گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سوالم كه اونجا مي پرسيم جواب نميدين كه!!!!!!!!!!!!!!
چرا انتظار دارید یه نفر حاضر به یراق اونجا نشسته باشه تا سوال پرسیدید جواب بده؟ بچه ها هروقت که بتونن در حدی که اطلاعات دارن پاسخگو خواهند بود مطمئنا.الان هم امیرحسین جوابت رو داده،اگه نمیداد من میپرسیدم که از الگوریتم های موازی چی میدونی اصلا؟
نخود سیاه میدونی چیه:)
موقعی که ثبت نام کردید قولی به شما داده شده بود یا قراردادی وجود داشت که بقیه رو ملزم به پاسخگویی به شما میکرد؟
اگه امیرحسین یا دانیال یا کوانتوم یا هرکاربر دیگه ای داوطلبانه به سوالهای بقیه جواب میده سعی میکنه چیزی که میدونه به اشتراک بذاره و این کارش شایسته تقدیره.
اما اینکه من یا کس دیگه ای میگه سوالا رو فقط اونجا بپرسین جزو قوانین هست.به خاطر دسترسی آسانتر شما و بقیه کاربرا،به خاطر آرشیو شدن بهتر،به خاطر حفظ انسجام مطالب.
بچه ها كسي فيس نما عضو شده؟؟نظرتون راجبش چيه؟؟
مسئله اینجاست که تکراریه.یه نرم افزار "آماده" رو روی یه هاست نصب کردن،اسمش هم از یه جای دیگه کپی کردن (نه الزاما کپی برابر با اصل) و بعد هم ادعای خلاقیت میکنن!
اگه فیسبوک موفق شد به خاطر این بود که شبیه مای اسپیس نبود.البته اولا بسیار بسیار شبیه مای اسپیس بود و موفقیتی هم نداشت! بعدا که خلاقیتی بروز داد موفقیت پشت سرش اومد.
فیس نما چند وقته فعاله؟ فکر میکنم حداقل یه ۲ سالی باشه.توی این دوسال چقدر تونسته یه چیز جدیدی از خودش تولید کنه؟ اون اولا که در مورد فیسبوک میگم،شش ماه نشد.

مهم اینه که انگیزه ها غلطه.صرفا عضو گرفتن انگیزه واسه یه شبکه‌ی اجتماعی نمیتونه باشه.فیس نما چی داره که رقباش ندارن؟ اصلا این "فلان چیز ایرانی" یا "بیسار چیز فارسی" کلا ایده‌ی اشتباهیه.نمیتونید یه چیزی شبیه ویندوز بسازید بعد بگید این اسمش ویندوز ایرانیه! خب منوهای ویندوز رو فارسی کنید همون میشه،پشتیبانی قوی تری هم خواهد داشت!

البته شاید لازم باشه اینو هم بگم که سوء تفاهمی پیش نیاد : اینا که من میگم نظر خودمه و دلایلم برای فعالیت نکردن در این سایت.نه فتوا هست و نه مطالعه شده و نه وحی منزله! مطمئنا این سایت و بقیه جاها هم طرفدارهای خودشون رو دارن و اون طرفدارها هم دلایلی برای اینکار دارن که محترمه.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخ اخ دیدید چی شد ، امیرحسین جان حواسم اصلا نبود، ببخشید اسم شما رو ناقص نوشتم.
امیرحسین عزیز تولدت رو تبریک میگم . میدونم خیلی از روزش گدشته ولی هنوز که تو دی ماه هستیم ;)

NAZIY0

عضو جدید
چرا انتظار دارید یه نفر حاضر به یراق اونجا نشسته باشه تا سوال پرسیدید جواب بده؟ بچه ها هروقت که بتونن در حدی که اطلاعات دارن پاسخگو خواهند بود مطمئنا.الان هم امیرحسین جوابت رو داده،اگه نمیداد من میپرسیدم که از الگوریتم های موازی چی میدونی اصلا؟

موقعی که ثبت نام کردید قولی به شما داده شده بود یا قراردادی وجود داشت که بقیه رو ملزم به پاسخگویی به شما میکرد؟
اگه امیرحسین یا دانیال یا کوانتوم یا هرکاربر دیگه ای داوطلبانه به سوالهای بقیه جواب میده سعی میکنه چیزی که میدونه به اشتراک بذاره و این کارش شایسته تقدیره.
اما اینکه من یا کس دیگه ای میگه سوالا رو فقط اونجا بپرسین جزو قوانین هست.به خاطر دسترسی آسانتر شما و بقیه کاربرا،به خاطر آرشیو شدن بهتر،به خاطر حفظ انسجام مطالب.
خوب شما ها بيشتر به اينجا سر مي زنيد تا بقيه جاهاي ديگه خوب شايد سوالش ضروري باشه.درسته شما هيچ قولي واسه جواب نبوده ولي اون نفر وقتي ميبينه همه به اين تاپيك سر ميزنند نا خدا گاه ذهنش به طرفي كشيده ميشه كه سوالشو اينجا بپرسه....من نميدونم چرا شما در مورد تازه واردا چرا اين قدر جبهه مي گيريد و با غيظ جوابشونو مي ديد.بعدم من هيچي از الگوريتم هاي موازي نميدونم و واسه ارائه الگوريتم ژنتيكم مي خواستم كه ازم پرسيدن بدونم يعني چي...

