یادداشت حامد بهداد درباری ربنای شجریان

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادد اشت حامد بهداد درباری ربنای شجریان

شفاف : حامد بهداد در يادداشتي كه در يكي از هفته نامه ها منتشر شده است به تمجيد از ربناي استاد شجريان پرداخته است .
به گزارش پارس توريسم ،آقاي بهداد در يادداشت خودكه در هفته نامه پيك سبز منتشرشده نوشته است :امروز به اين فكر مي كردم كه چرا خاطره هاي مااز رمضان مدام كم مي شود .
مگر مي شود ماه رمضان را بدون صداي ربنا سر كرد .چه طور دلشان مي آيد كه چنين كاري راانجام دهند؟خيلي دلم مي خواهد بدانم كه آيا اين افطار به دل خودشان مي چسبد وقتي تلويزيون يا راديو را روشن مي كنند و صداي ربنا از آن نمي آيد .مگر آنها كه پخش ربنا را ممنوع كرده اند خودشان غير از ما هستند كه مي توانند ماه رمضان بدون ربنا داشته باشند؟!آيا آن روزه ،روزه مي شود كه با دل خوش ورغبت و رضايت نباشد ؟مگر آن ضيافت الهي كه مي گويند چگونه تدارك ديده مي شود ؟ما با همين صداي اذان موذن زاده اردبيلي ،صداي ربناي شجريان و خاطرات شيريني كه داريم با ميل روزه مي گيريم وبا ميل سر سفره افظار مي نشينيم .
به گزارش پارس توريسم ،بهداد درادامه يادداشت خود نوشته است :حالا دل تك تك ما پر است از اين اتفاق .كدام مصلحت مهم تر است از دل مومناني كه خوشند به اين خاطرات و اين نغمه هاي روحاني و جواناني كه بااين صداهاي دلنشين و جاودانه جذب مي شوند . ما صداي ربنا رادر موبايل هايمان داريم .وقت افطار كه مي شود پاي سفره افطار مي نشينيم صداي تلويزيون را مي بنديم و با صداي ربنا صبر مي كنيم تا وقت افطار برسد.

Nooshin-M

عضو جدید
آره منم خیلی ربنای شجریانو دوست دارم؛این چند وقته همش روزه بدون افطار میگیرم؛اشتهام کور شده‏!‏‏!‏

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله حقیقتا جای ربنای استاد خیلی خالیه ولی ظاهرا همه یادشون رفته که ایشون از بیبی سی گفتن راضی نیستن ربنا با صدای ایشون پخش بشه از همون پارسال که مهندس ضرغامی نامه نوشت به ایشون و گفت امکانش امسال نیس . اتفاقا به نظر من اقدام صدا و سیما کار درستی بود وقتی استاد دوس نداره باشه و گذاشتن اونو گناه میدونه بهتره که نباشه هر چند که احتمالا ایشون فراموش کردن که به این اقدامشون دل یک ملتی رو آزردن نه تنها یه دولتی رو . واقعا متاسفم که بعضی میگن دین از سیاست جدا ولی خودشون سیاست رو با دین قاطی میکنن و حتی اونو ترجیح میدن . نمیدونم چی بگم ولی فقط همین رو در پایان میگم که جای ربنای استاد شجریان واقعا خالیست

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله حقیقتا جای ربنای استاد خیلی خالیه ولی ظاهرا همه یادشون رفته که ایشون از بیبی سی گفتن راضی نیستن ربنا با صدای ایشون پخش بشه از همون پارسال که مهندس ضرغامی نامه نوشت به ایشون و گفت امکانش امسال نیس . اتفاقا به نظر من اقدام صدا و سیما کار درستی بود وقتی استاد دوس نداره باشه و گذاشتن اونو گناه میدونه بهتره که نباشه هر چند که احتمالا ایشون فراموش کردن که به این اقدامشون دل یک ملتی رو آزردن نه تنها یه دولتی رو . واقعا متاسفم که بعضی میگن دین از سیاست جدا ولی خودشون سیاست رو با دین قاطی میکنن و حتی اونو ترجیح میدن . نمیدونم چی بگم ولی فقط همین رو در پایان میگم که جای ربنای استاد شجریان واقعا خالیست
دوست من اشتباه میکنی.استاد اعلام کرده که بغیر از ربنا صدا وسیما نباید بقیه اثرشو پخش کنه!!!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا عجيب نيست كه ربناي شجريان رو حذف كردند و كاملا انتظار چنين چيزي مي رفت !

