یک سوال از تالار : لطفا هر گونه سوال تخصصی از کارشناسان این رشته در این تاپیک گنجانده شود .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahtabi

مدیر بازنشسته
سلام
من شايد سواد صنايعي هنوز پيدا نكرده باشم ولي اگر چيزي ببينم كه ميتونم پيدا كنم كه شايد راه حلي براي كسي باشه دريغ نميكنم...

با احترام

با سلام:
نه اصلا این حرف رو نزنید.
من مطمئنم که کسی که برای کمک به دیگری اینقدر فعاله برای خودش و علم خودشم فعله.
بیاین توی بحثا اون وقت می بینین که چه چیز هایی میگین که اصلا فکرشم نمیکردین.

با تشکر

امیر Amir

عضو جدید
درخواست مقاله به زبان انگليسي

درخواست مقاله به زبان انگليسي

///لام

از مهندسين اينجا كسي مقاله اي به زبان انگليسي در مورد درس ارزيابي كار و زمان داره؟؟؟

ميخوام با مفاهيم درس بصورت انگليسي هم آشنا بشم..خيلي مهم هست.

با احترام

HESSAM58

کاربر فعال
کالیبراسیون

کالیبراسیون

سلام
من یه مرکز برای کالیبراسیون اشعه دستگاه inspection test , پیس تستهای اون تو ایران میخواستم ؟؟؟؟

HESSAM58

کاربر فعال
سلام

سلام

سلام.من این ترم طرحریزی واحدهای صنعتی دارم.می خواستم بدونم شما پروزه ای در باره ی این درس دارید؟
سلام
پروژه طرح ریزی دارم ولی بهتره خودتون برین دنبالش چون هر چی یاد بگیرین از همین پروژه هاست ولی میتونین رو کمکم حساب کنین

HESSAM58

کاربر فعال
سلام

سلام

///لام

از مهندسين اينجا كسي مقاله اي به زبان انگليسي در مورد درس ارزيابي كار و زمان داره؟؟؟

ميخوام با مفاهيم درس بصورت انگليسي هم آشنا بشم..خيلي مهم هست.

با احترام
سلام امیر احمد
چرا ازت خبری نیست؟

minerva62

عضو جدید
open shop

open shop

سلام به دوستان صنايعی.هر کس اطلاعاتی در مورد سيستم های Open Shop در مورد درس توالی عمليات داره، ممنون می شم بگه.

مربوط ست به عملیات یک سهولت کامپیوتری که در آن به‌جای اینکه کارآترین برنامه‌نویسی مسئله توسط گروهی از متخصصین برنامه‌نویسی صورت گیرد ، مبتکر هر مسئله آن‌را انجام می‌دهد. برخلاف CLOSED SHOP.

Mehrdadi

عضو جدید
شرکت در کار آفرینی

شرکت در کار آفرینی

نظرتون راجع به گزروندن دوره های کار آفرینی ای که دانشگاه میزاره چیه؟
چقدر واسه آینده شغلیمون به کار میاد یا اصلاً به کار میاد؟

:w36: هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم :w36:

آخرین ویرایش:

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام:
ضمن خوشامد گویی به شما و آرزوی اینکه در تالار فعال و کوشا باشین،باید بگم که هر دوره ای خوبیای خودش رو داره.برین به نظرم ذهنتون رو باز میکنه.
موفق باشین

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز
من قبلا در باره ي اين دوره ها و مطالب تدريس شده در اونها به يه دوست ديگمون توضيح دادم مراجعه كن به تاپيك يه سوال صفحه دوازدهم.
موفق باشي.

امیر Amir

عضو جدید
دوره كار آفريني فقط براي. . .

دوره كار آفريني فقط براي. . .

مفت نمي ارزه...
آخرش كه ميخوايي BP بنويسي بهت ميگن بايد 20% كل پول تزتو داشته باشي...

اومديم تز من 200 ميليون تومن خرج داشت...20% اين رو داشتم ميرفتم خونه ميخريدم ميشدم يه بساز بفروش يا يه خانه دار كه ميخره ميزاره گرون بشه بعد بفروشه...