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب شما ها بيشتر به اينجا سر مي زنيد تا بقيه جاهاي ديگه خوب شايد سوالش ضروري باشه.درسته شما هيچ قولي واسه جواب نبوده ولي اون نفر وقتي ميبينه همه به اين تاپيك سر ميزنند نا خدا گاه ذهنش به طرفي كشيده ميشه كه سوالشو اينجا بپرسه....من نميدونم چرا شما در مورد تازه واردا چرا اين قدر جبهه مي گيريد و با غيظ جوابشونو مي ديد.بعدم من هيچي از الگوريتم هاي موازي نميدونم و واسه ارائه الگوريتم ژنتيكم مي خواستم كه ازم پرسيدن بدونم يعني چي...
دوست محترم بحث جبهه گرفتن نیست . کار دراگو دلیل داره ، مثلا 1 دلیلش میتونه حاکم بودن نظم تو تاپیک ها باشه . شاید در اینده سوال شما ، سوال من باشه . حالا من که میام تالار برای گشتن جواب سوالم نمیام سراغ بحث خودمونی بچه ها ، مستقیم میرم سراغ تاپیک سوالات ، چون انتظار میره جواب اونجا باشه نه تو بحث خودمونی . پس برای نظم دادن باید یکی گوشزد کنه که فلانی جای سوالت اینجا نیست. این گوشزدم همه میتونن انجام بدن و دراگو هم جز همه . این ذهنیت رو از خودتون دور کنید که چون بچه ها زیاد اینجا سر میزنن پس اینجا سوالم رو بپرسم !!! نه اصلا . شما سوالت رو تو تاپیک خودش بپرس ، حتما اگه کسی بلد بود جواب میده حتی شده در حد راهنمایی هم باشه . ما هم تازه وارد بودیم ، اونقدر بهمون گوشزد کردن;)
شاد و پیروز باشید

Drago

کاربر ممتاز
راستش من جبهه نمیگیرم،با غیظ هم جواب نمیدم،اما توی جوابهام با کسی تعارف ندارم،حتی ممکنه بهش بر هم بخوره.اما ترجیح میدم لفاظی نکنم و رک حرفمو بزنم.امیرحسین آدم آروم تریه و خیلی ها باهاش راحت ترن،هر موقع از دست من کلافه شدین با اون حرف بزنید :D
جمله اول رو درست درک نمیکنم،تکیه اش روی چی هست؟ "ما" بیشتر به اینجا سر میزنیم؟ که خب این حرف صحیحی نیست.ما بیشتر به "اینجا" سر میزنیم؟ این هم صحیح نیست،من موقعی که صفحه اصلی تالار رو باز میکنم هر تاپیکی پررنگ شده باشه میرم (معمولا بین ۲ تا ۴ تب میشه).
اینکه میخواستم بگم از الگوریتم های موازی چی میدونی واسه این بود که تیکه تیکه سوال رو بریم جلو : خب،الگوریتم موازی اینه،بعد ژنتیک هم اونه،حالا ارتباطش چیه؟ که میبینم توی تاپیک با امیرحسین خوب دارید پیش میرید،موفق باشید!

NAZIY0

عضو جدید
راستش من جبهه نمیگیرم،با غیظ هم جواب نمیدم،اما توی جوابهام با کسی تعارف ندارم،حتی ممکنه بهش بر هم بخوره.اما ترجیح میدم لفاظی نکنم و رک حرفمو بزنم.امیرحسین آدم آروم تریه و خیلی ها باهاش راحت ترن،هر موقع از دست من کلافه شدین با اون حرف بزنید :D
جمله اول رو درست درک نمیکنم،تکیه اش روی چی هست؟ "ما" بیشتر به اینجا سر میزنیم؟ که خب این حرف صحیحی نیست.ما بیشتر به "اینجا" سر میزنیم؟ این هم صحیح نیست،من موقعی که صفحه اصلی تالار رو باز میکنم هر تاپیکی پررنگ شده باشه میرم (معمولا بین ۲ تا ۴ تب میشه).
اینکه میخواستم بگم از الگوریتم های موازی چی میدونی واسه این بود که تیکه تیکه سوال رو بریم جلو : خب،الگوریتم موازی اینه،بعد ژنتیک هم اونه،حالا ارتباطش چیه؟ که میبینم توی تاپیک با امیرحسین خوب دارید پیش میرید،موفق باشید!
اون كه خييييييييييييييييييييييييلي ارومتر از شماست.من از حرفتون ناراحت نشدم چون درست بود حرفتون ولي فكر كنم عصبي شدين از حرفم.ميتونيد رك حرف بزنيد ولي عادي هم برخورد كنيد.من نميدونم چرا اون عشق كامپيوتر اينجا مي زد ولي خوب چون كه همتون اينجا جواب ميديد شايد فكر كرده كه اينجا بيشتر تو ديده واسه همين سوالشو اينجا مطرح كرده. ديگه بيخييييييييييييال از اين بحث حوصلمو سر برد!

yunes_prg

عضو جدید
[h=2]تبدیل جدولهای فاکس پرو تحت داس به ویژوال فاکس ویندوز و اکسل[/h]

Drago

کاربر ممتاز
تبدیل جدولهای فاکس پرو تحت داس به ویژوال فاکس ویندوز و اکسل
پیدا کردن یه تعداد کاراکتر از بین یک رشته‌ی ۱۵۰ کاراکتری و ارسال سیگنال در صورت اینکه عدد به دست اومده از XOR کد اسکی اون کاراکترها قابل تقسیم به ۱۲ بود.
ها؟؟؟؟؟؟:eek:خيلي خارجي گفتي يكم ترجمش كن!!!!!:huh:
چیز عجیب غریبی نیست خانم!

