گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

maziarm2m2

عضو جدید
سلام دوستان.ببخشید محفل گرم شما را بهم میزنم.اما نیاز به کمک ضروری دارم.دوستان خواهر بنده کارشناسی ارشد شیمی هست و میخواد با نرم افزار گوسین کار کنه اما بلد نیست برای پایان نامه و مقاله نیاز به گوسین داره.دوستان شما فیلم آموزشی مقاله کتاب فیلم و یا هرچیزی که بشه ازش گوسین یاد گرفت ندارید ؟؟؟
خواهش میکنم کمک کنید.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
تا آخر عمر دوستتون دارم:gol:

...

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
با عرض پوزش از دوستان لر خوبم ... حیفم اومد این جک رو برای دوستان نذارم ...:redface:

يك شب تلوزبون فيلم سينمايي گذاشته بوده، تو فيلم مرده به زنش ميگه: شب بخير لورا.... يهو تو لرستان ملت همه تلوزيون رو خاموش ميكنند، ميرن ميخوابن

hadi.blue.chem

عضو جدید
سلام دوستان:)
خوبین؟ خوشین؟ سلامتین؟:w12:
از یچه هایی که راکتور بلدن کسی هس کمکم کنه این مسائلو حل کنه برام؟ ممنون میشم:sweatdrop:
Capture.jpgCapture03.jpg
برای حل مسائل باید شرایط راکتور رو ایده آل در نظر بگیریم!

آخرین ویرایش:

sarhadi.zahra

عضو جدید
گفتی بیکاری داغ دلم تازه شد،1 ساله که فارق التحصیل شدم اما هنوز نتونستم یه کار به درد بخور پیدا کنم، راستش دیگه خسته شدم با وجود اینکه خیلی رشته امو دوست دارم اما بعضی وقتا فکر میکنم اخه اینم رشته بود من انتخاب کردم؟

carbook.ir

عضو جدید
گفتی بیکاری داغ دلم تازه شد،1 ساله که فارق التحصیل شدم اما هنوز نتونستم یه کار به درد بخور پیدا کنم، راستش دیگه خسته شدم با وجود اینکه خیلی رشته امو دوست دارم اما بعضی وقتا فکر میکنم اخه اینم رشته بود من انتخاب کردم؟
خب چرا یه کار تحقیقاتی رو شروع نمی کنید؟

sarhadi.zahra

عضو جدید
چطور میتونم این کارو بکنم؟ شما میتونی راهنماییم کنی؟ من اصلا هیچ ایده ای ندارم که چطور و از کجا میشه شروع کرد!

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
بپرسین شاید تونستم جواب بدم.

برای قسمت تقطیر،واسه به دست آوردن DEW T به روش Ln K وقتی دمای حدس زدرو تو جدول میذارم واسه دمای بدی جقدر به اولیه اضافه کنم؟

من هرجوری حساب میکنم اشتباه میشه!

carbook.ir

عضو جدید

برای قسمت تقطیر،واسه به دست آوردن DEW T به روش Ln K وقتی دمای حدس زدرو تو جدول میذارم واسه دمای بدی جقدر به اولیه اضافه کنم؟

من هرجوری حساب میکنم اشتباه میشه!
اگه روش حدس و خطا منظورتونه که باید یه رابطه داشته باشید که دو طرفش T باشه
بعد یهT حدس میزنین یه طرف (اونطرفی که T رو تنها دارین) بعد دوباره. T رو از درست راست که یه رابطه بر حسبشه بدست میارین
اینقدر این کارو انجام می دین که اخلاف دوتا T خیلی کم بشه مثلاً به ۰.۰۰۱ برسه.

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه روش حدس و خطا منظورتونه که باید یه رابطه داشته باشید که دو طرفش T باشه
بعد یهT حدس میزنین یه طرف (اونطرفی که T رو تنها دارین) بعد دوباره. T رو از درست راست که یه رابطه بر حسبشه بدست میارین
اینقدر این کارو انجام می دین که اخلاف دوتا T خیلی کم بشه مثلاً به ۰.۰۰۱ برسه.

نه T رو نمیخواد آخرش، آخرش باید x به دست بیاد و عددی که واسه مجموع x ها باید 0.0001 برسه ولی با این T هایی که من میذارم به جواب نمیرسم.

carbook.ir

عضو جدید

نه T رو نمیخواد آخرش، آخرش باید x به دست بیاد و عددی که واسه مجموع x ها باید 0.0001 برسه ولی با این T هایی که من میذارم به جواب نمیرسم.
راستش زیاد یادم نیست
فک کنم باید T رو حدودای دمای اشباع اون ماده گذاشت که چون ترکیب میشه یا لاتر میاد یا پایین تر.

mahz

کاربر حرفه ای
من قربون شما برم الهی ...:redface:
سلام بببخشید یه سوال داشتم شاید خیلی سطحی باشه و مربوط به شیمی نیست اگر کسی تونست کمکم کنه مرسی/ میخوام بدونم فرق فاکتور رسمی و غیر رسمی چیه؟؟؟؟یا اینطور بگم میشه یه ماده شیمیایی رو با فاکتور غیر رسمی خرید و با فاکتر رسمی توی شرکت خودت به فروش رسوندش؟؟؟؟؟؟

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بببخشید یه سوال داشتم شاید خیلی سطحی باشه و مربوط به شیمی نیست اگر کسی تونست کمکم کنه مرسی/ میخوام بدونم فرق فاکتور رسمی و غیر رسمی چیه؟؟؟؟یا اینطور بگم میشه یه ماده شیمیایی رو با فاکتور غیر رسمی خرید و با فاکتر رسمی توی شرکت خودت به فروش رسوندش؟؟؟؟؟؟

جعل سندیعنی آیا؟بزاربه مامانت بگم:w45:

بالا