یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام بر شما
کدوم آیکن ها منظورتون هست در کدوم فایل ویژوال استودیو؟
موفق باشید.

قسمت items collection editor ، وقتی میخواهیم خاصیت image را برای یک کنترل button تعریف کنیم ، آدرس آیکن مربوطه که باید در قسمت select import برای import وارد کرد را نمیدونم !

امیرحسین.

اخراجی موقت
قسمت items collection editor ، وقتی میخواهیم خاصیت image را برای یک کنترل button تعریف کنیم ، آدرس آیکن مربوطه که باید در قسمت select import برای import وارد کرد را نمیدونم !
با سلام
قسمت items collection editor رو ندیدم کجاست!!
میخاید برای button یه عکس یزارید؟
button رو انتخاب میکنید از properties window قسمت image سه نقطه ... جلوی اون رو کلیک میکنید بعد local resource و سپس import رو کلیک میکنید و عکس رو انتخاب میکنید.
موفق باشید.

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
با سلام
قسمت items collection editor رو ندیدم کجاست!!
میخاید برای button یه عکس یزارید؟
button رو انتخاب میکنید از properties window قسمت image سه نقطه ... جلوی اون رو کلیک میکنید بعد local resource و سپس import رو کلیک میکنید و عکس رو انتخاب میکنید.
موفق باشید.

کنترل toolstrip را انتخاب کنید ، بعد راست کلیک کرده و edit items را انتخاب کنید می بینید .
عکس نیست ، آیکن مشخصی می باشد .
با تشکر

امیرحسین.

اخراجی موقت
کنترل toolstrip را انتخاب کنید ، بعد راست کلیک کرده و edit items را انتخاب کنید می بینید .
عکس نیست ، آیکن مشخصی می باشد .
با تشکر
با سلام
میخای برای button عکس بزاری؟
راهش رو گفتم خیلی هم راحته.
یا کار دیگه ای میخای انجام بدی؟
اونجایی هم که گفتی راهش همونه.item collection editor نداره.
Untitled.jpg

self.f_t_m990

کاربر ممتاز

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی

هدف از زدن این پست خوندن دسته جمعی C# هست
میخواستیم یه تاپیک جدا بزنیم ولی خب اینجا بود پس دیگه نیازی به یکی دیگه نیست

من حدود 40 صفحه از کتاب هاشمیان رو خوندم دیدم جوری هست که بتونیم خودمون بخونیم و با هم رفع اشکال داشته باشیم

1. بچه هایی که میخوان تو این خوندن گروهی باشن اول کتاب آقای هاشمیان رو دانلود کنن چون فعلا" مرجعمون همین کتاب هست

لینک دانلود

2.نصب برنامه ی ویژوال استودیو(من خودم 2010 رو دارم)

لینک دانلود کمکی

3. هماهنگی گروهی:D (اینکه هر روز چقدر بخونیم, تمرینا رو حل کنیم و....) فکر میکنم مثل روالی که اول تاپیک دوستان سال قبل داشتن هر روز 10 صفحه خوبه(حالا باز هرکی نظری داشت در این مورد تو پروفم پیام بذاره تا اینجا اسپم نشه)

4.نیازمند یه آدم خیر مسلط بر زبان C# هستیم که به ما در چک کردن پروژه ها و راهنمایی در تمرین ها کمک کنه:D

کسایی که میخوان تو این دوره باشن لطفا" به من پیام بزنن تا اسمشون در لیستی که چند روز دیگه میذاریم باشه.

باتشکر از همگی:gol::gol::gol:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی

برنامه مون بر این روال شده که روزی 10 صفحه از کتاب رو خودمون میخونیم هر اشکالی یا سوالی داشتیم اینجا قرار میدیم

برای تمرین ها هم آخر هر فصل یه سری تمرین داره اونا رو حل میکنیم تو همین زیر تالار هم یه سری تاپیک های خوب هست که برای پیشرفتمون اونا هم حل میکنیم البته در آینده:D

برای فردا از صفحه ی 18 کتاب تا صفحه ی 30 کتاب قرار شد بخونیم

فقط دوستان یه مطلبی نظرتون چیه خلاصه برداری داشته باشیم؟ یعنی آخر هر فصل یک نفر خلاصه بذاره؟(تو پروفم جواب بدید)

دوستانی که تا الان اسمشون رو بهم دادن

1.Miss World
2.MOHANDES Asal20
3.shiMa.91
4.s.1.8.1.18
5.دانشجوي كامپيوتر
6.
hadi1525
7.
khanommohandes
8.شهریاری 2

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shiMa.91

عضو جدید
اینجا هم یه سری فیلم های درسی درباره ی سی شارپ هست اگه خواستید یه سر بزنید دانلود کنید

مهرداد نادری
سلام
دوست عزیز من چندتا از فیلم های آموزش این لینکُ دانلود کردم. فقط مشکلی که هست ایشون تو محیط کنسول آموزش میدن ولی ما داریم از روی کتاب آقای هاشمیان و تو محیط گرافیکی میخونیم. دستوراتی که هم مینوشتن متفاوت بود کلا، واسه همین به نظر من اگر از روی یک منبع بخونیم بهتره چون گیج نمیشیم.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز من چندتا از فیلم های آموزش این لینکُ دانلود کردم. فقط مشکلی که هست ایشون تو محیط کنسول آموزش میدن ولی ما داریم از روی کتاب آقای هاشمیان و تو محیط گرافیکی میخونیم. دستوراتی که هم مینوشتن متفاوت بود کلا، واسه همین به نظر من اگر از روی یک منبع بخونیم بهتره چون گیج نمیشیم.
حرفتون درسته، منم به عنوان منبع معرفی نکردم! کلا گفتم!
ولی حرف شمامتین منبع ما با این کلا فرق داره....

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام
رویداد lots focus چی کار میکنه ؟
من رویداد lost focus را در لیست events ندارم !!!
از vs حذف شده یعنی ؟؟؟

CPlus

عضو جدید
سلام
رویداد lots focus چی کار میکنه ؟
من رویداد lost focus را در لیست events ندارم !!!
از vs حذف شده یعنی ؟؟؟

اسمش روشه دیگه ، یعنی زمانی که یک شی فوکوسش رو از دست داد
جاش میتونید از leave استفاده کنید ، به این معنی که وقتی چیزی رو ترک کردید اون event اجرا میشه

این لینک هم نگاه کنید ترتیب عمل کرد event ها زمانی که از یه شی با موس یا کیبورد میگذرید نشون میده

کد:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.forms.control.lostfocus.aspx

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
اسمش روشه دیگه ، یعنی زمانی که یک شی فوکوسش رو از دست داد
جاش میتونید از leave استفاده کنید ، به این معنی که وقتی چیزی رو ترک کردید اون event اجرا میشه

این لینک هم نگاه کنید ترتیب عمل کرد event ها زمانی که از یه شی با موس یا کیبورد میگذرید نشون میده

کد:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.forms.control.lostfocus.aspx

بله با رویداد leave کار کردم و عملکردش رو دیدم ، فکر میکردم این رویداد چیزی غیر از اون باشه .
با تشکر

امیرحسین.

اخراجی موقت
برای فردا صفحه ی 43 تمرین داریم. لطفا" حل کنید تا اگه مشکلی بود اینجا بذاریم

اینجا هم یه سری فیلم های درسی درباره ی سی شارپ هست اگه خواستید یه سر بزنید دانلود کنید

مهرداد نادری
با سلام
دوستان تمرین ها رو حل کردن؟
تا چه صفحه ای رسیدین ؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان تمرین ها رو حل کردن؟
تا چه صفحه ای رسیدین ؟

سلام به همگی

دوستان بیان گزارش بدن ببینیم چی کار کردن

الان باید صفحه ی 130 باشید!
تا اینجا که اینطور معلومه اشکالی نبوده!
من صفحه ی 120 ام برای امروز رو هنوز نخوندم متاسفانه...

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی

همون طور که قرار گذاشته شد به خاطر ماه مبارک رمضون که برای خیلی هامون درس خوندن در این زمان سخت بود 100 صفحه از قرار اصلیمون برای خوندن کتاب کم شده...
ان شاالله برای عید فطر باید تا صفحه ی 220 خونده بشه و بعدش هم تندتر پیش بریم تا جبران کرده باشیم....
همگی موفق باشید...

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
من تا صفحه 130 پیش رفتم .
ان شاالله تا عید فطر، صفحه 220 هستم.(اگه خدا یاری کنه و خودم همت!)

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی

ببخشید دیر شد چند روز نبودم از همه ی دوستان معذرت میخوام....

خب قرارمون برای عید فطر صفحه ی 220 بود

الان باید صفحه ی 260 باشیم, من خودم صفحه ی 250 هستم!!!

خب بقیه ی دوستان چی کردن؟ به مقدار مورد نظر رسیدن؟؟

لطفا" بیاین و بگید تا کجا خوندید؟؟

============================

بچه ها من یه مشکلی دارم حس میکنم فقط دارم کپی میکنم!!
یعنی یه سری کد رو وارد ویژوال میکنم و برنامه رو ران میکنم درسته یادمیگیرم ولی مفهومی نیست و مطمئنا بعده چند وقت یادم میره..
مثلا" حذف آرایه ها یادتونه؟؟ من فقط کدها رو وارد کردم!!!
میشه راهنماییم کنید چه جوری بخونم؟
من خیلی رو کدها الان دقیق نمیشم چون با توجه به فهرست اول کتاب که دیدم تمام این ها باید در فصل های دیگه کامل بررسی بشه! درسته؟
ممنون میشم نحوه ی خوندنتون رو برام بگید و کمکم کنید...

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

یعنی یه سری کد رو وارد ویژوال میکنم و برنامه رو ران میکنم درسته یادمیگیرم ولی مفهومی نیست و مطمئنا بعده چند وقت یادم میره..
من خیلی رو کدها الان دقیق نمیشم چون با توجه به فهرست اول کتاب که دیدم تمام این ها باید در فصل های دیگه کامل بررسی بشه! درسته؟

من تاص235خوندم

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام به همگی

سلام
به نظرم هر وقت که میخاید بخونید، اول یه مرور روی مبحث روز قبلتون داشته باشید.اینطوری راندمان کارتون میره بالاتر.
منم مشکل شمارو دارم. کاشکی یکی میومد میگفت باید چکار کرد. ولی به نظرم وقتی که میخایم یه برنامه رو بگیریم دست برای نوشتن، درسته مباحث رو تا حدود زیادی فراموش کردیم ولی هرجارو که نیاز داشته باشیم ، میتونیم با یه مراجعه کوتاه، همه این مطالب رو یاد بگیریم.
به هرحال خوندنمون از نخوندنمون خیلی عالی تر هست. هم سن و سالهای ما الان دارن یللی تللی میکنن . ولی ما با انرژی پیشرفت میکنیم. ایشالا برای پروژه های تیمی، بتونیم با هم همکاری کنیم.

امیرحسین.

اخراجی موقت
دوستان من صفحه 267 هستم.
لطفا گزارش دهید.
با سلام:)
من 220 هستم پس مقداری تا قسمتی عقبم :book:
پستت رو گزارش دهم؟ :w07:
سلام به همگی

مثل یه دکتر که فقط علایم بیماری رو تئوری میخونه و مثل یه فوتبالیست که پاس دادن و شوت کردن رو توی کتاب میخونه یا تنهایی تمرین میکنه!
باید همینجوری خوند و برنامه نوشت و تمرین کرد تا یادگیری نسبی بدست اورد و پس از مدتی هنگام برنامه نویسی میشه با یه مراجعه به مطلب کتاب اون رو به خاطر آورد.
من تاص235خوندم
:w17::w21:
سلام
به نظرم هر وقت که میخاید بخونید، اول یه مرور روی مبحث روز قبلتون داشته باشید.اینطوری راندمان کارتون میره بالاتر.
منم مشکل شمارو دارم. کاشکی یکی میومد میگفت باید چکار کرد. ولی به نظرم وقتی که میخایم یه برنامه رو بگیریم دست برای نوشتن، درسته مباحث رو تا حدود زیادی فراموش کردیم ولی هرجارو که نیاز داشته باشیم ، میتونیم با یه مراجعه کوتاه، همه این مطالب رو یاد بگیریم.
به هرحال خوندنمون از نخوندنمون خیلی عالی تر هست. هم سن و سالهای ما الان دارن یللی تللی میکنن . ولی ما با انرژی پیشرفت میکنیم. ایشالا برای پروژه های تیمی، بتونیم با هم همکاری کنیم.
مگه سنتون چقده که هم سن و سالاتون یللی تللی میکنن :w07:؟
درود بر شما!
عالیه آفرین .;)
:w21:
یه پیشنهاد دارم یه برنامه بنویسیم :twisted: با بانک اطلاعاتی اکسس :w10: یه برنامه ساده که کم کم اونو توسعه بدیم :book:اونایی که موافقن دستا بالا :w17::w11: اونایی هم که میگن زوده یا هنوز وقتش نیست با این طرفن :evil: میدونید چی میگه ؟میگه تا تمرین در برنامه نویسی در حوزه واقعی نباشه به درد نمیخوره:w16:
پس همگی بیاین اینجا برای انالیز و طراحی برنامه :w34:زود باشید بدوید:w34:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-برنامه-مديريت-كتابخانه(شروع-یک-پروژه)/page13
مقداری از تحلیلش رو انجام دادم :smoke:ولی تحلیلش مربوط به برنامه کامل با تمام امکانات هست.در ابتدا برنامه با امکانات کمتر رو بنویسیم و کامل کنیم و بعد به توسعه اون بپردازیم:w21:
به سرعت بیاین :w41:

MOHANDES Asal20

عضو جدید
سلام دوستان....من با وجود مشکلاتی که برا خودمو کامبیوترم بوجود اومد تا صفحه ی 210 خوندم...
ایشاا... بقیشم میخونم...
ولی یه مشکل دیگه ام دارم این برنامه ی ویژوال استدیو 2010 رو pc نصب نمیشه.فقط رو laptop دارمش... واس همینه که به خاطر خراب شدنه laptop انقد عقب موندم از برنامه...
بنظرتون چرا نصب نمیشه؟؟؟
ویندوز pc ویندوز7 هستشا....ولی نمیدونم چرا ایجوری میشه...:razz:

امیرحسین.

اخراجی موقت
سلام دوستان....من با وجود مشکلاتی که برا خودمو کامبیوترم بوجود اومد تا صفحه ی 210 خوندم...
ایشاا... بقیشم میخونم...
ولی یه مشکل دیگه ام دارم این برنامه ی ویژوال استدیو 2010 رو pc نصب نمیشه.فقط رو laptop دارمش... واس همینه که به خاطر خراب شدنه laptop انقد عقب موندم از برنامه...
بنظرتون چرا نصب نمیشه؟؟؟
ویندوز pc ویندوز7 هستشا....ولی نمیدونم چرا ایجوری میشه...:razz:

با سلام
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ه(شروع-یک-پروژه)/page14?p=6687715#post6687715

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/399964-یادگیری-C-(پیشنهادات-و-انتقادات)#post6684409

در مورد نصب نشدن vs2010 اگر مشکل از دی وی دی برنامه نباشه.از جایی که ارور میده و نصب نمیشه عکس بگیر بزار حتما" نصب میشه.روی 7 به راحتی نصب میشه هیچ مشکلی نداره.

MOHANDES Asal20

عضو جدید
سلام به همگی

موافقید خلاصه هامون رو اینجا بذاریم؟؟
حس میکنم اگه هر روز از وضعیت هم خبر داشته باشیم انگیزمون برای خوندن بیشتر میشه!!
بعدش همین پیشنهادی که جناب امیرحسین. دادن که در حین خوندن رو یه چندتا برنامه هم کار کنیم تا مفهمومی یاد بگیریم!

ممنون میشم نظراتتون رو بگید...
آها یه چیز دیگه روزای جمعه هم میشه نخونیم؟؟؟:redface::)

جمعه رو موافقم
ولی بنظرم به قول آقای امیرحسین خلاصه کردن وقت گیره.بنظرم به جاش یه برنامه در نظر بگیریمو روش کار کنیمو گزارش کارامونو راجع به اون به هم بدیم بهتره....

michaeil.2013

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم ؟

میخواستم ببینم سی شارپ و Asp و Sql server رو فول بلد باشم ، کار گیرم می یاد ؟ با چه درآمدی ؟ چجوری ؟ و.. .

ممنون