یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

mamad_tanha_2006

عضو جدید
:surprised:سلام.امروز که سیستمم رو روشن کردم پیغام میده که ویندوز اصلی نیست.چیکار باید بکنم؟نکنه باید ویندوز عوض کنم؟این پیغام رو میده
windows7 build7601
this copy of windows is not genuine​
سلام این مشکل به جنون ویندوز معروفه
http://irdl3.downloadha.com/Mohammad/1391/10/Windows%20Loader%20v2.2%20By%20DAZ%20+%20WAT%20Fix(www.Downloadha.com).zip
اینو دانلود کن نصب کن ایشالله که مشکل جنون ویندوزت حل بشه :d

mamad_tanha_2006

عضو جدید

سلام
برنامه رو ویرایش کردم اکی شد
همونطور که حدس زده بودم دو مشکل داشت :
1- پارامتر تابعت test بود و تو استفاده نوشته بودی Test در حالیکه سی شارپ به حروف کو چک و بزرگ حساسه
2- در مواقعی که میخوایم یه عبارت رو تو لیبل یا تکس باکس یا مسیج باکس یا . . . نشون بدیم باید حتما از نوع رشته ای باشه والا از دستور convert.tostring باید استفاده کنیم .
با تشکر
مشاهده پیوست changed.rar

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
برنامه رو ویرایش کردم اکی شد
همونطور که حدس زده بودم دو مشکل داشت :
1- پارامتر تابعت test بود و تو استفاده نوشته بودی Test در حالیکه سی شارپ به حروف کو چک و بزرگ حساسه
2- در مواقعی که میخوایم یه عبارت رو تو لیبل یا تکس باکس یا مسیج باکس یا . . . نشون بدیم باید حتما از نوع رشته ای باشه والا از دستور convert.tostring باید استفاده کنیم .
با تشکر
مشاهده پیوست 157114

ممنون ، دستت درد نکنه
:gol:

shiMa.91

عضو جدید
سلام
منم چند روزیه شروع کردم دارم سی شارپ رو از روی کتاب هاشمیان میخونم...الان رسیدم به صفحه ی 103، الگوریتمی که برای پیدا کردن مساحت یک دایره توی کتاب نوشته رو ارور میده !!!!:confused:
کسی میدونه چرا؟؟

امیرحسین.

اخراجی موقت
سلام
منم چند روزیه شروع کردم دارم سی شارپ رو از روی کتاب هاشمیان میخونم...الان رسیدم به صفحه ی 103، الگوریتمی که برای پیدا کردن مساحت یک دایره توی کتاب نوشته رو ارور میده !!!!:confused:
کسی میدونه چرا؟؟
سلام
چه اروری میده؟
پروژه ات رو اینجا بزار ببینم چشه؟
موفق باشی

آخرین ویرایش:

shiMa.91

عضو جدید
from1.from1_load(object,system.EventArgs)'must'
declare a body because it is not marked abstract,extern, or partial

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام
کسی میدونه چرا؟؟

سلام باید از تابع convert to string استفاده کنی .
برنامه بدون خطا:
مشاهده پیوست calculation1.rar

آخرین ویرایش:

shiMa.91

عضو جدید
سلام باید از تابع convert to string استفاده کنی .
برنامه بدون خطا:
مشاهده پیوست 157717
سلام
ممنون به خاطر راهنمایی
فقط اگر بخوام فایل سُرس برنامه رو در کنار صفحه فرم دیزاین با هم داشته باشم تا برنامه اجرا بشه باید از کدوم فولدر استفاده کنم؟؟

آخرین ویرایش:

امیرحسین.

اخراجی موقت
سلام
ممنون به خاطر راهنمایی
فقط اگر بخوام فایل سُرس برنامه رو در کنار صفحه فرم دیزاین با هم داشته باشم تا برنامه اجرا بشه باید از کدوم فولدر استفاده کنم؟؟
با سلام
خواهش میکنم.
اگر منظورتون پنجره طراحی و کد نویسی با هم هست وقتی فایل باپسوند sln رو از داخل پوشه برنامه اجرا کنید هر دوقسمت طراحی و کدنویسی میان.

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام
ممنون به خاطر راهنمایی

سلام
خواهش میکنم
calculation رو انتخاب کن ،دیزاین و کد رو میاره .
12.jpg

shiMa.91

عضو جدید
سلام
خواهش میکنم
calculation رو انتخاب کن ،دیزاین و کد رو میاره .
مشاهده پیوست 157864

سلام
همه ی فولدرهآ راحت باز میشن جز calculation.sln !!!!
ارورشم اینه ::
one or more projects in the solution were not loaded correctly
please see the Output Window for details
(این فولدریم که گفتید باز میشه ولی هیچ سرسُ دیزاینی داخلش نیست و خالیه !
:que:)

آخرین ویرایش:

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام
همه ی فولدرهآ راحت باز میشن جز calculation.sln !!!!
ارورشم اینه ::
one or more projects in the solution were not loaded correctly
please see the Output Window for details
شما رو callculation .sln کلیک راست کنید open with visual studio رو بزنید .
احتمالا درست بشه .

آخرین ویرایش:

shiMa.91

عضو جدید
دوست گلم اول باید فایل رو extract کنی بعد اجرا کنی وگرنه اون ارور رو میده .

بله فایلُ دوباره دانلود و extract کردم درست شد ُ دیگه اون ارورُ نشون نمیده ..
من وقتی در این فولدر(calculation.sln) روی دکمه ی start debugging کلیک میکنم پنجره دیزاینر باز میشه و میتونم روی دکمه ی button1 کلیک کنم و برنامه رو اجرا کنم.
منظورم اینه در این فولدر فقط میتونم برنامه رو اجرا کنم دیگه؟؟ و برای دیدن سُرس برنامه باید از فولدرهآی دیگه ی فایل استفاده کنم .
درست میگم ؟

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
بله فایلُ دوباره دانلود و extract کردم درست شد ُ دیگه اون ارورُ نشون نمیده ..
من وقتی در این فولدر(calculation.sln) روی دکمه ی start debugging کلیک میکنم پنجره دیزاینر باز میشه و میتونم روی دکمه ی button1 کلیک کنم و برنامه رو اجرا کنم.
منظورم اینه در این فولدر فقط میتونم برنامه رو اجرا کنم دیگه؟؟ و برای دیدن سُرس برنامه باید از فولدرهآی دیگه ی فایل استفاده کنم .
درست میگم ؟

اگه قبل از اجرا روی فرم کلیک راست کنیدو view code رو انتخاب کنید ، سرس برنامه رو میتونید ببینید .

shiMa.91

عضو جدید
اگه قبل از اجرا روی فرم کلیک راست کنیدو view code رو انتخاب کنید ، سرس برنامه رو میتونید ببینید .

همین دیگه مشکل اینجاست من قبل از اینکه برنامه رو اجرا کنم هیچ فرمی نمیبینم :دی (در این فولدر البته )
راستی شما چند وقته دارین سی شارپ میخونید و چقدر پیشرفت کردین؟:smile:

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
همین دیگه مشکل اینجاست من قبل از اینکه برنامه رو اجرا کنم هیچ فرمی نمیبینم :دی (در این فولدر البته )
راستی شما چند وقته دارین سی شارپ میخونید و چقدر پیشرفت کردین؟:smile:
آها ،قبل از اجرا ، قسمت solution explorer روی form1.cs ، دابل کلیک کن فرم باز میشه ,..
یه چند وقتی میشه ، زیاد نیست :smile::gol:

