یه سوال خصوصی:نماز می خونین یا نمی خونین؟چرا؟

امیر افشار

عضو جدید
کاربر ممتاز
صد در صد ولی خدا گفته کوتاهی در حق الله رو میبخشم نگفته بی خیال بشید واسه اینکه من میبخشم

این نهایت بی انصافیه و یه جوریی سوء استفاده البته ببخشید

ولی من میگم میشه نماز خوند او ن کار ها رو هم انجام داد اینجوری دل خودمم آرومتره که در حق خدا کوتاهی نکردم

یعنی واقعا نمیشه هر دو رو با هم انجام داد؟؟

یعنی خدای عالم که این همه نعمت به ما داده ما نمیتونیم روزی 20 دقیقه وقت بزاریم براش؟؟

ممنون از جوابتون دقیق و کامل بود
شرمنده من تشکر نداشتم

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما وقتي يه هديه هم مي خواي براي يكي واسه تشکر بخري گاهي از خودش مي پرسي چي دوست داره...

ولی دیانت ما عین سياست ماست.... پس تاپيك سياسیه....:eek:

elaheh_

عضو جدید
تو روز با همه حرف میزنم خدا جونم که جای خودشو داره:gol:
میخونم چون خدا جونمو دوس دارمممم:gol::gol:

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اینجا اوکی من قانع شدم حرفای شما دوستان کاملا منطقیه ممنونم از جواباتون
اما یه سوالی فلسفه نماز خوندن چیه؟ چرا نماز می خونین؟

الابذکرالله تطمئن القلوب

خدا گفته بنده من من کلی نعمت به تو دادم هیچ منتی هم نمیزارم که دادم آفریدمت پس نعمت هم به تو میدم که در اسایش باشی

چون دوستت دارم

من نیازی به هیچ جبرانی ندارم چون من خدا هستم خالق تمام این نعمتها

ولی میخوام ببینم در مقابل این همه نعمت بی چشم داشت برا من میتونی یکم وقت بزاری؟؟؟ای بنده تو وقت بزار ببین چی نصیبت میشه آرامش نصیبت میشه چون من آرومت میکنم چون من تنها کسی هستم که به حرفات گوش میدم بدون اینککه ازت گله کنم بدون اینکه بخوام حرفتو ببرم پیش یکی دیگه بزنم فقط بین من و تو میمونه و همین چیزا مایه آرامشت میشه پس نماز بخون هم شکر نعمت باشه هم مایه آرامشت هم وفور نعمت

ممنون از جوابتون دقیق و کامل بود
شرمنده من تشکر نداشتم
:gol::gol:

شما قانع شو تشکر واسه چیمه

راستی خدا همیشه تشکر داره هیچوقت تشکراش تموم نمیشه پس بخاطر نمازی که میخونی به انواع روشها ازت تشکر میکنه همین که سلامت باشی و..............

اگه بقیه کارها رو هم انجام بدی در کنار نمازت ببین چه تشکری میکنه:gol:

امیر افشار

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ارامشو قبول دارم
اما نماز بعد از یه مدت میشه یه امر روزمره و عادی من یه سال نماز خوندم اولا احساس خوب رضایت و آرامشو داشتم اما اواخرش نه
اما اولین باری که رفتم به خانه سالمندان سر زدم ( البته با همت دوستم ) باورتون نمیشه وقتی بعد از 4 ساعت اومدم بیرون 2 ساعت گریه میکردم
مه ای خاک بر سر من غافل که تا الان کجا بودم نمی دونید انگار یه بار دیگه متولد شده بودم از خوشحالی داشتم پر در میاوردم یه حس خوب نمی تونم بگم آرامش انگار بمب اتم تو درونم منفجر شده بود انرژی داشتم می خواستم کوه و بلند کنم باورت نمیشه از همون ساعت از در دیوار واسم خوب میومد
الان بخاطر سربازی 1 ماه نرفتم دارم دیوونه میشم نمازم میخونم اما دیگه جوابمو نمیده
تو فکر اینم دوباره برم سر بزنم اما روم نمیشه

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ارامشو قبول دارم
اما نماز بعد از یه مدت میشه یه امر روزمره و عادی من یه سال نماز خوندم اولا احساس خوب رضایت و آرامشو داشتم اما اواخرش نه
اما اولین باری که رفتم به خانه سالمندان سر زدم ( البته با همت دوستم ) باورتون نمیشه وقتی بعد از 4 ساعت اومدم بیرون 2 ساعت گریه میکردم
مه ای خاک بر سر من غافل که تا الان کجا بودم نمی دونید انگار یه بار دیگه متولد شده بودم از خوشحالی داشتم پر در میاوردم یه حس خوب نمی تونم بگم آرامش انگار بمب اتم تو درونم منفجر شده بود انرژی داشتم می خواستم کوه و بلند کنم باورت نمیشه از همون ساعت از در دیوار واسم خوب میومد
الان بخاطر سربازی 1 ماه نرفتم دارم دیوونه میشم نمازم میخونم اما دیگه جوابمو نمیده
تو فکر اینم دوباره برم سر بزنم اما روم نمیشه
شما سعی کن نماز که میخونی با تمام وجود بخونیخدا رو کنار خودت حس کنی نه صرفا عادت بشه ما خودمون باعث میشیم بعضی چیزا برامون بشه عادت ولی من اگه نخونم آرامش ندارم پس برام عادت نشده چون عادت ها رو اگه مدتی ترک کنی فراموش میشن

ولی من اگه نخونم دچار آشوب میشم

صد در صد کار شما لذتبخشه درش شکی نیست باز هم تکرار کنید چرا میگید روتون نمیشه؟؟

ولی نماز هم باعث شادی خدایی میشه که همون سالمندا رو آفریده به خاطر اینکه میگه بندم حرفمو گوش میده کامل نه نصفه نیمه

mahnazbagherzade

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نماز ميخونم چون خود خدا گفته ايجوري از نعمتهام تشكر كنيم. نميشه ادم بگه خدارو دوس دارم اما دوس ندارم به حرفش گوش بدم به نظر من نماز نخوندن گوش نكردن از حر خداست. اصلا خود ما وقتي يكيو با جونو دلمون دوسش داري هرچي كه ميگه فورا انجام ميديم پس بايد نمازم بخونيم اگه خدارو دوس داريم البته بازم ميگم نظر منه

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول خودت میگفتی میخونی یا نه بعد هم دلیلشو میگفتی بهتر بود...
منم نماز می خونم.چون با خوندن نماز احساس آرامش می کنم.از نماز خوندن لذت می برم.
اما اینم قبول دارم که بعد از یه مدت نماز خوندن اگه در اون توجه نباشه به صورت یه عادت در میاد.اما یه عادت خوب :)
دلیل زدن این تاپیک این بود که یکی از بچه ها در پیام خصوصی به من گفت که معنویات در جامعه خیلی کمرنگ شده .خیلی جوونای کمی هستن که نماز بخونن.دختر پسرای امروزی دیگه وقتشون را برای نماز خوندن هدر نمی دن.اصلا خیلی از آنها خدا را قبول ندارن.برای همین این تاپیک را زدم تا اون ببینه تعداد نماز خونا کم نیست.:) :) :)
از همه ممنونم.

Motahare89

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم نماز می خونم.چون با خوندن نماز احساس آرامش می کنم.از نماز خوندن لذت می برم.
اما اینم قبول دارم که بعد از یه مدت نماز خوندن اگه در اون توجه نباشه به صورت یه عادت در میاد.اما یه عادت خوب :)
دلیل زدن این تاپیک این بود که یکی از بچه ها در پیام خصوصی به من گفت که معنویات در جامعه خیلی کمرنگ شده .خیلی جوونای کمی هستن که نماز بخونن.دختر پسرای امروزی دیگه وقتشون را برای نماز خوندن هدر نمی دن.اصلا خیلی از آنها خدا را قبول ندارن.برای همین این تاپیک را زدم تا اون ببینه تعداد نماز خونا کم نیست.:) :) :)
از همه ممنونم.

این خیلی کم لطفیه که نماز خوندن رو وقت هدر دادن میدونن بعضیا.....

eye to eye

عضو جدید
شما تعيين نميكنيد كه چرا فارسي بخونيد واسه درك بهتر دليل عربي خوندن توي سايتها و يا از خود روحانينون بپرسيد

انا انزلناه قرآنا عربيا لعلكم تعقلون;

ماآن‏راقرآن‏عربى‏نازل‏كرديم،باشدكه بينديشيد.

واسه اعراب بله

NEGARi2

عضو جدید
نمیخونم اما قبول دارم اگه با تلقین به خودت نماز بخونی‌ آرامش داره مثله یوگا!وگر نه‌ اکثر آدما نماز که می‌خونن فکرشون جای دیگست یا تو فکر کارهای عادیشون هستن یا وقت نیاز به زبون خودشون با خدا حرف میزنن در کًل با متن عربیش کاری ندران و اینکه اونجور که دستوره اسلامه نماز نمیخونن توجیه هم می‌کنن که ما که پیامبر یا امام نیستیم و حتی سعی‌ نمیکنن درست نماز بخونن!

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان نظر همه محترمه.
فقط یه سوال از آنهایی دارم که نماز نمی خونن.چرا؟؟؟
فقط چون عربی است؟

Sarp

مدیر بازنشسته
سوالتو نفهمیدم
واضحه که
میگم چرا فارسی رو به عنوان زبان رسمی کشور قبول میکنید ؟
بابک جان نمی خوام تاپیک حذف بشه..............
سوالم سیاسی نیست
بابکککککککککککککککککککککککککککککک
بلـــــــــــــــــــــــــــــــه؟

eye to eye

عضو جدید
واضحه که
میگم چرا فارسی رو به عنوان زبان رسمی کشور قبول میکنید ؟

سوالم سیاسی نیست

بلـــــــــــــــــــــــــــــــه؟
واسه اینکه از وقتی به دنیا اومدم بام فارسی حرف زدن و الان زبان دیگه ای بلد نیستم و اگرم بلد بودم اطرافیانم بلد نبودن که بتونن بام ارتباط برقرار کنن