+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

* F A R Z A D *

عضو جدید
بچه ها هر چی سعی کردم نشد که کیفیت عکس ها بهتر از این بشه ، ببنید اگه میتونید بخونید و قابل تشخیص هست بقیه درسا رو هم بذارم و گرنه چن روز باید منتظر بمونید تا با کیفیت خوبی سوالا رو بزارم .

سوالات زبان و ریاضی تعاونی سنجش

hamed.52

کاربر فعال
سلام بر دوستان گرامی و خدا قوت! ;)
بچه ها یه سوال:
:que:
رتبه بندی دانشگاه های تهران برای هریک از گرایش های برق (به ترتیب اولویت) به چه شکلی هستش؟
مثلا:
الکترونیک: صنعتی شریف ---> تهران ---> خواجه نصیر ---> ....
برای گرایش های دیگه هم به همین شکل!
نظرتون راجع به دانشگاه مالک اشتر چیه؟
راستی من شنیدم اصفهان هم یه دانشگاه مالک اشتر داره، درسته؟!
:surprised:
یعنی اونی که در اصفهان هستش، یه شعبه دیگه هستش؟

سلام
برای قدرت...............شریف-تهران-امیرکبیر-علم و صنعت- تربیت مدرس - عباسپور- خواجه نصیر- شهید بهشتی ایناشو میدونم.......

آخرین ویرایش:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها هر چی سعی کردم نشد که کیفیت عکس ها بهتر از این بشه ، ببنید اگه میتونید بخونید و قابل تشخیص هست بقیه درسا رو هم بذارم و گرنه چن روز باید منتظر بمونید تا با کیفیت خوبی سوالا رو بزارم .

سوالات زبان و ریاضی تعاونی سنجش

دستت درد نکنه داداش خونده میشه اگه بقیه رو بزاری ممنون میشیم:gol:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
برای قدرت...............شریف-تهران-امیرکبیر-علم و صنعت- تربیت مدرس - عباسپور- خواجه نصیر- شهید بهشتی ایناشو میدونم.......
اول عباسپور بعد خواجه نصیر و شهید بهشتی؟؟؟!!!!! :eek:
اگه از لحاظ هیئت علمی و معتبر بودن گرایش توی اون دانشگاه از نظر آکادمیک در نظر بگیریم، امیرکبیر که توی قدرت قطب هست و هیئت علمی خیلی قویتری از شریف و تهران داره (توی سایتشون چک کنید برای مثال دکتر عابدی یا میرسلیم و ... کلاً 8 یا 9 تا استاد تمام داره که رکوردیه واسه خودش!) البته من خودم شریف و تهران و بالاتر میزنم چون توی ایران در کل دانشگاهای معتبرتری به حساب میان و کسی که واسه دکترا اپلای بده برای دانشگاهای خارج از ایران، کارش راحت تره. ولی مثلاً عباسپور به مراتب هیئت علمی ضعیف تری از خواجه نصیر داره، چون خواجه نصیر دو تا استاد تمام داره و از نظر دانشگاهی هم معتبرتره.

برای رشته کنترل اینطوری میشه:
تهران - خواجه نصیر - شریف یا امیرکبیر - علم و صنعت - ترتبیت مدرس و ...
تهران قبلاً کارو لوکس رو داشت ولی به رحمت خدا رفت، ولی هنوز جبه دار هستش. خواجه نصیر هم خاکی صدیق و تقی راد و فاتحی و ... رو داره. امیرکبیر هم که شفیعی و طالبی و صورتگر رو داره و ....

hoomif

عضو جدید
سلام.
خوبید شما؟؟؟ آقا ما به روح این طراح های سنجش علی الخصوص طراح های کنترل ارادت ویژه داریم!! :mad: منگولا بازم طبق سرفصل نداده بودن!!!

کارنامه اوليه مرحله دوم آزمون آمادگي تسلط مورخ ۲۶ آبان ماه

ارزیابی :
زبان : متوسط
ریاضی : متوسط
مدار : آسون ولی وقت گیر و پرمحاسبه (در کل مضخرف)
کنترل : متوسط (نصفش تو سرفصل نبود)
بررسی : سخت (خیلی جدید بود)
ماشین : سخت

چقدر خوبه آدم اینترنت نداشته باشه ها...:D
پیروز باشید

BalroG

عضو جدید
می دونید...
هر روز از خدا میخوام که که رتبه ام آواره نباشه!

می دونید که چی میگم...

هرکسی باتوجه به هدفی که برای خودش تعریف کرده، یک رنجی از رتبه رو آواره میدونه برای خودش!
این آوارگی رتبه باعث میشه که نتونی محکم تصمیم بگیری که یه سال دیگه میمونی یا هرچی باشه میری...
آخه لامصبا، نتایج نهایی که میمونه برای شهریور، یعنی 4ماه بلاتکلیفی...

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
سلام بر دوستان گرامی و خدا قوت! ;)
بچه ها یه سوال:
:que:
رتبه بندی دانشگاه های تهران برای هریک از گرایش های برق (به ترتیب اولویت) به چه شکلی هستش؟
مثلا:
الکترونیک: صنعتی شریف ---> تهران ---> خواجه نصیر ---> ....
برای گرایش های دیگه هم به همین شکل!
نظرتون راجع به دانشگاه مالک اشتر چیه؟
راستی من شنیدم اصفهان هم یه دانشگاه مالک اشتر داره، درسته؟!
:surprised:
یعنی اونی که در اصفهان هستش، یه شعبه دیگه هستش؟

سلام
بره گرایش کنترل:
در درجه اول تهران هست به دلیل قدرتی که تو زمینه هوش مصنوعی داره اینجا هرکی میاد کنترل اخرش میره هوش مصنوعی نه کنترل کلاسیک
ولی شریف و امیرکبیر در زمینه هوش بیشتر تو قسمت رباتیک کار می کنند
تهران اساتید برتر هوش دکتر نیلی و دکتر اعرابی هستند که سر کلاس machine learning دکتر نیلی گاهی از شریف و بسیاری دیگه از گرایش ها از کامپیوتر گرفته تا قدرت دیده شده سر کلاس برای صنعت هم دکتر مشیری شاخی هست نسبتا بره خودش !!
در امیرکبیر من فقط دکتر منهاج و دکتر طالبی رو میشناسم که دکتر منهاج اصلا وقت نمیزاره بر دانشجو ولی شخصیت علمی بسیار قوی داره ولی دکتر طالبی چرا
اما خواجه نصیر در زمینه کنترل کلاسیک و کنترل صنعتی هم خیلی قوی هست حضور افرادی مثل دکتر تشنه لب یا دکتر خاکی صدیق (که غول و شاخ model predictive هست) و خیلی های دیگه خواجه نصیر رو قوی کرده

پس من کلی اگه بخوام بگم و این 4 تا دانشگاه رو مقایسه کنم (بدون توجه به پر شدنشون )
اول تهران دوم خواجه نصیر سوم شریف چهارم امیرکبیر
ولی تو پرشدن عموما تهران اول بوده و بعد شریف ولی سال 90 برعکس شده بود

محض اطلاع سال پیش رتبه 126 شبانه تهران پژوهش محور 450 شبانه خواجه نصیر اموزش محور قبول شدن هردو دانشگاه لیسانس تهران

ir_majhool

عضو جدید
سلام
آزمون نصیر چرا اینجوری بود
مثلا 50 در صد بود ولی از مکان ریشه ها و پارامتر های خطوط انتقتال خیلی کم سوال داده بودن
بررسی خیبی سخت بود

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
?WHY SO SERIOUS ;)
امیدوارم که همیشه در زندگیتون شاد باشید...

wow .....you are verey khareji!!
ولی من امیدوارم ، هیچ وقت تو زندگیتون این شکلی نباشین !به فکر قلوب مردم هم باشین ... ثواب داره بخدا !:D

(شوخی می کنما ، بدل نگیرینا !)
سربلند باشین !

آخرین ویرایش:

omid-power

عضو جدید
بچه ها هر چی سعی کردم نشد که کیفیت عکس ها بهتر از این بشه ، ببنید اگه میتونید بخونید و قابل تشخیص هست بقیه درسا رو هم بذارم و گرنه چن روز باید منتظر بمونید تا با کیفیت خوبی سوالا رو بزارم . سوالات زبان و ریاضی تعاونی سنجش
منتظر می مونم تا اسکن شده را بذاری باتشکر راستی:کسی آزمونای بینش را نداره؟

milad mansoury

عضو جدید
اگه از لحاظ هیئت علمی و معتبر بودن گرایش توی اون دانشگاه از نظر آکادمیک در نظر بگیریم، امیرکبیر که توی قدرت قطب هست و هیئت علمی خیلی قویتری از شریف و تهران داره (توی سایتشون چک کنید برای مثال دکتر عابدی یا میرسلیم و ... کلاً 8 یا 9 تا استاد تمام داره که رکوردیه واسه خودش!) البته من خودم شریف و تهران و بالاتر میزنم چون توی ایران در کل دانشگاهای معتبرتری به حساب میان و کسی که واسه دکترا اپلای بده برای دانشگاهای خارج از ایران، کارش راحت تره. ولی مثلاً عباسپور به مراتب هیئت علمی ضعیف تری از خواجه نصیر داره، چون خواجه نصیر دو تا استاد تمام داره و از نظر دانشگاهی هم معتبرتره.

تهران قبلاً کارو لوکس رو داشت ولی به رحمت خدا رفت، ولی هنوز جبه دار هستش. خواجه نصیر هم خاکی صدیق و تقی راد و فاتحی و ... رو داره. امیرکبیر هم که شفیعی و طالبی و صورتگر رو داره و ....

دوست من صورتگر مال دانشگاه اراکه نه امیر کبیر:gol:

hamed.52

کاربر فعال

درسته عباسپور استاد تمام نداره، ولی اکثر اساتید این دانشگاه در صنعت و وزارت نیرو هستن و به طبع برای کار خیلی بهتره، همچنین از نظر کیفیت آموزشی از خواجه نصیر و شهید بهشتی تو زمینه قدرت بالاتره .....

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درسته عباسپور استاد تمام نداره، ولی اکثر اساتید این دانشگاه در صنعت و وزارت نیرو هستن و به طبع برای کار خیلی بهتره، همچنین از نظر کیفیت آموزشی از خواجه نصیر و شهید بهشتی تو زمینه قدرت بالاتره .....
بله قبول دارم از لحاظ کار بهتره، ولی از لحاظ آکادمیک با شما موافق نیستم!

* F A R Z A D *

عضو جدید
دوستان فک نمیکنید بحث رتبه بندی دانشگاه ها بعد کنکور بمونه خوبه ؟ اینقد وقت داریم که میتونیم به اندازه کافی روش بحث کنیم .:w05:

من ی سوال پرسیدم چن صفحه قبل ، هیچکی بهش علاقه نشون نداد ولی این بحث داره چن صفحه رو پر میکنه .

بهتره تایپیک یه جوری باشه که بحثهای انگیزشی بیشتر توش باشه ، مثلا تا چه حد رسیدین بخونیین یا رتبه هایی که تو آزمونها بدس میاریم رو بگیم یا .............

اینا رو گفتم که فقط تایپیک یه جوری باشه که همه استفاده کنن تا تایپیک به این سوت و کوری نباشه ، چون برای بیشتر بچه ها تنها جایی هستش که با بچه های دیگر میتونن در ارتباط باشن .

به امید موفقیت بچه های گل این تایپیک ;)

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان فک نمیکنید بحث رتبه بندی دانشگاه ها بعد کنکور بمونه خوبه ؟ اینقد وقت داریم که میتونیم به اندازه کافی روش بحث کنیم .:w05:

من ی سوال پرسیدم چن صفحه قبل ، هیچکی بهش علاقه نشون نداد ولی این بحث داره چن صفحه رو پر میکنه .

بهتره تایپیک یه جوری باشه که بحثهای انگیزشی بیشتر توش باشه ، مثلا تا چه حد رسیدین بخونیین یا رتبه هایی که تو آزمونها بدس میاریم رو بگیم یا .............

اینا رو گفتم که فقط تایپیک یه جوری باشه که همه استفاده کنن تا تایپیک به این سوت و کوری نباشه ، چون برای بیشتر بچه ها تنها جایی هستش که با بچه های دیگر میتونن در ارتباط باشن .

بله حق با شماست.
در مورد بحثی که چند صفحه پیش مطرح کردید، به نظر بنده اولویت با جلد سوم دانشگاه تهران هست، چون توی کنکورهای قدیمی‌تر سئوالات زیاد شبیه سئوالات الان نیستن. مثلاً سئوالای مدار مثل آب خوردن هستن، سئوالای ماشین و کنترل تعریفی زیاد دارن، بررسی و سیگنال سئوال نداره (که البته کتاب دانشگاه تهران کلاً بررسی نداره)، تعداد سئوالات 20 تا بوده و ....
اما جلد سوم به نسبت سئوالاش بیشتر شبیه سئوالای اخیر هستن. به نظر من یه جوری برنامه ریزی کنید که بتونید از خودتون آزمونای 84 به بعد رو بگیرید (کاملاً عین شرایط آزمون، یعنی 4 ساعت و خرده ای پشت میز باشید و تنظیم زمان داشته باشید و ...) و همینطور یه جوری باشه که بتونید سئوالات رو کاملاً چک کنید.
جوابای کتاب دانشگاه تهران رو حتماً ببینید، حتی اگه سئوالی رو بلدید، چون در بعضی سئوالات واقعاً از راه حلای جالبی استفاده کرده که تو هیچ کتابی نمیبینید.
اگر رسیدید جلد سوم رو با دقت تمام تموم کنید، برید سراغ جلد 2، در غیراینصورت فکر کنید که فقط جلد 3 رو باید فول باشید.
با احترام :gol:

ansari1404

عضو جدید

;););)
منم دقیقا با حرف شما موافقم. بچه ها بیشتر در مورد درسا و پیشرفتتون بگید ،
سعی کنید تاپیک جوری باشه که زمینه همکاری و همچنین رقابت در جلوبردن درسا رو بین بقیه تقویت کنه. ممنون از همه دوستان گلم

bolka

عضو جدید
یک نفر بی زحمت یک توضیح راجع کتاب رهیافت الکترونیک بده خواهشآ که چجور کتابیه؟ تست داره؟ تشریحی هم داره؟ توضیح داره؟ و...

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان
دوستان کتاب ریاضی مهندسی حاجی جمشیدی پوران چجوریاست ؟

BalroG

عضو جدید
درود بر دوستان

من این کتاب رو تهیه کردم، ولی فعلا نرسیدم بخونمش، ولی دوست من که سال پیش رتبه 81 رو در الکترونیک آورده بود و ریاضیات رو 60% زده بود، ریاضی مهندسی و معادلات رو از همین پوران (جفتشم حاجی جمشیدی) خونده بود! ولی من جایی در نت ندیدم که کسی تعریف این کتابها رو کرده باشه! فقط معادلات پوران پژوهش رو دریکی از تاپیک ها دیدم که یکی تعریف کرده بود، اونم نویسندش رو نوشته بود عزیزی! درنهایت من باتوجه به تعاریفی که دوست من از این کتابا کرده بود، جفتشم خریدم! درواقع کتابای جمع وجوری هستن و فک کنم که برای دوران جمع بندی خوب باشن! ولی متاسفانه من از برنامه ای که برای خودم ریخته بود عقب افتادم و فک نکنم بتونم برسم و این دو کتاب رو بخونم! امیدوارم که تونسته باشم راهنماییتون کنم. موفق باشید. :)

BalroG

عضو جدید
یک نفر بی زحمت یک توضیح راجع کتاب رهیافت الکترونیک بده خواهشآ که چجور کتابیه؟ تست داره؟ تشریحی هم داره؟ توضیح داره؟ و...

من کتابهای رهیافت الکترونیک رو هردوتاش رو دارم! فقط مسئله و حل مسئله هستش! درآخر هر فصل مسائلی مربوط به اون فصل برای کار با نرم افزار pspice داره! ولی مسائلش زمان بر هستن! الآن دیگه فک نکنم زمان مناسبی برای این کتابها باشه، باتوجه به زمان باقیمانده تا کنکور! ولی اگه کسی وقت داشته باشه و با این کتاب کار کنه، به جرئت میتونم بگم که سطح الکترونیکش رو 30 تا 40 درصد میبره بالا! شاید بشه گفت که جزء بدون غلط ترین کتابهای الکترونیک بازار باشه! من که تا به حال نشنیدم کسی از این کتاب اشتباهی چیزی درآورده باشه، پس کتاب مطمئنی هستش! ولی نباید دراین کتاب دنبال راه حلهای تستی باشید و پاسخ سوالات کاملا تشریحی هستن! سوالات مشکل یا نکته دار رو خودش کنار شماره سوال مشخص کرده! درمیان پاسخ سوالات، بعضا خلاصه درس یا درسنامه مانند هم وجود داره! به نظر من بیشتر برای کسانی مناسب هستش که یه سال میمونن پشت کنکور و از همون اوایل خرداد استارت دوباره میزنن و چون سال پیش عمده مطالب رو خوندن، بیشتر میخوان سوال یا تست حل کنن! امیدوارم که توضیحاتم مفید بوده باشه. موفق باشید. :)

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی نمیخواد بزرگواری کنه سوالان نصیر وسنجش و بزاره پاسخ هاش که اینترنتیه فقط روی سوالات هست دیگه :gol: اگه کسی نیست ما انقد آب در هاون نکوبیم:D یونس 313 کجایی که یادت بخیر

A L I R E Z A

عضو جدید
کسی نمیخواد بزرگواری کنه سوالان نصیر وسنجش و بزاره پاسخ هاش که اینترنتیه فقط روی سوالات هست دیگه :gol: اگه کسی نیست ما انقد آب در هاون نکوبیم:D یونس 313 کجایی که یادت بخیر

سلام
شرمنده فضولی میکنم ها !!! یه وقت شاکی نشید...من وقتی میبینم شما و بقیه دوستان انقدر در به در دنبال سوالات بینش و پارسه و مدرسان و فلان و بهمان هستید اعصابم خورد میشه...میشه برادرانه یکم بهت بتوپم؟؟؟:redface:شما الان سوالات کنکور حداقل 15 سال اخیر رو 3 بار زدی که دنبال سوال جدیدی؟؟؟واقعا من تعجب میکنم چطور شما و امثال شما که هنوز 3دور کامل سوالات سراسری رو نزدید دنبال سوالات تالیفی هستید...اگر قدرتی هستید در درسی مثل بررسی که تست کنکور کم داره حق رو به شما میدم اما تو سایر دروس واقعا مبهوت موندم...من با هر رتبه زیر 100ی که صحبت کردم شدیدا روی تکرار تستهای کنکور تاکید داشت...حتی اساتیدی مثل کارو زرگر،ملک محمد،حلم زاده،باغستانی و ...
ببخشید که اینجوری گفتم...دلم میسوزه بخدا...البته شما شاید واقعا چندبار تستها رو زده باشی اما صحبت من با همه بچه هایی هستش که اصرار دارند هر چی تست هست رو درو کنن در حالیکه اسیر جو شدن و از اصل مطلب غافلن...

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
درود بر دوستان
نه نه ........ اصلا به درد نمی خوره که بخوای ازش ریاضی یاد بگیری
من اونو گذاشتم واسه آخر تا تست های یادآوری شو جواب بدم به نظرمن سه ساله این کتاب کاملا از مد افتاد خودتت ببین دیگه بعضی سوالا یک ص جوابشه تو نیم خط یه چیزی گفته و گزینه درستو رو زده

BalroG

عضو جدید
من چندتا کتاب به درد نخور تابستون خریدم که الآن میخوام بفروشمشون! از دوستان کسی هست که منو در این زمینه راهنمایی کنه؟
میگن انقلاب تهران چندتا کتابفروشی هستش که کتابای تست مستعمل رو میخرن، درسته؟ نحوه خریدشون چطوریه؟ مثلا یه درصدی از قیمت روی جلد میخرن؟ یا کیلویی میخرن؟!
کسی آدرس یه همچین مغازه هایی رو داره؟
شنیدم که چندتا سایت هم هستش که کتابای مستعمل رو خرید و فروش میکنه، درسته؟ آدرسش رو دارید؟
من دیگه ناامید شدم! شاید همه کتابام رو بفروشم برم خدمت سربازی!
از دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره، لطفا راهنمایی کنه.
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.