فاکس پرو یه BDMS یا همون "سیستم مدیریت پایگاه داده" هست که تاریخ گذشته و قدیمیه.
http://en.wikipedia.org/wiki/FoxPro

داس یه سیستم عامل قدیمی محصول مایکروسافته،قبل از ویندوز سیستم عامل محبوبی بود.
http://en.wikipedia.org/wiki/MS-DOS

ویژوال فاکس هم احتمالا منظورش همون ویژوال فاکس پرو هست که نسخه جدید تر فاکس پروئه.
http://en.wikipedia.org/wiki/Visual_FoxPro

ویندوز هم که بلدی.
اکسل هم که میدونی چیه.
جدول و تبدیل هم که دیگه بلدی!
حل شد؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی

چقدر خوبه که فرجه های امتحانی میذارن!
اگه این زمان هم نمیذاشتن فکر کنم دیگه گرفتن لیسانس برای امثال من به بالای 5 سال میکشید:biggrin:

یه سوال از ترم بالایی ها و ارشدی ها؟؟

چقدر این درسایی که خواندید و پاس کردید بدردتون خورد در ترمای بالاتر یا به طور کلی؟؟
چقدر مهم هستن؟

مثلا" یادمه جناب psychic چند وقت پیش گفتن معادلات برای گرایش ارشد امنیت خیلی کاربرد داره!
درحالی که اگه من نمیفهمیدم شاید این وقتی رو که روش الان گذاشتم رو نمیذاشتم و فقط برای پاس کردن میخواندم نه یاد گرفتن!

امیدوارم همگی در ایام امتحانات موفق باشید و نتیجه ی خوبی بگیرید.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

چقدر خوبه که فرجه های امتحانی میذارن!
اگه این زمان هم نمیذاشتن فکر کنم دیگه گرفتن لیسانس برای امثال من به بالای 5 سال میکشید:biggrin:

یه سوال از ترم بالایی ها و ارشدی ها؟؟

چقدر این درسایی که خواندید و پاس کردید بدردتون خورد در ترمای بالاتر یا به طور کلی؟؟
چقدر مهم هستن؟

مثلا" یادمه جناب psychic چند وقت پیش گفتن معادلات برای گرایش ارشد امنیت خیلی کاربرد داره!
درحالی که اگه من نمیفهمیدم شاید این وقتی رو که روش الان گذاشتم رو نمیذاشتم و فقط برای پاس کردن میخواندم نه یاد گرفتن!

امیدوارم همگی در ایام امتحانات موفق باشید و نتیجه ی خوبی بگیرید.
خب سوالت کلی هستش، تو ارشد گرایش ها جدا میشه و هر گرایش پیش نیاز خودش رو داره .
من که ارشد تجارت الکترونیکی میخونم خب کتابهای تجارت الکترونیکی ، مدیریت و کنترل پروژه ، اصول و مبانی مدیریت به درد بخور هستن .
خب کس دیگه ای که شبکه میخونه کتابهایی مثل شبکه بنظرم پیش زمینه خوبی باشه.
علت اینکه امیر گفت که مثلا معادلات رو خوب بخونید بخاطر محاسباتی بودن گرایش امنیت هستش. امنیت ، محاسباتی زیادی داره .
گاهی تو مقالات با بحث های اماری برخورد داری که بقول دراگو بهتره ، اگه اشتباه نکنم ، امار مهندسی رو خوب یاد بگیری.
ذهنم تا اینجا یاری میده .
شاد و پیروز باشید

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من که گرایشم امنیته کلا" درسای ریاضی اینجا برامون حیاتیه...مثلا" توی رمزنگاری منحنی بیضوی مباحث جبرمجرد پیشنیازه،میادین گالوا پیشنیازه..خلاصه سرتونو درد نیارم تا بیای امنیت ی روش رمزنگاری و یا پروتکل امنیتی رو اثبات کنی کلی باید محاسبات انجام بدی...حالا فرض کن خودت بخوای ی روش جدید ابداع کنی پایه های ریاضیش خیلی مهمه

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب سوالت کلی هستش، تو ارشد گرایش ها جدا میشه و هر گرایش پیش نیاز خودش رو داره .
من که ارشد تجارت الکترونیکی میخونم خب کتابهای تجارت الکترونیکی ، مدیریت و کنترل پروژه ، اصول و مبانی مدیریت به درد بخور هستن .
خب کس دیگه ای که شبکه میخونه کتابهایی مثل شبکه بنظرم پیش زمینه خوبی باشه.
علت اینکه امیر گفت که مثلا معادلات رو خوب بخونید بخاطر محاسباتی بودن گرایش امنیت هستش. امنیت ، محاسباتی زیادی داره .
گاهی تو مقالات با بحث های اماری برخورد داری که بقول دراگو بهتره ، اگه اشتباه نکنم ، امار مهندسی رو خوب یاد بگیری.
ذهنم تا اینجا یاری میده .
شاد و پیروز باشید

به نظر من آمار مهندسی همش فرموله! غیر ممکنه یکی تمام فرمولاش رو یادش بمونه مگه اینکه کار روزانه اش با اون فرمولا باشه! و باز نظر شخصیم اینه که برای ما نیازی نیست خیلی خوب یاد بگیریمش
چون برای مقاله میشه به کتاب مراجعه کرد و فرمول مورد نیاز رو استفاده کرد!

بعضی درسا هستن که مباحثشون قدیمی شدن مثلا" کتاب مبانی فناوری اطلاعاتی که ما ترم پیش میخواندیم
فکر کنم سال 2004 و اینا نوشته شده! تمام اطلاعاتی که داده برای سال های 2004 به قبل!!!

یا فیزیک 1 و 2 الان دیگه این مباحث قدیمی اند بیشتر به فیزیک کوانتومی و نظریه های نسبیت پرداخته میشه!
حالا ما می یایم فیزیک 100 سال پیش رو میخوانیم!

حالا من تا الان این دروس رو داشتم مطمئنم ترمای بعد بازم از این درسا داریم!

من که گرایشم امنیته کلا" درسای ریاضی اینجا برامون حیاتیه...مثلا" توی رمزنگاری منحنی بیضوی مباحث جبرمجرد پیشنیازه،میادین گالوا پیشنیازه..خلاصه سرتونو درد نیارم تا بیای امنیت ی روش رمزنگاری و یا پروتکل امنیتی رو اثبات کنی کلی باید محاسبات انجام بدی...حالا فرض کن خودت بخوای ی روش جدید ابداع کنی پایه های ریاضیش خیلی مهمه

به نظر شما درسی بوده که اصلا" بدردتون نخورده باشه؟؟

===================================

تازه دارم به این نتیجه میرسم که دانشگاه هیچی به آدم یاد نمیده!
دانشجو باید خودش دنبال علم باشه!

===================================

واقعا" امضاتون عالیه الهام خانوم
دانشجویی که دانشجو نباشد ,دانشجو نیست!

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
به نظر من آمار مهندسی همش فرموله! غیر ممکنه یکی تمام فرمولاش رو یادش بمونه مگه اینکه کار روزانه اش با اون فرمولا باشه! و باز نظر شخصیم اینه که برای ما نیازی نیست خیلی خوب یاد بگیریمش

بعضی درسا هستن که مباحثشون قدیمی شدن مثلا" کتاب مبانی فناوری اطلاعاتی که ما ترم پیش میخواندیم
فکر کنم سال 2004 و اینا نوشته شده! تمام اطلاعاتی که داده برای سال های 2004 به قبل!!!

یا فیزیک 1 و 2 الان دیگه این مباحث قدیمی اند بیشتر به فیزیک کوانتومی و نظریه های نسبیت پرداخته میشه!

حالا من تا الان این دروس رو داشتم مطمئنم ترمای بعد بازم از این درسا داریم!

به نظر شما درسی بوده که اصلا" بدردتون نخورده باشه؟؟

غیر ممکن نیست
من خودم هیچ تموم فرمولاش رو حفظ کرده بودم بلکه سرجلسه هم یادم رفت ماشین حساب ببرم و بیشتر مسائل رو ذهنی حل کردم ..
دقیقا دو ساعت سرجلسه نشسته بودم ... و سرم از رو برگه بلند نشد .. حالا مگه تموم میشد :D
وقتی هم اومدم بیرون چشام همه چیز رو تار میدید .. (فقط بحث این بود که غیرممکن , غیر ممکنه;))

صد و چهل و خورده ایی واحد درس پاس میکنید .. و با این سیستم حداقل 50 تاش واقعا برای یکبار ممکنه توی عمرتون باهاش برخورد کنید

بنظرم بهتر هست بگین چه درسایی دارین این ترم تا بگیم کدومش بیشتر واستون مهم میشه در آینده
در کل درسها رو اینطوری اولویت بندی کن : تخصصی » اصلی » پایه » عمومی

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
غیر ممکن نیست
من خودم هیچ تموم فرمولاش رو حفظ کرده بودم بلکه سرجلسه هم یادم رفت ماشین حساب ببرم و بیشتر مسائل رو ذهنی حل کردم ..
دقیقا دو ساعت سرجلسه نشسته بودم ... و سرم از رو برگه بلند نشد .. حالا مگه تموم میشد :D
وقتی هم اومدم بیرون چشام همه چیز رو تار میدید .. (فقط بحث این بود که غیرممکن , غیر ممکنه;))

آفرین به شما.
من که برای اولین بار هست کتاب آمار رو دارم میخوانم درنتیجه فکر میکنم بیشتر از یک ماه تو ذهنم نمی مونه!
الانم فرمولا یادتون هست؟ من منظورم بعد گذشت یه مدت بود مثلا" یک سال بعدش!!

صد و چهل و خورده ایی واحد درس پاس میکنید .. و با این سیستم حداقل 50 تاش واقعا برای یکبار ممکنه توی عمرتون باهاش برخورد کنید

بنظرم بهتر هست بگین چه درسایی دارین این ترم تا بگیم کدومش بیشتر واستون مهم میشه در آینده
در کل درسها رو اینطوری اولویت بندی کن : تخصصی » اصلی » پایه » عمومی

از این ترم گذشت دیگه!
من فقط این ترم ساختمان داده رو نسبتا" خوب خواندم.
با تقریبا" معادلات رو. بقیه ی درسام شب امتحانی شده.
ترم بعدم که از 7 درس 6 تاش اصلی هستش!

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
یه سوال از ترم بالایی ها و ارشدی ها :

چقدر مهم هستن؟
خلاصه بگم : خیلی.
هرجایی که رفتم،هر چیز جدیدی که خوندم،هر کاری تخصصی که کردم،حتما یه قسمتی از چیزایی که خوندم به دردم خورده.البته اینو هم بگم که اگه چیزی (مطلبی) رو بفهمم معمولا بعیده یادم بره!

۱.به نظر من آمار مهندسی همش فرموله! غیر ممکنه یکی تمام فرمولاش رو یادش بمونه مگه اینکه کار روزانه اش با اون فرمولا باشه! و باز نظر شخصیم اینه که برای ما نیازی نیست خیلی خوب یاد بگیریمش

۲.بعضی درسا هستن که مباحثشون قدیمی شدن مثلا" کتاب مبانی فناوری اطلاعاتی که ما ترم پیش میخواندیم

۳.یا فیزیک 1 و 2 الان دیگه این مباحث قدیمی اند بیشتر به فیزیک کوانتومی و نظریه های نسبیت پرداخته میشه!

۴.به نظر شما درسی بوده که اصلا" بدردتون نخورده باشه؟؟

۵.تازه دارم به این نتیجه میرسم که دانشگاه هیچی به آدم یاد نمیده!
دانشجو باید خودش دنبال علم باشه!

۶.دانشجویی که دانشجو نباشد ,دانشجو نیست!
۱.راستش ما آمار مهندسی نداشتیم،فکر نمیکنم توی سیلابس باشه اصلا،چیزی که داریم آمار و احتمال کاربردی هست.اما همین هم وقتی که بهش برمیخورید میفهمید چقدر به درد بخور و مفیده.توی درس "مدیریت زنجیره عرضه" برای محاسبه‌های تجمعی در پیش بینی بسیار به درد بخور بود.

۲.مبانی فناوری اطلاعات کتاب توربانه؟ کتاب توربان مرجع بسیار خوبیه.زبان خوبی داره و مفهوم هم هست.ممکنه مثال‌هاش قدیمی باشه اما قرار نیست مثال ها به روز باشند،موارد (Case) های به روز در حال اجرا و بررسی شدن هستن،نتایجی وجود نداره که بخواد ارائه بشه! نوشتن کتاب کار یکی دو سال که نیست.مثالها ربطی به اطلاعات و مفاهیم نداره.

۳.نشد خانم،نشد! اولا که تا فیزیک کلاسیک رو نخونید با مفاهیم به اندازه کافی آشنا نخواهید بود.دوما اینکه شما در مورد فیزیک کوانتوم بیشتر میشنوی دلیلی نمیشه بقیه مفاهیم فیزیک درجا بزنه!! سوما به قول معروف "برای رفتن به پله‌ی چهارم الزاما باید از پله‌ی اول هم بگذرید"! نمیشه یهو بیان مفاهیم پیشرفته رو به شما بگن.که اگر بگن هم به دردت نمیخوره،تو قراره فیزیکدان بشی یا مهندس آی تی؟؟

۴.خیر.با تخفیف میتونم اندیشه اسلامی ۱ رو بگم.

۵.دانشجو که باید دنبال علم باشه و توش شکی نیست.اینو بارها گفتم که دانشگاه به زور به شما چیز یاد نمیده.دانشگاه مسیر رو نشون میده،امکانات (حداقلش اینه : فضا و جو آموزشی و اساتید) رو به شما میده،بقیه اش کار خودته.مثلا در شبکه ۲ اسم سرویس های وب رو میشنوی.اگه میخوای پیش بری باید خودت بری ببینی چی هست و به چه درد میخوره و ...

۶.اگه اشتباه نکنم این یک نظیر برای جمله‌ی "دانشگاه باید دانشگاه باشد،دانشگاهی که دانشگاه نباشد دانشگاه نیست" باشه.این جمله منتسب به روح الله خمینی است که البته به شخصه در اصالتش شک دارم.

۶ تا درس اصلی،یعنی ۶ تا سه واحدی.یکی دیگه هم اگه حداقل ۲ واحدی باشه میشه ۲۰ واحد.
جدی ۲۰ واحد داری؟ به نظر سختکوشی ها!

mohandeseit

کاربر ممتاز
ببین سحر جان برای درس آمار و احتمالات باید مثال زیاد حل کنی تا این همه فرمول برات جا بیفته...با فقط خوندن یا یکی دو مثال راه به جایی نمیبری.همه درسا به درد بخوره!!درس به درد نخور نداریم بعضیا تو تخصصمون و بقیه تو زندگی مثلا" الان اخلاق اسلامی به کار من نمیاد اما تو زندگیم کاربرد داره..ببین تو باید برا کار رو درسای تخصصی فوکوس کنی و در کنارش چیزی که هزاران بار اینجا گفتم اینه :باید آموزشهای تخصصی بیرون رو ببینی مثلا" دوره های سیسکو یا مایکروسافت نمیدونم برنامه نویسی وب و...برای خودت جا بنداز شب امتحان یک ماه قبل امتحاناس(در این مورد قبلا" با هم حرف زدیم)

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خلاصه بگم : خیلی.
هرجایی که رفتم،هر چیز جدیدی که خوندم،هر کاری تخصصی که کردم،حتما یه قسمتی از چیزایی که خوندم به دردم خورده.البته اینو هم بگم که اگه چیزی (مطلبی) رو بفهمم معمولا بعیده یادم بره!

اگه اینطور باشه فکر کنم دیگه باید همه ی درسا رو خوب بخوانم !!

۱.راستش ما آمار مهندسی نداشتیم،فکر نمیکنم توی سیلابس باشه اصلا،چیزی که داریم آمار و احتمال کاربردی هست.اما همین هم وقتی که بهش برمیخورید میفهمید چقدر به درد بخور و مفیده.توی درس "مدیریت زنجیره عرضه" برای محاسبه‌های تجمعی در پیش بینی بسیار به درد بخور بود.

برای ما که اسم کتابش آمار و احتمالات مهندسی هست!
انتشارات دالفک.

۲.مبانی فناوری اطلاعات کتاب توربانه؟ کتاب توربان مرجع بسیار خوبیه.زبان خوبی داره و مفهوم هم هست.ممکنه مثال‌هاش قدیمی باشه اما قرار نیست مثال ها به روز باشند،موارد (Case) های به روز در حال اجرا و بررسی شدن هستن،نتایجی وجود نداره که بخواد ارائه بشه! نوشتن کتاب کار یکی دو سال که نیست.مثالها ربطی به اطلاعات و مفاهیم نداره.

آره توربان, خودم هم وقتی میخواندمش خیلی لذت میبردم ولی دوس داشتم به روزتر باشه! بله حرف شما درست و منطقی است. دقت نکرده بودم به این جنبه اش.

۳.نشد خانم،نشد! اولا که تا فیزیک کلاسیک رو نخونید با مفاهیم به اندازه کافی آشنا نخواهید بود.دوما اینکه شما در مورد فیزیک کوانتوم بیشتر میشنوی دلیلی نمیشه بقیه مفاهیم فیزیک درجا بزنه!! سوما به قول معروف "برای رفتن به پله‌ی چهارم الزاما باید از پله‌ی اول هم بگذرید"! نمیشه یهو بیان مفاهیم پیشرفته رو به شما بگن.که اگر بگن هم به دردت نمیخوره،تو قراره فیزیکدان بشی یا مهندس آی تی؟؟
خب قبول .ولی این مفاهیم رو تو دبیرستان خواندیم! تقریبا" تکراری بودن!
ترجیه میدادم دانشگاه فیزیک کوانتوم بخوانم و نظریه نسبیت!

۵.دانشجو که باید دنبال علم باشه و توش شکی نیست.اینو بارها گفتم که دانشگاه به زور به شما چیز یاد نمیده.دانشگاه مسیر رو نشون میده،امکانات (حداقلش اینه : فضا و جو آموزشی و اساتید) رو به شما میده،بقیه اش کار خودته.مثلا در شبکه ۲ اسم سرویس های وب رو میشنوی.اگه میخوای پیش بری باید خودت بری ببینی چی هست و به چه درد میخوره و ...

۶.اگه اشتباه نکنم این یک نظیر برای جمله‌ی "دانشگاه باید دانشگاه باشد،دانشگاهی که دانشگاه نباشد دانشگاه نیست" باشه.این جمله منتسب به روح الله خمینی است که البته به شخصه در اصالتش شک دارم.

آره باید خودم دنبال علم برم.
نه جمله مربوط به امام خمینی(ره) هستش! من شک ندارم!!!

۶ تا درس اصلی،یعنی ۶ تا سه واحدی.یکی دیگه هم اگه حداقل ۲ واحدی باشه میشه ۲۰ واحد.

نه الان دیدم این ترم زبان تخصصی رو برداشتم! یکی از درسای ترم بعدم کم شده!
اگه این ترم همه رو پاس شم ترم بعد 18 واحد دارم!
3 واحد عمومی بقیه اش اصلی!

ببین سحر جان برای درس آمار و احتمالات باید مثال زیاد حل کنی تا این همه فرمول برات جا بیفته...با فقط خوندن یا یکی دو مثال راه به جایی نمیبری.همه درسا به درد بخوره!!درس به درد نخور نداریم بعضیا تو تخصصمون و بقیه تو زندگی مثلا" الان اخلاق اسلامی به کار من نمیاد اما تو زندگیم کاربرد داره..ببین تو باید برا کار رو درسای تخصصی فوکوس کنی و در کنارش چیزی که هزاران بار اینجا گفتم اینه :باید آموزشهای تخصصی بیرون رو ببینی مثلا" دوره های سیسکو یا مایکروسافت نمیدونم برنامه نویسی وب و...برای خودت جا بنداز شب امتحان یک ماه قبل امتحاناس(در این مورد قبلا" با هم حرف زدیم)

باشه چشم. پس همه ی درسا مهم و بدرد بخور می باشن!
و من نباید در خواندن هیچ کدوم کوتاهی کنم.
دنبال آموزش های بیرون هستم! بیشتر برنامه نویسی کار میکنم!
دارم یواش یواش عادت میکنم دیگه.:)

آخرین ویرایش:

NAZIY0

عضو جدید
واسه امنيت به غير از معادلات كدوم درس رياضي بيشتر استفاده ميشه؟

NAZIY0

عضو جدید
مگه شما چند واحد بر ميداشتيد؟؟من الان انتخاب واحد پيشنهاديم 22 واحده!اين ترمم 20 واحد داشتم...
راستي ممنون از توضيحاتي كه دادي واسم.:smile:

dzzv_13

مدیر تالار
از این ترم گذشت دیگه!
من فقط این ترم ساختمان داده رو نسبتا" خوب خواندم.
با تقریبا" معادلات رو. بقیه ی درسام شب امتحانی شده.
کار خوبی کردین :smile:

===================

ببخشید نقل قول نمیگیرم .. چون زیاده و نظرم رو میگم :

اینکه میگیم مثلا آمار بخونیم و فرمولهاش یادمون بمونه غیر ممکن هست

دو پیشنهاد و تجربه :

1: درسها رو طوری بخونین که درکش کنین و مثلا اگر چند سال دیگه جایی رسیدین که مثلا فرمولهای درسی بکارتون اومد برین و رجوع کنید به کتاب و جزوتون .. پس یعنی درس رو طوری خونده باشیم که بدونیم چه زمانهایی بکار میاد .. و اگر نیاز شد رجوع کنیم (حفظ مسلما جواب نمیده)

2: در مورد دروس تخصصی راه رسیدن رو یادبگیرین.. اینکه بگیم مثلا در مورد درختها (ی ساختمان داده) همه چیز رو فول بشیم .. کار خوبی هست .. ولی نباید هم انتظار داشته باشیم بعد یک سال چیزی یادمون مونده باشه (بجز راه های رسیدن)
در کل اینو میخوام بگم .. وقتی ما وقت برای درسها بگذاریم و سطح سوادمون رو از کتابا بالاتر ببریم هم میشه نمره خوبی در دانشگاه گرفت و هم میشه ذهنیتی در مورد درسا پیدا کرد که اصلا برای چی اینو میخونیم و کجاها بکار میاد که در صورت لوزم مراجعه کنیم و استفاده کنیم

انصافا هیچ درسی بد نیست .. درواقعا این درسا به ما وسعت میدن که وجود خودمون رو به مانند دریایی کنیم
ولی این ما هستیم که براساس علایق خودمون باید به اینها عمق بدیم و اگر کسی رو خواستیم غرق کنیم ببریم اون قسمت عمیق وجودی خودمون ..

من مثل یه برج توصیفش میکنم .. که اول باید زیربنای گسترده ایی داشته باشی و بعد بسازی و بری بالا .. و اگر فقط یک نقطه رو بالا ببری .. مسلما با یک باد (تردید وشک) برجت میریزه .. و قدرت انعطاف پذیر نخواهی داشت

و در اخر فراموش نکنیم همه چیز به همه چیز وابسته هست و برای اینکه واقعا توی کارت خبره باشی باید علاوه بر تخصص خودت از دانش های دیگه هم پیش زمینه ایی داشته باشی تا هم بتونی ازشون کمک بگیری و هم بتونی تاثیرات خودت رو روی حداکثرها بگذاری ;)

(این پیشنهاد قدیمیم هم باز میگم .. که برای دروس تخصصی حداقل یک پروژه رو انجام بدین حتی اگر ازتون نخواستن .. تا بیشتر درک کنید اون درس رو .. یک پروژه میتونه گاه ایده ایی باشه که در حین خوندن به ذهنتون خطور میکنه و برین دنبالش و در موردش اطلاعات کسب کنید)

و آخر اینکه عاشق علم بشین .. بعد بشینین درس بخونین .. تا هم لذت ببرین و هم بهتر و عمیقتر پیش برین :)

NAZIY0

عضو جدید
دو پیشنهاد و تجربه :

1: درسها رو طوری بخونین که درکش کنین و مثلا اگر چند سال دیگه جایی رسیدین که مثلا فرمولهای درسی بکارتون اومد برین و رجوع کنید به کتاب و جزوتون .. پس یعنی درس رو طوری خونده باشیم که بدونیم چه زمانهایی بکار میاد .. و اگر نیاز شد رجوع کنیم (حفظ مسلما جواب نمیده)

2: در مورد دروس تخصصی راه رسیدن رو یادبگیرین.. اینکه بگیم مثلا در مورد درختها (ی ساختمان داده) همه چیز رو فول بشیم .. کار خوبی هست .. ولی نباید هم انتظار داشته باشیم بعد یک سال چیزی یادمون مونده باشه (بجز راه های رسیدن)
در کل اینو میخوام بگم .. وقتی ما وقت برای درسها بگذاریم و سطح سوادمون رو از کتابا بالاتر ببریم هم میشه نمره خوبی در دانشگاه گرفت و هم میشه ذهنیتی در مورد درسا پیدا کرد که اصلا برای چی اینو میخونیم و کجاها بکار میاد که در صورت لوزم مراجعه کنیم و استفاده کنیم

انصافا هیچ درسی بد نیست .. درواقعا این درسا به ما وسعت میدن که وجود خودمون رو به مانند دریایی کنیم
ولی این ما هستیم که براساس علایق خودمون باید به اینها عمق بدیم و اگر کسی رو خواستیم غرق کنیم ببریم اون قسمت عمیق وجودی خودمون ..

من مثل یه برج توصیفش میکنم .. که اول باید زیربنای گسترده ایی داشته باشی و بعد بسازی و بری بالا .. و اگر فقط یک نقطه رو بالا ببری .. مسلما با یک باد (تردید وشک) برجت میریزه .. و قدرت انعطاف پذیر نخواهی داشت

و در اخر فراموش نکنیم همه چیز به همه چیز وابسته هست و برای اینکه واقعا توی کارت خبره باشی باید علاوه بر تخصص خودت از دانش های دیگه هم پیش زمینه ایی داشته باشی تا هم بتونی ازشون کمک بگیری و هم بتونی تاثیرات خودت رو روی حداکثرها بگذاری ;)

(این پیشنهاد قدیمیم هم باز میگم .. که برای دروس تخصصی حداقل یک پروژه رو انجام بدین حتی اگر ازتون نخواستن .. تا بیشتر درک کنید اون درس رو .. یک پروژه میتونه گاه ایده ایی باشه که در حین خوندن به ذهنتون خطور میکنه و برین دنبالش و در موردش اطلاعات کسب کنید)

و آخر اینکه عاشق علم بشین .. بعد بشینین درس بخونین .. تا هم لذت ببرین و هم بهتر و عمیقتر پیش برین :)
مرسييييييييييييييييييي از راهنماييتون.;)

mohandeseit

کاربر ممتاز
واسه امنيت به غير از معادلات كدوم درس رياضي بيشتر استفاده ميشه؟
درس آمار واحتمالات مهندسی و ریاضیات گسسته...
ببین هر جا بخوای امنیت کار کنی باید تو اون زمینه فول باشی...مثلا" امنیت شبکه نیاز به تسلط بالا روی مباحث شبکه داره

Drago

کاربر ممتاز
نه جمله مربوط به امام خمینی(ره) هستش! من شک ندارم!!!
چطور شک ندارید؟ کجا گفته؟ در چه تاریخی؟ سندی دارید؟
مگه شما چند واحد بر ميداشتيد؟؟من الان انتخاب واحد پيشنهاديم 22 واحده!اين ترمم 20 واحد داشتم...
من ۱۶-۱۷ واحد،زمانی هم که مشروط شدم هم ۱۲ تا!!!
ترم آخر ۱۹ تا بود.

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
به سلام.
Welcome back:gol:

آره واقعا من که بعضی موقع ها نارحت می شم.
می گن IT همون کامپیوتره دیگه
؟منم می گم اگه همون کامپیوتره چرا بهش می گن IT .بعضی موقع ها دیگه زحمت جواب دادن به خودم نمی دم.

یک صحبتی که El2rado عزیز در مورد حرفی که استادشون زدن مردن که واقعا به دلم نشست.
اونم این بود که استادشون گفته بودن IT یک علم نو هست و یک دانشجو توی این رشته حرف برای گفتن زیاد داره.ایده های نو زیاد می تونه بده و همش هم به خاطر بکر بودن این علم هست.

سلام
شما خوبین بعضی موقع ها از من میپرسن رشته ات چیه میگم IT بعد میگه اون چیه تا بیام چیزی بگم میبینم بابا طرف شوته زود بهش میگم همون کامپیوتر و خودم و راحت میکنم
راستی ناراحت نشین درس میشه.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. یادتونه گفتم امتحان open book دارم ؟؟؟ هیچی بابا، 8 تا سوال داده بود ، گفته بود فقط یکیش رو بنویسید. روال کار هم اینجور بود که اول باید یه خلاصه ای در مورد موضوع مینوشتیم ، بعد میگفتیم که قبلا چه کارایی تو این زمینه شده ( بکمک مقالات) ، اخر سر هم مینوشتیم حالا خودمون قراره چیکار کنیم !!! با 4 ساعت زمان برای پاسخ !!

IRANI91

عضو جدید
سلام. یادتونه گفتم امتحان open book دارم ؟؟؟ هیچی بابا، 8 تا سوال داده بود ، گفته بود فقط یکیش رو بنویسید. روال کار هم اینجور بود که اول باید یه خلاصه ای در مورد موضوع مینوشتیم ، بعد میگفتیم که قبلا چه کارایی تو این زمینه شده ( بکمک مقالات) ، اخر سر هم مینوشتیم حالا خودمون قراره چیکار کنیم !!! با 4 ساعت زمان برای پاسخ !!

خوش بحالتون
استاد اقتصاد از ما امتحان open book گرفت، از 1 نمره فقط 12 نفر نمره شون از 0.5 بالاتر شده بود!!!

dzzv_13

مدیر تالار

سلام
ممنون
میشه بگی چی بود موضوع ؟!!

خوش بحالتون
استاد اقتصاد از ما امتحان open book گرفت، از 1 نمره فقط 12 نفر نمره شون از 0.5 بالاتر شده بود!!!

عاشق این استادام ..
یعنی میشه من یه روز استاد دانشگاهی بشم .. و تا اونجا که دلم میخواد سختتتتتتتتت سوال بدم (فکر نکنین عقده ایی هستم .. نه .. چون اصلا به نمره دادن اعتقاد ندارم و از نظرم همه بیست هستند فقط دوست دارم به طرف نشون بدم چقدر حالیشه .. باور کنین اینطور طرف هم خجالت میکشه و برای امتحانای بعدی برای علم تلاش میکنه نه برای نمره:smile:)
سوال سختی که بعدها بکارش بیاد .. و دریچه ایی براش باز کنه ..

(فعلا هم توی این هنرستان که مجبورمون کردن سوال ساده بدم .. به طرف گفتم بشین تعریف سیستم عامل رو بخون .. بعد سرجلسه میگه آقا تعریف این چی میشد .. نوک زبونمه .. آیا غیر این هست طرف فقط برای نمره خونده !!:( )

آخرین ویرایش:

ماه ناز

عضو جدید
عاشق این استادام ..
یعنی میشه من یه روز استاد دانشگاهی بشم .. و تا اونجا که دلم میخواد سختتتتتتتتت سوال بدم (فکر نکنین عقده ایی هستم .. نه .. چون اصلا به نمره دادن اعتقاد ندارم و از نظرم همه بیست هستند فقط دوست دارم به طرف نشون بدم چقدر حالیشه .. باور کنین اینطور طرف هم خجالت میکشه و برای امتحانای بعدی برای علم تلاش میکنه نه برای نمره:smile:)
(فعلا هم توی این هنرستان که مجبورمون کردن سوال ساده بدم .. به طرف گفتم بشین تعریف سیستم عامل رو بخون .. بعد سرجلسه میگه آقا تعریف این چی میشد .. نک زبونمه .. آیا غیر این هست طرف فقط برای نمره خونده !!:( )

کاملا حرف شمارا قبول دارم که برای علم درس بخونیم نه نمره ولی گاهی خیلی این نمره اینقدر مهم میشه که تقریبا متوجه نمیشیم برای نمره درس خوندیم یابرای فهم موضوع :w05:

من مباحث شبکه را خیلی خوب میفهمم واین درس را دوست دارم ولی این کتاب شبکه 1را هرکاری میکنم فقط برای علم بخونم نمیشه چون اینقدر این جملاتش آشفته اس که فقط دارم حفظ میکنم:w10: برای امتحان

بالا