آخرین ویرایش:

shiMa.91

عضو جدید
آها ،قبل از اجرا ، قسمت solution explorer روی form1.cs ، دابل کلیک کن فرم باز میشه ,..
یه چند وقتی میشه ، زیاد نیست :smile::gol:
بله درست شد :). خدا خیرت بده عزیزم :w40:
راستی من یه سوال تو تاپیک نرم افزار درخواستی پرسیدم فعلا که کسی جواب نداده :(
سوالمُ با اجازتون اینجام میذارم شاید شما بدونید : )

" من روی سیستمم ویندوز اکس پی (سرویس پک 3) نصب دارم.
میخوام بدونم نرم افزاری واسه این ویندوز وجود داره که بتونه از هر جای ویندوز عکس بگیره؟(مثل ویندوز سون که خودش این قابلیتُ پیش فرض داره)
(منظورم اینه داخل هر برنامه ای که هستم، هر قسمتیُ که میخوام برام عکس بگیره.) ؟؟ "

امیرحسین.

اخراجی موقت
بله درست شد :). خدا خیرت بده عزیزم :w40:
راستی من یه سوال تو تاپیک نرم افزار درخواستی پرسیدم فعلا که کسی جواب نداده :(
سوالمُ با اجازتون اینجام میذارم شاید شما بدونید : )

" من روی سیستمم ویندوز اکس پی (سرویس پک 3) نصب دارم.
میخوام بدونم نرم افزاری واسه این ویندوز وجود داره که بتونه از هر جای ویندوز عکس بگیره؟(مثل ویندوز سون که خودش این قابلیتُ پیش فرض داره)
(منظورم اینه داخل هر برنامه ای که هستم، هر قسمتیُ که میخوام برام عکس بگیره.) ؟؟ "
سلام و دورد بر شما
یه دکمه هست بالا سمت راست کیبورد که هرجا خواستین میتونید اونو فشار بدید و از صفحه عکس بگیرید و احتیاج به نرم افزار نیست. prtsdr پرینت اسکرین
بعد اون عکس رو توی paint قرار بدبد.
موفق باشید

shiMa.91

عضو جدید
سلام و دورد بر شما
یه دکمه هست بالا سمت راست کیبورد که هرجا خواستین میتونید اونو فشار بدید و از صفحه عکس بگیرید و احتیاج به نرم افزار نیست. prtsdr پرینت اسکرین
بعد اون عکس رو توی paint قرار بدبد.
موفق باشید

سلام
از همین راهی که گفتین، از صفحه ی کد برنامه عکس گرفتم ولی عکسی که گرفتم کامل نیست ! ( هیچ کدوم از منوهای سی شارپ ُ نداره مثل عکسی که شما در صفحه ی قبل همین تاپیک گذاشتین نشد!)
در ضمن قبل از اینکه عکسُ در paint ببرم خوش پیش فرض میره داخل برنامه ی one Note !!
مشاهده پیوست 2.rar

امیرحسین.

اخراجی موقت
سلام
از همین راهی که گفتین، از صفحه ی کد برنامه عکس گرفتم ولی عکسی که گرفتم کامل نیست ! ( هیچ کدوم از منوهای سی شارپ ُ نداره مثل عکسی که شما در صفحه ی قبل همین تاپیک گذاشتین نشد!)
در ضمن قبل از اینکه عکسُ در paint ببرم خوش پیش فرض میره داخل برنامه ی one Note !!
مشاهده پیوست 158049
صفحه ای که میخاید عکس بگیرید باز باشه بعد روی نوار بالای صفحه کلیک کنید دکمه پرینت اسکرین رو فشار بدید paint رو باز کنید و دکمه ی paste را توی paint کلیک کنید.به راحتی از تمام صفحه عکس گرفته می شود.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان،
من میخوام به کمک MSChart یک نمودار در داخل فرم بکشم. حالا چطوری باید یه آرایه یا لیست رو به این چارت بدم؟
تو اینترنت مطالب درست و حسابی نبود!!!
ممنون

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من آدرس آیکن ها را در فایل ویژوال استودیو پیدا نمیکنم!
چیکار کنم ؟