گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بببخشید یه سوال داشتم شاید خیلی سطحی باشه و مربوط به شیمی نیست اگر کسی تونست کمکم کنه مرسی/ میخوام بدونم فرق فاکتور رسمی و غیر رسمی چیه؟؟؟؟یا اینطور بگم میشه یه ماده شیمیایی رو با فاکتور غیر رسمی خرید و با فاکتر رسمی توی شرکت خودت به فروش رسوندش؟؟؟؟؟؟

چرا نميشه احسان جان؟
جنس مال خودته به كسي ربطي نداره چطوري خريدي به قيمت روز ميتوني فاكتور كني بره
اصلا مفتي گرفتي!
قيمت هر ماده مشخصه مثلا ميگه آقا آستون ساسول 6 خرده اي قيمتشه حالا تو مفتي گرفتي مال خودته خودت فاكتور ميكني ميره
قاعدتا تو فاكتور خريدتو نميدي به خريدار .

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا نميشه احسان جان؟
اصلا مفتي گرفتي!
قيمت هر ماده مشخصه مثلا ميگه آقا آستون ساسول 6 خرده اي قيمتشه حالا تو مفتي گرفتي مال خودته خودت فاكتور ميكني ميره

یا علی..چقد شما همه جا هستین:)

mahz

کاربر حرفه ای
جعل سندیعنی آیا؟بزاربه مامانت بگم:w45:

چرا نميشه احسان جان؟
اصلا مفتي گرفتي!

ممنون از کمکتون .من شنیدم تو فاکتور رسمی باید کد ملی محصول زده بشه اما تو فاکتور غیر رسمی قید نمیشه تازه 7٪ هم مالیات داره که اگه کسی بخواد یه محصول رو دست به دست کته با 2 تا فاکتور رسمی میشه 14٪ که این مبلغ خیلی زیاد میشه و عملا زیانبار میشه بجای منفعت داشتن برای شرکت دوم.

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از کمکتون .من شنیدم تو فاکتور رسمی باید کد ملی محصول زده بشه اما تو فاکتور غیر رسمی قید نمیشه تازه 7٪ هم مالیات داره که اگه کسی بخواد یه محصول رو دست به دست کته با 2 تا فاکتور رسمی میشه 14٪ که این مبلغ خیلی زیاد میشه و عملا زیانبار میشه بجای منفعت داشتن برای شرکت دوم.

هباست باشه پولت حروم نشه ها:)

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به داش احسان گل
چطور مطوری؟
درود دوستان همگی خوبین؟

دختر یخی

عضو جدید
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
بازم اومدم یه سلامی بدم و برم.خیلی دلم میخاد اینجا زیاد سر بزنم اما متاسفانه به اینترنت دسترسی ندارم هر ازگاهی میام...تو بحثاتون جای منم خالی کنین..

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
بازم اومدم یه سلامی بدم و برم.خیلی دلم میخاد اینجا زیاد سر بزنم اما متاسفانه به اینترنت دسترسی ندارم هر ازگاهی میام...تو بحثاتون جای منم خالی کنین..
..:)..

s.m.89

عضو جدید
سلام باتوجه به اینکه من 9ترمه هستم خواستم بپرسم که چه دانشگاه هایی به جزپیام نوروآزادپذیرش ارشددرنیم سال دوم دارن؟من دفترچه انتخاب رشته ارشدروکه دیدم همش نیم سال اول بود آیاواسه نیم سال دوم یه دفترچه دیگه داره؟

P O U R I A

مدیر تالار
ای بابا ... پس چرا امتحانای ما تموم نمیشه ...:(

بچه ها خوش بحال همتون که راحت نشستین و حالشو می برید ...
:cry:

SAEEDnumber1

عضو جدید
نه .. اخه ما رو زود واسه انتخابات تعطیل کردن و امتحانامون تازه از یک تیر شروع شده ...
اها ... درسته یه سری از دانشگاه ها امتحانات رو بعد انتخابات انداختن.این جوری اصلا خوب نبود.تموم میشه چیزی نمونده (تابستون رو میگما :)) )

P O U R I A

مدیر تالار
اها ... درسته یه سری از دانشگاه ها امتحانات رو بعد انتخابات انداختن.این جوری اصلا خوب نبود.تموم میشه چیزی نمونده (تابستون رو میگما :)) )

:biggrin: ... اخریش 16همه .. واقعا چیزی نمونده ...

SAEEDnumber1

عضو جدید
:biggrin: ... اخریش 16همه .. واقعا چیزی نمونده ...

خوبه پس چیزی نمونده. ما یه استاد داشتیم مخالف سرسخت تعویق امتحانات بود، میگفت مگه من مثل شماها بیکارم که تابستون بجای پروژه هام بیام ازتون امتحان بگیرم. اخر هم حرفش رو به کرسی نشوند. فکر کنم اینجور استادی نداشتید؟

P O U R I A

مدیر تالار
خوبه پس چیزی نمونده. ما یه استاد داشتیم مخالف سرسخت تعویق امتحانات بود، میگفت مگه من مثل شماها بیکارم که تابستون بجای پروژه هام بیام ازتون امتحان بگیرم. اخر هم حرفش رو به کرسی نشوند. فکر کنم اینجور استادی نداشتید؟

نه ... دانشگامون به شدت اسرار داشت که حتما این ترم 16 هفته باشه ... بچه ها هم هر کاری کردن نتونستن نظر دانشگاهو عوض کنن ...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
بعد از چند ماه حبس بلاخره اومدیم.
میخواین از خاطرات حبس براتون بگم؟
خوبین دوستای خودم؟

fbarani67

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادش بخیر.............چرا دیه هیشکی اینجا نمیاد؟؟؟؟؟:cool:منظورم خودم بود:D
بچه های قدیمی هم ک دیگه نیستن.....البته محسن خان و اقا وحید خداروشکر هستن;)

P O U R I A

مدیر تالار
یادش بخیر.............چرا دیه هیشکی اینجا نمیاد؟؟؟؟؟:cool:منظورم خودم بود:D
بچه های قدیمی هم ک دیگه نیستن.....البته محسن خان و اقا وحید خداروشکر هستن;)

اره راست میگی ... یادمه سالای قبل همش بچه ها مشغول گفتوگو بودن ... ساعتی چند صفحه به این تاپیک اضافه میشد ... الان ماشالا همه بزرگ شدن و دنبال کار ... دیگه وقت ندارن بیان اینجا ... ایشالا هر جا هستن موفق باشن ...

سلام به همه ی مهندسین شیمی ایران

سلوم ...

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
آیا کسی هست اینجا که بیاد و یه آمار کلی از بخش مهندسی شیمی بده یا نیست؟ :دی

بالا