واسه سر كار گذاشتن و سر گرم كردن يه مشت جوون جوياي پول دار شدن يك شبه...خوبه...:biggrin:;):D

soroush.meshkat

عضو جدید
لطفأ راهنمائیم کنید

لطفأ راهنمائیم کنید

سلام به همه دوستان . من همین امروز عضو سایت شدم . سوالی دارم و ممنون میشم راهنمائیم کنید . من تصمیم دارم در یکی از سه رشته ی مهندسی صنایع ، مهندسی مدیریت پروژه و یا مهندسی مدیریت اجرایی ، دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم . تا اونجا که تحقیق کردم این سه رشته مشترکات زیادی با هم دارن که همین انتخاب نهائی رو برام سخت کرده . تو اینترنت که سرچ میکردم برای آشنایی بیشتر با این سه رشته ، با رشته ای به نام MBA برخورد کردم که ظاهرأ رشته ی جدید و مدرنیه و در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شه . اما بعضی جاها رشته مهندسی مدیریت اجرائی رو همون MBA معرفی کرده بودن . اولین سوالم همینه که آیا شما این مطلب رو تائید می کنید ؟ دوم اینکه اگر اینطور نیست از بین سه رشته ای که نام بردم کدوم یکی به رشته MBA نزدیکتره و دانشجو رو آماده ادامه تحصیل در رشته MBA می کنه ؟ نهایتأ با توجه به آشنایی شما با رشته صنایع ، پیشنهاد شما انتخاب کدوم یکی از این سه رشته هست ؟ با توجه به اینکه من فرصت زیادی ندارم ممنون میشم هر چه زودتر منو راهنمائیم کنید . برای همه شما لحظات خوبی رو آرزو میکنم . شاد و موفق باشید .

بهبود

عضو جدید
سلام
تا حدودي با نظر جناب امير احمد مخالفم. يكي از دلايل موفقيت يك مهندس صنايع ذهن خلاق و واقع انديش اون هست. يكي از دلايل موفقيت برخي از دوستان بطور مثال در بخشهايي همچون بازاريابي يا روابط عمومي و يا فروش ذهن خلاق و نوع نگرش اونها به هدف و موضوعات و همچنين به مشكلات هست. پس بد نيست كه قبل از اينكه وارد حرفه اي در مهندسي صنايع بشيم، ذهنيت مناسب و آماده داشته باشيم. اينو به اين خاطر گفتم كه دليل موفقيت برخي از دوستانمون هست.
پيشنهاد من اينه كه ما به اندازه كافي در دوران دانشجويي وقت داريم پس چه بهتر كه صرف اموراتي بشه كه بعداً در موفقيت ما مفيد هستند(مثل حضور در اين تالار مهندسي صنايع:biggrin:)اين دورهها هم مطمئناً مضر كه نيست پس بريد كلاس.

ياحق

آخرین ویرایش:

امیر Amir

عضو جدید
سلام
بالاخره هر کسی روشی رو در زنگیش پیش گرفته که به نظر خودش درسته...ممکنه راهی که من میرم رو اگر دوستان شما برن..موفق نشن و همینطور من...هر کسی سرشتی داره...مثلا اگر شما مهندس صنایع باشی و مثلا حوصله سر و صدای کارگاه و کارخونه و خط تولید رو نداشته باشی..نمیتونی کنترل کیفیت بکنی...باید خط رو بشناسی..فرایند هارو ببینی...یا مثلا اگر فرد کم حوصله ای باشی نمیتونی مارکتینگ خوبی بکنید

با احترام

امیر Amir

عضو جدید
کالیبراسیون چیست؟؟؟

کالیبراسیون چیست؟؟؟

با سلام
کالیبراسیون چیست؟
مفهوم و طرز عملکرد اون در رویه های کنترل کیفیت چجوریه؟؟؟

با احترام

امیر Amir

عضو جدید
مهندسی صنایع_مدیریت پروژه_MBA

مهندسی صنایع_مدیریت پروژه_MBA

سلام به همه دوستان . من همین امروز عضو سایت شدم . سوالی دارم و ممنون میشم راهنمائیم کنید . من تصمیم دارم در یکی از سه رشته ی مهندسی صنایع ، مهندسی مدیریت پروژه و یا مهندسی مدیریت اجرایی ، دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم . تا اونجا که تحقیق کردم این سه رشته مشترکات زیادی با هم دارن که همین انتخاب نهائی رو برام سخت کرده . تو اینترنت که سرچ میکردم برای آشنایی بیشتر با این سه رشته ، با رشته ای به نام MBA برخورد کردم که ظاهرأ رشته ی جدید و مدرنیه و در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شه . اما بعضی جاها رشته مهندسی مدیریت اجرائی رو همون MBA معرفی کرده بودن . اولین سوالم همینه که آیا شما این مطلب رو تائید می کنید ؟ دوم اینکه اگر اینطور نیست از بین سه رشته ای که نام بردم کدوم یکی به رشته MBA نزدیکتره و دانشجو رو آماده ادامه تحصیل در رشته MBA می کنه ؟ نهایتأ با توجه به آشنایی شما با رشته صنایع ، پیشنهاد شما انتخاب کدوم یکی از این سه رشته هست ؟ با توجه به اینکه من فرصت زیادی ندارم ممنون میشم هر چه زودتر منو راهنمائیم کنید . برای همه شما لحظات خوبی رو آرزو میکنم . شاد و موفق باشید .

سلام
من از رشته مهندسی مدیریت پروژه چیزی سر در نمیارم...سواد من چون کمه الان شنیدن تازه...
MBA هم خوبه..ولی باز هم هنوز به طور محسوس باهاش برخورد نداشتم.

صنایع هم بد نیست.به دلیل گستردگی مطالب در دوران تحصیل بعد پایان تحصیل میتونید با استفاده از آموخته های دوران تحصیل دنبال علاقه خود برید....

من سوادم زیاد بالا نیست از اقای LEANTHINKER و MAHTABI بپرسی بهتر میدونند..شاید.

amirhakimi

عضو جدید
راستش اون زمانا تو دانشگاه ما یه سری دوره های فنی حرفه ایی برگزار میشد.
من دوره برنامه نویسی و کار با PLC {Programable Logic Comntroller}های سری S5 رو رفتم (شاید فکر کنین: آخه plc چه دخلی داره به صنایع بیشتر مال الکترونیکی هاست. ولی خوب من چیزی که دستم اومد تو این دوره متوجه شدم که خیلی تو کارهای اتوماسیون کاربرد داره، حتی بیشتر از الکترونیکی ها :redface:)
به نظر من اگه فرصت دارین هر دوره ایی که برین، هیچوقت از آموزش ضرر نمی کنین ولی خوب بستگی داره که چقدر اون مطلب براتون جذاب و کاربردی باشه و وقت هم که خودش محدودیت ایجاد میکنه.

mahtabi

مدیر بازنشسته

با سلام:
بهتره برین این تاپیک رو ببینینhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=30833

امیر Amir

عضو جدید
RWTUV

RWTUV

سلام
از مهندسین کسی اینجا از RWTUV اطلاعاتی داره؟؟؟
آدرسی یا شماره ای از دفتر این شرکت در تهران در اختیار دارین؟؟؟
آیا اطلاع دارین که آیا کلاس آموزشی برگزار میکنه یا نه....
ممنون میشم...

با احترام:gol:

bardinova

مدیر بازنشسته
جوابی برای سوال من وجود نداره؟؟؟
:que::que::que::que::que::que::que:

دوست من ، یه سری به MSA بزن و یه مطالعه ای داشته باش . فکر کنم جواب سئوالاتت رو پیدا کنی . نکته اینه که کارت با کالیبراسیون چی هست ؟؟ . میخوای بدونی ؟ میخوای استفاده کنی یا میخوای کالیبره کنی ؟

amirhakimi

عضو جدید
سلام
از مهندسین کسی اینجا از RWTUV اطلاعاتی داره؟؟؟
آدرسی یا شماره ای از دفتر این شرکت در تهران در اختیار دارین؟؟؟
آیا اطلاع دارین که آیا کلاس آموزشی برگزار میکنه یا نه....
ممنون میشم...

http://www.rwtuviran.com/scripts/persian/index.asp
بله یه تقویم سالانه دارن که به صورت همزمان با سایر کشورها در ایران هم دوره ها رو برگزار میکنند.
برای تقویم آموزشی باید با شماره تماس داخل سایت تماس بگیری.

امیر Amir

عضو جدید
کالیبراسیون

کالیبراسیون

دوست من ، یه سری به MSA بزن و یه مطالعه ای داشته باش . فکر کنم جواب سئوالاتت رو پیدا کنی . نکته اینه که کارت با کالیبراسیون چی هست ؟؟ . میخوای بدونی ؟ میخوای استفاده کنی یا میخوای کالیبره کنی ؟

سلام

میخوام اصلام بدونم چیه؟؟؟ چجوریه؟؟؟
من الان تو یک شرکت تولید شیر ترمز کار میکنم...یعنی رفتم سر خود کارآموزی..:biggrin:
اینم یه جورشه...

میخوام بدونم کالیبراسیون چیه...یعنی تعریف یا چیز خاصی نیست بخونم..در موردش...؟؟؟

با احترام

amirhakimi

عضو جدید
سلام

میخوام اصلام بدونم چیه؟؟؟ چجوریه؟؟؟
من الان تو یک شرکت تولید شیر ترمز کار میکنم...یعنی رفتم سر خود کارآموزی..:biggrin:
اینم یه جورشه...

میخوام بدونم کالیبراسیون چیه...یعنی تعریف یا چیز خاصی نیست بخونم..در موردش...؟؟؟

با احترام

یه درسی داریم تو صنایع به نام "آز انداره گیری و کنترل کیفیت دقیق" تو اون درس تقریبا یه چیزائی راجع به کالیبراسیون گفته، خلاصه ترین تعریف برای کالیبراسیون میشه :
"مقایسه یک واحد اندازه گیری با یک مرجع بالاتر از درجه صحت جهت تعیین انحرافات احتمالی و رفع آن."
(بازم میگم این چیزیه که به ذهن من رسید اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند:redface:)

كاليبراسيون مطابقت با استاندارد را تعيين مي كند . كاليبراسيون در حقيقت اندازه گيري و تعيين صحت وسيله اندازه گيري در مطابقت با مرجع تاييد شده مي باشد . به تعبير علمي كاليبراسيون يعني مقايسه يك ابزار يك ماده يك سنجه با يك استاندار ،يك مرجع براي تعيين خطا يا انحراف آن ميباشد و درصورت امكان كاهش ميزان خطا ميباشد.بايستي ذكر گردد كه خطا هرگز صفر نخواهد شد و دقيقا نميتوان عوامل ايجاد خطا را حذف كرد بنابراين همواره در اعلام نتايج حاصل از قياس با يك عدم قطعيت همراه ميباشد لازم بذكر است عدم قطعيت با تلرانس يكي نميباشد ولي اكثرا به اشتباه تلرانس معرفي ميشود. در يك ابزار اندازه گيري گستره اي كه ميتوان با آن اندازه گيري كرد همراه با حداقل مقدار قابل قرائت كه به آن زينه يا تفكيك پذير گفته ميشود متاسفانه با دقت يك ابزار اشتباه گرفته ميشود در كاليبراسيون به سادگي ميتوان دقت يك ابزار را تعيين كرد. يكي از بزرگترين مزاياي كاليبراسيون حذف ابزارهاي داراي خطاي غير مجاز از يك سيستم توليدي است كه به سادگي ميتوانند خسارتهاي جبران ناپذيري به سيستم تحميل كنند.استانداردها داراي مراحل صحتي ميباشن كه از سطح بين المللي شروع و به سطح بازرسي ختم ميشود.هر كشوري داراي مرجع قانون گذاري در زمينه استانداردها ميباشد كه خود تابعي از سطوح بين المللي بوده و به عنوان سطح ملي شناخته ميشوند و بعداز اين سطح آزمايشگاههاي كاليبراسيون عاليترين سطح در يك كشور با مجوزهاي خاص اقدام به كاليبراسيون ابزارها در گستره و دقتهاي مختلف ميكنند.
( برگرفته از fa.wikipedia.org)

دامنه کاربرد در سازمان

واحد نگهداري به منظور بهره گيري از ابزار آلات كم خطا يا بدون خطا از زير سيستم فوق استفاده مي كند.

قابلیت های مهم سیستم کالیبراسیون

امكان تعريف ابزارآلات مورد نياز جهت كاليبراسيون
امكان تعريف مشخصه هاي استانداردها
امكان زمانبندي جهت انجام كاليبراسيون
امكان ثبت و كنترل اطلاعات كاليبراسيون
امكان دريافت لیست ابزارآلات مورد نياز جهت كاليبراسيون​
(برگرفته از parsainfotech.com/frmCln.htm )

آخرین ویرایش:

امیر Amir

عضو جدید
سلام
نظرتون در مورد کلاس های ((مجتمع فنی تهران)) چیه؟

میخوام تابستون اگر خدا قبول بکنه برم اونجا کلاس نرم افزار. :))

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

من نیاز شدید به یک جزوه دارم.

بچه ها اگه کسی جزوه کاملی(مختصر و مفید)برای استاتیک مریام کرایگ ترجمه انتظاری داره

لطف کنه و برام بگه.

ممنون میشم...یادتون نره،لازمش دارم;)

امیر Amir

عضو جدید
سلام دوستان.

من نیاز شدید به یک جزوه دارم.

بچه ها اگه کسی جزوه کاملی(مختصر و مفید)برای استاتیک مریام کرایگ ترجمه انتظاری داره

لطف کنه و برام بگه.

ممنون میشم...یادتون نره،لازمش دارم;)
سلام
عزیزم توی تالار مهندسی مکانیک این چیزا عین ریگ ریخته....فتو فراووونه :))
برو اونجا...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا