⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

happy_girl

کاربر فعال
سلام خدمت دوستان خوبم با آرزوی موفقیت براتون
بچه ها برای اینکه تاپیک امسال هم مانند سالهای گذشته فعال بشه اگر امکانش هست کمی در رابطه با برنامه زمانبندی کلی مطالعه خودتون توضیح بدین ( که باقی دوستان هم استفاده کنند ) و در صورت تمایل بگین چقدر از برنامه تون رو عملی کردین
ممنونم شاد و تندرست باشید

سلام منم اومدم گزارش بدم:)
منم زبانو دارم لغت میخونم 504 و تافل و زیرذره بین
کلاس سیستم و ایستایی و درک هم رفتم و تموم شد و تا حدودی ( تاحدودی...باز هم تاکید میکنم :))))...:lol:) مسلط هستم...
عناصر هم یکبار خوندم از رو جزوه ......
ولی مشکل من معماری ایران و اسلامیه که نمیدونم بغیر از آقای پیرنیا چی بخونم ......یکبار خوندم و بس بود برام .....کتاب زیباییه برای خوندن ولیاصلا برای حفظ کردن خوب نیست ....کتاب عصر کنکاش خوبه ؟
معماری جهان هم زارعی میخونم ( چاپ جدیدش تغییری داره؟ من چاپ دهم رو دارم میخونم برای سال 90)
معاصر هم دارم کامل نیا میخونم ( تازه شروع کردم کلا تاریخهارو جز پیرنیا که خوندمش ولی علاقه مند نشدم...:weirdsmiley:)
خب این از گزارش من ....لطفا در مورد تاریخ اسلامی به من کمک کنین ....عجیب میترسم ازش....کتاب خانم عسگری رو گرفتم و خب یعنی به همین اندازه خلاصه یاد بگیریم کافیه؟ همش احساس میکنم باید براش متنهای زیادی حفظ کنم و خب اینهمه خلاصه میبینم تعجب میکنم...:D

monaa1993

عضو جدید
سلام خدا قوت
کسایی که از امروز شروع کردن میتونن گزارش کار بدن!!! من از امروز شروع کردم :)تو برنامم هم کتاب درک رفتار سازه و معماری معاصر قبادیان و تافل هست
منم از تاریخ خیلی میترسم!!! نمیدونم باید چیکار کنم هم حجمش زیاده هم خیلی برای من فراره. بچه ها کسی میدونه کدوم فصل های کتاب های تاریخ مهمترن (عکس پلان متن)؟؟؟؟ مثلا بچه ها تاپیک های سال قبل گفتند تو فن کتاب ساختمان چگونه عمل میکنند فصل 17 مهمه و بقیه فصل یه نگاه کلی برای عکساخوبه, البته برای گرایش معماری. البته دیدم بچه ها لطف کردن بخش های مهم کتاب هلن گاردنر گذاشتن منظورم کتابای دیگه هست. شما چجوری تاریخو میخونید که راحتر متوجه بشین تو ذهنتون بمونه کلا برنامتون برای تاریخ چیه؟
بچه هایی که زودتر شروع کردن به خوندن میشه بگین دور اول خوندن کتابا ( یه دور فن یه دور تاریخ)تو چه تاریخی تموم میکنید؟و اینکه بهتر تو چه تاریخی تموم شه که خیلی خیلی دیر نشه؟؟
ممنون از همتون موفق باشید.

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها برای اینکه تاپیک امسال هم مانند سالهای گذشته فعال بشه اگر امکانش هست کمی در رابطه با برنامه زمانبندی کلی مطالعه خودتون توضیح بدین ( که باقی دوستان هم استفاده کنند ) و در صورت تمایل بگین چقدر از برنامه تون رو عملی کردین

سلام منم سعی کردم امسال مصمم تر از سال قبل شرکت کنم .... برنامه کلی زمانبندی رو با مشورت دوستانم و مطالبی که تو این تاپیک خوندم به چند دوره زمانی تقسیم کردم و تو 4 ماه اولی یعنی تا آخر دی ماه منابع رو حداقل 1 دور و منابع اصلی رو ( اگر بتونم برنامه رو عملی کنم ) دو بار بخونم ...... ولی تاریخ رو از اول زمستون شروع میکنم ( فعلا در دو ماه آینده توی زمان های اضافه میخوام جزوات رو مرور کنم ) تاکید بیشتر رو فعلا روی فن ساختمان و زبان گذاشتم

تا الان لغات 504 و 450 رو خوندم و حدود 70 -80 درصد زیر ذره بین رو و میخوام 1100 رو شروع کنم همزمان از ممورایز و متن کتابش
درسهای فن هم سعی میکنم با جزوه و کتاب هماهنگ پیش برم و فصل های مشترک کتابهایی مثل کتابهای درک رفتار سازه و سازه در معماری رو با هم بخونم

monaa1993

عضو جدید
سلام منم سعی کردم امسال مصمم تر از سال قبل شرکت کنم .... برنامه کلی زمانبندی رو با مشورت دوستانم و مطالبی که تو این تاپیک خوندم به چند دوره زمانی تقسیم کردم و تو 4 ماه اولی یعنی تا آخر دی ماه منابع رو حداقل 1 دور و منابع اصلی رو ( اگر بتونم برنامه رو عملی کنم ) دو بار بخونم ...... ولی تاریخ رو از اول زمستون شروع میکنم ( فعلا در دو ماه آینده توی زمان های اضافه میخوام جزوات رو مرور کنم ) تاکید بیشتر رو فعلا روی فن ساختمان و زبان گذاشتم

تا الان لغات 504 و 450 رو خوندم و حدود 70 -80 درصد زیر ذره بین رو و میخوام 1100 رو شروع کنم همزمان از ممورایز و متن کتابش
درسهای فن هم سعی میکنم با جزوه و کتاب هماهنگ پیش برم و فصل های مشترک کتابهایی مثل کتابهای درک رفتار سازه و سازه در معماری رو با هم بخونم

اینکه تا اخر دی علاوه بر تمام کتابا کتابای مهم ترو دوبار میخونین خیلی خوبه فقط تو برنامتون کی درک و شروع میکنید؟ و زبان فقط لغت یا در کنارش درک مطلب ردینگ هم کار کردین؟ موفق باشید

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اینکه تا اخر دی علاوه بر تمام کتابا کتابای مهم ترو دوبار میخونین خیلی خوبه فقط تو برنامتون کی درک و شروع میکنید؟ و زبان فقط لغت یا در کنارش درک مطلب ردینگ هم کار کردین؟ موفق باشید

سلام آخه من چون میخوام انرژی معماری هم شرکت کنم و برنامه رو با شرایط خودم تنظیم کردم الان تمرکزم روی فن و تنظیم هست و درک رو هم با تست زدن از دی شروع میکنم چون یه خرده با مرور جزوه و کتابهایی مبانی نظری که دارم . منظورم کتابهای فن ساختمان بود چون تاریخ و مبانی و درک رو دی و بهمن میخونم بیشتر که اسفند آزمون های جامع شرکت کنم
ریدینگ رو هم توی برنامه این ماه گذاشتم بخشبندی هفتگی که از روی زیر ذره بین بخونم و الان شروع کردم که مثال کاربرد کلمات تو کتاب زیر ذره بین رو بخونم که اواخر این ماه هم شروع کنم به تست زدن

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

منم امسال تصميم گرفتم شروع كنم

برنامه كليمو ريختم، منابع ام مشخص كردم بستم،

تمركزم الان روي اين هست كه همه درسارو تا يه درصدي برسونم ولي دوتا درسو ميخوام بيشتر سرمايه گذاري كنم كه يكي زبان هست و درس دومم احتمالا فن يا منظر باشه،

چارچوب كلي برناممو مثه اون دوست عزيزمون كه بالاتر گفتن تقريبا ريختم، كه حالا بعدا اگه دوست داشتين كاملشو براتون ميگم.

توي اين روزا دارم روي دايره لغات زبانم بيشتر كار ميكنم با ممرايز، فن و تاريخ هم توي برنامم هست.

morteza*amini

عضو جدید
بچه ها کتاب کزازی اسمش چیه؟؟؟

سلام توصیه میکنم سراغ این کتاب نرید چون منابع جدید رو پوشش نمیده و قدیمیه. جزوه عناصر موسسات بهتره. مثل جزوه مهندس خرسند یا شریفی یا طباطبایی یا خوده مهندس کزازی

faezeh fazi

عضو جدید
سلام دوستان کسی اون تاپیکی درمورد کورسهای زبان ممرایز ۱۱۰۰وتافل بود که بدون املا بودن فقط معنی کلمه رو داره؟ برام بزاره ممنون
یه چی دیگه لینک گروه تلگرام باشه رو میشه اینجا بزارین

architectm.f

عضو جدید
سلام به همگی و امیدوارم حالتون خوب باشه ، خسته هم نباشید .
من نوشته هاتونو خوندم . خیلی خوبه. آفریین :w23::w17::w17: :w17:
اما درباره ی برنامه های خودم باید بگم به دلیل یه سری پروژه ها و برنامه ها چند روزی میشه که وقت درس خوندن نداشتم یعنی فقط چند روز اول برنامم خوب پیش رفت :w05:. الان خداروشگر وقتم آزاد شد و دوباره میخوام شروع کنم .:w16: تا اینجا چند فصل از سبک شناسی +چند فصل از جهان مزینی + چند درس از 504 برا گرامرشم تست زدم (زمانها)+ یه سری خلاصه های خودم برا بعضی درسا . با توجه به بقیه فک کنم زیادیییی عقبم:eek: :w04:تو این روزایی که از آبان مونده سعی میکنم به یه جایی برسونم خودمو دو سه روز آخر آبان هم آزمون خودسنجی از خودم بگیرم . بعد با توجه به وضعیتی که دارم برنامه اصلی رو شروع کنم .:redface:
با آرزوی موفقیت برا همتون:victory:

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی اون تاپیکی درمورد کورسهای زبان ممرایز ۱۱۰۰وتافل بود که بدون املا بودن فقط معنی کلمه رو داره؟ برام بزاره ممنون
یه چی دیگه لینک گروه تلگرام باشه رو میشه اینجا بزارین
سلام به نظرم بهتر هست توی همین باشگاه مثل هر سال برنامه رو هماهنگ کنیم پراکندگی تو گروه های مثل تلگرام باعث کم شدن فعالیت و دسترسی کمتر خودمون به منابعی میشه که اینجا هر سال بچه ها به اشتراک میذارن
کورس ممرایز memrise بدون نیاز به تایپ لغات

سلام خدمت دوستان
با توجه به محدودیت زمان مطالعه کنکور و اینکه مرور لغات انگلیسی در سایت ممرایز همراه با تایپ لغات زمان بر و مشکل هست , چند منبع اصلی رو به صورت مرور بدون تایپ و سوال چند گزینه ای ایجاد کردم
انشالله که بتواند کمکی باشد برای مطالعه بهتر
با آرزوی موفقیت برای شما

کورس 504
504 Absolutely Essential Words

کورس 450 تافل
450 Essential Words For the TOEFL

کورس 1100 ( که به زودی اشکالات و کلمات ناقص آن رفع خواهد شد )
1100 Words You Need to Know

*** سعی میکنم تا جای امکان تلفظ لغات رو هم به مرور کورس ها اضافه کنم

لغات کنکور کارشناسی ارشد - لغات 504 - لغات 450 - لغات تافل - لغات 1100​

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.همگی خسته نباشید.بچه ها معماری اسلامی هم اسکیس داره؟:cry:

سلام نه

سلام این سوال رو مهندس صدیق هم جواب داده بودن که درصد اسکیسش همون اسکیس اصلی معماری هست توی ضرایب هم درصدش رو نوشته
این هم سایت آکادمی برای توضیح بیشتر
http://www.memarico.com/CMS_UI/content.aspx?id=101

سلام خانم مهندس
اسکیسش همون اسکیس عملی معماری هست که برای گرایش معماری ضریب 5 / برای معماری اسلامی ضریب 5 و برای بازسازی پس از سانحه ضریب 2 داره

اسکیس معماری داخلی و معماری منظر جدا برگزار میشه
و تنها برای مطالعات معماری به جای اسکیس پروژه تشریحی داره که باید توصیف کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=153279&d=1370064057

Anthea

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه اینجا رو پیدا کردم ، مرسی از این همه راهنمایی های خوبی که تو این تاپیک گذاشتین.
:w27::w27::w27:

این کورس کتاب آقای بابک رستمی..
I am browsing [Technical English Architecture constr uction arts]. Have a look at it! http://www.memrise.com/course/501497/technical-english-architecture-constr-uction-arts/
حدود200 لغته...

یه سوال داشتم اینکه این دو تا کورس، ینی کورس آقای بابک رستمی و مهندس ایرانشاهی همپوشانی ندارن؟
آخه کورس مهندس ایرانشاهی 530 تا کلمه داره اما کورس آقای رستمی 204 تا، من اگه کورس آقای ایرانشاهی رو بزنم کافیه؟ شامل اون 204 تا کلمه ی آقای رستمی هم میشه ینی؟

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ...واسه همتون بهترین ها رو آرزودارم ...انشالله موفق باشین .مطمئن باشین و ایمان داشته باشین تلاش بدون نتیجه نمیمونه ...هم ایمان به خودتون داشته باشین هم به خالقتون ...و اونچه که براتون اتفاق میفته رو به فال نیک بگیرین و با جون و دل پذیرا باشین ...باشگاه و بچه هاشو و جزوه هاشو دست کم نگیرین ...از همین باشگاه و همین هم دل بودنه بچه هاست که خیلیا به بهترین جاها رسیدن ...در پناه خدا ...یا حق

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای چقدر خوب که اینجا دوباره شلوغ شد:w33:

اصلا انقده ناراحت بودم :redface:
مرسیییییییی از همگی

منم یک ماه بیشتره که شروع کردم و کم کم ساعت مطالعه رو بردم بالا
و الان دارم همه ی منابع انتخابیم روم یه دور میخونم ببینم هر کتابی چی داره واسه گفتن؟!
سیستم تو مبحث سازه های فضاکار هستم
ایستایی تو بخش ممان اینرسی و اینا
جهان بخش گوتیک هستم
معاصر تا آخر فصل سوم کامل نیا خوندم
اسلامی دو دور کتاب سبک شناسی رو خوندم و تازه جزوه ی نسیم رو شروع کردم
یه سری از کتابای فیزیک رو خوندم
و...
دوستان بیاین هرشب ساعت مطالعه بزنیم + مباحثی که تو روز خوندیم .... اینکار ایجاد رقابت میکنه بینمون و سعی میکنیم ساعاتمون رو بالاتر ببریم..
اگر موافق بودین از همین امشب شروع کنیم
:)

DDDIQ

مدیر ارشد

سلام دوستان.
من یه مدت کمیه که شروع کردم به خوندن (پایان نامه و سفر و...) خلاصه که پیشرفت چندانی نداشتم. فعلا دارم بیشتر لغات تافل و زبان تخصصی که کورسِشو آقای ایرانشاهی توی سایت ممرایز درست کردن میخونم.
به اضافه ی سیستم که با جزوه ی پر شده شروع کردم ولی اگه بشه کتابها رو هم تصمیم دارم مطالعه کنم. تاریخ معماری جهان هم دارم تموم میکنم از کتاب بانی مسعود.
به نظرم اومد اون روش مطالعه که چند وقت پیشتر "مشاور سروش" اینجا توو تاپیک گفتن ، روش خوبیه ولی من هنوز نتونستم بیشتر از سه تا ماده ی درسی توی یک روز بخونممشاهده پیوست 252865

سلام
منم موافقم
خداییش هربار میام انجمن ناراحت میشم
خوب اگه گزارش کاریمونو به هم بدیم مشکلی برامون پیش میاد ؟
اینجوری انگیزمون بیشتر میشه ها . مخصوصا ما خانوما . من خودم دوست دارم رقیبای امسالمو بشناسم . باهاشون صحبت کنم .
من تا الان تقریبا یک دور کتابهای دکتر گلابچی رو تموم کردم
تقریبا گفتنم به این دلیل هست که بعضی کتابهارو مثل سیستم های ساختمانی اینده یا ارکی تایپی و ... گذاشتم برای اسفند
همینطور مسائل تحلیلی و محاسباتی رو یکبار مثالهاشو حل کردم
و تا الان اشکالامو تقریبا 70 درصدشو حل کردم
زبانمو با 504 و لغات ضروری تافل شروع کردم . یک بار تموم کردم و میشه گفت به تسلط 40 رسیدم
الان حوصله خوندن هیچ درسی رو ندارم و قراره 10 روز استراحت کنم . از اواسط مهر تا اواسط ابان افسردگی فصلی میگیرم . به همین خاطر استراحتمو انداختم این زمان . تا بتونم بگردم و لذت ببرم تا از این برهه از زمان رد بشم
دوستون دارم

سلام منم اومدم گزارش بدم:)
منم زبانو دارم لغت میخونم 504 و تافل و زیرذره بین
کلاس سیستم و ایستایی و درک هم رفتم و تموم شد و تا حدودی ( تاحدودی...باز هم تاکید میکنم :))))...:lol:) مسلط هستم...
عناصر هم یکبار خوندم از رو جزوه ......
ولی مشکل من معماری ایران و اسلامیه که نمیدونم بغیر از آقای پیرنیا چی بخونم ......یکبار خوندم و بس بود برام .....کتاب زیباییه برای خوندن ولیاصلا برای حفظ کردن خوب نیست ....کتاب عصر کنکاش خوبه ؟
معماری جهان هم زارعی میخونم ( چاپ جدیدش تغییری داره؟ من چاپ دهم رو دارم میخونم برای سال 90)
معاصر هم دارم کامل نیا میخونم ( تازه شروع کردم کلا تاریخهارو جز پیرنیا که خوندمش ولی علاقه مند نشدم...:weirdsmiley:)
خب این از گزارش من ....لطفا در مورد تاریخ اسلامی به من کمک کنین ....عجیب میترسم ازش....کتاب خانم عسگری رو گرفتم و خب یعنی به همین اندازه خلاصه یاد بگیریم کافیه؟ همش احساس میکنم باید براش متنهای زیادی حفظ کنم و خب اینهمه خلاصه میبینم تعجب میکنم...:D

سلام خدا قوت
کسایی که از امروز شروع کردن میتونن گزارش کار بدن!!! من از امروز شروع کردم :)تو برنامم هم کتاب درک رفتار سازه و معماری معاصر قبادیان و تافل هست
منم از تاریخ خیلی میترسم!!! نمیدونم باید چیکار کنم هم حجمش زیاده هم خیلی برای من فراره. بچه ها کسی میدونه کدوم فصل های کتاب های تاریخ مهمترن (عکس پلان متن)؟؟؟؟ مثلا بچه ها تاپیک های سال قبل گفتند تو فن کتاب ساختمان چگونه عمل میکنند فصل 17 مهمه و بقیه فصل یه نگاه کلی برای عکساخوبه, البته برای گرایش معماری. البته دیدم بچه ها لطف کردن بخش های مهم کتاب هلن گاردنر گذاشتن منظورم کتابای دیگه هست. شما چجوری تاریخو میخونید که راحتر متوجه بشین تو ذهنتون بمونه کلا برنامتون برای تاریخ چیه؟
بچه هایی که زودتر شروع کردن به خوندن میشه بگین دور اول خوندن کتابا ( یه دور فن یه دور تاریخ)تو چه تاریخی تموم میکنید؟و اینکه بهتر تو چه تاریخی تموم شه که خیلی خیلی دیر نشه؟؟
ممنون از همتون موفق باشید.

سلام

منم امسال تصميم گرفتم شروع كنم

برنامه كليمو ريختم، منابع ام مشخص كردم بستم،

تمركزم الان روي اين هست كه همه درسارو تا يه درصدي برسونم ولي دوتا درسو ميخوام بيشتر سرمايه گذاري كنم كه يكي زبان هست و درس دومم احتمالا فن يا منظر باشه،

چارچوب كلي برناممو مثه اون دوست عزيزمون كه بالاتر گفتن تقريبا ريختم، كه حالا بعدا اگه دوست داشتين كاملشو براتون ميگم.

توي اين روزا دارم روي دايره لغات زبانم بيشتر كار ميكنم با ممرايز، فن و تاريخ هم توي برنامم هست.

سلام به همگی و امیدوارم حالتون خوب باشه ، خسته هم نباشید .
من نوشته هاتونو خوندم . خیلی خوبه. آفریین :w23::w17::w17: :w17:
اما درباره ی برنامه های خودم باید بگم به دلیل یه سری پروژه ها و برنامه ها چند روزی میشه که وقت درس خوندن نداشتم یعنی فقط چند روز اول برنامم خوب پیش رفت :w05:. الان خداروشگر وقتم آزاد شد و دوباره میخوام شروع کنم .:w16: تا اینجا چند فصل از سبک شناسی +چند فصل از جهان مزینی + چند درس از 504 برا گرامرشم تست زدم (زمانها)+ یه سری خلاصه های خودم برا بعضی درسا . با توجه به بقیه فک کنم زیادیییی عقبم:eek: :w04:تو این روزایی که از آبان مونده سعی میکنم به یه جایی برسونم خودمو دو سه روز آخر آبان هم آزمون خودسنجی از خودم بگیرم . بعد با توجه به وضعیتی که دارم برنامه اصلی رو شروع کنم .:redface:
با آرزوی موفقیت برا همتون:victory:

وای چقدر خوب که اینجا دوباره شلوغ شد:w33:

اصلا انقده ناراحت بودم :redface:
مرسیییییییی از همگی

و الان دارم همه ی منابع انتخابیم روم یه دور میخونم ببینم هر کتابی چی داره واسه گفتن؟!
جهان بخش گوتیک هستم
و...
دوستان بیاین هرشب ساعت مطالعه بزنیم + مباحثی که تو روز خوندیم .... اینکار ایجاد رقابت میکنه بینمون و سعی میکنیم ساعاتمون رو بالاتر ببریم..

سلام خدمت همه دوستان فعال مطالعه گروهی کارشناسی ارشد 95
قلبا برای همه دوستان آرزوی موفقیت و قبولی با رتبه های خوب در دانشگاه مورد علاقه تون رو دارم که انشالله امسال هم با همکاری و همدلی بتونیم نتیجه بگیریم ؛
نظرات و برنامه مطالعاتی دلگرم کننده س و مطمئنا جمع شدن برنامه های مختلف و نظراتی دیگری که مطرح خواهند شد به منسجم تر شدن روند مطالعاتی میتونه کمک کنه منتظر دیدن برنامه و شروع مطالعه دوستان بیشتری هستیم انشالله با حضور بیشتر تاپیک هم مثل هر سال فعال و دلگرم کننده تر خواهد شد

یک بار دیگه کورسهای سایت memrise رو که نیاز به تایپ لغات نداره خدمتتون معرفی میکنم

با توجه به محدودیت زمان مطالعه کنکور و اینکه مرور لغات انگلیسی در سایت ممرایز همراه با تایپ لغات زمان بر و مشکل هست , چند منبع اصلی رو به صورت مرور بدون تایپ و سوال چند گزینه ای ایجاد کردم
انشالله که بتواند کمکی باشد برای مطالعه بهتر
با آرزوی موفقیت برای شما

کورس 504
504 Absolutely Essential Words

کورس 450 تافل
450 Essential Words For the TOEFL

کورس 1100 ( که به زودی اشکالات و کلمات ناقص آن رفع خواهد شد )
1100 Words You Need to Know

*** سعی میکنم تا جای امکان تلفظ لغات رو هم به مرور کورس ها اضافه کنم
لغات کنکور کارشناسی ارشد - لغات 504 - لغات 450 - لغات تافل - لغات 1100

شاد و تندرست باشید

honeybee1370

کاربر بیش فعال
جهان بخش گوتیک هستم
و...

خیلی خوب خوندی هانی جون! آفرین ;):gol:
منم موافقم که ساعت مطالعه بزنیم، البته میدونم که نتیجه ی خوب فقط به ساعت مطالعه بستگی نداره ولی به خاطر همون حس رقابت که گفتی خیلی توی روند مطالعه تاثیرگذاره

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها یه توصیه دارم براتون!!! ممکنه بگید وقت گیره و... اما باعث میشه روحیتون یک روند ثابتی رو داشته باشه!!! و اونم اینه که یه باشگاه اسم بنویسید و ورزش کنید (حتما یک ورزش هوازی باشه)!!!
ببینید یه بازه ی 3 روزه ی کنکور رو براتون بررسی می کنم:
روز اول: انرژی زیاد و 10 ساعت مطالعه
روز دوم: خسنه تر و5 ساعت مطالعه
روز سوم: بسیار دپرس و 2 ساعت مطالعه ی مفید و بعد ب خودمون قول میدیم که از فرداش بترکونیم و این سیکل ادامه داره!!! (بازه رو مثال زدم)
اما وقتی شما باشگاه میرید و عرق میریزید انگار مغز شما یه ماده ای ترشح می کنه که شدیدا احساس خوبی خواهید داش و استرستون رو پودر میکنه (اصا انگار یه دارویی چیزی زدید) از طرفی شما با مردم هم تعامل می کنید و ایزوله نمی شید و واس این قضیه تمام طول کنکور روحیتون شدیدا خوب خواهد بود!!! من خودم ساعت 9:30 تا 11pm میرفتم باشگاه ( ورزش هوازی) و باعث شد امسال کمترین استرس رو تجربه کنم!!! و هنوزم ورزشمو ادامه میدم!!! اگه 1 روز در میان باشگاه برید و چن بعدی هم رفتار کنید راحت میتونید در هفته 60 ساعت (8-9 ساعت در روز ) درس بخونید!!!
حرف آخر: آدم باس در تمام مدت زندگیش ورزش کنه، چون فارغ از جریان سلامتی و... ، خیلی حال میده!!! :smile:

آخرین ویرایش:

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف آخر: آدم باس در تمام مدت زندگیش ورزش کنه، چون فارغ از جریان سلامتی و... ، خیلی حال میده!!! :smile:[/QUOTE]
آقا مازیار با این همه فوایدی که شما گفتی ...منم جای بچه ها باشم میرم ثبت نام میکنم باشگاه قیده کنکورم میزنم :biggrin::w15::w16:

saratanha

عضو جدید
سلام من تازه رفتم پیش مشاور و میخام شروع کنم به خوندن ...مشاورم گفت تو برنامت یک روز اسکیس بزار از اونجا که من اسکیسم ضعیفه یکم استرسی شدم نمیدونم از چی شروع کنم ...من کلاس عسگری پور هم رفتم ولی نتونستم چیزی یاد بگیرم چون فقط بهمون پرسپکتیو یاد میداد و برای من که پایه ضغیف دارم مناسب نبود.. لطف راهنمایی کنید ممنون.

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

حرف آخر: آدم باس در تمام مدت زندگیش ورزش کنه، چون فارغ از جریان سلامتی و... ، خیلی حال میده!!! :smile:
آقا مازیار با این همه فوایدی که شما گفتی ...منم جای بچه ها باشم میرم ثبت نام میکنم باشگاه قیده کنکورم میزنم :biggrin::w15::w16:[/QUOTE]
خخخخ...
اما جدا تفریحات کنکوری رو میشه ب 2 دسته تقسیم کرد:
تفریحات عذاب وجدان آور: رفتن با بچه ها بیرون، ور رفتن با موبایل، فیلم دیدن، مصرف مواد روان گردان!!! و...
تفریحات عذاب وجدان نا آور: ورزش کردن، کتاب یا مجله خوندن، ساز زدن، کمک ب فقرا!!!، تولید انرژی هستی در خانه!!! و...
تفریحات نوع دوم واس دوران کنکور و با کمی اغماض واس کل زندگی بهترن!!! تفریحات نوع اول هیچ دستاورد خاصی نخواهد داشت!!!

Sent from my C6603 using Tapatalk

saratanha

عضو جدید
سلام من تازه رفتم پیش مشاور و میخام شروع کنم به خوندن ...مشاورم گفت تو برنامت یک روز اسکیس بزار از اونجا که من اسکیسم ضعیفه یکم استرسی شدم نمیدونم از چی شروع کنم ...من کلاس عسگری پور هم رفتم ولی نتونستم چیزی یاد بگیرم چون فقط بهمون پرسپکتیو یاد میداد و برای من که پایه ضغیف دارم مناسب نبود.. لطف راهنمایی کنید ممنون.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونااااااااااااااااااااا:w42:خوب وبیدین؟ باس ببخشید دونه دونه اسم نمیبرما

منم اینارو می خونم
برا تاریخ بانی مسعود...فعلا تو بیزانسم، ولی استاپ کردم برگشتم نکته برداری کنم، جاتون خالی دیدم هیچی یادم نمونده:biggrin:....کلا فک میکنم نمیرسم هنر در گذر زمان رو بخونم

برا فن جزوه های دکتر خرسند که یکی از اعضای بسیار دوست داشتنی و فعال زحمتشو میکشن آپ می کنن (ایشالا ایشون و همه بچه هایی که لطف کردن و راهنماییم کردن تو زندگی بهترینا نصیبشون بشه)و فیزیک ساختمان 2 که فصل 6 تشریف دارم، دوباره استاپ کردم از اول می خونم. تنظیم و کلا تو تخت خواب خوندم، نمیدونم انتظار دارم چی ازش یاد بگیرم:D. و صد البته خیلی دوس دارم سرکار خانم دکتر قیابکلو رو ببینم و فلسفه وجودی فرمول های دو متری موجود در فصل 6 رو به شخصه از ایشون جویا بشم!

زبان تافل می خونم فعلا درس 7 هستم...کلا خیلی کندم، نمیدونم چرا
.از درون تمرکز دارما اما از برون نخیر!....صدای دعوای همسایه و نون خشکیو وانتیه و آمبولانس و ماشین پلیس....یه وانتیه هست، نمیدونم چی میفروشه ولی دقت کردم رفتنی 6 و 8 میخونه برگشتنی راک ان رول!!!حقشو خوردن به خدا.
و اما چنتا توصیه برا درس خوندن....
1-حتی اگه شده شبا زود بخوابین تا صب زود پاشین.
2-شبا اصلا چای و قهوه نخوریین ولی سعی کنین ظهر که خوابتون میاد یه فنجون قهوه بخورین.لامصب یه جوریه که درست کردنشم آدم و هشیار میکنه
ولی اگه به شدت خوابتون میاد نیم ساعت تا یه ساعت بخوابین. اگه تو خونتون گودزیلا دارین ازش بخواین بیدارتون کنه.
3-اگه امکانش هست گوشیتون رو سایلنت کنین و اپلیکیشنای غیر ضروری رو ازش پاک کنین. ضرب المثل بسیار گهر بار یه سال بخور نون و تره یه عمر بخور نون و کره رو شنیدین حتما...این همونه!
4-تحت هر شرایطی به برنامه ریزیتون پایبند باشین.
5-با علاقه درس بخونین و خیال پردازی کنین. در حد معقول به اونی که هستین قانع نباشین. این خودش یه جور موتور محرکه. انگیزه داشته باشین...برا نمونه میتونین امضای منو چک کنین!

از هفته های بعدی امیدوارم تجربه های مربوط به کتابایی که می خونم و بگم.ببخشید دیگه این هفته چیزی تو چنته نداشتم:w05:

آخ جون فردا فیلم میبینم یکم
.....فعلا دوس جونای مهلفون. ایشالا خدا هممون رو رو سفید کنه
....

آخرین ویرایش:

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام دوس جونااااااااااااااااااااا:w42:خوب وبیدین؟ باس ببخشید دونه دونه اسم نمیبرما

منم اینارو می خونم
برا تاریخ بانی مسعود...فعلا تو بیزانسم، ولی استاپ کردم برگشتم نکته برداری کنم، جاتون خالی دیدم هیچی یادم نمونده:biggrin:....کلا فک میکنم نمیرسم هنر در گذر زمان رو بخونم

سلام Arezoya جونم! تاریخ کلا این مدلیه آدم فکر میکنه یادش رفته ولی وقتی سوال یا تستاشو ببینی میتونی جواب بدی. من پارسال اینطوری بودم هی وسط راه برمیگشتم دوباره مطالب قبلیو میخوندم و وسواس شدید داشتم و درنهایت نرسیدم خیلی چیزا رو بخونم.
فکر میکنم بهتر باشه که یه بار از اول تا آخرو بخونیم و بعدا چند دور مرور کنیم مطالبو. خلاصه اینقدر گیر ندیم چون بعد از یه مدت این شکلی میشیم:wallbash:

زبان تافل می خونم فعلا درس 7 هستم...کلا خیلی کندم، نمیدونم چرا

منم کم کم داره از زبان اعصابم خورد میشه! تا درس 10 همه درسا رو کاملِ کامل خوندم ولی دیدم خیلی داره طول میکشه! حالا فقط کلمات درسا رو دارم با ممرایز میخونم رسیدم به درس 17 ! نمیدونم کار درستیه یا نه! فک کنم باید برگردم درسارو کامل از روو کتاب بخونم :confused:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام Arezoya جونم! تاریخ کلا این مدلیه آدم فکر میکنه یادش رفته ولی وقتی سوال یا تستاشو ببینی میتونی جواب بدی. من پارسال اینطوری بودم هی وسط راه برمیگشتم دوباره مطالب قبلیو میخوندم و وسواس شدید داشتم و درنهایت نرسیدم خیلی چیزا رو بخونم.
فکر میکنم بهتر باشه که یه بار از اول تا آخرو بخونیم و بعدا چند دور مرور کنیم مطالبو. خلاصه اینقدر گیر ندیم چون بعد از یه مدت این شکلی میشیم:wallbash:
جدا؟!....پس زیاد وسواس به خرج ندم

منم کم کم داره از زبان اعصابم خورد میشه! تا درس 10 همه درسا رو کاملِ کامل خوندم ولی دیدم خیلی داره طول میکشه! حالا فقط کلمات درسا رو دارم با ممرایز میخونم رسیدم به درس 17 ! نمیدونم کار درستیه یا نه! فک کنم باید برگردم درسارو کامل از روو کتاب بخونم :confused:
به نظرم یه درسو کامل بخونی خوبه.من پازسال دقیقا عین شما بودم. ولی امسال یه درس و کامل میخونم و به نظرم بهتره، چون برا تافل معتقدم لغات متنش و ترجمه متناش مهمتر از لغات پیشنهادیشه.سعی کن تو یه روز یه درس و تموم کنی.لغاتی که برات سخته رو هایلایت کن. مخصوصا لغات سخت توی متناشو

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به نظرم یه درسو کامل بخونی خوبه.من پازسال دقیقا عین شما بودم. ولی امسال یه درس و کامل میخونم و به نظرم بهتره، چون برا تافل معتقدم لغات متنش و ترجمه متناش مهمتر از لغات پیشنهادیشه.سعی کن تو یه روز یه درس و تموم کنی.لغاتی که برات سخته رو هایلایت کن. مخصوصا لغات سخت توی متناشو
زبان جز لغات پیشنهادی کتب مرجع سوأل نمیاد ب احتمال بسیار زیاد (سوالای سال پیش رو ببینید) خوندن ردینگ های تافل و 504 وقت تلف کردنه!!!ب جاش لغات 1100 خونده بشه!!!
واس تاریخم خلاصه برندارید!!! تو حاشیه صفحه بنویسید نکات کلیدی رو و زیر قسمتهای مهم خط بکشید!!! حسن اینکار 2 تاس
1. واس دور دوم بسیار راحت تر مطالب رو بازیابی میکنید نسبت به ی صفحه ی خلاصه، چون شکلای کتاب جلوتن!!!
2. اگه میخواید تاریخ یادتون نره اولا هر روز تاریخ بخونید!!! ثانیا از مثلا 2 ساعت تاریخ 1 ساعت ایران و 1 ساعت معاصر یا جهان خونده شه!!! بعدشم وقتی امروز 10 صفه پیرنیا خوندین، فرداش قبل خوندن بخش جدید 10 صفه رو تو 15 الی 20 دقه از رو نکات حاشیه نویسیتون و قسمتهای خط کشیده شده دوباره بخونید!!! بعد قسمت جدید رو شروع کنید!!! (فقطم درس روز قبل!!! از اول کتاب نخونید دوباره) چون تو 24 ساعت دوباره مطالب رو مرور کردید، خیلی بهتر یادتون می مونه!!! (به نظرم واس همه درسا این کار مفیده)
پ.ن: از جی5 برداری دروسی مث تاریخ شدیدا اجتناب کنید!!!
پ.ن: هر کتاب 2 بار با این روش خونده شه!!! 1 بار اصا فایده نداره!!! بهتره یا ی درس و نخونید، یا 2 بار بخونید!!!
موفق باشید!!!

Sent from my C6603 using Tapatalk

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.