یک سوال از تالار : لطفا هر گونه سوال تخصصی از کارشناسان این رشته در این تاپیک گنجانده شود .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amirhakimi

عضو جدید
سلام.کلی گفتم. مدرک مجتمع فنی قطعا باید خیلی معتبر باشه.

البته خودم به سایتشون سر زدم. یه چیز هایی دستم اومد.

باز هم تشکر به خاطر توجهتون :)

از شما بعیده همچین حرفی،:surprised:
این یعنی بی هدفی امیراحمد جان
منم قبول دارم که مدرک مجتمع فنی تهران خیلی معتبر هستش ولی این دلیل اصلا موجه نیست که آدم بخاطر اسم و مدرک بره دوره ایی رو بگذرونه.
اگه تو یه چادر تو شهرستان "هفت تپه" یه دوره کاربردی و مورد علاقت رو بری ارزشش از یه دوره خفن تو یه آموزشگاه معتبر که کاربردی برات نداره بیشتره :warn:

arminspeedy

عضو جدید
درخواست

درخواست

با سلام خدمت دوستان عزیز
از مهندسین عزیز کسی مقاله ای، کتابی، سایتی در مورد هوش هیجانی سراغ داره؟
اگه کسی به من کمک کنه، یک در دنیا و 100 در آخرت خدا بهش اجر و ثواب می ده.
باور کنین خیلی حیاتی بهش احتیاج دارم
پیشاپیش ممنون;)

miepower2003

عضو جدید
سلام
اگر ممکن بگید از کدوم شهر هستید شاید بشه یک کار برای شما پیدا کرد.

امیر Amir

عضو جدید
سلام
من فونت فارسی برای کار با برنامه VISIO رو میخوام.
من میتونم فارسی بنویسم با این برنامه ولی برای هر فرایند باید کلید SPACE رو بزنم که از هم فاصله پیدا بکنه و همین کار ترتیب کلمات رو بهم میزنه.

مثال:
ماشین کاری مرحله 1
وقتی SPACE میزنم میشه
1محله ماشین کاری.

چه کار کنم؟؟؟

Industrial.Eng-86

عضو جدید
سلام من وقتی ترم اول بودم در دوره کارآفرینی شرکت کردم ، خیلی مفیده ;)تازه متوجه می شی با امکانات کم چه می شه کرد:surprised:یا اینکه یک ایده چطور سرنوشت چند تا بیکارو عوض می کنه:smile:حداقلش اینه که با چند تا کارآفرینو تجاربشون آشنا می شی:)در ضمن کارآفرینی مبحثیه که هر مهندس صنایعی باید باهاش آشنا باشه...

امیر Amir

عضو جدید
شرکت در هر دوره ای خوبه.

خصوصا که دوره های کارآفرینی BP داره و کسیکه اقتصاد مهندسی خونده باشه و پروژه طرح توجیهی نوشته باشه میتونه روی BP مانور بده.حتی میتونه از دیگران $ طلب بکنه برای نوشتن طرح توجیهی برای بقیه هم دوره ای هاشششششششششششششششش;)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
می بخشید یک سوال داشتم.. من در یکی از کتاب ها با چنین عنوانی برخورد کردم الان نمی دونم کدومش درست می باشد اگر شما اطلاعاتی دارید به من بگویید که کدام فرمول برای محاسبه نرخ بازگشت سرمایه صحیح می باشد؟
نرخ بازگشت سرمایه=فروش سالیانه/سرمایه سالیانه or سرمایه ثابت/سود

hparhizi

عضو جدید
می بخشید یک سوال داشتم.. من در یکی از کتاب ها با چنین عنوانی برخورد کردم الان نمی دونم کدومش درست می باشد اگر شما اطلاعاتی دارید به من بگویید که کدام فرمول برای محاسبه نرخ بازگشت سرمایه صحیح می باشد؟

سلام
راستش فرمولي كه من به ياد دارم به شرح زير هستش :

نسبت سود ويژه به كل سرمايه گذاري

(كل سرمايه گذاري = دارائيهاي جاري + دارائيهاي ثابت )

البته در بيشتر مواقع از محاسبه دارئيهاي جاري در فرمول فاكتور ميگيرند و فرمول دوم شما صحيح تر هستش معمولا از فرمولي كه من نوشتم در تهيه طرحهاي توجيهي استفاده ميكنند اما از فرمول دوم شما در زمانيكه طرح توسعه در دست اقدام باشه ...

آخرین ویرایش:

mahtabi

مدیر بازنشسته

میشه=کل سرمایه گذاری /(هزینه تسهیلات+ سود و زیان ویژه)

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من فونت فارسی برای کار با برنامه VISIO رو میخوام.
من میتونم فارسی بنویسم با این برنامه ولی برای هر فرایند باید کلید SPACE رو بزنم که از هم فاصله پیدا بکنه و همین کار ترتیب کلمات رو بهم میزنه.

مثال:
ماشین کاری مرحله 1
وقتی SPACE میزنم میشه
1محله ماشین کاری.

چه کار کنم؟؟؟

این نزم افزار فعلن مبدل فارسی نداره
منم این مشکل رو داشتم کاری که کردم هر کلمه رو برعکس از اخر به اول تایپ کردم و مشکلی نبود;)

فرهاد پیام

عضو جدید
مهندسی صنایع بدون گرایش پیام نور چیه ؟؟ میشه بیشتر توضیح بدین در موردش به درد می خوره یانه مخصوصا آینده شغلی؟

amirhakimi

عضو جدید
چون من صنایع نمیخونم شاید اطلاعاتم کمه؟
ولی مهندسی صنایع عمومی که تو پیام نوره چه فرقی با مهندسی مدیریت پروژه یا تولیدات صنعتی داره فقط از نظر وضعیت شغلی ؟؟

:surprised:
من با اینکه پیام نور نبودم یه چیزی رو مطمئن هستم، مهندسی صنایع همه جای دنیا یه چیزه چه تو دانشگاه پیام نور سلفچگان چه تو آکسفرد !!!

ولی راجع به تفاوت مهندسی صنایع با مدیریت پروژه باید خدمتتون عرض کنم هردوشون تقریبا بازار مناسبی در ایران دارند. ولی بازم میگم (کف کردم از بس گفتم:w47:) کاملا بستگی به شخص شما داره بازار کار که چقدر تلاش کنی!!
بابا اینقدر در قید و بند اسم رشته و بازار کار نباشید، اگه تلاش نکنین پروفسورای هسته ایی هم که باشین ول معتلین !!

آخرین ویرایش:

amir.gh

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام دوستان
من یک سری اطلاعات در ضمینه کارشناسی ارشد رشته صنایع_صنایع می خواستم.
می تونید منو راهنمایی کنید؟
با سپاس

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به شما دوست عزیز
یفرمایید سوالاتون چیه من اگه تونستم جواب میدم;)

مهري

عضو جدید
درخواست كمك

درخواست كمك

بچه ها سلام ، خسته نباشيد .
من شديدا به يك مثال از نمودار wbs براي درس كنترل پروزه نياز دارم هرچي تلاش مي كنم نمي تونم يك نمودار با 20 فعاليت بكشم اگه يكي يك نمونه ي آماده داره برام بفرسته . ممنون وضعيتم بحراني ، اگه به استاد تحويل ندم اين درسو ميفتم :cry:

امیر Amir

عضو جدید
من شديدا به يك مثال از نمودار wbs براي درس كنترل پروزه نياز دارم هرچي تلاش مي كنم نمي تونم يك نمودار با 20 فعاليت بكشم اگه يكي يك نمونه ي آماده داره برام بفرسته . ممنون وضعيتم بحراني ، اگه به استاد تحويل ندم اين درسو ميفتم :cry:
چه بد.
من که نمیدونم کیو بهتون معرفی کنم..البته هستن دوستان ولی خوب دیگه...بردیا کمکش کن.

amirhakimi

عضو جدید

سلام
من یه جزوه کنترل پروژه اینجا گذاشتم که هم WBS رو کامل توش توضیح داده و هم چند تا نمونه داره که میتونین ازشون استفاده کنین.
با احترام

bardinova

مدیر بازنشسته
من یه مدتی هست شل شدم !!! . شرمنده !!! . جریان چیه ؟ امیر احمد منو صدا کرد ؟؟ خانم/آقای مهری فکر کنم فایل امیر حکیمی چیز خوبی باشه . اگه کمکی هم خواستین امیر احمد هست :)

bardinova

مدیر بازنشسته
:surprised:
من با اینکه پیام نور نبودم یه چیزی رو مطمئن هستم، مهندسی صنایع همه جای دنیا یه چیزه چه تو دانشگاه پیام نور سلفچگان چه تو آکسفرد !!!

امیر جان ، من با نظر شما موافق نیستم !!! . به طرز فوق العاده وحشتناک فراوان خیلی زیاد مهندسی صنایع ایران (حالا نه سلفچگان ! منظورم ایران هست) با اون چیزی که در دنیا تدریس میشه تفاوت فوق العاده زیادی داره . این تفاوت تو هیچ کدوم از رشته های مهندسی نیست . چرا که در تمام دنیا قوانین فیزیک و مکانیک و برق و فرمولهای شیمی و ... یکسان هست . کنترل پروژه در هیچ جا به شکل آموزش رسم شبکه نیست ، در هیچ جا کنترل کیفیت با این کیفیت ! تدریس نمیشه ! . یکی از درسهای مهم صنایع در دنیا اتوماسیون صنعتی هست که تو ایران نداریم . بعد هم شاخه های صنایع تو ایران سه تا هست و تو بقیه جاها به اندازه فیلدهای کاری شاخه وجود داره (کیفیت / پروژه / موجودی / طرحریزی / شبیه سازی / ... ) . اما اگه مقایسه پیام نور با جاهای دیگه هست ، تا اونجایی که من میدونم فرقی با هم ندارن .

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسی صنایع تو ایران واقعا خیلی کمتر از اون چیزی که باید تدریس میشه. مثلا همین درس شبیه سازی , تو خیلی از دانشگاه های ما از جمله دانشگاه خودم یه استاد درست حسابی که واقعا بلده ی کار باشه وجود نداره یا mis مخصوصا تحلیل سیستم , من خودم برا پروژه تحلیل سیستم به خورده مشکل دارم که رفتم از استاد بپرسم که باید چیکار کنم , مبگه خودت برو ببین چیکار می تونب بکونی.......یه راهنمایی ساده هم بلد نیس, چرا ؟؟؟ چون استاد خودشم مثه خودش چیزی نداشت بهش بگه.........با bardinova جان کاملا موافقم...

مهري

عضو جدید
درخواست نمودارWBS

درخواست نمودارWBS

بچه ها سلام :
يك نفر اگه يك نمودار WBS با 20 يا بيشتر فعاليت داره ، يا يه پروژه ي آماده در اين زمينه داره به من بده . اين پروژه برام بسيار حياتيه:cry:

amirhakimi

عضو جدید
امیر جان ، من با نظر شما موافق نیستم !!! . به طرز فوق العاده وحشتناک فراوان خیلی زیاد مهندسی صنایع ایران (حالا نه سلفچگان ! منظورم ایران هست) با اون چیزی که در دنیا تدریس میشه تفاوت فوق العاده زیادی داره . این تفاوت تو هیچ کدوم از رشته های مهندسی نیست . چرا که در تمام دنیا قوانین فیزیک و مکانیک و برق و فرمولهای شیمی و ... یکسان هست . کنترل پروژه در هیچ جا به شکل آموزش رسم شبکه نیست ، در هیچ جا کنترل کیفیت با این کیفیت ! تدریس نمیشه ! . یکی از درسهای مهم صنایع در دنیا اتوماسیون صنعتی هست که تو ایران نداریم . بعد هم شاخه های صنایع تو ایران سه تا هست و تو بقیه جاها به اندازه فیلدهای کاری شاخه وجود داره (کیفیت / پروژه / موجودی / طرحریزی / شبیه سازی / ... ) . اما اگه مقایسه پیام نور با جاهای دیگه هست ، تا اونجایی که من میدونم فرقی با هم ندارن .
مهندسی صنایع تو ایران واقعا خیلی کمتر از اون چیزی که باید تدریس میشه. مثلا همین درس شبیه سازی , تو خیلی از دانشگاه های ما از جمله دانشگاه خودم یه استاد درست حسابی که واقعا بلده ی کار باشه وجود نداره یا mis مخصوصا تحلیل سیستم , من خودم برا پروژه تحلیل سیستم به خورده مشکل دارم که رفتم از استاد بپرسم که باید چیکار کنم , مبگه خودت برو ببین چیکار می تونب بکونی.......یه راهنمایی ساده هم بلد نیس, چرا ؟؟؟ چون استاد خودشم مثه خودش چیزی نداشت بهش بگه.........با bardinova جان کاملا موافقم...

تا حدودی درسته که تو تدریس مشکل داریم ولی مشکل اصلی جای دیگس، ماها هستیم که دنبال مطلب نمیریم همین چیزائی هم که تو دانشگاه بمون میگن رو بزور تحمل میکنیم. اینرو برا این میگم که داشتم استادای خیلی باسواد که به عنوان استادیار تو دانشگاههای خارج از کشور خیلی موفق بودن ولی در مواجهه با بچه های کلاس ما هر چی زور زدن همه فقط درجا زدن، تا خودمون نخوایم استاد کاری از دستش بر نمیاد.

amirhakimi

عضو جدید
بچه ها سلام :
يك نفر اگه يك نمودار WBS با 20 يا بيشتر فعاليت داره ، يا يه پروژه ي آماده در اين زمينه داره به من بده . اين پروژه برام بسيار حياتيه:cry:

اون جزوه که تو تاپیک یک سوال از تالار بتون دادم رو دیدین.
wbs خیلی زیاد هست، فقط یه سرچ کوچولو تو گوگل کفایت میکنه تا n+1 پاسخ بگیرین.

امیر Amir

عضو جدید

[Bاستاد ما یه چیز جالبی میگفت...

میگفت استایل و اشله مهندسی صنایع با دروس و تفکر و نیاز های صنعت اروپا ...گرفتن اوردن ایران..معلومه جواب نمیده....

وقتی حرف از مدیریت دانایی میشه یا کنترل کیفیت همه یا حالشو ندارند...یا میترسن..یا سیستم کشش نداره...اگر هم داشته باشه...بهش بکش برو هستش....

خدا به داد مهندسی صنایع و مهندس صنایع برسه که اگر کارفرما بی سواد باشه یه حاجی بازاریا خیلی مایه دار باشه....پدر ادم رو در میاره تا یه چیزی حالیش بکنی....

یارو تولید کرده بعد یه درصد بالای ضایعات داشته ..بهش میگی حاجی اینچه وضعیه..؟ حاجی میفرمایند ..دیشب من یک گناهی کردم خدا منو تنبیه کرد..:) یکی نیست بگه اخه احمق وقتی واحد کنترل کیفیت نداری باید هم 80% تولیدت پرت بشه....گناه کیلو چنده....

توی مهندسی صنایع خدا بخواد..انشا الله ...حالا درست میشه نداریم....همین و بس...فقط فکر ..ایده و عمل

[/B]

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا