گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید برای درس ماشین چه کتاب یا جزوه ای پیشنهاد می کنید؟ بعضی جاها شنیدم برای حجم کم و مفید، کتاب پردازش اما یک جایی هم از دکتر لسانی گفته بودند. حلم زاده هم با توجه به حجمش اصلا سمتش نمیرم.

حلم زاده درسنامه کوتاه و مفیدی داره که بازدهی خیلی بالایی به مطالعه میده ، اینکه میبینید حجمش بالاست برای اینه که تستهای آزاد و سراسری رو آورده .
همچنین حل تست هارو خیلی با حوصله انجام داده که نکات کامل بررسی و آموزش داده بشه .;)
در مرحله بعدی من مدرسان رو کتاب خوبی میبینم .
پردازش رو ندیدم .

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
جزوه خوب بدون ویس هم می شه استفاده کرد . مثلا جزوه مدار کهن . کافیه از 10 نمره 3 رو داشته باشی بری سراغ جزوه
یا جزوه استاد گلستانی . کافیه کتابش رو بخونی بری سراغ جزوه
یا جزوه سیگنال تقدسی که بدون ویس و کتاب قابل استفاده هست
یا جزوه ریاضی مهندسی مهندس کریمی که بدون ویس و کتاب قابل استفاده هست و
.
.
.

بحث خیلی طولانی می شه . من عجیب به جزوه اعتقاد داریم . البته باید درست از یک جزوه استفاده کرد .

4 تا 5 بار خوندن هم اصلا لازم نیست این روش اشتباهه . بیکار که نیستیم 5 بار 1000 صفحه الکترونیک بخونیم . همون بار اول خلاصه نویسی به زبان خودمون و بار دوم مطالعه باز هم خلاصه برداری و نهایتا اگر لازم باشه بار سوم هم مطاله و خلاصه برداری .

این قسمت از صحبت هاتون هم قبول دارم " زیاد وقتتون رو با انتخاب و خرید ، این کتاب و اون کتاب و این جزوه و اون جزوه تلف نکنید . مگر میشه یه نفر بخواد یه مطلبی رو یادبگیره و نتونه ؟ اینجا خواستن مهمه . باید بخواید تا یادبگیرید . حالا یکی میره وقت میزاره از کتاب میخونه . یکی دیگه میره کلاس . کار هر دوتاشون ارزشمنده . چون میخوان یادبگیرن "
ببخشید انتقاد کردم ولی من اینگونه اعتقاد دارم ......

به نظر من جزوه برداشتی هست از یه کلاس که کمتر از 50 درصد کلاس رو شامل میشه . چون جزوه چکیده هست . اگر میخواید بدون رفتن به کلاس مطالب رو یادبگیرید حتما کتاب بخونید . کتاب خوندن هم اصولی داره که یکیش خلاصه نویسی هست . حاشیه نویسی هست . مارک دار کردن قسمت های مهم هست و...

منظور از کتاب هم کتاب مثلا رضوی برای الکترونیک نیست . منظور همان کتابای کنکوره . مثلا کتاب اسلام پناه برای الکترونیک خیلی خوبه . ( مثلا اگر کسی الفبای الکترونیک رو بلد نباشه و اصلا نتونه با ترانزیستور ارتباط برقرار کنه به نظر من بهتره بره کتاب الکترونیک فنی و حرفه ای یا کاردانش رو بخونه که خیلی خوب با شکل کامل توضیح داده در مورد این موجود :) )

ضمنا خلاصه نویسی ، فقط یه خلاصه هست و نه بیشتر . برای اینکه موفق بشید باید یک کتاب رو انتخاب کنید و حداقل 4-5 بار اونو بخونید . طوریکه که سرفصل های کتاب به همراه مثال ها و تست های مهم در ذهنتون حک بشه ( ترجیحا سوالای کنکور )

انتقاد هم خیلی خوبه و من به شدت اعتقاد دارم با همین انتقاد ها میشه بهترین راه رو پیدا کرد .

. خدمت همه دوستان عرض کنم :یادگیری یه فرآیند زمانبره یعنی ممکنه حتی تا 6 ماه هم طول بکشه . یعنی ممکنه این حس تسلط در شما در ماه اخر کنکور بوجود بیاد . پس اگر در حال حاضر احساس عدم تسلط می کنید ، اصلا نگران نباشید . این طبیعیه. ولی رفته رفته باید خازن یادگیریتون شارژ بشه و شما باید همیشه اونو در حالت شارژ کامل نگه دارید و نگذارید که با یه مقاومت فراموشی (!) که با خازن ذهنتون بشدت موازیه ، دشارژ بشه ;)
:gol:

LM741

عضو جدید
به نظر من جزوه برداشتی هست از یه کلاس که کمتر از 50 درصد کلاس رو شامل میشه . چون جزوه چکیده هست . اگر میخواید بدون رفتن به کلاس مطالب رو یادبگیرید حتما کتاب بخونید . کتاب خوندن هم اصولی داره که یکیش خلاصه نویسی هست . حاشیه نویسی هست . مارک دار کردن قسمت های مهم هست و...

منظور از کتاب هم کتاب مثلا رضوی برای الکترونیک نیست . منظور همان کتابای کنکوره . مثلا کتاب اسلام پناه برای الکترونیک خیلی خوبه . ( مثلا اگر کسی الفبای الکترونیک رو بلد نباشه و اصلا نتونه با ترانزیستور ارتباط برقرار کنه به نظر من بهتره بره کتاب الکترونیک فنی و حرفه ای یا کاردانش رو بخونه که خیلی خوب با شکل کامل توضیح داده در مورد این موجود :) )

ضمنا خلاصه نویسی ، فقط یه خلاصه هست و نه بیشتر . برای اینکه موفق بشید باید یک کتاب رو انتخاب کنید و حداقل 4-5 بار اونو بخونید . طوریکه که سرفصل های کتاب به همراه مثال ها و تست های مهم در ذهنتون حک بشه ( ترجیحا سوالای کنکور )

انتقاد هم خیلی خوبه و من به شدت اعتقاد دارم با همین انتقاد ها میشه بهترین راه رو پیدا کرد .

. خدمت همه دوستان عرض کنم :یادگیری یه فرآیند زمانبره یعنی ممکنه حتی تا 6 ماه هم طول بکشه . یعنی ممکنه این حس تسلط در شما در ماه اخر کنکور بوجود بیاد . پس اگر در حال حاضر احساس عدم تسلط می کنید ، اصلا نگران نباشید . این طبیعیه. ولی رفته رفته باید خازن یادگیریتون شارژ بشه و شما باید همیشه اونو در حالت شارژ کامل نگه دارید و نگذارید که با یه مقاومت فراموشی (!) که با خازن ذهنتون بشدت موازیه ، دشارژ بشه ;)
:gol:

50 رو نمی دونم از کجا اوردید !!!!:eek:
در هر صورت 80 درصد ( این هم من نمی دونم از کجا اوردم ) جزوه ها یکسان هست ;)
من هم منظور رضوی نبود مثلا همون اسلام پناه دو جلدیش 1000 صفحه هست !!
چکیده خیلی خوبه . از نظر من . البته با شرایطی مثل پایه درسی ..... مثلا دانشجو شریف انقدر مسلط هست که مستقیما جزوه رو می خونه و می فهمه ...
نمی دونم بابا هر کسی نظر خودش رو داره . سخته بخوای بگی صد در صد این درسته یا ان

خازن خیلی خوب اومدی . تسلط هم بله موافق هستم

saj2607

عضو جدید
سلام دوستان
من چد کلاس رو ثبت نام کردم برم
میام سر کلاس صدای اساتید رو ضبط کنم؟
بنظرتون بعد کلاس واسه خوندن خوم همرا با پخش صدای ضبط شده بخونم یا یه دور با صدای ضبط شده بخونم یه بارهم خودم بخونم

LM741

عضو جدید
سلام دوستان
بنظرتون بعد کلاس واسه خوندن خوم همرا با پخش صدای ضبط شده بخونم یا یه دور با صدای ضبط شده بخونم یه بارهم خودم بخونم

سلام
به نظر من شماکه سر کلاس می رید دیگه لازم نیست تموم ویس رو گوش بدید . هر جایی رو که احساس کردید متوجه نمی شید یا سر کلاس نکته ان مبحث رو نرسیدید بنویسید ویس رو گوش بدید .

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام دوستان

منم با نظر دوستمون کاملا موافقم..
ببنید من دقت کردم اکثر کسایی که سر کلاس ویس ضبط میکنند سر کلاس ناخوداگاه خیلی هم گوش نمی کنند چون خیالشون راحت هست ویس دارند باز میرند خونه دوباره کلی وقت میزارند و.. این جوری اون حس پویایی که باید سر کلاس داشته باشند رو از دست میدند

شما سر کلاس طوری گوش کنید و جزوه بنویسید و بعدش اومدید خونه سریع مرور کنید که انگار ویسی در کار نیست

حالا اگه واقعا جایی رو بد متوجه شده بودید یا فراموش کردید یا نیاز دیدید دوباره گوش کنید.

ashkan 56789

اخراجی موقت
سلام دوستان

دوسته من روش یادگیری هر کس فرق میکنه شما باید ببینی با کدوم روش راحتری ولی نظر من اینه که سر کلاس با تمرکز کامل گوش کن و اشکالاتتو بپرس و از کلاس حسابی استفاده کن به نظرم اینجوری دیگه نیازی به صدای ضبط شده هم نداری چون همه چیزو سر کلاس به خوبی درک کردی و دیگه نیازی نیست مجددآ تو خونه با صدای ضبط شده پیش بری اینجوری از وقتتم بیشتر میتونی استفاده کنی این نظر من بود بهر حال امیدوارم با هر روشی که میخونی موفق باشی .

deer

عضو جدید
در مورد کتابخونه رفتن میخاستم یه چیزی بگم. من پارسال سر جمع یک ماهو نیم درس خوندم درست حسابی ولیا و همش کتابخونه بودم اون مدتو. بعد یه هو کتابخونه زده شدم. میدونید باز شماها پسرین راحتترین ولی نمیدونم والا چرا اصرار دارن ادم توی مکانی که همه خانومن بازم حجاب داشته باشه. یعنی واقعا فهم اینکه آدمیزاد نمیتونه 10 ساعت بشینه یه جا با لباس و پوشش کامل سخته و طاقت فرسا برای اینا خیلی سخته؟ حالا بگذریم. در هر صورت دیگ نرفتم. یه جورایی لوس بازی هم بود. یعنی میشد بازم دووم بیارم. حمل کتابم برام سخت بود و تو کتابخونه کمد شخصی نداشتیم. و خوب اون آخرام به کتابای زیادی نیاز داشتم. ...و اما خلاصه متاسفانه دقیقا یک ماهو نیم مونده به کنکور دیگه نرفتم. و خیلی خیلی خیلی بد شد. اصلا دیگه تو خونه نمیتونستم بخونم. بعضی وقتا حتی از دست خودم انقد شاکی میشدم که ... خیلی بد بود. خیــــــــــــــــلی بد بود. امسال هم میرم کتابخونه ولی تا آخرش. شما اگه میخاین برین با خودتون عهد کنین که تا آخرش برین. چون به نظر من عادت میکنید به اونجا و تمرکز کردن براتون تو خونه خیلی سخت میشه. البته این تجربه ی من بود و شاید در مورد همه صدق نکنه.

سلام
اره دوست عزیز منم با نظرت موافقم دقیقا همین مشکل رو هم من داشتم جابه جا کردن کتابها واقعا برام سخت بود با اینکه کتابخونه نزدیک خونه امون هست اما هر روز باید کتابها رو با خودم میبردم و میاوردم دقت که کردم قسمت پسرا خیلی بهتر از قسمت ما بود!! همه داشتن میخوندن اما قسمت ما یکی با موبایلش حرف میزد یا چند نفر دور هم جمع میشدن حرف میزدن و.....
امسال تصمیم گرفتم اتاقم ر تبدیل به کتابخونه بکنم به همه هم گفتم امیدوارم با هام همکاری کنن چون اصلا دوست ندارم برم کتابخونه

navidba

عضو جدید
دوستان به نظرم زیاد کلاس نرید و خیلی وقتتونو تلف نکنید ، آدم تو خونه بشینه بخونه خیلی بهتره تا بره کلاس ، عموما هم دانشجویان کلاس ها رو ببینین به صورت نسبی زیاد رتبه ها تاپ نمیارن....(داشتم رد می شدم گفتم یه توصیه ای کرده باشم)!!

