نفهمیدم ، یعنی ما برای مثلن 20 درصد از یه درس که از تو منابع خارجی میاد باید بقیه کتابارو بخونیم؟ یا کلن رها کنیم ، و بعد از ازمون اون سوالارو بررسی کنیم یاد بگیریم ؟
خوبه فک کنم ، نمیدونم : (
و اینکه شاید یه سری کتابای دیگه ای هم میخونن، واسه اونا خوب باشه : /

سلام عزیزم
نه اتفاقا میگن ک رو قسمتایی ک مطمءنیم سوال عین اون منابع میاد تمرکز کنید و اون بخشی ک ااز منابع نامعلوم میاد رو رها کنید
در کل بحث خوب یا بد بودن نیست
آخه خیلی تبلیغات از متفاوت بودن بود ب همین جهت من وقتی دیدم بودجه بندی رو یکم جا خوردم ک واقعا چیز خفنی نداره..
آخه من منتظر این بودجه بندی بودم ک بقیه برنامه طبق اون پیش برم

:)

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بچه های گروه..
بودجه بندی متفاوت آکادمی برای کنکور معماری..
تو این بودجه بندی برای ایستایی و عناصر و فن ساختمان نوشته شده که بهتره منبع نخونید فقط جزوه و کلاس
یعنی کسایی که واسه تکنو میخونن رسما هیچ کتابی نباید بخونن؟؟ یا این قانون فقط در مورد معماری صدق میکنه نه تکنولوژی
میشه بودجه بندی هنرهای ساخت رو هم بذارید؟؟؟؟

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این بودجه بندی برای ایستایی و عناصر و فن ساختمان نوشته شده که بهتره منبع نخونید فقط جزوه و کلاس
یعنی کسایی که واسه تکنو میخونن رسما هیچ کتابی نباید بخونن؟؟ یا این قانون فقط در مورد معماری صدق میکنه نه تکنولوژی
میشه بودجه بندی هنرهای ساخت رو هم بذارید؟؟؟؟

بودجه بندی هنرهای ساختو گفتن فردا میذارن

architectm.f

عضو جدید
سلام خانم مهندس ببخشید به عنوان یک پیشنهاد در مورد برنامه تون البته نمیدونم شاید دارین از روی سیلابس موسسه میخونین ولی بهتر هست به ارزش ضریبی دروس توی کنکور توجه کنین الان خیلی تمرکزت رو روی درسی مثل منظر نذارین معمولا 2 ماه آخر خونده میشه الان اگر جایی موسسه امتحان میدین یکی از جزوه ها رو یه مرور کلی کنین بهتر هست زمانش رو برای فن ساختمان بذارین

سلام جناب مهندس . خواهش میکنم . بله کاملا حق با شماست .:w16: نه من از روی سیلابس موسسه نمی خونم اما تصمیم دارم تا اواخر آبان بعضی کتابها رو یه روخونی بکنم و یه آزمونی از خودم بگیرم :neutral:و متوجه بشم که کلا چند چندم !!:w08: بعد از اون بر اساس نقاط قوت و ضعفم یه برنامه ریزی اصلی داشته باشم .:) توی برنامه ی اصلیم حتما پیشنهاد شما رو اجرا خواهم کرد . ممنونم از راهنماییتون .:w27:

honeybee1370

کاربر بیش فعال
همگی سلام
بازم کم خوندم ولی دارم همچنان ادامه میدم
زبان 1 و نیم
ایستایی 2و نیم
: (
سلام دوست عزیز! اشکال نداره کم کم درست میشه . روزی نیم ساعت هم بیشتر بخونی بعد از یک هفته سه ساعت و نیم اضافه شده!
بعدشم چرا اینقد امضات ناراحته؟؟؟؟:w20: اینجوری معلومه نمیشه درس خوند! روحیت قوی باشه . شاد زندگی کنیم بهتر به نتیجه میرسیم:w17:

qasedak_20

عضو جدید
سلام بچه هااا
:confused:
دوساعته دارم تو باشگاه دنبال جزوه های طباطبایی میگردم
خسته شدمممم...
بعضی لینکا خرابه یا جزوات ناقصه
کمممممککککک...

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام بچه هااا
:confused:
دوساعته دارم تو باشگاه دنبال جزوه های طباطبایی میگردم
خسته شدمممم...
بعضی لینکا خرابه یا جزوات ناقصه
کمممممککککک...
من جزوه طباطبایی رو نمیدونم هست توو باشگاه یا نه! خودم پارسال کلاس ایستایی و سیستمشو رفتم و دارم از روی جزوه پارسال میخونم. ولی این جزوه های مهندس خرسند که توو باشگاه گذاشته شده رو دانلود کردم، واقعا عالیه و کیفیتشونم خوبه، حتی مقایسه کردم با جزوه ی خودم، اون قسمتایی که توی جزوه طباطبایی نفهمیدم وقتی از توی جزوه خرسند خوندم کاملا متوجه شدم. به نظر من مال خرسندو دانلود کنید

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان.

بودجه بندی ازمون های آکادمی داره این نکته رو میگه که برای درس های قابل سرمایه گذاری وقت بزارید و سراغ منابع خیلی کم ارزش نرید. و این مورد رو تو سیلابسش جا داده... تست های خارج از منابع متداول هم کمک میکنه که شما براش تلاش نکنید و یا وقتی که قدرت تحلیل تو هر درسی پیدا کردید بتونید جوابشو بدید. نه اینکه درسی رو مثلا درک معماری از جزوه ی موسسه ای بخونید و تو ازمون همون موسسه بالا بزنید و خوشحال باشید. خیلی ها پارسال تو ازمون های ازمایشی 50 یا 60 یا حتی بیشتر میزدن درک رو چون از جزوه همون موسسه میومد ولی تو کنکور 5 یا 3 یا زیر 10 درصد زدن.
سطح بندی کردن منابع هم کار آسونی نیست.. نمیدونم برداشتتون از متفاوت چی بوده ولی به نظر من متفاوت بود..

در هنرهای ساخت برای سیستم های ساختمانی. لیست از روی منابع گفتیم اما باز پیشنهاد من این هست که تا در درس زبان به مرز 60 تا 70 نرسیدید تو سیستم سراغ منابع اصلی نرید و از جزوات استادهای خوب استفاده کنید. فرق منبع با جزوه ی خوب نهایت دو یا سه تست هست که وقتی زبانت 20 تا 30 باشه اصلا تو رقابت قبولی نیستی زیاد که اون دوتا تست کمکت کنه.
موفق باشید.

dreaamlaand

عضو جدید
سلام من چند تا مقاله فارسی و چند تا مقاله انگلیسی لازم دارم کسی هست بدونه کدوم سایت اگه موضوع رو زنم برام سرچ میکنه و میتونم راحت دان کنم؟:wallbash:

nasrin_arch

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان.

بودجه بندی ازمون های آکادمی داره این نکته رو میگه که برای درس های قابل سرمایه گذاری وقت بزارید و سراغ منابع خیلی کم ارزش نرید. و این مورد رو تو سیلابسش جا داده... تست های خارج از منابع متداول هم کمک میکنه که شما براش تلاش نکنید و یا وقتی که قدرت تحلیل تو هر درسی پیدا کردید بتونید جوابشو بدید. نه اینکه درسی رو مثلا درک معماری از جزوه ی موسسه ای بخونید و تو ازمون همون موسسه بالا بزنید و خوشحال باشید. خیلی ها پارسال تو ازمون های ازمایشی 50 یا 60 یا حتی بیشتر میزدن درک رو چون از جزوه همون موسسه میومد ولی تو کنکور 5 یا 3 یا زیر 10 درصد زدن.
سطح بندی کردن منابع هم کار آسونی نیست.. نمیدونم برداشتتون از متفاوت چی بوده ولی به نظر من متفاوت بود..

در هنرهای ساخت برای سیستم های ساختمانی. لیست از روی منابع گفتیم اما باز پیشنهاد من این هست که تا در درس زبان به مرز 60 تا 70 نرسیدید تو سیستم سراغ منابع اصلی نرید و از جزوات استادهای خوب استفاده کنید. فرق منبع با جزوه ی خوب نهایت دو یا سه تست هست که وقتی زبانت 20 تا 30 باشه اصلا تو رقابت قبولی نیستی زیاد که اون دوتا تست کمکت کنه.
موفق باشید.

سلام
ممنونم اقای ایرانشاهی
بچه ها حرف اقای مهندس دقیقا وضعیت منو واسه کنکور سال قبل تداعی میکنه
درسته من سال اولم بود و 90 درصد انرژیمو برای کتابهای دکتر گلابچی به جزوه گذاشتم و خداییش نتیجه بسیار خوبی گرفتم . شاید امسال که کتابهارو هم میخونم همون درصدهای سال قبلو نیارم . جزوه خوب برای این گرایش نعمت هست . خیلی شمارو جلو میندازه . ولی زبان چی ؟ درصد زبان من افتضاح شد . البته براش وقت نذاشته بودم
خیلی خوب زبانتونو تقویت کنید
ممنونم اقای ایرانشاهی .

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کتاب فیزیک ساختمان 5 و معماری و روشنایی شاهین حیدری رو خریذم
جز منابع مهمه دیگه درسته؟؟؟؟؟؟؟

fantastic-boy

عضو جدید
سلام به بچه ها .و استاد ایرانشاهی
من مدت 4 ماهه که دارم زبان عمومی میخونم زبانم خیلی ضعیف بود ولی چون هرروز روزی 3 ساعت خوندم با لاینتر خیلی ... بهتر شده حالا میخوام سراغ استنشال تافل و زبان تخصصی برم 504 رو روش کامل وقت گذاشتم اما الان نمیدونم تخصصی رو باید چه طور خوند چه منابعی استفاده کرد هیچ کسم نیس راهنماییم کنه از شما استاد ایرانشاهیی و بچها واقعا کمک میخوام
ممنون :))

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا خدا...فیزیک ساختمان 5!!!!!!!!!!!!!:confused:
دوستان کسی اطلاعی داره جناب مهندس ایرانشاهی اشاره کردن به این نکته که ممکنه آزمون عملی و تئوری تو یه روز باشه یا نه؟

آخرین ویرایش:

jhigol

عضو جدید
سلام به بچه ها .و استاد ایرانشاهی
من مدت 4 ماهه که دارم زبان عمومی میخونم زبانم خیلی ضعیف بود ولی چون هرروز روزی 3 ساعت خوندم با لاینتر خیلی ... بهتر شده حالا میخوام سراغ استنشال تافل و زبان تخصصی برم 504 رو روش کامل وقت گذاشتم اما الان نمیدونم تخصصی رو باید چه طور خوند چه منابعی استفاده کرد هیچ کسم نیس راهنماییم کنه از شما استاد ایرانشاهیی و بچها واقعا کمک میخوام
ممنون :))
سلام
یکی از رتبه های برتر سالهای گذشته ....در مورد تخصصی گفتن که:1.بعد از زبان عمومی (شامل 504 و تافل ولغات کنکورهای گذشته)شروع کنید
2.اصلا سخت نیست!3.لازم نیست لغات تخصصی حفظ کنی!فقط و فقط روش پاسخ دادن به متن یا همون ردینگ .حالا ردینگ معماری نباشه ردینگ شیمی باشه...
ولی فکر میکنم لغات تخصصی آخر کتاب درک رفتار سازه ها مفید باشه(دارم میخونمش)
واینکه کتاب زبان تخصصی بابک رستمی رو تو منابع خیلی از مراکز دیدم....فک کنم مفیده(ولی خودم ندارمش!!)
اینم کورس لغات تخصصی آخر کتاب درک رفتار سازه ها.....I am browsing [Understanding structures]. Have a look at it! http://www.memrise.com/course/181751/understanding-structures/

fantastic-boy

عضو جدید
سلام
یکی از رتبه های برتر سالهای گذشته ....در مورد تخصصی گفتن که:1.بعد از زبان عمومی (شامل 504 و تافل ولغات کنکورهای گذشته)شروع کنید
2.اصلا سخت نیست!3.لازم نیست لغات تخصصی حفظ کنی!فقط و فقط روش پاسخ دادن به متن یا همون ردینگ .حالا ردینگ معماری نباشه ردینگ شیمی باشه...
ولی فکر میکنم لغات تخصصی آخر کتاب درک رفتار سازه ها مفید باشه(دارم میخونمش)
واینکه کتاب زبان تخصصی بابک رستمی رو تو منابع خیلی از مراکز دیدم....فک کنم مفیده(ولی خودم ندارمش!!)
اینم کورس لغات تخصصی آخر کتاب درک رفتار سازه ها.....I am browsing [Understanding structures]. Have a look at it! http://www.memrise.com/course/181751/understanding-structures/

خیلی ممنون :))) واقعا لطف کردی

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ب دوستان
خوبید خوشید؟؟
چ خبرا؟
من اومدم گزارش بدم :)
2 ساعت زبان فقط لغت
1:25 رنسانس
00:35 باروک
1:15 فصل اول و دوم مبانی سازه
1:30 تاریخ ایران بخش ساسانی و خراسانی
1:15 سیستم

همگی خدا قوت و شبتون بخیر
خوب بخوابید و خوابای خوب ببینید
منتظر دیدن ساعان بالای درس خوندنتون هستم دوستان :)

Rozita9197

عضو جدید
سلام به همگی
دلم واسه اینجا تنگ شده بود
از امروز منم ملحق میشم بهتون واسه ساعت اعلام کردن
امیدوارممم روز ب روز به جمعمون اضافه بشههه:)
خیلی خوبه آدم رقیباشو بشناسه:biggrin:

اینم از گزارش امروز من
1:30 لغت زبان
1:30 گرامر
2:30 ایران
2:30 فصل اول گاردنر
جمعا 8 ساعت

شبتون پر ستاره
به امید اینکه فردا یه روز خیلی خیلی باشه واسه همگیمون

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما کتاب میخرید بعد میپرسید مهم هست یا نه:eek:
هم مرکز هم اکادمی لیست منابعو به ترتیب اولویتشون گذاشتن اصلا نیاز نیست بیاید اینجا بپرسید ...برای انرژی معماری شما بعد از خوندن فیزیک 123 بعد باید برید سراغ کتابهای حیدری معماریو الان یادم نیست :confused:

architectm.f

عضو جدید
وااای هانی جون و rozita جون عااالیه آفرییییییییین :w17::w17:

من دیروز فقط '4.45 درس خوندم ... بیشترش روخونی بود.:w05: جهان :3+ تاسیسات '1.15+ زبان: '30:w29:
روزتون بخیرو شااااااادی :w14:
به امید موفقیت هممون :w17:

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
وااای هانی جون و rozita جون عااالیه آفرییییییییین :w17::w17:

من دیروز فقط '4.45 درس خوندم ... بیشترش روخونی بود.:w05: جهان :3+ تاسیسات '1.15+ زبان: '30:w29:
روزتون بخیرو شااااااادی :w14:
به امید موفقیت هممون :w17:

سلام :)
ممنون عزیزم
توام حتما با تلاش بیشتر می رسی ب این ساعتا.. ولی باید بیشتر بشن و تابت
البته شاید کیفیت خوندن شما بهتر باشه :)  کیفیت هم مهمه قطعا
ب امید موفقیت ههمون

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما کتاب میخرید بعد میپرسید مهم هست یا نه:eek:
هم مرکز هم اکادمی لیست منابعو به ترتیب اولویتشون گذاشتن اصلا نیاز نیست بیاید اینجا بپرسید ...برای انرژی معماری شما بعد از خوندن فیزیک 123 بعد باید برید سراغ کتابهای حیدری معماریو الان یادم نیست :confused:
چرا مسخره میکنی؟؟؟:cry:
از یکی از بچه های اینجا پرسیده بودم.خواستم نظر بقیه رو هم بدونم:Dوگرنه دیوونه نیستم بخرم بعد بپرسم:D

parinush

عضو جدید
من هنوز تو منابع به یه جمع بندی نرسیدم.

میخوام مرکز معماری آزمون بدم. ثبت نام هم کردم اما سیلابس رو بهم ندادند:-| شهرستان ها خیلی وضع اینجور چیزا بی نظمه.

کسی سیلابس امسال مرکز رو داره؟

honeybee1370

کاربر بیش فعال
من هنوز تو منابع به یه جمع بندی نرسیدم.

میخوام مرکز معماری آزمون بدم. ثبت نام هم کردم اما سیلابس رو بهم ندادند:-| شهرستان ها خیلی وضع اینجور چیزا بی نظمه.

کسی سیلابس امسال مرکز رو داره؟

یکم تاپیکو مطالعه بکنید، به جمع بندی میرسیید ایشالا
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شد-معماری-95?p=8414887&viewfull=1#post8414887

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
اينم گزارش ديروزه من

٢ساعت زبان
٢ساعت فن، ايستايي از روي جزوه سروش نيا
١.٥ تاريخ از روي جزوه مانا قابوسي تكميلي هم كتاب باني مسعود
١ساعت معماري اسلامي اونم از روي جزوه نسيم عسگري
نيم ساعت هم مبحث نور

امروز هم ايشالا خدا بخواد دارم همينجوري پيش ميرم:)

Diana-88

عضو جدید
سلام دوستای خوبم
خدا قوت:)
منم چند روزی هست که شروع کردم..تا الان بیشتر لغت زبان کار کردم..از دیروز هم از روی برنامه ای که واس خودم ریختم دارم پیش میرم...خوشحال میشم با شما همراه باشم و به هم انرژی بدیم...;)
دیروز 3ساعت ایستایی
3 ساعت زبان
1 ساعتم درک خوندم...
امروز سعی میکنم بیشترش کنم:D

وضعیت
موضوع بسته شده است.