در كشورهائي مثل مملكت ما تنها هنرمندان درباري ازادي عمل دارند و اساسا هر هنري وقتي قابل قبوله كه در خدمت خدايگانها باشه .

كافيه شجريان دو تا حرف در مدح و ثناي فلاني بگه يا يه ترانه در اين مورد بخونه تا كلا اين محدوديتها رفع بشه . ولي اشكال اينه كه شجريان اهل چاپلوسي نيست و داره برخلاف جريان حركت ميكنه . :surprised:

rozan

عضو جدید
از فردا این حامد بهداد بیچاره رو هم کله پا میکنن
یک مشت ادم عقده ای شدن حاکم...

ranalean

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگر از دوستان کسی از یه جای موثق خبر داره بهمون بگه بالاخره واسه چی دیگه ربنای استاد پخش نمیشه؟؟؟

ati.art

عضو جدید
سلام من يه خبر از يه نفر كه اسمش رو نميگم ولي از مجلسي ها بوده كه از موسيقي هم

سر در نمياره از يه روزنامه ديده بودم واقعا متاسف شدم

كه اشون گفتن صداي يه چوب خشك بهتراز صداي استاد شجريان واقعااااااااااااا متاسفم برا اين دولتي ها

راستي تو ماهواره شبكه اي به اسم 20 همون حوالي اذان ربنه و چند خوردي استاد رو ‍پخش ميكنن در كل شبكه خوبي كه اهنگ هاي سنتي از شادروان بسطامي محمد نوري و.................. پخش ميكنن هركس فركانس اين شبكه روميخواد به من بگه
در ضمن من استاد به خاطر بقیه کاراشون رفتن قوه قضایئه شکایت که بقیه کاراش بدون اجازه پخش نکنن نه ربنه

ati.art

عضو جدید
سلام من يه خبر از يه نفر كه اسمش رو نميگم ولي از مجلسي ها بوده كه از موسيقي هم

سر در نمياره از يه روزنامه ديده بودم واقعا متاسف شدم

كه اشون گفتن صداي يه چوب خشك بهتراز صداي استاد شجريان واقعااااااااااااا متاسفم برا اين دولتي ها

راستي تو ماهواره شبكه اي به اسم 20 همون حوالي اذان ربنه و چند خوردي استاد رو ‍پخش ميكنن در كل شبكه خوبي كه اهنگ هاي سنتي از شادروان بسطامي محمد نوري و.................. پخش ميكنن هركس فركانس اين شبكه روميخواد به من بگه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من اشتباه میکنی.استاد اعلام کرده که بغیر از ربنا صدا وسیما نباید بقیه اثرشو پخش کنه!!!
خواهش میکنم دوستان خودشونو به خواب نزن :eek:
پارسال یادتون رفته شجریان اومد تو استودیو بی بی سی کلی از صدا و سیما انتقاد کرد
و گفت راضی نیست هیچ اثرش دیگر از صدا و سیما پخش بشه حالا در اوج عصبانیت گفته بود یا نه کاری بهش ندارم و گفت به مهندس ضرغامی در این باره نامه نوشته . من قشنگ یادمه شما یادتون نیس به یاد بیارید . ضرغامی هم به او اعلام کرد قبول ولی چون اگه اشتباه نکنم نزدیک ماه رمضان بود گفته بود امسال ربنای شما تو برنامه هامون هست و نمیتونیم حذفش کنیم چون آمادگیشو نداریم . فردای آنروز از بی بی سی پخش شد که شجریان گفته عیبی ندارد چون نزدیک رمضان است ربنا و مناجات من پخش شود . این یعنی چی یعنی فقط امسال حق دارید پخش کنید
بیاید واقع بین باشیم اون موقع در این باره از همایون هم سوالاتی در این باره مطرح شد که گفت نظر پدرم هست و من نمیخوام در این باره نظر بدم .
حالا بعد یک سال خجالت نمیکشن یه عده اینو به ظلم صدا و سیما در حق شجریان نسبت میدن . خودش اومد گفت اگه واقعا حرفش چیز دیگه بود ای آقایی که این چنین مخالفت میکرد میمد خودش میگفت ربنای منو خودشون حذف کردن و........ .
در پایان بازم تاکید میکنم خود ایشون دوس نداشتن ملت ایران صداشونو از صدا و سیما بشنون ما هم بهشون احترام میذاریم و اینو حقشون میدونیم ولی از اینکه ما رو از این مناجات زیبا محروم کردن غمگین و دلشکسته ایم :(.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن صحبت شجریان رو پیدا کردم که خوبه دوستان یادشون بیاد .
محمد رضا شجریان پس از ارسال نامه ای اعتراض آمیز به مهندس ضرغامی در گفت و گو با بي بي سي فارسي گفت: "در شرايطي كه مردم در بهت و حيرت هستند و به گفته آقاي احمدي نژاد، خس و خاشاك به حركت در آمده اند، صداي من در صدا و سيما جايي ندارد. صداي من صداي خس و خاشاك است و هميشه هم براي خس و خاشاك خواهد بود". وی در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت که هربار که صدای خود را از این رسانه می‌شنود احساس شرم می‌کند و بدنش می‌لرزد

بنابراین خودش گفت یادمه فرداش ضرغامی گفت آمادگی حذف ربنا رو نداریم که ایشون گفت چون نزدیک رمضان است ایرادی ندارد
این حرف یعنی چی ؟ یعنی بعدش از دید ایشون مورد دار است و اگر غیر این بود ایشون لب به سخن میگشود
در ضمن دکتر بارها گفت که به آشوبگران خیابانی این چنین گفته نه کسانیکه به او رای نداده اند یا مخالف ایشون هستن

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یادشون بیاد که پارسال این نوای دل انگیز بارها از صدا و سیما پخش شد طوری که شبکه های استانی هم بارها این نوا رو گذاشتن و ما لذت بردیم پس اگر بنا به کار سیاسی بود همون پارسال هم نباید پخش میشد مخصوصا یادم هست که یکی از معاونین ضرغامی به استاد بی احترامی کرد که ضرغامی طرف رو به سکوت واداشت . هر چند که بعد از رمضان خود مهندس ضرغامی انتقادهای تندی از استاد کرد .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در پي شكايت استاد آواز ايران؛

در پي شكايت استاد آواز ايران؛

در پي اعتراض و شكايت استاد محمدرضا شجريان نسبت به پخش آواز و موسيقي آثارش از شبكه‌هاي صداوسيما در ماه گذشته و شكايت او از معاون صدا، معاون صدا كه رييس اسبق مركز موسيقي صداوسيما نيز بود در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) با اظهار اين كه « براي توليد برخي از آثار استاد شجريان سازمان صدا و سيما و بعضي ديگر خود ايشان، هزينه كرده‌ است» گفت: با اين حال از اين پس هيچ يك از اين دو دسته آثار از راديو پخش نمي‌شود.
به گزارش ايسنا، پنجم مرداد ماه 88 محمدحسين آقاسي- وكيل محمدرضا شجريان- با اشاره به شكايت موكلش از معاون راديو رييس سازمان صداوسيما و روزنامه‌ي كيهان گفته بود: بازپرس پرونده از صداوسيما مجوز پخش آثار استاد شجريان را درخواست كرده است. او با استناد به ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان و مصنفان به ايسنا گفته بود: صوفي را از جهت اين‌كه معاون رييس سازمان صداوسيما بوده و تمام موسيقي‌هاي قابل پخش در اين سازمان در زمان تصدي او با تاييد وي در اداره متبوعش پخش مي‌شده، شكايت كرديم و در شكواييه اعلام كرديم از ايشان و هر كسي كه تصميم به پخش آثار استاد شجريان گرفته، شكايت داريم.
اين اقدام در پي نامه‌ي اعتراض آميز 25 خرداد ماه استاد آواز ايران به عزت‌الله ضرغامي-رييس سازمان صدا و سيما- صورت گرفت كه در بخش‌هايي از آن آمده بود:« اينجانب در سال 1374 نيز اعلام کردم راضي به پخش آثار خود از صدا و سيما نيستم. مجددا تقاضاي خود را تکرار کرده و تاکيد مي کنم آن سازمان هيچ نقشي در تهيه اين آثار نداشته و شايسته است به حکم شرع و قانون سريعا کليه واحدهاي آن سازمان از پخش صدا و آثار من خودداري کنند.»
پيش از اين نيز شجريان در نامه‌يي به علي لاريجاني- رييس وقت سازمان صدا و سيما- از او خواسته بود به شبکه‌هاي مختلف راديو و تلويزيون دستور دهد به جز دعاي «ربنا» و مثنوي افشاري - که در ايام ماه رمضان و هنگام افطار از شبکه‌هاي مختلف روي آنتن مي‌رود، از پخش آثار ديگر او خودداري کنند. ( دقت کنید به تفاوت نامه در سال 88 و 74 دیگر اسمی از به جز نیاورده)
استاد آواز ايران در اين نامه‌ آورده بود: «سازمان صدا و سيما موظف است براي پخش آثار هنرمندان از آنان کسب اجازه کند و حقوق مادي آثارشان را هم براي هر نوبت پخش آثارشان رعايت کند.»
اين در حاليست كه مهرماه سال 86 كرم رضا پيريايي- رييس سابق مركز موسيقي- در نشستي مطبوعاتي با بيان اين كه با استاد شجريان نيز مشكلي نداريم، گفته بود: استاد ناراضي نيستند و در طول شبانه روز، راديو پيام كارهاي استاد شجريان را پخش مي‌كند.
منبع : ایسنا

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقت کنن دوستان که من هر چی گفتم مربوط به سال 88 بود و حقیقتا جدیدا نمیدونم چیزی گفته یانه
فقط اینو قشنگ یادمه که مهندس ضرغامی گفت برای پخش ربنای استاد امسال منظور سال 88 از خودشون اجازه داریم که پخش هم شد . اما هر چی در مورد اخبار جدید از خود ایشون گشتم چیزی پیدا نکردم حتی بعضی سایتها دروغ هم اضافه کرده بودن . ولی چیزی که هست عده ای معتقدن این اثر اثری ملی است و مربوط به یک ملت است نه فقط شخص شجریان و چون این صدا مربوط به سال 59 است و ما الآن با مواضع ایشان مخالفیم به سال 59 مربوط نیست و از ابتدا اجازه خواستن از ایشون مسخره بودو باید پخش شود .
در ضمن گفته میشود گویا شجریان از مزاحمتهایی که در یکی از کنسرتهاش ایجاد شده شدیدا دلخوره و به همین دلیل در این باره سکوت کرده
نکته آخر اینکه خیلیها هم از موضع شجریان حمایت کردن و گفتن مردم برن از جاهای دیگه بشنون ! چه کنیم چه کنیم چه کنیم ! جز تاسف خوردن هیچ نمیشه کرد نمیشه کرد نمیشه کرد .

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم دوستان خودشونو به خواب نزن :eek:
پارسال یادتون رفته شجریان اومد تو استودیو بی بی سی کلی از صدا و سیما انتقاد کرد
و گفت راضی نیست هیچ اثرش دیگر از صدا و سیما پخش بشه حالا در اوج عصبانیت گفته بود یا نه کاری بهش ندارم و گفت به مهندس ضرغامی در این باره نامه نوشته . من قشنگ یادمه شما یادتون نیس به یاد بیارید . ضرغامی هم به او اعلام کرد قبول ولی چون اگه اشتباه نکنم نزدیک ماه رمضان بود گفته بود امسال ربنای شما تو برنامه هامون هست و نمیتونیم حذفش کنیم چون آمادگیشو نداریم . فردای آنروز از بی بی سی پخش شد که شجریان گفته عیبی ندارد چون نزدیک رمضان است ربنا و مناجات من پخش شود . این یعنی چی یعنی فقط امسال حق دارید پخش کنید
بیاید واقع بین باشیم اون موقع در این باره از همایون هم سوالاتی در این باره مطرح شد که گفت نظر پدرم هست و من نمیخوام در این باره نظر بدم .
حالا بعد یک سال خجالت نمیکشن یه عده اینو به ظلم صدا و سیما در حق شجریان نسبت میدن . خودش اومد گفت اگه واقعا حرفش چیز دیگه بود ای آقایی که این چنین مخالفت میکرد میمد خودش میگفت ربنای منو خودشون حذف کردن و........ .
در پایان بازم تاکید میکنم خود ایشون دوس نداشتن ملت ایران صداشونو از صدا و سیما بشنون ما هم بهشون احترام میذاریم و اینو حقشون میدونیم ولی از اینکه ما رو از این مناجات زیبا محروم کردن غمگین و دلشکسته ایم :(.
سیلاااااااااام
البته که خود استاد گفته بود پخش نشه
ولی نکته اینجاست که چرا استاد باید همچین حرفی بزنه؟
چرا صدا وسیما به راحتی همچین مطلبی رو میپذیره و حتی ازش استقبال میکنه؟
چرا تا به حال حتی یکبار توی این چند سال شاهد حضور استاد در تلویزیون نبودیم؟
چرا تو ی این چند سال از استاد تقدیر به عمل نیامده؟
چرا به خودمون دروغ بگیم؟
حقیقت پیش چشمانه ماست پس سعی کنیم درکش کنیم
استاد بعنوان طلایه دار صدای سنتی ایران شناخته میشند پس لایق احترامند هرچند که با برخی سیاستها مخالف باشند:gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیلاااااااااام
البته که خود استاد گفته بود پخش نشه
ولی نکته اینجاست که چرا استاد باید همچین حرفی بزنه؟
چرا صدا وسیما به راحتی همچین مطلبی رو میپذیره و حتی ازش استقبال میکنه؟
چرا تا به حال حتی یکبار توی این چند سال شاهد حضور استاد در تلویزیون نبودیم؟
چرا تو ی این چند سال از استاد تقدیر به عمل نیامده؟
چرا به خودمون دروغ بگیم؟
حقیقت پیش چشمانه ماست پس سعی کنیم درکش کنیم
استاد بعنوان طلایه دار صدای سنتی ایران شناخته میشند پس لایق احترامند هرچند که با برخی سیاستها مخالف باشند:gol:

در جواب این قسمتهایی که پررنگ کردی ظاهرا استاد شجریان پول حق پخش رو مطالبه کرده اینا ندادن بعدشم که بحثهای سیاسی:(
چرا صدا و سیما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اونم یه دلیل عمدش بر میگرده به معتقد بودن ضرغامی به رعایت حرف دیگران والبته احترام به ارزشهای انقلاب
واقعا چرا تقدیر نشده از کی شده ! البته همونطور که گفتم ظاهرا شجریان از هفتاد و چهار طبل مخالفت با نظام رو میزده که شامل زمان اصلاحاتم میشه .
صددرصد ، کسی غیر این نباید بگه ولی وارد شدن شجریان به سیاست اشتباه محض بود .
نکته دیگه قصد اهانت و بدگویی ندارم ولی ربنای این نوجوونه با اینکه مثل شجریان نیست ولی انصافا قشنگه و شاید در آینده بتونه این کار رو هم بکنه کسی اسمه این نوجوون عزیز رو میدونه ممنون چون من جایی نتونستم اسمشو پیدا کنم .

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقت کنن دوستان که من هر چی گفتم مربوط به سال 88 بود و حقیقتا جدیدا نمیدونم چیزی گفته یانه
فقط اینو قشنگ یادمه که مهندس ضرغامی گفت برای پخش ربنای استاد امسال منظور سال 88 از خودشون اجازه داریم که پخش هم شد . اما هر چی در مورد اخبار جدید از خود ایشون گشتم چیزی پیدا نکردم حتی بعضی سایتها دروغ هم اضافه کرده بودن . ولی چیزی که هست عده ای معتقدن این اثر اثری ملی است و مربوط به یک ملت است نه فقط شخص شجریان و چون این صدا مربوط به سال 59 است و ما الآن با مواضع ایشان مخالفیم به سال 59 مربوط نیست و از ابتدا اجازه خواستن از ایشون مسخره بودو باید پخش شود .
در ضمن گفته میشود گویا شجریان از مزاحمتهایی که در یکی از کنسرتهاش ایجاد شده شدیدا دلخوره و به همین دلیل در این باره سکوت کرده
نکته آخر اینکه خیلیها هم از موضع شجریان حمایت کردن و گفتن مردم برن از جاهای دیگه بشنون ! چه کنیم چه کنیم چه کنیم ! جز تاسف خوردن هیچ نمیشه کرد نمیشه کرد نمیشه کرد .
تشکر لا موجود:gol::gol::gol:
تایید می شود، من هم پیگیری کردم به همین حرف شما رسیدم...

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جواب این قسمتهایی که پررنگ کردی ظاهرا استاد شجریان پول حق پخش رو مطالبه کرده اینا ندادن بعدشم که بحثهای سیاسی:(
چرا صدا و سیما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اونم یه دلیل عمدش بر میگرده به معتقد بودن ضرغامی به رعایت حرف دیگران والبته احترام به ارزشهای انقلاب
واقعا چرا تقدیر نشده از کی شده ! البته همونطور که گفتم ظاهرا شجریان از هفتاد و چهار طبل مخالفت با نظام رو میزده که شامل زمان اصلاحاتم میشه .
صددرصد ، کسی غیر این نباید بگه ولی وارد شدن شجریان به سیاست اشتباه محض بود .
نکته دیگه قصد اهانت و بدگویی ندارم ولی ربنای این نوجوونه با اینکه مثل شجریان نیست ولی انصافا قشنگه و شاید در آینده بتونه این کار رو هم بکنه کسی اسمه این نوجوون عزیز رو میدونه ممنون چون من جایی نتونستم اسمشو پیدا کنم .

درود بر اقای ضرغامی که بر اصول انقلاب پایبندند
اصولی که استاد بلامنازع صدا و اواز ایران که سالها با حنجری طلاییشون سنت ایران و رسم اواز ایرانی رو زنده نگه داشتند طرد میکنه
من نشنیدم ایشان در جایی بر طبل مخالفت کوبیده باشند و اندیشه میکنم زدن برچسب مخالف به دور از ادب باشد
من افتخار میکنم به استاد که در هر جا و در هر شرایطی در صف مردم قرار گرفتند
فراموش نمیکنم حضورشون رو در حادثه بم حمایتشون رو در این اشوبها و صدای ربناشون که بر جان مردم نشسته
من نگرانم روزی برسه که چشم باز کنیم و ببینیم که ما نیز به مثال مردم کوفه با تکه نان معاویه دست از علی کشیدایم
افسوس:gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر اقای ضرغامی که بر اصول انقلاب پایبندند
اصولی که استاد بلامنازع صدا و اواز ایران که سالها با حنجری طلاییشون سنت ایران و رسم اواز ایرانی رو زنده نگه داشتند طرد میکنه
من نشنیدم ایشان در جایی بر طبل مخالفت کوبیده باشند و اندیشه میکنم زدن برچسب مخالف به دور از ادب باشد
من افتخار میکنم به استاد که در هر جا و در هر شرایطی در صف مردم قرار گرفتند
فراموش نمیکنم حضورشون رو در حادثه بم حمایتشون رو در این اشوبها و صدای ربناشون که بر جان مردم نشسته
من نگرانم روزی برسه که چشم باز کنیم و ببینیم که ما نیز به مثال مردم کوفه با تکه نان معاویه دست از علی کشیدایم
افسوس:gol:
آقا میلاد اشتباه نکن ایشون ما رو طرد کردن نه ما دلایلشم روشنه اگه من اون حرفم در موردش زدم خودشم اشاره کرده که بارها مخالف انقلاب هست و اما بدترین کاری که انجام داد حضور در رسانه بیگانه بی بی سی بود و جالبه به رواج شایعه ای بزرگ کمک کرد . آیا دکتر این چنین گفته بود . مشکل بعضی افراد از ملت ایران میدونی چیه با مسائل احساسی برخورد میکنن فقط کافیه احساساستشونو وارد عمل کنی اونوقته که حتی بدون فکر طغیان میکنن ، هر چی مدرک هست رو باور میکنن غافل از اینکه اونایی که میان این حرفها رو میزنن کی هستن و سابقشون چی بوده . من نمیدونم یعنی شما خودتم به حرف تانباشد چیزکی مردم نگویند چیزها اعتقاد نداری پس اون حرفها واقعا حرفها چون من هیچ مدرکی دال بر این قضیه ندیدم در اون تایپیک بسته شده من چی بود ؟! ایشون برای ما عزیز هستن ولی این بدین معنی نیست که همه کاراشونو قبول داریم نه هرگز استاد موسیقی ایرانند و کسی نمیتونه انکار کنه ولی اگه به زعم شما اقداماتش درست بوده به زعم بالغ بر 24 میلیون اقداماتش نادرست بوده و از همون 12 میلیونی که بودید و الآن ریزش قابل توجهی کرده با رو شدن خیلی مسائل حرفشو درست نکرده در شرایطی که شخصیت والایی چون سید محمد خاتمی به اشتباهاتشون اغرار کرد ولی در عین حال درست هم گفتند که راه انتقاد نباید بسته بشه . اکثر مردم با حضورهایی که نشون دادن در راهپیماییها و جاهای دیگه نشون دادن که آرمانهای انقلاب و اسلام رو میخوان .
در مورد حرف آخرت بیشتر مواظب کن این حرف از دانشجو بعید است در ضمن کسی که اعتقاد قلبی داشته باشه هیچ وقت نه با تکه نان بلکه با دادن هر چیز و بینهایت چیز دیگه اعتقاداتشو عوض نمیکنه :mad:
در ضمن قابل توجه شما مهندس ضرغامی در تلاشن صدای ربنای استاد با توجه به درخواست عمومی از رادیوها پخش گردد البته اگه افراطیون بگذارند .