EECi

مدیر بازنشسته
50 رو نمی دونم از کجا اوردید !!!!:eek:
در هر صورت 80 درصد ( این هم من نمی دونم از کجا اوردم ) جزوه ها یکسان هست ;)
من هم منظور رضوی نبود مثلا همون اسلام پناه دو جلدیش 1000 صفحه هست !!
چکیده خیلی خوبه . از نظر من . البته با شرایطی مثل پایه درسی ..... مثلا دانشجو شریف انقدر مسلط هست که مستقیما جزوه رو می خونه و می فهمه ...
نمی دونم بابا هر کسی نظر خودش رو داره . سخته بخوای بگی صد در صد این درسته یا ان

خازن خیلی خوب اومدی . تسلط هم بله موافق هستم
سلام
من نظرم رو گفتم . من هم وقتی امتحان میدادم جزوه های مهندس کهن و دیگران رو دیدم .
این جزوه ها بقدری ناقص نوشته شدن که خود مدرسهاشون هم تاییدش نمی کنن .

به نظر من سعی کنید "تمرین محور" کتاب رو بخونید. توضیحات رو دفعه اول لازم نیست بخونید . سعی کنید ببینید چطور مسائل مربوطه به یه فصل کتاب حل میشه .
مثلا من خودم یادم میاد وقتی فصل پاسخ فرکانسی الکترونیک رو میخوندم ، اصلا از توضیحاتش چیزی نمی فهمیدم . ولی وقتی رفتم سوالای کنکور رو حل کردم تازه فهمیدم باید چیکار کنم . بعدش تونستم این بخش رو با مدار ارتباط بدم بفهمم کلا چی به چیه !

خلاصه حرف من اینه که در جزوه ها هیچ خبری نیست . دوستانی که دسترسی ندارن خیالشون راحت باشه با خوندن کتاب ها موجود در بازار می تونن بهترین نتیجه رو بگیرن . به شرط اینکه وقت بزارن و رفع اشکال کنن و مدام از خودشون امتحان بگیرن . خلاصه بنویسن و یه کتاب رو بقدری بخونن که صفحه به صفحه اون رو حفظ باشن . درجه سختی سوالات کنکور رو در اخر فصل مشخص کنن. کنارشون جمله های کلیدی که با سوال ارتباط برقرار کردن رو بنویسن و....

در هر صورت امیدوارم موفق باشید:gol:
دوستان به نظرم زیاد کلاس نرید و خیلی وقتتونو تلف نکنید ، آدم تو خونه بشینه بخونه خیلی بهتره تا بره کلاس ، عموما هم دانشجویان کلاس ها رو ببینین به صورت نسبی زیاد رتبه ها تاپ نمیارن....(داشتم رد می شدم گفتم یه توصیه ای کرده باشم)!!
سلام. به نظر من اگر امکانش هست سعی کنید در تعدادی از دروس به کلاس مدرسهای خوب برید . به شرط اینکه وقتتون رو تنظیم کنید که تمام زمانتون در کلاس و رفت و امد تلف نشه . کلاس یه محرک خوبه که ذهنتون رو با مساله درگیر می کنه .
دانشجوهایی از کلاس نتیجه خوب میگیرن که بعد کلاس بیان تمرین حل کنن و جزوهشون رو کامل کنن . برن رفع اشکال کنند و امتحان بدن

EECi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
سلام
بعد کلاس یه بار دیگه کامل ویس رو گوش بدید و جزوتون رو کامل کنید . نتیجه شگفت انگیز خواهد بود !:)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه کسی فک میکنه با کمی زحمت میتونه نتیجه بگیره و تو درسی قوی هستش یا میدونه که از پسش برمیاد نره کلاس. من یه نموونه بد از کلاس رفتن کنارم دارم. خواهرم که جمعه کنکور داره( دعا کنین براش مرسی) . خواهرم تو آزموناش اوایل ریاضیشو صد میزد. و خودش خونده بود. مدرسه عادی هم میرفت. یه بار رف سر کلاس یه استاد با دوستاش گفته بود این سوالو هر کی حل کنه 500 تومن بهش جایزه میدم خواهرمم حل کرده بود و از استاد خواسته بود که به جای جایزه بره کلاسش چون خیلی خوشش اومده بود از کلاس. من خیلی اصرار کردم که نره اما فایده نداشت. الان یه مشکل پیش اومده براش اونم اینکه قوه ی ابتکارشو از دست داده:( تو آزمونایی که میده میبینم سوالایی رو نمیزنه که خیلی واضحه و فقط باید راه به ذهنت برسه و ذهن طراحو بخونی. و میگه دیگه اون حس رو که با سواالا میجنگیدم ندارم. اون حس رو که یه ههو راه های ابتکاری به ذهنم میرسید ندارم:( کلاسا یادگیریشون فعال نیست. معلما بچه هارو دست به قلم نمیکنن درست. ذهنشنو میبندن به جای اینکه باز کنن. اگه میتونی خودت بخونی تنبلی نکن. نرو کلاس. یکی از دوستای من پارسال نه آزمون آزمایشی رف نه کلاس. درسشم متوسط بود تو رشته ی سازه های ابی شد 14. ولی به شدت کتابارو میخوند. زیرورو میکرد. اونی که خودت میخونی یه چیز دیگس

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.
دوستان من تو یکی از پستهای قبلیم در مورد رفتن یا نرفتن به کلاس ، نظر شخصیمو گفتم..اما الان میخوام تا حدودی واضحتر بگم..
دوستان ارشدی سال 94 ، تا اونجا که امکانش هست سعی کنید خودتون بخونید و این اطمینان و تضمین رو بهتون میدم که درصورتیکه مطالعه شخصی و بدون کلاستون حاوی فاکتورهای زیر باشه حتما موفق خواهید شد..شک نکنید
1.برنامه ریزی صحیح و مدون متناسب با میزان توانایی مطالعه و مقدار توانایی علمی در هر درس (که کاملا این برنامه ریزی شخصیه و کسی نمیتونه براتون برنامه بریزه، بهترین برنامه ریز خود شما هستید)
2. پایبندی به برنامه (در این مورد اگر به هر دلیلی مقداری کم آوردید به هیچ عنوان خودتون رو نبازید و نگذارید وقتتون هدر بره و سعی در جبرانش کنید .برای خود بنده هم چند باری پیش اومد که یکم از برنامم عقب افتادم ولی جبرانش کردم)
3. کیفیت مطلوب در مطالعه همراه با کمیت خوب
4.داشتن آرامش به هنگام مطالعه و تحت تاثیر قرار نگرفتن صحبت و حرکات سایر افراد(یادتون باشه کنکور یک رقابته و شما هم یکی از شرکت کنندگان این رقابت ، پس ممکنه کسانی بخوان تا شما رو به هر نحوی از این رقابت دور کنن پس مراقب باشید و فقط به خودتون نگاه کنید ،هرگز خودتون رو با کسی مقایسه نکنید..)
دوستان واقعا اجرای این فاکتورها در مطالعه کار دشواری نیست..من خودم به شخصه مخالف با کلاس هستم
موفق باشید دوستان...

sanup2006

عضو جدید
سلام دوستان
یک هفته ای خیلی خوب میخوندم ولی بخاطر پایه ریاضی ضعیف دلسرد شدم.
مدار و الکترونیک رو مشکل دارم.البته بیشتر بخاطر ضعفم تو مدار هست.تحلیل جریان و ولتاژ خوبی ندارم.
نمیدونم چکار کنم
با زرگر و اسلام پناه میخونم ولی تست ها رو نمیتونم حل کنم

LM741

عضو جدید
سلام دوستان
مدار و الکترونیک رو مشکل دارم.البته بیشتر بخاطر ضعفم تو مدار هست.تحلیل جریان و ولتاژ خوبی ندارم.
نمیدونم چکار کنم

تست نمی تونی حل کنی درست می شه . پشتکار رمز موفقیت هست
در مورد مدار شما می تونید کتاب پارسه رو بخونید تا راه بیافتید .

LM741

عضو جدید
اگه کسی فک میکنه با کمی زحمت میتونه نتیجه بگیره و تو درسی قوی هستش یا میدونه که از پسش برمیاد نره کلاس. من یه نموونه بد از کلاس رفتن کنارم دارم. خواهرم که جمعه کنکور داره( دعا کنین براش مرسی) . خواهرم تو آزموناش اوایل ریاضیشو صد میزد. و خودش خونده بود. مدرسه عادی هم میرفت. یه بار رف سر کلاس یه استاد با دوستاش گفته بود این سوالو هر کی حل کنه 500 تومن بهش جایزه میدم خواهرمم حل کرده بود و از استاد خواسته بود که به جای جایزه بره کلاسش چون خیلی خوشش اومده بود از کلاس. من خیلی اصرار کردم که نره اما فایده نداشت. الان یه مشکل پیش اومده براش اونم اینکه قوه ی ابتکارشو از دست داده:( تو آزمونایی که میده میبینم سوالایی رو نمیزنه که خیلی واضحه و فقط باید راه به ذهنت برسه و ذهن طراحو بخونی. و میگه دیگه اون حس رو که با سواالا میجنگیدم ندارم. اون حس رو که یه ههو راه های ابتکاری به ذهنم میرسید ندارم:( کلاسا یادگیریشون فعال نیست. معلما بچه هارو دست به قلم نمیکنن درست. ذهنشنو میبندن به جای اینکه باز کنن. اگه میتونی خودت بخونی تنبلی نکن. نرو کلاس. یکی از دوستای من پارسال نه آزمون آزمایشی رف نه کلاس. درسشم متوسط بود تو رشته ی سازه های ابی شد 14. ولی به شدت کتابارو میخوند. زیرورو میکرد. اونی که خودت میخونی یه چیز دیگس

من کلا موافق کلاس رفتنم . چون کلاس کاتالیزور هست و انگیزه خوبی می ده . استاد خوب خیلی سریع مطلب رو برات جا می اندازه . کلا تنها خوندن یکم سخته . من نمی دونم شاید خواهرتون با رفتن به کلاس به همون جزوه استاد اکتفا کرده و همین زمینش زده . بدبختی اینجاست که این رابطه دو طرف هست خیلی از اساتید کتابشون خلاصه هست و بخل در نوشتن داشتن . دوست دارن همه رو به سمت کلاس بکشونن .

اقا من خودم متاسفانه نمی تونم کلاس برم اما اگر موقعیت کلاس رفتن رو داشتم حتما می رفتم . همه چیز نسبی هست . مثلا برای دانشجو دانشگاه امیر کبیر انقدر در دوران کارشناسی خوب کار کردند که موقعی که بین کلاس و تنها خوندن می خوان انتخاب کنند تنها خوندن رو ترجیح می دن . اما برای یک دانشگاه ازادی از خداشه کلاس بره چون می دونه دوران کارشناسی اساتید و خودش کم کاری کردند و می بینه نمی شه یا می ترسه درس بخونه .

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام دوستان
نمیدونم چکار کنم

دوست من یه هفته نشده بریدی ؟؟!!!
خب شما که میدونی ضعفت چی هست دنبال رفعش باش...به نظرم مدار رو برو کلاس باور کن ارزششو داره...مدار یه درسی هست فقط باید با حل تست فراوان به تسلط برسی ولی شما اگه قراره این قدر بهت فشار بیاد که نا امید شی و ادامه ندی شاید بهتر بشه بری کلاس...

کلا شروع سخته...ولی به امید خدا اگه تلاش کنی شدنی هست...ضمنا قرا نیست بتونی با خوندن درسنامه هم هی تست ها رو حل کنی..بعضی تستا واقعا خودش نکات جدیدی داره..که بعدا با حل اون ها تازه میفهمی منظور نویسنده از متن چی بوده و..

پس ادامه بده لطفا.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم کسی که یه درسو کلا پرته بره کلاس.البته به شرط انگیزه داشته باشه و خودشم رغبت برای یادگیری نشون بده

0192

عضو جدید
سلام دوستان
نمیدونم چکار کنم

درود بر شما

آقا چرا انقدر از ریاضی نگران و دلسردید؟ باور کنید ریاضی یه جمع و کمه ساده ست:)

چهارتا مشتق و انتگرال داره که کتابا هم طبق آمار کنکور و تجربه ها در طرح سوالات در مورد مثلثاتی بودنو غیره و غیره گفتن فتواهای خوب خوب

دادن :) (مدرسان شریف میخونم)

مدار و الکترونیکم از مباحث پیچیده ریاضی استفاده نکردن (منم کتابای شما رو دارم مث شما هم تو اوایل مطالعه فکر میکردم اما، بیشتر به تحلیلهایی

که بلد بودمو جلو رووم بود فکر کردم)

بنظر من بهتره یه نگاه به جزوه های دبیرستان بندازید / کمکتون میکنه

ره رو آن نیست که گه تند گهی خسته رود-----------ره رو آنست که آهسته و پیوسته رود

یادتون نره همه ما توان بالایی داریم اما باید باورش کنیم

باید خودمونو باور کنیم

یادتون باشه نذارید تو قلبتون امید جاشو به یأس بده

amir3620

عضو جدید
سلام مدتيه به دليل گير كردن در پروژه نمي نونم طبق برنامه ريزي ام پيش برم
مي خواستم بدونم پروژه هاي زير رو تا به حال انجام داديد نياز به كمك فوري دارم
1-

ميخوام كدهاي صوتي را ازطريق ميكروفن وa/dميكرو دريافت ودر متغيري ذخيره كنم و مجدد كه فردي ديگر همان عبارت رو گفت با ان مقايسه كنم تا60درصد تطبيق 8 بيت در يك ثانيه نمونه گيري بشه؟ايا نياز به اي سي ضبط صدا هست يا ميشه مستقيما كدها رو در ميكرو ذخيره كرد؟

اگه اطلاعي داريد از طريق پيام خصوصي منو راهنمايي كنيد؟

ضبط وپخش صدا با ميكرو با نرم افزار بسكام از طريق ميكروفن در حد 1ثانيه چگونه انجام ميشه

آخرین ویرایش:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه بچه های گل.

یکی از دوستام دانشگاه امام حسین اسمش درومده اما هنوز بهش زنگ نزدن که بره واسه مصاحبه.

دانشگاه امام حسین کلا دیر زنگ می زنن یا دیگه کلا به این دوست ما زنگ نمی زنن؟

LM741

عضو جدید
به اطلاع ميرساند همايش مشاوره‌ آنلاين موفقيت در كنكور كارشناسي ارشد برق، با حضور اساتيد آقايان:اشرفيان، تقدسي، گلستاني وتقوي، طبق زمانبندي اعلام شده در جدول زير، از طريق سايت آقاي تقوي (كليك كنيد) انجام ميشود:

روز
تاريخ
ساعت
مشاور
درس
سه شنبه
10 تيرماه
23 تا 24
استاد تقدسي
تجزيه و تحليل سيگنالها
چهارشنبه
11 تيرماه
23 تا 24
استاد تقوي
كنترل خطي و مدار الكتريكي
پنجشنبه
12 تيرماه
23 تا 24
استاد گلستاني
رياضيات مهندسي و معادلات و آمار
جمعه
13 تيرماه
23 تا 24
استاد اشرفيان
الكترونيك و الكترومغناطيس
لازم بذكر است شركت در اين همايش براي عموم آزاد بوده و دوستان ميتوانند در ساعات مشخص شده در اينجا (كليك كنيد) سوالات خود را مطرح بفرمايند تا اساتيد بطور آنلاين به سوالات آنها پاسخ بدهند.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
به اطلاع ميرساندهمايش مشاوره‌ آنلاين موفقيت در كنكور كارشناسي ارشد برق، با حضور اساتيد آقايان:اشرفيان،تقدسي،گلستانيوتقوي، طبق زمانبندي اعلام شده در جدول زير، از طريق سايت آقاي تقوي (كليك كنيد) انجام ميشود:

روز
تاريخ
ساعت
مشاور
درس
سه شنبه
10 تيرماه
23 تا 24
استاد تقدسي
تجزيه و تحليل سيگنالها
چهارشنبه
11 تيرماه
23 تا 24
استاد تقوي
كنترل خطي و مدار الكتريكي
پنجشنبه
12 تيرماه
23 تا 24
استاد گلستاني
رياضيات مهندسي و معادلات و آمار
جمعه
13 تيرماه
23 تا 24
استاد اشرفيان
الكترونيك و الكترومغناطيس
لازم بذكر است شركت در اين همايش براي عموم آزاد بوده و دوستان ميتوانند در ساعات مشخص شده در اينجا (كليك كنيد)سوالات خود را مطرح بفرمايند تا اساتيد بطور آنلاين به سوالات آنها پاسخ بدهند.

ساعت 11 شب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
به امید شکار بوسنی توسط یوزپلنگهای ایرانی.و اینکه امشب بریزیم تو خیابونها بترکونیم

LM741

عضو جدید
[h=1]برنامه اولیه طرح تابستانه گام برتر[/h]
برنامه اولیه مباحث + زمان مطالعه + زمان آزمون طرح تابستانه ویژه دروس مدار - الکترونیک - تجزیه و تحلیل سیستمها از لینک زیر قابل دریافت است. برای اینکه داوطلبین با نشاط بیشتری این طرح را آغاز کنند و از طرفی تعداد دانشجویان بیشتری در این طرح شرکت نمایند ، تصمیم گرفته شد که طرح تابستانه بعد شبهای قدر از 30 تیر آغاز شود و تا جمعه 9 ابان ادامه داشته باشد.در روزهای آینده منابع مطالعاتی، نحوه ثبت نام به اطلاع داوطلبین عزیز رسانده می شود.

در مدت زمانی که داوطلبین عزیز تا 30 تیر در پیش دارید، توصیه می شود که دروس ریاضی و کنترل را در صورت تمایل استارت بزنید و در کنار آن از 30 تیر این 3 درس را به برنامه خود اضافه کنید. ضمنا سعی کنید که برنامه مطالعاتی خود را طوری تنظیم نمایید که بتوانید با برنامه زمانبندی طرح تابستانه جلو رفته و با آزمونها همگام باشید.درس کنترل خطی نیز از اوایل مهر در طرح پاییزه اضافه می شود.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
دوستان راهنمایی میخوام
چجوری شروع کنم ؟؟
سال پیش تو ریاضی مدار بسیار ضعف داشتم . و سیگنال هم نخوندم اصلا .
با توجه به اینکه شنبه تا 3 شنبه صبحها سرکارم تا 2 ظهر . شما چه برنامه و سبک مطالعه پیشنهاد میدید ؟؟

juvefans

کاربر ممتاز
درود
دوستان راهنمایی میخوام
چجوری شروع کنم ؟؟
سال پیش تو ریاضی مدار بسیار ضعف داشتم . و سیگنال هم نخوندم اصلا .
با توجه به اینکه شنبه تا 3 شنبه صبحها سرکارم تا 2 ظهر . شما چه برنامه و سبک مطالعه پیشنهاد میدید ؟؟

آقا عرفان موازی بخون . همه درسهارو باهم جلو ببر .
زبان و یا اگر درس دیگه ای هم هست که پارسال نزدی امسال حتما بزن .
به نظرم وقتی میای خونه حتما استراحت داشته باش ، شب هم خیلی دیر نخواب ، سعی کن با نشاط باشی
از 2 ظهر به بعد اگر تا 12 خوب بخونی چیزی عقب نمیمونه از کسی مطمئن باش.
فقط وسواس الکی برای بعضی مسائل نداشته باش ( چون بگی من سال دومی هستم و باید تا تهش بخونم ) البته تند و بی دقت هم از سر مطالب عبور نکن .
انگیزه قوی داشته باش :smile:
.
توصیه آخر که از همه مهمتر به نظرم ::)
الان تا دوهفته قبل از آزمون اولت جوری برنامه بچین که همه مباحث رو یکبار خوانده باشی و تست کم بزن بیشتر مثال بین متن و درسنامه ( 10-20 تست هر فصل کافیه )
و از مهر به بعد فقط با آزمون پیش برو ، به آزمون هر جایی که انتخاب کردی ایمان داشته باش ، فکر کن بهترین سوالات روی زمینه ( هیچوقت نگو استاندارد نیست ، توی همون سوالات غیر استاندارد نفر اول باش ) .
اگه با انگیزه قوی و با شادی بخونی مطمئنم نتیجه خوبی میگیری .

موفق باشی:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا