یه سوال خصوصی:نماز می خونین یا نمی خونین؟چرا؟

hossein_ebrahimi

عضو جدید
همه دنیا دنبال یه راه ارتباطی با خداس حالا که اسلام این راهو با بهترین وجهش نشونمون داده خود بچه مسلمونامون واسش اشکال میگیرن!!
واقعا کجا داریم میریم با این وضع؟!!!

noirgalaxy

عضو جدید
همه دنیا دنبال یه راه ارتباطی با خداس حالا که اسلام این راهو با بهترین وجهش نشونمون داده خود بچه مسلمونامون واسش اشکال میگیرن!!
واقعا کجا داریم میریم با این وضع؟!!!
همه دنيا دنبال آرامشه و حتي نصفشون هم به نميخوان بدونن خدا چيه اكثرا" به دين به عنوان يه شغل نگاه ميكنن كه خيلي سود آوره چه در ايران و چه در اروپا
تو ايران طلبه ها براي هر چيز مفتي حق الزحمه ميگيرن و تو اروپا و امريكا هم كشيشها و خاخام ها
مثلا" تو مدرستون تا حالا طلبه اومده نماز جماعت بزاره ؟
خب هيچ ميدونستي براي هر ركعت نمازي كه ميخونه پول ميگيره و نمازهاي 3 ركعتي با چهار ركعتي و ظهر و شب با هم قيمتاشون فرق ميكنه؟
يا اينكه طلبه ها از همون وقتي كه وارد حوزه ميشن و از زمان شروع تحصيل حقوق ميگيرن!
حق خونه و اين جور چيزا دارن كه همه اينا بدون هيچ گونه فعاليت اقتصادي براشون فراهمه!
يا ميدوني چرا تو ايران انقدر به مراسم عزا علاقه دارن و مردمو تشويق ميكنن .اون روضه خون براي هر روز گريوندن مردم چند ميليون حقوق ميگيره!
نميدونم تو اين دنيا صافي دل كيه و ريا كار كي x)

raminbabak

اخراجی موقت
نمی خونم ...اعتقادی به عربی صحبت کردن با خدا ندارم انسان هر وقت دلش بخاد می تونه نیایش کنه نه فقط نماز ..اونم به زبان عربی؟تو می تونی در دلت با خدا صحبت کنی...همه می گن نماز انسان رو از گناه دور می کنه ولی من اعتقاددارم یکی ذاتا با خدا باشه نیازی به نماز خوندن نیست

sonichka

عضو جدید
نمی خونم ...اعتقادی به عربی صحبت کردن با خدا ندارم انسان هر وقت دلش بخاد می تونه نیایش کنه نه فقط نماز ..اونم به زبان عربی؟تو می تونی در دلت با خدا صحبت کنی...همه می گن نماز انسان رو از گناه دور می کنه ولی من اعتقاددارم یکی ذاتا با خدا باشه نیازی به نماز خوندن نیست
منم مثل این دوست عزیزم فکر میکنم لازم نیست حتما نماز خوند که به خدا نزدیک بود خیلیا با نماز خوندن گناه می کنن تا با نخوندنش
زبان ما پارسیس نه فارسی
چون عربی پ نداره ما که نباید بگیم فارسی

JavadMessi

مدیر بازنشسته

نماز واجب خداست.به همین دلیل کسی که تکلیف خدا را انجام ندهد نمی تواند بگوید ذاتا با خدا هستم

JavadMessi

مدیر بازنشسته
منم مثل این دوست عزیزم فکر میکنم لازم نیست حتما نماز خوند که به خدا نزدیک بود خیلیا با نماز خوندن گناه می کنن تا با نخوندنش
زبان ما پارسیس نه فارسی
چون عربی پ نداره ما که نباید بگیم فارسی

قسمت دوم ربطی به قسمت اول نداشت
اما در مورد قسمت اول نماز یک تکلیف الهی است و این تکلیف ضامن گناه کردن یا نکردن انسان نمی شود
اما خوب اگر با حضور قلب باشد ممکن است لطف الهی را هم شامل شود
این حرف هم که کسی ممکن است نماز نخواند وگناه هم نکند یک نقیض بزرگ در خود دارد وآن هم اینکه خود نماز نخواندن گناهی بزرگ است