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا میلاد اشتباه نکن ایشون ما رو طرد کردن نه ما دلایلشم روشنه اگه من اون حرفم در موردش زدم خودشم اشاره کرده که بارها مخالف انقلاب هست و اما بدترین کاری که انجام داد حضور در رسانه بیگانه بی بی سی بود و جالبه به رواج شایعه ای بزرگ کمک کرد . آیا دکتر این چنین گفته بود . مشکل بعضی افراد از ملت ایران میدونی چیه با مسائل احساسی برخورد میکنن فقط کافیه احساساستشونو وارد عمل کنی اونوقته که حتی بدون فکر طغیان میکنن ، هر چی مدرک هست رو باور میکنن غافل از اینکه اونایی که میان این حرفها رو میزنن کی هستن و سابقشون چی بوده . من نمیدونم یعنی شما خودتم به حرف تانباشد چیزکی مردم نگویند چیزها اعتقاد نداری پس اون حرفها واقعا حرفها چون من هیچ مدرکی دال بر این قضیه ندیدم در اون تایپیک بسته شده من چی بود ؟! ایشون برای ما عزیز هستن ولی این بدین معنی نیست که همه کاراشونو قبول داریم نه هرگز استاد موسیقی ایرانند و کسی نمیتونه انکار کنه ولی اگه به زعم شما اقداماتش درست بوده به زعم بالغ بر 24 میلیون اقداماتش نادرست بوده و از همون 12 میلیونی که بودید و الآن ریزش قابل توجهی کرده با رو شدن خیلی مسائل حرفشو درست نکرده در شرایطی که شخصیت والایی چون سید محمد خاتمی به اشتباهاتشون اغرار کرد ولی در عین حال درست هم گفتند که راه انتقاد نباید بسته بشه . اکثر مردم با حضورهایی که نشون دادن در راهپیماییها و جاهای دیگه نشون دادن که آرمانهای انقلاب و اسلام رو میخوان .
در مورد حرف آخرت بیشتر مواظب کن این حرف از دانشجو بعید است در ضمن کسی که اعتقاد قلبی داشته باشه هیچ وقت نه با تکه نان بلکه با دادن هر چیز و بینهایت چیز دیگه اعتقاداتشو عوض نمیکنه :mad:
در ضمن قابل توجه شما مهندس ضرغامی در تلاشن صدای ربنای استاد با توجه به درخواست عمومی از رادیوها پخش گردد البته اگه افراطیون بگذارند .
متاسفانه دید بدی وجود داره هرکی با بی بی سی مصاحبه کرد ضد انقلابه
بی بی سی یه خبر گزاریه و استادم با یک خبر گزاری مصاحبه کردند
و فکر میکنم این دلیلی خوبی برای مخالف دانستن ایشان نیست
خوب حرفه منم همینه شما داری احساسی و بدون منطق حرف میزنی
همه چی مشخصه نمی دونم دلیل حمایتت از صدا و سیما چیه؟
این امار رو از کجا اوردی؟
خوب مگه دانشجو نباید حرف راست بزنه
بله اعتقادی که به یک تسبیح و سجاده وابسته نباشه و فقط در جهت یک هدف متعالی باشد
اخماتم وا کن :smile:
خوب خدا رو شکر که اقای ضرغامی اینقدر نسبت به استاد لطف دارند
محمد فقط از یک دریچه به مسائل نگاه نکن:gol::gol::gol:

بالا